Prailea eta baratzea, eman gabe ez dago engainatzerik...

Bizi-baratzea

AGENDA

Hau denon artean egindako agenda bat da, landareen eta lurraren kulturaren ekitaldien meta. Zure ekitaldiaren zain gaude denok. Eman eta hartu.
ABENDUA

9

Donostia · | Donostiako V. Sagardo apurua | Donostia
Altzo · | Nekazaritza eta eskulangintza Azoka | .
Gasteiz · | Ardoaraba | Gasteiz
Durango · | Landareen kontsultategia zuzenean Durangoko Azokatik | Landako Gunea
sarria · 09:00 | Elur erraketak | Sarriako Parketxea

Gorbeiako Parke Naturala zuriz estalita ikustea liluragarria da. Erraketei esker, esperientzia honetaz ahalegin txikiagoa eginez goza dezakezu… Ikuskizuna galduko duzu?

Erreserbak:https://www.basquemountains.com/reservas

ALTZO · 10:00 | III. AZOKA ALTZON | PLAZA (eguraldi txarrarekin frontoian)

 Bertan ekoiztutako produktuak eta gonbidatuak ekarritakoak ikusi eta erosteko aukera izango da. Baita artisautzako lanak, makilak, xaboiak, zeramika .... eta abar.

Busturia · 10:00 | Urdaibaiko Altxorrak: Padurak | Urdaibai ekoetxea

 Ibilbide gidatua Urdaibaiko paduretara eta bisita Ekoetxea Urdaibaira. Adin guztiei zuzendua. Tarifa: 5€; Tarifa murriztua (10 pertsonatik aurrera eta 12 urtetik behera): 3€.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

Zigoitia · 11:00 | Zigoitiako Azoka Berezia | Zigoitia
Aramaio · 11:00 | Aramaio ezagutu | Aramaio
Aramaio · 11:00 | Aramaiora bisita gidatua | Aramaio

Aramaioko haranean barrentzen gara, askoren arabera “Euskal Suitza”. Hala dela egiaztatu nahi baduzu, Santa Anaren ermitan hasten den eta herriko plazan amaitzen den bisita gidatu hau egitea gomendatzen dizugu.

Erreserba: https://www.basquemountains.com/reservas

Zeanuri · 11:00 | Osasun Naturala | Zeanuri

Azter itzazu landare naturalen ezaugarri eta ezarpenak saio praktiko batean. Zure osasuna mantendu eta berreskuratzeko belaunaldiz-belaunaldi igaro diren sendabide eta ukenduak . Familia guztiarentzako esperientzia aproposa

Erreserba: https://www.basquemountains.com/reservas

 

Busturia · 12:00 | Lorez Lore | Urdaibai ekoetxea

Ekoetxea Urdaibaiko lorategia apaintzeko tailerra. Adina: 6 urtetik aurrera. Tarifa: 1€.

tutera · 12:00 | "Inverdura" jardunaldien VII.edizioa | Mariaren konpainia Eliza

Tuteratik barna, barroko garaiako erainkuntzak ikusiz.

Busturia · 12:00 | Lorez Lore | Urdaibai ekoetxea

  Ekoetxea Urdaibaiko lorategia apaintzeko tailerra. Adina: 6 urtetik aurrera. Tarifa: 1€.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

Busturia · 17:00 | Zuk zeuk egin: Kandelak | Urdaibai ekoetxea

Haurrentzako berrerabilpen tailerra. Sortu itzazu kandelak erleen argizariarekin. Adina: 6 urtetik aurrera. Tarifa: 2€.

Busturia · 17:00 | Zuk zeuk egin: Kandelak | Urdaibai ekoetxea

Haurrentzako berrerabilpen tailerra. Sortu itzazu kandelak erleen argizariarekin. Adina: 6 urtetik aurrera. Tarifa: 2€.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus


Ondorengo egunetan

10

Donostia · | Bi argiren artean | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea

Bi argiren artean Juan Varela Simóren naturaletik edo estudioan egindako hegaztien gaineko olio eta akuareletako lagin bat da. Apunteek kanpoaldean ikusitakoaren espiritua, argi uniformeko lantegian, birsortzea baimentzen duten ideia eta  esperientziak jasotzen duten modua erakusten du. 

http://www.cristinaenea.eus/eu/agenda/bi-argiren-artean

10

Donostia · | Nature Change | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea

Euskal Herrira etorri zenetik egindako lanak erakutsiko dituen Kimia Kamvari artista iraniarraren erakusketa berria. Artea eta natura, materia eta berehalako esperientzia eta denbora ziklikoaren eta ekologiaren arteko erlazioei buruzko gogoeta.

http://www.cristinaenea.eus/eu/agenda/nature-change

10

Donostia · | (Klima) Aldaketa aldatuz. Klima DSS2050 Ekintza Plana | Miramar Jauregia

Planeta jasaten ari den Klima-Aldaketa giza-ekintzaren ondorioa da, erregai fosilak erretzeagatik, hain zuzen. Beraz, aldaketa honen aurkako ekintzak burutzea gure erantzunkizuna da, agertoki klimatiko berrietan bizitzeko gure bizimodua egokitzen degun bitartean. Donostiako Klima 2050 Ekintza Plana da hiriak klima aldaketaren erronkari ematen dion erantzuna. Hartutako konpromiso klimatikoak betetzeko beharrezkoa den gizarte aldaketa handia lortu nahi du politika publiko guztiak antolatuko dituen plan honek.

http://www.cristinaenea.eus/eu/agenda/klima-aldaketa-aldatuz-klima-dss2050-ekintza-plana

10

Donostia · | Uliako mundu txikiak | Ulia Interpretazio Zentroa

Uliako bisitariei begirada horizontean galdu ordez arreta detaile txikietan jartzera animatu ditugu aurtengo argazki lehiaketan. Ulia lupaz aztertu eta bertako harri, enbor, landare eta zirrikituetan aurkitu dituzten mundu txikiak aurkeztu dizkigute. Argazki erakusketa honetan lehiaketako argazkien aukeraketa batekin, Ulia lehenengo begirada batean ikusten dena baino askoz  gehiago dela deskubrituko dugu.

10

Orozko · | "Artoaren Bidez" | Orozkoko Museoa

Erakusketa honek Lola Antolaguirreren (Arima Textil) piezen lagina biltzen du, artilezko hostoak erabiliz antzinako teknika baten bidez.
Erakusketa azaroaren 30ean irekiko da artistaren hitzaldi batekin eta abenduaren 16ra arte jarraituko da.
Gainera, abenduan, Artiñano Etxean tailerra emango da teknika eder hau ikasteko

10

Donostia · | Arrikrutzeko lehoia | San Telmo Museoa

10

Barakaldo · | Haizearen eta uraren menpe | Barakaldoko Natur Gela

10

Mungia · 16:30 | Bertakoaz elikatu | Andra Marin

11

Markina-Xemein · 10:00 | Landare kontserba txikiak egiteko higiene betekizunak | Xemein Etorbidea 12A-1º,

Helburua: Ezagutzera ematea landare-kontserbak egiteko eta merkaturatzeko prozesuek zer arrisku nagusi dituzten, esterilizatzeko zer teknika dauden, zer kontrol egin behar diren eta Autokontrol Plana egiteko zer pauso eman behar diren.

Info+ :

https://fpe.hazi.es/datos/files/cursos/583508307_4.pdf

11

Mungia · 16:30 | Bertakoaz elikatu | Andra Marin

11

Beasain · 18:00 | Baso osasunari buruz bilera informatiboa INFORMATIBOA | Usurbe Antzokia
 
GEBEk  bilera antolatu du, intsinis eta larizio pinudiak batik bat kaltetzen ari den banden gaitzak sortu duen egoera eta hartu nahi diren neurrien berri emateko bere kide guztiei. 
Bilera honetan Gipuzkoako Aldundiko Mendi Zuzendaria den Arantxa Ariztimuño eta bere ekipo teknikoa izango dira, ondorengo gaiak jorratuko direlarik:
GFA:Gaitzaren eboluzioa eta gaur egungo egoera.
  1. Gaitz hau ezagutzeko beharrezkoak diren ikerketa eta esperientziak.
  2. Instituzioarteko plana: Egoera honi aurre egiteko Eusko Jaurlaritza eta Aldundien artean adostutako neurriak.
  3. Laguntza plana
GEBE:
  1. Kaltetze mailak-irizpideak. Kaltetutako pinudien mozketa lehenestea.
  2. Ordezkatzeko espezieak. Bertako mintegiak eta beste mintegi batzuekin elkarlanean aritzeko aukera.
  3. Airetiko tratamendua: tramite administratiboak, teknikak eta dosiak, NZko esperientzia....

11

Antzuola · 18:30 | Aralarko pagadia, karts eta behatokiak | Olaran etxea

11

Oñati · 19:00 | Arrikrutzeko lehoia, omenaldia | Santa Ana antzokia

11

Anoeta · 22:00 | S.O.S.TEMIBLE | Gaztetxean

S.O.S.TEMIBLE antzezlana sketch batzuek osatzen dute. Gaur egungo errealitatearen parodia komikoa egiten dute aktoreek gizakiak ditugun barne kontraesanak muturreraino eramanez. Naturaren eta jendartearen zapalkuntzara eramaten duen boterea eskuratzeko grina aseezina era expresionistan marrazten dute aktoreek lekukotza gordin bezain errealak plazaratzen dituzten bitartean. Parra eta negarra uztartzen dituen zurrunbiloan murgiltzen gaitu S.O.S.TEMIBLEk. Ongi etorri gure bidai zirraragarrira!

12

Bilbo · | XXI.mendeko arkeologia eta lurralde antolamendurako estrategiak | BFA, Ondare Batzar Aretoan,Maria Diaz de Haro 11

12

Hernani · 09:30 | "Bioaniztasunerako eskola sarea: Ornitologia baliabide moduan” | Kutxa ekogunea

Adi izan, irakasleok! Hezkuntza nola naturaliza daitekeen jakin nahi baduzu, eguneroko jardunean klasean ornitologiari buruzko ezagutza erabilita......zatoz SEO/Birdlifek eta Kutxa Fundazioak elkarrekin garatu dugun proiektua ezagutzera, natura hezkuntzaren munduan zeharkako elementu gisa indartzekotan. Prestatu ditugun material guztiak aprobetxatu ahal izango dituzu.

Jardunaldiak bi zati dauzka: Lehenengo eta behin, proiektuaren emaitzak aurkeztuko ditugu, baita 2017ko adibide praktikoak erakutsi ere. Bigarrenik, berriz, ornitologiari buruzko oinarrizko ezagutzari helduko diogu, hezkuntzan nola erabili irakatsiz, sarrera teoriko eta irteera praktiko baten bidez.

PERTSONA-KOPURU MUGATUA: 25 pertsona gehienez
DOHAINIK
Izena emateko: euskadi@seo.org

12

Donostia · 17:00 | Ardo apardunak dastatzeko hastapenak | Tabakalera

Dastatze-hastapenetarako ikastaroa, ardo apardunen lau barietate dastatuko ditugularik. Ardo apardunak egiten dituzten eskualde ospetsuenak ikusiko ditugu eta nola egiten diren ardo hauek. Praktika aromatiko bat egingo dugu, eta ardo-dastatzea.

 

12

Gernika-Lumo · 18:30 | Elikagai onak: Kiwi ekologikoak eta tokikoak | Astra

12

Donostia · 18:30 | Otarra egitasmoa ezagutzera emateko jarduera | Euskal kofradian

12

Iruñea · 19:00 | Ilargiaren eragina nekazaritzan. Kasu praktikoak | Iruñeko ingurumen hezkuntzako museoa

Aingeru Tabar nekazari ekologiko eta ortuzaina da eta urteetako eskarmentua dauka. Bidaurretan lantzen ditu lurrak, Arga ibaiaren ibarraren eta Esparatz mendiaren artean.

Hitzaldi honetan azalduko digu nola lantzen duen bere baratze ekologikoa, Ilargiaren faseak aintzat hartuta.

 

Sarrera librea da. Ez da izenik eman behar.

12

Ubera · 19:00 | Gazta dastaketa eta hitzaldia | Uberako jaolatza elkartean

13

Urretxu eta Zumarraga · | Santa Luzia Azoka | .

13

Gasteiz · | Gabonetako Azoka, esperientzia gastronomikoak | Abastos merkatua

13

Zumarraga · | Santa Lutzi Feria, jakoba Errekondoren landareen kontsultategia zuzenean | Herriko Plaza

13

Eibar · 09:00 | Basoko berrikuntza esperientziak kantauri eta pirineotako eremuetan | Kultur Etxeko Areto Nagusian

13

Donostia · 09:30 | Unibertsitatea eta ekintzailetasun kooperatiboaaza eta | EHUko Carlos Santamaria Zentroa

13

Iruñea · 18:00 | Bizikotxo: Ezagutzak eta une atseginak partekatzeko gunea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa

Gune honek xede du bizikleten konponketari buruzko ezagutzak partekatzea eta ongi pasatzea gure bizikleta doitzen dugun bitartean edo besteei laguntzen diegun bitartean. Horretarako, Juanjo Iriarte izango da bertan, konponketetan aditua, eta Bizitxokora doazen lagunei laguntza eta aholkuak emango dizkie.

 

13

Azkoitia · 18:00 | Baso osasunari buruz bilera informatiboa | Baztartxo zinema
GEBEk  bilera antolatu du, intsinis eta larizio pinudiak batik bat kaltetzen ari den banden gaitzak sortu duen egoera eta hartu nahi diren neurrien berri emateko bere kide guztiei.
Bilera honetan Gipuzkoako Aldundiko Mendi Zuzendaria den Arantxa Ariztimuño eta bere ekipo teknikoa izango dira, ondorengo gaiak jorratuko direlarik:
 
GFA:
  1. Gaitzaren eboluzioa eta gaur egungo egoera.
  2. Gaitz hau ezagutzeko beharrezkoak diren ikerketa eta esperientziak.
  3. Instituzioarteko plana: Egoera honi aurre egiteko Eusko Jaurlaritza eta Aldundien artean adostutako neurriak.
  4. Laguntza plana
 
GEBE:
  1. Kaltetze mailak-irizpideak. Kaltetutako pinudien mozketa lehenestea.
  2. Ordezkatzeko espezieak. Bertako mintegiak eta beste mintegi batzuekin elkarlanean aritzeko aukera.
  3. Airetiko tratamendua: tramite administratiboak, teknikak eta dosiak, NZko esperientzia....

13

Irurtzun · 18:00 | Sakana, Bizi eta Lan | Udaletxean

13

Gasteiz · 18:00 | Gabonetako gozogintza ekologikoa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,

13

Sopela · 19:00 | Turismoa Uribe-kostan: Kaltea ala mesedea? | Plaza Beltza kulturgunea

13

Bilbo · 19:00 | Lorontzietako fruitu-arbolen zaintza | San Frantzisko Gizarte Zentrua

14

Ordizia · | Ordiziako hiribildua eta azoka, bostehun urte elkarrekin, hitzaldia | Ordizia

·  Abenduak 14. Nerea Iraola, David Cano eta Ion Ander Arzelus, Ordiziako hiribildua eta azoka bostehun urte elkarrekin.

 

14

Bilbo · | XXXVI. Gabonart Artisautza Azoka | Arriaga Antzokiaren ondoan

14

Bilbo · | Herri denda, Bilboko Mugimenduen Azoka | Zirika! Gunean, erronda 12

Abenduan sartu gara iadanik, eta kultura, hausnarketa eta konpromisoaren zale direnentzat, hitzordu garrantzitsua gainera datorkigu. Durangoko azokaren ostean, Black friday eta gabonetako ofertak alde batera utzita, kaleak argizatzeko dirua xahutzeko beharrik gabe... Badator Zirika! Herri gunera, bilboko kolektiboen Herri denda!

Baina... Zer da herri denda? Herri denda Azoka bat da, topagune bat, kolektiboek ditugun materialak eskaini, besteenak ikusi eta elkarrengandik ikasteko erabili dezakeguna. Herri mugimenduaren lana diruz sustatzeko aukera, arropa politenak eskuratzekoa, liburu eta diska berezienekin gozatzekoa...

Hiru astez (Abenduaren 14etik Urtarrilaren 5era) Zirika! Gunean (Erronda, 12) aurkituko dituzu, besteak beste, gerren aurka, planetaren alde, internazionalismoan, presoekiko elkartasunez, sorkuntza librean,feminismotik edota komunikazioan lan egiten dugun taldeen materialak. Ireki atea eta sartu bilboko Herri mugimenduaren azokara!

 

14

Abanto-Zierbena · | Hegaztien erakusketa | Gallarta Frontoian

14

Ziburu · 09:00 | Natur irteera: Erromarditik Sainta Barbara itsasbazterreko xendratik | Ziburu

Natura irteera | Euskal Hirigune Elkargoaren Ibilaldien Lekuko Planaren baitan. Paisai giro aniztasun handian, arrokazko itsasbazterretan ederrenetarikoa denean, ikas ezazu itsasbazterreko landareen lekuko espezieak, ingurunerako izan dituzten
egokitzapenak eta mehatxu dituzten espezie exotikoak ezagutzen. Artxiluko Natura Eremu Sentikorra ezagutuko dugu, ohargarria duguna alde ugaritatik.

  •  Denentzat | Prezioa: nahi dena | Hitzordua Ziburun, izena ematerakoan zehaztuko da: cpielittoralbasque.etudes@hendaye.com edo 05.59.74.16.18

14

Barakaldo · 11:30 | Udazkeneko bisita gidatuak | Barakaldoko Natur Gela

14

Zurukuain · 17:00 | II Agroekologikoa jardunaldiak 2018-2019 | Zurukuaingo elkartea

14

Zurukuain · 17:00 | Agroekologia jardunaldiak | zurukuaingo elkartea

14

Markina-Xemein · 18:00 | Bizkaiko Pinadien gaixotasunaren kudeaketa | Esperantza aretoa

14

Donostia · 18:30 | Gaueko Behaketa | Eureka Zientzia Museoa

14

Bilbo · 19:00 | Ekoizpen iraunkorra eta autokontsumoa | Bilboko Ekoetxean, Pelota kalea 5

Hizlaria: Álvaro Campos Celador, UPV-EHUko irakaslea eta Energia Gara Bilboko kidea.

 Gobernuak azken urteotan egindako legedia aldaketek energia iraunkorraren aldeko instalakuntza proiektuen garapena oztopatu dute. Hala eta guztiz ere, egoera zaila izanik, badira instalazio mota hauek garatzea posible dela erakusten duten esperientziak. Hitzaldian, gure ingurutik gertu martxan jarri diren energia iraunkor partekatuzko ekimen hauen berri emango zaizue (bertan partehartzea posible izanik),. Ekimen hauek ingurugiroarekiko iraunkorrak izateaz gain, transparentzia eta partehartzea dute ardatz.

14

Orexa · 19:00 | Oihan Txiki kooperatibari eskertza | Ostatuan

14

Bilbo · 19:30 | Ondo Bizi Arte egonaldia | Rekalde Aretoa

14

Aduna · 21:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udaletxea

15

Orozko · | Nekazaritza eta abeltzaintza Azoka | .

Terreña arrazako behiaren Euskadiko lehiaketa.

15

Irun · | Nekazaritza Azoka | Zabaltza Plaza

15

Oiartzun · | Txerri Eguna | .

15

Bilbo · | Olatxuko laboreak | Areatzako Tinglatuetan

15

Orisoain · | Trufaren Azoka | Orisoain

15

Gasteiz · | Gazta dastaketa | Logroño Kalea,

Informazioa eta erreserbak: 688816181

15

Iruñea · | Feminismo baserritar eta herrikoiari buruzko topaketa | Mendillorri

15

gaubea · | Artisau garagardoaren II.tailerra | Gaubeako Liburutegia

15

Zorrozpe · 09:00 | Ibilaldi gidatua: Izarraitzeko karsta | Zorrozpeko aparkalekutik

15

Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola

15

Oiartzun · 09:30 | Geologi irteera: Arditurri eta Luberri | Oiartzun

Aiako Harrietako Arditurriko mehatzeen eta Oiartzungo Luberri geologia museoaren bisitak egitarauan.

  • Denentzat | Prezioa: nahi dena, baina museorako sartzea aurreikusi | Hitzordua Oiartzunen, izena ematerakoan  zehaztuko da: 05.59.74.16.18 edo cpielittoralbasque.sig@hendaye.com

15

Bilbo · 10:00 | Gure Lurreko Merkatua | Areatzako Tinglatuetan

Larunbatero Gure Lurreko Merkatua aurkituko duzu Bilbon, hain zuzen  Areatzako  Tinglatuetan. Merkatu hori  abian jarri zuten, 2014eko irailean , Bilboko Udalak, Bizkaiamendik eta Slow Food Bizkaiak, eta, bertan, Bizkaiko ekoizleek parte hartzen dute. Larunbatero, goizeko 10:00 etatik 15:00 etaraino sasoiko produktu bizkaitarrak erosteko aukera izango da. 

15

Donostia · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Legazpi 4

Sendabelar eta kosmetika natural ikastaro honetan, gure eguneroko garbitasun eta zaintza beharretarako produktuak egingo ditugu. Ikastaroak praktikoak dira eta ikasle bakoitzak egindako produktua etxera eramango du. Apunteak eta materialak gure esku.

 

15

Busturia · 10:00 | Urdaibaiko Altxorrak: Padurak | Urdaibai ekoetxea

 Ibilbide gidatua Urdaibaiko paduretara eta bisita Ekoetxea Urdaibaira. Adin guztiei zuzendua. Tarifa: 5€; Tarifa murriztua (10 pertsonatik aurrera eta 12 urtetik behera): 3€.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

15

Orozko · 10:00 | Terreña arrazaren XII. lehiaketako | Orozko

15

Oñati · 10:00 | Talo tailerra | Aizkorri-Aratz parketxea

15

Zegama · 11:00 | Lezeko Basoak | Aizkorri-Aratz parketxea

15

Busturia · 11:00 | Gabon Ganbara: Bigarren eskuko Azoka | Urdaibai ekoetxea

 Elementuen berrerabilpena eta euren bizitza luzapena sustatzeko ekimena, kontsumo jasangarria sustatzen den bitartean. Salmenta-puntua eska ezazu zure trastelekua husteko. Doan.

15

Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten

15

Legazpi · 11:00 | Eltzegintza tailerra | Euskal Burdingintza Museoa, Parque Mirandaola, Barrio Telleriarte, 8,

Abenduaren 7an Blankak Euskal Buztingintza Museoan duen lantegia bisitatzen dugu. Sormenari hegan egiten uzteko eta euskal kulturarekin hain lotuta dagoen ofizioaren istorioa ezagutzeko aukera paregabea.

Erreserbak:https://www.basquemountains.com/reservas

15

Elosu · 11:30 | Ardo dastaketa ikastaroa | Elutxiki Elkartea

15

Iruñea · 12:00 | Nafarroako jatorrizko izendapena duten ardoen dastaketa | Iruñazarra Jatetxea
  • 25 laguneko taldeak
  • Prezioa: 10 € pertsoneko
  • Informazio gehiago: www.guiartenavarra.com / 948741273

15

Ezkio · 12:00 | Baserria eta Itsasoa, zer da? Tailer didaktikoa | Igartubeiti Baserri Museoa

6-12 urte bitarteko haurrak dituzten familiei zuzendua.Hitz joko eta asmakizunen bitartez euskara landuko dugu. 
Itsaso, Isasi, Isasaga, Itsaso hitzetik al datoz??? Isatsa… zer da isatsa? Ilbeltzean gaude, zein hilabete da hori? Ilbeltza, jorraila, agorrila, azaroa… 

15

Busturia · 17:00 | "Aroak eta mirariak" | Urdaibai ekoetxea

Umeentzako ikuskizuna. Asier Kidam magoak sormenezko lan honekin txundituko gaitu, non ikus-entzuleek mirari txikiak bizitzeko aukera izango duten. botere handiak dituen uztai bat, ardi jostalariak baita magia egiten duen pelutxe bat ere. Adin guztiei zuzenduta. Tarifa: Doan.

15

Ameskoa · 17:30 | Mendiko kobak eta fauna | Eskola Publikoak

15

Bilbo · 19:00 | Bisoi europearraren garapena Bizkaiako lurraldeetan | Ekoetxea, Pelota 5, behea

ñaki Benito, Bizkaiko Foru Aldundiko Iraunkortasun eta Ingurumen Saileko kidea eta Iñigo Zuberogoitia, Zientzia Biologikoetan Doktorea, ICARUS Ingurugiro Ikasketetan, ingurumen Saileko Zuzendaria eta bisoi europarra zaintzeko estrategiaren aholkularia.

Ur-ipurtatsa edo bisoi europarra (Mustela lutreola) Europan mehatxatuen dagoen mustelidoa da. Kontserbatzen laguntzeko jarri da abian LIFE Lutreola Spain/ LIFE13 NAT/ES/001171Espainiako biseoi europarraren iraupenerako ikuspegi berriak” proiektua. Ekimena 2014tik 2018ra bitartean garatuko da Euskadin, Errioxan, Aragoin eta Valentziako Erkidegoetan eta Europear Batzordeak aurrekontuaren %75a finantziatuko du.

Bere lan ildoak hauek izango dira: bisoi amerikarra kontrolatzea, bisoi europarraren populaziok sendotzea, eta bi bisoi mota hauen jarraipena egitea.

16

Usurbil · | San Tomas Azoka 2018 | Plaza

16

Mungia · | Abeltzaintza Azoka | .

16

Leioa · | XXXI. Nekazaritza eta Abeltzaintza Azoka | .

Azienda erakusketa.

Idiazabal gaztaren Bizkaiko ekoizleen  lehiaketa

16

Otxandio · | Nekazaritza eta Eskulangintza Azoka | .

16

Leioa · | Olatxuko laboreak | Leioa

16

Otxandio · | Olatxuko laboreak | Otxandio

16

Orisoain · | Trufaren Azoka | Orisoain

16

Usurbil · | Santo Tomaz Azoka 2018, Sagardo Lehiaketa Herrikoia | Plaza

16

Laguardia-Oion · 09:00 | Arabako Errioxako mendi-ibilbideak | Ysios Upategia

16

Tolosa · 10:00 | Auzolana eta gaztain jana | Iurrebaratza

16

Larresoron · 10:00 | Eguberrietako merkatua | Larresoron

16

Gixune · 10:00 | Eguberri Azoka | Gixune

16

Busturia · 10:00 | Urdaibaiko Altxorrak: Artadi Kantauriarra | Urdaibai ekoetxea

Ibilbide gidatua artadi kantauriarretik ezkutatzen dituen historia eta biodibertsitatea ezagutzeko. Bisita zentrora. Adin guztiei zuzendua. Tarifa: 5€; Tarifa murriztua (10 pertsonatik aurrera eta 12 urtetik behera): 3€.

16

Usurbil · 10:00 | Herriko babarrunen lehiaketa, Santo Tomas Eguneko azokan | Goiko Plaza

16

Usurbil · 10:00 | landareak Lantzen 2019 eta Ilargiaren Egutegia eskuera, eta Jakoba Errekondoren kontsultategia | Goiko Plaza

16

Oñati · 10:00 | Talo tailerra | Aizkorri-Aratz parketxea

16

Donostia · 10:00 | 'Scrapbook' tailerra Tamayorekin | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea

Cristina Enea parkera bisita egitea proposatzen dizuegu, non txokoak, zuhaitzak, animaliak eta istorio bereziak erakutsiko dizkizuegun. Familientzako bisita gidatu batean, helduek eta txikienek udazkeneko goiz baten oroimenean geratuko diren istorioak ezagutuko dituzte. Ondoren, Tamayoko monitoreekin, bisita oroitzapen-liburu batean gordeko dugu, "scrapbook" izenaz ere ezaguna. Argazkiak, ikasitakoari buruzko oroitzapen idatziak eta ikusitako marrazkiak koadernoko orrialdeen artean gordeko dira, betiko. 

  • 10 urtetik gorako haur eta familientzat.
  • Beharrezkoa da aldez aurretik izena ematea hemen

16

Donostia- · 10:30 | Donostiako Parke baten garbiketa | Anoeta Pasealekua 14, Haritzalde Naturzleen Elkartea

16

getxo · 10:30 | Lurzoruak ezkutatzen duena, familiarentzako tailerra | Ingurumen Aretoan

16

Urdinarbe · 10:30 | Eguberriko merkatua | Urdinarbe

16

Busturia · 11:00 | Gabonetako gozoak familian | Urdaibai ekoetxea

  Tailer honetan Gabonetako errezeta tipiko bat egingo dugu, osagai ekologikoak eta bertakoak edota merkataritza justukoak erabiliz. Adina: 4 urtetik aurrera. Tarifa: 3€.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

Hurrengoak

Abenduak 1 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Abenduak 14 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Abenduak 19 | Gasteiz · | EGUBERRIKO NEKAZARITZA AZOKA | Espainia Plaza, Lehendakari Agirre kalea
Abenduak 19 | Gasteiz · | Eguberriko nekazaritza azoka | Gasteiz
Abenduak 20 | Amurrio · | Eguberriko azoka | Amurrio
Abenduak 21 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Errota Harriak 2 | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 24 | Ordizia · | Gabonetako Azoka Berezia | Ordizia
Urtarrilak 5 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Otsailak 1 | Amurrio · | Mahastizaintza | .
Otsailak 1 | Amurrio · | MAHASTIAREN INAUSKETA | Hazi Araba Zentroa
Otsailak 1 | Donostia · | Euskadiko klima aldaketaren astea | Kursaal elkargunea
Otsailak 1 | Zalla · 10:00 | Mahasgintza eta enologia | Iturramako Civicoxean
Otsailak 1 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Otsailak 1 | Ezpeleta · 20:00 | Ezpeletako Biperraren Gaualdia | Biperraren sindikatoa
Otsailak 2 | Alfaro · | Zikunaren Eguna | Espainia Plaza
Otsailak 2 | Zamudio · | Nekazamudio | Kultur etxeko patioan
Otsailak 2 | Laudio · | Txerriari buruzko monografikoa. Nekazaritza eta eskulangintza. San Blas | Herriko Plaza
Otsailak 2 | Zamudio · | NekaZamudio azoka | Plaza
Otsailak 2 | Orozko · | Nazioarteko Hezeguneen eguna. | Gorbeiako Parke Naturala
Otsailak 2 | Busturia · 09:00 | Itsas hegaztien behaketa Matxitxakoko behatokitik | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Hondarribia · 09:30 | Fruta-arbolen inausketa eta zainketa | Endanea Garden
Otsailak 2 | Busturia · 10:00 | ANFIBIOAK ETA HEZEGUNEAK | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Otsailak 2 | Gasteiz · 10:00 | Pasta Freskoa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 2 | Getxo · 10:00 | Hezeguneen eguna | Bolue Hezegunean
Otsailak 2 | Donostia · 10:00 | Bizitzaren jasangarritasuna Donostian | Cristina Eneako Ingurumen baliabideen etxea
Otsailak 2 | Arrieta · 10:00 | Bertoko basoari tetekina atera ahal diogu? Nola? | Arrietako Plazan
Otsailak 2 | Hendaia · 10:30 | Txingudi badiaren Geologia eta Geomorfologia | Cpie
Otsailak 2 | Busturia · 10:30 | URDAIBAIKO HEZEGUNEAK: ZABOR BILKETA. LIBERA. SEO/Birdlife | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Irun · 10:30 | Lurringintza artesanala | Ficoba
Otsailak 2 | Irun · 10:30 | LURRIGINTZA ORGANIKO IKASTARO PROFESIONALA | Ficoba
Otsailak 2 | Donostia · 11:00 | Auzolana, Uliako putzuen zindariak | Ulia Interpretazio Zentroa
Otsailak 2 | Deba · 11:00 | Familientzako orientazio martxa | Debako Paduratik, Errotazar
Otsailak 2 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 2 | Deba · 11:00 | Orientazio martxa libera Debako paduretatik | Errotazar
Otsailak 2 | Bera · 11:30 | Sagar basatik sortutako landareak eta bertako barietate zaharrak . Hitzaldia Zubialde patxadak-en eskutik | Beralandeta
Otsailak 2 | Azpeitia · 12:00 | Azoka Plazako asmo berrien aurkezpena | Azoka Plaza
Otsailak 2 | Hendaia · 14:00 | Natura irteera: Negua txingudin pasatzen duten hegaztiak | Cpie
Otsailak 2 | Busturia · 16:00 | "BERPIZTU GURE HEZEGUNEA" TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Hendaia · 19:00 | Gaueko natura irteera: Euskal erlaitzeko gaueko misterioak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Otsailak 3 | Abadño · | Abadiñoko San Blas Azoka | Abadiño
Otsailak 3 | Alegria Dulantzi · | San Blas Feria | Alegria Dulantzi
Otsailak 3 | Alegria-Dulantzi · | San Blas Azoka. Eskulangintza eta gastronomikoa | Herriko Plaza
Otsailak 3 | Abadiño · | San Blas Azoka. Eskulangintza eta abeltzaintza | Herriko Plaza
Otsailak 3 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | Herriko Plaza
Otsailak 3 | Busturia · | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 3 | Abadiño · | Urkiolara ibilaldia | Urkiolako Parke Naturala
Otsailak 3 | Baiona · 09:00 | Bortizkeriarik gabeko ekintzari formakuntza | Biziren egoitza
Otsailak 3 | Busturia · 10:00 | ARGAZKILARITZA ETA HEZEGUNEAK | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 3 | Gautegiz Arteaga · 11:00 | Ate irekiak: Hezeguneen eguna | Urdaibai Bird Center
Otsailak 3 | Gaubea · 11:00 | Ekoileen Azoka | Gaubea
Otsailak 3 | Arrieta · 11:00 | Arrietako Azoka, hileko lehen domeka. | Plaza
Otsailak 3 | Busturia · 11:00 | FAMILIENTZAKO ORIENTAZIO MARTXA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 3 | Abadiño · 12:00 | Kontzentrazioa: Animalien askapena | Abadiño
Otsailak 3 | Busturia · 17:00 | "ORGANIK". UMEENTZAKO ANTZERKIA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 4 | Barakaldo · | Lorategiko landare basatiak erakusketaren irekiera | Ramon Rubial LOrategi Botanikoa
Otsailak 4 | Barakaldo · | Lorategiko Lore basatiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 4 | Bilbo · 18:30 | Ehun urteetako ikerketa arkeologiak Bizkaian | Ondare Aretoa. María Díaz de Haro 11, 1.a.
Otsailak 4 | Etxauri · 19:00 | Gerezien eguna antolatzeko bilera | Zakarias Jauregia
Otsailak 4 | Deba · 19:00 | Sendabelar ikastaroa | Debako Kultur Elkartean
Otsailak 4 | Zizurkil · 19:00 | Sagararte | Plazida Otaño Kultur gunean
Otsailak 5 | Ainiza Monjolose · 09:30 | Ardi esnedun hazle berrien taldea ren ikastaroa 3. aldikotz biltzen | Euskal Herriko Laborantza Ganbaran
Otsailak 5 | Arespalditza · 12:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Aialako Udala
Otsailak 5 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 5 | Corella · 17:00 | Bardeak orain dela 20 miloi urte | Corella
Otsailak 5 | Eibar · 18:00 | Neguko errezeta begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 5 | Laguardia · 18:30 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Arabar Errioxako Kuadrilla
Otsailak 5 | Iruñea · 18:30 | "Artzaina: tradizioari lotutako bizitza"erakusketaren aurkezpena | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 5 | Soraluze · 19:00 | Gipuzkoarako baso politika berri bat | Soraluzeko antzokian
Otsailak 6 | Hendaia · 10:00 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT, Marearteko goikaldeko habitatak | Cpie
Otsailak 6 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Otsailak 6 | Donostia · 10:30 | Italiako sukaldaritza | Tabakalera
Otsailak 6 | Larrabetzu · 17:00 | Gym Berdeak | Presa ondoko lorategian
Otsailak 6 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 6 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 7 | Tolosa · | Natura turismoa eta iraunkortasunaren VII.jardunaldia | Tolosa
Otsailak 7 | Gasteiz · | BASOTEK, basoko berrikuntza iraunkorra.Balio katearen lehen lankidetzak. | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 7 | Donostia · | Klima aldaketa, hau komeria. Erakusketa bat, bi esposizio | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 7 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Plaza
Otsailak 7 | Irun · 09:00 | Udalerrietan kontsumoa: Merkataritza elektronikoa eta banketxe zerbitzuak | Ficoba
Otsailak 7 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 7 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 7 | Santurtzi · 18:00 | Gazteentzako sukaldaritza tailerra | Mamariaga kulturgunean
Otsailak 7 | Gasteiz · 18:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 7 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 7 | Santutxu · 19:00 | Elikadura burujaberantz: begirada feminista bat | Labore Bilbao, Haro Plaza 3
Otsailak 7 | Zarautz · 19:30 | Zer ari da gertatzen pinuekin? | Antoniano aretoan
Otsailak 7 | Bilbo · 19:30 | Bertako basoa berreskuratzeko proposamena | Zohardia Kultur Elkartea, Peña Lemona Kalea, 2
Otsailak 8 | Tolosa · | Tolosaldeko Txotx irekiera | Zerkausian
Otsailak 8 | Bilbo · 18:30 | Plaza Hutsa, izen ematea | Bilboko La Bolsa
Otsailak 8 | Tolosa · 20:30 | 3. Txotx solidarioa | Zerkausia
Otsailak 9 | Markina-Xemein · | Landare Azoka | Markina-Xemein
Otsailak 9 | Durango · | Berdeago Nature | Landako Gunea
Otsailak 9 | Karrantza · | Mendi ibilaldia Ranero Altzara | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Otsailak 9 | Kuartango · | Oilagorra ehizatzearen argazki lehiaketa | Kuartango
Otsailak 9 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 9 | Itziar · 08:30 | Santaeskea | Itziarko plazatik
Otsailak 9 | Donostia · 09:00 | Aromaterapia ikastaroa | Izartxuri, Prim 22 solairuartea, 4. atea
Otsailak 9 | Gasteiz · 09:30 | Hezeguneen eguna, Mendixurretik ibilbidea | Armentiako San Prudentzio Basilika
Otsailak 9 | Zudaire · 10:00 | Inausketa ikastaro praktikoa: Sagarrondoa bereziki | Zudaire
Otsailak 9 | Gasteiz · 10:00 | Bidezko merkataritzaren produktuekin sukaldaritza | Hegoalde Gizarte etxeetan
Otsailak 9 | Donostia · 10:00 | Ornitologiari eta hegaztien jarraipenari buruzko hastapen ikastaroa | Ulia Interpretazio Zentroa
Otsailak 9 | Hendaia · 10:30 | Erle arrunta, basa espeziea Europan | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Otsailak 9 | Oiartzun · 10:30 | Bihotz Inguru Baso txangoak, Arditurrira irteera | Arditurriko Parketxea, Oiartzun
Otsailak 9 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 9 | Deierriko Udala · 12:00 | Garagardo dastaketa | Kaseten poligonoan
Otsailak 9 | Hendaia · 15:00 | Polinizatzaileei aterpea eraiki | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Otsailak 9 | Errenteria · 16:00 | Aromaterapia hastapen tailerra | Osika Ekodenda
Otsailak 9 | Portugalete · 18:30 | Plaza Hutsa, izen ematea | Merkatuan
Otsailak 10 | Gasteiz · 09:00 | Hezeguneen eguna, Pedroko Urandololo | Ataria, Salburua
Otsailak 10 | Zamudio · 09:30 | Etxaldeko emakumeon neguko auzolana | Baratzenean proiektua, eskola berriaren ondoan
Otsailak 10 | Gasteiz · 10:00 | Bidezko merkataritzaren produktuekin sukaldaritza | Judimendi Gizarte etxeetan
Otsailak 10 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 11 | Gasteiz · | Faunaren jarraipen metodoak | Farmazia fakultatea
Otsailak 11 | Leioa · | Faunaren jarraipen metodoak | Zientzia eta Teknologia fakultatea
Otsailak 11 | Errenteria · 16:00 | Sukaldaritza aromatikoa I | Osika Ekodenda
Otsailak 11 | Oñati · 18:00 | Gaua gauekoentzat | Kultur Etxea
Otsailak 12 | Ainiza Monjolose · 09:00 | VIVEA formakuntza | Laborantza Ganbara
Otsailak 12 | Lantaron · 10:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Lantaron
Otsailak 12 | Trebiñu · 16:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Udaletxea
Otsailak 12 | urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 12 | Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Otsailak 12 | Iruñea · 18:00 | ERREZETA TRADIZIONALAK | Geltoki
Otsailak 12 | Donostia · 18:30 | hondakin kudeaketa aintzindariez solasaldia | Aieteko Jauregia
Otsailak 12 | Eskoriatza · 19:00 | Elikadurari buruz egunero entzuten ditugun mitoak eta gezurrak, hitzaldia | Zaldibar Antzokia
Otsailak 12 | Oñati · 19:00 | Gaua ikuspuntu astronomikotik | Kultur Etxea
Otsailak 12 | Aranguren Bailara · 19:00 | Auzoko konposta | Kultur Etxea, Mutiloa
Otsailak 12 | Azkoitia · 19:00 | Natur zale guztientzako deialdia | Kultur Etxea
Otsailak 13 | Donapaleu · 09:00 | Belardien erabilera eta mantenua hobetzeko ikastaroa | Nekazaritza Ganbara
Otsailak 13 | Irun · 17:00 | Ingenieritza Genetikoa, Juan Canalesen hitzaldia | Argoiak Elkartea
Otsailak 13 | Aranguren Bailara · 17:30 | Tokian tokiko produktuak erostearen garrantzia, tailerra eta dastaketa | Kultur Etxea, Mutiloa
Otsailak 13 | Eibar · 18:00 | Gosari osasuntsuak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 13 | Hernani · 18:00 | Hazitegia egin eta zaintzeko tailer praktikoa | Karabeleko
Otsailak 13 | Gasteiz · 18:00 | Barazki Hazitegien tailerra | CETIC, C/ Castro Urdiales 10
Otsailak 13 | Errenteria · 19:00 | Baso Politika berria | Xenpelar Aretoa
Otsailak 13 | Oñati · 19:00 | Gaua Gauekoentzat, Joxerra Aihartzaren hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 13 | Oñati · 19:00 | Gaua gauekoentzat | Kultur Etxea
Otsailak 14 | Ainiza Monjolose · 09:30 | Hazkuntzarako bastimenduak, ikastaroa | Euskal Herriko Laborantza Ganbara-n
Otsailak 14 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 14 | Iruñea · 18:00 | Bizikotxo | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 14 | Zaldibar · 18:30 | Basogintza: eta orain zer? | Liburutegi zaharra
Otsailak 14 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen II | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 14 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 14 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen II | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 14 | Bermeo · 19:00 | Elikadura burujabetza | Nestor Barrenetxea Aretoa
Otsailak 14 | Irun · 19:30 | The Big Band Theory, Jon Amantegiren hitzaldia | Kabigorri Ateneoa
Otsailak 14 | Donapauleu · 20:15 | Zer janen dute gure haurrek? | Saint Louis gelan
Otsailak 15 | Tutera · 17:00 | Hazitegia eta hazien trukaketa | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Otsailak 15 | Oiartzun · 18:00 | Labore esnekiak | Labore Oarso
Otsailak 15 | Basauri · 19:00 | Kolore guztietako basoak | Dorretxean
Otsailak 16 | Bergara · | Landare Azoka | Bergara
Otsailak 16 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa | Legazpi 4
Otsailak 16 | Lesaka · 08:00 | Arbolaren Eguna | Gardelkopagoeta inguruan
Otsailak 16 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 16 | Azpeitia · 08:50 | Arroa Errekara mendi irteera | Arroabetik
Otsailak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Otsailak 16 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Otsailak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Frankisten frontea | Bengolarreko parkinetik
Otsailak 16 | Lasarte-oria · 09:30 | Txaldatxurreko lubakietara ibilbide gidatua | Okendo Plaza
Otsailak 16 | Zudaire · 10:00 | Inausketa ikastaro praktikoa: Sagarrondoa bereziki | Zudaire
Otsailak 16 | Izen-ematean zehaztuko da · 10:00 | Natura irteera: Euskal Itsasbazterrko geologia altxorrak: Hiri-geologia Donostian | Cpei
Otsailak 16 | Leitza · 10:00 | Zuhaitz lepatuen ingurunea ezagutzeko bisita gidatua, Migel Mari Elosegi biologoaren eskutik | Plaza
Otsailak 16 | Getxo · 10:30 | Ibilbide Gidatua: Gure kostaldeko hegaztiak | Getxoko Ingurumen Aretoan, Larrañazubi Auzoa 128
Otsailak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 16 | Arrasate · 11:00 | UKENDUA AZALAREN GAITZENDAKOa | Seber Altube Plaza
Otsailak 16 | Gasteiz · 11:30 | Lurraren kontserbazioari buruzko herritar zientzia jardunaldia | Ataria
Otsailak 16 | Ezkio · 16:30 | "olio lanpara" sorkuntza lantegia | Igartubeiti Baserri Museoa
Otsailak 16 | Tolosa · 16:30 | Birziklatu Azoka | Berdura Plaza
Otsailak 16 | Donostia · 17:00 | "Natura Change" erakusketara bisita gidatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 17 | Ibarruri · | Harizti handiena sortu nahi dugu | Ibarruri
Otsailak 17 | Abadiño · | Barazki pate eta mermelada tailerra | Urkiolako Parke Naturala
Otsailak 17 | Lazkao · 11:00 | Ate irekiak:Nondik dator esnea? | Iztueta Baserria, lazkaomendi
Otsailak 17 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Otsailak 17 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 17 | Ordizia · 11:00 | Haurrentzako sukalde tailerra | Elikaleku
Otsailak 17 | Elizondo · 11:30 | San Balendin jaiak | Elizondo
Otsailak 18 | Arguedas · | Ingurugiro Hezitzaile titulazioa | Sendaviva
Otsailak 18 | Arrasate · | Interpretazioa eta gidaritza inguru naturaletan, ikastarosa | Arrasate
Otsailak 18 | Iruñea · | Fruta Arbola hazidunak: sagarrondoa eta udareondoa Inaustegko lantegia, izen-ematea | Nekazaritza eta Basogintzako Ikastetxe Integratuan (Atarrabiako etorbidea, 55)
Otsailak 18 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Otsailak 18 | Balmaseda · 18:30 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 18 | Iruñea · 19:00 | Sake dastaketa | Don Carlos Hotela
Otsailak 18 | Aranguren Bailara · 19:00 | Elikadura eta ingurumena tailerra | Mutiloako Kultur etxea
Otsailak 18 | Aretxabaleta · 19:00 | "Erraiak,arbasoen ohiartzuna | Arkupe
Otsailak 19 | Iruñea · | Dirurik gabeko merkatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 19 | Arguedas · | Arrozaren jardunaldi teknikoa | Arguedas
Otsailak 19 | Barasoain · | Ongarri nitrogenatuen erabilera ikastaroa | Baldorba kooperatiba
Otsailak 19 | Gasteiz · | Izen ematea: Hiriko Baratze Ekologikoa, hastapen ikastaroa | Arabako Kanpusa
Otsailak 19 | Ariñez-Matauko · 10:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Ariñez-Matauko
Otsailak 19 | Gabiria · 15:00 | Sagarrondoei buruzko ikastaroa | Erbie Elkartea
Otsailak 19 | Agurain · 17:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Udaletxea
Otsailak 19 | Donostia · 17:30 | Osasuna elikaduraren bidez programatu daiteke? Eli Gallegoren Hitzaldia | Tomasene Kultur Etxea
Otsailak 19 | Donostia · 17:30 | Osasuna elikaduraren bidez programatu daiteke? Eli Gallegoren Hitzaldia | Tomasene Kultur Etxea
Otsailak 19 | Oñati · 19:00 | Lurraren historian zeharreko aldaketa globala: Nora goaz? | Kultur Etxea
Otsailak 19 | Oñati · 19:00 | Lurraren historian zeharreko aldaketa globala. Nora goaz? Estibaliz Apellanizen hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 19 | Asparrena · 19:00 | Egokitu Asparrena, Zirauntza ibaiari begira | Udaletxea
Otsailak 19 | Aretxabaleta · 19:00 | "Erraiak,arbasoen ohiartzuna | Arkupe
Otsailak 19 | Arrasate · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia Antzokia
Otsailak 20 | Hondarribia · 09:30 | Sagardotegietan erreleboa hartuko duen belaunaldiarekin jardunaldia | Zubieta Baserria
Otsailak 20 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko Landare bitxiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 20 | Hendaia · 14:30 | Erlauntza eta erleen onurak, zine-krakada familian | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 20 | Hendaia · 14:30 | Erlauntza eta erleen onurak | Cpei
Otsailak 20 | Ororbia · 15:00 | Laboreen gaitzak, jardunaldia | Orbalaiz kooperatiba
Otsailak 20 | Gabiria · 15:00 | Sagarrondoei buruzko ikastaroa | Erbie Elkartea
Otsailak 20 | Villabona · 19:00 | XXI.mendeko Euskal Herriko basogintzaren erronkak | Subijana Etxea
Otsailak 20 | Oñati · 19:00 | Antropozenoa. Gizakia lehen mailako eragile geologikoa | Kultur Etxea
Otsailak 20 | Oñati · 19:00 | Gizakia, lehen mailako eragile geologikoa. Jon Betanzosen hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 20 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 21 | Iruñea · | II Turismo Gastronomikoaren jaldunaldia | Navartour Azoka, Baluarte
Otsailak 21 | Ukar · 10:00 | Laboreen gaitzak, jardunaldia | Orbalaiz kooperatiba
Otsailak 21 | Donostia · 17:00 | Basalandereekin egindako xaboi ekologikoen tailerra | Tabakalera
Otsailak 21 | Bilbo · 18:00 | Zure baratzeko gabeziei, izurriteei eta gaixotasunei nola aurre egin | Mariaren Bihotza plaza
Otsailak 21 | Bermeo · 18:30 | Emakumea eta osasuna | Erroxape elkarteko lokalean
Otsailak 21 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 22 | Uztaritze · | Albaolari buruzko hitzaldia | Urbegi elkartea
Otsailak 22 | Arkauti · | Nire produktuak saltzeko marketing teknika, ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Otsailak 22 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 22 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko Landare bitxiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 22 | Aritzala · 17:00 | Lur bankuak:Lurzaidia eta Red Terrae, bi kasu praktiko | Deierriko Udala
Otsailak 22 | Barakaldo · 17:30 | Jakintza eta Zientzia Jardunaldiak | Clara Campoamor gizarte zentruan
Otsailak 22 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Otsailak 22 | Oiartzun · 18:00 | Maira Ogia | Labore Oarso
Otsailak 22 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Otsailak 22 | Balmaseda · 18:30 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 22 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Atxulondo tabernan
Otsailak 22 | Errenteria, Gaztaño Auzoan · 19:30 | "Aiako, Intxixua" liburuaren aurkezpena eta egilearekin solasaldia | Gaztañoko Auzo elkarteko lokal berrian
Otsailak 23 | Tolosa · | Zuhaitz Eguna | Tolosa
Otsailak 23 | Zeanuri · | Ardi ustiapen batera bisita | Zeanuri
Otsailak 23 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 23 | Lesaka · 08:00 | Arbolaren Eguna | Gardelkopagoeta inguruan
Otsailak 23 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 23 | Arrieta · 09:00 | Ibil-bilera:Bertoko basoak | Libaoko Plaza
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Tokiko frutarbolen banaketa | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Antzinako fruta-arbolen hazien banaketaak | Olarizu kalea z/g
Otsailak 23 | Olarizu · 10:00 | Euskal Herriko frutarbolen aldaera zaharren banaketa | Olarizuko etxaldea
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Sortaldeko oreak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 23 | Barakaldo · 10:00 | Barakaldoko gune naturalak | Landeta parkea
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Sortaldeko oreak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 23 | Aia-Pagoeta · 10:00 | Xaboien tailerra | Iturraran Parketxea
Otsailak 23 | Hendaia · 10:30 | Erlea eta desagerpenak hizkuntza arloan, hitzaldi-performantzia Pierre Grangé Praderasen eskutik | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 23 | Hernani · 11:00 | XIII. Sagarlasterra Herri Lasterketa | Hernaniko Arraun elkartea
Otsailak 23 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 23 | Pasaia · 11:00 | Uliako itsas labarren ondarea ezagutzeko itsas ibilaldi gidatua | Mater Museoa
Otsailak 23 | Balmaseda · 11:00 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 23 | Ibarre · 11:00 | Egin zeure ohialezko boltsa berrerabiilgarria | Idoia Plaza
Otsailak 23 | Hendaia · 15:30 | Erleak idazle handien begietan irakurketaldiak | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 23 | Hendaia · 17:30 | irakurketaldiak: Erleak idazle handien begietatik | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Otsailak 23 | Barakaldo · 18:30 | Jakintza eta Zientzia Jardunaldiak | Clara Campoamor gizarte zentruan
Otsailak 23 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea,Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Otsailak 24 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 24 | Karrantza · 09:15 | Ibilbide gidatua: Errotarri harrobiak | karrantzako tren geltokian
Otsailak 24 | Donostia · 10:00 | Taller irekiak: Joskintza, moda eta birziklapena eta | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 24 | Hernani · 11:00 | Tokiko hazien tailerra | Kutxa Ekoguneko baratze parkean
Otsailak 24 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 24 | Balmaseda · 11:00 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 24 | Donostia · 12:30 | Martxoko zerua eta magnetosfera, hitzaldia | Eureka Zientzia Museoa
Otsailak 24 | Laudio · 12:30 | Basaratustea | San Joan, Larrazabal
Otsailak 25 | Guardia · | Mahastigintza ekologikoa, hastapen ikastaroa | Guardia
Otsailak 25 | Iruñea · | Artzaina; Tradizioari lotutako bizitza | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 25 | Atarrabi · | Ura, hondakinak, garraioa... Bizia | Atarrabiako pilategia
Otsailak 25 | Atarrabia · 09:00 | Sare sozialak lagunak, ez arerioak. Ikastaroa | INTIA
Otsailak 25 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Otsailak 25 | Iruñea · 17:00 | Landare ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak, izen-ematea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 25 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia, izen-ematea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 25 | Oñati · 19:00 | Kolore guztietako basoak: Proposamenaren aurkezpena | Santa Ana antzokia
Otsailak 26 | Hendaia · 09:30 | Erlearen modura | Cpie
Otsailak 26 | Zizurkil · 11:00 | Baserritarron lan segurtasunari tinko ekinez | Fraisoro Nekazal Eskola
Otsailak 26 | Ezpeleta · 14:30 | Sukaldaritza tailerra | Biletxean, elizaren ondoan
Otsailak 26 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak II | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 26 | Iruñea · 18:00 | Neguko sendabelarren taillerra | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 26 | Tutera · 19:00 | Elikagai ekologikoak: Osasuna eta lurraren zaintza | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Otsailak 26 | Oñati · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur Etxea
Otsailak 26 | Zarautz · 22:00 | Aralar, mundua lekuden hura dokumentala | Modelo Aretoa
Otsailak 27 | Ezpeleta · 14:30 | Sukaldaritza tailerrak | Biletxean, elizaren ondoan
Otsailak 27 | Iruñea · 17:00 | Fruta Arbola hazidunak: sagarrondoa eta udareondoa Inaustegko lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 27 | Donostia · 17:00 | Haziak ugaltzeko tailerra | Haziera Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 27 | Donostia · 19:00 | Garapen Jasangarrirako Helburuak. Mundua eraldatzeko 17 helburu | San Telmo Museoa
Otsailak 27 | Gasteiz · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Oihaneder euskararen Etxea
Otsailak 27 | Hondarribia · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur etxea
Otsailak 27 | Oñati · 19:00 | "Naturaren sekretua" dokumentala | Kultur Etxea
Otsailak 28 | Zalla · 10:30 | Algen sukaldaritza ikastaroa | Joyce akademia
Otsailak 28 | Errenteria · 16:00 | Landareekin bitxiak egiten ikasteko tailerra | Torrekua
Otsailak 28 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 28 | Azpeitia · 18:00 | Kimaketa ikastaroa | KIMU 1, Urrestila bidea z/g
Otsailak 28 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 28 | Hernani · 18:00 | "Mañana" filma | Florida zineman
Otsailak 28 | Iruñea · 18:30 | Kakao dastaketa | Geltoki
Otsailak 28 | Elgeta · 19:00 | Intsinis pinuaren gaixotasuna, mahai ingurua: Ismael Mondragon, Josu Azpitarte, Iñaki Aizpurua eta Fernando Otazua | Espaloia
Martxoak 1 | Arkauti · | Copernicus programa eta bere erabilera nekazaritzan, jardunaldia | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Martxoak 1 | Arrieta · | Bertoko Basoa | Arrieta
Martxoak 1 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 1 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 1 | Oiartzun · 17:30 | Emakumeen jakinduria-elikadura jardunaldia | Labore Oarso
Martxoak 1 | Gasteiz · 18:00 | Udaberriko eta udako hazien banaketa | Olarizu kalea z/g
Martxoak 1 | Olarizu · 18:00 | Euskal Herriko hazien aldaera zaharren banaketa | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 1 | Olarizu · 18:00 | Euskal Herriko hazien aldaera zaharren banaketa "Hazi emakumeak" | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 1 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Egarri Tabernan
Martxoak 1 | Bergara · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Pol-Pol mendi elkartearen Aretoa, san Pedro kalea 10
Martxoak 1 | Etxalar · 19:30 | Landare basati jangarriak: olioak, ozpinak eta likoreak | Mokorreko Borda
Martxoak 2 | Gasteiz · | Neguko zaporeak | Uagalur,Logroño Kalea, 7,
Martxoak 2 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 2 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 2 | Arrieta · 10:00 | Batzar irekia:Bertoko basoari etekin atera ahal diogu? Nola? | Arrietako Plazan
Martxoak 2 | Azpeitia · 10:00 | Kimaketa ikastaroa | KIMU 1, Urrestila bidea z/g
Martxoak 2 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 2 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 2 | Segura · 10:00 | Osasunaren autogestiorako tailerra | Kultur Etxea
Martxoak 2 | Hendaia · 10:30 | Hartzak eta euskara | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 2 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 2 | Ezkio · 16:30 | Joaldunak, sorkuntza lantegia | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 2 | Donostia · 18:30 | Nekazaritza ekologikoa eta bere garapena, hitzaldi tertulia Felix Rodrigorekin | Lengo Baratza
Martxoak 2 | Hendaia · 19:00 | Euskal Erlaitzeko gaueko misterioak, ibilbide gidatua | Hendaia
Martxoak 3 | Gatika · | Basatostea | Udaletxeko plaza
Martxoak 3 | Mungia · | ABELTZAINTZA Azoka | Herriko Plaza
Martxoak 3 | Sopuerta · | XLVII. txorizo eta odoloste lehiaketa. Euskal Herriko Txerriki egilerik Onena Saritzeko XXIII. Txapelketa. | La Baluga Auzoa
Martxoak 3 | Zerain · | Gazta tour | Garoa gaztak
Martxoak 3 | Arrieta · 09:30 | Basoa haurrengana hurbiltzen | Arrieta
Martxoak 3 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater
Martxoak 3 | Irun · 10:00 | Uretako hegazti negutarrak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 3 | Kontrasta · 10:00 | Mendi irteera | Kontrasta
Martxoak 3 | Itsasondo · 10:00 | EHKOlektiboaren 12.topaketa | Itsasondoko Udaletxean
Martxoak 3 | Ortuella · 11:00 | Zuhaitz Eguna | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Martxoak 3 | Arrieta · 11:00 | Hileko lehenengo domekako Azoka | Arrieta
Martxoak 3 | Astigarraga · 11:00 | "Emakume ekintzaileak sagardogintzan" erakusketaren bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 3 | Baigorri · 11:00 | Arno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Etxalar · 16:30 | Udazkeneko eta neguko landare basati jangarriak | Mokorreko Borda
Martxoak 3 | Baigorri · 18:00 | Garagarno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia
Martxoak 4 | · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKOA | HAZI Araba
Martxoak 4 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 4 | Atarrabia · 09:00 | Sare sozialak: lagunak, arerioak ez | INTIA
Martxoak 4 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 4 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 5 | Iruña Oka · | Nekazari gazteen UAGA-ANEren jardunaldia | Kultur etxea
Martxoak 5 | Torres · | Zerealen gaixotasunak | .
Martxoak 5 | Zestoa · | HARAKINTZA ETA HARAGI-PRODUKTUEN ELABORAZIOA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 5 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 5 | Zumaia · 18:00 | Biziak erdigunera, hitzaldia | Oxford
Martxoak 5 | Donostia · 19:00 | Elkanoren garaioko Gipuzkoa berria, Susana Truchueloren hitzaldia | San Telmo Museoa
Martxoak 6 | · | REVENUE MANAGEMENT | HAZI Bizkaia
Martxoak 6 | Donostia · | Klima aldaketari buruzko Nazioarteko konferentzia | Kursaal elkargunea
Martxoak 6 | Bardeak · | IX Jardunaldi dibultzaileak, Bardeeetako biosfera | Bardeak
Martxoak 6 | Hendaia · 10:00 | Frutiuarbolak txertatzeko jardunaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 6 | Hendaia · 10:00 | Natura eta geologia ondareari turismo eragileen sensibilizazioa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 6 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 6 | Irun · 17:30 | Gaueko harrapariak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 6 | Zemaga · 18:30 | Erleentzako baratzeak eta lorategiak, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Kultur etxea
Martxoak 6 | Iruñea · 19:00 | Paisaiaren aztarnak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 6 | Iruñea · 19:00 | Paisaiaren arrastoak | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 6 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Suedia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | · | OSTEGUN EKINTZAILEAK: EMUKUME EKINTZAILEEN II TOPAKETA | Hazi Araba, Manurgako eskola etxea
Martxoak 7 | · | STORYTELLING. NIRE ELIKAGAIA SALTZEKO MARKETINEKO TECNIKA | HAZI Araba
Martxoak 7 | Donostia · | Txorien identifikazioa kantuaren bitartez | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11
Martxoak 7 | Lantaron · 10:00 | UAGA-EHNEren batzarra | Udaletxea
Martxoak 7 | Bilbo · 10:00 | Egurrari buruzko jardunaldia | Bizkaia Aretoa
Martxoak 7 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 7 | Astigarraga · 12:00 | Sagarrondo moreak Sagardoetxean | Sagardoetxea
Martxoak 7 | Zigoitia · 14:30 | Ostegun ekintzaileak: Emakume ekintzaileen II jardunaldia | Manurga eskola etxea
Martxoak 7 | Elizondo · 17:00 | Nolako Jangelak Nahi Ditugu Eskoletan? | Arizkuneneako kultur etxea
Martxoak 7 | Elizondo · 17:00 | Nolako jangelak nahi ditugu eskoletan, hitzaldia | Arizkunenea
Martxoak 7 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 7 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 7 | Guardia · 18:00 | UAGA-EHNEren batzarra | Kuadrilaren etxean
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Ordizia · 18:30 | Klima aldaketaren ondorioei buruzko mahai ingurua, Jakoba Errekondo, Cesare Maglioni, Maite Arroita eta Xabier Esteban | Barrena Jauregia
Martxoak 8 | Tutera · | Janari Azoka | Queiles pasealekuan
Martxoak 8 | Iruñea · | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Barañain etorbidea
Martxoak 8 | Astigarraga · | Sagarrondo moreak Sagardoetxean | Sagardoetxea
Martxoak 8 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 8 | Bilbo · 11:30 | Sail In festibala | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 9 | Amorebieta-Etxano · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA Azoka | Plaza
Martxoak 9 | Arrasate · | Emakumeek egindako nekazaritza eta eskulangintza produktuen erakusketa eta salmenta | Plaza
Martxoak 9 | Lizarra · | Plazara! Bertako produktuak | Plaza
Martxoak 9 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa:Gibelarentzat tratamenduak | Davita, Legazpi 4, 1
Martxoak 9 | Ibarruri · | Landaketa jardunaldia | Ibarruri
Martxoak 9 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 9 | Oñati · 09:00 | Zuhaitz ferixia | Herriko plazan
Martxoak 9 | Baigorri · 09:00 | Euskal Herria elkar josiz | Baigorri
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 10:00 | Ate irekiak | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Lizarra · 10:00 | Lizarran Plazara! | Lizarra
Martxoak 9 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Landare azoka | Plaza Cataluña
Martxoak 9 | Mendata · 10:00 | "Baso Bainuak" | Arratzuko San Tomas Apostoloaren Eliza
Martxoak 9 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 9 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 9 | Ezkio · 10:00 | Kirikoketa tailerra | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 9 | Hendaia · 10:30 | Emakumeen bizi baldintzak mendeetan zehar | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 9 | Oiartzun · 10:30 | Oiartzun ibaiaren garbiketam auzolanean | Labore
Martxoak 9 | Irun · 10:30 | Tokiko Hazien Tailerra | Irungo Baratze Parkea
Martxoak 9 | Busturia · 11:00 | Emakume sortzaile eta ekoizleen Azoka | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 9 | Busturia · 11:00 | EMAKUME EKOIZLE ETA EKINTZAILEAK. NEKAZARI ETA ARTISAU AZOKA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 9 | Gartzain · 11:00 | Haziaren Egunean, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Plaza
Martxoak 9 | Gasteiz · 11:00 | Sukaldaritza tailerrak: Risottoa, arroza kaldotxua eta thau arrozarissoto | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 9 | Busturia · 11:30 | MADARIAGA DORRETXEA ERLOJUA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Tutera · 12:00 | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Carrefour, Tutera-Tarazona errepidea
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 12:45 | Doako ibilbide berezia Gernikako monumentuetatik | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 13:00 | Bisita gidatua | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Ezkio · 16:00 | "Barrikote Festa"jardunaldi gastrokulturala | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 9 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 9 | Busturia · 17:30 | ARTANTXURIKETAN IKUSKIZUNA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Andoain · 18:00 | Gosari eta askari ososuntsuak | Bastero Kultur Gunean
Martxoak 10 | Ugao-MIraballes · | XIX. Ugao-Miraballesko Emakume Ekoizleen Nekazaritza Azoka | Herriko enparantzan
Martxoak 10 | Abadiño · | BASQUE LABEL HARATEGIETARAKO BARKAKAKO COACHING SAIOAK | HAZI Bizkaia
Martxoak 10 | Areatza · | Mendi ibilbidea: Saldopro | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 10 | Muxika · 08:30 | Bertoko baso landaketa Ibarruri | Basauri, Arizko tren geltokia
Martxoak 10 | Baiona · 09:00 | Eusko Eguna | Baiona
Martxoak 10 | Oñati · 09:30 | Non daude tximeletak? | Arriikrutzeko koben harrera-gunean
Martxoak 10 | Lezo · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Kantina Jaizkibelen, aparkalekuan
Martxoak 10 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolingunean
Martxoak 10 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 10 | Astigarraga · 10:00 | "Emakume ekintzaileak sagardogintzan" erakusketaren bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 10 | Bernedo · 10:00 | Mendi irteera, Bernedo, karobiak eta ikaztegia | Bernedo
Martxoak 10 | Kortezubi · 10:30 | OMA BASONDO. EDERTASUN HANDIKO HARANETATIK | Santimamineko aparkalekua
Martxoak 10 | Donostia · 11:30 | IV. Landare Truke Azoka Txikia | Uliako Mintegian, Uliako pasealekua 15
Martxoak 10 | Bakio · 11:30 | Umeentzako tailerra | Txakolingunean
Martxoak 10 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 10 | Gernika-Lumo · 11:30 | "Ihauteriak eta itsasoa" tailerra | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 10 | Balmasada · 12:00 | Antzeztutako bisita | La Enkartada Museoa
Martxoak 10 | Busturia · 12:00 | BIOTRACK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 10 | Busturia · 16:00 | Urdaibaiko itsasadarra itsasontziz | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 10 | Busturia · 16:00 | ITSASADARRA ITSASONTZIZ | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 10 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 10 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 11 | Zumaia · | Ate irekiak | Algorri Interpretazio Zentroa, Juan Belmante kalea 21
Martxoak 11 | · | MAKINARIA MANTENU BASIKOA | HAZI Araba
Martxoak 11 | Debagoiena · | Jardunaldi Gastronomikoak | Debagoiena
Martxoak 11 | Irun · | Poster lehiaketa:"Antzinateko Sirenak eta itsasoko beste izakibatzuk" | Oiasso Erromatar Museoa
Martxoak 11 | Tutera · | Energi berriztagarriak eta energia aurrezteko haur erakusketa | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 11 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 11 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 11 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Tolosako Baratze Parkean
Martxoak 11 | Leioa · 18:00 | Irrati bidezko faunaren jarraipen ikastaroa | Zientzia eta Teknologia fakultatea
Martxoak 11 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 11 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 12 | Astigarraga · | Kalima aldaketari buruzko erakusketaren aurkezpena | Kultur etxea
Martxoak 12 | Arbizu · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 12 | Donostia · 10:00 | Eusko Label produktuen masterclass | Donostia
Martxoak 12 | Arkauti · 11:00 | Patata eta erremolatxaren nekazal aseguruei buruzko jardunaldia | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Martxoak 12 | Gasteiz · 11:00 | Tailer agroekologikoa Arabako Kanpusean | Magisteritza Fakultatea
Martxoak 12 | Zuia · 12:00 | Aiara eskualdeko batzarra | Zuiako Udala
Martxoak 12 | Irun · 17:00 | Bidasoko klima eta arroko fenomeno meterologikoak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 12 | Iruñea · 18:00 | Errezeta tradizionalak | Geltoki
Martxoak 12 | Ikaztegieta · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 12 | Oiartzun · 18:30 | "Jan ondo bizitzeko, ez jateko aoilik baizik" | Labore Oarso
Martxoak 12 | Tutera · 18:30 | Ezti dastaketa | "El molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 12 | Elizondo · 19:30 | Transgenikoei buruzko mintzaldia, Jose Ramon Olarietaren eskutik | Arizkunenea
Martxoak 13 | · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA TXARTELA BERRITZEA. OINARRIZKO MAILA | HAZI Araba
Martxoak 13 | Hendaia · 09:00 | Euskal Itsasbazterreko natura ondarea | Merkatuan, Errepublika plazan
Martxoak 13 | Tolosa · 10:00 | Eusko Label produktuen masterclass | Tolosa
Martxoak 13 | Hendaia · 14:30 | Apikultura | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Martxoak 13 | Iruñea · 17:00 | Landare-ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 13 | Iruñea · 17:00 | Landare ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak, izen-ematea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 13 | Astigarraga · 18:30 | Klima aldaketaren ondorioei buruzko mahai ingurua | Kultur etxea
Martxoak 13 | Etxarri-Aranatz · 19:00 | San Miguel Irin Errota | Kultur Etxea
Martxoak 13 | Mutriku · 19:00 | Berdel Eguneko bolondresekin bilera | Udaletxea
Martxoak 13 | Lizarra · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udal Aretoan (Golem zaharra)
Martxoak 14 | Atarrabia · | Nola hobetu salmenta zuzenaren estrategia komertziala? | .
Martxoak 14 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 14 | Trebiñu · 16:00 | Trebiñu lurraldeko batzarra | Trebiñu
Martxoak 14 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 14 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 14 | Segura · 18:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur Etxea
Martxoak 14 | Mutiloa · 19:00 | Txakurren portaera arazoak | Kultur Etxea
Martxoak 15 | Karrantza · | Armañongo Ilargia | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Martxoak 15 | Zuia · | Lau gau zoragarri Gorbeian | Lafuente etxea
Martxoak 15 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 15 | Baiona · 08:00 | Klima aldaketa salatzeko greba | Baiona
Martxoak 15 | Getxo · 10:30 | Getxoaquarium ezagutu | Getxoaquarium, Kirol Portuan
Martxoak 15 | Gern · 16:30 | Neguko paseoa Museoko lorategitik | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 15 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 15 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Martxoak 15 | Nagore · 18:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udaletxea
Martxoak 15 | Ezpeleta · 20:00 | Gure ontziak | Ezpeletako udalean
Martxoak 16 | Arizkun · | Gamioxarreko sagardo bukoi eta upelen irekiera | Gamioxarrea
Martxoak 16 | Arizkun · | TREC lehiaketa | Ordoki behortegia
Martxoak 16 | Murgia ( Zuia) · | Eztiaren Museoa | Murgia
Martxoak 16 | Bilbo · | Baserriko produktuen salmenta eta erakusketa | Zazpikaleak, Alde Zaharra
Martxoak 16 | Arrasate · | KARAPAIXO EGUNA | Plaza
Martxoak 16 | Heleta · | Primaderako ganadu feria | Plaza
Martxoak 16 | Areatza · | Ibilbide didaktikoa | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 16 | Bilbo · | Bizkaia eta itsasoa orain 500 urte | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 16 | Muskiz · | Muñatones gazteluaren ezohiiko irekiera | Muñatones Gaztelua
Martxoak 16 | Guardia · | Ardo dastaketa | Bodegas Campillo
Martxoak 16 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 16 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Martxoak 16 | Eibar · 09:00 | Lore, landare eta zuhaitz IX. Azoka | Plaza Urkizu
Martxoak 16 | Hendaia · 09:30 | Udaberriko garbiketa handia Hendaiako itsasbazterrean | Hendaia
Martxoak 16 | Hendaia · 09:30 | Udaberriko garbiketa handia Hendaiako itsasbazterrean | Hendaia
Martxoak 16 | Gamiz-Fika · 09:30 | Bertako zuhaitzen landaketa | Gamizko eliza
Martxoak 16 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Martxoak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Gorostiza | Bengolarreko parkinetik
Martxoak 16 | Bermeo · 10:00 | Ate irekiak: Arrantzaleen Museoa | Arrantzaleen Museoa, Torronteroko esnparantza
Martxoak 16 | Gernika-Lumo · 10:00 | Ate irekiak | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 16 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Arguedas · 10:00 | Zuhaitz eguna | Bordon Pasealekua
Martxoak 16 | Orozko · 10:00 | Esploratzaile txikiak | Orozkoko Museoa
Martxoak 16 | Bera · 10:00 | Bertako produktuen Azoka | Rikardo Baroja Eskola
Martxoak 16 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Martxoak 16 | Zugaztieta · 10:00 | La Arboledako putzuetatik ibilbidea | La Arboledako aparkalekuan
Martxoak 16 | Donostia · 10:00 | "Aquariumaren barrunbeak" bisita gidatua | Aquariuma
Martxoak 16 | Arketas · 10:00 | Arketaseko 2019 V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 16 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Portugalete · 10:00 | Ate irekiak | Rialia-Industria Museoa
Martxoak 16 | Hendaia · 10:30 | Artea eta erleak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 16 | Busturia · 10:30 | Matxitxako lurmuturrean ibilbide historiko naturala | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 16 | Busturia · 10:30 | MATXITXAKO LURMUTURREAN IBILBIDE HISTORIKO NATURALA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 16 | Hondarribia · 11:00 | Haurrentzako tailerra:Hondarribiko balea | Arma Plaza 9
Martxoak 16 | Busturia · 11:30 | AZTARNAK FAMILIA ARTEAN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Santurtzi · 12:00 | Arrain enkantea eta bisita antzeztua | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Oleta · 12:00 | Egun batez artzai | Oleta
Martxoak 16 | Viana · 12:00 | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Carrefour (Las Cañas)
Martxoak 16 | Hendaia · 15:30 | Plonizazioa Erakusketa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 16 | Gernika-Lumo · 16:30 | Familia tailerra: Euskal Ihauteriak | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 16 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 16 | Busturia · 17:00 | GURE INGURUKO HEGAZTIAK: HABI-KUTXAK TETRABRICKEKIN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Busturia · 17:30 | BATNIGHT | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 17 | Murua · | Espereologikoa Gorbeian | Murua
Martxoak 17 | Orduña · | Merkatua | Foru Plazan
Martxoak 17 | Moreda Araba · | NEKAZARITZA ETA GASTRONOMIKOA | Herriko Plaza
Martxoak 17 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | Plaza
Martxoak 17 | Zegama · | ERLEZAINAREN EGUNA. Gipuzkoako XXI. ezti lehiaketa | Plaza
Martxoak 17 | Heleta · | Primaderako ganadu feria | Plaza
Martxoak 17 | Oñati · 10:00 | Zuhaitz Eguna | Herriko plazan
Martxoak 17 | Berriz · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Udaletxean
Martxoak 17 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolingunean
Martxoak 17 | Urizaharra · 10:00 | Mendi irteera, Urizaharra hiribildua eta ingurune naturala | Urizahara
Martxoak 17 | Berango · 10:00 | Kostalde inguruko Burdin hasiaren aztarneei bisita gidatua | Burdin Museoaren oroimen museoa
Martxoak 17 | Busturia · 10:00 | URDAIBAIKO BIOSFERA ERRESERBAKO ALTXORRAK: PADURAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Bakio · 10:30 | Txakolindegira bisita | Bakioko txakondidegira
Martxoak 17 | Bakio · 10:30 | Txakolingunera bisita | Bakio
Martxoak 17 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 17 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Martxoak 17 | Mutiloa · 11:00 | Paseo gidatua:Hegaztiak identifikatzeko mugartea parkean | Lekuondo Plaza
Martxoak 17 | Busturia · 11:00 | JANARI BEGANOA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Oieregi · 11:30 | Nazioarteko Basoen Eguna | Bertiz
Martxoak 17 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 17 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 17 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Busturia · 17:00 | TXIKIPINTXO | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 18 | · | MOTOZERRA ETA ESKOKATZEKO MAKINA MANEIATZEA, ZAINTZEA ETA SEGURU ERABILTZEA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 18 | Zestoa · 11:00 | Danbolinzulo kobara bisita gidatua | Ekainberri
Martxoak 18 | Bakio · 17:30 | Talo tailerra | Bakio
Martxoak 18 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 19 | Gasteiz · | UAGA, Batzar Nagusia | Europa Jauregia
Martxoak 19 | Bakio · | Txakolinaren uzta berriari ongietorria | Bakio
Martxoak 19 | Gueñes · | Jose Deunaren Azoka | Gueñes
Martxoak 19 | Bakio · | San Jose Azoka | Plaza
Martxoak 19 | Güeñes · | San Jose Azoka | Udal frontoia
Martxoak 19 | Done Bikandi Harana · 10:00 | Mendi irteera,Done Bikandi Harana, Bitigarra | Done bikandi Harana
Martxoak 19 | Busturia · 10:00 | URDAIBAIKO BIOSFERA ERRESERBAKO ALTXORRAK: KOSTALDEA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Aia · 10:30 | Orientazio tailerra | Iturraran Parketxea
Martxoak 19 | Busturia · 12:30 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Busturia · 17:00 | ZUK ZEUK EGIN: ANIMALIEN OINATZAK ESKAIOLAREKIN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Gasteiz · 18:00 | Aintzinako barietateen hazien banaketa | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 20 | · | GOI MAILAKO ERLEZAINTZA IKASTAROA | HAZI Araba
Martxoak 20 | · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | HAZI Araba
Martxoak 20 | Arbizu · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 20 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Martxoak 20 | Plentzia · 11:00 | Erakusketaren inaugurazioa eta bisita gidatuak | PLasentia Butron Museoa, Goienkale 27
Martxoak 20 | Irun · 17:00 | Nola egiten dira behaketak eta iragarpen meterologikoak? | Txingudi ekoetxea
Martxoak 20 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 20 | Zumaia · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 20 | Hondarribia · 18:00 | Ortu eta Kominiki tailerra | Hondarribiko liburutegian
Martxoak 20 | Bilbo · 18:30 | Pasta freskoa tailerra | Labore Bilbo
Martxoak 20 | Mutiloa · 18:45 | Kosmetika osasuntsua | Kultur Etxea
Martxoak 20 | Ordizia · 19:00 | Inguruko hegaztiak | Ordizia
Martxoak 21 | · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | Hazi Gipuzkoa Zentroa
Martxoak 21 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 21 | Hendaia · 10:00 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT, Itsas trikuen galdera zorrotza | Cpie
Martxoak 21 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 21 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Hanburgesa begetalak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 21 | Iruñea · 20:00 | Garagardo dastaketa | Geltoki
Martxoak 22 | Loiu · | I.Loiuko Erdi Aroko Azoka | Loiu
Martxoak 22 | Azpeitia · | EKOIZLE TXIKIENTZAKO HIGIENE ETA OSASUN BETEKIZUNEN MALGUTASUNA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 22 | Iruñea · | Iruña Loretan | Iruñea
Martxoak 22 | Hernani · 09:00 | Zientzia gure basoen kudeaketan | Orona Fundazioa
Martxoak 22 | Zarautz · 10:00 | Ate irekiak | Arte eta Historia Museoa
Martxoak 22 | Kanbo · 14:00 | Natura irteera: Harizkazuia, baserri pedagokikoa | Cpie
Martxoak 22 | Pasaia · 17:00 | Uraren Gynkana | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 22 | Gasteiz · 17:00 | Sukaldaritza makrobiotikoa eta energetikoa tailerra | BioAlai
Martxoak 22 | Anoeta · 18:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola dago baserria gipuzkoan? | Gaztetxean
Martxoak 22 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 22 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 22 | Mungia · 18:30 | Mungiako BTT topaketa, batzar orokorra | Olalde
Martxoak 22 | Doneztebe · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Zinema Aretoa
Martxoak 23 | Etxalar · | Temazacal, Udaberriko ateaharrera | Mokorreko Borda
Martxoak 23 | Errenteria · | XI. LORE AZOKA | Plaza
Martxoak 23 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 23 | Errenteria · 09:00 | Errenteriako XI. Lore eta Landareen Azoka | Alameda de Gamon
Martxoak 23 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 23 | Gallarta · 09:30 | Auzolana:Ibaien garbiketa | Castañoseko atsedenlekua
Martxoak 23 | Hendaia · 10:00 | CPIE Euskal Itsasbazterraren Biltzar Nagusia | Cpie
Martxoak 23 | Donostia · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Ametzagaina, Viveros Ducasse
Martxoak 23 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 23 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 23 | Elgoibar · 10:00 | Radiestesia eta Geometria hastapen ikastaroa | Aubixa, San Pedro Auzoa,Idotorbe
Martxoak 23 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 23 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Martxoak 23 | Arroiabe · 10:00 | Lurra ezagutzen, lur analisiak eta kromatografia tailerra | Aroiabe
Martxoak 23 | Donostia · 10:30 | Zuhaitz Eguna | Donostia
Martxoak 23 | Busturia · 10:30 | BUSTURIAKO ERROTAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Busturia · 10:30 | URETAKO HEGAZTIAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: Zereal Integralak | Saldias
Martxoak 23 | Muskiz · 11:00 | Itsasoari, Egurra | el pobaleko Burdinola
Martxoak 23 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 23 | hondarribia · 11:00 | Landareen oinarrizko zainketak | Endanea Garden Hondarribia
Martxoak 23 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 23 | Donostia · 11:00 | Uliako itsas labarren ondarea | Mater Museoan(San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 23 | Korres · 11:00 | Tailer astronomikoa eta erakusketa | Izkiko Parketxea
Martxoak 23 | Ondarroa · 11:30 | Konpost eguna | Ondarroa
Martxoak 23 | Oiartzun · 11:30 | LABORE Oarso Batzarrea | Liburutegia
Martxoak 23 | Donostia · 11:30 | "Iraganetik gerora, gaur egunetil igarota" jardunaldia | Eureka! Zientzia Museoko Planetarioan
Martxoak 23 | Bakio · 12:00 | Txakolin dastaketa azaldua | Txakolingunean
Martxoak 23 | Hendaia · 14:30 | Natura irteera: Euskal Itsasabazterreko insektu polinizatzaileak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 23 | Pasaia · 16:00 | Nabigatzeko pistak! | Pasaiako Albaola Itsas-faktoria
Martxoak 23 | Bermeo · 16:30 | Famili tailerra: Ertzila Dorrea | Arrantzaleen Museoa, Torronteroko enparantza
Martxoak 23 | Arketas · 16:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketaseko Kultur Etxea
Martxoak 23 | Gernika-Lumo · 17:00 | Trikitixa, Hitzaldi musikala | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 23 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 23 | Busturia · 17:00 | URA: UMEENTZAKO ESPERIMENTUAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Oiartzun · 17:30 | LABORE Oarso II urteurre ekitaldia | Labore
Martxoak 23 | Bilbo · 20:00 | Munduko poesia kaierak ( Loraldia) | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 24 | Okondo · | XXII. Baserri Azoka | Herriko Plaza
Martxoak 24 | Segura · | XIX. LOREAK ETA LANDAREAK | Plaza
Martxoak 24 | Urdazubi · | Lezeen eguna | Lezea
Martxoak 24 | Zugarramurdi · | Lezeen eguna | Lezea
Martxoak 24 | Elgoibar · 09:30 | Sagoaten hezegune txikia sortzeko auzolana | IMH-ko aparkalekuan
Martxoak 24 | Goierri · 09:30 | Aizkorri natur parkeko hegaztiak ezagutzera | Otsaurteko Bentatik
Martxoak 24 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 24 | Bilbo · 10:00 | Ate irekiak: Bizkaiko Arkeologi museoa | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 24 | Lagran · 10:00 | Mendi irteera, Lagran | Lagran
Martxoak 24 | Muskiz · 10:00 | Barbadun ibaitik ibilaldia | El Pobaleko Burdinola
Martxoak 24 | Barakaldo · 10:00 | Errekatxo urtegiak, Barakaldoko gune neturalak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Landeta Parkea
Martxoak 24 | Zegama · 10:00 | Mugisarri, zuhaitz lepatuen basotxora ibilaldi gidatua | Anduetza Parketxea
Martxoak 24 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 24 | Busturia · 10:30 | AMUNATEGIKO ITURBURUA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Gasteiz · 10:30 | Arabako XXIV. ezti lehiaketa | Abastos merkatua
Martxoak 24 | Dima · 11:00 | IGITIE Azoka | Plaza
Martxoak 24 | Hondarribia · 11:00 | Hazien sekretuak | Endanea Garden
Martxoak 24 | Urnieta · 11:00 | Gaztagintzaren sekretuak | Adarrazpi baserria,Goiburu auzoa
Martxoak 24 | Astiz · 11:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Mendukilo Kobazuloan
Martxoak 24 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 24 | Busturia · 11:30 | URAREN ZIKLOA TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Santurtzi · 12:00 | Enkante Txiki | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 24 | Oiartzun · 12:00 | Entsalada Lehiaketa | Labore Oarso
Martxoak 24 | Lekunberri · 12:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Plazaola
Martxoak 24 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 24 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Busturia · 17:00 | URETAKO IPUINAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 25 | Igorre · | Lan eskaintza | Igorre
Martxoak 25 | Arkauti · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKO MAILAREN ETA MAILA KUALIFIKATUAREN ARTEKO ZUBI-IKASTAROA | HAZI Araba
Martxoak 25 | Arkauti · | MOTOZERRA ETA ESKOKATZEKO MAKINA MANEIATZEA, ZAINTZEA ETA SEGURU ERABILTZEA | HAZI Araba
Martxoak 25 | Derio · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKOA | HAZI Bizkaia
Martxoak 25 | Derio · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | HAZI Bizkaia
Martxoak 25 | Derio · | Famili nekazaritzaren Nazioarteko VI.jardunaldia | Hotel Seminario Bilbao
Martxoak 25 | Bilbo · | Zientzia eta Teknologia fakultatearen 50. urteurreneko ekitaldiak | EHU Bizkaia
Martxoak 25 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 25 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 25 | Iruñea · | Nafarroako Etnografiari so eginez | Nafarroako Liburutegia, erakusketa aretoa
Martxoak 25 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Martxoak 25 | Donostia · 18:30 | Meteorologia Mundu Egunaren oroitzapen jardunaldia | Aquarium
Martxoak 25 | Iruñea · 19:00 | Ekofeminismoa eta aldaketa klimatikoa | Civivox Condestable
Martxoak 26 | Iruñea · | Dirurik gabeko merkatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 26 | Ibarre · | Hegaztiak identifikatzen ikasten hasteko ikastaroa | Ibarre
Martxoak 26 | Mutiloa · | Hegaztiak identifikatzen ikasten hasteko ikastaroa | Kultur Etxea
Martxoak 26 | Arkauti · | CANVA: DISEÑATZAILEAK EZ DIREN PERTSONENTZAT | HAZI Araba
Martxoak 26 | Arkauti · | GEOLOKALIZAZIOAN OINARRITURIKO MARKETINA | HAZI Araba
Martxoak 26 | Arkauti · | URAREN KONTSUMO JASANGARRIA NEKAZARITZAN | HAZI Araba
Martxoak 26 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 26 | Elizondo · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Martxoak 26 | Tutera · 15:30 | Yayo herrerorekin solasaldia: Ekofeminismo, bizitza erdigunean jarri | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 26 | Soraluze · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Herri Antzokia
Martxoak 26 | Ataun, San Gregorio · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Murkondo
Martxoak 26 | Zarautz · 20:00 | Kantaurialdea, hartz arrearen domeinua dokumentala | Modelo Aretoa
Martxoak 27 | Zizurkil · | Sagardotegietan belaunaldi aldaketa. Azken jardunaldia | Fraisoro Eskola
Martxoak 27 | Plentzia · | Erakusketaren inaugurazioa eta bisita gidatuak | PLasentia Butron Museoa, Goienkale 27
Martxoak 27 | Zeanuri · | Olabarriako errotara bisita gidatua | Zeanuri
Martxoak 27 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 27 | Irun · 17:30 | Hodei eta ekaitzen lantegia | Txingudi ekoetxea
Martxoak 27 | Ataun · 19:00 | Eskola jangela osaungarriago, hurbilago bideragarriago eta hezitzaileago baten alde zer?" Eneko Viñuelaren hitzaldi | Udaletxeko aretoa
Martxoak 27 | Tutera · 19:00 | Autokontsumoa, aurrezkia eta energiaren eraginkortasuna | Rua Gizarte etxean
Martxoak 27 | Bilbo · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Bilborock
Martxoak 27 | Donostia · 19:30 | klimaren aldeko ikasle mugimenduko ordezkaritza | San Telmo Museoa
Martxoak 28 | Arkaute · | MERKATARITZA AZOKAK: ATERAIOZU ETEKIN HANDIENA PARTEHARTZE HONETATIK | HAZI Araba
Martxoak 28 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 28 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 28 | Areatza · | Kosmetika Natural lantzeko tailerra | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 28 | Berriz · 13:00 | Durangaldeko turismo eta elikadura estrategia planaren aurkezpena | Kultur etxea
Martxoak 28 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Martxoak 28 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 28 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Ark
Martxoak 29 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 29 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 29 | Zarautz · | Zarautz parrillan - Euskal Herriko parrilla txapelketa | Herriko Plaza
Martxoak 29 | Bilbo · 09:15 | Jasangarritasunerako hezkuntzako XXVII topaketa | Unamuno BHIko Areto Nagusian, Licenciado Poza 1
Martxoak 29 | Getxo · 16:00 | Bilboko itsasadarrean ibilaldia itsasontziz | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 29 | Urduliz · 17:00 | Garagardo dastaketa | Etxeandia garagardo Fabrikan
Martxoak 29 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 29 | Gasteiz · 17:00 | Etxeko ogi integrala ama-orearekin | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 29 | Olite · 17:30 | Nekazaritza ekologikoa: Lurra, ongarriketa eta biodibertitatea | Udaletxea
Martxoak 29 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Pasus Tabernan
Martxoak 29 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla" Kultur Gunean
Martxoak 29 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Martxoak 29 | Orereta · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Mikelazulo
Martxoak 29 | Oiartzun · 20:00 | Entsalada lehiaketa | Plaza
Martxoak 29 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia Antzokia
Martxoak 29 | Aldude · 20:30 | Sylvie Iñarrarekin solasean | Sanoki zinema gelan
Martxoak 30 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 30 | Lasarte-Oria · | Landare Azoka | Lasarte-Oria
Martxoak 30 | Durango · | Durango ardo saltsan | Durango
Martxoak 30 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 30 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 30 | Bilbo · 09:00 | Sanfran ortura txangoa | Sanfran ortua
Martxoak 30 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Oñati · 10:00 | Txorien hizkuntza ezagutuz | Arantzazuko Parketxea
Martxoak 30 | Lasarte-Oria · 10:00 | Lasarte-Oriako Lore eta Landareen VII. Azoka | Plaza Okendo
Martxoak 30 | Barakaldo · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Martxoak 30 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Busturia · 10:00 | EUTSI GOGOR, DANOK BATERA - FESTA SOLIDARIOA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 30 | Iruñea · 10:00 | Ingurumenari buruzko III. prestakuntza jardunaldia | Iruñeako Gaztedi Etxea
Martxoak 30 | Deba · 10:30 | Tokiko Hazien Tailerra | Deba
Martxoak 30 | Donostia · 10:30 | Lore tailerra | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 30 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 30 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 30 | Getaria · 11:30 | Balenciaga eta Elkano: Getariko hiribilduan jaiotako bi pertsona ospetsuren ondarea | Cristobal Balenciaga Museoa
Martxoak 30 | Santurtzi · 12:00 | Argazki irteera: "Santurtzi, marinel herria" | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Pasaia · 12:00 | Itsas hondakinen tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 30 | Urduliz · 13:00 | Calçots Jaia | Etxeandia garagardo Fabrikan
Martxoak 30 | Kanbo · 14:00 | Erlea, onura ekartzen duen insektua | Cpei
Martxoak 30 | Orisoain · 16:30 | Xaboi Naturalak | Orisoaingo Ekomuseoa
Martxoak 30 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 30 | Altsasu · 18:00 | AHT Gelditu, tren soziala bai, manifestazioa | Suhiltzaileen Parkina
Martxoak 31 | Karrantza · | Mendi zeharkaldia | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Martxoak 31 | Navaridas · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Navaridaseko udaletxean
Martxoak 31 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Arropa truke-merkatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Lore eta Landareen Azoka | Boulevard Zumardia
Martxoak 31 | Ortuella · 10:00 | ibilbide geologikoa | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Martxoak 31 | Santikurutze · 10:00 | Mendi irteera, Santikurutzetik Genevillara | Santakurutze
Martxoak 31 | Hondarribia · 10:00 | Landare ekoizpenerako mintegira bisita gidatua | Endanea Garden
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Taller irekiak: Joskintza, moda eta birziklapena eta | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 31 | Bakio · 10:30 | Gaztelugatxeko biotopora bisita gidatua | Txakolingunean
Martxoak 31 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 31 | Fruiz · 11:00 | Panpa belarraren garbiketa auzolanean | Udaletxea
Martxoak 31 | Korres · 11:00 | Bonelli arranoaren eguna | Izkiko Parketxea
Martxoak 31 | Busturia · 11:00 | GOI ESTUARIOA BIZIKLETAN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Getaria · 11:30 | Balenciaga eta Elkano: Getariko hiribilduan jaiotako bi pertsona ospetsuren ondarea | Cristobal Balenciaga Museoa
Martxoak 31 | Kortezubi · 11:30 | Ate irekiak: Santimamiñeko kobazuloak | Santimamiñen
Martxoak 31 | Lekeitio · 11:30 | Santa Katalina itsasargiaren bisita + korapiloan tailerra | Santa Kaltalina itsasargia
Martxoak 31 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 31 | Busturia · 11:30 | DENBORAREN ERLOJUA, KLIMA ALDAKETA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Pasai Antxo · 12:00 | Entsalada lehiaketa | Gure zumardia
Martxoak 31 | Santurtzi · 12:30 | Bisitaldi antzeztua | Agurtza Atunontzia
Martxoak 31 | Bilbo · 12:30 | 1362 Km Euri | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 31 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Busturia · 17:00 | UDABERRIKO LOREAK ETA POLTSA AROMATIKOEN TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Apirilak 1 | Donostia · | Tuterako Barazkien feria Donostian | Bulebarra
Apirilak 1 | Bilbo · | Nekazaritza ikastaroa | Edificio Albia II San Vicente 8 - 9º izda
Apirilak 1 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 1 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 1 | Olite · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Udaletxea
Apirilak 1 | Olite · 17:30 | Nekazaritza ekologikoa: Lurra, ongarriketa eta biodibertitatea | Udaletxea
Apirilak 1 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Apirilak 2 | Abadiño · | Agroekologia ikastaroa: Lurra lantzeko, ikasteko eta bizitzeko era ezberdin bat | EHNE Bizkaiaren egoitza
Apirilak 2 | Elizondo · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Apirilak 2 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 2 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 2 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 3 | Gasteiz · | Hawaiiko sukaldaritza tailerra | Mamia
Apirilak 3 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Apirilak 3 | Lizarra · 10:30 | Biosegurtasuna txerri hazkuntzan ikastaroa | Montejurra mankomunitatea
Apirilak 3 | Dima · 15:00 | Artzain txakurren trebatze ikastaroa | Dima
Apirilak 3 | Arketas · 16:00 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 3 | Arketas · 16:00 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez eskola
Apirilak 3 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 3 | Tafalla · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Kulturgunean
Apirilak 3 | Azkoitia · 18:00 | INFUSIOEN TAILERRA | KULTUR ETXEA
Apirilak 3 | Usurbil · 18:30 | Aintzinako obra maisuen logika, bizitzarako geometria hitzaldia | Potxonea kultur etxea
Apirilak 3 | Azpeitia · 19:00 | Artxara Kooperatibako bazkideon batzarra | Azoka Plaza
Apirilak 3 | Iruñea · 19:30 | Elikatzen jakitearen artea | Civivox Condestable
Apirilak 4 | Gasteiz · | Bide Berdeei buruzko Europako VI.konferentzia | Europa Biltzar Jauregian
Apirilak 4 | Zerain · | Gazta tour | Garoa gaztak
Apirilak 4 | Zaldibia · 09:30 | Mahastizaintza Ekologikoa: Mildiu Kudeaketa II, Kobre erabilera nola optimizatu | Goizane eraikina
Apirilak 4 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 4 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 4 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 4 | Gernika-Lumo · 17:00 | Makinarwia txikiaren erabilera eta mantenimentua ikastaroa | Astra
Apirilak 4 | Gasteiz · 17:00 | Zure bagete ogia egiten ikasi, ikastaroa | Mamia
Apirilak 4 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Apirilak 4 | Agurain · 19:00 | Hestebeten dastaketa azaldua | Jai Alai taberna, nagusia 26
Apirilak 4 | Zarautz · 19:00 | Sendabelarren ikastaroa | Merkatu plaza (goikaldea)
Apirilak 4 | Bilbo · 19:30 | Ezagutzen al duzu asiar erlea? | Sanfran ortua
Apirilak 4 | Iruñea · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Peña Alegria
Apirilak 4 | Iruñea · 21:00 | Loreak lantzeko alorraren aurkezpena | Krispilak Hiri Baratzea
Apirilak 5 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 5 | Iruñea · | Lorategi berriak ezagutzera | Iruñea, Civivox Iturrama lorategietan
Apirilak 5 | Kanpezu · | Ate irekiak Ibernalon | Ibernalo
Apirilak 5 | Zizurkil · 11:00 | Baserritarrak eta politikariak auzolanean mahai ingurua | Fraisoro Eskola
Apirilak 5 | Donostia · 18:00 | Klima aldaketa marraztuz | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 5 | Iruñea · 18:00 | Ardoaren festa | Baluarte
Apirilak 5 | Ordizia · 18:00 | Lore eta kimu jangarriak ikastaroa | Herri baratzeak
Apirilak 5 | Ortuella · 19:00 | Elikadura Subiranotasuna mehatzaldean | Kultur Etxea
Apirilak 5 | Oiartzun · 19:00 | Sendabelarrak taldearen aurkezpena Labore Oarson | Labore
Apirilak 5 | Lezo · 19:00 | Entsalada lehiaketa | Saldise Plaza
Apirilak 5 | Errigoiti · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gaztelekuan
Apirilak 6 | Areatza · | Herritarren zientzian hasteko tresnak | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Apirilak 6 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Apirilak 6 | Mutriku · | Berdel Eguna | Mutriku
Apirilak 6 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritza Gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Apirilak 6 | Iruñea · | FIVEbio, Nafarroako ardo ekologikoaren Azoka | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritzako Azoka Gardena | Uaga, Simón Bolívar plaza, 14 bajo
Apirilak 6 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa:Krema hidratzailea | Davita, Legazpi 4, 1
Apirilak 6 | Baztan · 07:00 | I.Baztango heriotzik gabeko erbi errestu lehiaketa | Baztango ehiza kirol elkartean
Apirilak 6 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 6 | Baiona · 09:00 | Ipar Euskal Herriko klima plana | Baionako Arte Hirian
Apirilak 6 | Hondarribia · 09:30 | Soropilaren zaintza ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 6 | Zarautz · 10:00 | Udaberriko Lore eta Landareen IV. Azoka | Zigordia Kalea
Apirilak 6 | Urduliz · 10:00 | Uribe Gastrofest 2019 | Urduliz
Apirilak 6 | Araia · 10:00 | Hegazti harkaiztarren behaketa | Aizkorri-Aratz parketxea
Apirilak 6 | Atxondo · 10:00 | Hileroko Kultura eta Ekonomia Feminista | Biezko Baserria
Apirilak 6 | Galdames · 10:30 | III.Euskal Jaia, Artisautza eta Bizkaiko ekoizleen azoka | Galdames
Apirilak 6 | Gasteiz · 10:30 | Kroketak egiteko ikastaroa | Mamia
Apirilak 6 | Oianleku · 10:30 | JolasMENDI baso txangoak familiartean | Aiako Harria
Apirilak 6 | Anoeta · 11:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola dago Anoetakop basoa? | Gaztetxean
Apirilak 6 | Hondarribia · 11:00 | Lore koroak eta burugainekoak, ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 6 | Abellaneda · 11:30 | Txakolin lehiaketa | Enkarterrietako Museoa
Apirilak 6 | Galdames · 11:30 | Ortu bertikala eta belak eta xaboiak | Galdames
Apirilak 6 | Iruñea · 11:30 | Hartzituen tailerra | Geltoki
Apirilak 6 | Iruñea · 13:00 | Olio ekologikoen dastaketa | Geltoki
Apirilak 6 | Leza · 19:30 | Txandriotarren upategira bisita gidatua | Txandio Upategia
Apirilak 7 | Ararrabia · | Nafarroako rellenoaren XIII kapitulua | Plaza
Apirilak 7 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 7 | Eltziego · | Ardogintzari buruzko mintegia | Marques de Riscal Upategian
Apirilak 7 | Abadiño · | Badakizu zein bizidun dauden uraren inguruan? | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 7 | Hondarribia · 10:30 | Balkoi loretuak, ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 7 | Aduna · 12:00 | Sagardo eta pintxo dastaketa | Plaza
Apirilak 8 | Ezkio · | Igartubeitiko baratzea eta ingurunea apirilean | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 8 | Arrasate · | Produktu fitosanitarioen erabilea ikastaroa | Etxaluze
Apirilak 8 | Atarrabia · | Hastapenak apikulturan | Ilundain
Apirilak 8 | Tutera · | Nafarroako barazkien IV jardunaldia | Tutera
Apirilak 8 | Eltziego · | Ardogintzari buruzko mintegia | Marques de Riscal Upategian
Apirilak 8 | Aranguren · | Ingurumenaren astea | Arangurengo ibarrean
Apirilak 8 | Ezkio · | AREAGO. "ISTORIOAK BELARRIETARA" V. Kontakizun Laburren Lehiaketa | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 8 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 8 | Barasoain · 10:00 | Kontserbazioko nekazaritza ikastaroa | Baldorba kooperatiba
Apirilak 8 | Barasoain · 10:00 | Kontserbazio nekazaritza: oraina eta geroa | Valdorba kooperatiba
Apirilak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 8 | Tutera · 17:00 | Nafarroako barazkien batzarra | UNED
Apirilak 8 | Olite · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Udaletxea
Apirilak 9 | Doneztebe · | Txerri aziendaren biosegurtasuna | Juansenea Etxea, INTIA
Apirilak 9 | Sara · | Euskal Bixkotxaren Museoaren irekiera | Museoa
Apirilak 9 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 9 | Lekunberri · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Plazaola
Apirilak 9 | Sara · 10:30 | Euskal Bozkotxaren Museoaren aurkezpena | Euskal Bizkotxaren Museoa
Apirilak 9 | Gasteiz · 11:00 | Arabako Kanpuseko Tailer agroekologikoa | Hezkuntza eta Kirol Fakultatearen kanpoalldean
Apirilak 9 | Buñuel · 12:00 | Nafarroako lehen zainzuriaren IX: dastaketa | .
Apirilak 9 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 9 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 9 | Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Apirilak 9 | Tutera · 17:30 | "Saguxarrak"baratzaren eta errekaren aliatua | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Apirilak 9 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 10 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 10 | Laguardia · | "Viñadiversidad" Jardunaldia | Villa Lucia Zentruan
Apirilak 10 | Larraga · 09:30 | Olabidetan belar txarren kudeaketa | Olibadia
Apirilak 10 | Donostia · 16:45 | Lurraldeko emakume defendatzaileak | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 10 | Donostia · 16:45 | Chiapaseko emakumeak lurraldeko arazo ekologikoen aurrean, hitzaldia | Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 10 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 10 | Tafalla · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Kulturgunean
Apirilak 10 | Noain · 18:30 | Nola aurreztu energia | Lorenea
Apirilak 11 | Elizondo · | Biosegurtasuna txerri aziendetan | Kultur etxea
Apirilak 11 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 11 | Eskoriatza · | Ostegun ekintzaileak: urismo jasangarriaren inguruan zure eskeintzaren balorea aurkitu. | Gorosarri egoitzan
Apirilak 11 | Eibar · 09:00 | Ekonomia zirkularrari, jasangarritasunari eta ekintzailetza berdeari eskeinitako foroa | Portalea
Apirilak 11 | Cadreita · 10:00 | Tomatearen izurriteak | INTIA
Apirilak 11 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 11 | Iruñea · 17:45 | Aralar, Mundua leku den lurra filmaren emanaldia | Golem
Apirilak 11 | Gasteiz · 18:00 | Kalabazin eta limoi bizkotxoa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 11 | Ajangiz · 19:00 | Basoei buruzko hitzaldia | Ajangizko Kultur Etxean
Apirilak 11 | Gasteiz · 19:00 | Esnea eta esnekiak, neolitoko bioteknologiatik gaur egungora, hitzaldia | Ataria
Apirilak 11 | Gasteiz · 19:00 | Berdeguneak, leku isilak, jarduna | Ataria
Apirilak 11 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla"
Apirilak 12 | Abadiño · | Urkiolako zerua gauez | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 12 | Urkiola · | Urkiolako zerua gauez | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 12 | Bilbo · | IX. Udaberriko artisautza azoka. | Areatzako pasealekua
Apirilak 12 | Laudio · | Dolumin Ostiral Azoka | Laudio
Apirilak 12 | Laudio · | Dolumin ostirala. Abeltzaintza | Plaza
Apirilak 12 | Arkaute · | Geroa Gaur | Arkauteko zalditegian
Apirilak 12 | Iruñea · | Ardoaren festa | Irunea
Apirilak 12 | Tutera · | Barazkien goraipamen festa | Tutera
Apirilak 12 | Gasteiz · 17:00 | Ogi italiarrak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 12 | Tutera · 17:30 | Konpost Tailerra | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Apirilak 12 | Anoeta · 18:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola behar du izan baso ereduak? | Gaztetxean
Apirilak 12 | Gasteiz · 18:00 | Siukaldaritza lantegia, sasoiko barazkiekin | Ataria
Apirilak 12 | Gorbeia · 20:00 | Anfibioak ikusi eta entzuteko gaueko mendi irteera | Sarriako Parketxea
Apirilak 12 | Gasteiz · 20:00 | Malagako ardoen dastaketa | Vinosfera ardotegia, (Rafael Alberti, 24)
Apirilak 12 | Gasteiz · 21:00 | Zeruaren behaketa, Zer ikusi dezakegu udaberri-udako zeruan? Ibilaldi gidatua | Ataria
Apirilak 12 | Donostia · 21:30 | Zeruko gau behaketa, astronomia behatokitik | Eureka Zientzia Museoa
Apirilak 13 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Apirilak 13 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Apirilak 13 | Zieko · | Lore eta ortuaren azoka | Plaza
Apirilak 13 | Zieko · | Lore eta ortuaren azoka | Zieko
Apirilak 13 | Bergara · | Erramu Azoka | plaza
Apirilak 13 | Tolosa · | ARDO TXURI TXOKOA. III. edizioa | Plaza
Apirilak 13 | Lerin · | Alepo pinuaren muga naturera bisita gidatua | Lerin
Apirilak 13 | Lezo · | Trekking Jaizkibel | Jaizkibel
Apirilak 13 | Bergara · | Euskal Sagardoa dastaketa | Plaza
Apirilak 13 | Zubieta, Donostia · | Txakurren kirol obedientzia lehiaketa | Xuhakan elkartea, Bugati
Apirilak 13 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 13 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Apirilak 13 | Usurbil · 09:30 | Bartzezaintza ekologikoaren oinarriak | Usurbilgo Baratze Parkea
Apirilak 13 | Hondarribia · 09:30 | IZURRITEAK, PREBENTZIOA AUKERARIK ONENA | Endanea Garden
Apirilak 13 | Usurbil · 09:30 | baratzezaintza ekologikoaren oinarria | Herri baratzeak
Apirilak 13 | Hernani · 10:00 | Honela kutsatzen dute erraustegi modernoenek, <abel Arkenbouten hitzaldia | Biteri Kultur Etxea
Apirilak 13 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Landare Azoka | Cataluña Plaza
Apirilak 13 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Apirilak 13 | Cabanillas · 10:00 | Cabanillaseko alkatxofaren eta zainzuriaren 4.go Eguna | Plaza
Apirilak 13 | Ezkio · 10:00 | Kirikoketa tailerra | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta frskoa umeentzako | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 13 | Hondarribia · 10:30 | Hiri Baratzea | Endanea Garden
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta Freskoa familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 13 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: barazkiak | Saldias
Apirilak 13 | Naoian · 10:30 | Baker Ogia | Lorenea
Apirilak 13 | Jatabe · 11:00 | Jatabeko garia, hitzaldia | Nekazal kultur etxea
Apirilak 13 | Arrieta · 11:00 | Lurzorua ezagutzen | Arrieta
Apirilak 13 | Gasteiz · 11:00 | Eguneko tximeleten identifikazio ikastaroa | Ataria
Apirilak 13 | Gasteiz · 11:30 | Hezeguneko biztanle sekretuak, tailerra | Ataria
Apirilak 13 | Olaberria · 16:00 | Ukendu Ikastaroa | Olaberria
Apirilak 13 | Ezkio · 16:30 | Igartubeiti irudikatzen | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 13 | Gasteiz · 17:30 | Naturalisten lantegia | Ataria
Apirilak 14 | Aia · | Txakolinaren Eguna | Plaza
Apirilak 14 | Karrantza · | Anamnse kultur eta ingurumen proiektura bisita | Armañon parketxea,Ranero auzoa z/g
Apirilak 14 | Zubieta, Donostia · | Txakurren soziabilizazio lehiaketa | Xuhakan elkartea, Bugati
Apirilak 14 | Zaldibia · 10:00 | Zaldiekin coaching tailerrra | Alarpe zalditegia
Apirilak 14 | Donostia · 10:00 | Zuntz-tapiz-oihal artea | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 14 | GATIKA · 10:30 | TRUK, hazi, landare eta zuhaixken trukea | GATIKAKO PLAZA
Apirilak 14 | Hondarribia · 10:30 | Haurrentzat hazitegi tailerra | Endanea Garden
Apirilak 14 | Gatika · 12:00 | Erleak eta polinizazioa hitzaldia | Kultur etxea
Apirilak 14 | Gatika · 13:00 | Bertoko haziak ekoizten tailerra | Plaza
Apirilak 14 | Gasteiz · 17:30 | Ixiltasunaren melodiak jarduna | Ataria
Apirilak 15 | Iruñea · | Deialdia:Egonaldi Artistikoa | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Iruñea · | Eskola Baratzaren lehen jardunaldietarako izen-ematearen irekiera | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Barakaldo · | Gure inguruko intsektuak eta animaliak | Barakaldoko Natur Gela
Apirilak 15 | Iruñe · | Iruñea Argan erretratatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Iruñea · | Ecozine Film Festival | Iturramako Civicoxean
Apirilak 15 | Elantxobe · 11:00 | Udaberri leku | Ludoteka
Apirilak 15 | Lezo · 12:00 | Euskal arrantzontzi tradizionala | Mater Museoa
Apirilak 15 | Azkoitia · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri Baratzeak
Apirilak 15 | Zumaia · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Apirilak 16 | Lekunberri · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Plazaola
Apirilak 16 | Segura · 11:00 | Ur eta hazien bedeinkatzea erromeria giroan | Santa Engrazi ermita
Apirilak 16 | Gasteiz · 18:00 | Nekazaritza leheneratu | Slow Food Araba
Apirilak 16 | Urnieta · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Apirilak 16 | Noain · 18:30 | Bizikleta birbiziklatzeko tailerra | Loretxo
Apirilak 16 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 17 | Bilbo · | Basque Fest | Txoko Gourmet, Arenala
Apirilak 17 | Zarautz · | Zarauzko XIX. Garagardo Azoka | Munoan
Apirilak 18 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 18 | Areeta · | Elikadura eta dietetika diplomaren hastapena | Estudios Védicos, Ayurveda eskola
Apirilak 18 | Gorbeia · 10:00 | Mikologia Gorbeian | Gorbeiako Parke Naturala
Apirilak 18 | Pasaia · 11:00 | Mater ontzi ekoaktiboa | Mater Museoa
Apirilak 18 | Dima · 11:30 | Euskal Baserrira bisita | Antzasti Museoa
Apirilak 18 | Oleta · 12:00 | Egun batez artzai | Oleta
Apirilak 18 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater museoa
Apirilak 18 | Lanestosa · 20:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Lanestosako eskoletan
Apirilak 18 | Iruñea · 21:00 | Lore eta Landareei buruzko tailerra | Txantrea, Krispilak Hiri-baratzak
Apirilak 19 | Etxarri-Aranatz · | AMALURRA azoka | Plaza
Apirilak 19 | Andosilla · | Azoka hebreoa | Plaza
Apirilak 19 | Sakana · | Zuhaitzen bitartez sendatzeko ahalmena | Sakana
Apirilak 19 | Lezo · | Lonjara bisita gidatua | Lonja
Apirilak 19 | Untza · 09:30 | Mendi ibilaldia | Urkabustaiz
Apirilak 19 | Lanestosa · 10:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Piña iturrian
Apirilak 19 | Muskiz · 10:30 | Muñatones gaztelua | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 19 | Arama · 11:00 | Erlezaina egun batez | Uribarri auzoa
Apirilak 19 | Orozko · 11:00 | Antzeztutako bisita | Orozko
Apirilak 19 | Gopegi · 11:30 | Baserri Agroekolgikora bisita | Zigoitia, Padura Baratza
Apirilak 19 | Gasteiz · 19:00 | Natur ibilbidea: San Antonio igelaren korroka | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Tolosa · | Karakol Saltsa Azoka | Plaza
Apirilak 20 | Hondarribia · 09:30 | Tomateei buruzko ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 20 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Primizar | Bengolarreko parkinetik
Apirilak 20 | Gorbeia · 10:00 | Mikologia Gorbeian | Gorbeia
Apirilak 20 | Murua · 10:00 | Mairuelegorrietan espeologia | Zigoitia
Apirilak 20 | Lanestosa · 10:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Piña iturrian
Apirilak 20 | Iruñea · 11:00 | "Belle Epoque"La taconera | Iruñea
Apirilak 20 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Otxandio · 11:30 | Sendabelar ikastaroa | Otxandio
Apirilak 20 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater Museoa
Apirilak 20 | Gasteiz · 16:00 | Familientzako jarduera: Urtebetzea naturaren erdian Noiz | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 21 | Lizarra · | Artisautza azoka | Plaza
Apirilak 21 | Hondarribia · 10:30 | Haurrentzat hazitegi tailerra | Endanea Garden
Apirilak 21 | Muskiz · 10:30 | Muñatones gaztelua | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 21 | Zeberio · 11:00 | Zeberioko altxorrak | Zeberio
Apirilak 21 | Gopegi · 11:00 | Baserri Agroekolgikora bisita | Zigoitia
Apirilak 21 | Lezo · 12:00 | Kontserben tailerra | .
Apirilak 22 | Hondarribia · | Pazko astelehena Azoka | plaza
Apirilak 22 | Gernika-Lumo · | Alegria Jauregiko lorategia ezagutu | Allendesalazar 5
Apirilak 22 | Untza · 09:30 | Mendi ibilaldia | Urkabustaiz
Apirilak 22 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Apirilak 22 | Hondarribia · 10:30 | Pazko haur ginkana | Endanea Garden
Apirilak 22 | Zeanuri · 11:00 | Egun batez artzai | Zeanuri
Apirilak 22 | Ezkio · 11:00 | Igartubeiti dolare-baserrira bisita gidatua | Igartubeiti Baserri-Museoa
Apirilak 22 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater Museoa
Apirilak 23 | Iruñea · | Jostailuak trukatzeko gunea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 23 | Zubiri · | Kalamuaren erabilera eraikuntzan | Agotzenea
Apirilak 23 | Aritzala · | Ikastaro teoriko-praktikoa: Nekazaritza ekologikoaren hastapenak 2019 | Allotz
Apirilak 23 | Iruñea · | Aste Santuko Haur lantegiak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 23 | Donostia · 09:00 | Txoko Chef 9-11 urte | Kutxa Kulltur Kluba
Apirilak 23 | Izize · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 23 | Iruñea · 10:00 | Liburuaren eta Lorearen Eguna | Carlos III
Apirilak 23 | Gasteiz · 10:30 | Mamiako ogi eta goxo dastaketa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 23 | Bilbo · 11:00 | haurrentzako sukaldaritza ikastaroak | Erriberako merkatuan
Apirilak 23 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 24 | Ordizia · | Artzain Eguna | Plaza
Apirilak 24 | Gasteiz · 10:30 | Gailetak familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 24 | Bertiz · 10:30 | Iturburutik ibilaldia | Bertizko Jaurerriko Parke Naturala
Apirilak 24 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 24 | Muskiz · 12:00 | Ginkana esploratzailea | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 24 | Biarritz · 17:30 | Pintxo ekologikoen tailerra eta dastaketa | Open Gare
Apirilak 24 | Donibane Lohitzune · 18:00 | Antropozenoa mitoa ala errealitatea, Geologiaren hastapena, hitzaldia | Lorategi Botanikoa
Apirilak 25 | Muskiz · 10:00 | Familia arteko taloa | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 25 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 25 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 25 | · 18:00 | FURGOBARATZA | LEZOKO BARATZE PARKEA
Apirilak 25 | Lezo · 18:00 | Furgobaratza | Lezoko Baratze Parkea
Apirilak 25 | Etxarri-Aranatz · 19:00 | Amalurra Azoka, "Lurraldea eta Iraunkortasuna. Zein etorkizun nahi dugu? | Kultur Etxea
Apirilak 25 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla"
Apirilak 26 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 26 | Lizarra · 18:00 | Gazteentzako sukaldaritza ikstaroa | Gaztelekua
Apirilak 26 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Apirilak 26 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Apirilak 27 | Aia-Pagoeta · | Landare berezien Azoka | Iturraran Parketxea
Apirilak 27 | Aia · | XVII. Landare Azoka | Pagoetako parketxea
Apirilak 27 | Errenteria · | Euskal Herriko sagardoen XXXI. dastatzea | Plaza
Apirilak 27 | Urduña · | Nekazaritza elikagaien Azoka | Plaza
Apirilak 27 | Karrantza · | Irteera gidatua:Aguera ibaiaren ertzetik | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Apirilak 27 | Cambo les Bains · | De ferme en ferme 2019 | Cambo les Bains
Apirilak 27 | Leitza · 08:00 | Larreratze eguna, Mendibilera ibilaldia | Plaza
Apirilak 27 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 27 | Arrasate · 09:00 | Panelak interpretatu eta GPS oinarrizko ezagutza | Ospitalea
Apirilak 27 | Hondarribia · 10:00 | Kong, Jolas bat gehiago | Endanea Garden
Apirilak 27 | Kortezubi · 10:00 | Monumentuen eta lekuen nazioarteko eguna | Santimamiñen
Apirilak 27 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Apirilak 27 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Apirilak 27 | Gasteiz · 10:00 | sagar eta kanela marmelada | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 27 | Lalastra · 10:00 | Hegaztien kontzertua | .
Apirilak 27 | Hendaia · 10:30 | Geologia eta arkitektura, ean Jacques Dele&#769;tre&#769;ren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Apirilak 27 | Noain · 10:30 | Ondutako konposta eta ongarria | Lorenea
Apirilak 27 | Iruñea · 11:00 | "Belle Epoque- Media Luna"parkera bisita | Iruñea
Apirilak 27 | Hondarribia · 11:00 | Kokedama tailerra | Endanea Garden
Apirilak 27 | Hondarribia · 11:00 | Kokedema tailerra | Endanea Garden
Apirilak 27 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Apirilak 27 | Errenteria · 16:00 | Udaberriko kosmentika naturala | Osina
Apirilak 27 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Apirilak 27 | Arbeiza · 20:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Usua Kultur Etxea
Apirilak 27 | Arbeiza · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Usua Kultur Etxea
Apirilak 28 | Baigorri · | Nafarroaren Eguna | Baigorri
Apirilak 28 | Bilbo · | SANTUTXUKO NEKAZARITZA AZOKA | Karmelo Plaza
Apirilak 28 | Gatika · | NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Apirilak 28 | Gorliz · | VIII. Lore eta landare azoka | Elizako Plaza
Apirilak 28 | Morga · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA. XX. Azoka. | Andra Mari Auzoa
Apirilak 28 | Aia · | XVII Landare berezien azoka | Pagoetako parketxea
Apirilak 28 | Arrasate · 09:00 | PR Gi-2016 Murugain, dragoiaren bidetik | Olandio
Apirilak 28 | Aretxabaleta · 09:30 | Gatz bidetik sendabidera ibilaldia | Iturrigorri pilotalekua
Apirilak 28 | Larra-Belagua · 10:00 | Larra-Belaguako denboraldiko amaiera eguna eta artzainei makila itzultzea | Eski zentroa
Apirilak 28 | Etxarri-Aranatz · 10:00 | Amalurra Azoka | Etxarri- Aranatz
Apirilak 28 | Arbizu · 10:30 | Udaberriko Azoka | Arbizu
Apirilak 28 | Eskoriatza · 10:30 | Gatz bidetik sendabidera ibilaldia | tren geltokia
Apirilak 28 | Donostia · 12:30 | Maiatzeko zerua eta ilargiaren faseak, ibilaldi gidatua | Eureka Zientzia Museoa
Apirilak 29 | Huarte · | Ardo erakusketa eta dastaketa | Don Carlos hotela
Apirilak 29 | Huarte · 11:00 | UAES batzarra | Don Carlo jatetxe hotela
Apirilak 29 | Iruñea · 12:00 | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Arteak eraikina
Apirilak 29 | Errenteria · 16:00 | Sukaldaritza aromatikoa II | Osika Ekodenda
Apirilak 29 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 29 | Donostia · 18:30 | Kultura eta giza eboluzioa | Kutxa Kulltur K