Zuretik ezpala

Bizi-baratzea

Hostoen eguna (21:00ak arte)
Gaurko hitza
Lokatu
:  Txitak ateratzeko oiloa 21 egunetan kieto izaten da arraultzak... [+]
BIZI BARATZEA Buletina jaso nahi dut

AGENDA

Hau denon artean egindako agenda bat da, landareen eta lurraren kulturaren ekitaldien meta. Zure ekitaldiaren zain gaude denok. Eman eta hartu.
OTSAILA

12

Ainiza Monjolose · 09:00 | VIVEA formakuntza | Laborantza Ganbara

Hemendik aitzina, Gaec-ak 4 urte guziz kontrolatuak izanen dira. Euskal Herriko Laborantza Ganbarak antolatzen duen Vivea formakuntzan parte hartzera gomitatzen zaitu heldu den otsailaren 12-an, asteartea : inkestako galdeketa prestatu, elkartearen pundu eztabaidagarriak identifikatu.

Lantaron · 10:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Lantaron
Trebiñu · 16:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Udaletxea

 

 

urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Iruñea · 18:00 | ERREZETA TRADIZIONALAK | Geltoki
Donostia · 18:30 | hondakin kudeaketa aintzindariez solasaldia | Aieteko Jauregia
Eskoriatza · 19:00 | Elikadurari buruz egunero entzuten ditugun mitoak eta gezurrak, hitzaldia | Zaldibar Antzokia
Oñati · 19:00 | Gaua ikuspuntu astronomikotik | Kultur Etxea

Hizlaria: Esteban Esteban, Durangoko astronomia taldeko kidea.

Aranguren Bailara · 19:00 | Auzoko konposta | Kultur Etxea, Mutiloa
Azkoitia · 19:00 | Natur zale guztientzako deialdia | Kultur Etxea

"Natura zale guztiei" egin diete parte hartzeko deia, lantalde iraunkor bat sortzeko asmoarekin. Kultur Etxean batzartuko dira, laugarren solairuko seigarren gelan, 19:00etan.

 

Zero Zabor mugimenduko kideak, animalia zaleak, mendizaleak, baserritarrak… Askotariko herritarrak elkartu nahi dituzte antolatzaileek. Lantalde iraunkor bat sortzea da Zuhaitzak Bizirik taldekoen asmoa, “Ama Lurraren defentsan lan egiteko eta horren aldeko asmoak bultzatzeko”.

 

Ondorengo egunetan

13

Donapaleu · 09:00 | Belardien erabilera eta mantenua hobetzeko ikastaroa | Nekazaritza Ganbara

https://pa.chambre-agriculture.fr/formations/detail-de-la-formation/actualites/ameliorer-lutilisation-et-lentretien-de-mes-prairies/?fbclid=IwAR2jS60WyRU7tVK4pZ8EldDheU7_9Z4E_pwXhJPYitWU2TWbCz8pczf4Jhk

13

Irun · 17:00 | Ingenieritza Genetikoa, Juan Canalesen hitzaldia | Argoiak Elkartea

13

Eibar · 18:00 | Gosari osasuntsuak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,

13

Gasteiz · 18:00 | Barazki Hazitegien tailerra | CETIC, C/ Castro Urdiales 10

13

Errenteria · 19:00 | Baso Politika berria | Xenpelar Aretoa

13

Oñati · 19:00 | Gaua Gauekoentzat, Joxerra Aihartzaren hitzaldia | Kultur etxea

13

Oñati · 19:00 | Gaua gauekoentzat | Kultur Etxea

 

Hizlaria: Joxerra Aihartza, EHU - Biologoa

14

Ainiza Monjolose · 09:30 | Hazkuntzarako bastimenduak, ikastaroa | Euskal Herriko Laborantza Ganbara-n

Hazkuntzarako bastimendu batek hainbat beharreri erantzun behar du. Hala nola, lan tresna egokia izan behar du, kabalak baldintza onean aterpetu behar ditu, ingurumen neurriak errespetatu behar ditu, hori dena kostu onargarri batetan.

Vivea formakuntza hau ardi eta behi hazleeri zuzendua da.

GDS-a eta MSA-ren partaidetzekin antolatua da eguna gai hauek jorratzeko : hazkuntzarako bastimendu baten giroa, kabalen ongi izaitea errespetatzeko arauak, barne antolaketa (bastimendu plano adibideeri oinarrituz), normetan ezartzeko araudiak, prezio erreferentziak, etab

Izen emaitea : Clémentine Rollant, 05 59 37 18 82

(formakuntza frantses hizkuntzan eginen da)

14

Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan

14

Iruñea · 18:00 | Bizikotxo | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa

BIZITXOKO

Juanjo Iriarte, konponketetan aditua
Bizikletan konponketari buruzko ezagutzak partekatzeko eta ongi pasatzeko gunea. 
Sarrera libre eta doakoa
Informazio gehiago heme

14

Zaldibar · 18:30 | Basogintza: eta orain zer? | Liburutegi zaharra

14

Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10

14

Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen II | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,

14

Bermeo · 19:00 | Elikadura burujabetza | Nestor Barrenetxea Aretoa

14

Irun · 19:30 | The Big Band Theory, Jon Amantegiren hitzaldia | Kabigorri Ateneoa

14

Donapauleu · 20:15 | Zer janen dute gure haurrek? | Saint Louis gelan

Saint Louis gelan eginen da mintzaldia, otsailaren 14an 8.15etan. 3 pundu nagusi : laborantxa eta laborarien lekua, zirkuitu laburrak edo luzeak, agribashing delakoa laborariak errudun erakustearena. Iban Pebet JAko presidenta gurekin.

Aintzin JA sindikataren biltzar nausia eginen dute

15

Tutera · 17:00 | Hazitegia eta hazien trukaketa | "El Molinar" Ingurumen zentroa

15

Oiartzun · 18:00 | Labore esnekiak | Labore Oarso

15

Basauri · 19:00 | Kolore guztietako basoak | Dorretxean

16

Bergara · | Landare Azoka | Bergara

16

Donostia · | Sendabelar ikastaroa | Legazpi 4

16

Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia

Larunbatero, herriko ekoizle ezberdinen produktuak berdura plazan eskuratzeko aukera izaten dugu Oñatiarrok, bertan bazaude ez galdu aukera saskia herriko produktuez betetzeko!

16

Lesaka · 08:00 | Arbolaren Eguna | Gardelkopagoeta inguruan

Arbolaren Eguna antolatu dute otsailaren 16an eta 23an Lesakako Gardelkopagoeta inguruan. Lehenbiziko larunbatean, eremua garbitu, piketeak sartu, zerrakura egin eta gisako lanetan ariko dira. Hurrengoan, berriz, zuhaitzak landatuko dituzte.  Helduak 08:00etan abiatuko dira eta haurrak 09:00etan.

Lesakako Udalak, Beti Gaztek, Irain eskolak eta Tantirumairu ikastolak antolatu dute ekitaldia, ArcelorMittal lantegiaren laguntzarekin.

16

Azpeitia · 08:50 | Arroa Errekara mendi irteera | Arroabetik

Otsailaren 16an joango dira mendizaleak Arroabetik Arroa Errekara,eta horretarako otsailaren 12ra bitartean eman daiteke izena

Azpeitiko Baigera jubilatuen elkarteak mendi irteera antolatu du otsailaren 16rako, eta hara joateko izen-ematea zabalik da dagoeneko. Zestoa Arroabea auzotik Arroa Errekara joango dira mendizaleak, eta horretarako, lineako autobusa hartuko dute. Norbera bere kontuan joango da Arroara, eta antolatzaileek zehaztu dute 08:50etako autobusa hartuko dutela; itzulerako autobusa, berriz, Baigerak lotuko du. Mendi irteeran zehar, Azketa-Errota txokoan geldialdia egingo dute, hamaiketakoa egiteko. 

Interesa dutenek otsailaren 12ra bitartean eman dezakete izena, Bailera elkartearen bulegoan. Astelehenetik ostegunera bitartean, 10:30etik 12:30era zabaltzen dute bulegoa. 10 eurotan jarri dute izen-ematea.

 

16

Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza

16

Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola

16

Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Frankisten frontea | Bengolarreko parkinetik
  • Irteeretan interesik dutenak hementxe jarri daitezke harremanetan: abadelaneta@gmail.com  eta ibilbidearen aurreko astean informazioa helaraziko zaio posta elektronikoz.

16

Lasarte-oria · 09:30 | Txaldatxurreko lubakietara ibilbide gidatua | Okendo Plaza

16

Zudaire · 10:00 | Inausketa ikastaro praktikoa: Sagarrondoa bereziki | Zudaire

16

Leitza · 10:00 | Zuhaitz lepatuen ingurunea ezagutzeko bisita gidatua, Migel Mari Elosegi biologoaren eskutik | Plaza

Zuhaitz lepatuen inguruko ibilbide gidatua Leitzaldean,
Migel Mari Elosegi bilologoaren eskutik.
Ordua: 10:00etan | Lekua: Leitzako plaza | Iraupena: 2-3 ordu
Izena eman behar da aldez aurretik

16

Getxo · 10:30 | Ibilbide Gidatua: Gure kostaldeko hegaztiak | Getxoko Ingurumen Aretoan, Larrañazubi Auzoa 128

16

Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten

16

Arrasate · 11:00 | UKENDUA AZALAREN GAITZENDAKOa | Seber Altube Plaza
 
 
 

Hilabeteko 3. zapatuan ospatzen den Arrasateko baserritarren produktuen azoka barruan:
Izen ematea: 943 25 10 17 www.arrasate.eus/izen-ematea
(Komeni da aldez aurretik egitea)

 

16

Gasteiz · 11:30 | Lurraren kontserbazioari buruzko herritar zientzia jardunaldia | Ataria

16

Ezkio · 16:30 | "olio lanpara" sorkuntza lantegia | Igartubeiti Baserri Museoa

6-12 urte bitarteko haurrak dituzten familiei zuzendua
Ba al zenekien garai batean baserria argiztatzeko kriseiluetan bale olioa  erabiltzen zutela?
Prezioa: 3 euro, deskontuak

16

Tolosa · 16:30 | Birziklatu Azoka | Berdura Plaza

Bigarren eskuko eta truke azoka da, Ana Yurd elkarteak antolatuta. Etxean erabiltzen ez diren gauzak saltzeko eta trukatzeko aukera eskaintzen da: artisautza, zerbitzuak, birziklatutako materialekin egindako gauzak,...

Postu bat eskatu edo informazio gehiagorako: 622412266 edo ixitin@gmail.com.

16

Donostia · 17:00 | "Natura Change" erakusketara bisita gidatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea

Artea eta natura, materia eta berehalako esperientzia eta denbora ziklikoaren eta ekologiaren arteko erlazioei buruzko gogoeta da erakusketa hau. Nader Koochakik bisita gidatua eskainiko du, euskaraz.

17

Ibarruri · | Harizti handiena sortu nahi dugu | Ibarruri

17

Abadiño · | Barazki pate eta mermelada tailerra | Urkiolako Parke Naturala

17

Lazkao · 11:00 | Ate irekiak:Nondik dator esnea? | Iztueta Baserria, lazkaomendi

17

Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
  • Informazio gehiago:www.tudelamepone.com
  • Erreserbak: info@tudelamepone.com/ 680886318
  • Prezioa: 10 €

17

Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia

17

Ordizia · 11:00 | Haurrentzako sukalde tailerra | Elikaleku

17

Elizondo · 11:30 | San Balendin jaiak | Elizondo

18

Iruñea · | Fruta Arbola hazidunak: sagarrondoa eta udareondoa Inaustegko lantegia, izen-ematea | Nekazaritza eta Basogintzako Ikastetxe Integratuan (Atarrabiako etorbidea, 55)

Izen-emate epea irekia!!
Joseba Etxarte; inaustaria
Otsailak 27, asteazkena, 17:00 - 19:00
Doakoa
Izen-emate 010 edo 948 420 100

18

Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11

18

Balmaseda · 18:30 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea

18

Iruñea · 19:00 | Sake dastaketa | Don Carlos Hotela

18

Aretxabaleta · 19:00 | "Erraiak,arbasoen ohiartzuna | Arkupe

19

Ariñez-Matauko · 10:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Ariñez-Matauko

19

Gabiria · 15:00 | Sagarrondoei buruzko ikastaroa | Erbie Elkartea

Erbie Elkarteak antolatuta datorren otsailaren 19an, asteartea, eta otsailaren 20an, asteazkena, sagarrondoei buruzko ikastaro teorikoa eta praktikoa eskeiniko du Gabino Muruak.
Otsailaren 19ko ikastaroa teorikoa izango da eta Gabiriako Erbie elkartean emango da arratsaldeko hirurak aldera hasita. Ikastaro horrek lau ordu inguru iraungo du eta bertan, besteak beste, sagar txertagai edo patroi ohikoenen (frankoa, M9, M106, M7, M111…) ezaugarriak eta alde onak eta ez hain onak, urtean zeharreko tratamenduak, ongarriak, inausketa eta txertaketa arloak landuko dira. Txertaketa arloan begiko txertoa, pitzadura txertoa, inglesa eta azalekoa landuko dira.

19

Agurain · 17:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Udaletxea

19

Donostia · 17:30 | Osasuna elikaduraren bidez programatu daiteke? Eli Gallegoren Hitzaldia | Tomasene Kultur Etxea

19

Donostia · 17:30 | Osasuna elikaduraren bidez programatu daiteke? Eli Gallegoren Hitzaldia | Tomasene Kultur Etxea

19

Oñati · 19:00 | Lurraren historian zeharreko aldaketa globala. Nora goaz? Estibaliz Apellanizen hitzaldia | Kultur etxea

19

Asparrena · 19:00 | Egokitu Asparrena, Zirauntza ibaiari begira | Udaletxea

19

Aretxabaleta · 19:00 | "Erraiak,arbasoen ohiartzuna | Arkupe

19

Arrasate · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia Antzokia

Hurrengoak

Otsailak 20 | Hondarribia · 09:30 | Sagardotegietan erreleboa hartuko duen belaunaldiarekin jardunaldia | Zubieta Baserria
Otsailak 20 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko Landare bitxiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 20 | Hendaia · 14:30 | Erlauntza eta erleen onurak, zine-krakada familian | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 20 | Hendaia · 14:30 | Erlauntza eta erleen onurak | Cpei
Otsailak 20 | Ororbia · 15:00 | Laboreen gaitzak, jardunaldia | Orbalaiz kooperatiba
Otsailak 20 | Gabiria · 15:00 | Sagarrondoei buruzko ikastaroa | Erbie Elkartea
Otsailak 20 | Villabona · 19:00 | XXI.mendeko Euskal Herriko basogintzaren erronkak | Subijana Etxea
Otsailak 20 | Oñati · 19:00 | Antropozenoa. Gizakia lehen mailako eragile geologikoa | Kultur Etxea
Otsailak 20 | Oñati · 19:00 | Gizakia, lehen mailako eragile geologikoa. Jon Betanzosen hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 20 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 21 | Iruñea · | II Turismo Gastronomikoaren jaldunaldia | Navartour Azoka, Baluarte
Otsailak 21 | Ukar · 10:00 | Laboreen gaitzak, jardunaldia | Orbalaiz kooperatiba
Otsailak 21 | Donostia · 17:00 | Basalandereekin egindako xaboi ekologikoen tailerra | Tabakalera
Otsailak 21 | Bilbo · 18:00 | Zure baratzeko gabeziei, izurriteei eta gaixotasunei nola aurre egin | Mariaren Bihotza plaza
Otsailak 21 | Bermeo · 18:30 | Emakumea eta osasuna | Erroxape elkarteko lokalean
Otsailak 21 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 22 | Uztaritze · | Albaolari buruzko hitzaldia | Urbegi elkartea
Otsailak 22 | Arkauti · | Nire produktuak saltzeko marketing teknika, ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Otsailak 22 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 22 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko Landare bitxiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 22 | Aritzala · 17:00 | Lur bankuak:Lurzaidia eta Red Terrae, bi kasu praktiko | Deierriko Udala
Otsailak 22 | Barakaldo · 17:30 | Jakintza eta Zientzia Jardunaldiak | Clara Campoamor gizarte zentruan
Otsailak 22 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Otsailak 22 | Oiartzun · 18:00 | Maira Ogia | Labore Oarso
Otsailak 22 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Otsailak 22 | Balmaseda · 18:30 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 22 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Atxulondo tabernan
Otsailak 22 | Errenteria, Gaztaño Auzoan · 19:30 | "Aiako, Intxixua" liburuaren aurkezpena eta egilearekin solasaldia | Gaztañoko Auzo elkarteko lokal berrian
Otsailak 23 | Tolosa · | Zuhaitz Eguna | Tolosa
Otsailak 23 | Zeanuri · | Ardi ustiapen batera bisita | Zeanuri
Otsailak 23 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 23 | Lesaka · 08:00 | Arbolaren Eguna | Gardelkopagoeta inguruan
Otsailak 23 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 23 | Arrieta · 09:00 | Ibil-bilera:Bertoko basoak | Libaoko Plaza
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Tokiko frutarbolen banaketa | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Antzinako fruta-arbolen hazien banaketaak | Olarizu kalea z/g
Otsailak 23 | Olarizu · 10:00 | Euskal Herriko frutarbolen aldaera zaharren banaketa | Olarizuko etxaldea
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Sortaldeko oreak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 23 | Barakaldo · 10:00 | Barakaldoko gune naturalak | Landeta parkea
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Sortaldeko oreak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 23 | Aia-Pagoeta · 10:00 | Xaboien tailerra | Iturraran Parketxea
Otsailak 23 | Hendai · 10:30 | Erlea eta deagerpenak hizkuntza arloan | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Otsailak 23 | Hendaia · 10:30 | Erlea eta desagerpenak hizkuntza arloan, hitzaldi-performantzia Pierre Grangé Praderasen eskutik | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 23 | Hernani · 11:00 | XIII. Sagarlasterra Herri Lasterketa | Hernaniko Arraun elkartea
Otsailak 23 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 23 | Pasaia · 11:00 | Uliako itsas labarren ondarea ezagutzeko itsas ibilaldi gidatua | Mater Museoa
Otsailak 23 | Balmaseda · 11:00 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 23 | Ibarre · 11:00 | Egin zeure ohialezko boltsa berrerabiilgarria | Idoia Plaza
Otsailak 23 | Hendaia · 15:30 | Erleak idazle handien begietan irakurketaldiak | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 23 | Hendaia · 17:30 | irakurketaldiak: Erleak idazle handien begietatik | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Otsailak 23 | Barakaldo · 18:30 | Jakintza eta Zientzia Jardunaldiak | Clara Campoamor gizarte zentruan
Otsailak 23 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea,Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Otsailak 24 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 24 | Karrantza · 09:15 | Ibilbide gidatua: Errotarri harrobiak | karrantzako tren geltokian
Otsailak 24 | Donostia · 10:00 | Taller irekiak: Joskintza, moda eta birziklapena eta | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 24 | Hernani · 11:00 | Tokiko hazien tailerra | Kutxa Ekoguneko baratze parkean
Otsailak 24 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 24 | Balmaseda · 11:00 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 24 | Donostia · 12:30 | Martxoko zerua eta magnetosfera, hitzaldia | Eureka Zientzia Museoa
Otsailak 24 | Laudio · 12:30 | Basaratustea | San Joan, Larrazabal
Otsailak 25 | Guardia · | Mahastigintza ekologikoa, hastapen ikastaroa | Guardia
Otsailak 25 | Atarrabia · 09:00 | Sare sozialak lagunak, ez arerioak. Ikastaroa | INTIA
Otsailak 25 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Otsailak 25 | Oñati · 19:00 | Kolore guztietako basoak: Proposamenaren aurkezpena | Santa Ana antzokia
Otsailak 26 | Hendaia · 09:30 | Erlearen modura | Cpie
Otsailak 26 | Zizurkil · 11:00 | Baserritarron lan segurtasunari tinko ekinez | Fraisoro Nekazal Eskola
Otsailak 26 | Ezpeleta · 14:30 | Sukaldaritza tailerra | Biletxean, elizaren ondoan
Otsailak 26 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak II | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 26 | Tutera · 19:00 | Elikagai ekologikoak: Osasuna eta lurraren zaintza | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Otsailak 26 | Oñati · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur Etxea
Otsailak 27 | Ezpeleta · 14:30 | Sukaldaritza tailerrak | Biletxean, elizaren ondoan
Otsailak 27 | Iruñea · 17:00 | Fruta Arbola hazidunak: sagarrondoa eta udareondoa Inaustegko lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 27 | Donostia · 17:00 | Haziak ugaltzeko tailerra | Haziera Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 27 | Iruñea · 17:00 | FRUTA-ARBOLA HAZIDUNAK: SAGARRONDOA ETA UDAREONDOA: INAUSTEKO LANTEGIA | Nekazaritza eta Basogintzako Ikastetxe Integratua (Atarrabiako etorbidea, 55)
Otsailak 27 | Donostia · 19:00 | Garapen Jasangarrirako Helburuak. Mundua eraldatzeko 17 helburu | San Telmo Museoa
Otsailak 27 | Gasteiz · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Oihaneder euskararen Etxea
Otsailak 27 | Hondarribia · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur etxea
Otsailak 27 | Oñati · 19:00 | "Naturaren sekretua" dokumentala | Kultur Etxea
Otsailak 28 | Zalla · 10:30 | Algen sukaldaritza ikastaroa | Joyce akademia
Otsailak 28 | Errenteria · 16:00 | Landareekin bitxiak egiten ikasteko tailerra | Torrekua
Otsailak 28 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 28 | Azpeitia · 18:00 | Kimaketa ikastaroa | KIMU 1, Urrestila bidea z/g
Otsailak 28 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 28 | Iruñea · 18:30 | Kakao dastaketa | Geltoki
Martxoak 1 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 1 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 1 | Gasteiz · 18:00 | Udaberriko eta udako hazien banaketa | Olarizu kalea z/g
Martxoak 1 | Olarizu · 18:00 | Euskal Herriko hazien aldaera zaharren banaketa | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 1 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Egarri Tabernan
Martxoak 1 | Bergara · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Pol-Pol mendi elkartearen Aretoa, san Pedro kalea 10
Martxoak 1 | Etxalar · 19:30 | Landare basati jangarriak: olioak, ozpinak eta likoreak | Mokorreko Borda
Martxoak 2 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 2 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 2 | Arrieta · 10:00 | Batzar irekia:Bertoko basoari etekin atera ahal diogu? Nola? | Arrietako Plazan
Martxoak 2 | Azpeitia · 10:00 | Kimaketa ikastaroa | KIMU 1, Urrestila bidea z/g
Martxoak 2 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 2 | Hendaia · 10:30 | Hartzak eta euskara | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 2 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 3 | Gatika · | Basatostea | Udaletxeko plaza
Martxoak 3 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater
Martxoak 3 | Irun · 10:00 | Uretako hegazti negutarrak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 3 | Itsasondo · 10:00 | EHKOlektiboaren 12.topaketa | Itsasondoko Udaletxean
Martxoak 3 | Ortuella · 11:00 | Zuhaitz Eguna | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Martxoak 3 | Arrieta · 11:00 | Hileko lehenengo domekako Azoka | Arrieta
Martxoak 3 | Baigorri · 11:00 | Arno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Etxalar · 16:30 | Udazkeneko eta neguko landare basati jangarriak | Mokorreko Borda
Martxoak 3 | Baigorri · 18:00 | Garagarno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia
Martxoak 4 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 4 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 5 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 6 | Donostia · | Klima aldaketari buruzko Nazioarteko konferentzia | Kursaal elkargunea
Martxoak 6 | Hendaia · 10:00 | Natura eta geologia ondareari turismo eragileen sensibilizazioa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 6 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 6 | Irun · 17:30 | Gaueko harrapariak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 6 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Suedia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Donostia · | Txorieen identifikazioa kantuaren bitartez | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11
Martxoak 7 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 8 | Astigarraga · | Sagarrondo moreak Sagardoetxean | Sagardoetxea
Martxoak 8 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 9 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 9 | Oñati · 09:00 | Zuhaitz ferixia | Herriko plazan
Martxoak 9 | Baigorri · 09:00 | Euskal Herria elkar josiz | Baigorri
Martxoak 9 | Mendata · 10:00 | "Baso Bainuak" | Arratzuko San Tomas Apostoloaren Eliza
Martxoak 9 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 9 | Hendaia · 10:30 | Emakumeen bizi baldintzak mendeetan zehar | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 9 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 9 | Gasteiz · 11:00 | Sukaldaritza tailerrak: Risottoa, arroza kaldotxua eta thau arrozarissoto | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 9 | Andoain · 18:00 | Gosari eta askari ososuntsuak | Bastero Kultur Gunean
Martxoak 10 | Oñati · 09:30 | Non daude tximeletak? | Arriikrutzeko koben harrera-gunean
Martxoak 10 | Lezo · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Kantina Jaizkibelen, aparkalekuan
Martxoak 10 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 11 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 11 | Leioa · 18:00 | Irrati bidezko faunaren jarraipen ikastaroa | Zientzia eta Teknologia fakultatea
Martxoak 12 | Arbizu · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 12 | Irun · 17:00 | Bidasoko klima eta arroko fenomeno meterologikoak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 13 | · | Izen-ematea: Film laburren Tailerra "Una cierta agromirada" | Madril
Martxoak 13 | Hendaia · 09:00 | Euskal Itsasbazterreko natura ondarea | Merkatuan, Errepublika plazan
Martxoak 13 | Lizarra · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udal Aretoan (Golem zaharra)
Martxoak 14 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 14 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 14 | Segura · 18:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur Etxea
Martxoak 15 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 15 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 15 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Martxoak 15 | Nagore · 18:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udaletxea
Martxoak 16 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 16 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Martxoak 16 | Izen-ematean zehaztuko da · 09:30 | Udaberriko garbiketa handia Hendaiako itsasbazterrean | Hendaia
Martxoak 16 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Martxoak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Gorostiza | Bengolarreko parkinetik
Martxoak 16 | Zugaztieta · 10:00 | La Arboledako putzuetatik ibilbidea | La Arboledako aparkalekuan
Martxoak 16 | Hendaia · 10:30 | Artea eta erleak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 16 | Hendaia · 15:30 | Plonizazioa Erakusketa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 17 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 17 | Oñati · 10:00 | Zuhaitz Eguna | Herriko plazan
Martxoak 17 | Berriz · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Udaletxean
Martxoak 17 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Martxoak 19 | Gasteiz · | UAGA, Batzar Nagusia | Uaga, Simón Bolívar plaza, 14 bajo
Martxoak 19 | Gueñes · | Jose Deunaren Azoka | Gueñes
Martxoak 19 | Gasteiz · 18:00 | Aintzinako barietateen hazien banaketa | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 20 | Arbizu · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 20 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Martxoak 20 | Irun · 17:00 | Nola egiten dira behaketak eta iragarpen meterologikoak? | Txingudi ekoetxea
Martxoak 21 | Hendaia · 10:00 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT, Itsas trikuen galdera zorrotza | Cpie
Martxoak 21 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Hanburgesa begetalak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 22 | Kanbo · 14:00 | Natura irteera: Harizkazuia, baserri pedagokikoa | Cpie
Martxoak 22 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 22 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 23 | Etxalar · | Temazacal, Udaberriko ateaharrera | Mokorreko Borda
Martxoak 23 | Errenteria · | Landare Azoka | Errenteria
Martxoak 23 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 23 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 23 | Hendaia · 10:00 | CPIE Euskal Itsasbazterraren Biltzar Nagusia | Cpie
Martxoak 23 | Donostia · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Ametzagaina, Viveros Ducasse
Martxoak 23 | Elgoibar · 10:00 | Radiestesia eta Geometria hastapen ikastaroa | Aubixa, San Pedro Auzoa,Idotorbe
Martxoak 23 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 23 | Donostia · 11:00 | Uliako itsas labarren ondarea | Mater Museoan(San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 23 | Hendaia · 14:30 | Natura irteera: Euskal Itsasabazterreko insektu polinizatzaileak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 24 | Elgoibar · 09:30 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | IMH-ko aparkalekuan
Martxoak 25 | Derio · | Famili nekazaritzaren Nazioarteko VI.jardunaldia | Hotel Seminario Bilbao
Martxoak 26 | Ibarre · | Hegaztiak identifikatzen ikasten hasteko ikastaroa | Ibarre
Martxoak 26 | Elizondo · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Martxoak 27 | Irun · 17:30 | Hodei eta ekaitzen lantegia | Txingudi ekoetxea
Martxoak 28 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 29 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 29 | Zarautz · | Zarautz parrillan - Euskal Herriko parrilla txapelketa | Herriko Plaza
Martxoak 29 | Bilbo · 09:15 | Jasangarritasunerako hezkuntzako XXVII topaketa | Unamuno BHIko Areto Nagusian, Licenciado Poza 1
Martxoak 29 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 29 | Gasteiz · 17:00 | Etxeko ogi integrala ama-orearekin | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 29 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Pasus Tabernan
Martxoak 29 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Martxoak 29 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia Antzokia
Martxoak 30 | Lasarte-Oria · | Landare Azoka | Lasarte-Oria
Martxoak 30 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 30 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 30 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 30 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 30 | Kanbo · 14:00 | Erlea, onura ekartzen duen insektua | Cpei
Martxoak 31 | Navaridas · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Navaridaseko udaletxean
Martxoak 31 | Ortuella · 10:00 | ibilbide geologikoa | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Apirilak 1 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 2 | Elizondo · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Apirilak 2 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 3 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Apirilak 3 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 4 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 5 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 5 | Errigoiti · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gaztelekuan
Apirilak 6 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 6 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritza Gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Apirilak 6 | Iruñea · | FIVEbio, Nafarroako ardo ekologikoaren Azoka | Geltoki
Apirilak 6 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 7 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 9 | Lekunberri · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Plazaola
Apirilak 9 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 9 | Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Apirilak 10 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 11 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 12 | Tutera · | Barazkien goraipamen festa | Tutera
Apirilak 13 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Apirilak 13 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 13 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta Freskoa familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 15 | Iruñea · | Ecozine Film Festival | Iturramako Civicoxean
Apirilak 16 | Lekunberri · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Plazaola
Apirilak 18 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 19 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 20 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Primizar | Bengolarreko parkinetik
Apirilak 20 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 23 | Izize · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 24 | Ordizia · | Artzain Eguna | Ordizia
Apirilak 26 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Apirilak 26 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Apirilak 27 | Aia-Pagoeta · | Landare berezien Azoka | Iturraran Parketxea
Apirilak 27 | Aia-Pagoeta · | Landare berezien Azoka | Iturraran Parketxea
Apirilak 27 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 27 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Apirilak 27 | Errenteria · 16:00 | Udaberriko kosmentika naturala | Osina
Apirilak 27 | Arbeiza · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Usua Kultur Etxea
Apirilak 29 | Errenteria · 16:00 | Sukaldaritza aromatikoa II | Osika Ekodenda
Apirilak 30 | Izize · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 30 | Donostia · 10:15 | Ogiaren eta ore gazien tailerra | Tabakalera
Maiatzak 4 | Burgi · | Almadiaren Eguna | Burgi
Maiatzak 4 | Lezo · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gezala Auditorium
Maiatzak 6 | Urduliz · 17:00 | Iraultza sukaldean hasten da. Presta dezagun menua! | Gaztelekuan
Maiatzak 7 | Lesaka · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Maiatzak 8 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Maiatzak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola bihurtu erraz zail itxura duena, umeek gustura eta osasungarri jateko errezetak | Gaztelekuan
Maiatzak 10 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Maiatzak 11 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Maiatzak 11 | Ordizia · | Erdi Aro eguna | Ordizia
Maiatzak 12 | Ollaran · | Geologia 19 | Ollaran
Maiatzak 13 | Urduliz · 17:00 | Gastrobioaniztasuna: Nekazaritzako eta gastronomiako ondarea | gaz
Maiatzak 14 | Lesaka · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Cederna-Garalur
Maiatzak 14 | Urduliz · 17:00 | Pasta tailerra umeentzat | Gaztelekuan
Maiatzak 15 | Urduliz · 17:00 | Gastrobioaniztasuna: Nekazaritzako eta gastronomiako ondarea | Gaztelekuan
Maiatzak 18 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Maiatzak 18 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Maiatzak 18 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Murua | Bengolarreko parkinetik
Maiatzak 21 | Agoitz · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Udala
Maiatzak 28 | Agoitz · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Udala
Ekainak 5 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Ekainak 14 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Ekainak 15 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Ekainak 15 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Ekainak 15 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Errepublikanoen Frontea | Bengolarreko parkinetik
Ekainak 15 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Uztailak 20 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Uztailak 20 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Magdalena | Bengolarreko parkinetik
Abuztuak 17 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Zizkiñoko Kobazuloak | Bengolarreko parkinetik
Irailak 11 | Ordizia · | Euskal Jaietako Azoka | Ordiziako Azoka plazan
Irailak 14 | Gasteiz · | Nekazaritza Gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Irailak 21 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Irailak 21 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Zuhaitz Bereziak | Bengolarreko parkinetik
Urriak 19 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Urriak 19 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Galtzada | Bengolarreko parkinetik
Azaroak 13 | Donostia · 18:00 | International Gull Meeting | Ondarreta pasealekua 24
Azaroak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Azaroak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Arrato | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 21 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Errota Harriak 2 | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 24 | Ordizia · | Gabonetako Azoka Berezia | Ordizia