Kilkirra udaran kantari, neguan hotzak dardari

Bizi-baratzea

AGENDA

Hau denon artean egindako agenda bat da, landareen eta lurraren kulturaren ekitaldien meta. Zure ekitaldiaren zain gaude denok. Eman eta hartu.
AZAROA

20

Iruñea · | Dirurik gabeko merkatu txikia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
  • Hilabete bakoitzeko azken astean egiten da ( Jaiegunak duadenean kenduta

 

Merkatu honek, trukea eta berrerabilera bultzatuz, ohiko salmenta-erosketa sistemari alternatiba bat eskaintzein
digu. Eredu honekin kontsumorako objektu berrien ekoizpen eskaera murriztu nahi da, lehengaiak eta
energia aurreztuz eta, beraz, ingurumena zainduz.Denetarik aurki daiteke: arropa, bitxiak, zapatak,
liburuak, jostailuak, etab. Erabiltzen ez ditugun gauzak ekar daitezke, , eta beste norbaitentzako interesgarriak
izan badaitezke. Merkatuan, bertan dauden beste gauzengatik trukatzen ahal ditugu. Pertsona bakoitzak
guztira lau gauza alda ditzake aldiro.

 

Bizkaia · | APPCC SISTEMA DISEINATZEA LANDARE-PRODUKTUETAN | .
Bizkaia · | KANAL TRADIZIONALA ETA BANAKETA HANDIA. Marketin- eta komunikazio-plana. Gizarte-sareak | .
Gipuzkoa · | BARAZKI KONTSERBA EKOIZLE TXIKIENTZAKO HIGIENE ETA OSASUN BETEKIZUNAK | .
Araba · | E-ADMINISTRAZIOAK. ZIURTAGIRI DIGITALAK | .
Irun · 11:00 | "Arralar" dokumentaleko egileekin aurkezpena eta mahai-ingurua | Amaia KZ
Irurtzun · 17:00 | "Hegazti fauna" | Irurtzun

Haurrendako tailerra BELTXen eskutik.

Eibar · 18:00 | Afari begetalak | Farmaccok, Ego-Gain Kalea, 16,
Lazkao · 18:30 | Erraustegia: osasuna eta gure haurren etorkizuna jokoan hitzaldia | Gerriko Txokoa
Arrasate · 19:00 | Arrasate Gipuzkoako itsas ekonomian, Xabier Alberdiren hitzaldia | Kulturate
Usurbil · 19:00 | Zer egin dezaket nik erleak eta polinizatzaileak laguntzeko? | Potxoenea
Zaldibia · 19:00 | Aralar, Mundua leku den lurra | Antzokia

Ondorengo egunetan

21

Bizkaia · | Gaztagintza ikastaroa, egositako pastaz egindako gaztak. | Bizkaia

21

Arbizu · | Udazkena KM0 sukaldaritza tailerrak: Sakanako Txekorra | Aldabide Elkartean

21

Donostia · 09:00 | Baserritarren eta hiritarren arteko topagunea | Kursaal elkargunea

Bigarren edizio honek lehen sektoreko gai nagusia jorratuko du, erreleboarena, hain zuzen ere.

Gazteak nahi ditugu GURE LURRA Sembrando Futuro 2 ekitaldian eta, horregatik, horiekin lotura berezia duten hizlari batzuk hautatu ditugu: Tony Nadal, Rafa Nadal tenislariaren osaba eta entrenatzaile izandakoa, eta 13 urtetan munduan zehar bizikletan biraka dabilen Álvaro Neil "Biciclown"-a, esaterako.

Gainera, baserritar gazte batzuek gurekin partekatuko dituzte beren esperientziak eta bizipenak, ogibide hau aukeratzeko izan dituzten arrazoiak azalduz.

Hitzaldiak, elkarrizketak eta mahai-inguru bat antolatu dira, eta eguerdian bertako produktuak dastatzeko aukera egongo da.

Izein-ematea: https://www.gipuzkoa.eus/eu/web/gure-lurra-sembrando-futuro/#izenaeman-apuntarme

 

21

Uharte · 10:00 | Agroekologia jardunaldiak | Plaza

Sakanako Garapen Agentziak (SGA) estreinako agroekologia jardunaldiak antolatu ditu. Bi saio izanen dira. Aurrenekoa, asteazkenean, frutagintzari eskainitako saioa izanen da eta Harri Herri frutagintza eta barazkigintza proiektua ezagutuz hasiko dira. Uharte Arakilgo plazan jarri dute hitzordua, 10:00etan. Plaza mugatuak dira. Bisita horren ondoren, 17:30ean, Arbizuko industrialdean dagoen Utzugane industrialdean, Andreu Vila Pascualek frutagintza ekologikoaren oinarriak azalduko ditu eta udazkeneko eta neguko lanak eta zaintzak izanen ditu hizpide.

Bera Arreu Bio kooperatibako teknikaria da. Baix Llobregateko Frutazainen Elkarteko teknikari arduradun 10 urte baino gehiago izan da. Batez re furta-arbolen osasuna, hau da, gaitzak eta izurriteak kontrolatzen aritu da. Bartzelonako Nekazaritza Goi Eskolan frutagintza ekologikoko irakasle 5 urte baino gehiago daramatza. Nekazaritza ekologikoari buruzko artikulu eta publikazio asko argitaratu ditu. Bestetik, “La Fertilidad de la Tierra” aldizkariaren frutagintza atalaren erredaktorea da.

Bigarren saioa
Agroekologiari buruzko jardunaldiak osatzeko SGAk azaroaren 30erako hitzordua jarri du. Hori ere Utzuganen, 18:00etan. Nekazaritza produktuen merkaturatze kolektiboaz hizketatzeko Kordoba hegoaldeko Subbetica Ecologica elkarteko hiru bazkide etorriko dira: Barbara Fernandez Muñoz (kontsumitzailea), Francisco Gamiz Martinez (kontsumitzailea) eta Arrate Corres Velasco (ekoizlea).

Elkarte hori 2009an sortutako elkarte bat zen, ekoizlez eta haiek babesten dituzten kontsumitzailez osatutakoa. Bere helburua bertako ekoizpen eta kontsumo ekologiko sustatzea da. Bere printzipioak honakoak dira: osasuna, elkarlana, ekologia, konfiantza, prezio egonkorrak, bidezkoak, duinak eta ez-espekultzaileak. Gaur egun elkartea 450 bat familia eta erakundez osatuta dago. Estatuan bere “Balance del Bien Común” zigilua lortu eta auditatu duen lehenengo nekazaritza elkartea da. Andaluziako bihotzean ekoizpen eta kontsumo eredu alternatibo bat errealitate bihurtzen ari da.

Izena emateko
nviana@sakanagaratzen.com e-postara idatziz edo 672 688 591 telefonora hots eginez.

21

Barakaldo · 11:30 | Lorategiko landareak Guinness marken artean | Barakaldoko Natur Gela

21

Arbizu · 17:30 | Agroekologia Ikastaroa: Fruitugintza | Utzugane

21

Erronkari · 18:00 | Nekazarien topaketa eta hazien tailerra | Harane Etxea

21

Eibar · 18:00 | Gosariak | Farmaccok, Ego-Gain Kalea, 16,

21

Gasteiz · 18:00 | Nekazal aniztasuna aldaketa klimatikoan | El Campillo gizarte zentrua

21

Lesaka · 18:00 | Feriatan, ajoarriero lehiaketa | Beheko Plaza

21

Aramaio · 18:30 | Pinudien gaitzen aurrean zer? | Udaletxdean

21

Iruñea · 19:00 | Ardoaren Ibilbidea | Nafarroako Museoa, Santo Domingo, 47

21

Iruñea · 19:00 | PASEOAN IRUÑERRIKO MENDIETAN BARNA | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa

Luis Urzainkik gogoko du inguruan dituen mendiak oinez edobizikletaz ezagutzea. “Iruñerriko mendiak, montes de la Cuencade Pamplona”Mintxo Bidaurre argazkilaria da eta esperientzia handia du argazkiak ateratzen mendira egiten dituen irtenaldi, eskalada,btt eta abarren inguruan.

Hitzaldi honi esker, aukera izanen dugu Iruñerria inguratzen duten mendiak ezagutzeko. Batzuetan hain ezezaguna zaigun ingurunenatural hurbilena ezagutzeko gonbidapena

21

Lizarra · 19:00 | Azaro ekologikoa | Liburutegian

21

Bergara · 19:00 | Bergara, gizartea industrializazio aurretik Juantxo Madariagaren hitzaldia | Irizar Jauregia

21

Donostia · 19:00 | AGORA K2050: Hiri osasuntsuak klima aldaketaren aurrean | San Telmo Museoa

Pertsonen osasuna ez da bizi den hiri ingurunearekin zerikusirik gabekoa. Egun, ebidentziak ditugu hiri nahiz auzo bakoitzeko ezaugarriak bertan bizi direnen osasunaren determinatzaileak direla. Hirigunearen ezaugarri jakinek  hilkortasunean eta morbilitatean eragiten dute, eragin positiboa edo negatiboa izan dezakete haurren garapen  neuropsikologiko eta fisikoan eta erlazio sozialetan eta populazio orokorraren aldarteetan eragiten dute ere.
Hiria eta osasunaren arteko erlazioa atzerapen gehiagorik gabe aztertu eta heldu beharreko gaia da, are gehiago migrazioa, demografia, energia eta klima-aldaketa bezalako erronkei aurka egiten den mundu honetan

Hizlaria: Jesús Ibarluzea ( Gazteleraz)

Jesus Ibarluzea biologoa, psikologoa eta osasen publikoan doktore da.

.

21

Zumarraga · 19:00 | Aralar, Mundua leku den lurra | Zelai Arizti

21

Iruñea · 19:00 | Paseoan iruñerriko mendietan barna | Iruñeko ingurumen hezkuntzako museoa

Luis Urzainkik gogoko du inguruan dituen mendiak oinez edo bizikletaz ezagutzea. “Iruñerriko mendiak, montes de la Cuenca de Pamplona”

Mintxo Bidaurre argazkilaria da eta esperientzia handia du argazkiak ateratzen mendira egiten dituen irtenaldi, eskalada, btt eta abarren inguruan.

Hitzaldi honi esker, aukera izanen dugu Iruñerria inguratzen duten mendiak ezagutzeko. Batzuetan hain ezezaguna zaigun ingurune natural hurbilena ezagutzeko gonbidapena.

Sarrera librea, ez da izena eman behar.

 

 

21

Hernani · 19:30 | Lurraldea eta herria, Eneko Bidegainen hitzaldia | Biteri Kultur Etxea

21

Elizondo · 19:30 | Landa begiradak: Landa eremuaren garapenean ekonomia eta hizkuntza eskutik | Arizkunenea Kultur Etxean

   Mexikoko nahuatl hizkuntza eta Tosepan kooperatiba taldearen kasuaz solastatuko da Lizbeth Sanchez Ortizek, Garabide Elkarteak antolatutako mintzaldian.

21

Arbizu · 20:00 | Naturari buruzko dokumentala | Arbizu

21

Arbizu · 20:00 | Aralar, Mundua leku den lurra | Udaletxea

22

Lesaka · | Udazkeneko feria | Plaza
Artisautza erakusketa Beheko Plazan eta azienda lehiaketa Plaza Zaharran. Ezpelur gaiteroek giroa alaituko dute goizean zehar. Egue rdian bertsolariak plazan eta azienda lehiaketaren sari banaketa.

22

Bizkaia · | Gaztagintza ikastaroa, egositako pastaz egindako gaztak. | Bizkaia

22

Bilbo · | "Vespa velutinari"-ri buruzko III Jardunaldia | Gran Bilbao Hotela

22

Sartaguda · 10:00 | Frutagintza ekologikoa | Kultur Etxea

22

Leioa · 10:00 | Geologia Jardunaldia | EHU Bizkaia, Oteiza Aretoa

22

Artea · 18:00 | Sukaldaritza tailerrak | Herriko Bentan

22

Artea · 18:00 | Elikadura kulturaren parte, munduari begirada tailerra | Herriko Benta

22

Ziordia · 18:00 | "Okilak" | Ziordia

Haurrendako tailerra BELTXen eskutik

22

Ezkaroz · 18:30 | Bertako barietate eta bioaniztasunari buruzko elkarrizketa | Jubilatuen Elkartean

22

Bilbo · 19:00 | Urdaibai gaur: Lorpenak eta erronkak | Bilboko Ekoetxean, Pelota kalea 5

22

Artea · 19:00 | Basoginta bizkaian, eta orainz er? Keko Alonsorekin berbaldia | Kultur etxea

22

Etxarri-Aranatz · 19:00 | Haurrentzako birziklatze tailerra | Etxarri- Aranatz

22

Ataun · 19:00 | Aralar, Mundua leku den lurra | Antzokia

23

Bizkaia · | Gaztagintza ikastaroa, egositako pastaz egindako gaztak. | Bizkaia

23

Ozaeta · | Zume biziarekin eraikia | Garaion Natur Artea, Otaza Auzoa z/g

23

Errezil · | Errezil Sagar astea | Errezil

23

Leioa · 10:00 | Geologia Jardunaldia | EHU Bizkaia, Oteiza Aretoa

23

Barakaldo · 11:30 | Lorategiko landareak Guinness marken artean | Barakaldoko lorategi Botanikoa

23

Aritzala · 16:00 | II Agroekologikoa jardunaldiak 2018-2019 | Udaletxea

23

Ozaeta · 18:00 | Zume biziarekin eraikia | Garaion Natur Artea, Otaza Auzoa z/g

23

Lazkao · 18:00 | Elikadura eta Goi Mailako kirola | Iztueta Baserria

23

Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Hanburgesa beganak | Mamia,Calle Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,

23

Altsasu · 18:00 | "Anfibioak" | Altsasu

Haurrendako tailerra BELTXen eskutik

23

Lizaso · 18:00 | Elikadura eta osasun tailerrak:Helduen obesitatea | Lizaso

23

Tafalla · 19:30 | Jose Bove-ren hitzaldia | Kulturgunean

23

Ezpeleta · 19:30 | Inguruko produktuen azoka | Ezpeletako udaletxean

23

Errezil · 21:00 | Errezil Sagar astea: Baserrietako izenak eta abizenak, Josu Tellabiderekinn izenak e | Borondegin

23

Alegia · 22:00 | Aralar, Mundua leku den lurra | Zinema

24

Urepel · | Urepeleko gabonetako merkatua asteburu osoan | Urepel

Azaroaren 24a eta 25ean, iraganen da usaiako Eguberriko merkatua Urepeleko plazan Annieren lantegian: eskulanak, etxe ekoizpenak, manège-a bat…

24

Donostia · | Baso-eskola metodologiarako sarrera tailerra | Uliako Interpretazio zentroa

24

Erronkari · | "Artzaina" argazki erakusketa | Natur Interpretazioa Zentroan

24

Plentzia · 09:00 | Arrikote Mineralen erakusketa | Goñi Portala

24

Bilbo · 09:30 | Bolintxu Bizirik! Ibilbidea | Zabalburu

24

Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola

24

Bilbo · 10:00 | Gure Lurreko Merkatua | Areatzako Tinglatuetan

Larunbatero Gure Lurreko Merkatua aurkituko duzu Bilbon, hain zuzen  Areatzako  Tinglatuetan. Merkatu hori  abian jarri zuten, 2014eko irailean , Bilboko Udalak, Bizkaiamendik eta Slow Food Bizkaiak, eta, bertan, Bizkaiko ekoizleek parte hartzen dute. Larunbatero, goizeko 10:00 etatik 15:00 etaraino sasoiko produktu bizkaitarrak erosteko aukera izango da. 

24

Goizueta · 10:00 | Goizuetako XV. Azienda, artisau eta Nekazal Azoka | Goizueta

24

Donostia · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Legazpi 4

Sendabelar eta kosmetika natural ikastaro honetan, gure eguneroko garbitasun eta zaintza beharretarako produktuak egingo ditugu. Ikastaroak praktikoak dira eta ikasle bakoitzak egindako produktua etxera eramango du. Apunteak eta materialak gure esku.

 

24

Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea

24

Zalla · 10:00 | Zallako tokiko barietateak eta haziak ekoizteko eta gordetzeko oinarrizko ezagupenak”. ikastaroa | liburutegia

24

Donostia · 10:00 | Sendabelar ikastaroa, ezpainetarako baltsamoa | Davita, Legazpi 4

24

Bidarte · 10:00 | Geologia ibilbidea: Euskal Itsasbazterreko flyscha: k/t krisiak euskal motelen tolestuetara | Bidarte

Geologia irteera | Irteera honen kari K/T krisia eta muger flyscha ezagutuko ditugu: ezartze baldintzak, deformazioa eta higadura. Piriniotako deformazioak euskal itsasbazterreko paisaian duen eragina ulertzeko aukera ederra.

  • Denentzat | Prezioa: nahi dena | Hitzordua Bidarten, izena ematerakoan zehaztuko da: cpielittoralbasque.sig@hendaye.com edo 05.59.74.16.18

24

Donostia · 10:15 | Pasta freskoko tailerra | Tabakalera

Pasta freskoa egiten ikasteko ikastaroa, ondoren barrutik betetzeko edo hainbat saltsarekin uztartzeko. Tallarinak Boloniako erara, ravioli barrubeteak, eta abar, izango dira tailer honetan egingo ditugun plateren arteko zenbait.

https://www.kutxakultur.eus/eu/aulas/pasta-freskoko-tailerra/

24

Busturia · 10:30 | Ibilbide Gidatua: Golako Ibilbidea | Urdaibai ekoetxea

. PR-BI 167. GOLAKO IBILBIDEA. Ibilbide gidatua. Adina: 6 urtetik aurrera. Tarifa: Doakoa.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

24

Bilbo · 11:00 | Bizi martxa! | Foru Aldundian

24

Durana · 11:00 | Mendiko prestakuntza saioa | Sologana Zentruan

24

Aramaio · 11:00 | Tokiko Barietateen dastaketa | Iturrieta Sagardotegia

24

Elizondo · 11:30 | Landa begiradak | Arizkunenea Kultur Etxean

José Bové Frantziako nekazaritza sindikalista eta europarlamentaria da. Europako parlamentuan nekazaritza eta landa-garapeneko lehendakari ordea eta Confédération paysanne nekazal sindikatu frantsesaren fundatzailea eta bozeramaile ohia ere bai. Nekazaritza-politika alternatiboaren bila, tokian tokiko nekazari ttikien defentsan atera da beti, nazioarteko merkataritzako itun ekonomikoak salatuz. Elikadura burujabetzaren aldeko ekintzailea izanik, nazioarteko ekimenetan parte hartu izan du. Transgenikoen kontra ere gogor mintzatu izan da. José Bové landa eremuen eta nekazaritzaren etorkizunaz ariko da, geroari buruz Baztanerako kontuan hartzeko gaiak. Mintzaldia Udalak antolatu du eta azaroaren 24an, Arizkunenea kultur etxean izanen da, 11:30ean. Euskarara aldi bereko itzulpen zerbitzua eskainiko da. Bovéren mintzaldia Landa Begiradak goiburupean Udalak antolatu dituen jardunaldien barnean eginen da.

24

Gernika-Lumo · 12:00 | Gernikako euskaliptoaren aurrean aurreskua | Gernika-Lumo

24

Iruñea · 12:00 | Nafarroako jatorrizko izendapena duten ardoen dastaketa | Chez Belagua Jatetxea
  • 25 laguneko taldeak
  • Prezioa: 10 € pertsoneko
  • Informazio gehiago: www.guiartenavarra.com / 948741273

24

Elizondo · 16:00 | 2. eskuko azoka | Iriarte Pilotalekua

24

Busturia · 17:00 | Lorez Lore | Urdaibai ekoetxea

  Ekoetxea Urdaibaiko lorategia apaintzeko tailerra. Adina: 6 urtetik aurrera. Tarifa: 1€.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

24

Busturia · 17:30 | Batnight | Urdaibai ekoetxea

Saguzarren mundura sarrera hitzaldia eta ondorengo ibilbidea behaketarako. Adina: 6 urtetik Aurrera. Tarifa: 1€.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

24

Orozko · 18:00 | Bisita Ibarrako kanpusantura: Heriotzean bizi | Orozko

25

Bilbo · | San Andresetako nekazaritza Azoka | Ametzolako Plaza

25

Zaldibar · | Baserriko produktuen Azoka | .

25

Zeberio · | Nekazaritza eta Eskulangintza Azoka | .

25

usurbil · | XX. Erle Eguna | Plaza

Azoka eta XVIII. Ezti Lehiaketa

25

orozko · | Harrobietara bixita | Orozko

25

Eibar · | Bakailao Lehiaketa | .

25

Donostia · | Baso-eskola metodologiarako sarrera tailerra | Uliako Interpretazio zentroa

25

Arratzu · 09:00 | Arrolako oppridumera bisita gidatua | Arrolagunea

25

Plentzia · 10:00 | Arrikote Mineralen erakusketa | Goñi Portala

25

Busturia · 10:30 | Urdaibaiko Altxorrak:Errege bidea | Urdaibai ekoetxea

Bermeo eta Gernika batzen zituen Errege Bide zahar honetatik, mendeetan zehar erromesak, merkatariak eta baita Gaztelako Errege eta Bizkaiko Jaunak pasatu izan dira. Landazabaleko eta atlantiar kostaldeko biodibertsitatea ezagutuko ditugu. Adin guztiei zuzenduta. Tarifa: 3€.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

25

Etxalar · 11:00 | Usategietara bisita gidatua | Plaza
ETXALAR.
Usategietara bisita gidatua Ordua: 11:00
Prezioa: Helduak 5€; haurrak(6-12 urte) 4€ Iraupena: 1,5h
Informazio + : Tfno 690267756

25

Donostia · 11:00 | Natura kamara atzean | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea

Ibai Llosa gazteak, askotan oharkabean pasatzen den Trebiñoko Konderriko fauna, flora eta paisaiaren aberastasun eta
aldaketak erakusten ditu 3 urtetan zehar grabaturiko dokumental baten bidez.

SEO/BirdLife-k babesturiko aurkezpen honetan, La vida oculta de Treviño dokumentala ikusteaz gain, Ibai Llosak bere esperientzia kontatuko digu. 16 urteko mutil gazte bat horrelako lan batean murgiltzera daramaten kezkak eta baita urtaro bakoitzaren ezaugarriak islatzeko erabili behar izan dituen trikimailu eta teknikak ere, hauetako tresna batzuk bertatik bertara ezagutzeko aukera ere izango dugularik. Batek daki, agian saio honetatik gure dokumentala grabatzeko ideia eta proposamenak atera ditzakegu!

25

Aranguren bailara · 11:30 | Fauna basatiaren berreskurapenerako egiten den lanari buruzko hitzaldia eta bisita gidatua | Ilundain

25

Busturia · 11:30 | Aztarnak famili artean | Urdaibai ekoetxea

Animali eta baserri inguruaren arteko interakzioa ezagutzeko ekintza. Talde murriztuak. Adin guztiei zuzenduta. Tarifa: 9€. 10 urtetik beherakoak doan.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

25

Ezkio · 12:00 | "Sagarretik sagardora. Sagardotik ozpinera" dastaketa lantegia | Igartubeiti Baserri Museoa

Igartubeiti Baserri Museoak, Bizi Baratzea eta Sagardoaren Unibertsitatearekin lankidetzan, "Sagarretik sagardora. Sagardotik ozpinera" dastaketa lantegia antolatu du, uztailaren 25ean, 12:00-14:00.

Dani Lasa, sorkuntza lankidetzaren inguruko egitasmoak sustatzen dituen sukaldariak eta Jakoba Errekondo agronomo eta paisajistak eskainia.

Helduei zuzendua.

Gehienez 20 parte hartzaile.

Izen emateak: igartubeiti@gipuzkoa.eus; 943 72 29 78

25

Busturia · 17:00 | Txikipintxo | Urdaibai ekoetxea

Sasoiko produktuak erabiliz pintxo ezberdinak sortzeko tailerra. Adina 6 urtetik aurrera. Tarifa: 3€.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

26

Tutera · | "Inverdura" jardunaldien VII.edizioa | Tutera

Eskoletako haurrak merkatura gerturatzen dira eta garaiko produktuak ezagutzen dituzte

mostrándoles la verdura de invierno.

Aprenderán cómo reconocer la verdura de temporada, comprarla, cocinarla y comerla.

Organiza: Concejalía de comercio.

Visitas escolares al Mercado de Abastos. Acercamos a los escolares al mercado

mostrándoles la verdura de invierno.

Aprenderán cómo reconocer la verdura de temporada, comprarla, cocinarla y comerla.

Organiza: Concejalía de comercio.

26

Bilbo · 12:45 | Moneta sozialetatik haratago.Ekhilur S.Koop. proiektua | Ekonomia eta Enpresa fakultatea, Sarriko

26

Astigarraga · 17:00 | Astigarragako herri baratzean Jakoba Errekondoren landareen kontsultategia zuzenean | Herri baratzeak

27

Zizurkil · | Frutagintza | Fraisoro Eskola

27

Eibar · 09:30 | Gosariak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,

27

Derio · 10:00 | Nekazaritzaren eragina paisaiaren kudeaketan | Derioko Nekazaritza eskolako Areto Nagusian

27

Hazperne · 10:00 | Baserriaren transmisioa jardunaldia | Nekazaritza Ganbera

27

Derio · 10:00 | Nekazaritzaren eragina paisaiaren kudeaketan | Derioko Nekazaritza eskolako Areto Nagusian

27

Amorebieta-Etxano · 10:30 | EHKOlektiboko ESNE-BEHI lan-taldeak urteko bilera | Errotik

Kepa Agirregoikoaren eskutik, ERROTIK proiektua ezagutzeko aukera izango dugu.

27

Mutiloa · 17:00 | Konposta ateratzea | Ibaialde Pasealekua

27

Etxarri-Aranatz · 17:00 | "Saguxarrak" | Etxarri- Aranatz

Haurrendako tailerrak BELTXene  eskutik

27

Arrasate · 17:00 | Udazkeneko zaporeekin sukaldean | Hiper-Eroskiko sukaldaritza gelan

27

Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian

27

Lemoiz · 18:00 | Jakoba Errekondorekin Landareak lantzen 2019ren aurkezpena eta kontsultategia | Armintzako kultur etxea

27

Iruñea · 18:00 | Elikadura-lantegiak: Errezeta jasangarriak: sukaldaritza ingurumen-irizpideekin | Iruñeko ingurumen hezkuntzako museoa

Lantegi eta irteera guztiak doan dira. 16 urtetik gorakoendako dira, eta aurrez eman behar da izena.

Ismael Usón

GELTOKI
(autobus-geltoki zaharra)

Ismael Usón Geltokiko jatetxeko sukaldaria da.

Lantegietan errezetak eginen dira, barazkiekin, honako hauek aintzat hartuta: ingurumen-irizpide arduratsuak, kontsumitzeko hautatzen ditugun elikagaiak, horien jatorria, sasoia eta ekoizpen-modua, ingurunea eta gure tradizioak gordetzea eta ingurumen-dibertsitatea zaintzea.

 

Lantegiak independenteak dira.

Behin-behineko izen-ematea
Urriaren 1etik aitzina 010 edo
948 42 01 00 (Iruñeaz kanpotik deituz gero) telefonoetara deituta.

27

Eibar · 18:00 | Gosariak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,

27

Iruñea · 18:00 | Elikadura Lantegiak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa

ELIKADURA-LANTEGIAK: ERREZETA JASANGARRIAK: SUKALDARITZA INGURUMEN-IRIZPIDEEKIN
Ismael Usón Geltokiko jatetxeko sukaldaria da. Lantegietan errezetak eginen dira, barazkiekin, honako hauek aintzat hartuta: ingurumen-irizpide arduratsuak, kontsumitzeko hautatzen ditugun elikagaiak, horien jatorria, sasoia eta ekoizpen-modua, ingurunea eta gure tradizioak gordetzea eta ingurumen-dibertsitatea zaintzea.
Lantegiak independenteak dira.

Behin-behineko izen-ematea Urriaren 1etik aitzina 010 edo 948 42 01 00 (Iruñeaz kanpotik deituz gero) telefonoetara deituta.

27

Elorrio · 19:00 | Baso-politika berri baterantz. Gure basoen oraina eta geroa. Mahai ingurua | Iturri Kultur Etxea

27

Beasain · 20:00 | Udazkeneko elikagaiekin inprobisatzen | Granel dendan, Nagusia 13

Hurrengoak

Azaroak 9 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Azaroak 10 | Kanpezu · | San Martin Azoka | Kanpezu
Azaroak 13 | Donostia · 18:00 | International Gull Meeting | Ondarreta pasealekua 24
Azaroak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Azaroak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Arrato | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 14 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Abenduak 19 | Gasteiz · | Eguberriko nekazaritza azoka | Gasteiz
Abenduak 20 | Amurrio · | Eguberriko azoka | Amurrio
Abenduak 21 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Errota Harriak 2 | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 24 | Ordizia · | Gabonetako Azoka Berezia | Ordizia
Urtarrilak 1 | Deba · | Idi probak | Deba
Urtarrilak 1 | Hendaia · | Natura eta Kultura ekimenak | Euskal Itsasbazterra
Urtarrilak 1 | Leintz-Gatzaga · 17:00 | Azkorena Eztia | Azkorena Nekazal Etxea
Urtarrilak 4 | Goierri · | Goierriko Txotx irekiera | Goierri
Urtarrilak 5 | Astigarraga · | Musik & Txotx Petritegi | Petritegi sagardotegia
Urtarrilak 5 | Gasteiz · 10:00 | Errege Ogia egiten ikasi | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 5 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Urtarrilak 7 | Oñati · | Ardiak kumatzeko eta gaztagintza ikastaroa | Artzain Eskola
Urtarrilak 8 | Hernani · 10:00 | Enpresaren kudeaketa | Iturolan Elkarlan Sorgunea
Urtarrilak 9 | Astigarraga · | Euskal Sagardoa, oinarrizko dastatzea txotx garaian, ikastaroa | Astigarraga
Urtarrilak 9 | Eibar · 18:00 | Afari Begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Urtarrilak 9 | Gasteiz · 19:00 | Naziaorteko sukaldaritza | Mamia,Calle Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 10 | Derio · | Abelgorriari buruzko ikastaro trinkoa | Derioko Nekazaritza Eskola
Urtarrilak 10 | Derio · | Hegaztizaintza: haragitarako eta erruteko hegaztiak, ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Urtarrilak 10 | Eibar · 17:00 | Pisua kontrolatzeko taldea | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Urtarrilak 11 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur etxea
Urtarrilak 11 | Gasteiz · 18:00 | Detox kaldo, zopa eta kremak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 11 | Iruñea · 18:00 | Familian egiteko lantegia zuk zeuk zeure eskuekin: Egin itzazu zeure gabonetako apaingarriak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Urtarrilak 11 | Azpeitia · 20:00 | Txotx irekiera jaialdia | Añota
Urtarrilak 12 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Foruen Plaza
Urtarrilak 12 | Usurbil · | Sagardohop | Astiazaran sagardotegia
Urtarrilak 12 | Derio · | Kapoiak lortzeko txitak zikiratzea, ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Urtarrilak 12 | Zubieta · | SagardoHop Txotxaren Irekiera | Iruin Sagardotegia
Urtarrilak 12 | Donostia · 10:30 | Baso txangoa familiartean | Uliako Interpretazio zentroa
Urtarrilak 12 | Donostia · 10:30 | Bihotz Inguru baso txangoak familiartean | Ulia Basoa
Urtarrilak 12 | Gasteiz · 11:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 12 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Urtarrilak 12 | Donostia · 17:00 | "Natura Change" erakusketara bisita gidatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Urtarrilak 13 | Sestao · | Nekazaritza-azoka | Sestao
Urtarrilak 13 | Lazkao · 10:00 | Astotxo Eguna | Lazkao
Urtarrilak 13 | Donostia · 10:00 | Zuntza edertzea, aberastea eta birziklatzea ikastaroa | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Urtarrilak 13 | Donostia · 10:00 | Zuntza birziklatzea, edertzea eta aberastea | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Urtarrilak 14 | Arkauti · | Zuhaitzak zutik daudenean neurtzeko eta kubikatzeko sistemak, ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Urtarrilak 14 | Derio · | Baratze unitate txikiak: tunela muntatzea eta ureztatze sistema ezartzea ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Urtarrilak 14 | Donostia · | Txoriak 3.0 Jantoki belaunaldi berria | Ulia Interpretazio Zentroa
Urtarrilak 14 | Donostia · | Uliategia | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Urtarrilak 14 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Urtarrilak 14 | Eibar · 17:00 | Pisuaren kontrola | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Urtarrilak 15 | Lezo · 09:00 | Ekonomia zirkularra | Kultur Aretoa
Urtarrilak 15 | Eibar · 10:00 | Neguko errezeta begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Urtarrilak 15 | Hernani · 10:00 | Marketinga, webguneak eta sare sozialen kudeaketa | Iturolan Elkarlan Sorgunea
Urtarrilak 15 | Eibar · 10:00 | Neguko errezeta begetalak | Egogain 16
Urtarrilak 15 | Zeberio · 10:00 | Artisau ogiaren prestakuntza | Zeberio
Urtarrilak 15 | Bermeo · 19:00 | 1912.urteko galarrena | Demiku Jubilatuen elkarteko lokalean
Urtarrilak 16 | Astigarraga · 12:00 | Txotx berri festa | Plaza
Urtarrilak 16 | Astigarraga · 12:00 | XXVI. Sagardo Berriaren Eguna 2019 | Sagardoetxea
Urtarrilak 16 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Urtarrilak 16 | Iruñea · 17:00 | Saskigintza-lantegia, gaztainondoz eta zumez | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Urtarrilak 16 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak II | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Urtarrilak 16 | Zeanuri · 18:00 | Basogintzaren inguruko jardunaldia | Eguzkiola Kultur Elkartean
Urtarrilak 16 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak | Egogain 16
Urtarrilak 16 | Bilbo · 19:00 | Artzituak | Labore Bilbao, Haro Plaza 3
Urtarrilak 17 | Trebiñu · | Arabako Txotx irekiera | Trebiñu
Urtarrilak 17 | Bilbo · 10:30 | Auzolana Sanfran ortuan | Mariaren Bihotza Plaza
Urtarrilak 17 | Zalla · 16:30 | Ate irekiak: Landabaso | Zalla
Urtarrilak 17 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Urtarrilak 17 | Zumaia · 18:30 | Zerua ezagutzen familientzako tailerra | Oxford aretoa
Urtarrilak 17 | Zeanuri · 19:00 | Basogintzaren inguruko jardunaldia | Eguzkiola Kultur Elkartean
Urtarrilak 17 | Bermeo · 20:00 | Kaitxo, espezialitate kafeak | Talako Punta
Urtarrilak 18 | Mungia · | Olatxuko laboreak Mungiako Azokan | Mungia
Urtarrilak 18 | Mungia · | Nekazaritza-azoka, San Antontxu | Mungia
Urtarrilak 18 | Gernika-Lumo · | Bazkari Herrikoia | Gernika-Lumo
Urtarrilak 18 | Eibar · | Basogintzaren kudeaketa proposamena | Arrate Kultur Elkartea
Urtarrilak 18 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Urtarrilak 18 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Urtarrilak 18 | Gasteiz · 17:30 | Gaztaindegia etxean | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 18 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Plazida Otaño Kultur gunean
Urtarrilak 18 | Zeanuri · 19:00 | Basogintzaren inguruko jardunaldia | Eguzkiola Kultur Elkartean
Urtarrilak 19 | Arrasate · | Zuhaitz eguna | Arrasate
Urtarrilak 19 | Iruñea · | Urteko lehen Auzolana | Piparrikan Jarauta, 5,
Urtarrilak 19 | Bilbo · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Bilbo
Urtarrilak 19 | Bilbo · | Olatxuko laboreak Bilboko Azokan | Areatzako Tinglatuetan
Urtarrilak 19 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Urtarrilak 19 | Ainiza Monjolose · 09:00 | EUSKAL HERRIKO LABORANTZA GANBARAK 14 URTE ! | EHLG-ko egoitza
Urtarrilak 19 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Urtarrilak 19 | Hondarribia · 09:30 | Fruta-arbolen inausketa eta zainketa | Endanea Garden
Urtarrilak 19 | Iruñea · 10:00 | Auzolana Piparrika Herri Baratzean | Piparrika Herri Baratzea
Urtarrilak 19 | Segura · 10:00 | Osasunaren autogestiorako tailerra | Kultur etxea
Urtarrilak 19 | Hendaia · 10:30 | Euskal Herriko erle beltza | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Urtarrilak 19 | Olarizu · 10:30 | Estanpatu zure landarea, zigiluen sorkuntza | Olarizuko Etxealdea
Urtarrilak 19 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Urtarrilak 19 | Santurtzi · 11:00 | Herri baratzeak | Mamariaga kulturgunean
Urtarrilak 19 | Muskiz · 11:30 | Eskola-jantoki eredu berri baten aldeko aldarrikapena | Muskiz
Urtarrilak 19 | Aiara · 12:00 | Haritz malatuari omenaldia | Haritz Malatua
Urtarrilak 19 | Ezkio · 16:30 | Marbling: Uretan margotzen | Igartubeiti Baserri Museoa
Urtarrilak 19 | Apinaiz · 18:00 | Gaztaionondoaren izurri eta gaixotasunaren inguruko prestakuntza | Apinaizko Gizarte Etxean
Urtarrilak 20 | Dima · | Azoka ekintza | Igitie Azoka
Urtarrilak 20 | Trebiñu · 09:30 | Arrieta mendira ibilaldi gidatua | Gasteizko mendatea
Urtarrilak 20 | Bilbo · 10:00 | Antxandan orietazioa | Artzandako funikular ondoko irristaketa pistan
Urtarrilak 20 | Apinaiz · 10:00 | Apinaizko gaztainondo sailaren ikustaldi teknikoa | Apinaizko Gizarte Etxean
Urtarrilak 20 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Urtarrilak 20 | Barakaldo · 11:00 | Barakaldo erdi arotik gaur egunera arte | Herriko Plaza
Urtarrilak 20 | Dima · 11:30 | Ihes Gela | Igitie Azokan
Urtarrilak 21 | Antzuola · | "Debagoienako pastoriek" | Antzuola
Urtarrilak 21 | Hendaia · | Erleak, polinizatzaileak eta pestizidak | Euskal erlaitzeko Etxea
Urtarrilak 21 | Zizurkil · | Sagarrondoaren kondaira | Plazida Otaño Kultur gunean
Urtarrilak 21 | Errenteria · | Euskal Itsasbazterran urperaketak | Xenpelar Aretoa
Urtarrilak 21 | Donostia · 06:00 | Ilargi eklipsearen behaketa | Aranzadi Zientzia Elkartea,Zorroagagaina 11
Urtarrilak 21 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Urtarrilak 21 | Huarte · 18:00 | Nafarroako somelierran batzarra | Don Carlos hotela
Urtarrilak 21 | Iruñea · 19:00 | Ardo dastaketa | Don Carlos Hotela
Urtarrilak 22 | Barasoain · 10:00 | Baldorban nitratoekiko zaurgarriak diren guneei buruzko jardunaldia | Kooperatiba
Urtarrilak 22 | Zamudio · 17:00 | Gym Berdeak | Zamudiotarren lorategia
Urtarrilak 22 | Usurbil · 19:00 | Andatzan egindako ikerketa arkeologikoaren emaitzen aurkezpena | Potxoenea
Urtarrilak 22 | Tutera · 19:00 | Nola murriztu kontsumoa eta faktura elektrikoa | "El molinar" Ingurumen zentroa
Urtarrilak 23 | Abadiño · 10:00 | Nola egin neguko produktuekin hartzigarriak | EHNE bulegoan
Urtarrilak 23 | Hendaia · 10:00 | Pedagogia Azsteazkenak | Cpie
Urtarrilak 23 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Urtarrilak 23 | Hendaia · 10:30 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT,Itsas-lerroa neguan | Cpie
Urtarrilak 23 | Zornotza · 11:00 | Bizkaiko Txotx irekiera | Uxarte Sagardotegia
Urtarrilak 23 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Urtarrilak 23 | Tutera · 17:00 | Birziklatutako kartoiekin egindako maskarak | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Urtarrilak 23 | Gasteiz · 18:30 | Txoko – Esne – Nutella Cookie-ak: Hau zoramena!! | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 23 | Donostia- · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Egia Kultur Etxea
Urtarrilak 24 | Irun · | “banka, energia edota telekomunikazio zerbitzu alternatiboak eskaintzen dituzten hainbat proiektu ezagutzeko | Lakaxita
Urtarrilak 24 | Gasteiz · 17:00 | Etxeko ogi integrala ama-orearekin | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 24 | Donostia · 18:00 | Bizitzaren jasangarritasuna Donostian, hitzaldia | Okendo Kultur Etxea
Urtarrilak 24 | Donostia · 18:00 | Bizitzaren jasangarritasuna Donostian | Okendo Kultur Etxea
Urtarrilak 24 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Urtarrilak 24 | Eibar · 19:00 | Basogintzaren kudeaketa proposamena | Arrate Kultur Elkartea
Urtarrilak 24 | Donostia · 19:00 | Sapiens ispiluaren aurrean | Liburutegi Nagusia, San Jeronimo z/g
Urtarrilak 25 | Iruñea · | Araizko Belar Kablearen erakusketa | Geltoki
Urtarrilak 25 | AINHICE-MONGELOS · 09:30 | Arbolaren betebeharra etxaldean eta landatze proiektua sortzea | EHLG
Urtarrilak 25 | Zalla · 10:00 | Ate irekiak:Fruta-arbolen inausketa eta fitosanitarioak | Frutagintzako Estazioa
Urtarrilak 25 | Hendaia · 14:00 | Etxepetteko Uhaldeak | Cpie
Urtarrilak 25 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur etxea
Urtarrilak 25 | Aritzala · 17:00 | II Agroekologikoa jardunaldiak 2018-2019 | Deirriko udala
Urtarrilak 25 | Gasteiz · 18:00 | Garagardo Byra-mamiaren dastaketa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 25 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Urtarrilak 25 | Olarizu · 18:00 | Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia | Olarizuko Etxealdea
Urtarrilak 25 | Elgoibar · 19:00 | Dolmenen ibilbidea | Kultur Etxea
Urtarrilak 25 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Urtarrilak 25 | Iruñea · 19:30 | Araizko Belar Kablearen erakusketa | Geltoki
Urtarrilak 25 | Ezpeleta · 20:00 | Irulegiko ardoen dastaketa | Ezpeleta
Urtarrilak 26 | Barakaldo · | San Bizente Nekazaritza-azoka | Barakaldo
Urtarrilak 26 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa | Legazpi 4
Urtarrilak 26 | Donostia · | Baso Eskola, hastapen tailerra | Ulia Interpretazio Zentroa
Urtarrilak 26 | Muxika · 09:30 | Bizkaiko Harizti handienaren landaketa saioa | Ibarruri
Urtarrilak 26 | Donostia · 10:00 | Perfumea egiten ikas ezazu | Davita, Legazpi 4, 1
Urtarrilak 26 | Burgi · 10:00 | Burgiko III.Topaketa | Burgi
Urtarrilak 26 | Donostia · 10:00 | Kosmetika Natural eta ekologikoa | Izartxuri, Prim 22 solairuartea, 4. atea
Urtarrilak 26 | Tolosa · 10:00 | Asteko menuaren antolaketa | Guki ekogunea
Urtarrilak 26 | Errenteria · 11:00 | Zuhaitz Landaketa | Gaztañoko Sorgunean
Urtarrilak 26 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Urtarrilak 26 | Loiu · 12:30 | Loiuko VIII:Nazioarteko Putxera lehiaketa | Loiu
Urtarrilak 26 | Ezkio · 16:30 | ARTO MALUTA | Igartubeiti Baserri Museoa
Urtarrilak 26 | Altzaga · 20:30 | Txotx irekiera Olagin | Olagi
Urtarrilak 27 | Donostia · | Baso Eskola, hastapen tailerra | Ulia Interpretazio Zentroa
Urtarrilak 27 | Bilbo · 10:00 | Zelan kozinatu neguko barazkiak? | Zohardia Kultur Txokoan; Errekalden
Urtarrilak 27 | Donostia · 10:00 | Kosmetika Natural eta ekologikoa | Izartxuri, Prim 22 solairuartea, 4. atea
Urtarrilak 27 | Ortuella · 10:00 | Erleen mundu harrigarria, tailerra | Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea
Urtarrilak 27 | Aia · 10:30 | Arraza anitzeko ganaduen V.enkantea | Aiako testaje-zentroa
Urtarrilak 27 | Barakaldo · 11:00 | Barakaldo erdi arotik gaur egunera arte | Herriko Plaza
Urtarrilak 27 | Atauri · 11:00 | Atauriko meategiak ezagutu nahi dituzu? | Atauriko zubia
Urtarrilak 27 | Kortezubi · 11:30 | Azken Domeka | Santimamiñen
Urtarrilak 27 | Zarautz · 12:00 | Sagardo Eguna | Plaza
Urtarrilak 27 | Donostia · 12:30 | Otsaileko zerua eta satelite artifizialak, zuzeneko saioa | Eureka Zientzia Museoa
Urtarrilak 27 | Eibar · 18:00 | Basogintzaren kudeaketa proposamena, "Gutik Zura" dokumentala | Arrate Kultur Elkartea
Urtarrilak 28 | Basauri · | Barazki frutazaintza | Mercabilbao. Ibarreta auzoa 1
Urtarrilak 28 | Arantzazu · | USTIATEGIAREN KUDEAKETA TEKNIKO-EKONOMIKOA ETA SEKTOREKO LAGUNTZA PLANGINTZAK | Artzain eskola, Gomiztegi Baserria
Urtarrilak 28 | Guardia · | MAHASTIZAINTZA EKOLOGIKOA. HASTAPENA | Hazi Araba
Urtarrilak 28 | Iruñea · | Faunaren jarraipen metodoak | Zientzia fakultatea, liburutegia
Urtarrilak 28 | Bilbo · 18:00 | Itsasontzietan tradiziozko trazaduraren sekretua | Alondigako Molla gelan
Urtarrilak 28 | Ondarroa · 18:30 | Zer gertatuko ote da gure itsasoan datozen urteotan? Hitzaldia | Beikozini
Urtarrilak 28 | Donostia · 19:00 | Zer ari da gertatzen Donostian. Botereak eta hirigintza politika. Hitzaldia | Koldo Mitxelena
Urtarrilak 29 | Tutera · 19:00 | Kontsumo aukera osasuntsuak eta arduratsuak.Kontsumo talde agroekologikoak | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Urtarrilak 29 | Bergara · 19:00 | Amiantoaren ondorioak | Irizar Jauregian
Urtarrilak 29 | Bilbo · 19:30 | Pasta ikastaroa | "El Txoko Nordisk" Barrenkale 26
Urtarrilak 30 | Donostia · | Sagardotegietan belaunaldi aldaketa. 1. jardunaldia | Hazi Gipuzkoa Zentroa
Urtarrilak 30 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur etxea
Urtarrilak 30 | Donostia · 18:30 | Kaioak identifikatzeko hastapen ikastaroa | Zorroagagaina 11
Urtarrilak 30 | Gasteiz · 18:30 | Mamiako ogi eta goxo dastaketa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 30 | Baiona · 18:30 | Otsokop bilkura publikoa | Lattre de Tassigny etorbidea 1
Urtarrilak 30 | Donostia · 19:00 | XVII Arkeologia Jardunaldia | San Telmo Museoa
Urtarrilak 30 | Beasain · 19:00 | Neguko zerealak | Granel dendan
Urtarrilak 30 | Larrabetzu · 19:30 | Gym Berdeak | Anguleri Kultur Etxea
Urtarrilak 31 | Basauri · | BARATZE-KULTIBOEN MANEIUA | Mercabilbao
Urtarrilak 31 | Gasteiz · | Euskadiko Ekoturismo II Foroa | Europa Jauregia
Urtarrilak 31 | Zestoa · 08:00 | Harakintza eta Haragikien elaborazioa izeneko ikastaroa | Urkaiko Baserritarren kooperatiba
Urtarrilak 31 | Zalla · 10:30 | Sukaldaritza beganoa | Joyce akademia
Urtarrilak 31 | Itziar · 12:00 | Landaola Sari banaketa | Burugorri eraikinean
Urtarrilak 31 | Gasteiz · 16:00 | zelake eta espelta ogiak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 31 | Donostia · 18:00 | Bizitzaren jasangarritasuna Donostian | Okendo Kultur Etxea
Urtarrilak 31 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Urtarrilak 31 | Donostia · 19:00 | Europan azkenetakoa ehizatutako kobazuloetako lehoiaren inguruko errito prehistorikoak, Marian Cuetoren hitzaldia | San Telmo Museoa
Urtarrilak 31 | Tolosa · 19:30 | Amalur 2019: Asier Hilario - Harriz harri | Topic, Euskal Herria plaza, 1
Otsailak 1 | Amurrio · | Mahastizaintza | .
Otsailak 1 | Amurrio · | MAHASTIAREN INAUSKETA | Hazi Araba Zentroa
Otsailak 1 | Donostia · | Euskadiko klima aldaketaren astea | Kursaal elkargunea
Otsailak 1 | Zalla · 10:00 | Mahasgintza eta enologia | Iturramako Civicoxean
Otsailak 1 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Otsailak 1 | Ezpeleta · 20:00 | Ezpeletako Biperraren Gaualdia | Biperraren sindikatoa
Otsailak 2 | Alfaro · | Zikunaren Eguna | Espainia Plaza
Otsailak 2 | Zamudio · | Nekazamudio | Kultur etxeko patioan
Otsailak 2 | Laudio · | Txerriari buruzko monografikoa. Nekazaritza eta eskulangintza. San Blas | Herriko Plaza
Otsailak 2 | Zamudio · | NekaZamudio azoka | Plaza
Otsailak 2 | Orozko · | Nazioarteko Hezeguneen eguna. | Gorbeiako Parke Naturala
Otsailak 2 | Busturia · 09:00 | Itsas hegaztien behaketa Matxitxakoko behatokitik | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Hondarribia · 09:30 | Fruta-arbolen inausketa eta zainketa | Endanea Garden
Otsailak 2 | Busturia · 10:00 | ANFIBIOAK ETA HEZEGUNEAK | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Otsailak 2 | Gasteiz · 10:00 | Pasta Freskoa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 2 | Getxo · 10:00 | Hezeguneen eguna | Bolue Hezegunean
Otsailak 2 | Donostia · 10:00 | Bizitzaren jasangarritasuna Donostian | Cristina Eneako Ingurumen baliabideen etxea
Otsailak 2 | Arrieta · 10:00 | Bertoko basoari tetekina atera ahal diogu? Nola? | Arrietako Plazan
Otsailak 2 | Hendaia · 10:30 | Txingudi badiaren Geologia eta Geomorfologia | Cpie
Otsailak 2 | Busturia · 10:30 | URDAIBAIKO HEZEGUNEAK: ZABOR BILKETA. LIBERA. SEO/Birdlife | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Irun · 10:30 | Lurringintza artesanala | Ficoba
Otsailak 2 | Irun · 10:30 | LURRIGINTZA ORGANIKO IKASTARO PROFESIONALA | Ficoba
Otsailak 2 | Donostia · 11:00 | Auzolana, Uliako putzuen zindariak | Ulia Interpretazio Zentroa
Otsailak 2 | Deba · 11:00 | Familientzako orientazio martxa | Debako Paduratik, Errotazar
Otsailak 2 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 2 | Deba · 11:00 | Orientazio martxa libera Debako paduretatik | Errotazar
Otsailak 2 | Bera · 11:30 | Sagar basatik sortutako landareak eta bertako barietate zaharrak . Hitzaldia Zubialde patxadak-en eskutik | Beralandeta
Otsailak 2 | Azpeitia · 12:00 | Azoka Plazako asmo berrien aurkezpena | Azoka Plaza
Otsailak 2 | Hendaia · 14:00 | Natura irteera: Negua txingudin pasatzen duten hegaztiak | Cpie
Otsailak 2 | Busturia · 16:00 | "BERPIZTU GURE HEZEGUNEA" TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Hendaia · 19:00 | Gaueko natura irteera: Euskal erlaitzeko gaueko misterioak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Otsailak 3 | Abadño · | Abadiñoko San Blas Azoka | Abadiño
Otsailak 3 | Alegria Dulantzi · | San Blas Feria | Alegria Dulantzi
Otsailak 3 | Alegria-Dulantzi · | San Blas Azoka. Eskulangintza eta gastronomikoa | Herriko Plaza
Otsailak 3 | Abadiño · | San Blas Azoka. Eskulangintza eta abeltzaintza | Herriko Plaza
Otsailak 3 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | Herriko Plaza
Otsailak 3 | Abadiño · | Urkiolara ibilaldia | Urkiolako Parke Naturala
Otsailak 3 | Busturia · | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 3 | Baiona · 09:00 | Bortizkeriarik gabeko ekintzari formakuntza | Biziren egoitza
Otsailak 3 | Busturia · 10:00 | ARGAZKILARITZA ETA HEZEGUNEAK | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 3 | Gautegiz Arteaga · 11:00 | Ate irekiak: Hezeguneen eguna | Urdaibai Bird Center
Otsailak 3 | Gaubea · 11:00 | Ekoileen Azoka | Gaubea
Otsailak 3 | Arrieta · 11:00 | Arrietako Azoka, hileko lehen domeka. | Plaza
Otsailak 3 | Busturia · 11:00 | FAMILIENTZAKO ORIENTAZIO MARTXA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 3 | Abadiño · 12:00 | Kontzentrazioa: Animalien askapena | Abadiño
Otsailak 3 | Busturia · 17:00 | "ORGANIK". UMEENTZAKO ANTZERKIA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 4 | Barakaldo · | Lorategiko landare basatiak erakusketaren irekiera | Ramon Rubial LOrategi Botanikoa
Otsailak 4 | Barakaldo · | Lorategiko Lore basatiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 4 | Bilbo · 18:30 | Ehun urteetako ikerketa arkeologiak Bizkaian | Ondare Aretoa. María Díaz de Haro 11, 1.a.
Otsailak 4 | Etxauri · 19:00 | Gerezien eguna antolatzeko bilera | Zakarias Jauregia
Otsailak 4 | Deba · 19:00 | Sendabelar ikastaroa | Debako Kultur Elkartean
Otsailak 4 | Zizurkil · 19:00 | Sagararte | Plazida Otaño Kultur gunean
Otsailak 5 | Ainiza Monjolose · 09:30 | Ardi esnedun hazle berrien taldea ren ikastaroa 3. aldikotz biltzen | Euskal Herriko Laborantza Ganbaran
Otsailak 5 | Arespalditza · 12:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Aialako Udala
Otsailak 5 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 5 | Corella · 17:00 | Bardeak orain dela 20 miloi urte | Corella
Otsailak 5 | Eibar · 18:00 | Neguko errezeta begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 5 | Laguardia · 18:30 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Arabar Errioxako Kuadrilla
Otsailak 5 | Iruñea · 18:30 | "Artzaina: tradizioari lotutako bizitza"erakusketaren aurkezpena | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 5 | Soraluze · 19:00 | Gipuzkoarako baso politika berri bat | Soraluzeko antzokian
Otsailak 6 | Hendaia · 10:00 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT, Marearteko goikaldeko habitatak | Cpie
Otsailak 6 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Otsailak 6 | Donostia · 10:30 | Italiako sukaldaritza | Tabakalera
Otsailak 6 | Larrabetzu · 17:00 | Gym Berdeak | Presa ondoko lorategian
Otsailak 6 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 6 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 7 | Tolosa · | Natura turismoa eta iraunkortasunaren VII.jardunaldia | Tolosa
Otsailak 7 | Gasteiz · | BASOTEK, basoko berrikuntza iraunkorra.Balio katearen lehen lankidetzak. | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 7 | Donostia · | Klima aldaketa, hau komeria. Erakusketa bat, bi esposizio | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 7 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Plaza
Otsailak 7 | Irun · 09:00 | Udalerrietan kontsumoa: Merkataritza elektronikoa eta banketxe zerbitzuak | Ficoba
Otsailak 7 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 7 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 7 | Santurtzi · 18:00 | Gazteentzako sukaldaritza tailerra | Mamariaga kulturgunean
Otsailak 7 | Gasteiz · 18:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 7 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 7 | Santutxu · 19:00 | Elikadura burujaberantz: begirada feminista bat | Labore Bilbao, Haro Plaza 3
Otsailak 7 | Zarautz · 19:30 | Zer ari da gertatzen pinuekin? | Antoniano aretoan
Otsailak 7 | Bilbo · 19:30 | Bertako basoa berreskuratzeko proposamena | Zohardia Kultur Elkartea, Peña Lemona Kalea, 2
Otsailak 8 | Tolosa · | Tolosaldeko Txotx irekiera | Zerkausian
Otsailak 8 | Bilbo · 18:30 | Plaza Hutsa, izen ematea | Bilboko La Bolsa
Otsailak 8 | Tolosa · 20:30 | 3. Txotx solidarioa | Zerkausia
Otsailak 9 | Durango · | Berdeago Nature | Landako Gunea
Otsailak 9 | Markina-Xemein · | Landare Azoka | Markina-Xemein
Otsailak 9 | Karrantza · | Mendi ibilaldia Ranero Altzara | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Otsailak 9 | Kuartango · | Oilagorra ehizatzearen argazki lehiaketa | Kuartango
Otsailak 9 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 9 | Itziar · 08:30 | Santaeskea | Itziarko plazatik
Otsailak 9 | Donostia · 09:00 | Aromaterapia ikastaroa | Izartxuri, Prim 22 solairuartea, 4. atea
Otsailak 9 | Gasteiz · 09:30 | Hezeguneen eguna, Mendixurretik ibilbidea | Armentiako San Prudentzio Basilika
Otsailak 9 | Zudaire · 10:00 | Inausketa ikastaro praktikoa: Sagarrondoa bereziki | Zudaire
Otsailak 9 | Gasteiz · 10:00 | Bidezko merkataritzaren produktuekin sukaldaritza | Hegoalde Gizarte etxeetan
Otsailak 9 | Donostia · 10:00 | Ornitologiari eta hegaztien jarraipenari buruzko hastapen ikastaroa | Ulia Interpretazio Zentroa
Otsailak 9 | Hendaia · 10:30 | Erle arrunta, basa espeziea Europan | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Otsailak 9 | Oiartzun · 10:30 | Bihotz Inguru Baso txangoak, Arditurrira irteera | Arditurriko Parketxea, Oiartzun
Otsailak 9 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 9 | Deierriko Udala · 12:00 | Garagardo dastaketa | Kaseten poligonoan
Otsailak 9 | Hendaia · 15:00 | Polinizatzaileei aterpea eraiki | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Otsailak 9 | Errenteria · 16:00 | Aromaterapia hastapen tailerra | Osika Ekodenda
Otsailak 9 | Portugalete · 18:30 | Plaza Hutsa, izen ematea | Merkatuan
Otsailak 10 | Gasteiz · 09:00 | Hezeguneen eguna, Pedroko Urandololo | Ataria, Salburua
Otsailak 10 | Zamudio · 09:30 | Etxaldeko emakumeon neguko auzolana | Baratzenean proiektua, eskola berriaren ondoan
Otsailak 10 | Gasteiz · 10:00 | Bidezko merkataritzaren produktuekin sukaldaritza | Judimendi Gizarte etxeetan
Otsailak 10 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 11 | Gasteiz · | Faunaren jarraipen metodoak | Farmazia fakultatea
Otsailak 11 | Leioa · | Faunaren jarraipen metodoak | Zientzia eta Teknologia fakultatea
Otsailak 11 | Errenteria · 16:00 | Sukaldaritza aromatikoa I | Osika Ekodenda
Otsailak 11 | Oñati · 18:00 | Gaua gauekoentzat | Kultur Etxea
Otsailak 12 | Ainiza Monjolose · 09:00 | VIVEA formakuntza | Laborantza Ganbara
Otsailak 12 | Lantaron · 10:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Lantaron
Otsailak 12 | Trebiñu · 16:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Udaletxea
Otsailak 12 | urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 12 | Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Otsailak 12 | Iruñea · 18:00 | ERREZETA TRADIZIONALAK | Geltoki
Otsailak 12 | Donostia · 18:30 | hondakin kudeaketa aintzindariez solasaldia | Aieteko Jauregia
Otsailak 12 | Eskoriatza · 19:00 | Elikadurari buruz egunero entzuten ditugun mitoak eta gezurrak, hitzaldia | Zaldibar Antzokia
Otsailak 12 | Oñati · 19:00 | Gaua ikuspuntu astronomikotik | Kultur Etxea
Otsailak 12 | Aranguren Bailara · 19:00 | Auzoko konposta | Kultur Etxea, Mutiloa
Otsailak 12 | Azkoitia · 19:00 | Natur zale guztientzako deialdia | Kultur Etxea
Otsailak 13 | Donapaleu · 09:00 | Belardien erabilera eta mantenua hobetzeko ikastaroa | Nekazaritza Ganbara
Otsailak 13 | Irun · 17:00 | Ingenieritza Genetikoa, Juan Canalesen hitzaldia | Argoiak Elkartea
Otsailak 13 | Aranguren Bailara · 17:30 | Tokian tokiko produktuak erostearen garrantzia, tailerra eta dastaketa | Kultur Etxea, Mutiloa
Otsailak 13 | Eibar · 18:00 | Gosari osasuntsuak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 13 | Hernani · 18:00 | Hazitegia egin eta zaintzeko tailer praktikoa | Karabeleko
Otsailak 13 | Gasteiz · 18:00 | Barazki Hazitegien tailerra | CETIC, C/ Castro Urdiales 10
Otsailak 13 | Errenteria · 19:00 | Baso Politika berria | Xenpelar Aretoa
Otsailak 13 | Oñati · 19:00 | Gaua Gauekoentzat, Joxerra Aihartzaren hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 13 | Oñati · 19:00 | Gaua gauekoentzat | Kultur Etxea
Otsailak 14 | Ainiza Monjolose · 09:30 | Hazkuntzarako bastimenduak, ikastaroa | Euskal Herriko Laborantza Ganbara-n
Otsailak 14 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 14 | Iruñea · 18:00 | Bizikotxo | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 14 | Zaldibar · 18:30 | Basogintza: eta orain zer? | Liburutegi zaharra
Otsailak 14 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen II | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 14 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 14 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen II | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 14 | Bermeo · 19:00 | Elikadura burujabetza | Nestor Barrenetxea Aretoa
Otsailak 14 | Irun · 19:30 | The Big Band Theory, Jon Amantegiren hitzaldia | Kabigorri Ateneoa
Otsailak 14 | Donapauleu · 20:15 | Zer janen dute gure haurrek? | Saint Louis gelan
Otsailak 15 | Tutera · 17:00 | Hazitegia eta hazien trukaketa | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Otsailak 15 | Oiartzun · 18:00 | Labore esnekiak | Labore Oarso
Otsailak 15 | Basauri · 19:00 | Kolore guztietako basoak | Dorretxean
Otsailak 16 | Bergara · | Landare Azoka | Bergara
Otsailak 16 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa | Legazpi 4
Otsailak 16 | Lesaka · 08:00 | Arbolaren Eguna | Gardelkopagoeta inguruan
Otsailak 16 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 16 | Azpeitia · 08:50 | Arroa Errekara mendi irteera | Arroabetik
Otsailak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Otsailak 16 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Otsailak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Frankisten frontea | Bengolarreko parkinetik
Otsailak 16 | Lasarte-oria · 09:30 | Txaldatxurreko lubakietara ibilbide gidatua | Okendo Plaza
Otsailak 16 | Zudaire · 10:00 | Inausketa ikastaro praktikoa: Sagarrondoa bereziki | Zudaire
Otsailak 16 | Izen-ematean zehaztuko da · 10:00 | Natura irteera: Euskal Itsasbazterrko geologia altxorrak: Hiri-geologia Donostian | Cpei
Otsailak 16 | Leitza · 10:00 | Zuhaitz lepatuen ingurunea ezagutzeko bisita gidatua, Migel Mari Elosegi biologoaren eskutik | Plaza
Otsailak 16 | Getxo · 10:30 | Ibilbide Gidatua: Gure kostaldeko hegaztiak | Getxoko Ingurumen Aretoan, Larrañazubi Auzoa 128
Otsailak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 16 | Arrasate · 11:00 | UKENDUA AZALAREN GAITZENDAKOa | Seber Altube Plaza
Otsailak 16 | Gasteiz · 11:30 | Lurraren kontserbazioari buruzko herritar zientzia jardunaldia | Ataria
Otsailak 16 | Ezkio · 16:30 | "olio lanpara" sorkuntza lantegia | Igartubeiti Baserri Museoa
Otsailak 16 | Tolosa · 16:30 | Birziklatu Azoka | Berdura Plaza
Otsailak 16 | Donostia · 17:00 | "Natura Change" erakusketara bisita gidatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 17 | Ibarruri · | Harizti handiena sortu nahi dugu | Ibarruri
Otsailak 17 | Abadiño · | Barazki pate eta mermelada tailerra | Urkiolako Parke Naturala
Otsailak 17 | Lazkao · 11:00 | Ate irekiak:Nondik dator esnea? | Iztueta Baserria, lazkaomendi
Otsailak 17 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Otsailak 17 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 17 | Ordizia · 11:00 | Haurrentzako sukalde tailerra | Elikaleku
Otsailak 17 | Elizondo · 11:30 | San Balendin jaiak | Elizondo
Otsailak 18 | Arguedas · | Ingurugiro Hezitzaile titulazioa | Sendaviva
Otsailak 18 | Arrasate · | Interpretazioa eta gidaritza inguru naturaletan, ikastarosa | Arrasate
Otsailak 18 | Iruñea · | Fruta Arbola hazidunak: sagarrondoa eta udareondoa Inaustegko lantegia, izen-ematea | Nekazaritza eta Basogintzako Ikastetxe Integratuan (Atarrabiako etorbidea, 55)
Otsailak 18 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Otsailak 18 | Balmaseda · 18:30 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 18 | Iruñea · 19:00 | Sake dastaketa | Don Carlos Hotela
Otsailak 18 | Aranguren Bailara · 19:00 | Elikadura eta ingurumena tailerra | Mutiloako Kultur etxea
Otsailak 18 | Aretxabaleta · 19:00 | "Erraiak,arbasoen ohiartzuna | Arkupe
Otsailak 19 | Iruñea · | Dirurik gabeko merkatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 19 | Arguedas · | Arrozaren jardunaldi teknikoa | Arguedas
Otsailak 19 | Barasoain · | Ongarri nitrogenatuen erabilera ikastaroa | Baldorba kooperatiba
Otsailak 19 | Gasteiz · | Izen ematea: Hiriko Baratze Ekologikoa, hastapen ikastaroa | Arabako Kanpusa
Otsailak 19 | Ariñez-Matauko · 10:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Ariñez-Matauko
Otsailak 19 | Gabiria · 15:00 | Sagarrondoei buruzko ikastaroa | Erbie Elkartea
Otsailak 19 | Agurain · 17:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Udaletxea
Otsailak 19 | Donostia · 17:30 | Osasuna elikaduraren bidez programatu daiteke? Eli Gallegoren Hitzaldia | Tomasene Kultur Etxea
Otsailak 19 | Donostia · 17:30 | Osasuna elikaduraren bidez programatu daiteke? Eli Gallegoren Hitzaldia | Tomasene Kultur Etxea
Otsailak 19 | Oñati · 19:00 | Lurraren historian zeharreko aldaketa globala: Nora goaz? | Kultur Etxea
Otsailak 19 | Oñati · 19:00 | Lurraren historian zeharreko aldaketa globala. Nora goaz? Estibaliz Apellanizen hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 19 | Asparrena · 19:00 | Egokitu Asparrena, Zirauntza ibaiari begira | Udaletxea
Otsailak 19 | Aretxabaleta · 19:00 | "Erraiak,arbasoen ohiartzuna | Arkupe
Otsailak 19 | Arrasate · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia Antzokia
Otsailak 20 | Hondarribia · 09:30 | Sagardotegietan erreleboa hartuko duen belaunaldiarekin jardunaldia | Zubieta Baserria
Otsailak 20 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko Landare bitxiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 20 | Hendaia · 14:30 | Erlauntza eta erleen onurak, zine-krakada familian | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 20 | Hendaia · 14:30 | Erlauntza eta erleen onurak | Cpei
Otsailak 20 | Ororbia · 15:00 | Laboreen gaitzak, jardunaldia | Orbalaiz kooperatiba
Otsailak 20 | Gabiria · 15:00 | Sagarrondoei buruzko ikastaroa | Erbie Elkartea
Otsailak 20 | Villabona · 19:00 | XXI.mendeko Euskal Herriko basogintzaren erronkak | Subijana Etxea
Otsailak 20 | Oñati · 19:00 | Antropozenoa. Gizakia lehen mailako eragile geologikoa | Kultur Etxea
Otsailak 20 | Oñati · 19:00 | Gizakia, lehen mailako eragile geologikoa. Jon Betanzosen hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 20 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 21 | Iruñea · | II Turismo Gastronomikoaren jaldunaldia | Navartour Azoka, Baluarte
Otsailak 21 | Ukar · 10:00 | Laboreen gaitzak, jardunaldia | Orbalaiz kooperatiba
Otsailak 21 | Donostia · 17:00 | Basalandereekin egindako xaboi ekologikoen tailerra | Tabakalera
Otsailak 21 | Bilbo · 18:00 | Zure baratzeko gabeziei, izurriteei eta gaixotasunei nola aurre egin | Mariaren Bihotza plaza
Otsailak 21 | Bermeo · 18:30 | Emakumea eta osasuna | Erroxape elkarteko lokalean
Otsailak 21 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 22 | Uztaritze · | Albaolari buruzko hitzaldia | Urbegi elkartea
Otsailak 22 | Arkauti · | Nire produktuak saltzeko marketing teknika, ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Otsailak 22 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 22 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko Landare bitxiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 22 | Aritzala · 17:00 | Lur bankuak:Lurzaidia eta Red Terrae, bi kasu praktiko | Deierriko Udala
Otsailak 22 | Barakaldo · 17:30 | Jakintza eta Zientzia Jardunaldiak | Clara Campoamor gizarte zentruan
Otsailak 22 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Otsailak 22 | Oiartzun · 18:00 | Maira Ogia | Labore Oarso
Otsailak 22 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Otsailak 22 | Balmaseda · 18:30 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 22 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Atxulondo tabernan
Otsailak 22 | Errenteria, Gaztaño Auzoan · 19:30 | "Aiako, Intxixua" liburuaren aurkezpena eta egilearekin solasaldia | Gaztañoko Auzo elkarteko lokal berrian
Otsailak 23 | Tolosa · | Zuhaitz Eguna | Tolosa
Otsailak 23 | Zeanuri · | Ardi ustiapen batera bisita | Zeanuri
Otsailak 23 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 23 | Lesaka · 08:00 | Arbolaren Eguna | Gardelkopagoeta inguruan
Otsailak 23 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 23 | Arrieta · 09:00 | Ibil-bilera:Bertoko basoak | Libaoko Plaza
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Tokiko frutarbolen banaketa | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Antzinako fruta-arbolen hazien banaketaak | Olarizu kalea z/g
Otsailak 23 | Olarizu · 10:00 | Euskal Herriko frutarbolen aldaera zaharren banaketa | Olarizuko etxaldea
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Sortaldeko oreak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 23 | Barakaldo · 10:00 | Barakaldoko gune naturalak | Landeta parkea
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Sortaldeko oreak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 23 | Aia-Pagoeta · 10:00 | Xaboien tailerra | Iturraran Parketxea
Otsailak 23 | Hendaia · 10:30 | Erlea eta desagerpenak hizkuntza arloan, hitzaldi-performantzia Pierre Grangé Praderasen eskutik | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 23 | Hernani · 11:00 | XIII. Sagarlasterra Herri Lasterketa | Hernaniko Arraun elkartea
Otsailak 23 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 23 | Pasaia · 11:00 | Uliako itsas labarren ondarea ezagutzeko itsas ibilaldi gidatua | Mater Museoa
Otsailak 23 | Balmaseda · 11:00 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 23 | Ibarre · 11:00 | Egin zeure ohialezko boltsa berrerabiilgarria | Idoia Plaza
Otsailak 23 | Hendaia · 15:30 | Erleak idazle handien begietan irakurketaldiak | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 23 | Hendaia · 17:30 | irakurketaldiak: Erleak idazle handien begietatik | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Otsailak 23 | Barakaldo · 18:30 | Jakintza eta Zientzia Jardunaldiak | Clara Campoamor gizarte zentruan
Otsailak 23 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea,Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Otsailak 24 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 24 | Karrantza · 09:15 | Ibilbide gidatua: Errotarri harrobiak | karrantzako tren geltokian
Otsailak 24 | Donostia · 10:00 | Taller irekiak: Joskintza, moda eta birziklapena eta | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 24 | Hernani · 11:00 | Tokiko hazien tailerra | Kutxa Ekoguneko baratze parkean
Otsailak 24 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 24 | Balmaseda · 11:00 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 24 | Donostia · 12:30 | Martxoko zerua eta magnetosfera, hitzaldia | Eureka Zientzia Museoa
Otsailak 24 | Laudio · 12:30 | Basaratustea | San Joan, Larrazabal
Otsailak 25 | Guardia · | Mahastigintza ekologikoa, hastapen ikastaroa | Guardia
Otsailak 25 | Iruñea · | Artzaina; Tradizioari lotutako bizitza | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 25 | Atarrabi · | Ura, hondakinak, garraioa... Bizia | Atarrabiako pilategia
Otsailak 25 | Atarrabia · 09:00 | Sare sozialak lagunak, ez arerioak. Ikastaroa | INTIA
Otsailak 25 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Otsailak 25 | Iruñea · 17:00 | Landare ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak, izen-ematea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 25 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia, izen-ematea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 25 | Oñati · 19:00 | Kolore guztietako basoak: Proposamenaren aurkezpena | Santa Ana antzokia
Otsailak 26 | Hendaia · 09:30 | Erlearen modura | Cpie
Otsailak 26 | Zizurkil · 11:00 | Baserritarron lan segurtasunari tinko ekinez | Fraisoro Nekazal Eskola
Otsailak 26 | Ezpeleta · 14:30 | Sukaldaritza tailerra | Biletxean, elizaren ondoan
Otsailak 26 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak II | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 26 | Iruñea · 18:00 | Neguko sendabelarren taillerra | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 26 | Tutera · 19:00 | Elikagai ekologikoak: Osasuna eta lurraren zaintza | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Otsailak 26 | Oñati · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur Etxea
Otsailak 26 | Zarautz · 22:00 | Aralar, mundua lekuden hura dokumentala | Modelo Aretoa
Otsailak 27 | Ezpeleta · 14:30 | Sukaldaritza tailerrak | Biletxean, elizaren ondoan
Otsailak 27 | Iruñea · 17:00 | Fruta Arbola hazidunak: sagarrondoa eta udareondoa Inaustegko lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 27 | Donostia · 17:00 | Haziak ugaltzeko tailerra | Haziera Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 27 | Donostia · 19:00 | Garapen Jasangarrirako Helburuak. Mundua eraldatzeko 17 helburu | San Telmo Museoa
Otsailak 27 | Gasteiz · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Oihaneder euskararen Etxea
Otsailak 27 | Hondarribia · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur etxea
Otsailak 27 | Oñati · 19:00 | "Naturaren sekretua" dokumentala | Kultur Etxea
Otsailak 28 | Zalla · 10:30 | Algen sukaldaritza ikastaroa | Joyce akademia
Otsailak 28 | Errenteria · 16:00 | Landareekin bitxiak egiten ikasteko tailerra | Torrekua
Otsailak 28 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 28 | Azpeitia · 18:00 | Kimaketa ikastaroa | KIMU 1, Urrestila bidea z/g
Otsailak 28 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 28 | Hernani · 18:00 | "Mañana" filma | Florida zineman
Otsailak 28 | Iruñea · 18:30 | Kakao dastaketa | Geltoki
Otsailak 28 | Elgeta · 19:00 | Intsinis pinuaren gaixotasuna, mahai ingurua: Ismael Mondragon, Josu Azpitarte, Iñaki Aizpurua eta Fernando Otazua | Espaloia
Martxoak 1 | Arkauti · | Copernicus programa eta bere erabilera nekazaritzan, jardunaldia | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Martxoak 1 | Arrieta · | Bertoko Basoa | Arrieta
Martxoak 1 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 1 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 1 | Oiartzun · 17:30 | Emakumeen jakinduria-elikadura jardunaldia | Labore Oarso
Martxoak 1 | Gasteiz · 18:00 | Udaberriko eta udako hazien banaketa | Olarizu kalea z/g
Martxoak 1 | Olarizu · 18:00 | Euskal Herriko hazien aldaera zaharren banaketa | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 1 | Olarizu · 18:00 | Euskal Herriko hazien aldaera zaharren banaketa "Hazi emakumeak" | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 1 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Egarri Tabernan
Martxoak 1 | Bergara · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Pol-Pol mendi elkartearen Aretoa, san Pedro kalea 10
Martxoak 1 | Etxalar · 19:30 | Landare basati jangarriak: olioak, ozpinak eta likoreak | Mokorreko Borda
Martxoak 2 | Gasteiz · | Neguko zaporeak | Uagalur,Logroño Kalea, 7,
Martxoak 2 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 2 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 2 | Arrieta · 10:00 | Batzar irekia:Bertoko basoari etekin atera ahal diogu? Nola? | Arrietako Plazan
Martxoak 2 | Azpeitia · 10:00 | Kimaketa ikastaroa | KIMU 1, Urrestila bidea z/g
Martxoak 2 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 2 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 2 | Segura · 10:00 | Osasunaren autogestiorako tailerra | Kultur Etxea
Martxoak 2 | Hendaia · 10:30 | Hartzak eta euskara | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 2 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 2 | Ezkio · 16:30 | Joaldunak, sorkuntza lantegia | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 2 | Donostia · 18:30 | Nekazaritza ekologikoa eta bere garapena, hitzaldi tertulia Felix Rodrigorekin | Lengo Baratza
Martxoak 2 | Hendaia · 19:00 | Euskal Erlaitzeko gaueko misterioak, ibilbide gidatua | Hendaia
Martxoak 3 | Gatika · | Basatostea | Udaletxeko plaza
Martxoak 3 | Mungia · | ABELTZAINTZA Azoka | Herriko Plaza
Martxoak 3 | Sopuerta · | XLVII. txorizo eta odoloste lehiaketa. Euskal Herriko Txerriki egilerik Onena Saritzeko XXIII. Txapelketa. | La Baluga Auzoa
Martxoak 3 | Zerain · | Gazta tour | Garoa gaztak
Martxoak 3 | Arrieta · 09:30 | Basoa haurrengana hurbiltzen | Arrieta
Martxoak 3 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater
Martxoak 3 | Irun · 10:00 | Uretako hegazti negutarrak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 3 | Kontrasta · 10:00 | Mendi irteera | Kontrasta
Martxoak 3 | Itsasondo · 10:00 | EHKOlektiboaren 12.topaketa | Itsasondoko Udaletxean
Martxoak 3 | Ortuella · 11:00 | Zuhaitz Eguna | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Martxoak 3 | Arrieta · 11:00 | Hileko lehenengo domekako Azoka | Arrieta
Martxoak 3 | Astigarraga · 11:00 | "Emakume ekintzaileak sagardogintzan" erakusketaren bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 3 | Baigorri · 11:00 | Arno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Etxalar · 16:30 | Udazkeneko eta neguko landare basati jangarriak | Mokorreko Borda
Martxoak 3 | Baigorri · 18:00 | Garagarno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia
Martxoak 4 | · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKOA | HAZI Araba
Martxoak 4 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 4 | Atarrabia · 09:00 | Sare sozialak: lagunak, arerioak ez | INTIA
Martxoak 4 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 4 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 5 | Iruña Oka · | Nekazari gazteen UAGA-ANEren jardunaldia | Kultur etxea
Martxoak 5 | Zestoa · | HARAKINTZA ETA HARAGI-PRODUKTUEN ELABORAZIOA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 5 | Torres · | Zerealen gaixotasunak | .
Martxoak 5 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 5 | Zumaia · 18:00 | Biziak erdigunera, hitzaldia | Oxford
Martxoak 5 | Donostia · 19:00 | Elkanoren garaioko Gipuzkoa berria, Susana Truchueloren hitzaldia | San Telmo Museoa
Martxoak 6 | · | REVENUE MANAGEMENT | HAZI Bizkaia
Martxoak 6 | Donostia · | Klima aldaketari buruzko Nazioarteko konferentzia | Kursaal elkargunea
Martxoak 6 | Bardeak · | IX Jardunaldi dibultzaileak, Bardeeetako biosfera | Bardeak
Martxoak 6 | Hendaia · 10:00 | Frutiuarbolak txertatzeko jardunaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 6 | Hendaia · 10:00 | Natura eta geologia ondareari turismo eragileen sensibilizazioa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 6 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 6 | Irun · 17:30 | Gaueko harrapariak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 6 | Zemaga · 18:30 | Erleentzako baratzeak eta lorategiak, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Kultur etxea
Martxoak 6 | Iruñea · 19:00 | Paisaiaren aztarnak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 6 | Iruñea · 19:00 | Paisaiaren arrastoak | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 6 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Suedia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | · | OSTEGUN EKINTZAILEAK: EMUKUME EKINTZAILEEN II TOPAKETA | Hazi Araba, Manurgako eskola etxea
Martxoak 7 | · | STORYTELLING. NIRE ELIKAGAIA SALTZEKO MARKETINEKO TECNIKA | HAZI Araba
Martxoak 7 | Donostia · | Txorien identifikazioa kantuaren bitartez | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11
Martxoak 7 | Lantaron · 10:00 | UAGA-EHNEren batzarra | Udaletxea
Martxoak 7 | Bilbo · 10:00 | Egurrari buruzko jardunaldia | Bizkaia Aretoa
Martxoak 7 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 7 | Astigarraga · 12:00 | Sagarrondo moreak Sagardoetxean | Sagardoetxea
Martxoak 7 | Zigoitia · 14:30 | Ostegun ekintzaileak: Emakume ekintzaileen II jardunaldia | Manurga eskola etxea
Martxoak 7 | Elizondo · 17:00 | Nolako Jangelak Nahi Ditugu Eskoletan? | Arizkuneneako kultur etxea
Martxoak 7 | Elizondo · 17:00 | Nolako jangelak nahi ditugu eskoletan, hitzaldia | Arizkunenea
Martxoak 7 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 7 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 7 | Guardia · 18:00 | UAGA-EHNEren batzarra | Kuadrilaren etxean
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Ordizia · 18:30 | Klima aldaketaren ondorioei buruzko mahai ingurua, Jakoba Errekondo, Cesare Maglioni, Maite Arroita eta Xabier Esteban | Barrena Jauregia
Martxoak 8 | Tutera · | Janari Azoka | Queiles pasealekuan
Martxoak 8 | Iruñea · | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Barañain etorbidea
Martxoak 8 | Astigarraga · | Sagarrondo moreak Sagardoetxean | Sagardoetxea
Martxoak 8 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 8 | Bilbo · 11:30 | Sail In festibala | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 9 | Amorebieta-Etxano · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA Azoka | Plaza
Martxoak 9 | Arrasate · | Emakumeek egindako nekazaritza eta eskulangintza produktuen erakusketa eta salmenta | Plaza
Martxoak 9 | Lizarra · | Plazara! Bertako produktuak | Plaza
Martxoak 9 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa:Gibelarentzat tratamenduak | Davita, Legazpi 4, 1
Martxoak 9 | Ibarruri · | Landaketa jardunaldia | Ibarruri
Martxoak 9 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 9 | Oñati · 09:00 | Zuhaitz ferixia | Herriko plazan
Martxoak 9 | Baigorri · 09:00 | Euskal Herria elkar josiz | Baigorri
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 10:00 | Ate irekiak | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Lizarra · 10:00 | Lizarran Plazara! | Lizarra
Martxoak 9 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Landare azoka | Plaza Cataluña
Martxoak 9 | Mendata · 10:00 | "Baso Bainuak" | Arratzuko San Tomas Apostoloaren Eliza
Martxoak 9 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 9 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 9 | Ezkio · 10:00 | Kirikoketa tailerra | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 9 | Hendaia · 10:30 | Emakumeen bizi baldintzak mendeetan zehar | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 9 | Oiartzun · 10:30 | Oiartzun ibaiaren garbiketam auzolanean | Labore
Martxoak 9 | Irun · 10:30 | Tokiko Hazien Tailerra | Irungo Baratze Parkea
Martxoak 9 | Busturia · 11:00 | Emakume sortzaile eta ekoizleen Azoka | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 9 | Busturia · 11:00 | EMAKUME EKOIZLE ETA EKINTZAILEAK. NEKAZARI ETA ARTISAU AZOKA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 9 | Gartzain · 11:00 | Haziaren Egunean, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Plaza
Martxoak 9 | Gasteiz · 11:00 | Sukaldaritza tailerrak: Risottoa, arroza kaldotxua eta thau arrozarissoto | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 9 | Busturia · 11:30 | MADARIAGA DORRETXEA ERLOJUA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Tutera · 12:00 | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Carrefour, Tutera-Tarazona errepidea
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 12:45 | Doako ibilbide berezia Gernikako monumentuetatik | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 13:00 | Bisita gidatua | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Ezkio · 16:00 | "Barrikote Festa"jardunaldi gastrokulturala | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 9 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 9 | Busturia · 17:30 | ARTANTXURIKETAN IKUSKIZUNA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Andoain · 18:00 | Gosari eta askari ososuntsuak | Bastero Kultur Gunean
Martxoak 10 | Ugao-MIraballes · | XIX. Ugao-Miraballesko Emakume Ekoizleen Nekazaritza Azoka | Herriko enparantzan
Martxoak 10 | Abadiño · | BASQUE LABEL HARATEGIETARAKO BARKAKAKO COACHING SAIOAK | HAZI Bizkaia
Martxoak 10 | Areatza · | Mendi ibilbidea: Saldopro | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 10 | Muxika · 08:30 | Bertoko baso landaketa Ibarruri | Basauri, Arizko tren geltokia
Martxoak 10 | Baiona · 09:00 | Eusko Eguna | Baiona
Martxoak 10 | Oñati · 09:30 | Non daude tximeletak? | Arriikrutzeko koben harrera-gunean
Martxoak 10 | Lezo · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Kantina Jaizkibelen, aparkalekuan
Martxoak 10 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolingunean
Martxoak 10 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 10 | Astigarraga · 10:00 | "Emakume ekintzaileak sagardogintzan" erakusketaren bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 10 | Bernedo · 10:00 | Mendi irteera, Bernedo, karobiak eta ikaztegia | Bernedo
Martxoak 10 | Kortezubi · 10:30 | OMA BASONDO. EDERTASUN HANDIKO HARANETATIK | Santimamineko aparkalekua
Martxoak 10 | Donostia · 11:30 | IV. Landare Truke Azoka Txikia | Uliako Mintegian, Uliako pasealekua 15
Martxoak 10 | Bakio · 11:30 | Umeentzako tailerra | Txakolingunean
Martxoak 10 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 10 | Gernika-Lumo · 11:30 | "Ihauteriak eta itsasoa" tailerra | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 10 | Balmasada · 12:00 | Antzeztutako bisita | La Enkartada Museoa
Martxoak 10 | Busturia · 12:00 | BIOTRACK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 10 | Busturia · 16:00 | Urdaibaiko itsasadarra itsasontziz | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 10 | Busturia · 16:00 | ITSASADARRA ITSASONTZIZ | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 10 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 10 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 11 | Zumaia · | Ate irekiak | Algorri Interpretazio Zentroa, Juan Belmante kalea 21
Martxoak 11 | · | MAKINARIA MANTENU BASIKOA | HAZI Araba
Martxoak 11 | Debagoiena · | Jardunaldi Gastronomikoak | Debagoiena
Martxoak 11 | Irun · | Poster lehiaketa:"Antzinateko Sirenak eta itsasoko beste izakibatzuk" | Oiasso Erromatar Museoa
Martxoak 11 | Tutera · | Energi berriztagarriak eta energia aurrezteko haur erakusketa | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 11 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 11 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 11 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Tolosako Baratze Parkean
Martxoak 11 | Leioa · 18:00 | Irrati bidezko faunaren jarraipen ikastaroa | Zientzia eta Teknologia fakultatea
Martxoak 11 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 11 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 12 | Astigarraga · | Kalima aldaketari buruzko erakusketaren aurkezpena | Kultur etxea
Martxoak 12 | Arbizu · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 12 | Donostia · 10:00 | Eusko Label produktuen masterclass | Donostia
Martxoak 12 | Arkauti · 11:00 | Patata eta erremolatxaren nekazal aseguruei buruzko jardunaldia | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Martxoak 12 | Gasteiz · 11:00 | Tailer agroekologikoa Arabako Kanpusean | Magisteritza Fakultatea
Martxoak 12 | Zuia · 12:00 | Aiara eskualdeko batzarra | Zuiako Udala
Martxoak 12 | Irun · 17:00 | Bidasoko klima eta arroko fenomeno meterologikoak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 12 | Iruñea · 18:00 | Errezeta tradizionalak | Geltoki
Martxoak 12 | Ikaztegieta · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 12 | Oiartzun · 18:30 | "Jan ondo bizitzeko, ez jateko aoilik baizik" | Labore Oarso
Martxoak 12 | Tutera · 18:30 | Ezti dastaketa | "El molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 12 | Elizondo · 19:30 | Transgenikoei buruzko mintzaldia, Jose Ramon Olarietaren eskutik | Arizkunenea
Martxoak 13 | · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA TXARTELA BERRITZEA. OINARRIZKO MAILA | HAZI Araba
Martxoak 13 | Hendaia · 09:00 | Euskal Itsasbazterreko natura ondarea | Merkatuan, Errepublika plazan
Martxoak 13 | Tolosa · 10:00 | Eusko Label produktuen masterclass | Tolosa
Martxoak 13 | Hendaia · 14:30 | Apikultura | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Martxoak 13 | Iruñea · 17:00 | Landare-ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 13 | Iruñea · 17:00 | Landare ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak, izen-ematea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 13 | Astigarraga · 18:30 | Klima aldaketaren ondorioei buruzko mahai ingurua | Kultur etxea
Martxoak 13 | Etxarri-Aranatz · 19:00 | San Miguel Irin Errota | Kultur Etxea
Martxoak 13 | Mutriku · 19:00 | Berdel Eguneko bolondresekin bilera | Udaletxea
Martxoak 13 | Lizarra · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udal Aretoan (Golem zaharra)
Martxoak 14 | Atarrabia · | Nola hobetu salmenta zuzenaren estrategia komertziala? | .
Martxoak 14 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 14 | Trebiñu · 16:00 | Trebiñu lurraldeko batzarra | Trebiñu
Martxoak 14 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 14 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 14 | Segura · 18:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur Etxea
Martxoak 14 | Mutiloa · 19:00 | Txakurren portaera arazoak | Kultur Etxea
Martxoak 15 | Karrantza · | Armañongo Ilargia | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Martxoak 15 | Zuia · | Lau gau zoragarri Gorbeian | Lafuente etxea
Martxoak 15 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 15 | Baiona · 08:00 | Klima aldaketa salatzeko greba | Baiona
Martxoak 15 | Getxo · 10:30 | Getxoaquarium ezagutu | Getxoaquarium, Kirol Portuan
Martxoak 15 | Gern · 16:30 | Neguko paseoa Museoko lorategitik | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 15 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 15 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Martxoak 15 | Nagore · 18:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udaletxea
Martxoak 15 | Ezpeleta · 20:00 | Gure ontziak | Ezpeletako udalean
Martxoak 16 | Arizkun · | Gamioxarreko sagardo bukoi eta upelen irekiera | Gamioxarrea
Martxoak 16 | Arizkun · | TREC lehiaketa | Ordoki behortegia
Martxoak 16 | Murgia ( Zuia) · | Eztiaren Museoa | Murgia
Martxoak 16 | Bilbo · | Baserriko produktuen salmenta eta erakusketa | Zazpikaleak, Alde Zaharra
Martxoak 16 | Arrasate · | KARAPAIXO EGUNA | Plaza
Martxoak 16 | Heleta · | Primaderako ganadu feria | Plaza
Martxoak 16 | Areatza · | Ibilbide didaktikoa | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 16 | Bilbo · | Bizkaia eta itsasoa orain 500 urte | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 16 | Muskiz · | Muñatones gazteluaren ezohiiko irekiera | Muñatones Gaztelua
Martxoak 16 | Guardia · | Ardo dastaketa | Bodegas Campillo
Martxoak 16 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 16 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Martxoak 16 | Eibar · 09:00 | Lore, landare eta zuhaitz IX. Azoka | Plaza Urkizu
Martxoak 16 | Hendaia · 09:30 | Udaberriko garbiketa handia Hendaiako itsasbazterrean | Hendaia
Martxoak 16 | Hendaia · 09:30 | Udaberriko garbiketa handia Hendaiako itsasbazterrean | Hendaia
Martxoak 16 | Gamiz-Fika · 09:30 | Bertako zuhaitzen landaketa | Gamizko eliza
Martxoak 16 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Martxoak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Gorostiza | Bengolarreko parkinetik
Martxoak 16 | Bermeo · 10:00 | Ate irekiak: Arrantzaleen Museoa | Arrantzaleen Museoa, Torronteroko esnparantza
Martxoak 16 | Gernika-Lumo · 10:00 | Ate irekiak | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 16 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Arguedas · 10:00 | Zuhaitz eguna | Bordon Pasealekua
Martxoak 16 | Orozko · 10:00 | Esploratzaile txikiak | Orozkoko Museoa
Martxoak 16 | Bera · 10:00 | Bertako produktuen Azoka | Rikardo Baroja Eskola
Martxoak 16 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Martxoak 16 | Zugaztieta · 10:00 | La Arboledako putzuetatik ibilbidea | La Arboledako aparkalekuan
Martxoak 16 | Donostia · 10:00 | "Aquariumaren barrunbeak" bisita gidatua | Aquariuma
Martxoak 16 | Arketas · 10:00 | Arketaseko 2019 V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 16 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Portugalete · 10:00 | Ate irekiak | Rialia-Industria Museoa
Martxoak 16 | Hendaia · 10:30 | Artea eta erleak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 16 | Busturia · 10:30 | Matxitxako lurmuturrean ibilbide historiko naturala | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 16 | Busturia · 10:30 | MATXITXAKO LURMUTURREAN IBILBIDE HISTORIKO NATURALA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 16 | Hondarribia · 11:00 | Haurrentzako tailerra:Hondarribiko balea | Arma Plaza 9
Martxoak 16 | Busturia · 11:30 | AZTARNAK FAMILIA ARTEAN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Santurtzi · 12:00 | Arrain enkantea eta bisita antzeztua | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Oleta · 12:00 | Egun batez artzai | Oleta
Martxoak 16 | Viana · 12:00 | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Carrefour (Las Cañas)
Martxoak 16 | Hendaia · 15:30 | Plonizazioa Erakusketa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 16 | Gernika-Lumo · 16:30 | Familia tailerra: Euskal Ihauteriak | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 16 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 16 | Busturia · 17:00 | GURE INGURUKO HEGAZTIAK: HABI-KUTXAK TETRABRICKEKIN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Busturia · 17:30 | BATNIGHT | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 17 | Murua · | Espereologikoa Gorbeian | Murua
Martxoak 17 | Orduña · | Merkatua | Foru Plazan
Martxoak 17 | Moreda Araba · | NEKAZARITZA ETA GASTRONOMIKOA | Herriko Plaza
Martxoak 17 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | Plaza
Martxoak 17 | Zegama · | ERLEZAINAREN EGUNA. Gipuzkoako XXI. ezti lehiaketa | Plaza
Martxoak 17 | Heleta · | Primaderako ganadu feria | Plaza
Martxoak 17 | Oñati · 10:00 | Zuhaitz Eguna | Herriko plazan
Martxoak 17 | Berriz · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Udaletxean
Martxoak 17 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolingunean
Martxoak 17 | Urizaharra · 10:00 | Mendi irteera, Urizaharra hiribildua eta ingurune naturala | Urizahara
Martxoak 17 | Berango · 10:00 | Kostalde inguruko Burdin hasiaren aztarneei bisita gidatua | Burdin Museoaren oroimen museoa
Martxoak 17 | Busturia · 10:00 | URDAIBAIKO BIOSFERA ERRESERBAKO ALTXORRAK: PADURAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Bakio · 10:30 | Txakolindegira bisita | Bakioko txakondidegira
Martxoak 17 | Bakio · 10:30 | Txakolingunera bisita | Bakio
Martxoak 17 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 17 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Martxoak 17 | Mutiloa · 11:00 | Paseo gidatua:Hegaztiak identifikatzeko mugartea parkean | Lekuondo Plaza
Martxoak 17 | Busturia · 11:00 | JANARI BEGANOA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Oieregi · 11:30 | Nazioarteko Basoen Eguna | Bertiz
Martxoak 17 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 17 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 17 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Busturia · 17:00 | TXIKIPINTXO | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 18 | · | MOTOZERRA ETA ESKOKATZEKO MAKINA MANEIATZEA, ZAINTZEA ETA SEGURU ERABILTZEA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 18 | Zestoa · 11:00 | Danbolinzulo kobara bisita gidatua | Ekainberri
Martxoak 18 | Bakio · 17:30 | Talo tailerra | Bakio
Martxoak 18 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 19 | Gasteiz · | UAGA, Batzar Nagusia | Europa Jauregia
Martxoak 19 | Bakio · | Txakolinaren uzta berriari ongietorria | Bakio
Martxoak 19 | Gueñes · | Jose Deunaren Azoka | Gueñes
Martxoak 19 | Bakio · | San Jose Azoka | Plaza
Martxoak 19 | Güeñes · | San Jose Azoka | Udal frontoia
Martxoak 19 | Done Bikandi Harana · 10:00 | Mendi irteera,Done Bikandi Harana, Bitigarra | Done bikandi Harana
Martxoak 19 | Busturia · 10:00 | URDAIBAIKO BIOSFERA ERRESERBAKO ALTXORRAK: KOSTALDEA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Aia · 10:30 | Orientazio tailerra | Iturraran Parketxea
Martxoak 19 | Busturia · 12:30 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Busturia · 17:00 | ZUK ZEUK EGIN: ANIMALIEN OINATZAK ESKAIOLAREKIN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Gasteiz · 18:00 | Aintzinako barietateen hazien banaketa | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 20 | · | GOI MAILAKO ERLEZAINTZA IKASTAROA | HAZI Araba
Martxoak 20 | · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | HAZI Araba
Martxoak 20 | Arbizu · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 20 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Martxoak 20 | Plentzia · 11:00 | Erakusketaren inaugurazioa eta bisita gidatuak | PLasentia Butron Museoa, Goienkale 27
Martxoak 20 | Irun · 17:00 | Nola egiten dira behaketak eta iragarpen meterologikoak? | Txingudi ekoetxea
Martxoak 20 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 20 | Zumaia · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 20 | Hondarribia · 18:00 | Ortu eta Kominiki tailerra | Hondarribiko liburutegian
Martxoak 20 | Bilbo · 18:30 | Pasta freskoa tailerra | Labore Bilbo
Martxoak 20 | Mutiloa · 18:45 | Kosmetika osasuntsua | Kultur Etxea
Martxoak 20 | Ordizia · 19:00 | Inguruko hegaztiak | Ordizia
Martxoak 21 | · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | Hazi Gipuzkoa Zentroa
Martxoak 21 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 21 | Hendaia · 10:00 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT, Itsas trikuen galdera zorrotza | Cpie
Martxoak 21 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 21 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Hanburgesa begetalak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 21 | Iruñea · 20:00 | Garagardo dastaketa | Geltoki
Martxoak 22 | Loiu · | I.Loiuko Erdi Aroko Azoka | Loiu
Martxoak 22 | Azpeitia · | EKOIZLE TXIKIENTZAKO HIGIENE ETA OSASUN BETEKIZUNEN MALGUTASUNA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 22 | Iruñea · | Iruña Loretan | Iruñea
Martxoak 22 | Hernani · 09:00 | Zientzia gure basoen kudeaketan | Orona Fundazioa
Martxoak 22 | Zarautz · 10:00 | Ate irekiak | Arte eta Historia Museoa
Martxoak 22 | Kanbo · 14:00 | Natura irteera: Harizkazuia, baserri pedagokikoa | Cpie
Martxoak 22 | Pasaia · 17:00 | Uraren Gynkana | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 22 | Gasteiz · 17:00 | Sukaldaritza makrobiotikoa eta energetikoa tailerra | BioAlai
Martxoak 22 | Anoeta · 18:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola dago baserria gipuzkoan? | Gaztetxean
Martxoak 22 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 22 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 22 | Mungia · 18:30 | Mungiako BTT topaketa, batzar orokorra | Olalde
Martxoak 22 | Doneztebe · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Zinema Aretoa
Martxoak 23 | Etxalar · | Temazacal, Udaberriko ateaharrera | Mokorreko Borda
Martxoak 23 | Errenteria · | XI. LORE AZOKA | Plaza
Martxoak 23 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 23 | Errenteria · 09:00 | Errenteriako XI. Lore eta Landareen Azoka | Alameda de Gamon
Martxoak 23 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 23 | Gallarta · 09:30 | Auzolana:Ibaien garbiketa | Castañoseko atsedenlekua
Martxoak 23 | Hendaia · 10:00 | CPIE Euskal Itsasbazterraren Biltzar Nagusia | Cpie
Martxoak 23 | Donostia · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Ametzagaina, Viveros Ducasse
Martxoak 23 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 23 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 23 | Elgoibar · 10:00 | Radiestesia eta Geometria hastapen ikastaroa | Aubixa, San Pedro Auzoa,Idotorbe
Martxoak 23 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 23 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Martxoak 23 | Arroiabe · 10:00 | Lurra ezagutzen, lur analisiak eta kromatografia tailerra | Aroiabe
Martxoak 23 | Donostia · 10:30 | Zuhaitz Eguna | Donostia
Martxoak 23 | Busturia · 10:30 | BUSTURIAKO ERROTAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Busturia · 10:30 | URETAKO HEGAZTIAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: Zereal Integralak | Saldias
Martxoak 23 | Muskiz · 11:00 | Itsasoari, Egurra | el pobaleko Burdinola
Martxoak 23 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 23 | hondarribia · 11:00 | Landareen oinarrizko zainketak | Endanea Garden Hondarribia
Martxoak 23 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 23 | Donostia · 11:00 | Uliako itsas labarren ondarea | Mater Museoan(San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 23 | Korres · 11:00 | Tailer astronomikoa eta erakusketa | Izkiko Parketxea
Martxoak 23 | Ondarroa · 11:30 | Konpost eguna | Ondarroa
Martxoak 23 | Oiartzun · 11:30 | LABORE Oarso Batzarrea | Liburutegia
Martxoak 23 | Donostia · 11:30 | "Iraganetik gerora, gaur egunetil igarota" jardunaldia | Eureka! Zientzia Museoko Planetarioan
Martxoak 23 | Bakio · 12:00 | Txakolin dastaketa azaldua | Txakolingunean
Martxoak 23 | Hendaia · 14:30 | Natura irteera: Euskal Itsasabazterreko insektu polinizatzaileak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 23 | Pasaia · 16:00 | Nabigatzeko pistak! | Pasaiako Albaola Itsas-faktoria
Martxoak 23 | Bermeo · 16:30 | Famili tailerra: Ertzila Dorrea | Arrantzaleen Museoa, Torronteroko enparantza
Martxoak 23 | Arketas · 16:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketaseko Kultur Etxea
Martxoak 23 | Gernika-Lumo · 17:00 | Trikitixa, Hitzaldi musikala | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 23 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 23 | Busturia · 17:00 | URA: UMEENTZAKO ESPERIMENTUAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Oiartzun · 17:30 | LABORE Oarso II urteurre ekitaldia | Labore
Martxoak 23 | Bilbo · 20:00 | Munduko poesia kaierak ( Loraldia) | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 24 | Okondo · | XXII. Baserri Azoka | Herriko Plaza
Martxoak 24 | Segura · | XIX. LOREAK ETA LANDAREAK | Plaza
Martxoak 24 | Urdazubi · | Lezeen eguna | Lezea
Martxoak 24 | Zugarramurdi · | Lezeen eguna | Lezea
Martxoak 24 | Elgoibar · 09:30 | Sagoaten hezegune txikia sortzeko auzolana | IMH-ko aparkalekuan
Martxoak 24 | Goierri · 09:30 | Aizkorri natur parkeko hegaztiak ezagutzera | Otsaurteko Bentatik
Martxoak 24 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 24 | Bilbo · 10:00 | Ate irekiak: Bizkaiko Arkeologi museoa | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 24 | Lagran · 10:00 | Mendi irteera, Lagran | Lagran
Martxoak 24 | Muskiz · 10:00 | Barbadun ibaitik ibilaldia | El Pobaleko Burdinola
Martxoak 24 | Barakaldo · 10:00 | Errekatxo urtegiak, Barakaldoko gune neturalak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Landeta Parkea
Martxoak 24 | Zegama · 10:00 | Mugisarri, zuhaitz lepatuen basotxora ibilaldi gidatua | Anduetza Parketxea
Martxoak 24 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 24 | Busturia · 10:30 | AMUNATEGIKO ITURBURUA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Gasteiz · 10:30 | Arabako XXIV. ezti lehiaketa | Abastos merkatua
Martxoak 24 | Dima · 11:00 | IGITIE Azoka | Plaza
Martxoak 24 | Hondarribia · 11:00 | Hazien sekretuak | Endanea Garden
Martxoak 24 | Urnieta · 11:00 | Gaztagintzaren sekretuak | Adarrazpi baserria,Goiburu auzoa
Martxoak 24 | Astiz · 11:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Mendukilo Kobazuloan
Martxoak 24 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 24 | Busturia · 11:30 | URAREN ZIKLOA TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Santurtzi · 12:00 | Enkante Txiki | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 24 | Oiartzun · 12:00 | Entsalada Lehiaketa | Labore Oarso
Martxoak 24 | Lekunberri · 12:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Plazaola
Martxoak 24 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 24 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Busturia · 17:00 | URETAKO IPUINAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 25 | Igorre · | Lan eskaintza | Igorre
Martxoak 25 | · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKO MAILAREN ETA MAILA KUALIFIKATUAREN ARTEKO ZUBI-IKASTAROA | HAZI Araba
Martxoak 25 | · | MOTOZERRA ETA ESKOKATZEKO MAKINA MANEIATZEA, ZAINTZEA ETA SEGURU ERABILTZEA | HAZI Araba
Martxoak 25 | · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKOA | HAZI Bizkaia
Martxoak 25 | · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | HAZI Bizkaia
Martxoak 25 | Derio · | Famili nekazaritzaren Nazioarteko VI.jardunaldia | Hotel Seminario Bilbao
Martxoak 25 | Bilbo · | Zientzia eta Teknologia fakultatearen 50. urteurreneko ekitaldiak | EHU Bizkaia
Martxoak 25 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 25 | Iruñea · | Nafarroako Etnografiari so eginez | Nafarroako Liburutegia, erakusketa aretoa
Martxoak 25 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Martxoak 25 | Donostia · 18:30 | Meteorologia Mundu Egunaren oroitzapen jardunaldia | Aquarium
Martxoak 25 | Iruñea · 19:00 | Ekofeminismoa eta aldaketa klimatikoa | Civivox Condestable
Martxoak 26 | Iruñea · | Dirurik gabeko merkatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 26 | Ibarre · | Hegaztiak identifikatzen ikasten hasteko ikastaroa | Ibarre
Martxoak 26 | Mutiloa · | Hegaztiak identifikatzen ikasten hasteko ikastaroa | Kultur Etxea
Martxoak 26 | · | CANVA: DISEÑATZAILEAK EZ DIREN PERTSONENTZAT | HAZI Araba
Martxoak 26 | · | GEOLOKALIZAZIOAN OINARRITURIKO MARKETINA | HAZI Araba
Martxoak 26 | · | URAREN KONTSUMO JASANGARRIA NEKAZARITZAN | HAZI Araba
Martxoak 26 | Elizondo · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Martxoak 26 | Tutera · 15:30 | Yayo herrerorekin solasaldia: Ekofeminismo, bizitza erdigunean jarri | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 26 | Soraluze · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Herri Antzokia
Martxoak 26 | Ataun, San Gregorio · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Murkondo
Martxoak 27 | · | Sagardotegietan belaunaldi aldaketa. Azken jardunaldia | Hazi Gipuzkoa Zentroa
Martxoak 27 | Plentzia · | Erakusketaren inaugurazioa eta bisita gidatuak | PLasentia Butron Museoa, Goienkale 27
Martxoak 27 | Zeanuri · | Olabarriako errotara bisita gidatua | Zeanuri
Martxoak 27 | Irun · 17:30 | Hodei eta ekaitzen lantegia | Txingudi ekoetxea
Martxoak 27 | Ataun · 19:00 | Eskola jangela osaungarriago, hurbilago bideragarriago eta hezitzaileago baten alde zer?" Eneko Viñuelaren hitzaldi | Udaletxeko aretoa
Martxoak 27 | Tutera · 19:00 | Autokontsumoa, aurrezkia eta energiaren eraginkortasuna | Rua Gizarte etxean
Martxoak 27 | Bilbo · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Bilborock
Martxoak 27 | Donostia · 19:30 | klimaren aldeko ikasle mugimenduko ordezkaritza | San Telmo Museoa
Martxoak 28 | Arkaute · | MERKATARITZA AZOKAK: ATERAIOZU ETEKIN HANDIENA PARTEHARTZE HONETATIK | HAZI Araba
Martxoak 28 | Areatza · | Kosmetika Natural lantzeko tailerra | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 28 | Berriz · 13:00 | Durangaldeko turismo eta elikadura estrategia planaren aurkezpena | Kultur etxea
Martxoak 28 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Martxoak 28 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 28 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Ark
Martxoak 29 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 29 | Zarautz · | Zarautz parrillan - Euskal Herriko parrilla txapelketa | Herriko Plaza
Martxoak 29 | Bilbo · 09:15 | Jasangarritasunerako hezkuntzako XXVII topaketa | Unamuno BHIko Areto Nagusian, Licenciado Poza 1
Martxoak 29 | Getxo · 16:00 | Bilboko itsasadarrean ibilaldia itsasontziz | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 29 | Urduliz · 17:00 | Garagardo dastaketa | Etxeandia garagardo Fabrikan
Martxoak 29 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 29 | Gasteiz · 17:00 | Etxeko ogi integrala ama-orearekin | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 29 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Pasus Tabernan
Martxoak 29 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla" Kultur Gunean
Martxoak 29 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Martxoak 29 | Orereta · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Mikelazulo
Martxoak 29 | Oiartzun · 20:00 | Entsalada lehiaketa | Plaza
Martxoak 29 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia Antzokia
Martxoak 29 | Aldude · 20:30 | Sylvie Iñarrarekin solasean | Sanoki zinema gelan
Martxoak 30 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 30 | Lasarte-Oria · | Landare Azoka | Lasarte-Oria
Martxoak 30 | Durango · | Durango ardo saltsan | Durango
Martxoak 30 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 30 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 30 | Bilbo · 09:00 | Sanfran ortura txangoa | Sanfran ortua
Martxoak 30 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Oñati · 10:00 | Txorien hizkuntza ezagutuz | Arantzazuko Parketxea
Martxoak 30 | Barakaldo · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Martxoak 30 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Busturia · 10:00 | EUTSI GOGOR, DANOK BATERA - FESTA SOLIDARIOA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 30 | Iruñea · 10:00 | Ingurumenari buruzko III. prestakuntza jardunaldia | Iruñeako Gaztedi Etxea
Martxoak 30 | Deba · 10:30 | Tokiko Hazien Tailerra | Deba
Martxoak 30 | Donostia · 10:30 | Lore tailerra | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 30 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 30 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 30 | Getaria · 11:30 | Balenciaga eta Elkano: Getariko hiribilduan jaiotako bi pertsona ospetsuren ondarea | Cristobal Balenciaga Museoa
Martxoak 30 | Santurtzi · 12:00 | Argazki irteera: "Santurtzi, marinel herria" | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Pasaia · 12:00 | Itsas hondakinen tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 30 | Urduliz · 13:00 | Calçots Jaia | Etxeandia garagardo Fabrikan
Martxoak 30 | Kanbo · 14:00 | Erlea, onura ekartzen duen insektua | Cpei
Martxoak 30 | Orisoain · 16:30 | Xaboi Naturalak | Orisoaingo Ekomuseoa
Martxoak 30 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 31 | Karrantza · | Mendi zeharkaldia | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Martxoak 31 | Navaridas · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Navaridaseko udaletxean
Martxoak 31 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Arropa truke-merkatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 31 | Ortuella · 10:00 | ibilbide geologikoa | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Martxoak 31 | Santikurutze · 10:00 | Mendi irteera, Santikurutzetik Genevillara | Santakurutze
Martxoak 31 | Hondarribia · 10:00 | Landare ekoizpenerako mintegira bisita gidatua | Endanea Garden
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Taller irekiak: Joskintza, moda eta birziklapena eta | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 31 | Bakio · 10:30 | Gaztelugatxeko biotopora bisita gidatua | Txakolingunean
Martxoak 31 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 31 | Fruiz · 11:00 | Panpa belarraren garbiketa auzolanean | Udaletxea
Martxoak 31 | Korres · 11:00 | Bonelli arranoaren eguna | Izkiko Parketxea
Martxoak 31 | Busturia · 11:00 | GOI ESTUARIOA BIZIKLETAN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Getaria · 11:30 | Balenciaga eta Elkano: Getariko hiribilduan jaiotako bi pertsona ospetsuren ondarea | Cristobal Balenciaga Museoa
Martxoak 31 | Kortezubi · 11:30 | Ate irekiak: Santimamiñeko kobazuloak | Santimamiñen
Martxoak 31 | Lekeitio · 11:30 | Santa Katalina itsasargiaren bisita + korapiloan tailerra | Santa Kaltalina itsasargia
Martxoak 31 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 31 | Busturia · 11:30 | DENBORAREN ERLOJUA, KLIMA ALDAKETA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Pasai Antxo · 12:00 | Entsalada lehiaketa | Gure zumardia
Martxoak 31 | Santurtzi · 12:30 | Bisitaldi antzeztua | Agurtza Atunontzia
Martxoak 31 | Bilbo · 12:30 | 1362 Km Euri | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 31 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Busturia · 17:00 | UDABERRIKO LOREAK ETA POLTSA AROMATIKOEN TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Apirilak 1 | Bilbo · | Nekazaritza ikastaroa | Edificio Albia II San Vicente 8 - 9º izda
Apirilak 1 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 1 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 1 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Apirilak 2 | Abadiño · | Agroekologia ikastaroa: Lurra lantzeko, ikasteko eta bizitzeko era ezberdin bat | EHNE Bizkaiaren egoitza
Apirilak 2 | Elizondo · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Apirilak 2 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 3 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Apirilak 3 | Dima · 15:00 | Artzain txakurren trebatze ikastaroa | Dima
Apirilak 3 | Arketas · 16:00 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 3 | Arketas · 16:00 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez eskola
Apirilak 3 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 3 | Azkoitia · 18:00 | INFUSIOEN TAILERRA | KULTUR ETXEA
Apirilak 3 | Usurbil · 18:30 | Aintzinako obra maisuen logika, bizitzarako geometria hitzaldia | Potxonea kultur etxea
Apirilak 3 | Iruñea · 19:30 | Elikatzen jakitearen artea | Civivox Condestable
Apirilak 4 | Gasteiz · | Bide Berdeei buruzko Europako VI.konferentzia | Europa Biltzar Jauregian
Apirilak 4 | Zerain · | Gazta tour | Garoa gaztak
Apirilak 4 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 4 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 4 | Gernika-Lumo · 17:00 | Makinarwia txikiaren erabilera eta mantenimentua ikastaroa | Astra
Apirilak 4 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Apirilak 4 | Agurain · 19:00 | Hestebeten dastaketa azaldua | Jai Alai taberna, nagusia 26
Apirilak 4 | Bilbo · 19:30 | Ezagutzen al duzu asiar erlea? | Sanfran ortua
Apirilak 4 | Iruñea · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Peña Alegria
Apirilak 5 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 5 | Iruñea · | Lorategi berriak ezagutzera | Iruñea, Civivox Iturrama lorategietan
Apirilak 5 | Ortuella · 19:00 | Elikadura Subiranotasuna mehatzaldean | Kultur Etxea
Apirilak 5 | Lezo · 19:00 | Entsalada lehiaketa | Saldise Plaza
Apirilak 5 | Errigoiti · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gaztelekuan
Apirilak 6 | Areatza · | Herritarren zientzian hasteko tresnak | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Apirilak 6 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Apirilak 6 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritza Gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Apirilak 6 | Iruñea · | FIVEbio, Nafarroako ardo ekologikoaren Azoka | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritzako Azoka Gardena | Uaga, Simón Bolívar plaza, 14 bajo
Apirilak 6 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa:Krema hidratzailea | Davita, Legazpi 4, 1
Apirilak 6 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 6 | Urduliz · 10:00 | Uribe Gastrofest 2019 | Urduliz
Apirilak 6 | Galdames · 10:30 | III.Euskal Jaia, Artisautza eta Bizkaiko ekoizleen azoka | Galdames
Apirilak 6 | Oianleku · 10:30 | JolasMENDI baso txangoak familiartean | Aiako Harria
Apirilak 6 | Anoeta · 11:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola dago Anoetakop basoa? | Gaztetxean
Apirilak 6 | Abellaneda · 11:30 | Txakolin lehiaketa | Enkarterrietako Museoa
Apirilak 6 | Galdames · 11:30 | Ortu bertikala eta belak eta xaboiak | Galdames
Apirilak 7 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 7 | Abadiño · | Badakizu zein bizidun dauden uraren inguruan? | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 7 | Aduna · 12:00 | Sagardo eta pintxo dastaketa | Plaza
Apirilak 8 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 9 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 9 | Lekunberri · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Plazaola
Apirilak 9 | Gasteiz · 11:00 | Arabako Kanpuseko Tailer agroekologikoa | Hezkuntza eta Kirol Fakultatearen kanpoalldean
Apirilak 9 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 9 | Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Apirilak 10 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 10 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 11 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 11 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 11 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla"
Apirilak 12 | Abadiño · | Urkiolako zerua gauez | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 12 | Bilbo · | IX. Udaberriko artisautza azoka. | Areatzako pasealekua
Apirilak 12 | Laudio · | Dolumin Ostiral Azoka | Laudio
Apirilak 12 | Tutera · | Barazkien goraipamen festa | Tutera
Apirilak 12 | Anoeta · 18:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola behar du izan baso ereduak? | Gaztetxean
Apirilak 13 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Apirilak 13 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Apirilak 13 | Zieko · | Lore eta ortuaren azoka | Zieko
Apirilak 13 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 13 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Apirilak 13 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta Freskoa familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 13 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: barazkiak | Saldias
Apirilak 14 | Karrantza · | Anamnse kultur eta ingurumen proiektura bisita | Armañon parketxea,Ranero auzoa z/g
Apirilak 14 | Zaldibia · 10:00 | Zaldiekin coaching tailerrra | Alarpe zalditegia
Apirilak 14 | Donostia · 10:00 | Zuntz-tapiz-oihal artea | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 15 | Iruñea · | Ecozine Film Festival | Iturramako Civicoxean
Apirilak 16 | Lekunberri · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Plazaola
Apirilak 18 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 19 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 20 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Primizar | Bengolarreko parkinetik
Apirilak 20 | Iruñea · 11:00 | "Belle Epoque"La taconera | Iruñea
Apirilak 20 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 22 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Apirilak 23 | Zubiri · | Kalamuaren erabilera eraikuntzan | Agotzenea
Apirilak 23 | Izize · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 23 | Iruñea · 10:00 | Liburuaren eta Lorearen Eguna | Carlos III
Apirilak 24 | Ordizia · | Artzain Eguna | Ordizia