Uzta, ereintzaren saria

Bizi-baratzea

AGENDA

Hau denon artean egindako agenda bat da, landareen eta lurraren kulturaren ekitaldien meta. Zure ekitaldiaren zain gaude denok. Eman eta hartu.
URTARRILA

11

Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur etxea
Gasteiz · 18:00 | Detox kaldo, zopa eta kremak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Iruñea · 18:00 | Familian egiteko lantegia zuk zeuk zeure eskuekin: Egin itzazu zeure gabonetako apaingarriak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Lohitzune García de Aciluirakaslea da eta urteetako eskarmentua du haurren dinamizazioan. Artean prestakuntza jaso eta horretara hurbildu da, hala dantzara nola arte plastikoetara. Familian gozatzeko gune bat, etxerako Gabonetako apaingarriak egiten ditugun bitartean. Eman beste erabilera bat jogurt-ontziei, kartoiei edo ontziei zeure
eskuekin eta apaindu etxea Gabonetan.

 

  • Nori zuzendua: 4 eta 10 urte bitartekoei (helduen laguntzaz)
  • Behin-behineko izen-ematea: Urriaren 15etik aitzina 010 edo 948 42 01 00 (Iruñeaz kanpotik deituz gero) telefonoetara deituta

 

Azpeitia · 20:00 | Txotx irekiera jaialdia | Añota

Ondorengo egunetan

12

Lizarra · | Lizarran Plazara! | Foruen Plaza

12

Usurbil · | Sagardohop | Astiazaran sagardotegia

12

Zubieta · | SagardoHop Txotxaren Irekiera | Iruin Sagardotegia

12

Donostia · 10:30 | Bihotz Inguru baso txangoak familiartean | Ulia Basoa

12

Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten

12

Donostia · 17:00 | "Natura Change" erakusketara bisita gidatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea

Euskal Herrira etorri zenetik egindako lanak erakutsiko dituen Kimia Kamvari-ren erakusketa berrira erakusketako komisarioak, Nader Koochakik (euskaraz) eta Kimiak berak (gaztelaraz), gidatutako bisitak. Artea eta natura, materia eta berehalako esperientzia eta denbora ziklikoaren eta ekologiaren arteko erlazioei buruzko gogoeta da erakusketa hau.

  • Hizkuntza: Gaztelera (euskaraz otsailak 16an)

13

Sestao · | Nekazaritza-azoka | Sestao

13

Donostia · 10:00 | Zuntza birziklatzea, edertzea eta aberastea | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea

Jantzien “adabaki eta berrerabiltzearen” artea zertxobait ahaztuta dago azkenaldian ehun-kontsumoaren “erabili eta bota” praktikagatik. Arropa-diseinatzaileek “adabakiak josi” edo “puntadak eta brodatuak jartzeko” teknikak gero eta gehiago erabiltzen dituzte beren sormenei estilo propioa emateko. Gaur egun oso modan dago “trashion-a”, “trash” (zaborra) eta “fashion” (moda) hitz-elkartea dena. Edertasun bohemiarreko birziklatutako modeloak berrerabilitako beste jantziekin sortzea du helburu.

LEKU GUZTIAK BETETA.

14

Donostia · | Txoriak 3.0 Jantoki belaunaldi berria | Ulia Interpretazio Zentroa

2016. urtean Kursaal Greenen, Aranzadiko Ornitologia departamentuaren eta Cristina Enea Fundazioaren artean Txoriak egitasmoa jarri genuen martxan. Bertan, materialen berrerabilera bultzatzearekin batera, gaztetxoenen artean hegaztiekiko ezagutza eta biodibertsitatea handitzea bultzatzen da, lehenago zigarroak saltzeko makina zena habia-kutxa bihurtu eta ikastetxeen artean banatuz. Bigarren urtez Tecnum Ingeniaritza Eskolaren elkarlana izan dugu. Txoriak proiektuaren irizpideetan oinarriturik, aurten hegaztientzako jantoki berritzaileak diseinatu dituzte. Erakusketa honetan diseinu hauek ezagutu ahal izango ditugu merkatuan aurki ditzakegun hainbat adibiderekin batera.

14

Donostia · | Uliategia | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea

Usandizaga Institutoko Publizitate Grafikako 2. mailako ikasleek bederatzigarren urtez Cristina Enea Fundazioko Jasangarritasunaren Egutegia diseinatu dute. Aurtengo gaia Ulia mendia da. Uliategiko proposamen grafikoen bidez, bertoko bizilagunik adierazgarrienak eta haitzen ezaugarriak ezagutu ahal izango ditugu, eta denboran atzera egingo dugu Donostiako leku harrigarri honi eman zaizkion erabilerak ezagutzeko.

14

Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea

14

Eibar · 17:00 | Pisuaren kontrola | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,

15

Eibar · 10:00 | Neguko errezeta begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,

15

Hernani · 10:00 | Marketinga, webguneak eta sare sozialen kudeaketa | Iturolan Elkarlan Sorgunea

15

Eibar · 10:00 | Neguko errezeta begetalak | Egogain 16

18:00-21:00 ordutegian ere aukera dago.

38€

15

Zeberio · 10:00 | Artisau ogiaren prestakuntza | Zeberio
  • Harremanetarako: unai@ehnebizkaia.eus/ 636451572

15

Bermeo · 19:00 | 1912.urteko galarrena | Demiku Jubilatuen elkarteko lokalean

16

Astigarraga · 12:00 | Txotx berri festa | Plaza

16

Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea

16

Iruñea · 17:00 | Saskigintza-lantegia, gaztainondoz eta zumez | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa

16

Eibar · 18:00 | Afari begetalak II | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,

16

Zeanuri · 18:00 | Basogintzaren inguruko jardunaldia | Eguzkiola Kultur Elkartean

Arratia aldeko zuhaitzen eta basoen ikerketa baten berri emango dute eta ostean " Baso ahaztuak" dokumentala

16

Bilbo · 19:00 | Artzituak | Labore Bilbao, Haro Plaza 3

17

Trebiñu · | Arabako Txotx irekiera | Trebiñu

17

Bilbo · 10:30 | Auzolana Sanfran ortuan | Mariaren Bihotza Plaza

17

Zalla · 16:30 | Ate irekiak: Landabaso | Zalla

17

Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10

17

Zumaia · 18:30 | Zerua ezagutzen familientzako tailerra | Oxford aretoa

17

Zeanuri · 19:00 | Basogintzaren inguruko jardunaldia | Eguzkiola Kultur Elkartean

Kolore Guztietako Basoak Elkarteak hitzaldia emango du. "Basogintza, eta orain zer?"

17

Bermeo · 20:00 | Kaitxo, espezialitate kafeak | Talako Punta

Balmasedako familia-enpresa txiki bat da Kaitxo, eta bi gauza egiten dituzte mimo handiz: elaborazio artesanaleko txokolateak (kakao-garautik tabletara) eta espezialitate kafeak.

Oraingo honetan, eurek tostatzen dituzten kafe-motak ezagutuko ditugu (txokolateak hurrengo batean). Mikel Gonzalez etorriko zaigu Kantinara espezialitate kafeak zer diren esplikatzera.

Kafea hobeto ulertzen eta era osoago baten disfrutatzen lagunduko digun dastaketa bat izango da: usainagaz bakarrik, zenbat aroma-kolore!

https://www.kaitxo.com/

 

 

18

Mungia · | Olatxuko laboreak Mungiako Azokan | Mungia

18

Mungia · | Nekazaritza-azoka, San Antontxu | Mungia

18

Eibar · | Basogintzaren kudeaketa proposamena | Arrate Kultur Elkartea

18

Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea

18

Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea

18

Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Plazida Otaño Kultur gunean

18

Zeanuri · 19:00 | Basogintzaren inguruko jardunaldia | Eguzkiola Kultur Elkartean

Basogintzaren inguruko hitzaldia:Ingurumenaren eremuan eta basogintzan dabiltzan eragile desberdinek eta fumigazioaren ondorioetaz dakiten profesionalek hartuko dute parte eztabaida honetan.

Hurrengoak

Urtarrilak 5 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Otsailak 8 | Durango · | Berdeago Nature | Landako Gunea
Martxoak 1 | Arkauti · | Copernicus programa eta bere erabilera nekazaritzan, jardunaldia | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Martxoak 1 | Arrieta · | Bertoko Basoa | Arrieta
Martxoak 1 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 1 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 1 | Oiartzun · 17:30 | Emakumeen jakinduria-elikadura jardunaldia | Labore Oarso
Martxoak 1 | Gasteiz · 18:00 | Udaberriko eta udako hazien banaketa | Olarizu kalea z/g
Martxoak 1 | Olarizu · 18:00 | Euskal Herriko hazien aldaera zaharren banaketa | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 1 | Olarizu · 18:00 | Euskal Herriko hazien aldaera zaharren banaketa "Hazi emakumeak" | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 1 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Egarri Tabernan
Martxoak 1 | Bergara · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Pol-Pol mendi elkartearen Aretoa, san Pedro kalea 10
Martxoak 1 | Etxalar · 19:30 | Landare basati jangarriak: olioak, ozpinak eta likoreak | Mokorreko Borda
Martxoak 2 | Gasteiz · | Neguko zaporeak | Uagalur,Logroño Kalea, 7,
Martxoak 2 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 2 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 2 | Arrieta · 10:00 | Batzar irekia:Bertoko basoari etekin atera ahal diogu? Nola? | Arrietako Plazan
Martxoak 2 | Azpeitia · 10:00 | Kimaketa ikastaroa | KIMU 1, Urrestila bidea z/g
Martxoak 2 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 2 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 2 | Segura · 10:00 | Osasunaren autogestiorako tailerra | Kultur Etxea
Martxoak 2 | Hendaia · 10:30 | Hartzak eta euskara | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 2 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 2 | Ezkio · 16:30 | Joaldunak, sorkuntza lantegia | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 2 | Donostia · 18:30 | Nekazaritza ekologikoa eta bere garapena, hitzaldi tertulia Felix Rodrigorekin | Lengo Baratza
Martxoak 2 | Hendaia · 19:00 | Euskal Erlaitzeko gaueko misterioak, ibilbide gidatua | Hendaia
Martxoak 3 | Gatika · | Basatostea | Udaletxeko plaza
Martxoak 3 | Mungia · | ABELTZAINTZA Azoka | Herriko Plaza
Martxoak 3 | Sopuerta · | XLVII. txorizo eta odoloste lehiaketa. Euskal Herriko Txerriki egilerik Onena Saritzeko XXIII. Txapelketa. | La Baluga Auzoa
Martxoak 3 | Zerain · | Gazta tour | Garoa gaztak
Martxoak 3 | Arrieta · 09:30 | Basoa haurrengana hurbiltzen | Arrieta
Martxoak 3 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater
Martxoak 3 | Irun · 10:00 | Uretako hegazti negutarrak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 3 | Kontrasta · 10:00 | Mendi irteera | Kontrasta
Martxoak 3 | Itsasondo · 10:00 | EHKOlektiboaren 12.topaketa | Itsasondoko Udaletxean
Martxoak 3 | Ortuella · 11:00 | Zuhaitz Eguna | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Martxoak 3 | Arrieta · 11:00 | Hileko lehenengo domekako Azoka | Arrieta
Martxoak 3 | Astigarraga · 11:00 | "Emakume ekintzaileak sagardogintzan" erakusketaren bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 3 | Baigorri · 11:00 | Arno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Etxalar · 16:30 | Udazkeneko eta neguko landare basati jangarriak | Mokorreko Borda
Martxoak 3 | Baigorri · 18:00 | Garagarno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia
Martxoak 4 | · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKOA | HAZI Araba
Martxoak 4 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 4 | Atarrabia · 09:00 | Sare sozialak: lagunak, arerioak ez | INTIA
Martxoak 4 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 4 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 5 | Iruña Oka · | Nekazari gazteen UAGA-ANEren jardunaldia | Kultur etxea
Martxoak 5 | Zestoa · | HARAKINTZA ETA HARAGI-PRODUKTUEN ELABORAZIOA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 5 | Torres · | Zerealen gaixotasunak | .
Martxoak 5 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 5 | Zumaia · 18:00 | Biziak erdigunera, hitzaldia | Oxford
Martxoak 5 | Donostia · 19:00 | Elkanoren garaioko Gipuzkoa berria, Susana Truchueloren hitzaldia | San Telmo Museoa
Martxoak 6 | · | REVENUE MANAGEMENT | HAZI Bizkaia
Martxoak 6 | Donostia · | Klima aldaketari buruzko Nazioarteko konferentzia | Kursaal elkargunea
Martxoak 6 | Bardeak · | IX Jardunaldi dibultzaileak, Bardeeetako biosfera | Bardeak
Martxoak 6 | Hendaia · 10:00 | Frutiuarbolak txertatzeko jardunaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 6 | Hendaia · 10:00 | Natura eta geologia ondareari turismo eragileen sensibilizazioa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 6 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 6 | Irun · 17:30 | Gaueko harrapariak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 6 | Zemaga · 18:30 | Erleentzako baratzeak eta lorategiak, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Kultur etxea
Martxoak 6 | Iruñea · 19:00 | Paisaiaren aztarnak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 6 | Iruñea · 19:00 | Paisaiaren arrastoak | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 6 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Suedia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | · | OSTEGUN EKINTZAILEAK: EMUKUME EKINTZAILEEN II TOPAKETA | Hazi Araba, Manurgako eskola etxea
Martxoak 7 | · | STORYTELLING. NIRE ELIKAGAIA SALTZEKO MARKETINEKO TECNIKA | HAZI Araba
Martxoak 7 | Donostia · | Txorien identifikazioa kantuaren bitartez | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11
Martxoak 7 | Lantaron · 10:00 | UAGA-EHNEren batzarra | Udaletxea
Martxoak 7 | Bilbo · 10:00 | Egurrari buruzko jardunaldia | Bizkaia Aretoa
Martxoak 7 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 7 | Astigarraga · 12:00 | Sagarrondo moreak Sagardoetxean | Sagardoetxea
Martxoak 7 | Zigoitia · 14:30 | Ostegun ekintzaileak: Emakume ekintzaileen II jardunaldia | Manurga eskola etxea
Martxoak 7 | Elizondo · 17:00 | Nolako Jangelak Nahi Ditugu Eskoletan? | Arizkuneneako kultur etxea
Martxoak 7 | Elizondo · 17:00 | Nolako jangelak nahi ditugu eskoletan, hitzaldia | Arizkunenea
Martxoak 7 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 7 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 7 | Guardia · 18:00 | UAGA-EHNEren batzarra | Kuadrilaren etxean
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Ordizia · 18:30 | Klima aldaketaren ondorioei buruzko mahai ingurua, Jakoba Errekondo, Cesare Maglioni, Maite Arroita eta Xabier Esteban | Barrena Jauregia
Martxoak 8 | Tutera · | Janari Azoka | Queiles pasealekuan
Martxoak 8 | Iruñea · | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Barañain etorbidea
Martxoak 8 | Astigarraga · | Sagarrondo moreak Sagardoetxean | Sagardoetxea
Martxoak 8 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 8 | Bilbo · 11:30 | Sail In festibala | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 9 | Amorebieta-Etxano · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA Azoka | Plaza
Martxoak 9 | Arrasate · | Emakumeek egindako nekazaritza eta eskulangintza produktuen erakusketa eta salmenta | Plaza
Martxoak 9 | Lizarra · | Plazara! Bertako produktuak | Plaza
Martxoak 9 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa:Gibelarentzat tratamenduak | Davita, Legazpi 4, 1
Martxoak 9 | Ibarruri · | Landaketa jardunaldia | Ibarruri
Martxoak 9 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 9 | Oñati · 09:00 | Zuhaitz ferixia | Herriko plazan
Martxoak 9 | Baigorri · 09:00 | Euskal Herria elkar josiz | Baigorri
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 10:00 | Ate irekiak | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Lizarra · 10:00 | Lizarran Plazara! | Lizarra
Martxoak 9 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Landare azoka | Plaza Cataluña
Martxoak 9 | Mendata · 10:00 | "Baso Bainuak" | Arratzuko San Tomas Apostoloaren Eliza
Martxoak 9 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 9 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 9 | Ezkio · 10:00 | Kirikoketa tailerra | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 9 | Hendaia · 10:30 | Emakumeen bizi baldintzak mendeetan zehar | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 9 | Oiartzun · 10:30 | Oiartzun ibaiaren garbiketam auzolanean | Labore
Martxoak 9 | Irun · 10:30 | Tokiko Hazien Tailerra | Irungo Baratze Parkea
Martxoak 9 | Busturia · 11:00 | Emakume sortzaile eta ekoizleen Azoka | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 9 | Busturia · 11:00 | EMAKUME EKOIZLE ETA EKINTZAILEAK. NEKAZARI ETA ARTISAU AZOKA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 9 | Gartzain · 11:00 | Haziaren Egunean, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Plaza
Martxoak 9 | Gasteiz · 11:00 | Sukaldaritza tailerrak: Risottoa, arroza kaldotxua eta thau arrozarissoto | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 9 | Busturia · 11:30 | MADARIAGA DORRETXEA ERLOJUA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Tutera · 12:00 | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Carrefour, Tutera-Tarazona errepidea
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 12:45 | Doako ibilbide berezia Gernikako monumentuetatik | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 13:00 | Bisita gidatua | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Ezkio · 16:00 | "Barrikote Festa"jardunaldi gastrokulturala | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 9 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 9 | Busturia · 17:30 | ARTANTXURIKETAN IKUSKIZUNA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Andoain · 18:00 | Gosari eta askari ososuntsuak | Bastero Kultur Gunean
Martxoak 10 | Ugao-MIraballes · | XIX. Ugao-Miraballesko Emakume Ekoizleen Nekazaritza Azoka | Herriko enparantzan
Martxoak 10 | Abadiño · | BASQUE LABEL HARATEGIETARAKO BARKAKAKO COACHING SAIOAK | HAZI Bizkaia
Martxoak 10 | Areatza · | Mendi ibilbidea: Saldopro | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 10 | Muxika · 08:30 | Bertoko baso landaketa Ibarruri | Basauri, Arizko tren geltokia
Martxoak 10 | Baiona · 09:00 | Eusko Eguna | Baiona
Martxoak 10 | Oñati · 09:30 | Non daude tximeletak? | Arriikrutzeko koben harrera-gunean
Martxoak 10 | Lezo · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Kantina Jaizkibelen, aparkalekuan
Martxoak 10 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolingunean
Martxoak 10 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 10 | Astigarraga · 10:00 | "Emakume ekintzaileak sagardogintzan" erakusketaren bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 10 | Bernedo · 10:00 | Mendi irteera, Bernedo, karobiak eta ikaztegia | Bernedo
Martxoak 10 | Kortezubi · 10:30 | OMA BASONDO. EDERTASUN HANDIKO HARANETATIK | Santimamineko aparkalekua
Martxoak 10 | Donostia · 11:30 | IV. Landare Truke Azoka Txikia | Uliako Mintegian, Uliako pasealekua 15
Martxoak 10 | Bakio · 11:30 | Umeentzako tailerra | Txakolingunean
Martxoak 10 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 10 | Gernika-Lumo · 11:30 | "Ihauteriak eta itsasoa" tailerra | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 10 | Balmasada · 12:00 | Antzeztutako bisita | La Enkartada Museoa
Martxoak 10 | Busturia · 12:00 | BIOTRACK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 10 | Busturia · 16:00 | Urdaibaiko itsasadarra itsasontziz | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 10 | Busturia · 16:00 | ITSASADARRA ITSASONTZIZ | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 10 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 10 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 11 | Zumaia · | Ate irekiak | Algorri Interpretazio Zentroa, Juan Belmante kalea 21
Martxoak 11 | · | MAKINARIA MANTENU BASIKOA | HAZI Araba
Martxoak 11 | Debagoiena · | Jardunaldi Gastronomikoak | Debagoiena
Martxoak 11 | Irun · | Poster lehiaketa:"Antzinateko Sirenak eta itsasoko beste izakibatzuk" | Oiasso Erromatar Museoa
Martxoak 11 | Tutera · | Energi berriztagarriak eta energia aurrezteko haur erakusketa | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 11 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 11 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 11 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Tolosako Baratze Parkean
Martxoak 11 | Leioa · 18:00 | Irrati bidezko faunaren jarraipen ikastaroa | Zientzia eta Teknologia fakultatea
Martxoak 11 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 11 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 12 | Astigarraga · | Kalima aldaketari buruzko erakusketaren aurkezpena | Kultur etxea
Martxoak 12 | Arbizu · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 12 | Donostia · 10:00 | Eusko Label produktuen masterclass | Donostia
Martxoak 12 | Arkauti · 11:00 | Patata eta erremolatxaren nekazal aseguruei buruzko jardunaldia | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Martxoak 12 | Gasteiz · 11:00 | Tailer agroekologikoa Arabako Kanpusean | Magisteritza Fakultatea
Martxoak 12 | Zuia · 12:00 | Aiara eskualdeko batzarra | Zuiako Udala
Martxoak 12 | Irun · 17:00 | Bidasoko klima eta arroko fenomeno meterologikoak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 12 | Ikaztegieta · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 12 | Iruñea · 18:00 | Errezeta tradizionalak | Geltoki
Martxoak 12 | Oiartzun · 18:30 | "Jan ondo bizitzeko, ez jateko aoilik baizik" | Labore Oarso
Martxoak 12 | Tutera · 18:30 | Ezti dastaketa | "El molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 12 | Elizondo · 19:30 | Transgenikoei buruzko mintzaldia, Jose Ramon Olarietaren eskutik | Arizkunenea
Martxoak 13 | · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA TXARTELA BERRITZEA. OINARRIZKO MAILA | HAZI Araba
Martxoak 13 | Hendaia · 09:00 | Euskal Itsasbazterreko natura ondarea | Merkatuan, Errepublika plazan
Martxoak 13 | Tolosa · 10:00 | Eusko Label produktuen masterclass | Tolosa
Martxoak 13 | Hendaia · 14:30 | Apikultura | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Martxoak 13 | Iruñea · 17:00 | Landare-ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 13 | Iruñea · 17:00 | Landare ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak, izen-ematea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 13 | Astigarraga · 18:30 | Klima aldaketaren ondorioei buruzko mahai ingurua | Kultur etxea
Martxoak 13 | Etxarri-Aranatz · 19:00 | San Miguel Irin Errota | Kultur Etxea
Martxoak 13 | Mutriku · 19:00 | Berdel Eguneko bolondresekin bilera | Udaletxea
Martxoak 13 | Lizarra · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udal Aretoan (Golem zaharra)
Martxoak 14 | Atarrabia · | Nola hobetu salmenta zuzenaren estrategia komertziala? | .
Martxoak 14 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 14 | Trebiñu · 16:00 | Trebiñu lurraldeko batzarra | Trebiñu
Martxoak 14 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 14 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 14 | Segura · 18:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur Etxea
Martxoak 14 | Mutiloa · 19:00 | Txakurren portaera arazoak | Kultur Etxea
Martxoak 15 | Karrantza · | Armañongo Ilargia | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Martxoak 15 | Zuia · | Lau gau zoragarri Gorbeian | Lafuente etxea
Martxoak 15 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 15 | Baiona · 08:00 | Klima aldaketa salatzeko greba | Baiona
Martxoak 15 | Getxo · 10:30 | Getxoaquarium ezagutu | Getxoaquarium, Kirol Portuan
Martxoak 15 | Gern · 16:30 | Neguko paseoa Museoko lorategitik | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 15 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 15 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Martxoak 15 | Nagore · 18:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udaletxea
Martxoak 15 | Ezpeleta · 20:00 | Gure ontziak | Ezpeletako udalean
Martxoak 16 | Arizkun · | Gamioxarreko sagardo bukoi eta upelen irekiera | Gamioxarrea
Martxoak 16 | Arizkun · | TREC lehiaketa | Ordoki behortegia
Martxoak 16 | Murgia ( Zuia) · | Eztiaren Museoa | Murgia
Martxoak 16 | Bilbo · | Baserriko produktuen salmenta eta erakusketa | Zazpikaleak, Alde Zaharra
Martxoak 16 | Arrasate · | KARAPAIXO EGUNA | Plaza
Martxoak 16 | Heleta · | Primaderako ganadu feria | Plaza
Martxoak 16 | Areatza · | Ibilbide didaktikoa | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 16 | Bilbo · | Bizkaia eta itsasoa orain 500 urte | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 16 | Muskiz · | Muñatones gazteluaren ezohiiko irekiera | Muñatones Gaztelua
Martxoak 16 | Guardia · | Ardo dastaketa | Bodegas Campillo
Martxoak 16 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 16 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Martxoak 16 | Eibar · 09:00 | Lore, landare eta zuhaitz IX. Azoka | Plaza Urkizu
Martxoak 16 | Hendaia · 09:30 | Udaberriko garbiketa handia Hendaiako itsasbazterrean | Hendaia
Martxoak 16 | Hendaia · 09:30 | Udaberriko garbiketa handia Hendaiako itsasbazterrean | Hendaia
Martxoak 16 | Gamiz-Fika · 09:30 | Bertako zuhaitzen landaketa | Gamizko eliza
Martxoak 16 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Martxoak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Gorostiza | Bengolarreko parkinetik
Martxoak 16 | Bermeo · 10:00 | Ate irekiak: Arrantzaleen Museoa | Arrantzaleen Museoa, Torronteroko esnparantza
Martxoak 16 | Gernika-Lumo · 10:00 | Ate irekiak | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 16 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Arguedas · 10:00 | Zuhaitz eguna | Bordon Pasealekua
Martxoak 16 | Orozko · 10:00 | Esploratzaile txikiak | Orozkoko Museoa
Martxoak 16 | Bera · 10:00 | Bertako produktuen Azoka | Rikardo Baroja Eskola
Martxoak 16 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Martxoak 16 | Zugaztieta · 10:00 | La Arboledako putzuetatik ibilbidea | La Arboledako aparkalekuan
Martxoak 16 | Donostia · 10:00 | "Aquariumaren barrunbeak" bisita gidatua | Aquariuma
Martxoak 16 | Arketas · 10:00 | Arketaseko 2019 V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 16 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Portugalete · 10:00 | Ate irekiak | Rialia-Industria Museoa
Martxoak 16 | Hendaia · 10:30 | Artea eta erleak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 16 | Busturia · 10:30 | Matxitxako lurmuturrean ibilbide historiko naturala | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 16 | Busturia · 10:30 | MATXITXAKO LURMUTURREAN IBILBIDE HISTORIKO NATURALA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 16 | Hondarribia · 11:00 | Haurrentzako tailerra:Hondarribiko balea | Arma Plaza 9
Martxoak 16 | Busturia · 11:30 | AZTARNAK FAMILIA ARTEAN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Santurtzi · 12:00 | Arrain enkantea eta bisita antzeztua | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Oleta · 12:00 | Egun batez artzai | Oleta
Martxoak 16 | Viana · 12:00 | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Carrefour (Las Cañas)
Martxoak 16 | Hendaia · 15:30 | Plonizazioa Erakusketa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 16 | Gernika-Lumo · 16:30 | Familia tailerra: Euskal Ihauteriak | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 16 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 16 | Busturia · 17:00 | GURE INGURUKO HEGAZTIAK: HABI-KUTXAK TETRABRICKEKIN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Busturia · 17:30 | BATNIGHT | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 17 | Murua · | Espereologikoa Gorbeian | Murua
Martxoak 17 | Orduña · | Merkatua | Foru Plazan
Martxoak 17 | Moreda Araba · | NEKAZARITZA ETA GASTRONOMIKOA | Herriko Plaza
Martxoak 17 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | Plaza
Martxoak 17 | Zegama · | ERLEZAINAREN EGUNA. Gipuzkoako XXI. ezti lehiaketa | Plaza
Martxoak 17 | Heleta · | Primaderako ganadu feria | Plaza
Martxoak 17 | Oñati · 10:00 | Zuhaitz Eguna | Herriko plazan
Martxoak 17 | Berriz · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Udaletxean
Martxoak 17 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolingunean
Martxoak 17 | Urizaharra · 10:00 | Mendi irteera, Urizaharra hiribildua eta ingurune naturala | Urizahara
Martxoak 17 | Berango · 10:00 | Kostalde inguruko Burdin hasiaren aztarneei bisita gidatua | Burdin Museoaren oroimen museoa
Martxoak 17 | Busturia · 10:00 | URDAIBAIKO BIOSFERA ERRESERBAKO ALTXORRAK: PADURAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Bakio · 10:30 | Txakolindegira bisita | Bakioko txakondidegira
Martxoak 17 | Bakio · 10:30 | Txakolingunera bisita | Bakio
Martxoak 17 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 17 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Martxoak 17 | Mutiloa · 11:00 | Paseo gidatua:Hegaztiak identifikatzeko mugartea parkean | Lekuondo Plaza
Martxoak 17 | Busturia · 11:00 | JANARI BEGANOA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Oieregi · 11:30 | Nazioarteko Basoen Eguna | Bertiz
Martxoak 17 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 17 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 17 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Busturia · 17:00 | TXIKIPINTXO | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 18 | · | MOTOZERRA ETA ESKOKATZEKO MAKINA MANEIATZEA, ZAINTZEA ETA SEGURU ERABILTZEA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 18 | Zestoa · 11:00 | Danbolinzulo kobara bisita gidatua | Ekainberri
Martxoak 18 | Bakio · 17:30 | Talo tailerra | Bakio
Martxoak 18 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 19 | Gasteiz · | UAGA, Batzar Nagusia | Europa Jauregia
Martxoak 19 | Bakio · | Txakolinaren uzta berriari ongietorria | Bakio
Martxoak 19 | Gueñes · | Jose Deunaren Azoka | Gueñes
Martxoak 19 | Bakio · | San Jose Azoka | Plaza
Martxoak 19 | Güeñes · | San Jose Azoka | Udal frontoia
Martxoak 19 | Done Bikandi Harana · 10:00 | Mendi irteera,Done Bikandi Harana, Bitigarra | Done bikandi Harana
Martxoak 19 | Busturia · 10:00 | URDAIBAIKO BIOSFERA ERRESERBAKO ALTXORRAK: KOSTALDEA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Aia · 10:30 | Orientazio tailerra | Iturraran Parketxea
Martxoak 19 | Busturia · 12:30 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Busturia · 17:00 | ZUK ZEUK EGIN: ANIMALIEN OINATZAK ESKAIOLAREKIN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Gasteiz · 18:00 | Aintzinako barietateen hazien banaketa | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 20 | · | GOI MAILAKO ERLEZAINTZA IKASTAROA | HAZI Araba
Martxoak 20 | · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | HAZI Araba
Martxoak 20 | Arbizu · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 20 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Martxoak 20 | Plentzia · 11:00 | Erakusketaren inaugurazioa eta bisita gidatuak | PLasentia Butron Museoa, Goienkale 27
Martxoak 20 | Irun · 17:00 | Nola egiten dira behaketak eta iragarpen meterologikoak? | Txingudi ekoetxea
Martxoak 20 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 20 | Zumaia · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 20 | Hondarribia · 18:00 | Ortu eta Kominiki tailerra | Hondarribiko liburutegian
Martxoak 20 | Bilbo · 18:30 | Pasta freskoa tailerra | Labore Bilbo
Martxoak 20 | Mutiloa · 18:45 | Kosmetika osasuntsua | Kultur Etxea
Martxoak 20 | Ordizia · 19:00 | Inguruko hegaztiak | Ordizia
Martxoak 21 | · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | Hazi Gipuzkoa Zentroa
Martxoak 21 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 21 | Hendaia · 10:00 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT, Itsas trikuen galdera zorrotza | Cpie
Martxoak 21 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 21 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Hanburgesa begetalak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 21 | Iruñea · 20:00 | Garagardo dastaketa | Geltoki
Martxoak 22 | Loiu · | I.Loiuko Erdi Aroko Azoka | Loiu
Martxoak 22 | Azpeitia · | EKOIZLE TXIKIENTZAKO HIGIENE ETA OSASUN BETEKIZUNEN MALGUTASUNA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 22 | Iruñea · | Iruña Loretan | Iruñea
Martxoak 22 | Hernani · 09:00 | Zientzia gure basoen kudeaketan | Orona Fundazioa
Martxoak 22 | Zarautz · 10:00 | Ate irekiak | Arte eta Historia Museoa
Martxoak 22 | Kanbo · 14:00 | Natura irteera: Harizkazuia, baserri pedagokikoa | Cpie
Martxoak 22 | Pasaia · 17:00 | Uraren Gynkana | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 22 | Gasteiz · 17:00 | Sukaldaritza makrobiotikoa eta energetikoa tailerra | BioAlai
Martxoak 22 | Anoeta · 18:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola dago baserria gipuzkoan? | Gaztetxean
Martxoak 22 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 22 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 22 | Mungia · 18:30 | Mungiako BTT topaketa, batzar orokorra | Olalde
Martxoak 22 | Doneztebe · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Zinema Aretoa
Martxoak 23 | Etxalar · | Temazacal, Udaberriko ateaharrera | Mokorreko Borda
Martxoak 23 | Errenteria · | XI. LORE AZOKA | Plaza
Martxoak 23 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 23 | Errenteria · 09:00 | Errenteriako XI. Lore eta Landareen Azoka | Alameda de Gamon
Martxoak 23 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 23 | Gallarta · 09:30 | Auzolana:Ibaien garbiketa | Castañoseko atsedenlekua
Martxoak 23 | Hendaia · 10:00 | CPIE Euskal Itsasbazterraren Biltzar Nagusia | Cpie
Martxoak 23 | Donostia · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Ametzagaina, Viveros Ducasse
Martxoak 23 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 23 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 23 | Elgoibar · 10:00 | Radiestesia eta Geometria hastapen ikastaroa | Aubixa, San Pedro Auzoa,Idotorbe
Martxoak 23 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 23 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Martxoak 23 | Arroiabe · 10:00 | Lurra ezagutzen, lur analisiak eta kromatografia tailerra | Aroiabe
Martxoak 23 | Donostia · 10:30 | Zuhaitz Eguna | Donostia
Martxoak 23 | Busturia · 10:30 | BUSTURIAKO ERROTAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Busturia · 10:30 | URETAKO HEGAZTIAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: Zereal Integralak | Saldias
Martxoak 23 | Muskiz · 11:00 | Itsasoari, Egurra | el pobaleko Burdinola
Martxoak 23 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 23 | hondarribia · 11:00 | Landareen oinarrizko zainketak | Endanea Garden Hondarribia
Martxoak 23 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 23 | Donostia · 11:00 | Uliako itsas labarren ondarea | Mater Museoan(San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 23 | Korres · 11:00 | Tailer astronomikoa eta erakusketa | Izkiko Parketxea
Martxoak 23 | Ondarroa · 11:30 | Konpost eguna | Ondarroa
Martxoak 23 | Oiartzun · 11:30 | LABORE Oarso Batzarrea | Liburutegia
Martxoak 23 | Donostia · 11:30 | "Iraganetik gerora, gaur egunetil igarota" jardunaldia | Eureka! Zientzia Museoko Planetarioan
Martxoak 23 | Bakio · 12:00 | Txakolin dastaketa azaldua | Txakolingunean
Martxoak 23 | Hendaia · 14:30 | Natura irteera: Euskal Itsasabazterreko insektu polinizatzaileak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 23 | Pasaia · 16:00 | Nabigatzeko pistak! | Pasaiako Albaola Itsas-faktoria
Martxoak 23 | Bermeo · 16:30 | Famili tailerra: Ertzila Dorrea | Arrantzaleen Museoa, Torronteroko enparantza
Martxoak 23 | Arketas · 16:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketaseko Kultur Etxea
Martxoak 23 | Gernika-Lumo · 17:00 | Trikitixa, Hitzaldi musikala | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 23 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 23 | Busturia · 17:00 | URA: UMEENTZAKO ESPERIMENTUAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Oiartzun · 17:30 | LABORE Oarso II urteurre ekitaldia | Labore
Martxoak 23 | Bilbo · 20:00 | Munduko poesia kaierak ( Loraldia) | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 24 | Okondo · | XXII. Baserri Azoka | Herriko Plaza
Martxoak 24 | Segura · | XIX. LOREAK ETA LANDAREAK | Plaza
Martxoak 24 | Urdazubi · | Lezeen eguna | Lezea
Martxoak 24 | Zugarramurdi · | Lezeen eguna | Lezea
Martxoak 24 | Elgoibar · 09:30 | Sagoaten hezegune txikia sortzeko auzolana | IMH-ko aparkalekuan
Martxoak 24 | Goierri · 09:30 | Aizkorri natur parkeko hegaztiak ezagutzera | Otsaurteko Bentatik
Martxoak 24 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 24 | Bilbo · 10:00 | Ate irekiak: Bizkaiko Arkeologi museoa | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 24 | Lagran · 10:00 | Mendi irteera, Lagran | Lagran
Martxoak 24 | Muskiz · 10:00 | Barbadun ibaitik ibilaldia | El Pobaleko Burdinola
Martxoak 24 | Barakaldo · 10:00 | Errekatxo urtegiak, Barakaldoko gune neturalak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Landeta Parkea
Martxoak 24 | Zegama · 10:00 | Mugisarri, zuhaitz lepatuen basotxora ibilaldi gidatua | Anduetza Parketxea
Martxoak 24 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 24 | Busturia · 10:30 | AMUNATEGIKO ITURBURUA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Gasteiz · 10:30 | Arabako XXIV. ezti lehiaketa | Abastos merkatua
Martxoak 24 | Dima · 11:00 | IGITIE Azoka | Plaza
Martxoak 24 | Hondarribia · 11:00 | Hazien sekretuak | Endanea Garden
Martxoak 24 | Urnieta · 11:00 | Gaztagintzaren sekretuak | Adarrazpi baserria,Goiburu auzoa
Martxoak 24 | Astiz · 11:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Mendukilo Kobazuloan
Martxoak 24 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 24 | Busturia · 11:30 | URAREN ZIKLOA TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Santurtzi · 12:00 | Enkante Txiki | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 24 | Oiartzun · 12:00 | Entsalada Lehiaketa | Labore Oarso
Martxoak 24 | Lekunberri · 12:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Plazaola
Martxoak 24 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 24 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Busturia · 17:00 | URETAKO IPUINAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 25 | Igorre · | Lan eskaintza | Igorre
Martxoak 25 | Arkauti · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKO MAILAREN ETA MAILA KUALIFIKATUAREN ARTEKO ZUBI-IKASTAROA | HAZI Araba
Martxoak 25 | Arkauti · | MOTOZERRA ETA ESKOKATZEKO MAKINA MANEIATZEA, ZAINTZEA ETA SEGURU ERABILTZEA | HAZI Araba
Martxoak 25 | Derio · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKOA | HAZI Bizkaia
Martxoak 25 | Derio · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | HAZI Bizkaia
Martxoak 25 | Derio · | Famili nekazaritzaren Nazioarteko VI.jardunaldia | Hotel Seminario Bilbao
Martxoak 25 | Bilbo · | Zientzia eta Teknologia fakultatearen 50. urteurreneko ekitaldiak | EHU Bizkaia
Martxoak 25 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 25 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 25 | Iruñea · | Nafarroako Etnografiari so eginez | Nafarroako Liburutegia, erakusketa aretoa
Martxoak 25 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Martxoak 25 | Donostia · 18:30 | Meteorologia Mundu Egunaren oroitzapen jardunaldia | Aquarium
Martxoak 25 | Iruñea · 19:00 | Ekofeminismoa eta aldaketa klimatikoa | Civivox Condestable
Martxoak 26 | Iruñea · | Dirurik gabeko merkatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 26 | Ibarre · | Hegaztiak identifikatzen ikasten hasteko ikastaroa | Ibarre
Martxoak 26 | Mutiloa · | Hegaztiak identifikatzen ikasten hasteko ikastaroa | Kultur Etxea
Martxoak 26 | Arkauti · | CANVA: DISEÑATZAILEAK EZ DIREN PERTSONENTZAT | HAZI Araba
Martxoak 26 | Arkauti · | GEOLOKALIZAZIOAN OINARRITURIKO MARKETINA | HAZI Araba
Martxoak 26 | Arkauti · | URAREN KONTSUMO JASANGARRIA NEKAZARITZAN | HAZI Araba
Martxoak 26 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 26 | Elizondo · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Martxoak 26 | Tutera · 15:30 | Yayo herrerorekin solasaldia: Ekofeminismo, bizitza erdigunean jarri | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 26 | Soraluze · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Herri Antzokia
Martxoak 26 | Ataun, San Gregorio · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Murkondo
Martxoak 26 | Zarautz · 20:00 | Kantaurialdea, hartz arrearen domeinua dokumentala | Modelo Aretoa
Martxoak 27 | Zizurkil · | Sagardotegietan belaunaldi aldaketa. Azken jardunaldia | Fraisoro Eskola
Martxoak 27 | Plentzia · | Erakusketaren inaugurazioa eta bisita gidatuak | PLasentia Butron Museoa, Goienkale 27
Martxoak 27 | Zeanuri · | Olabarriako errotara bisita gidatua | Zeanuri
Martxoak 27 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 27 | Irun · 17:30 | Hodei eta ekaitzen lantegia | Txingudi ekoetxea
Martxoak 27 | Ataun · 19:00 | Eskola jangela osaungarriago, hurbilago bideragarriago eta hezitzaileago baten alde zer?" Eneko Viñuelaren hitzaldi | Udaletxeko aretoa
Martxoak 27 | Tutera · 19:00 | Autokontsumoa, aurrezkia eta energiaren eraginkortasuna | Rua Gizarte etxean
Martxoak 27 | Bilbo · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Bilborock
Martxoak 27 | Donostia · 19:30 | klimaren aldeko ikasle mugimenduko ordezkaritza | San Telmo Museoa
Martxoak 28 | Arkaute · | MERKATARITZA AZOKAK: ATERAIOZU ETEKIN HANDIENA PARTEHARTZE HONETATIK | HAZI Araba
Martxoak 28 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 28 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 28 | Areatza · | Kosmetika Natural lantzeko tailerra | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 28 | Berriz · 13:00 | Durangaldeko turismo eta elikadura estrategia planaren aurkezpena | Kultur etxea
Martxoak 28 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Martxoak 28 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 28 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Ark
Martxoak 29 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 29 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 29 | Zarautz · | Zarautz parrillan - Euskal Herriko parrilla txapelketa | Herriko Plaza
Martxoak 29 | Bilbo · 09:15 | Jasangarritasunerako hezkuntzako XXVII topaketa | Unamuno BHIko Areto Nagusian, Licenciado Poza 1
Martxoak 29 | Getxo · 16:00 | Bilboko itsasadarrean ibilaldia itsasontziz | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 29 | Urduliz · 17:00 | Garagardo dastaketa | Etxeandia garagardo Fabrikan
Martxoak 29 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 29 | Gasteiz · 17:00 | Etxeko ogi integrala ama-orearekin | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 29 | Olite · 17:30 | Nekazaritza ekologikoa: Lurra, ongarriketa eta biodibertitatea | Udaletxea
Martxoak 29 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Pasus Tabernan
Martxoak 29 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla" Kultur Gunean
Martxoak 29 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Martxoak 29 | Orereta · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Mikelazulo
Martxoak 29 | Oiartzun · 20:00 | Entsalada lehiaketa | Plaza
Martxoak 29 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia Antzokia
Martxoak 29 | Aldude · 20:30 | Sylvie Iñarrarekin solasean | Sanoki zinema gelan
Martxoak 30 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 30 | Lasarte-Oria · | Landare Azoka | Lasarte-Oria
Martxoak 30 | Durango · | Durango ardo saltsan | Durango
Martxoak 30 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 30 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 30 | Bilbo · 09:00 | Sanfran ortura txangoa | Sanfran ortua
Martxoak 30 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Oñati · 10:00 | Txorien hizkuntza ezagutuz | Arantzazuko Parketxea
Martxoak 30 | Lasarte-Oria · 10:00 | Lasarte-Oriako Lore eta Landareen VII. Azoka | Plaza Okendo
Martxoak 30 | Barakaldo · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Martxoak 30 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Busturia · 10:00 | EUTSI GOGOR, DANOK BATERA - FESTA SOLIDARIOA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 30 | Iruñea · 10:00 | Ingurumenari buruzko III. prestakuntza jardunaldia | Iruñeako Gaztedi Etxea
Martxoak 30 | Deba · 10:30 | Tokiko Hazien Tailerra | Deba
Martxoak 30 | Donostia · 10:30 | Lore tailerra | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 30 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 30 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 30 | Getaria · 11:30 | Balenciaga eta Elkano: Getariko hiribilduan jaiotako bi pertsona ospetsuren ondarea | Cristobal Balenciaga Museoa
Martxoak 30 | Santurtzi · 12:00 | Argazki irteera: "Santurtzi, marinel herria" | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Pasaia · 12:00 | Itsas hondakinen tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 30 | Urduliz · 13:00 | Calçots Jaia | Etxeandia garagardo Fabrikan
Martxoak 30 | Kanbo · 14:00 | Erlea, onura ekartzen duen insektua | Cpei
Martxoak 30 | Orisoain · 16:30 | Xaboi Naturalak | Orisoaingo Ekomuseoa
Martxoak 30 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 30 | Altsasu · 18:00 | AHT Gelditu, tren soziala bai, manifestazioa | Suhiltzaileen Parkina
Martxoak 31 | Karrantza · | Mendi zeharkaldia | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Martxoak 31 | Navaridas · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Navaridaseko udaletxean
Martxoak 31 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Arropa truke-merkatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Lore eta Landareen Azoka | Boulevard Zumardia
Martxoak 31 | Ortuella · 10:00 | ibilbide geologikoa | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Martxoak 31 | Santikurutze · 10:00 | Mendi irteera, Santikurutzetik Genevillara | Santakurutze
Martxoak 31 | Hondarribia · 10:00 | Landare ekoizpenerako mintegira bisita gidatua | Endanea Garden
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Taller irekiak: Joskintza, moda eta birziklapena eta | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 31 | Bakio · 10:30 | Gaztelugatxeko biotopora bisita gidatua | Txakolingunean
Martxoak 31 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 31 | Fruiz · 11:00 | Panpa belarraren garbiketa auzolanean | Udaletxea
Martxoak 31 | Korres · 11:00 | Bonelli arranoaren eguna | Izkiko Parketxea
Martxoak 31 | Busturia · 11:00 | GOI ESTUARIOA BIZIKLETAN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Getaria · 11:30 | Balenciaga eta Elkano: Getariko hiribilduan jaiotako bi pertsona ospetsuren ondarea | Cristobal Balenciaga Museoa
Martxoak 31 | Kortezubi · 11:30 | Ate irekiak: Santimamiñeko kobazuloak | Santimamiñen
Martxoak 31 | Lekeitio · 11:30 | Santa Katalina itsasargiaren bisita + korapiloan tailerra | Santa Kaltalina itsasargia
Martxoak 31 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 31 | Busturia · 11:30 | DENBORAREN ERLOJUA, KLIMA ALDAKETA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Pasai Antxo · 12:00 | Entsalada lehiaketa | Gure zumardia
Martxoak 31 | Santurtzi · 12:30 | Bisitaldi antzeztua | Agurtza Atunontzia
Martxoak 31 | Bilbo · 12:30 | 1362 Km Euri | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 31 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Busturia · 17:00 | UDABERRIKO LOREAK ETA POLTSA AROMATIKOEN TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Apirilak 1 | Donostia · | Tuterako Barazkien feria Donostian | Bulebarra
Apirilak 1 | Bilbo · | Nekazaritza ikastaroa | Edificio Albia II San Vicente 8 - 9º izda
Apirilak 1 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 1 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 1 | Olite · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Udaletxea
Apirilak 1 | Olite · 17:30 | Nekazaritza ekologikoa: Lurra, ongarriketa eta biodibertitatea | Udaletxea
Apirilak 1 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Apirilak 2 | Abadiño · | Agroekologia ikastaroa: Lurra lantzeko, ikasteko eta bizitzeko era ezberdin bat | EHNE Bizkaiaren egoitza
Apirilak 2 | Elizondo · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Apirilak 2 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 2 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 2 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 3 | Gasteiz · | Hawaiiko sukaldaritza tailerra | Mamia
Apirilak 3 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Apirilak 3 | Lizarra · 10:30 | Biosegurtasuna txerri hazkuntzan ikastaroa | Montejurra mankomunitatea
Apirilak 3 | Dima · 15:00 | Artzain txakurren trebatze ikastaroa | Dima
Apirilak 3 | Arketas · 16:00 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 3 | Arketas · 16:00 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez eskola
Apirilak 3 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 3 | Tafalla · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Kulturgunean
Apirilak 3 | Azkoitia · 18:00 | INFUSIOEN TAILERRA | KULTUR ETXEA
Apirilak 3 | Usurbil · 18:30 | Aintzinako obra maisuen logika, bizitzarako geometria hitzaldia | Potxonea kultur etxea
Apirilak 3 | Azpeitia · 19:00 | Artxara Kooperatibako bazkideon batzarra | Azoka Plaza
Apirilak 3 | Iruñea · 19:30 | Elikatzen jakitearen artea | Civivox Condestable
Apirilak 4 | Gasteiz · | Bide Berdeei buruzko Europako VI.konferentzia | Europa Biltzar Jauregian
Apirilak 4 | Zerain · | Gazta tour | Garoa gaztak
Apirilak 4 | Zaldibia · 09:30 | Mahastizaintza Ekologikoa: Mildiu Kudeaketa II, Kobre erabilera nola optimizatu | Goizane eraikina
Apirilak 4 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 4 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 4 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 4 | Gernika-Lumo · 17:00 | Makinarwia txikiaren erabilera eta mantenimentua ikastaroa | Astra
Apirilak 4 | Gasteiz · 17:00 | Zure bagete ogia egiten ikasi, ikastaroa | Mamia
Apirilak 4 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Apirilak 4 | Agurain · 19:00 | Hestebeten dastaketa azaldua | Jai Alai taberna, nagusia 26
Apirilak 4 | Zarautz · 19:00 | Sendabelarren ikastaroa | Merkatu plaza (goikaldea)
Apirilak 4 | Bilbo · 19:30 | Ezagutzen al duzu asiar erlea? | Sanfran ortua
Apirilak 4 | Iruñea · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Peña Alegria
Apirilak 4 | Iruñea · 21:00 | Loreak lantzeko alorraren aurkezpena | Krispilak Hiri Baratzea
Apirilak 5 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 5 | Iruñea · | Lorategi berriak ezagutzera | Iruñea, Civivox Iturrama lorategietan
Apirilak 5 | Kanpezu · | Ate irekiak Ibernalon | Ibernalo
Apirilak 5 | Zizurkil · 11:00 | Baserritarrak eta politikariak auzolanean mahai ingurua | Fraisoro Eskola
Apirilak 5 | Donostia · 18:00 | Klima aldaketa marraztuz | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 5 | Iruñea · 18:00 | Ardoaren festa | Baluarte
Apirilak 5 | Ordizia · 18:00 | Lore eta kimu jangarriak ikastaroa | Herri baratzeak
Apirilak 5 | Ortuella · 19:00 | Elikadura Subiranotasuna mehatzaldean | Kultur Etxea
Apirilak 5 | Oiartzun · 19:00 | Sendabelarrak taldearen aurkezpena Labore Oarson | Labore
Apirilak 5 | Lezo · 19:00 | Entsalada lehiaketa | Saldise Plaza
Apirilak 5 | Errigoiti · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gaztelekuan
Apirilak 6 | Areatza · | Herritarren zientzian hasteko tresnak | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Apirilak 6 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Apirilak 6 | Mutriku · | Berdel Eguna | Mutriku
Apirilak 6 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritza Gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Apirilak 6 | Iruñea · | FIVEbio, Nafarroako ardo ekologikoaren Azoka | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritzako Azoka Gardena | Uaga, Simón Bolívar plaza, 14 bajo
Apirilak 6 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa:Krema hidratzailea | Davita, Legazpi 4, 1
Apirilak 6 | Baztan · 07:00 | I.Baztango heriotzik gabeko erbi errestu lehiaketa | Baztango ehiza kirol elkartean
Apirilak 6 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 6 | Baiona · 09:00 | Ipar Euskal Herriko klima plana | Baionako Arte Hirian
Apirilak 6 | Hondarribia · 09:30 | Soropilaren zaintza ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 6 | Zarautz · 10:00 | Udaberriko Lore eta Landareen IV. Azoka | Zigordia Kalea
Apirilak 6 | Urduliz · 10:00 | Uribe Gastrofest 2019 | Urduliz
Apirilak 6 | Araia · 10:00 | Hegazti harkaiztarren behaketa | Aizkorri-Aratz parketxea
Apirilak 6 | Atxondo · 10:00 | Hileroko Kultura eta Ekonomia Feminista | Biezko Baserria
Apirilak 6 | Galdames · 10:30 | III.Euskal Jaia, Artisautza eta Bizkaiko ekoizleen azoka | Galdames
Apirilak 6 | Gasteiz · 10:30 | Kroketak egiteko ikastaroa | Mamia
Apirilak 6 | Oianleku · 10:30 | JolasMENDI baso txangoak familiartean | Aiako Harria
Apirilak 6 | Anoeta · 11:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola dago Anoetakop basoa? | Gaztetxean
Apirilak 6 | Hondarribia · 11:00 | Lore koroak eta burugainekoak, ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 6 | Abellaneda · 11:30 | Txakolin lehiaketa | Enkarterrietako Museoa
Apirilak 6 | Galdames · 11:30 | Ortu bertikala eta belak eta xaboiak | Galdames
Apirilak 6 | Iruñea · 11:30 | Hartzituen tailerra | Geltoki
Apirilak 6 | Iruñea · 13:00 | Olio ekologikoen dastaketa | Geltoki
Apirilak 6 | Leza · 19:30 | Txandriotarren upategira bisita gidatua | Txandio Upategia
Apirilak 7 | Ararrabia · | Nafarroako rellenoaren XIII kapitulua | Plaza
Apirilak 7 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 7 | Eltziego · | Ardogintzari buruzko mintegia | Marques de Riscal Upategian
Apirilak 7 | Abadiño · | Badakizu zein bizidun dauden uraren inguruan? | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 7 | Hondarribia · 10:30 | Balkoi loretuak, ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 7 | Aduna · 12:00 | Sagardo eta pintxo dastaketa | Plaza
Apirilak 8 | Ezkio · | Igartubeitiko baratzea eta ingurunea apirilean | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 8 | Arrasate · | Produktu fitosanitarioen erabilea ikastaroa | Etxaluze
Apirilak 8 | Atarrabia · | Hastapenak apikulturan | Ilundain
Apirilak 8 | Tutera · | Nafarroako barazkien IV jardunaldia | Tutera
Apirilak 8 | Eltziego · | Ardogintzari buruzko mintegia | Marques de Riscal Upategian
Apirilak 8 | Aranguren · | Ingurumenaren astea | Arangurengo ibarrean
Apirilak 8 | Ezkio · | AREAGO. "ISTORIOAK BELARRIETARA" V. Kontakizun Laburren Lehiaketa | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 8 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 8 | Barasoain · 10:00 | Kontserbazioko nekazaritza ikastaroa | Baldorba kooperatiba
Apirilak 8 | Barasoain · 10:00 | Kontserbazio nekazaritza: oraina eta geroa | Valdorba kooperatiba
Apirilak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 8 | Tutera · 17:00 | Nafarroako barazkien batzarra | UNED
Apirilak 8 | Olite · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Udaletxea
Apirilak 9 | Doneztebe · | Txerri aziendaren biosegurtasuna | Juansenea Etxea, INTIA
Apirilak 9 | Sara · | Euskal Bixkotxaren Museoaren irekiera | Museoa
Apirilak 9 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 9 | Lekunberri · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Plazaola
Apirilak 9 | Sara · 10:30 | Euskal Bozkotxaren Museoaren aurkezpena | Euskal Bizkotxaren Museoa
Apirilak 9 | Gasteiz · 11:00 | Arabako Kanpuseko Tailer agroekologikoa | Hezkuntza eta Kirol Fakultatearen kanpoalldean
Apirilak 9 | Buñuel · 12:00 | Nafarroako lehen zainzuriaren IX: dastaketa | .
Apirilak 9 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 9 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 9 | Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Apirilak 9 | Tutera · 17:30 | "Saguxarrak"baratzaren eta errekaren aliatua | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Apirilak 9 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 10 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 10 | Laguardia · | "Viñadiversidad" Jardunaldia | Villa Lucia Zentruan
Apirilak 10 | Larraga · 09:30 | Olabidetan belar txarren kudeaketa | Olibadia
Apirilak 10 | Donostia · 16:45 | Lurraldeko emakume defendatzaileak | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 10 | Donostia · 16:45 | Chiapaseko emakumeak lurraldeko arazo ekologikoen aurrean, hitzaldia | Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 10 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 10 | Tafalla · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Kulturgunean
Apirilak 10 | Noain · 18:30 | Nola aurreztu energia | Lorenea
Apirilak 11 | Elizondo · | Biosegurtasuna txerri aziendetan | Kultur etxea
Apirilak 11 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 11 | Eskoriatza · | Ostegun ekintzaileak: urismo jasangarriaren inguruan zure eskeintzaren balorea aurkitu. | Gorosarri egoitzan
Apirilak 11 | Eibar · 09:00 | Ekonomia zirkularrari, jasangarritasunari eta ekintzailetza berdeari eskeinitako foroa | Portalea
Apirilak 11 | Cadreita · 10:00 | Tomatearen izurriteak | INTIA
Apirilak 11 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 11 | Iruñea · 17:45 | Aralar, Mundua leku den lurra filmaren emanaldia | Golem
Apirilak 11 | Gasteiz · 18:00 | Kalabazin eta limoi bizkotxoa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 11 | Ajangiz · 19:00 | Basoei buruzko hitzaldia | Ajangizko Kultur Etxean
Apirilak 11 | Gasteiz · 19:00 | Esnea eta esnekiak, neolitoko bioteknologiatik gaur egungora, hitzaldia | Ataria
Apirilak 11 | Gasteiz · 19:00 | Berdeguneak, leku isilak, jarduna | Ataria
Apirilak 11 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla"
Apirilak 12 | Abadiño · | Urkiolako zerua gauez | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 12 | Urkiola · | Urkiolako zerua gauez | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 12 | Bilbo · | IX. Udaberriko artisautza azoka. | Areatzako pasealekua
Apirilak 12 | Laudio · | Dolumin Ostiral Azoka | Laudio
Apirilak 12 | Laudio · | Dolumin ostirala. Abeltzaintza | Plaza
Apirilak 12 | Arkaute · | Geroa Gaur | Arkauteko zalditegian
Apirilak 12 | Iruñea · | Ardoaren festa | Irunea
Apirilak 12 | Tutera · | Barazkien goraipamen festa | Tutera
Apirilak 12 | Gasteiz · 17:00 | Ogi italiarrak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 12 | Tutera · 17:30 | Konpost Tailerra | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Apirilak 12 | Anoeta · 18:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola behar du izan baso ereduak? | Gaztetxean
Apirilak 12 | Gasteiz · 18:00 | Siukaldaritza lantegia, sasoiko barazkiekin | Ataria
Apirilak 12 | Gorbeia · 20:00 | Anfibioak ikusi eta entzuteko gaueko mendi irteera | Sarriako Parketxea
Apirilak 12 | Gasteiz · 20:00 | Malagako ardoen dastaketa | Vinosfera ardotegia, (Rafael Alberti, 24)
Apirilak 12 | Gasteiz · 21:00 | Zeruaren behaketa, Zer ikusi dezakegu udaberri-udako zeruan? Ibilaldi gidatua | Ataria
Apirilak 12 | Donostia · 21:30 | Zeruko gau behaketa, astronomia behatokitik | Eureka Zientzia Museoa
Apirilak 13 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Apirilak 13 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Apirilak 13 | Zieko · | Lore eta ortuaren azoka | Plaza
Apirilak 13 | Zieko · | Lore eta ortuaren azoka | Zieko
Apirilak 13 | Bergara · | Erramu Azoka | plaza
Apirilak 13 | Tolosa · | ARDO TXURI TXOKOA. III. edizioa | Plaza
Apirilak 13 | Lerin · | Alepo pinuaren muga naturera bisita gidatua | Lerin
Apirilak 13 | Lezo · | Trekking Jaizkibel | Jaizkibel
Apirilak 13 | Bergara · | Euskal Sagardoa dastaketa | Plaza
Apirilak 13 | Zubieta, Donostia · | Txakurren kirol obedientzia lehiaketa | Xuhakan elkartea, Bugati
Apirilak 13 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 13 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Apirilak 13 | Hondarribia · 09:30 | IZURRITEAK, PREBENTZIOA AUKERARIK ONENA | Endanea Garden
Apirilak 13 | Usurbil · 09:30 | Bartzezaintza ekologikoaren oinarriak | Usurbilgo Baratze Parkea
Apirilak 13 | Usurbil · 09:30 | baratzezaintza ekologikoaren oinarria | Herri baratzeak
Apirilak 13 | Hernani · 10:00 | Honela kutsatzen dute erraustegi modernoenek, <abel Arkenbouten hitzaldia | Biteri Kultur Etxea
Apirilak 13 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Landare Azoka | Cataluña Plaza
Apirilak 13 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Apirilak 13 | Cabanillas · 10:00 | Cabanillaseko alkatxofaren eta zainzuriaren 4.go Eguna | Plaza
Apirilak 13 | Ezkio · 10:00 | Kirikoketa tailerra | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta frskoa umeentzako | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 13 | Hondarribia · 10:30 | Hiri Baratzea | Endanea Garden
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta Freskoa familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 13 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: barazkiak | Saldias
Apirilak 13 | Naoian · 10:30 | Baker Ogia | Lorenea
Apirilak 13 | Jatabe · 11:00 | Jatabeko garia, hitzaldia | Nekazal kultur etxea
Apirilak 13 | Arrieta · 11:00 | Lurzorua ezagutzen | Arrieta
Apirilak 13 | Gasteiz · 11:00 | Eguneko tximeleten identifikazio ikastaroa | Ataria
Apirilak 13 | Gasteiz · 11:30 | Hezeguneko biztanle sekretuak, tailerra | Ataria
Apirilak 13 | Olaberria · 16:00 | Ukendu Ikastaroa | Olaberria
Apirilak 13 | Ezkio · 16:30 | Igartubeiti irudikatzen | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 13 | Gasteiz · 17:30 | Naturalisten lantegia | Ataria
Apirilak 14 | Aia · | Txakolinaren Eguna | Plaza
Apirilak 14 | Karrantza · | Anamnse kultur eta ingurumen proiektura bisita | Armañon parketxea,Ranero auzoa z/g
Apirilak 14 | Zubieta, Donostia · | Txakurren soziabilizazio lehiaketa | Xuhakan elkartea, Bugati
Apirilak 14 | Zaldibia · 10:00 | Zaldiekin coaching tailerrra | Alarpe zalditegia
Apirilak 14 | Donostia · 10:00 | Zuntz-tapiz-oihal artea | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 14 | GATIKA · 10:30 | TRUK, hazi, landare eta zuhaixken trukea | GATIKAKO PLAZA
Apirilak 14 | Hondarribia · 10:30 | Haurrentzat hazitegi tailerra | Endanea Garden
Apirilak 14 | Gatika · 12:00 | Erleak eta polinizazioa hitzaldia | Kultur etxea
Apirilak 14 | Gatika · 13:00 | Bertoko haziak ekoizten tailerra | Plaza
Apirilak 14 | Gasteiz · 17:30 | Ixiltasunaren melodiak jarduna | Ataria
Apirilak 15 | Iruñea · | Deialdia:Egonaldi Artistikoa | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Iruñea · | Eskola Baratzaren lehen jardunaldietarako izen-ematearen irekiera | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Barakaldo · | Gure inguruko intsektuak eta animaliak | Barakaldoko Natur Gela
Apirilak 15 | Iruñe · | Iruñea Argan erretratatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Iruñea · | Ecozine Film Festival | Iturramako Civicoxean
Apirilak 15 | Elantxobe · 11:00 | Udaberri leku | Ludoteka
Apirilak 15 | Lezo · 12:00 | Euskal arrantzontzi tradizionala | Mater Museoa
Apirilak 15 | Azkoitia · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri Baratzeak
Apirilak 15 | Zumaia · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Apirilak 16 | Lekunberri · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Plazaola
Apirilak 16 | Segura · 11:00 | Ur eta hazien bedeinkatzea erromeria giroan | Santa Engrazi ermita
Apirilak 16 | Gasteiz · 18:00 | Nekazaritza leheneratu | Slow Food Araba
Apirilak 16 | Urnieta · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Apirilak 16 | Noain · 18:30 | Bizikleta birbiziklatzeko tailerra | Loretxo
Apirilak 16 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 17 | Bilbo · | Basque Fest | Txoko Gourmet, Arenala
Apirilak 17 | Zarautz · | Zarauzko XIX. Garagardo Azoka | Munoan
Apirilak 18 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 18 | Areeta · | Elikadura eta dietetika diplomaren hastapena | Estudios Védicos, Ayurveda eskola
Apirilak 18 | Gorbeia · 10:00 | Mikologia Gorbeian | Gorbeiako Parke Naturala
Apirilak 18 | Pasaia · 11:00 | Mater ontzi ekoaktiboa | Mater Museoa
Apirilak 18 | Dima · 11:30 | Euskal Baserrira bisita | Antzasti Museoa
Apirilak 18 | Oleta · 12:00 | Egun batez artzai | Oleta
Apirilak 18 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater museoa
Apirilak 18 | Lanestosa · 20:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Lanestosako eskoletan
Apirilak 18 | Iruñea · 21:00 | Lore eta Landareei buruzko tailerra | Txantrea, Krispilak Hiri-baratzak
Apirilak 19 | Etxarri-Aranatz · | AMALURRA azoka | Plaza
Apirilak 19 | Andosilla · | Azoka hebreoa | Plaza
Apirilak 19 | Sakana · | Zuhaitzen bitartez sendatzeko ahalmena | Sakana
Apirilak 19 | Lezo · | Lonjara bisita gidatua | Lonja
Apirilak 19 | Untza · 09:30 | Mendi ibilaldia | Urkabustaiz
Apirilak 19 | Lanestosa · 10:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Piña iturrian
Apirilak 19 | Muskiz · 10:30 | Muñatones gaztelua | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 19 | Arama · 11:00 | Erlezaina egun batez | Uribarri auzoa
Apirilak 19 | Orozko · 11:00 | Antzeztutako bisita | Orozko
Apirilak 19 | Gopegi · 11:30 | Baserri Agroekolgikora bisita | Zigoitia, Padura Baratza
Apirilak 19 | Gasteiz · 19:00 | Natur ibilbidea: San Antonio igelaren korroka | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Tolosa · | Karakol Saltsa Azoka | Plaza
Apirilak 20 | Hondarribia · 09:30 | Tomateei buruzko ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 20 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Primizar | Bengolarreko parkinetik
Apirilak 20 | Gorbeia · 10:00 | Mikologia Gorbeian | Gorbeia
Apirilak 20 | Murua · 10:00 | Mairuelegorrietan espeologia | Zigoitia
Apirilak 20 | Lanestosa · 10:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Piña iturrian
Apirilak 20 | Iruñea · 11:00 | "Belle Epoque"La taconera | Iruñea
Apirilak 20 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Otxandio · 11:30 | Sendabelar ikastaroa | Otxandio
Apirilak 20 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater Museoa
Apirilak 20 | Gasteiz · 16:00 | Familientzako jarduera: Urtebetzea naturaren erdian Noiz | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 21 | Lizarra · | Artisautza azoka | Plaza
Apirilak 21 | Hondarribia · 10:30 | Haurrentzat hazitegi tailerra | Endanea Garden
Apirilak 21 | Muskiz · 10:30 | Muñatones gaztelua | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 21 | Zeberio · 11:00 | Zeberioko altxorrak | Zeberio
Apirilak 21 | Gopegi · 11:00 | Baserri Agroekolgikora bisita | Zigoitia
Apirilak 21 | Lezo · 12:00 | Kontserben tailerra | .
Apirilak 22 | Hondarribia · | Pazko astelehena Azoka | plaza
Apirilak 22 | Gernika-Lumo · | Alegria Jauregiko lorategia ezagutu | Allendesalazar 5
Apirilak 22 | Untza · 09:30 | Mendi ibilaldia | Urkabustaiz
Apirilak 22 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Apirilak 22 | Hondarribia · 10:30 | Pazko haur ginkana | Endanea Garden
Apirilak 22 | Zeanuri · 11:00 | Egun batez artzai | Zeanuri
Apirilak 22 | Ezkio · 11:00 | Igartubeiti dolare-baserrira bisita gidatua | Igartubeiti Baserri-Museoa
Apirilak 22 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater Museoa
Apirilak 23 | Iruñea · | Jostailuak trukatzeko gunea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 23 | Zubiri · | Kalamuaren erabilera eraikuntzan | Agotzenea
Apirilak 23 | Aritzala · | Ikastaro teoriko-praktikoa: Nekazaritza ekologikoaren hastapenak 2019 | Allotz
Apirilak 23 | Iruñea · | Aste Santuko Haur lantegiak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 23 | Donostia · 09:00 | Txoko Chef 9-11 urte | Kutxa Kulltur Kluba
Apirilak 23 | Izize · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 23 | Iruñea · 10:00 | Liburuaren eta Lorearen Eguna | Carlos III
Apirilak 23 | Gasteiz · 10:30 | Mamiako ogi eta goxo dastaketa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 23 | Bilbo · 11:00 | haurrentzako sukaldaritza ikastaroak | Erriberako merkatuan
Apirilak 23 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 24 | Ordizia · | Artzain Eguna | Plaza
Apirilak 24 | Gasteiz · 10:30 | Gailetak familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 24 | Bertiz · 10:30 | Iturburutik ibilaldia | Bertizko Jaurerriko Parke Naturala
Apirilak 24 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 24 | Muskiz · 12:00 | Ginkana esploratzailea | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 24 | Biarritz · 17:30 | Pintxo ekologikoen tailerra eta dastaketa | Open Gare
Apirilak 24 | Donibane Lohitzune · 18:00 | Antropozenoa mitoa ala errealitatea, Geologiaren hastapena, hitzaldia | Lorategi Botanikoa
Apirilak 25 | Muskiz · 10:00 | Familia arteko taloa | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 25 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 25 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 25 | · 18:00 | FURGOBARATZA | LEZOKO BARATZE PARKEA
Apirilak 25 | Lezo · 18:00 | Furgobaratza | Lezoko Baratze Parkea
Apirilak 25 | Etxarri-Aranatz · 19:00 | Amalurra Azoka, "Lurraldea eta Iraunkortasuna. Zein etorkizun nahi dugu? | Kultur Etxea
Apirilak 25 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla"
Apirilak 26 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 26 | Lizarra · 18:00 | Gazteentzako sukaldaritza ikstaroa | Gaztelekua
Apirilak 26 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Apirilak 26 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Apirilak 27 | Aia-Pagoeta · | Landare berezien Azoka | Iturraran Parketxea
Apirilak 27 | Aia · | XVII. Landare Azoka | Pagoetako parketxea
Apirilak 27 | Errenteria · | Euskal Herriko sagardoen XXXI. dastatzea | Plaza
Apirilak 27 | Urduña · | Nekazaritza elikagaien Azoka | Plaza
Apirilak 27 | Karrantza · | Irteera gidatua:Aguera ibaiaren ertzetik | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Apirilak 27 | Cambo les Bains · | De ferme en ferme 2019 | Cambo les Bains
Apirilak 27 | Leitza · 08:00 | Larreratze eguna, Mendibilera ibilaldia | Plaza
Apirilak 27 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 27 | Arrasate · 09:00 | Panelak interpretatu eta GPS oinarrizko ezagutza | Ospitalea
Apirilak 27 | Hondarribia · 10:00 | Kong, Jolas bat gehiago | Endanea Garden
Apirilak 27 | Kortezubi · 10:00 | Monumentuen eta lekuen nazioarteko eguna | Santimamiñen
Apirilak 27 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Apirilak 27 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Apirilak 27 | Gasteiz · 10:00 | sagar eta kanela marmelada | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 27 | Lalastra · 10:00 | Hegaztien kontzertua | .
Apirilak 27 | Hendaia · 10:30 | Geologia eta arkitektura, ean Jacques Dele&#769;tre&#769;ren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Apirilak 27 | Noain · 10:30 | Ondutako konposta eta ongarria | Lorenea
Apirilak 27 | Iruñea · 11:00 | "Belle Epoque- Media Luna"parkera bisita | Iruñea
Apirilak 27 | Hondarribia · 11:00 | Kokedama tailerra | Endanea Garden
Apirilak 27 | Hondarribia · 11:00 | Kokedema tailerra | Endanea Garden
Apirilak 27 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Apirilak 27 | Errenteria · 16:00 | Udaberriko kosmentika naturala | Osina
Apirilak 27 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Apirilak 27 | Arbeiza · 20:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Usua Kultur Etxea
Apirilak 27 | Arbeiza · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Usua Kultur Etxea
Apirilak 28 | Baigorri · | Nafarroaren Eguna | Baigorri
Apirilak 28 | Bilbo · | SANTUTXUKO NEKAZARITZA AZOKA | Karmelo Plaza
Apirilak 28 | Gatika · | NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Apirilak 28 | Gorliz · | VIII. Lore eta landare azoka | Elizako Plaza
Apirilak 28 | Morga · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA. XX. Azoka. | Andra Mari Auzoa
Apirilak 28 | Aia · | XVII Landare berezien azoka | Pagoetako parketxea
Apirilak 28 | Arrasate · 09:00 | PR Gi-2016 Murugain, dragoiaren bidetik | Olandio
Apirilak 28 | Aretxabaleta · 09:30 | Gatz bidetik sendabidera ibilaldia | Iturrigorri pilotalekua
Apirilak 28 | Larra-Belagua · 10:00 | Larra-Belaguako denboraldiko amaiera eguna eta artzainei makila itzultzea | Eski zentroa
Apirilak 28 | Etxarri-Aranatz · 10:00 | Amalurra Azoka | Etxarri- Aranatz
Apirilak 28 | Arbizu · 10:30 | Udaberriko Azoka | Arbizu
Apirilak 28 | Eskoriatza · 10:30 | Gatz bidetik sendabidera ibilaldia | tren geltokia
Apirilak 28 | Donostia · 12:30 | Maiatzeko zerua eta ilargiaren faseak, ibilaldi gidatua | Eureka Zientzia Museoa
Apirilak 29 | Huarte · | Ardo erakusketa eta dastaketa | Don Carlos hotela
Apirilak 29 | Huarte · 11:00 | UAES batzarra | Don Carlo jatetxe hotela
Apirilak 29 | Iruñea · 12:00 | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Arteak eraikina
Apirilak 29 | Errenteria · 16:00 | Sukaldaritza aromatikoa II | Osika Ekodenda
Apirilak 29 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 29 | Donostia · 18:30 | Kultura eta giza eboluzioa | Kutxa Kulltur Kluba
Apirilak 29 | Tutera · 19:30 | Barazkien goraipamen festa | Tutera
Apirilak 30 | Ribaforada · | Barazki ekoizleen explotazio kaiera osatzeko ikastaroa | Kultur etxea
Apirilak 30 | Tolosa · | Sukaldaritza eskola | Sukaltakako sukaldeak (Zerkausia kalea)
Apirilak 30 | Izize · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 30 | Donostia · 10:15 | Ogiaren eta ore gazien tailerra | Tabakalera
Apirilak 30 | Mutiloa · 17:00 | Hondakinik ez sukaldean | Erretiratuen elkartea
Apirilak 30 | Mutiloa · 17:00 | Hondakinik ez sukaldean | Erretiratuen elkartea
Apirilak 30 | Elgoibar · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Postre osasuntsuak | Txillarre ekodendan
Apirilak 30 | Iruñea · 18:30 | Iruñeako Ingurumen partehartze foroa | Ingurumen Heziketarako Museoa
Apirilak 30 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Maiatzak 1 | Turtzioz · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Udal igerilekuak
Maiatzak 1 | Arrasate · 08:00 | Arrasate-Bedoña-Larrino-Urkulu-Atxorrotx-Eskoriatza | herriko plaza
Maiatzak 1 | Eskoriatza · 10:00 | Hegaztiak identifikatzen ikasteko ibilaldi gidatua | Eskoriatza
Maiatzak 1 | Gasteiz · 13:00 | Natur ibilbidea: Salburuko lirioak | Ataria, Salburua
Maiatzak 2 | Legazpi · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA XII. edizioa | Plaza
Maiatzak 2 | Zarautz · | Beertatik Beertara, garagardoari buruzko topaketak | Putzuzulo gaztetxea
Maiatzak 2 | Donostia · | TMEaren Turismo Gastronomikoaren Munduko Foroaren V. edizioa | Kursaal elkargunea
Maiatzak 2 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 2 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 2 | Ezkaroz · 18:30 | Abelazkuntza estensiboaren defentsanArrotxapea kalea | Arrotxapea kalea
Maiatzak 2 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 3 | Nafarroa · | Kroketaren III. astea | Nafarroako establezimenduak
Maiatzak 3 | Getaria · | Antxoa Eguna | Plaza
Maiatzak 3 | Etxalar · | Biogasa sortzeko ikastaro iraunkorra | Mokorreko borda
Maiatzak 3 | Fitero · | Fiteroko Barazkien Jardunakldi-Azoka | Plaza
Maiatzak 3 | Iruñea · | Ardo gorri eta kroketa dastaketa | Reyno Gourmet Dastaketa gela
Maiatzak 3 | Donostia · | TMEaren Turismo Gastronomikoaren Munduko Foroaren V. edizioa | Kursaal elkargunea
Maiatzak 3 | Zarautz · | Beertatik beertara jardunaldiak | Putzuzulo
Maiatzak 3 | Etxalar · | Biogasari buruzko jardunaldia | Mokorreko Borda
Maiatzak 3 | Eskoriatza · 09:00 | Landareak ezagutzen PR-GI 170, Ibilaldi gidatua | Eskoriatza
Maiatzak 3 | Arrasate · 10:00 | Karraskain-Lizueta-Lezetxiki | Herriko plaza
Maiatzak 3 | Eskoriatza · 16:00 | Sendabelarrak ezagutzen. Ibilaldia eta tailerra. | Eskoriatza
Maiatzak 3 | Gasteiz · 17:45 | Pizza familian! | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 3 | Zarautz · 20:00 | BEERtatik BEERtara jardunaldiak | Putzuzulo gaztetxea
Maiatzak 3 | Ilundain · 21:30 | Tximeleta Graellsia ikusteko gau irteerak | .
Maiatzak 4 | Burgi · | Almadiaren Eguna | Burgi
Maiatzak 4 | Aramaio · | Lorabarri astea | Herria
Maiatzak 4 | Berriatua · | Arrantza eta nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 4 | Ibarrangelu · | Nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 4 | Andoain · | Eskulangintza Azoka Santa Krutz Jaietan | Zumea Plaza
Maiatzak 4 | Idiazabal · | III. EUSKAL GAZTAREN AZOKA. | Plaza
Maiatzak 4 | Fitero · | Fiteroko Barazkien Jardunakldi-Azoka | Plaza
Maiatzak 4 | Ordizia · | IV. Euskal Herriko Artisau Garagardo Azoka | Plaza Nagusia
Maiatzak 4 | Ortzaize · | Ortzaizeko artisauen etxea ate idekiak | Artisauen etxea
Maiatzak 4 | Zarautz · | Beertatik beertara jardunaldiak | Putzuzulo
Maiatzak 4 | Tutera · | Kalderete eta mami ogi lehiaketa | Foru Plazan
Maiatzak 4 | Iruñea · | Iogurtak egiteko haurrentzako tailerra | Hiper-Eroski
Maiatzak 4 | Busturia · 09:00 | Hegazti eta itsas ugaztunen behaketa saioa | Ekoetxea Urdaibai
Maiatzak 4 | Astigarraga · 09:00 | Ornitologi ibilaldia: ezagutu Astigarragako hegaztiak | Ergobiako zubia
Maiatzak 4 | Irun · 09:30 | Baratzezaintza ekologikoaren oinarriak | Irungo Baratze Parkea (20305
Maiatzak 4 | Irun · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Irungo Baratze Parkea
Maiatzak 4 | Irun · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Irungo Baratze Parkea
Maiatzak 4 | Mutiloa · 10:00 | Hastapen ikastaroa: Arangurengo haraneko tximeletak ezagutzea | Kultur Etxea
Maiatzak 4 | Mutiloa · 10:00 | Aranguren Ibarreko tximeletak identifikatzen ikasten | Mutiloa
Maiatzak 4 | Hendaia · 10:30 | Landareak eta sorginak Euskal Herrian, Aitor Portuondoren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Maiatzak 4 | Zeanuri · 10:30 | Sendabelarrak ikastaroa | .
Maiatzak 4 | Bertiz · 10:30 | Iturburutik ibilaldia | Bertizko Jaurerriko Parke Naturala
Maiatzak 4 | Arritxulo · 10:30 | JolasMENDI baso txangoak familiartean | Aiako Harria
Maiatzak 4 | Donostia · 10:30 | Loiolako hondakin uren araztegia | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 4 | Noain · 10:30 | Haziak | Lorenea
Maiatzak 4 | Iruñea · 11:00 | Izarretarako bidea: Yamaguchi lorategia eta Galaxiako Lorategiaa Galaxia. | Iruñea
Maiatzak 4 | Oñati · 11:00 | Bisita gidatua eta hegaztien behaketa | Arantzazuko Parketxea
Maiatzak 4 | ESKORIATZA · 11:00 | EZAGUTU ATXALDE GAZTANDEGIA | Bolibar auzoa
Maiatzak 4 | Eskoriatza · 11:00 | Ortu bertikalak, tailerra | Ibarraundi Museoa
Maiatzak 4 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Maiatzak 4 | Karrantza · 12:00 | Arte y pastoreo | Kultur etxea
Maiatzak 4 | Arketas · 12:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Kultur Etxea
Maiatzak 4 | Tutera · 12:30 | VIII. Tranhumatzia eguna, ardo dastaketa | Kultur Etxea
Maiatzak 4 | Eskoriatza · 16:00 | Orientazio saioa | Eskoriatza
Maiatzak 4 | Eskoriatza · 16:00 | Sendabelarrak ezagutzen. Ibilaldia eta tailerra. | Eskoriatza
Maiatzak 4 | Beasain · 16:00 | Burdina artisau erera lantzeko tailerra | Igartzako monumentu multzoa
Maiatzak 4 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Maiatzak 4 | Lezo · 19:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Gezala Auditorium
Maiatzak 4 | Lezo · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gezala Auditorium
Maiatzak 5 | Donaixti-Ibarre · | Lurzaindia, Lurraren Eguna | Donaixti
Maiatzak 5 | Leitza · | BIde Berdeen Eguna | Plaza
Maiatzak 5 | Abadiño · | Iza zaitez zientzalari egun batez | Urkiola
Maiatzak 5 | Lekunberri · | Bide berdeen eguna | Plazaola
Maiatzak 5 | Areatza · | Abeltzaintza eta eskulangintza Azoka | Plaza
Maiatzak 5 | Berango · | XXVI. Nekazaritza eta Artisautza Azoka | Moreagako parkea
Maiatzak 5 | Mungia · | Abeltzaintza AZoka | plaza
Maiatzak 5 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Maiatzak 5 | Galdames · | Galdames Truebaren ikuspegitik | .
Maiatzak 5 | Auritz · | Auritzeko ganadu eta artisautza azoka | Plaza
Maiatzak 5 | Hainbat herritan · | Permakulturari buruzko aldibereko Topaketa | Hainbat herritan
Maiatzak 5 | Arrieta · | Txori jagola erakusketa. Egin eta ekarri edo berton egin | Plaza
Maiatzak 5 | Nabaridas · 08:00 | Ardoaren VII. Azoka Historikoa | Nabaridas
Maiatzak 5 | Arrasate · 08:00 | Arrasate-Altxorrotx Vasco-Navarro bide berdetik | Herriko plaza
Maiatzak 5 | Zugaztieta · 10:00 | Ingurumen parte hartze jardunaldia | Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea
Maiatzak 5 | Donostia · 10:30 | Loiolako hondakin uren araztegia | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 5 | Muskiz · 11:00 | El Pobal Burdinolaren inguruko ibaiaren ekosistema, ibilaldia eta tailerra | El Pobal burdinola
Maiatzak 5 | Aramaio · 11:00 | Betaurreko berdeak lorabarri astean | Udaletxe aurrean
Maiatzak 5 | Gasteiz · 17:30 | Kontzientzia-espazioak, bizitzaren bilbea aurkitzea | Ataria, Salburua
Maiatzak 5 | Orexa · 18:00 | Sagardo dastaketa | Plaza
Maiatzak 5 | Zeanuri · 19:00 | Zeanuriko erroten XIV. ibilaldia | Plaza
Maiatzak 6 | Zaldibia · | Arrautza ekologikoak eta labeldunak ekoizteko ikastaroa | Goizane
Maiatzak 6 | Iruñea · | Baratze Irekiak | Iruñeako hiri baratzetan
Maiatzak 6 | Iruñea · | Lorategien erakusketa | Iruñean zehar
Maiatzak 6 | Urduliz · 17:00 | Iraultza sukaldean hasten da. Presta dezagun menua! | Gaztelekuan
Maiatzak 6 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 6 | Gasteiz · 17:30 | Aldaketa klimatikoari buruzko nazioarteko jardunaldiak | Olarizuko lorategi botanikoa
Maiatzak 6 | Bilbo · 18:00 | Hitzaldia: Kepa Ruiz Mirazo | Bizkaia aretoa: Oteiza
Maiatzak 6 | Lemoa · 19:00 | Erraiak dokumentala | Udaletxeko pleno aretoa
Maiatzak 7 | Arkauti · | Ekoizpen ekologikorako eraldaketa ikastaroa | HAZI egoitza
Maiatzak 7 | Lesaka · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Maiatzak 7 | Iruñea · 15:00 | Harakinei zuzendutako jardunaldiak | Iruñeko harakinen gremioaa
Maiatzak 7 | Bilbo · 18:00 | Hitzaldia: Arkaitz Carracedo | Bizkaia aretoa: Mitxelena
Maiatzak 7 | Iruñea · 18:00 | Herritarren zientzia lantegia: Iruñeko orkideak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 7 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Maiatzak 8 | Gasteiz · | Semillas ecológicas: nuevas normas, nuevos retos | Udaletxea
Maiatzak 8 | Astigarraga · 09:00 | Ornitologi ibilaldia: ezagutu Astigarragako hegaztiak | Santiagomendiko ermitaren aparkalekua
Maiatzak 8 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Maiatzak 8 | Aia · 15:00 | Zerga sistema nekazari eremuan, Jesus Mari Leteren hitzaldia | Kultur etxea
Maiatzak 8 | Zizurkil · 16:00 | Natura lanbide ate irekiak | Eibarrena auzoa 12
Maiatzak 8 | Zizurkil · 16:00 | Basalandare-xaboi ekologikoa egiteko tailerra | Fraisoro eskola
Maiatzak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola bihurtu erraz zail itxura duena, umeek gustura eta osasungarri jateko errezetak | Gaztelekuan
Maiatzak 8 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 8 | Anoeta · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Maiatzak 8 | Noain · 18:30 | Toxikoak gure etxean | Lorenea
Maiatzak 8 | Lemoa · 19:30 | Burdin hesiaren inguruko hitzaldia | Jubilatuen etxeko aretoa
Maiatzak 9 | Azkoitia · | Herri inguruko baatzak: izandakue, gaur egune eta etorkizune. Josep Pamiesen hitzaldia | Azkoitiko Elkargunea
Maiatzak 9 | Tolosa · | Haragi Azoka | plaza
Maiatzak 9 | Arkauti · | Animalien garraioa eta osasuna ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Maiatzak 9 | Errenteria · | Makrobiotika zikloa | Osina ekogunea
Maiatzak 9 | Bilbo · | Autokontsumoko araudi berria | Euskalduna
Maiatzak 9 | Tolosa · | Haragia, haragiaren eta txingarraren nazioarteko topagunea | Tolosa
Maiatzak 9 | Artea · 18:00 | Ezti kata eta ortugintza | Plaza
Maiatzak 9 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 9 | Iruñea · 18:00 | Herritarren zientzia lantegia: Iruñeko orkideak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 9 | Donostia · 18:30 | Emakumeak zientzian, ikuspegi historiko bat, Petra Rudolfen hitzaldia | Tabakalera
Maiatzak 9 | Gasteiz · 19:00 | Basakatua Gasteizko udalerrian | Ataria, Salburua
Maiatzak 9 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 9 | Bermeo · 20:00 | Garagardoen defektu dastaketa | Talako kantina
Maiatzak 10 | Tolosa · | Haragia, haragiaren eta txingarraren nazioarteko topagunea | Tolosa
Maiatzak 10 | Donostia · 10:00 | Oihal gaineko EcoPrint teknika | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 10 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Maiatzak 10 | Aramaio · 17:30 | Erlezaintza ikastaroa Lorabarri Astean | Aldeko eztitegia
Maiatzak 10 | Otsagabia · 17:30 | Zaraitzuko Ibaxa. Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna. Azkeneko egunean hegaztizaintza ekologikoa | Otsagabiko eskola publikoa
Maiatzak 10 | Oiartzun · 17:30 | Elikadura Burujabetza, kalitatea egunero eskura, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Labore
Maiatzak 10 | Bilbo · 18:00 | Euskal Herriko ibaien kontserbazioa | Bizkaia Aretoa. Arriaga
Maiatzak 10 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 10 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza lantegia, sasoiko barazkiekin | Ataria, Salburua
Maiatzak 10 | Tutera · 19:00 | Joaquín Araujoren hitzaldia Intervegasen ordezkaritzan | Castel Ruiz eraikina
Maiatzak 10 | Abadiño · 19:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Zelaietako Kultur Etxean
Maiatzak 10 | Abadiño · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Zelaietako Txanporta plazako Kultur Etxean
Maiatzak 10 | Iruñea · 20:00 | Ardo dastaketa | Pamplona Catedral Hotela
Maiatzak 11 | Urnieta · | Gipuzkoako II. Oilagor ekitaldia | Xoxoka
Maiatzak 11 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Maiatzak 11 | Ordizia · | Erdi Aro eguna | Ordizia
Maiatzak 11 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Maiatzak 11 | Aramaio · | VII. Lorabarri Azoka | plaza
Maiatzak 11 | La Puebla de Labarca · | Nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 11 | Markina-Xemein · | BASERRI ETA OKELA EGUNA | Plaza
Maiatzak 11 | Zeanuri · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Maiatzak 11 | Irun · | Sagardo Eguna | plaza
Maiatzak 11 | Balmaseda · | Erdi Aroko Azoka | Plaza
Maiatzak 11 | Basauri · | Sor ezazu zure baratze ekologikoa balkoian | Basozelaiko egoitza
Maiatzak 11 | Galdames · | Emakumea, baserriaren ardatza | .
Maiatzak 11 | Villabuena · | Villabuena ardoaren bisita gidatu eguna | Hotel Viura
Maiatzak 11 | Karrantza · | Balgerri pagadia | Armañon parke naturala
Maiatzak 11 | Tolosa · | Haragia, haragiaren eta txingarraren nazioarteko topagunea | Tolosa
Maiatzak 11 | Markina-Xemein · | Helduen II.Trikitixa txapelketa | Markina
Maiatzak 11 | Gasteiz · 08:30 | Geologi Eguna | Arabako Kanpusa, Liburutegia
Maiatzak 11 | Astigarraga · 09:00 | Ornitologi ibilaldia: ezagutu Astigarragako hegaztiak | Ergobiako zubia
Maiatzak 11 | Donostia · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Ekogunea
Maiatzak 11 | Ormaiztegi · 09:30 | Bide Berdetik mahaira - Ibilaldi gidatua + tailer gastronomikoa | Zumalakarregi Museoa
Maiatzak 11 | Lizarra · 10:00 | Lizarran Plazara! | Lizarra
Maiatzak 11 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Maiatzak 11 | Donostia · 10:00 | Añarbeko urtegira bisita | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 11 | Iruñea · 10:00 | Herritarren zientzia lantegia: Iruñeko orkideak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 11 | Gautegiz Arteaga · 10:30 | Bisita gidatua Urdaibai Bird Centerrean | .
Maiatzak 11 | Mutriku · 10:30 | Geologi Eguna | Mutrkuko Plaza
Maiatzak 11 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: lekaleak eta proteina begetalakbarazkiak | Saldias
Maiatzak 11 | Zizurkil · 11:00 | Natura lanbide ate irekiak | Eibarrena auzoa 12
Maiatzak 11 | Gasteiz · 11:00 | Familientzako jarduera: Tximeleten oasia | Ataria, Salburua
Maiatzak 11 | Bilbo · 11:00 | jane Jacobs ibilaldia Errekaldetik Peñascalera | Lidl atzekaldea
Maiatzak 11 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Maiatzak 11 | Aranguren · 17:00 | Orkideak ezagutuz | .
Maiatzak 11 | Donostia · 17:00 | Sutondoan, gure saltsan | San Telmo Museoa
Maiatzak 11 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Maiatzak 11 | Lasarte-oria · 18:00 | "Hondakinen bilketa eraginkorra bai, errausketarik ez" manifestazioa | Okendo Plaza
Maiatzak 11 | Bilbo · 18:00 | Bolintxu bizirik, giza katea | Buiako Kultur Etxea
Maiatzak 11 | Iruñea · 20:00 | Nafarroako jatorrizko izendapena duten ardoen dastaketa | Iruñea
Maiatzak 12 | Ollaran · | Geologia 19 | Ollaran
Maiatzak 12 | Kuartango · | Perretxiko eta terreña arrazako azienden XVII.azoka | Kuartango
Maiatzak 12 | Barakaldo · | Nekazaritza Azoka | Lutxana
Maiatzak 12 | Dima · | NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Maiatzak 12 | Usurbil · | Nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 12 | Balmaseda · | Erdi Aroko Azoka | Plaza
Maiatzak 12 | Tolosa · | Haragia, haragiaren eta txingarraren nazioarteko topagunea | Tolosa
Maiatzak 12 | Arteta · 10:00 | Geologi Eguna | Artetako iturburuko aparkalekuan
Maiatzak 12 | Donostia · 10:00 | Añarbeko urtegira bisita | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 12 | Zugaztieta · 10:00 | Ibilbide botanikoa | Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea
Maiatzak 12 | Lemoa · 10:00 | Lemoatxa 1937 PR ibilbidea | Gudarien parkea
Maiatzak 12 | Santurtzi · 10:00 | Hegaztiak | .
Maiatzak 12 | Santikurutze Kanpezu · 10:00 | Santikurutze kanpezutik Hormako Kastrora Ibilaldi gidatua | Plaza
Maiatzak 12 | Zolina · 10:00 | Hegaztien eraztuntze zientifikoaren jardunaldia | .
Maiatzak 12 | Ondarroa · 10:30 | Geologi Eguna | Saturraran hondartza
Maiatzak 12 | Gallarta (Abanto Zierbana) · 10:30 | Ibilaldiak bide berdetik | Meatzari Museoa
Maiatzak 12 | Iruñea · 11:00 | Iruñeako Zitadela | Zitadela
Maiatzak 12 | Gasteiz · 12:00 | Odonatoekin bateratzea | Ataria, Salburua
Maiatzak 13 | Oñati · | Esnekiak egitea (dibertsifikazioa) | Artzain eskola
Maiatzak 13 | Iruñea · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Maiatzak 13 | Baiona · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Golem
Maiatzak 13 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 13 | Urduliz · 17:00 | Gastrobioaniztasuna: Nekazaritzako eta gastronomiako ondarea | gaz
Maiatzak 13 | Zizurkil · 17:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 13 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 13 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 13 | Bilbo · 18:00 | Gozogintza tailerra: madalenak | Indautxuko kale partikularra 3
Maiatzak 13 | Aranguren · 18:30 | Pizza ekologikoa egiteko tailerra | Taxoare
Maiatzak 13 | Aranguren Ibarre · 18:30 | Pizza egiteko tailerra | Belaran elkartea, Taxoare
Maiatzak 13 | Iruñea · 19:30 | Hiri berdea: mendebaldeako herri baratzearen aurkezpena, iruñeako Lorazaintza arduradun Mikel Baztanen eskutik | Nafarroako Liburutegia
Maiatzak 14 | Arkauti · | mikroalgen hazkuntzaren bidez biodiesela lortzeko prozesuen emaitzak | Zalditegien eraikina
Maiatzak 14 | Baiona · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Golem
Maiatzak 14 | Lesaka · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Cederna-Garalur
Maiatzak 14 | Gasteiz · 11:00 | Arabako Kanpuseko Tailer agroekologikoa | Hezkuntza eta Kirol Fakultatearen kanpoalldean
Maiatzak 14 | Gasteiz · 11:00 | Natura ilustratua | Ataria, Salburua
Maiatzak 14 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 14 | Iruñea · 15:00 | Harakinei zuzendutako jardunaldiak | Iruñeko harakinen gremioaa
Maiatzak 14 | Derio · 16:00 | Aleovitro erakundera bisita | Aleovitro
Maiatzak 14 | Artea · 16:30 | Baratze agroekologikoaren hastapenak | Herriko Benta
Maiatzak 14 | Urduliz · 17:00 | Pasta tailerra umeentzat | Gaztelekuan
Maiatzak 14 | Irun · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 14 | Elgoibar · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Etxetik kanpo jateko errezeta osasuntsuak | Txillarre ekodendan
Maiatzak 14 | Iruñea · 18:00 | Zainzuria, baratzetik platerara elikadura tailerra | Ingurumen Heziketarako Museoa
Maiatzak 14 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Maiatzak 14 | Iruñea · 19:00 | Agroekologiaz Marc Badalekin | Nafarroako Liburutegia
Maiatzak 15 | Berastegi · | San Ixidro Eguna | Plaza
Maiatzak 15 | Agoitz · | San Ixidro eguna | Plaza
Maiatzak 15 | Arespalditza · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Larrabetzu · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Astigarraga · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Ataun · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Hondarribia · | San Isidro Azoka | Guadalupe
Maiatzak 15 | Antzuola · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Atarrabia · | Animalien ongizatea garraiona, ikastaroa | INTIA
Maiatzak 15 | Gasteiz · | Natur argazkien 5. lehiaketa: Photoformas | Ataria, Salburua
Maiatzak 15 | Noain · | Barazki ekologikoen zaintzarako hastapena | Lorenea
Maiatzak 15 | Baiona · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Golem
Maiatzak 15 | Ordizia · 11:30 | Tomate barietateen mintegi banaketa | Plaza
Maiatzak 15 | Iruñea · 12:00 | Nafarroako Nekazaritza Ingeniari teknikoen urteko jardunaldia | Karmeliten konbentoa
Maiatzak 15 | Urduliz · 17:00 | Gastrobioaniztasuna: Nekazaritzako eta gastronomiako ondarea | Gaztelekuan
Maiatzak 15 | Mutiloa · 17:00 | Landare sendagarriak ezagutzeko bisita gidatua | Erretiratuen etxea
Maiatzak 15 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 15 | Antzuola · 17:15 | AMA-TXO proiektua ezagutzeko bisita gidatua | Lamariano Azpikoa baserria
Maiatzak 15 | Hernani · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 15 | Iruñea · 18:00 | Argindar fakturan eurreratzea | Ingurumen Heziketarako Museoa
Maiatzak 15 | Bilbo · 19:00 | Mehatxatutako Bizkaiko flora | .
Maiatzak 15 | Beasain · 19:00 | Nolako Abeltzaintza nahi dugu Euskal Herrian? Mahai ingurua | Igartza Jauregia
Maiatzak 15 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Grecia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 15 | Gasteiz · 19:00 | Amarí Gilda | Sarean elkartea
Maiatzak 16 | Iruñea · | Jostailuak trukatzeko gunea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 16 | Arabako lautada · | Nekazal oinarridun iringintzara hurbilketa | Arabako Lautadako kuadrilla
Maiatzak 16 | Atarrabia · | Animalien ongizatea garraiona, ikastaroa | INTIA
Maiatzak 16 | Iruñea · | Eskola Baratzaren lehen jardunaldia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 16 | Zizurkil · | Liztor Beltzaren inguruko jardunaldiak | Fraisoro eskola
Maiatzak 16 | Iruñea · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Maiatzak 16 | Baiona · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Golem
Maiatzak 16 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 16 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 16 | Tolosa · 17:00 | Blasenea mintegi ekologikora bisita gidatua | Iurramendiko aparkalekua
Maiatzak 16 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 16 | Legorreta · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 16 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako tailerra | Ingurumen Heziketarako Museoa
Maiatzak 16 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako tailerra | Ingurumen Heziketarako Museoa
Maiatzak 16 | Antzuola · 18:30 | Artzantzaren inguruko dokumentalen emanaldia | Olaran etxea
Maiatzak 16 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 16 | Sestao · 19:00 | Zientzia naturalen Sestaoko herbariora bisita | Herbarioa
Maiatzak 16 | Gasteiz · 19:30 | Argitxo fantastikoak, ezina egitea | Ataria, Salburua
Maiatzak 16 | Iruñea · 20:00 | Garagardo dastaketa | Sanduzelai Peña
Maiatzak 17 | Azkoitia · | Herri inguruko baatzak: izandakue, gaur egune eta etorkizune. Gorka Torreren hitzaldia | Azkoitiko Elkargunea
Maiatzak 17 | Bermeo · | ARRANTZA. XXV. azoka | Plaza
Maiatzak 17 | Bermeo · | Arrain Azoka | Herritik
Maiatzak 17 | Hernani · | Antiespeziston Topaketak | Hernani
Maiatzak 17 | Hernani · | Antiespeziston topaketak | plaza
Maiatzak 17 | Bilbo · 09:00 | Irteera: PANDOKO KALTZITA MEATEGIA | Bizkaia aretoa
Maiatzak 17 | Otsagabia · 17:30 | Zaraitzuko Ibaxa. Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna. Azkeneko egunean hegaztizaintza ekologikoa | Otsagabiko eskola publikoa
Maiatzak 17 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza lantegia, sasoiko barazkiekin | Ataria, Salburua
Maiatzak 17 | Tutera · 19:00 | Hiriko zuhaiztiaren garrantzia | El Molinar egoitza
Maiatzak 17 | Aranguren Ibarre · 19:00 | Tailer teoriko praktikoa: landareak, landareen sendagarri | Kultur Etxea
Maiatzak 18 | Ezkio · | Ate irekien jardunaldia Igartubeiti Baserri Museoan | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 18 | Barakaldo · | Nekazaritza Azoka | Gurutzeta
Maiatzak 18 | Ondarroa · | Antxoa Eguna | Plaza
Maiatzak 18 | Lezo · | XXI: sagarraren Azoka. Pantecostés festa. | Plaza
Maiatzak 18 | Tolosa · | Lore eta landare Azoka | Plaza
Maiatzak 18 | Antzuola · | Debagoieneko Artzainen Egunaren VII. edizioa | Plaza
Maiatzak 18 | Iruñea · | Nafarroako jaki artisauen elkartearen 25 urtebetetzea | Geltoki
Maiatzak 18 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa: Xaboi solidoa | Davita, Legazpi 4, 1
Maiatzak 18 | Basauri · | Sor ezazu zure baratze ekologikoa balkoian | Basozelaiko egoitza
Maiatzak 18 | Abadino · | Mari zaharrenaren bila | Urkiolako parke naturala
Maiatzak 18 | Alkiza · | Intsektuen mundu harrigarria | Fagus Alkiza interpretazio zentroa
Maiatzak 18 | Balmaseda · | Museoen eguna, Putxerada dastaketa eta bisita gidatua | La Enkartada Museoa
Maiatzak 18 | Hernani · | Antiespeziston Topaketak | Hernani
Maiatzak 18 | Lizarra · | 2019ko ugalketa jardunaldia | Lizarrako autobus geltokia
Maiatzak 18 | Ozaeta · | Artoaren hostoekin egindako alfonbrak eta beste objektuak | Garaion
Maiatzak 18 | Iruñea · 08:30 | Itsasora iristen diren hondakinak -Iruñea-Hondarribia txangoa | Iruñea
Maiatzak 18 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Maiatzak 18 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Maiatzak 18 | Errenteria · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Errenteriako Baratze Parkea
Maiatzak 18 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Murua | Bengolarreko parkinetik
Maiatzak 18 | Muxika · 09:30 | Lurgaia Fundazioaren zaharberritutako lursailetatik bisita | .
Maiatzak 18 | Noain · 10:00 | Azoka eta artisautza | Lorenea
Maiatzak 18 | Pasaia · 10:00 | Euskal Kostaldearen zeharkaldia MATER Museo ontzian | Mater Museoa
Maiatzak 18 | Atauri/Maeztu · 10:00 | Atauri San Ildefonso meategiak | .
Maiatzak 18 | Donostia · 10:00 | Uliako Hegazti arruntak, inilaldi gidatua | Uliako Interpretazio zentroa
Maiatzak 18 | Ezkio · 10:00 | Kirikoketa | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 18 | Donostia · 10:30 | Petritegiko edateko uren araztegia | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 18 | Urrotz · 10:30 | Anfibioak eta narrastiak ezagutzeko txangoa | Leurtzako urtegia
Maiatzak 18 | Arroiabe · 10:30 | Eguzki-asmakizunak | Kiribilore
Maiatzak 18 | Muskiz · 11:00 | Ingudea eta dultzaina. Burdinola hotsak! | El Pobaleko burdinola
Maiatzak 18 | Plentzia · 11:00 | Agroekologia Azoka | Plaza
Maiatzak 18 | Plentzia · 11:00 | Azoka agroekologikoa | Plaza
Maiatzak 18 | Berriozar · 11:00 | Erropa truke eta konponketa azoka | Emaus
Maiatzak 18 | Astigarraga · 11:00 | Astarbe Sagardotegiara bisita gidatua | Astarbe Sagardotegia
Maiatzak 18 | Noain · 11:00 | Josenean infusio dastaketa | Lorenea
Maiatzak 18 | Hernani · 11:00 | Euskal Sagardsoaren dastaketa gidatua | Atsegindegi
Maiatzak 18 | Hondarribia · 11:00 | ªLore errramuak egiteko tailerra | Endanea Garden
Maiatzak 18 | Iruñea · 11:00 | Bonsai tailerrak | Mendillorriko ur depositoak
Maiatzak 18 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Maiatzak 18 | Barakaldo · 11:30 | Lorategi botanikoa ezagutzen | Lorategi botanikoa
Maiatzak 18 | Ezkio · 11:30 | TRADIZIOA BERRINTERPRETATZEN | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 18 | Ezkio · 11:30 | Tradizioa berrinterpretatzen mural kolektiboa | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 18 | Gasteiz · 11:30 | Nire pieza gustukoena lehiaketa | Arabako Natura zientzien Museoa
Maiatzak 18 | Gasteiz · 11:30 | Sukaldaritza tailerra | Abastos Fundazioko sukaldeak
Maiatzak 18 | Noain · 11:30 | Zutikako lorategia, tailerra | Lorenea
Maiatzak 18 | Atarrabia · 11:30 | San Andres errotara bisita eta ogi tailerra | San Andres Errota
Maiatzak 18 | Noain · 12:30 | Ardo ekologikoen dastaketa | Lorenea
Maiatzak 18 | Astigarraga · 17:00 | Udaberri Giroan ekitaldia | Sagardo etxea
Maiatzak 18 | Gasteiz · 17:00 | Ezagutu gaueko tximeletak | Ataria, Salburua
Maiatzak 18 | Atarrabia · 17:00 | Pilategira bisita eta ibaian barrena ibilaldia. txalupaz | Pilategia
Maiatzak 18 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Maiatzak 18 | Hernani · 18:00 | Sagardoaren Uztaberri Eguna | Atsegindegi
Maiatzak 19 | Usurbil · | Usurbilgo XXXVIII. Sagardo Eguna | Plaza
Maiatzak 19 | Ezkio · | Ate irekien jardunaldia Igartubeiti Baserri Museoan | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 19 | Antoñana · | UDABERRIKO XXV. AZOKA | Plaza
Maiatzak 19 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | plaza
Maiatzak 19 | Derio · | XXIV. Elikadura azoka. | Plaza
Maiatzak 19 | Mañaria · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Maiatzak 19 | Plentzia · | Azoka Ekologikoa | Plaza
Maiatzak 19 | Zalla · | XXIX. ARDO EGUNA | Euskadi Plaza
Maiatzak 19 | Aia · | Asentzio Feria | Plaza
Maiatzak 19 | Usurbil · | SAGARDO EGUNA. XXXVIII edizioa. | plaza
Maiatzak 19 | Bermeo · | Arrain Azoka | Bermeo
Maiatzak 19 | Allo · | Alloko azoka | Plaza
Maiatzak 19 | Lakuntza · | lanuntzako produktuen azoka | Plaza
Maiatzak 19 | Ondategi · | Gorbaian Xapla Xapla | Parkea
Maiatzak 19 | Derio · | XXIV. Elikagai eta eskulan azoka | Plaza
Maiatzak 19 | Uztaritze · | Etxe ekoizleen merkatua | Bilgune gela
Maiatzak 19 | Artea · | Mendi ibilaldi gidatua | Gorbeiako parke naturala
Maiatzak 19 | Balmaseda · | Museoen eguna, Putxerada dastaketa eta bisita gidatua | La Enkartada Museoa
Maiatzak 19 | Ataun · | Mendiko larren bioaniztasuna ezagutzeko ibilaldi gidatuak, Aitor Salabarria adituaren eskutik | Lizarrusti parketxea
Maiatzak 19 | Orozko · | Itzina, Euskal Toponimia ibilbide gidatua | Gorbeiako Parke Naturala
Maiatzak 19 | Hernani · | Antiespeziston Topaketak | Hernani
Maiatzak 19 | Arrasate · 09:00 | Igoera Udalatxera | Udala goikoa
Maiatzak 19 | Baiona · 09:30 | Euskal Herriko Inter-Amapen Batzar orokorra | Gaztetxea
Maiatzak 19 | Baiona · 10:00 | AMAP-en batzar orokorra | Gaztetxean
Maiatzak 19 | Irun · 10:00 | Itsasoko zabor bilketa | Plaiaundiko Parke Ekologikoa
Maiatzak 19 | Irun · 10:00 | Itsas-zabor bilketa Plaiaundin | Plaiaundi
Maiatzak 19 | Santurtzi · 10:00 | Oinarrizko teknologiak | .
Maiatzak 19 | Atarrabia · 10:00 | Pilategira bisita eta ibaian barrena ibilaldia. txalupaz | Pilategia
Maiatzak 19 | Donostia · 10:30 | Petritegiko edateko uren araztegia | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 19 | Donostia · 11:00 | Sagardo Eguna | Morlans
Maiatzak 19 | Iruñea · 11:00 | Iruñeako Bonsai Klubaren aurkezpena | Mendillorriko ur depositoak
Maiatzak 19 | Usurbil · 11:00 | EUskal Herriko EGURREZKO SAGARDOAren 3. Lehiaketa | Goiko Plaza
Maiatzak 19 | Astigarraga · 11:30 | Tomate barietateen mintegi banaketa | Plaza
Maiatzak 19 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Maiatzak 19 | Usurbil · 11:30 | Euskal Herriko 1. SAGAR MUZTIO Txapelketa | Goiko Plaza
Maiatzak 19 | Getaria · 12:30 | Sagardo Eguna | Meagas
Maiatzak 19 | Bilbo · 17:00 | Euskal Kostaldearen zeharkaldia MATER Museo ontzian | Bilbo
Maiatzak 20 | Iruñea · | BISITA GIDATUAK SALESTARREN KOMENTURA | San Francisco kalea, 5
Maiatzak 20 | Donostia · | Urumeara begira | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 20 | Tutera · | GM AKASHen argazki erakusketa: larruaren sektorea Bangladeshen. Ekoizpenaren kostu erreala | El Molinar egoitza
Maiatzak 20 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 20 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 20 | Azkoitia · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 20 | Bilbo · 18:00 | Hiri ortu eta lorategi bertikalak | Labore Bilbo
Maiatzak 20 | Iruñea · 19:00 | Ava Loorten Landartari buruzko solasaldia | Nafarroako Liburutegia
Maiatzak 21 | Agoitz · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Udala
Maiatzak 21 | Alkiza · 11:00 | Zer sortzen da naturak eta arteak bat egitean? Mikel garaizabal eta Mattin | Urruzola Txakolindegia
Maiatzak 21 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 21 | Iruñea · 15:00 | Harakinei zuzendutako jardunaldiak | Iruñeko harakinen gremioaa
Maiatzak 21 | Urnieta · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 21 | Zizurkil · 18:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 21 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Maiatzak 22 | Arabako lautadako Kuadrilla · | Nekazal oinarridun iringintzara hurbilketa | Arabako Lautadako kuadrilla
Maiatzak 22 | Iruñea · | Hatzidurari buruzko I.go Jardunaldia | Iruñea
Maiatzak 22 | Noain · | Barazki ekologikoen zaintzarako hastapena | Lorenea
Maiatzak 22 | Hendaia · 15:00 | Begirada gurutzatuak Euskal ondare naturalaren inguruan, tailerra | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Maiatzak 22 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 22 | Lezo · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 23 | Iruñea · | Egurrezko erainkuntzen Nazioarteko Foroa | Baluarte Jauregia
Maiatzak 23 | Abadiño · 10:30 | Fruitugintza ekologikoa | EHNE Bizkaiaren egoitza
Maiatzak 23 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 23 | Bilbo · 17:00 | Txakolina, Arabar Errioxako ardoa eta gazta | Indautxuko AEK
Maiatzak 23 | Errenteria · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 23 | Biarritz · 18:00 | Arrisku nagturalei buruzko debatea | Open Gare
Maiatzak 23 | Erandio · 18:00 | Izurriteen aurka erabiltzen diren neurrien ezagutza eta identifikazioa eta | Erandio
Maiatzak 23 | Gasteiz · 18:00 | Gazta beganoen tailerra | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 23 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 23 | Gasteiz · 19:00 | Gasteizko udalerriko biodibertsitatea kontserbatzeko estrategiaren egoera | Ataria
Maiatzak 23 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 24 | Orio · | Garagardo azoka | Plaza
Maiatzak 24 | Iruñea · | Egurrezko erainkuntzen Nazioarteko Foroa | Baluarte Jauregia
Maiatzak 24 | Alkiza · 11:00 | Zer sortzen da naturak eta arteak bat egitea? | Inzio Urruzola txakolindegia
Maiatzak 24 | Bilbo · 17:00 | Ezagutu masustegi oinez | Aita Donostia plaza, Basurto
Maiatzak 24 | Otsagabia · 17:30 | Zaraitzuko Ibaxa. Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna. Azkeneko egunean hegaztizaintza ekologikoa | Otsagabiko eskola publikoa
Maiatzak 24 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza lantegia, sasoiko barazkiekin | Ataria, Salburua
Maiatzak 25 | Karrantza · | Natura 2000 sarea egunaren ospakizuna | Armañon parke naturala
Maiatzak 25 | Bedaio-Tolosa · | Belar txarrik ez do! Asteburu bat bedaion. Sendabelarrak, ezkurraren kultura... | Elkartea
Maiatzak 25 | Getaria · | Euskal Jaia Getarian | Plaza
Maiatzak 25 | Oiartzun · | Sagardo Eguna Oiartzun | Plaza
Maiatzak 25 | Aretxabaleta · | Txakolin Eguna | Plaza
Maiatzak 25 | Getaria · | Euskal Jaia | Plaza
Maiatzak 25 | Orio · | Garagardo azoka | Plaza
Maiatzak 25 | Orio · | Garagardo azoka | Plaza
Maiatzak 25 | Basauri · | Sor ezazu zure baratze ekologikoa balkoian | Basozelaiko egoitza
Maiatzak 25 | Donostia · | ANTIGUAKO DESAGERTUTAKO ERREKAK ETA BERE INDUSTRIA ONDAREA ETA UR HAUEKIN LOTURIKO AZPIEGITURAK EZAGUTZEKO IRTEERA | Antiguako oinezkoen tunela
Maiatzak 25 | Gasteiz · | haurren marrazketa lehiaketa: Bobelliren arranoaren abenturak Araban | .
Maiatzak 25 | Astigarraga · 09:00 | Ornitologi ibilaldia: ezagutu Astigarragako hegaztiak | Santiagomendiko ermitaren aparkalekua
Maiatzak 25 | Urruña · 09:00 | Larruneren bitxikeria geologikoak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Urruña
Maiatzak 25 | Karrantza · 09:15 | La Boheriza pagaditik ibilbidea | Tren geltokia
Maiatzak 25 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Maiatzak 25 | Faido · 10:00 | Ihuda ibaiaren goiko arroko kobazulo artifizialak | .
Maiatzak 25 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Maiatzak 25 | Aretxabaleta · 11:30 | Tomate barietateen mintegi banaketa | Plaza
Maiatzak 25 | Gasteiz · 12:00 | Errekaleorreko jaietako azoka | Errekaleor
Maiatzak 25 | Hendaia · 13:00 | Ondare naturala idazleen lanetan, irakurraldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Maiatzak 25 | Ezkio · 16:30 | "MUNDUA MINIATURAN" | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 25 | Donostia · 17:00 | Sutondoan, gure saltsan | San Telmo
Maiatzak 25 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Maiatzak 25 | Gasteiz · 18:00 | Familiarteko lantegi poetikoan 'Uraren eta loreen altxorrak' | Ataria, Salburua
Maiatzak 26 | Bedaio-Tolosa · | Belar txarrik ez do! Asteburu bat bedaion. Sendabelarrak, ezkurraren kultura... | Elkartea
Maiatzak 26 | Donostia · | Udaberriko Jaia | Uliako lore baratzeak
Maiatzak 26 | Oiartzun · | Sagardo Eguna | Plaza
Maiatzak 26 | Orio · | Garagardo azoka | Plaza
Maiatzak 26 | Oñati · | Mendiko larren bioaniztasuna ezagutzeko ibilaldi gidatuak, Aitor Salabarria adituaren eskutik | Arantzazu parketxea
Maiatzak 26 | Donostia · 10:00 | Arropa truke-merkatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 26 | Zugaztieta · 10:00 | BIdeska iraunkorrak | Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea
Maiatzak 26 | Santurtzi · 10:00 | Tximeletak | .
Maiatzak 26 | Donostia · 10:00 | Taller irekiak: Joskintza, moda eta birziklapena eta | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 26 | Donostia · 10:00 | JantziAgur – Outlet festa | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 26 | Donostia · 11:00 | Urumea ibaitik jaitsiera piraguan | Pilar pasabidea, Martutene
Maiatzak 26 | Gasteiz · 12:00 | Familientzako jarduera: Erne eta bare, igel baten pare | Ataria
Maiatzak 26 | Donostia · 12:30 | Ekaineko zerua eta gure galaxiako objektuak, zuzeneko saioa planetarioan | Eureka Zientzia Museoa
Maiatzak 26 | Hendaia · 14:30 | Abbadiako sailak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Larretxea
Maiatzak 27 | Donostia · | IKATZAREKIN ERREBELATZE HASTAPEN TAILERRA | Cristina Enea
Maiatzak 27 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 27 | Usurbil · 18:00 | Furgobaratza eta tailerra: landare estraktuak eta landareen osasuna | Baratze parkea
Maiatzak 27 | Bilbo · 18:00 | Gozogintza tailerra: Plum Cakea | Lord Cupcake
Maiatzak 27 | Gasteiz · 18:00 | RISOTTOA, ARROZA KALDOTXUA ETA THAI ARROZA | Mamia
Maiatzak 28 | Gasteiz · | GENVCE, VII jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Maiatzak 28 | Agoitz · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Udala
Maiatzak 28 | Iruñea · 15:00 | Harakinei zuzendutako jardunaldiak | Iruñeko harakinen gremioaa
Maiatzak 28 | Zumaia · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 28 | Iruñea · 19:00 | Klima Aldaketa gelditzeko beranduegi ote gabiltza? | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Maiatzak 29 | Gauna · | GENVCE, VII jardunaldia | Illarra Eraikina
Maiatzak 29 | Noain · | Barazki ekologikoen zaintzarako hastapena | Lorenea
Maiatzak 29 | Hendaia · 09:00 | Euskal Kostaldeko ondare naturalari buruzko mahaia | Errepublika Plaza
Maiatzak 29 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko lore ederrenak | Natur gela
Maiatzak 29 | Iruñea · 17:00 | Lorategiak auzolanean | Sustrai mintegia
Maiatzak 29 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 29 | Iruñea · 17:30 | Bideo-ekintza: Ozeanoak babestu | Ciudadela
Maiatzak 29 | Gasteiz · 18:00 | Zuku, irabiatu eta Smothie-en tailerra | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 29 | Arrasate · 18:30 | Gazta dastaketa | Ereindajan
Maiatzak 29 | Zarautz · 18:30 | Hartzigarrien mundua: tailerra eta dastaketa | Lakari
Maiatzak 29 | Leitza · 19:00 | Pasivhaus, Adelina Uriarteren hitzaldia | Zinema
Maiatzak 29 | Bilbo · 20:00 | "Sours" erako garagardo dastaketa | Singular taberna
Maiatzak 30 | Iruñea · | Lorategiak auzolanean | Sustrai mintegia
Maiatzak 30 | Enkarterri · 17:00 | Familientzako elikadura eskola | Eskola
Maiatzak 30 | Angiozar · 17:30 | Sukaldaritza osasuntsua eta elikapen energetikoa | Pagomendi Elkartea
Maiatzak 30 | Errenteria · 17:30 | Makrobiotika zikloa: Plater orekatua nola osatu. Erakustaldia eta dastaketa | Osina ekogunea
Maiatzak 30 | Villabona · 18:00 | Furgobaratza: lore jangarriak eta kimuak | Baratze parkea
Maiatzak 30 | Gasteiz · 18:00 | Enpanada ikastaroa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 30 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 30 | Leitza · 19:30 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Zinema
Maiatzak 30 | Iruñea · 20:00 | Nafarroako ardo eta gazta dastaketa | Gurgur
Maiatzak 30 | Bilbo · 20:00 | Sukaldaritza ijito tailerra | Sarean elkartea
Maiatzak 31 | Azkoitia · | Herri inguruko baatzak: izandakue, gaur egune eta etorkizune. Jakoba Errekondoren hitzaldia | Azkoi
Maiatzak 31 | Tolosa · | Tolosako bisigu eta sagardo festa | Herria
Maiatzak 31 | Tolosa · | Bixigu & Sagardo Fest Tolosa | Plaza
Maiatzak 31 | Hendaia · | Garapen iraunkorraren astea Hendaian | .
Maiatzak 31 | Gasteiz · | Nekazari sektorearentzat klima aldaketa eta etorkizun jasangarria | UAGA
Maiatzak 31 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko lore ederrenak | Natur gela
Maiatzak 31 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko lore ederrenak | Ramon Rubial Lorategi Botanikoa
Maiatzak 31 | Bilbo · 17:00 | Ezagutu masustegi oinez | Aita Donostia plaza, Basurto
Maiatzak 31 | Otsagabia · 17:30 | Zaraitzuko Ibaxa. Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna. Azkeneko egunean hegaztizaintza ekologikoa | Otsagabiko eskola publikoa
Maiatzak 31 | Tutera · 17:30 | KAMISHIBAI “LU SHZUren ametsa” eta trapuzko panpinen familiako tailerra | El Molinar egoitza
Maiatzak 31 | Iruñea · 18:00 | Jardina kultura japoniarrean | Nafarroako liburutegia
Maiatzak 31 | Azkoitia · 19:00 | Herri Baratzeei buruzko ibilaldi-hitzaldi-kotsultategia jakoba Errekondorekin | Elkargunean
Ekainak 1 | Turtzioz · | Ingurumen egunaren ospakizuna | Plaza
Ekainak 1 | Tolosa · | Bixigu & Sargardo Fest | Plaza
Ekainak 1 | Leioa · | II. Bizkaiko Txakolina & Musika | .
Ekainak 1 | Urduña · | Gure hizkuntza, gure elikadura, gure mundua III. topaketa | Plaza
Ekainak 1 | Barakaldo · | Gereziaren Azoka | Errekatxo
Ekainak 1 | Gernika-Lumo · | URDAIBAIKO TXAKOLINAREN EGUNA | Plaza
Ekainak 1 | Aizarnazabal · | Jan sano bizi pozik Azoka | Plaza
Ekainak 1 | Eskoriatza · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA XXIII. AZOKA | Plaza
Ekainak 1 | Pasai Antxo · | SAGARDO EGUNA. XXVI. edizioa | Plaza
Ekainak 1 | Tolosa · | Bisiguaren Festa | Plaza
Ekainak 1 | Donostia · | Sagardo Eguna Intxaurrondo | Intxaurrondo
Ekainak 1 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa: San Juan ukendua | Davita
Ekainak 1 | Hendaia · | Euskal Kostaldeko ondare Geologikoa ezagutzeko Axuria mendialdera ibilaldi gidatua | Nekatonea
Ekainak 1 | Ameskoa · | Ameskoako Goianoko txondorrera bisita gidatua | Goiano
Ekainak 1 | Usurbil · 09:00 | Sagastien udako kimaketa eta izurriteak, Aitor Etxeandiaren eskutik, SAGARRONTOIK SAGARDORA ikastaroan | Potxonea kultur etxea
Ekainak 1 | Hendaia · 09:00 | Kosmetika naturala, tailerra | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Ekainak 1 | Hondarribia · 09:30 | Kostako habitatak eagutzeko eta bertako basoa berreskuratzeko txangoa jaizkibelen | Higer lurmuturreko aparkalekuan
Ekainak 1 | Errenteria · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Errenteriako Baratze Parkea
Ekainak 1 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Ekainak 1 | Lalastra · 10:30 | Egunezko tximeleten azterketa eta jarraipena | Valderejoko Parketxea
Ekainak 1 | Ereñozu · 10:30 | JolasMENDI baso txangoak familiartean | Ereñozuko basoa
Ekainak 1 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa:plater orekatuak | Saldias
Ekainak 1 | Donostia · 11:00 | Urumea ibaitik jaitsiera piraguan | Pilar pasabidea, Martutene
Ekainak 1 | Donostia · 11:00 | Gladys 40. urteurrena | Bulebarra
Ekainak 1 | Gasteiz · 11:00 | Familientzako jarduera: 'Natura ilustratua' erakusketari bisita gidatua | Ataria, Salburua
Ekainak 1 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Ekainak 1 | Donostia · 12:00 | Sagardo Eguna Intxaurrondon | Txaparrene, Kioskoan
Ekainak 1 | Gasteiz · 12:00 | Tokiko barietateen landare banaketa | Olarizuko lorategi botanikoa
Ekainak 1 | Gasteiz · 13:00 | Maria Sibylla Merian, zientzia arte bihurtu zuen andrea | Ataria, Salburua
Ekainak 1 | Donostia · 17:00 | Sutondoan, gure saltsan | San Telmo
Ekainak 1 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Ekainak 1 | Zizurkil · 18:30 | Sagardo Eguna Zizurkilen | Ugare auzoa
Ekainak 1 | Lizartza · 19:00 | Sagardo Eguna Lizartzan | Txirrita Gudarien Plaza
Ekainak 2 | Donostia · | Gladys 40. urteurrena | Bardeak
Ekainak 2 | Tolosa · | Bixigu & Sargardo Fest | Plaza
Ekainak 2 | Amurrio · | Txakolin Eguna | Amurrio
Ekainak 2 | Alonsotegi · | Andra Mari Feria | Plaza
Ekainak 2 | Lezama · | TXAKOLINAREN XVIII. EGUNA | Plaza
Ekainak 2 | Mallabia · | Nekazaritza eta eskulangintza Azoka | Plaza
Ekainak 2 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | Plaza
Ekainak 2 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Ekainak 2 | Durango · | Urkiolako txoko ezezagun eta liluragarrietara irteera | Urkiolako Parke Naturala
Ekainak 2 | Urkiola · | Urkiolako Errialtabasora ibilaldi gidatua | Urkiolako Parketxea
Ekainak 2 | Bilbo · 09:30 | Bolintxu bizirik | Mariaren Bihotza plaza
Ekainak 2 | Gasteiz · 11:00 | Ingurumenaren Jaia | Ataria, Salburua
Ekainak 3 | Donostia · | Gladys 40. urteurrena | Koldo Mitxelena
Ekainak 3 | Donostia · | Gladys 40. urteurrena | Informatika fakultatea
Ekainak 3 | Deba · | Ekain kobaren aurkikuntzaren 50. urteurrena | Agirre jauregia
Ekainak 3 | Elorz · 09:00 | Laboreak lurralde hezeetaqn jardunaldia | Orvalaiz kooperatiba
Ekainak 3 | Urrotz · 09:00 | Extentsiboen jardunaldia | Kooperatiban
Ekainak 3 | Hendaia · 14:00 | Energiari buruzko tailerra | Denontzat txokoa
Ekainak 3 | Eibar · 17:00 | Mirabaso, piztu zure alde basatia | Udala
Ekainak 3 | Bilbo · 19:00 | Sendaberrak Euskal Herrian | teraicosmetica, Gordoniz 27, behea
Ekainak 4 | Atarrabia · | Jornada nacional sobre diversificación y nuevos cultivos (PANACEA) | INTIA
Ekainak 4 | Beasain · | Abeltzaintza eta nekazaritza Azoka | plaza
Ekainak 4 | Donostia · 10:00 | Eroskirentzako kalitatezko produktuen jardunaldia | Basque Culinary Center
Ekainak 4 | Hendaia · 17:00 | Elikadura arduratsua, Vrac movile-a | Florida kaia