Artzai tontuak ziren mendian ondo bizi da otsoa Txirrita

Bizi-baratzea

AGENDA

Hau denon artean egindako agenda bat da, landareen eta lurraren kulturaren ekitaldien meta. Zure ekitaldiaren zain gaude denok. Eman eta hartu.
URRIA

11

Azpeitia · | Artzain lantaldea 2018 | Komuntzo Baserria, Izarraitz Auzoa
Iruñea · | Bertako produktuen Azoka | Gazteluko Plaza
Gasteiz · | Agroekologia Ikastaroa: Aurkezpena | Bionekazaritza: Jose Mardones 6
Ozaeta · 09:30 | Bioeraikuntza ikastaroa. isolamendua eta berotasuna | Garaion, Otaza auzoa

Bioeraikuntzan interesa dutenentzat:

- Kampoaldeko Isolamendua laztoarekin
- Karea
- Fitodepurazioa
- Bustineko lurrak
- Estufa Roket
-.....

120 orduko ikastaroa.

12 lagunentzat (10 plaza langabetuentzat).

Langabetuak ez direnentzat tarifa: 200€

garaionsorgingunea@gmail.com / 606 888 899 (Jaione)

Iruñea · 17:00 | Iruñeako turismo gastronomikoarei buruzko i. jardunaldia | Geltoki, autobus geltoki zaharra
Donostia · 18:00 | Ura eta gerra: entzuketa komentatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea

Iñaki Berazategi adituaren eskutik eta Uraren Memoriak erakusketaren jardueren artean, hainbat guda gatazkaren garaietan sortu eta zabaldu ziren abestien inguruko entzuketa komentatu bat izango dugu. Bertan, eta “La Marsellesa” (zeinen jatorrizko izenburua “Canción para el Ejército del Rhin” den) abesti ezagunarekin hasita, gerrarekin eta urarekin erlazioa duten abestiak ezagutu ahal izango dira.

Iruñea · 18:00 | Tokiko produktuaren III. azokaren inaugurazioa | Sarasate pasealekua
Mutriku · 19:00 | Basogintza eredu berriak | Zabiel Kultu Etxea
Zigoitia · 19:00 | Zigoitiko harrobia eta errota-harriakAkelarrea | ZIgoitiako Gizarte Etxean
Alduden · 19:00 | Aldudeko Ibarreko ate irekiak | Alduden
Aulestia · 20:00 | Emakumea ondarea transmititzen | Udaletxean
Mintzaldia, Maribi Unamunoren eskutik.
Kontuan hartuta herriaren jakinduria gure ondare ukiezinaren zati ere badela, jarduera horren bidez, azken ehun urteotan emakumeengandik jaso eta ikasitako guztia dagokion tokian jarri nahi dugu. Era berean, herriaren jakintza ondarea dela onartuta, emakumeek ondarea transmititzen izan duten zeregina aintzat hartuko dugu,baita denboran zehar gizartean izan duten presentzia ere
Ezkaroz · 20:00 | Zaraitzu ibaiaren erregulazioa Aizpurgin | Juntaetxea

Ondorengo egunetan

12

Iruñea · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Iruñea

12

Idiazabal · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Idiazabal

12

Eulate · | Ameskoako Artzainaren Eguna | Eulate

12

Donostia · | Sagardo Eguna | Martutene

12

Ezkaroze · | Larrazkeneko Bilketa | Ezkaroze

12

Iruñea · | Tokiko produktuaren III. azokaren inaugurazioa | Sarasate pasealekua

12

Donibane Lohitzune · | Lorategiak Azolanean | Donibane Lohitzuneko Loratoki Botanikoa

12

Ahetze · 09:00 | Euskal Elkargoaren planaren baitan ibilaldi gidatua | Ahetze

HERRIAREN INGURUAN
Natura irteera Euskal Hirigune Elkargoaren Ibilaldien Lekuko Planaren baitan. Ibilaldi gorabeheratsu
baina desnibel handirik gabekoan zehar, landa paisaiak eskaintzen duen ingurune anitzean
bizi diren animali eta landareen ugaritasuna ezagutzeko parada izanen duzu. Naturak utzitako
aztarneten eta zantzuetan jarri arreta...

  •  Denentzat | Prezioa: nahi dena | Hitzordua

Ahetzen, izena ematerakoan zehaztuko da:cpielittoralbasque.etudes@hendaye.com edo 05.59.74.16.18
 

12

Gesalatz · 10:30 | Ugaztunen jarraipena | Muez-eko kiroldegian

12

Mundaka · 11:00 | Lumakelak Mundakan.Itsasoaren historioa | Mundaka

 Lumakelak ezagutzeko Mundakako Santa Katalina ermitatik hasten den ibilbide geologikoa. Adina: 8 urtetik aurrera. Tarifa: Doan.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

12

Ezkaroz · 11:30 | Zarautzi ibaia eta alamariazain lanbideari buruz | Ezkaroz

12

Ezkio · 12:00 | Sagardoa kirikoketa erritmora | Igartubeiti Baserri Museoa

12

Zarautz · 12:00 | XI arraza libreko ardi-txakur txapelketa | San Pelaio

12

Iruñea · 13:00 | Ardo ekologikoen dastaketa | Gazteluko Plaza

12

Izaba · 18:00 | Udazkeneko azoka | Udaletxeko plaza

12

Iruñea · 18:00 | Piper erakusketa | Gazteluko Plaza

13

Iruñea · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Iruñea

13

Zegama · | Txondorra Zegaman:"Ikazkintza eta basoa" ekimena | Zegama

“Ikazkintza eta basoa” ekimena udazkenean zehar ospatuko da Zegamako Anduetza parketxean. Hasiera emateko, urriaren 13an Anduetza parketxearen Arboretumean izango den txondorra piztuko da, jaialdi berezia izango delarik. Txondorra piztuta dagoen bitartean bisita gidatuak eta tailerrak izango dira, bisitarientzat eta ikastaldeentzat. Urriaren 21ean “Pago motzak, ikazkinen altxorra” ibilaldia izango da Alvaro Aragon Ruano adituaren eskutik. Bukatzeko, azaroaren 11ean txondorra itzali eta egur ikatza ateratzeko jaialdi berezia izango da ere.

Ikazkintza, Aizkorriko eta Euskal Herriko mendietako basoetan antzinatik izan den lanbidea da. Basoan garatzen zen lanbide gogorra izanik, gure paisaia eraldatu du urteetan zehar, paisaia kulturala deritzoguna osatuz. Gaur ikazkintzaren aztarnak gure mendietan ikus ditzakegu, pago motzak eta txondor-plazak besteak beste.

Ikazkintza lanbidea ezagutarazteko eta balioztatzeko, Anduetza parketxeak eta Zegamako Udalak elkarlanean, “Ikazkintza eta basoa” ekimena martxan jarri dute. Ekimen honi esker, ikazkinen lana ezagutzeaz gain, basotik egurra nola ateratzen zuten eta txondorra nola eraikitzen zuten ikusi ahalko da, beste hainbat jardueren artean

13

Urretxu · | Ate irekiak: Aikur Erle Museoa | Santa Barbara z/g

Iada, urrian sartu gara eta aurten ere ATE IREKIAK antolatu ditugu Aikur Erle Museoan. Urriaren 13 eta 14ean museoa bisitatzeaz gain, aurten ateratako ezti ezberdinak daztatzeko aukera paregabea izango dugu. Horretaz gain, eztia abararaxketatik nola ateratzen den ere ikasiko dugu.

 

13

Iruñea · | Tokiko produktuaren III. azokaren inaugurazioa | Sarasate pasealekua

13

Burgi · | Zuraren festa | Burgi

13

Eibar · | Sosola baserrira bisita | Eibar

13

Markina-Xemein · 08:00 | Nekazaritza-azoka | Markina-Xemein

13

Lizarra · 09:30 | Lizarran Plazara! | Foruen enparantzan

13

Bera · 10:00 | Baztan-Bidasoa aldeko nekazarien azoka | Rikardo Baroja ikastetxean

13

Erratzu · 10:00 | Ibilaldi Gidatua: Xorroxin urjauzia | Ordoki Jatetxea
  •  Informazioa eta erreserba: ORBELA: info@orbela-beintza.com/ 659 477 396

13

Karrantza · 10:00 | Helem Groome, esne ekoizle ekologikoa | Geltokiaren plaza (Ambasaguas-Karrantza Harana).
Zein zeregin dagokie emakumeei ingurumena esnea ekoizteko modu sostengarrirako nahitaezko elementu gisa berreskuratzeko? Nola lortzen dute inguruan eragina izaten? “Vista Alegre” baserria bisitatuko dugu, galdera horieieta beste batzuei erantzuteko asmoz, Helen Groome emakume ingelesaren esperientziari esker. Izan ere, produkzio intentsibotik produkzio ekologikora igaro da, ekimen interesgarri horretan ingurumen-ondarea eta kultur tradizioa elkartuz.
  • Hizkuntza:Gaztelania.
  • Mendietako Interpretazio Zentroa.Informazioa eta erreserbak:
  • 946 739 279, armanon.parke.naturala@bizkaia.eus
  • Leku-kopuru mugatua
  • Ondarearen Europako Jardunaldiak/ "Ondarea, Emakumeen Emari"

13

Busturia · 10:30 | Ornitologia familian | Urdaibai ekoetxea

Ornitologia hastapen ikastaroa familientzat. Adina: 8 urtetik aurrera.Tarifa: 1€.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

13

Busturia · 10:30 | Oma Basondoa | Urdaibai ekoetxea

 6 km-tako Ibilbide gidatua. Adina: 8 urtetik aurrera. Tarifa: Doakoa.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

13

Urola kosta · 11:00 | Sorkide:Itsasotik herrira emakumeak eta itsasoa | Urola kosta

Informazio gehiago eta izen-ematea: harrera@urolakosta.eus/ 943890808

13

Burgi · 11:00 | Zuraren Festa | Lanbideen Herria

Urriak 13, larunbata
11:00 h. Burgiko lanbideen herrira bisita.
11:00 - 14:00. Almadiaren Museoak ateak irekiko ditu.
11:00 - 14:00. Artzain-apurren tailerra.
12:00 - 14:00. Aizkora bidezko
trebetasun proba.
Xabier Orbegozo (ArriaV) eta Rubén Saralegi.
16:00 - 19:00. Motozerraz eginiko Eskulturen Txapelketa. Abel de Vicenteren erakustaldia (motozerra erabiliz irudiak eginen ditu).
Ekitaldian Larra gazta eta Ezker okindegiko ogia dastatzeko aukera egongo da.

13

Burgi · 11:00 | Burgiko arroila eta lanbideen herrira bisita. | Burgi herriko zubia.

Informazio gehiago eta izen emateak 948 47 52 56 telefono zenbakian edo oit.roncal@navarra.es helbide elektronikoan.

13

Elorrio · 11:00 | Ahoz aho. Emakumeek konta diezazutela | Elorrioko Turismo Bulegoa. Berrio Otxoa kalea, 15.
Ibilaldi gidatu horri esker -Doriren errota, Mari Feliren ortua, Bereren baserria eta Silviarenliho-putzuak-, historia iragana ezezik, oraina ulertzeko oinarrizko tresna ere badela ulertuko dugu.Elorrioko landa-inguruko emakumeei aukera emango diegu beren historia konta diezaguten. Beren lekukotzen eskutik, gure herriaren memoria, kultura eta nortasuna eta mundua ikusteko bestelako moduak ezagutuko ditugu. Beren pentsamenduak eta balioak,kezkak eta itxaropenak, hurbilago sentiaraziko dizkigute
  • hizkuntza: Euskara / Gaztelania.
  • Informazioa eta erreserbak: 946 820 164 / 605 726 420, info@elorrioturismo.eus,
  •   Leku-kopuru mugatua.
  • Ondarearen Europako Jardunaldiak/ "Ondarea, Emakumeen Emari"

13

Ondarroa · 11:00 | Itsasoko emakume langileak | Ondarroako Turismo Bulegoa
Ondarroako portura iristeko biribilgunean “A la mujer del mar”izeneko eskultura dago (Casto Solano Marroyo eskultoreak egina). Hiru emakume agertzen dira eskultura horretan: sare-konpontzaile bat, neskatila bat eta arrain-paketeen egile bat, itsasoko emakume langileen ordezkari gisa. Emakume horiek urrats tinko eta irmoa ematen ari dira aurrerantz, ortzi-mugari so, ondoan giza silueta batzuk dituztela. Bisitaldi gidatu horren bidez, hortaz, emakume belaunaldiek, gure herriko alde gogotsu gisa, arrainak egoki zaintzen lan egin zuten eta lan egiten jarraitzen duten tokiak ezagutuko ditugu.
Ondarearen Europako Jardunaldiak/ "Ondarea, Emakumeen Emari"

13

Burgi · 11:00 | Ogi zati frijituak edo "migak" prestatzeko tailerra | Plaza

13

Zumaia · 11:00 | Sorkide:Itsasotik herrira emakumeak eta itsasoa | Zumaia

Sorkide ekitaldia: Itsasotik herrira” jaialdiak gure eskualdea hain berezi

egiten duten Kultura eta Itsasoa lotuko ditu. Besteak beste, eskualdeko kultura-ondarea eta jabetza ukiezina belaunaldi berriei eta bisitariei gerturatu nahi zaizkie; eta barneratu egin dugu emakumeak itsas-arloan izan duen papera. Ondorengo ekintzak antolatu nahi dira:

• Saregile eta kontserba tailerrak    

  • Itsasoari lotutako jardueretan emakumeen parte-hartzea ikusaraziko duen erakusketa, protagonisten testimonioekin.

13

Bermeo · 11:30 | Emakume bermeotarren inperioa | Arrantzaleen Museoa
Bermeoko emakumeak funtsezkoak izan dira herriko gizarte-antolamenduan. Ibilbidean zehar, emakumeen eguneroko zereginen toki batzuk ezagutuko ditugu, baita zeregin haiek arrantza- eta kontserba-industriarako izan zuten garrantzia eta herriko ekonomiari egindako ekarpena ere.
  • Eguna eta ordua:Urriaren 13a, (gaztelaniaz), 20a (euskaraz), eta 27a (eskariaren arabera).
  • Informazioa eta erreserbak:946 881 171, arrantzaleenmuseoa@bizkaia.eus
  • Leku-kopuru mugatu

13

Santurtzi · 12:00 | Arrain subasta, portura eta kofradiara bisita gidatua | Portua

13

Legazpi · 12:00 | Ezkutuko altxorrak | Legazpi

Legazpi. Igaralde baserria eta XVI. mendeko errota

Ezagutu ezazu ogiaren historia eta jar ezazu martxan XVI. mendeko errota bat.

*Beharrezkoa da erreserba egitea 943722042 telefono zenbakian.

13

Larrun · 14:00 | Larrun gure altxorra da. Kanpaldi herrikoia | Larrun

Larrun mendian egin asmo duten plataforma turistikoa salatzeko eta tokiko elkarteek proiektu horren kontra daramaten lana sustengatzeko, Aman Komunak sareak gure hiru hilabeteko datorren hitzordua han egitea erabaki dugu. Kanpaldi herrikoi eta auto kudeatua altxatuko dugu Larrunen, datozen urriaren 13 eta 14an. Euskal Herri osora zabalduko dugu deia eta kolektibo, elkarte, jende guziei bertan parte hartzeko gomita luzatzen diegu.
Kanpaldia ongi iragan dadin, logistika minimoa segurtatuko dugu eta bakoitzak ekarriko nahiko dituen animazio, janari, lema eta energiez beteko da.
Egitarauaren eta antolaketaren xehetasun gehiago heldu diren asteetan helaraziko ditugu, momentuz atxiki data.
Hitzorduak : urriaren 13an (larunbata), arratsaldeko 2etan gailurrean. Urriaren 14an, goizeko 11etan asanblada.

Lurra eta askatasuna

13

Balmaseda · 16:30 | La Encartada: Gizonen Lanak, Emakumearen Lanak | La Encartada Museoa
Boinas La Encartada S.A. enpresako langile gehienak emakumeak ziren. Oraingo honetan,emakumeak ehungintzan goiztxertatu izanaz eta denboran zeharreko haien bilakaeraz arituko gara. Esaterako, lantegi hartan gizonek eta emakumeek zein lanpostu zuten eta zein baldintzatan lan egiten zuten azalduko dugu
Urriaren 6a, 13a, 20a eta 27a
 
     Ondarearen Europako Jardunaldiak/ "Ondarea, Emakumeen Emari"

13

Donostia · 17:00 | Haurrentzako eta familiarentzako jarduerak | San Telmo Museoa

Ikasturte berriarekin batera bueltan dira museoko familientzako eta haurrentzako tailerrak. Hain zuzen ere, gaur aurkeztu dugu apirilera arteko programazio osoa eta aukera hau baliatu nahi izan dugu zuri kontatzeko. Museoaren webgunean dago informazio guztia eta 2018/19 egitarauaren eskuorria ere jaitsi dezakezu hemen (pdf).

5 euro

13

Santurtzi · 17:00 | Emakumeak itsasontzira! | Santurtziko Turismo Bulegoa
Arrantza-portutik, betelanetik eta Agurtza atunketaritik ibiliko gara, mendez mende, neskatila eta emakume saregile santurtziarrek egindako lanak ikusteko, hain zuzen, trepetxuekin eta itsasontzien kudeaketarekin loturikoak. Itsasontzi barruan, arrantza-ontzi baten irabaziak eta gastuak nola kudeatzen ziren jakingo dugu, xehe-xehe, baita horren terminologia berezia ere. Orain dela gutxira arte lanbide bezala aintzat hartu ez den lana
  • Informazioa eta erreserbak: 944 839 494, turismo@santurtzi.net
  • Leku-kopuru mugatua

Ondarearen Europako Jardunaldiak/ "Ondarea, Emakumeen Emari"

13

Zizurkil · 18:30 | Plazida Otaño oroituz. Emakumeen isilpeko emaria. | Pedro Mari Otaño Plaza

Herritar batek, Plazida Otaño, eta herriko ondare den Gorritiren Baserriko Argia eskulturak ( emakume baserritarren omenez egindako eskulturak) topo egingo dute herriko plazan, emakumeen isilpeko emaria gogora ekartzeko asmoz.

Haatik dantza konpainiaren Lau eme koreografia, Plazida Otañoren bertso antzeztuak eta emanaldia borobilduko dituzten bertso musikatuak ikus-entzuteko aukera paregabea.

Ondarearen Europako Jardunaldiak

"Ondarea, Emakumeen Emari"

13

Busturia · 19:00 | Fauna basatiaren behaketa | Urdaibai ekoetxea

Landa eremuan kokatutako etxola batetatik (Hide), inguruan daukagun fauna basatia behatu ahal izango duzu (basurdeak, azeriak, azkonarrak, urtxintxak, orkatzak etab.). Adina: 16 urtetik gorakoak. Talde mugatuak. Tarifa: 9€.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

14

Iruñea · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Iruñea

14

Arbizu · | Arbizuko Txistor Eguna | Plaza

14

Gares · | Sagardo Eguna | Gares

14

Iruñea · | Tokiko produktuaren III. azokaren inaugurazioa | Sarasate pasealekua

14

Zizurkil · 08:00 | Nekazaritzaren eta eskulagintzaren Azoka | Zizurkil

14

Zeberio · 09:30 | Gorbeiako Parke Naturala, Maurizia Aldeiturriagaren erritmora | Zeberioko Udaletxearen plaza (Zubialde auzoa z/g).
Ibilbide horren eskutik, Bizkaiko historia landatarraren azken mendera barneratuko gara, hura posible egin zuten emakumeen lana ezagutu eta aintzat hartzeko. Horretarako, Maurizia Aldeiturriaga koplista zeberioztar ospetsuaren urratsak jarraituko ditugu: artistaren jaiotetxean hasiko dugu ibilbidea, Zeberion, hain zuzen. Hortik, ezkondu ostean bizi izan zen etxeraino ibiliko dugu, hots, Arteako Eleixabeitia auzoraino. Eta Artean garraio publikoz (Bizkaibus) Zeberiora itzuliko gara
 
  • Informazioa eta erreserbak:946 339 823 (informazioa),
  • www.gorbeiaeuskadi.com/visitas-gorbeia-bizkaia (zuzeneko erreserba).Leku-kopuru mugatua
  • Ondarearen Europako Jardunaldiak/ "Ondarea, Emakumeen Emari"

14

Idiazabal · 10:00 | XXXV.Euskal Herriko Artzai Gazta Txapelketa eta Baserritarren Eguna | Idiazabal

14

Bertiz · 10:30 | Ibilbide gidatua: Iturburua | Bertizko Turismo Bulegoa
  • Informazioa eta erreserba: navarraalnatural@gmail.com/ 628 649 249

14

Artaxoa · 10:30 | Artaxoako Dolmenak | Artaxoako Turismo Bulegoa
  •  Informazioa eta erreserba: REINO DE ARTAJONA
  •  info@reinodeartajona.com/ 644 027 515

14

Larrun · 11:00 | Larrun gure altxorra da. Kanpaldi herrikoia | Larrun

Larrun mendian egin asmo duten plataforma turistikoa salatzeko eta tokiko elkarteek proiektu horren kontra daramaten lana sustengatzeko, Aman Komunak sareak gure hiru hilabeteko datorren hitzordua han egitea erabaki dugu. Kanpaldi herrikoi eta auto kudeatua altxatuko dugu Larrunen, datozen urriaren 13 eta 14an. Euskal Herri osora zabalduko dugu deia eta kolektibo, elkarte, jende guziei bertan parte hartzeko gomita luzatzen diegu.
Kanpaldia ongi iragan dadin, logistika minimoa segurtatuko dugu eta bakoitzak ekarriko nahiko dituen animazio, janari, lema eta energiez beteko da.
Egitarauaren eta antolaketaren xehetasun gehiago heldu diren asteetan helaraziko ditugu, momentuz atxiki data.
Hitzorduak : urriaren 13an (larunbata), arratsaldeko 2etan gailurrean. Urriaren 14an, goizeko 11etan asanblada.

Lurra eta askatasuna

14

Valderejo · 11:00 | Ekoibilbide inklusiboak | Lalastrako Parketxea

14

Hernani · 11:30 | Familientzako ekintzak: Oiloak, untxiak eta erralsoien atzaparrak | Kutxa ekoguneko haur parkean

Animaliekin batera esperientzia ezohiko bat izan nahi? Zatoz Abeletxeko gure lagun batzuk ezagutzera! Europako 'October children' proiektuarekin bat eginez antolatutako ekintza.

  • NORENTZAT: +5 urte
  • Hizkuntza: Euskara
  • Prezioa: 4€ (5-11 urtekoak), 9€ helduak

14

Getxo · 11:30 | Portu zaharreko emakumeak | Getxoko Turismo Bulegoa (Ereaga hondartza z/g).
Bisitaldi horren eskutik, kale mehar eta pikodun Portu Zahar xelebreko emakumeen biziera ezagutuko dugu: bitxitasunak eta ohiturak. Halaber, ibilbideanzehar, Portu Zaharreko bizimoduan esanguratsuak diren tokiak bisitatuko ditugu, hala nola,“Erriberamune”-ko karela, garai bateko San Nikolas baseliza eta Faroleko iturria.
 
  • Informazioa eta erreserbak:944 910 800, infoturismo@getxo.eus
  • Ondarearen Europako Jardunaldiak/ "Ondarea, Emakumeen Emari"

14

Legazpi · 12:00 | Ezkutuko altxorrak | Legazpi

Chillida Lantoki artearen eta industriaren topaketetarako gune bat da. Eduardo Chillidak industriarekin izandako erlazioarekin zentratzen da. Aintzinako papelera honetan, ibilibide baten bidez Chillidaren unibertso sortzailea ezagutarazten da.

Bisita gidatua doan da.

*Beharrezkoa da erreserba egitea 943722042 telefono zenbakian.

14

Iruñea · 13:00 | Idiazabal jatorri deiturako gazta dastaketa | Gazteluko Plaza

14

Hendaia · 16:00 | Sakabanatu, kontzertu ibiltaria | Nekatoenean

Kontzertu ibiltaria | 2D2H festibalaren 3. edizioaren kari Bizkiak Project elkarteak Abbadia Eremuan zehar batetik bestera ibiliko den kontzertu bat eskainiko digu. Ekimen hau Structure Productionekin elkarlanean eta CPIE Euskal Itsasbazterraren
eta Nos Lieux Communs sarearen babesarekin burutu da. Pascale Murtinek du konposatu eta espazioan eman. Baionako kantari amateurrek interpretaturik Laetitia Casabiancaren gidaritzapean gauzatuko da. Ez ahantz oinetako onak
janztea!

  • Denentzat | Prezioa: nahi dena | Hitzordua

Nekatoenean (Abbadia Eremua - Armatonde karrika,6 - Hendaia) | Xehetasunak: 06.29.19.58.80
edo cpielittoralbasque.creation@hendaye.com

14

Bermeo · 17:00 | Kostaldea Itsasontziz. Ogoño | Bermeoko Portua

Irteera itsasontziz Bermeoko portutik Ogoñora, kostaldeko inguru naturala eta bere biodibertsitatea ezagutzeko. Adin guztiei zuzendua. Tarifa orokorra: 12€; 12tik 4 urtera: 7€; 4 urtetik beherakoek doan.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

14

Busturia · 17:00 | Lorez Lore | Urdaibai ekoetxea

Ekoetxea Urdaibaiko lorategia apaintzeko tailerra. Adina: 6 urtetik aurrera. Tarifa: 1€.

Ekintzetan parte hartzeko ezinbestekoa da aldez aurretik izena ematea hurrengo telefonoan 94 6870402 edo posta elektronikoz info.urdaibai@ekoetxea.eus

15

Derio · | XX.mendearen bigarren erdialdeko Derioko emakume baserritarren bizipenak | Kultur Birika, Anboto 5
Mintzaldi horren eskutik, gure udalerriko baserrietako emakumeen bizimoduan murgilduko
gara, eta horien memoria berreskuratu eta egungo egunotara ekarriko dugu. Emakume haien bizimodura hurbilduko gara eta ederki merezitako omenaldia egingo diegu XX. mendearen bigarren erdialdeko emakume
baserritar guztiei, haien lanik eta ardurarik gabe gure herria ez litzatekeelako gaur egungoa izango
  • Gaztelaniaz, Fernando Pedro Pérez-en eskutik
  • Informazioa eta erreserbak: 944 659 714, kulturbirika@deriokoudala.net
  • Sarrera librea, leku guztiak bete arte
  • Ondarearen Europako Jardunaldiak/ "Ondarea, Emakumeen Emari"

15

Biarritz · | Euskal Itsasbazterreko altxor geologikoak eta natura ondarea | Biarritz

EUSKAL ITSASBAZTERREKO ALTXOR GEOLOGIKOAK ETA NATURA-ONDAREA
Gure lurraldeko aberastasunak Biarritzetik Zumaiara, Euskal Erlaitzetik eta Jaizkible-Ulia menditik pasatuz...
10:00-13:00 eta 14:00-18:30, egunero salbuespenik gabe irailaren 30a arte eta urriaren 1.etik abenduaren 21era, 10:00-12:00 eta 14:00-17:30 (igandetan, astelehenetan eta jai egunetan itxita

www.cpie-littoral-basque.eu

15

Gasteiz · | Urte osoko sukaldaritza makrobiotika ikastaroa | Gasteiz eta Bilbon

15

Iruñea · | Emakumeen Topaketak + Klima-Aldaketa Nafarroa 2018 | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa

Topaketa bat ikusarazteko eta bultzatzeko emakumeak funtsezkoak direla klima-aldaketaren erronkari heltzeko eta haien ezinegonak eta ekarpenak ezagutzera emateko.
Politikariak, ikertzaileak eta klima-aldaketan espezialistak diren eta horretan interesa duten emakumeak, KLINAren babespean bilduta, 2017-2030 aldirako Nafarroako Gobernuak duen bide-orria jarraituz, eta jasangarritasunean oinarritutako kultura sustatzen

15

Ezkio · | Sagardoaren astea | Igartubeiti Baserri-Museoa

15

Arrasate · 15:00 | Sendabelar tailerra | Ekin

Sendabelar ikastaroaren bitartez ama lurrak eskaintzen dizkigun lehengaiak baliatuz, osasunaren autogestio landuko dugu.

15

Leitza · 16:00 | Emakume Baserritarren topaketa | Udaletxean

Datorren urriaren 15ean, landa eremuko emakumeen nazioarteko eguna izanen da. Data hori aprobetxatu nahi dugu baserritarren topaketa egiteko. Eta hor erabakitzen bada, ahalduntze prozesu bat hasiko dugu emakume-talde honekin.

15

Errenteria · 18:00 | Urumea Bizi | Xenpelar Aretoa

15

Donostia · 19:30 | Klima-aldaketa eta babesa | Trueba Zinema

Thank you for the rain dokumentalaren emanaldia eta mahai-ingurua.

ANTOLATZAILEAK: Kresala Zinekluba, Zero Pobrezia - Donostia Plataforma eta Cristina Enea Fundazioa

16

Ezkio · | Sagardoaren astea | Igartubeiti Baserri-Museoa

16

Irun · 17:00 | Hegaztien Migrazioa | Txingudi ekoetxea

Helduei zuzenduta Prezioa: 5 € Ikastaroaren arduraduna: Juan Arizaga Beharrezkoa da izen-ematea:  943 619 389 / info.txingudi@ekoetxea.eus
Oso gustoko baduzu hegaztien migrazioa eta milioika hegaztiri planeta guztian eragiten dien fenomeno honen gainean gehiago ezagutu nahi baduzu, hau zure  ikastaroa da.

 

16

Iruñea · 19:00 | Basoereinketa Lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa

Mikel Baztan Iruñeko Udaleko Lorategietako zuzendari teknikoa da gaur egun, eta konpromiso irmoa dauka publikotasunarekin eta giza zein natur ingurunearekin.  
Lantegi honi esker, baso-berritze modu ezberdinak ezagutuko ditugu (naturala edo gizakiaren laguntzarekin), gure hurbileko ekosistemetako espezierik ohikoenak hedatze aldera.  Jarduera hau Ezkaba – San Cristóbal eta Mendebaldeako baso-masa leheneratzeko Hiri Basoa proiektuaren barruan dago.

16

Iruñea · 19:00 | Irabiaki berde ekologikoen tailerra | Geltoki

17

Ezkio · | Sagardoaren astea | Igartubeiti Baserri-Museoa

17

Ziordia · | Udazkena KM0 sukaldaritza tailerrak: Sakanako Txekorra | Errekak Artean Elkartean

17

Donostia · 16:30 | Sendabelarrak sukaldaritzan | Tabakalera

Sendabelarrek beren ahalmen eta propietate guztiak eman diezazkigukete, infusioak edo aplikazio fitoterapeutikoak baino askoz harago doazen prestakinetan. Sukaldaritzako errezeta gozoetan erabiltzen ikasiko dugu.

 

17

Bilbo · 19:00 | Ondarea, emakumearen jarauspena | Ondar

Mintzaldi-zikloa.

Emakumeek kultura-ondarea transmititzen izan duten zereginari buruzko aditze-esparrua sortzen lagunduko digun gogoeta egiteko tokia, elkargunea, izango da ondarea aretoa, urtero bezala. Gure kultur ondarea ikuspegi berri batetik erakutsi nahi duten jardunaldiotan, sei adituk “ondarea eta generoa” gaiaren ikuspegi anitzak eta konplexuak jakinaraziko dizkigute.

  • Urriaren 4a:

Iratxe Fresneda: Tesoros invisibles. Rescatar y acercarnos al patrimonio audiovisual.

  • Urriaren10a, asteazkena:

Marta Macho:

La “cocina” de la ciencia, los aportes de las mujeres.

  • Urriaren 17a, asteazkena:

Felícitas Lorenzo eta M.ª José Torrecilla:

La presencia de las mujeres en los museos de Bizkaia. El Museo Euskal Herria y La Encartada Fabrika Museoa.

  • Urriaren 24a, asteazkena:

Miren Amuriza Plaza eta Oihana Bartra Arenas: Feminismoa eta bertsolaritza.

  • Hizkuntza:Gaztelania / Euskara.
  •  Informazioa; 944 067 737

17

Igorre · 19:00 | Emakumeak Arratiako gizarte tradizionalean | Kultur etxean
Mintzaldiak tradizionalki Arratiako haraneko emakumeek egiten zituzten jarduerak ezagutzeko aukera emango digu; izan ere,emakumeek etxean, lanetan eta gizartean zuten egoerara hurbilduko gaitu. Argazkilari eta artisten -eskuarki gizonezkoak- begiradaren bitartez, lurralde honen kutsu minarekin loturiko emakume haien irudikapenera barneratuko gara. Eta Arratiako euskarari jarriko diogu arreta, baita bertako idazleen lanetan gordetako eta emakumeek gorde, babestu eta jakinarazi dituzten hitzen, atsotitzen eta abestien joritasunari ere.
  • Angel Larrearen eskutik, euskaraz

Ondarearen Europako Jardunaldiak/ "Ondarea, Emakumeen Emari" .

17

Larrabetzu · 19:00 | Landa Lurra ondare estrategioa:Larrabetzuko azterketaren ondorioak | Anguleri Kultur Etxea

17

Errenteria · 19:00 | Sukaldaritza begetariano tallerrak | Arditurri Auzo elkartea

17

Zumaia · 19:00 | Kantaurialdea:Lurralde basati bat, uste baino hurbilago | Aita Mari Zineman

17

Bilbo · 19:30 | Basogintza | Lurgaia Fundazioa, Lurraza 16,

  Kaliforniatik ekarritako radiata pinuko basogintza intentsiboen kolapsoa, banda marroiak eta beste onddoek eragindakoa, Bizkaiako paisaiaren errealitatea da. Adituek kontrakoa aholkatzen dutela ere, sortzen dituen ingurumen arazoengatik, eukaliptoen landaketak gero eta gehiago dira.

Suhaitz monokultiboak biodibertsitatearen beherakada dakar, atzerriko espezieak direnez, ez dute ekosistema berezirik lotuta. Gainera, matarrasa ondoren gertatzen den lurzoruaren galera, urteetan, hazkunde txikiagoa eta landaketak ahultzea ekarri du.

Gure inguruak kontserbazio bultzada behar du. Gure basoak berreskuratzea. Baso mistoak, ingurugiroaren hobekuntza ahalbidetzen duten espezie autoktonoekin. Biodibertsitatean aberastasuna sortzen dutenak, gure lurrak eta ur baliabideak hobetzen dituztela eta gure ingurunearen eta gure kulturaren parte direla.
 
Baina, gainera, arazo horiek saihesten dituzten basoen kudeaketa erak badaude, produktibitateari uko egin gabe. NATURATIK HURBILEKO BASOGINTZA da eta Kolore Guztietako Basoak-ek azalduko digu zer den.
Gogoratu izen ematea info@lurgaia.orgera idatziz.
 
 

18

Bilbo · | 7.Nazioarteko zuraren arkitektura eta erainkuntza Foroa | Bilbao Exhibition Centre-BEC

18

Ezkio · | Sagardoaren astea | Igartubeiti Baserri-Museoa

18

Errenteria · | Landareak Lantzen agenda-liburuaren aurkezpena | .

18

Iruñea · 18:00 | Bizikotxo: Ezagutzak eta une atseginak partekatzeko gunea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa

Ostegun bat hilean.     
18:00etatik 20:00etara Urriak 18, azaroak 15 eta abenduak 13an

Gune honek xede du bizikleten konponketari buruzko ezagutzak partekatzea eta ongi pasatzea gure bizikleta doitzen dugun bitartean edo besteei laguntzen diegun bitartean. Horretarako, Juanjo Iriarte izango da bertan, konponketetan aditua, eta Bizitxokora doazen lagunei laguntza eta aholkuak emango dizkie.

 

 

18

Busturia · 19:00 | Andrak bizi-erakusle Busturian | Altamirako Liburutegia
Emakumeek gizartean duten zeregina ez da beti agerikoa izan. Alabaina, emakumeak izan dira ohituren eta jakintzen ezagutzaren zaindariak eta sustatzaileak.Bideo horren eskutik, busturiar batzuen lekukotzari esker, beren esperientziez arituko baitzaizkigu,lehen emakumeen zeregina zeinzen eta orain zein den jakingo dugu, baita tradizioak, ogibideak, generoen arteko harremanak, lanen eta erantzukizunen banaketa eta gure kulturaren hainbat alderdi nola aldatu diren ere.
  • Informazioa eta erreserbak:946 870 063.
  • Leku-kopuru mugatua
  • Euskaraz

Ondarearen Europako Jardunaldiak/ "Ondarea, Emakumeen Emari"

 

18

Etxebarri · 19:00 | Atzoko eta gaurko emakumeen ondarea | Kultur etxea
Etxebarriko emakumeen ekarpena eta presentzia nahitaezkoak dira herriaren garapena eta bilakaera ulertzeko. Oraingo honetan, XX.mendearen bigarren erdialdeari erreparatuko diogu emakumeen ondarea ezagutzeko, hain zuzen ere, garai batean nabarmendu zen oinarri industrialeko gizarte- eta nortasun-borroka baten testuinguruan. Nola gauzatu zen hura guztia? Nortzuk izan ziren haren protagonistak? Nola landu ziren lidergoa eta ahalduntzea? Galdera horiek eta beste askok, emakumeen ekarpenak eta ahalduntzeak gaur egun ezagutzen eta gozatzen dugun Etxebarrira nola ekarri gaituzten ulertzen lagunduko digute.
  • Informazioa eta erreserbak:944 267 005, euskarazerbitzua@etxebarri.net.
  • Leku-kopuru mugatua

Ondarearen Europako Jardunaldiak/ "Ondarea, Emakumeen Emari"

Hurrengoak

Urriak 5 | Gasteiz · | BIonekaraba | Foruen Plaza
Urriak 5 | Amurrio · | BIONEKARABA. EKOIZPEN EKOLOGIKOAREN AZOKA | plaza
Urriak 5 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Urriak 6 | Murgia · | Murgiako Azoka | Murgia
Urriak 6 | Murgia · | Abeltzaintza Azoka | Plaza
Urriak 6 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Urriak 8 | Agurain · | Aguraingo Azoka | Agurain
Urriak 8 | Agurain · | DCXXIV. abeltzaintza azoka | plaza
Urriak 12 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Urriak 12 | Donostia · 10:00 | Natur Azoka | Katalunia plaza
Urriak 13 | Erriberagoiti · | Arabako babarrun pintoaren eta lekaleen azoka | Erriberagoiti
Urriak 13 | Leintz-Gatzaga · | Azoka Ekologikoa | Leintz-Gatzaga
Urriak 13 | Pobes · | ARABAKO BABARRUN PINTOAREN ETA LEKALEEN XXV. AZOKA | plaza
Urriak 13 | Leintz-Gatzaga · | Leintz-Gatzagako Azoka Ekologikoa | Plaza
Urriak 13 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Urriak 19 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Urriak 19 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Galtzada | Bengolarreko parkinetik
Urriak 19 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Urriak 20 | Gaubea · | Gobiaraneko patata azoka | Gaubea
Urriak 20 | Espejo · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA. GOBIARANEKO PATATA AZOKA. XXVIII. azoka | plaza
Urriak 20 | Laudio · | SAGARRARI BURUZKO AZOKA | Plaza
Urriak 20 | Okondo · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | plaza
Urriak 25 | Gipuzkoa · | Gipuzkoako kroketaren astea | Gipuzkoako establezimenduak
Urriak 26 | Aramaio · | NEKAZARITZA, ESKULANGINTZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Urriak 27 | Urkabustaiz · | Urkabistaizko Azoka | Urkabustaiz
Urriak 27 | Araia · | VI. LAUTADA EGUNA | Plaza
Urriak 27 | Izarra · | Urkabustaizko X. Azoka | Plaza
Azaroak 3 | Amurrio · | MIKOTURISMOAREN EGUNA | Plaza
Azaroak 3 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Azaroak 3 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Azaroak 9 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Azaroak 9 | Donostia · 10:00 | Natur Azoka | Katalunia plaza
Azaroak 10 | Kanpezu · | San Martin Azoka | Kanpezu
Azaroak 10 | Santikurutze Kanpezu · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Azaroak 13 | Donostia · 18:00 | International Gull Meeting | Ondarreta pasealekua 24
Azaroak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Azaroak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Arrato | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 1 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Abenduak 14 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Abenduak 14 | Donostia · 10:00 | Natur Azoka | Katalunia plaza
Abenduak 19 | Gasteiz · | Eguberriko nekazaritza azoka | Gasteiz
Abenduak 19 | Gasteiz · | EGUBERRIKO NEKAZARITZA AZOKA | Espainia Plaza, Lehendakari Agirre kalea
Abenduak 20 | Amurrio · | Eguberriko azoka | Amurrio
Abenduak 21 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Errota Harriak 2 | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 24 | Ordizia · | Gabonetako Azoka Berezia | Ordizia
Urtarrilak 5 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Otsailak 8 | Durango · | Berdeago Nature | Landako Gunea
Martxoak 1 | Arkauti · | Copernicus programa eta bere erabilera nekazaritzan, jardunaldia | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Martxoak 1 | Arrieta · | Bertoko Basoa | Arrieta
Martxoak 1 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 1 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 1 | Oiartzun · 17:30 | Emakumeen jakinduria-elikadura jardunaldia | Labore Oarso
Martxoak 1 | Gasteiz · 18:00 | Udaberriko eta udako hazien banaketa | Olarizu kalea z/g
Martxoak 1 | Olarizu · 18:00 | Euskal Herriko hazien aldaera zaharren banaketa | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 1 | Olarizu · 18:00 | Euskal Herriko hazien aldaera zaharren banaketa "Hazi emakumeak" | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 1 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Egarri Tabernan
Martxoak 1 | Bergara · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Pol-Pol mendi elkartearen Aretoa, san Pedro kalea 10
Martxoak 1 | Etxalar · 19:30 | Landare basati jangarriak: olioak, ozpinak eta likoreak | Mokorreko Borda
Martxoak 2 | Gasteiz · | Neguko zaporeak | Uagalur,Logroño Kalea, 7,
Martxoak 2 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 2 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 2 | Arrieta · 10:00 | Batzar irekia:Bertoko basoari etekin atera ahal diogu? Nola? | Arrietako Plazan
Martxoak 2 | Azpeitia · 10:00 | Kimaketa ikastaroa | KIMU 1, Urrestila bidea z/g
Martxoak 2 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 2 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 2 | Segura · 10:00 | Osasunaren autogestiorako tailerra | Kultur Etxea
Martxoak 2 | Hendaia · 10:30 | Hartzak eta euskara | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 2 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 2 | Ezkio · 16:30 | Joaldunak, sorkuntza lantegia | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 2 | Donostia · 18:30 | Nekazaritza ekologikoa eta bere garapena, hitzaldi tertulia Felix Rodrigorekin | Lengo Baratza
Martxoak 2 | Hendaia · 19:00 | Euskal Erlaitzeko gaueko misterioak, ibilbide gidatua | Hendaia
Martxoak 3 | Gatika · | Basatostea | Udaletxeko plaza
Martxoak 3 | Mungia · | ABELTZAINTZA Azoka | Herriko Plaza
Martxoak 3 | Sopuerta · | XLVII. txorizo eta odoloste lehiaketa. Euskal Herriko Txerriki egilerik Onena Saritzeko XXIII. Txapelketa. | La Baluga Auzoa
Martxoak 3 | Zerain · | Gazta tour | Garoa gaztak
Martxoak 3 | Arrieta · 09:30 | Basoa haurrengana hurbiltzen | Arrieta
Martxoak 3 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater
Martxoak 3 | Irun · 10:00 | Uretako hegazti negutarrak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 3 | Kontrasta · 10:00 | Mendi irteera | Kontrasta
Martxoak 3 | Itsasondo · 10:00 | EHKOlektiboaren 12.topaketa | Itsasondoko Udaletxean
Martxoak 3 | Ortuella · 11:00 | Zuhaitz Eguna | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Martxoak 3 | Arrieta · 11:00 | Hileko lehenengo domekako Azoka | Arrieta
Martxoak 3 | Astigarraga · 11:00 | "Emakume ekintzaileak sagardogintzan" erakusketaren bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 3 | Baigorri · 11:00 | Arno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Etxalar · 16:30 | Udazkeneko eta neguko landare basati jangarriak | Mokorreko Borda
Martxoak 3 | Baigorri · 18:00 | Garagarno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia
Martxoak 4 | · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKOA | HAZI Araba
Martxoak 4 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 4 | Atarrabia · 09:00 | Sare sozialak: lagunak, arerioak ez | INTIA
Martxoak 4 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 4 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 5 | Iruña Oka · | Nekazari gazteen UAGA-ANEren jardunaldia | Kultur etxea
Martxoak 5 | Torres · | Zerealen gaixotasunak | .
Martxoak 5 | Zestoa · | HARAKINTZA ETA HARAGI-PRODUKTUEN ELABORAZIOA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 5 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 5 | Zumaia · 18:00 | Biziak erdigunera, hitzaldia | Oxford
Martxoak 5 | Donostia · 19:00 | Elkanoren garaioko Gipuzkoa berria, Susana Truchueloren hitzaldia | San Telmo Museoa
Martxoak 6 | · | REVENUE MANAGEMENT | HAZI Bizkaia
Martxoak 6 | Donostia · | Klima aldaketari buruzko Nazioarteko konferentzia | Kursaal elkargunea
Martxoak 6 | Bardeak · | IX Jardunaldi dibultzaileak, Bardeeetako biosfera | Bardeak
Martxoak 6 | Hendaia · 10:00 | Frutiuarbolak txertatzeko jardunaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 6 | Hendaia · 10:00 | Natura eta geologia ondareari turismo eragileen sensibilizazioa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 6 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 6 | Irun · 17:30 | Gaueko harrapariak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 6 | Zemaga · 18:30 | Erleentzako baratzeak eta lorategiak, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Kultur etxea
Martxoak 6 | Iruñea · 19:00 | Paisaiaren aztarnak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 6 | Iruñea · 19:00 | Paisaiaren arrastoak | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 6 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Suedia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | · | OSTEGUN EKINTZAILEAK: EMUKUME EKINTZAILEEN II TOPAKETA | Hazi Araba, Manurgako eskola etxea
Martxoak 7 | · | STORYTELLING. NIRE ELIKAGAIA SALTZEKO MARKETINEKO TECNIKA | HAZI Araba
Martxoak 7 | Donostia · | Txorien identifikazioa kantuaren bitartez | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11
Martxoak 7 | Lantaron · 10:00 | UAGA-EHNEren batzarra | Udaletxea
Martxoak 7 | Bilbo · 10:00 | Egurrari buruzko jardunaldia | Bizkaia Aretoa
Martxoak 7 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 7 | Astigarraga · 12:00 | Sagarrondo moreak Sagardoetxean | Sagardoetxea
Martxoak 7 | Zigoitia · 14:30 | Ostegun ekintzaileak: Emakume ekintzaileen II jardunaldia | Manurga eskola etxea
Martxoak 7 | Elizondo · 17:00 | Nolako Jangelak Nahi Ditugu Eskoletan? | Arizkuneneako kultur etxea
Martxoak 7 | Elizondo · 17:00 | Nolako jangelak nahi ditugu eskoletan, hitzaldia | Arizkunenea
Martxoak 7 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 7 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 7 | Guardia · 18:00 | UAGA-EHNEren batzarra | Kuadrilaren etxean
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Ordizia · 18:30 | Klima aldaketaren ondorioei buruzko mahai ingurua, Jakoba Errekondo, Cesare Maglioni, Maite Arroita eta Xabier Esteban | Barrena Jauregia
Martxoak 8 | Tutera · | Janari Azoka | Queiles pasealekuan
Martxoak 8 | Iruñea · | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Barañain etorbidea
Martxoak 8 | Astigarraga · | Sagarrondo moreak Sagardoetxean | Sagardoetxea
Martxoak 8 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 8 | Bilbo · 11:30 | Sail In festibala | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 9 | Amorebieta-Etxano · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA Azoka | Plaza
Martxoak 9 | Arrasate · | Emakumeek egindako nekazaritza eta eskulangintza produktuen erakusketa eta salmenta | Plaza
Martxoak 9 | Lizarra · | Plazara! Bertako produktuak | Plaza
Martxoak 9 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa:Gibelarentzat tratamenduak | Davita, Legazpi 4, 1
Martxoak 9 | Ibarruri · | Landaketa jardunaldia | Ibarruri
Martxoak 9 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 9 | Oñati · 09:00 | Zuhaitz ferixia | Herriko plazan
Martxoak 9 | Baigorri · 09:00 | Euskal Herria elkar josiz | Baigorri
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 10:00 | Ate irekiak | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Lizarra · 10:00 | Lizarran Plazara! | Lizarra
Martxoak 9 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Landare azoka | Plaza Cataluña
Martxoak 9 | Mendata · 10:00 | "Baso Bainuak" | Arratzuko San Tomas Apostoloaren Eliza
Martxoak 9 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 9 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 9 | Ezkio · 10:00 | Kirikoketa tailerra | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 9 | Hendaia · 10:30 | Emakumeen bizi baldintzak mendeetan zehar | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 9 | Oiartzun · 10:30 | Oiartzun ibaiaren garbiketam auzolanean | Labore
Martxoak 9 | Irun · 10:30 | Tokiko Hazien Tailerra | Irungo Baratze Parkea
Martxoak 9 | Busturia · 11:00 | Emakume sortzaile eta ekoizleen Azoka | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 9 | Busturia · 11:00 | EMAKUME EKOIZLE ETA EKINTZAILEAK. NEKAZARI ETA ARTISAU AZOKA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 9 | Gartzain · 11:00 | Haziaren Egunean, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Plaza
Martxoak 9 | Gasteiz · 11:00 | Sukaldaritza tailerrak: Risottoa, arroza kaldotxua eta thau arrozarissoto | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 9 | Busturia · 11:30 | MADARIAGA DORRETXEA ERLOJUA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Tutera · 12:00 | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Carrefour, Tutera-Tarazona errepidea
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 12:45 | Doako ibilbide berezia Gernikako monumentuetatik | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 13:00 | Bisita gidatua | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Ezkio · 16:00 | "Barrikote Festa"jardunaldi gastrokulturala | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 9 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 9 | Busturia · 17:30 | ARTANTXURIKETAN IKUSKIZUNA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Andoain · 18:00 | Gosari eta askari ososuntsuak | Bastero Kultur Gunean
Martxoak 10 | Ugao-MIraballes · | XIX. Ugao-Miraballesko Emakume Ekoizleen Nekazaritza Azoka | Herriko enparantzan
Martxoak 10 | Abadiño · | BASQUE LABEL HARATEGIETARAKO BARKAKAKO COACHING SAIOAK | HAZI Bizkaia
Martxoak 10 | Areatza · | Mendi ibilbidea: Saldopro | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 10 | Muxika · 08:30 | Bertoko baso landaketa Ibarruri | Basauri, Arizko tren geltokia
Martxoak 10 | Baiona · 09:00 | Eusko Eguna | Baiona
Martxoak 10 | Oñati · 09:30 | Non daude tximeletak? | Arriikrutzeko koben harrera-gunean
Martxoak 10 | Lezo · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Kantina Jaizkibelen, aparkalekuan
Martxoak 10 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolingunean
Martxoak 10 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 10 | Astigarraga · 10:00 | "Emakume ekintzaileak sagardogintzan" erakusketaren bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 10 | Bernedo · 10:00 | Mendi irteera, Bernedo, karobiak eta ikaztegia | Bernedo
Martxoak 10 | Kortezubi · 10:30 | OMA BASONDO. EDERTASUN HANDIKO HARANETATIK | Santimamineko aparkalekua
Martxoak 10 | Donostia · 11:30 | IV. Landare Truke Azoka Txikia | Uliako Mintegian, Uliako pasealekua 15
Martxoak 10 | Bakio · 11:30 | Umeentzako tailerra | Txakolingunean
Martxoak 10 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 10 | Gernika-Lumo · 11:30 | "Ihauteriak eta itsasoa" tailerra | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 10 | Balmasada · 12:00 | Antzeztutako bisita | La Enkartada Museoa
Martxoak 10 | Busturia · 12:00 | BIOTRACK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 10 | Busturia · 16:00 | Urdaibaiko itsasadarra itsasontziz | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 10 | Busturia · 16:00 | ITSASADARRA ITSASONTZIZ | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 10 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 10 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 11 | Zumaia · | Ate irekiak | Algorri Interpretazio Zentroa, Juan Belmante kalea 21
Martxoak 11 | · | MAKINARIA MANTENU BASIKOA | HAZI Araba
Martxoak 11 | Debagoiena · | Jardunaldi Gastronomikoak | Debagoiena
Martxoak 11 | Irun · | Poster lehiaketa:"Antzinateko Sirenak eta itsasoko beste izakibatzuk" | Oiasso Erromatar Museoa
Martxoak 11 | Tutera · | Energi berriztagarriak eta energia aurrezteko haur erakusketa | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 11 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 11 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 11 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Tolosako Baratze Parkean
Martxoak 11 | Leioa · 18:00 | Irrati bidezko faunaren jarraipen ikastaroa | Zientzia eta Teknologia fakultatea
Martxoak 11 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 11 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 12 | Astigarraga · | Kalima aldaketari buruzko erakusketaren aurkezpena | Kultur etxea
Martxoak 12 | Arbizu · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 12 | Donostia · 10:00 | Eusko Label produktuen masterclass | Donostia
Martxoak 12 | Arkauti · 11:00 | Patata eta erremolatxaren nekazal aseguruei buruzko jardunaldia | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Martxoak 12 | Gasteiz · 11:00 | Tailer agroekologikoa Arabako Kanpusean | Magisteritza Fakultatea
Martxoak 12 | Zuia · 12:00 | Aiara eskualdeko batzarra | Zuiako Udala
Martxoak 12 | Irun · 17:00 | Bidasoko klima eta arroko fenomeno meterologikoak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 12 | Iruñea · 18:00 | Errezeta tradizionalak | Geltoki
Martxoak 12 | Ikaztegieta · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 12 | Oiartzun · 18:30 | "Jan ondo bizitzeko, ez jateko aoilik baizik" | Labore Oarso
Martxoak 12 | Tutera · 18:30 | Ezti dastaketa | "El molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 12 | Elizondo · 19:30 | Transgenikoei buruzko mintzaldia, Jose Ramon Olarietaren eskutik | Arizkunenea
Martxoak 13 | · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA TXARTELA BERRITZEA. OINARRIZKO MAILA | HAZI Araba
Martxoak 13 | Hendaia · 09:00 | Euskal Itsasbazterreko natura ondarea | Merkatuan, Errepublika plazan
Martxoak 13 | Tolosa · 10:00 | Eusko Label produktuen masterclass | Tolosa
Martxoak 13 | Hendaia · 14:30 | Apikultura | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Martxoak 13 | Iruñea · 17:00 | Landare-ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 13 | Iruñea · 17:00 | Landare ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak, izen-ematea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 13 | Astigarraga · 18:30 | Klima aldaketaren ondorioei buruzko mahai ingurua | Kultur etxea
Martxoak 13 | Etxarri-Aranatz · 19:00 | San Miguel Irin Errota | Kultur Etxea
Martxoak 13 | Mutriku · 19:00 | Berdel Eguneko bolondresekin bilera | Udaletxea
Martxoak 13 | Lizarra · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udal Aretoan (Golem zaharra)
Martxoak 14 | Atarrabia · | Nola hobetu salmenta zuzenaren estrategia komertziala? | .
Martxoak 14 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 14 | Trebiñu · 16:00 | Trebiñu lurraldeko batzarra | Trebiñu
Martxoak 14 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 14 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 14 | Segura · 18:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur Etxea
Martxoak 14 | Mutiloa · 19:00 | Txakurren portaera arazoak | Kultur Etxea
Martxoak 15 | Karrantza · | Armañongo Ilargia | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Martxoak 15 | Zuia · | Lau gau zoragarri Gorbeian | Lafuente etxea
Martxoak 15 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 15 | Baiona · 08:00 | Klima aldaketa salatzeko greba | Baiona
Martxoak 15 | Getxo · 10:30 | Getxoaquarium ezagutu | Getxoaquarium, Kirol Portuan
Martxoak 15 | Gern · 16:30 | Neguko paseoa Museoko lorategitik | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 15 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 15 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Martxoak 15 | Nagore · 18:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udaletxea
Martxoak 15 | Ezpeleta · 20:00 | Gure ontziak | Ezpeletako udalean
Martxoak 16 | Arizkun · | Gamioxarreko sagardo bukoi eta upelen irekiera | Gamioxarrea
Martxoak 16 | Arizkun · | TREC lehiaketa | Ordoki behortegia
Martxoak 16 | Murgia ( Zuia) · | Eztiaren Museoa | Murgia
Martxoak 16 | Bilbo · | Baserriko produktuen salmenta eta erakusketa | Zazpikaleak, Alde Zaharra
Martxoak 16 | Arrasate · | KARAPAIXO EGUNA | Plaza
Martxoak 16 | Heleta · | Primaderako ganadu feria | Plaza
Martxoak 16 | Areatza · | Ibilbide didaktikoa | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 16 | Bilbo · | Bizkaia eta itsasoa orain 500 urte | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 16 | Muskiz · | Muñatones gazteluaren ezohiiko irekiera | Muñatones Gaztelua
Martxoak 16 | Guardia · | Ardo dastaketa | Bodegas Campillo
Martxoak 16 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 16 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Martxoak 16 | Eibar · 09:00 | Lore, landare eta zuhaitz IX. Azoka | Plaza Urkizu
Martxoak 16 | Hendaia · 09:30 | Udaberriko garbiketa handia Hendaiako itsasbazterrean | Hendaia
Martxoak 16 | Hendaia · 09:30 | Udaberriko garbiketa handia Hendaiako itsasbazterrean | Hendaia
Martxoak 16 | Gamiz-Fika · 09:30 | Bertako zuhaitzen landaketa | Gamizko eliza
Martxoak 16 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Martxoak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Gorostiza | Bengolarreko parkinetik
Martxoak 16 | Bermeo · 10:00 | Ate irekiak: Arrantzaleen Museoa | Arrantzaleen Museoa, Torronteroko esnparantza
Martxoak 16 | Gernika-Lumo · 10:00 | Ate irekiak | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 16 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Arguedas · 10:00 | Zuhaitz eguna | Bordon Pasealekua
Martxoak 16 | Orozko · 10:00 | Esploratzaile txikiak | Orozkoko Museoa
Martxoak 16 | Bera · 10:00 | Bertako produktuen Azoka | Rikardo Baroja Eskola
Martxoak 16 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Martxoak 16 | Donostia · 10:00 | "Aquariumaren barrunbeak" bisita gidatua | Aquariuma
Martxoak 16 | Arketas · 10:00 | Arketaseko 2019 V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 16 | Zugaztieta · 10:00 | La Arboledako putzuetatik ibilbidea | La Arboledako aparkalekuan
Martxoak 16 | Portugalete · 10:00 | Ate irekiak | Rialia-Industria Museoa
Martxoak 16 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Hendaia · 10:30 | Artea eta erleak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 16 | Busturia · 10:30 | Matxitxako lurmuturrean ibilbide historiko naturala | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 16 | Busturia · 10:30 | MATXITXAKO LURMUTURREAN IBILBIDE HISTORIKO NATURALA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 16 | Hondarribia · 11:00 | Haurrentzako tailerra:Hondarribiko balea | Arma Plaza 9
Martxoak 16 | Busturia · 11:30 | AZTARNAK FAMILIA ARTEAN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Santurtzi · 12:00 | Arrain enkantea eta bisita antzeztua | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Oleta · 12:00 | Egun batez artzai | Oleta
Martxoak 16 | Viana · 12:00 | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Carrefour (Las Cañas)
Martxoak 16 | Hendaia · 15:30 | Plonizazioa Erakusketa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 16 | Gernika-Lumo · 16:30 | Familia tailerra: Euskal Ihauteriak | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 16 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 16 | Busturia · 17:00 | GURE INGURUKO HEGAZTIAK: HABI-KUTXAK TETRABRICKEKIN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Busturia · 17:30 | BATNIGHT | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 17 | Murua · | Espereologikoa Gorbeian | Murua
Martxoak 17 | Orduña · | Merkatua | Foru Plazan
Martxoak 17 | Moreda Araba · | NEKAZARITZA ETA GASTRONOMIKOA | Herriko Plaza
Martxoak 17 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | Plaza
Martxoak 17 | Zegama · | ERLEZAINAREN EGUNA. Gipuzkoako XXI. ezti lehiaketa | Plaza
Martxoak 17 | Heleta · | Primaderako ganadu feria | Plaza
Martxoak 17 | Oñati · 10:00 | Zuhaitz Eguna | Herriko plazan
Martxoak 17 | Berriz · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Udaletxean
Martxoak 17 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolingunean
Martxoak 17 | Urizaharra · 10:00 | Mendi irteera, Urizaharra hiribildua eta ingurune naturala | Urizahara
Martxoak 17 | Berango · 10:00 | Kostalde inguruko Burdin hasiaren aztarneei bisita gidatua | Burdin Museoaren oroimen museoa
Martxoak 17 | Busturia · 10:00 | URDAIBAIKO BIOSFERA ERRESERBAKO ALTXORRAK: PADURAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Bakio · 10:30 | Txakolindegira bisita | Bakioko txakondidegira
Martxoak 17 | Bakio · 10:30 | Txakolingunera bisita | Bakio
Martxoak 17 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 17 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Martxoak 17 | Mutiloa · 11:00 | Paseo gidatua:Hegaztiak identifikatzeko mugartea parkean | Lekuondo Plaza
Martxoak 17 | Busturia · 11:00 | JANARI BEGANOA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Oieregi · 11:30 | Nazioarteko Basoen Eguna | Bertiz
Martxoak 17 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 17 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 17 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Busturia · 17:00 | TXIKIPINTXO | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 18 | · | MOTOZERRA ETA ESKOKATZEKO MAKINA MANEIATZEA, ZAINTZEA ETA SEGURU ERABILTZEA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 18 | Zestoa · 11:00 | Danbolinzulo kobara bisita gidatua | Ekainberri
Martxoak 18 | Bakio · 17:30 | Talo tailerra | Bakio
Martxoak 18 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 19 | Gasteiz · | UAGA, Batzar Nagusia | Europa Jauregia
Martxoak 19 | Bakio · | Txakolinaren uzta berriari ongietorria | Bakio
Martxoak 19 | Gueñes · | Jose Deunaren Azoka | Gueñes
Martxoak 19 | Bakio · | San Jose Azoka | Plaza
Martxoak 19 | Güeñes · | San Jose Azoka | Udal frontoia
Martxoak 19 | Done Bikandi Harana · 10:00 | Mendi irteera,Done Bikandi Harana, Bitigarra | Done bikandi Harana
Martxoak 19 | Busturia · 10:00 | URDAIBAIKO BIOSFERA ERRESERBAKO ALTXORRAK: KOSTALDEA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Aia · 10:30 | Orientazio tailerra | Iturraran Parketxea
Martxoak 19 | Busturia · 12:30 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Busturia · 17:00 | ZUK ZEUK EGIN: ANIMALIEN OINATZAK ESKAIOLAREKIN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Gasteiz · 18:00 | Aintzinako barietateen hazien banaketa | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 20 | · | GOI MAILAKO ERLEZAINTZA IKASTAROA | HAZI Araba
Martxoak 20 | · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | HAZI Araba
Martxoak 20 | Arbizu · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 20 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Martxoak 20 | Plentzia · 11:00 | Erakusketaren inaugurazioa eta bisita gidatuak | PLasentia Butron Museoa, Goienkale 27
Martxoak 20 | Irun · 17:00 | Nola egiten dira behaketak eta iragarpen meterologikoak? | Txingudi ekoetxea
Martxoak 20 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 20 | Zumaia · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 20 | Hondarribia · 18:00 | Ortu eta Kominiki tailerra | Hondarribiko liburutegian
Martxoak 20 | Bilbo · 18:30 | Pasta freskoa tailerra | Labore Bilbo
Martxoak 20 | Mutiloa · 18:45 | Kosmetika osasuntsua | Kultur Etxea
Martxoak 20 | Ordizia · 19:00 | Inguruko hegaztiak | Ordizia
Martxoak 21 | · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | Hazi Gipuzkoa Zentroa
Martxoak 21 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 21 | Hendaia · 10:00 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT, Itsas trikuen galdera zorrotza | Cpie
Martxoak 21 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 21 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Hanburgesa begetalak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 21 | Iruñea · 20:00 | Garagardo dastaketa | Geltoki
Martxoak 22 | Loiu · | I.Loiuko Erdi Aroko Azoka | Loiu
Martxoak 22 | Azpeitia · | EKOIZLE TXIKIENTZAKO HIGIENE ETA OSASUN BETEKIZUNEN MALGUTASUNA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 22 | Iruñea · | Iruña Loretan | Iruñea
Martxoak 22 | Hernani · 09:00 | Zientzia gure basoen kudeaketan | Orona Fundazioa
Martxoak 22 | Zarautz · 10:00 | Ate irekiak | Arte eta Historia Museoa
Martxoak 22 | Kanbo · 14:00 | Natura irteera: Harizkazuia, baserri pedagokikoa | Cpie
Martxoak 22 | Pasaia · 17:00 | Uraren Gynkana | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 22 | Gasteiz · 17:00 | Sukaldaritza makrobiotikoa eta energetikoa tailerra | BioAlai
Martxoak 22 | Anoeta · 18:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola dago baserria gipuzkoan? | Gaztetxean
Martxoak 22 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 22 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 22 | Mungia · 18:30 | Mungiako BTT topaketa, batzar orokorra | Olalde
Martxoak 22 | Doneztebe · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Zinema Aretoa
Martxoak 23 | Etxalar · | Temazacal, Udaberriko ateaharrera | Mokorreko Borda
Martxoak 23 | Errenteria · | XI. LORE AZOKA | Plaza
Martxoak 23 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 23 | Errenteria · 09:00 | Errenteriako XI. Lore eta Landareen Azoka | Alameda de Gamon
Martxoak 23 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 23 | Gallarta · 09:30 | Auzolana:Ibaien garbiketa | Castañoseko atsedenlekua
Martxoak 23 | Hendaia · 10:00 | CPIE Euskal Itsasbazterraren Biltzar Nagusia | Cpie
Martxoak 23 | Donostia · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Ametzagaina, Viveros Ducasse
Martxoak 23 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 23 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 23 | Elgoibar · 10:00 | Radiestesia eta Geometria hastapen ikastaroa | Aubixa, San Pedro Auzoa,Idotorbe
Martxoak 23 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 23 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Martxoak 23 | Arroiabe · 10:00 | Lurra ezagutzen, lur analisiak eta kromatografia tailerra | Aroiabe
Martxoak 23 | Donostia · 10:30 | Zuhaitz Eguna | Donostia
Martxoak 23 | Busturia · 10:30 | BUSTURIAKO ERROTAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Busturia · 10:30 | URETAKO HEGAZTIAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: Zereal Integralak | Saldias
Martxoak 23 | Muskiz · 11:00 | Itsasoari, Egurra | el pobaleko Burdinola
Martxoak 23 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 23 | hondarribia · 11:00 | Landareen oinarrizko zainketak | Endanea Garden Hondarribia
Martxoak 23 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 23 | Donostia · 11:00 | Uliako itsas labarren ondarea | Mater Museoan(San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 23 | Korres · 11:00 | Tailer astronomikoa eta erakusketa | Izkiko Parketxea
Martxoak 23 | Ondarroa · 11:30 | Konpost eguna | Ondarroa
Martxoak 23 | Oiartzun · 11:30 | LABORE Oarso Batzarrea | Liburutegia
Martxoak 23 | Donostia · 11:30 | "Iraganetik gerora, gaur egunetil igarota" jardunaldia | Eureka! Zientzia Museoko Planetarioan
Martxoak 23 | Bakio · 12:00 | Txakolin dastaketa azaldua | Txakolingunean
Martxoak 23 | Hendaia · 14:30 | Natura irteera: Euskal Itsasabazterreko insektu polinizatzaileak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 23 | Pasaia · 16:00 | Nabigatzeko pistak! | Pasaiako Albaola Itsas-faktoria
Martxoak 23 | Bermeo · 16:30 | Famili tailerra: Ertzila Dorrea | Arrantzaleen Museoa, Torronteroko enparantza
Martxoak 23 | Arketas · 16:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketaseko Kultur Etxea
Martxoak 23 | Gernika-Lumo · 17:00 | Trikitixa, Hitzaldi musikala | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 23 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 23 | Busturia · 17:00 | URA: UMEENTZAKO ESPERIMENTUAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Oiartzun · 17:30 | LABORE Oarso II urteurre ekitaldia | Labore
Martxoak 23 | Bilbo · 20:00 | Munduko poesia kaierak ( Loraldia) | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 24 | Okondo · | XXII. Baserri Azoka | Herriko Plaza
Martxoak 24 | Segura · | XIX. LOREAK ETA LANDAREAK | Plaza
Martxoak 24 | Urdazubi · | Lezeen eguna | Lezea
Martxoak 24 | Zugarramurdi · | Lezeen eguna | Lezea
Martxoak 24 | Elgoibar · 09:30 | Sagoaten hezegune txikia sortzeko auzolana | IMH-ko aparkalekuan
Martxoak 24 | Goierri · 09:30 | Aizkorri natur parkeko hegaztiak ezagutzera | Otsaurteko Bentatik
Martxoak 24 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 24 | Bilbo · 10:00 | Ate irekiak: Bizkaiko Arkeologi museoa | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 24 | Lagran · 10:00 | Mendi irteera, Lagran | Lagran
Martxoak 24 | Muskiz · 10:00 | Barbadun ibaitik ibilaldia | El Pobaleko Burdinola
Martxoak 24 | Barakaldo · 10:00 | Errekatxo urtegiak, Barakaldoko gune neturalak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Landeta Parkea
Martxoak 24 | Zegama · 10:00 | Mugisarri, zuhaitz lepatuen basotxora ibilaldi gidatua | Anduetza Parketxea
Martxoak 24 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 24 | Busturia · 10:30 | AMUNATEGIKO ITURBURUA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Gasteiz · 10:30 | Arabako XXIV. ezti lehiaketa | Abastos merkatua
Martxoak 24 | Dima · 11:00 | IGITIE Azoka | Plaza
Martxoak 24 | Hondarribia · 11:00 | Hazien sekretuak | Endanea Garden
Martxoak 24 | Urnieta · 11:00 | Gaztagintzaren sekretuak | Adarrazpi baserria,Goiburu auzoa
Martxoak 24 | Astiz · 11:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Mendukilo Kobazuloan
Martxoak 24 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 24 | Busturia · 11:30 | URAREN ZIKLOA TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Santurtzi · 12:00 | Enkante Txiki | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 24 | Oiartzun · 12:00 | Entsalada Lehiaketa | Labore Oarso
Martxoak 24 | Lekunberri · 12:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Plazaola
Martxoak 24 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 24 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Busturia · 17:00 | URETAKO IPUINAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 25 | Igorre · | Lan eskaintza | Igorre
Martxoak 25 | Arkauti · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKO MAILAREN ETA MAILA KUALIFIKATUAREN ARTEKO ZUBI-IKASTAROA | HAZI Araba
Martxoak 25 | Arkauti · | MOTOZERRA ETA ESKOKATZEKO MAKINA MANEIATZEA, ZAINTZEA ETA SEGURU ERABILTZEA | HAZI Araba
Martxoak 25 | Derio · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKOA | HAZI Bizkaia
Martxoak 25 | Derio · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | HAZI Bizkaia
Martxoak 25 | Derio · | Famili nekazaritzaren Nazioarteko VI.jardunaldia | Hotel Seminario Bilbao
Martxoak 25 | Bilbo · | Zientzia eta Teknologia fakultatearen 50. urteurreneko ekitaldiak | EHU Bizkaia
Martxoak 25 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 25 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 25 | Iruñea · | Nafarroako Etnografiari so eginez | Nafarroako Liburutegia, erakusketa aretoa
Martxoak 25 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Martxoak 25 | Donostia · 18:30 | Meteorologia Mundu Egunaren oroitzapen jardunaldia | Aquarium
Martxoak 25 | Iruñea · 19:00 | Ekofeminismoa eta aldaketa klimatikoa | Civivox Condestable
Martxoak 26 | Iruñea · | Dirurik gabeko merkatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 26 | Ibarre · | Hegaztiak identifikatzen ikasten hasteko ikastaroa | Ibarre
Martxoak 26 | Mutiloa · | Hegaztiak identifikatzen ikasten hasteko ikastaroa | Kultur Etxea
Martxoak 26 | Arkauti · | CANVA: DISEÑATZAILEAK EZ DIREN PERTSONENTZAT | HAZI Araba
Martxoak 26 | Arkauti · | GEOLOKALIZAZIOAN OINARRITURIKO MARKETINA | HAZI Araba
Martxoak 26 | Arkauti · | URAREN KONTSUMO JASANGARRIA NEKAZARITZAN | HAZI Araba
Martxoak 26 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 26 | Elizondo · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Martxoak 26 | Tutera · 15:30 | Yayo herrerorekin solasaldia: Ekofeminismo, bizitza erdigunean jarri | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 26 | Soraluze · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Herri Antzokia
Martxoak 26 | Ataun, San Gregorio · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Murkondo
Martxoak 26 | Zarautz · 20:00 | Kantaurialdea, hartz arrearen domeinua dokumentala | Modelo Aretoa
Martxoak 27 | Zizurkil · | Sagardotegietan belaunaldi aldaketa. Azken jardunaldia | Fraisoro Eskola
Martxoak 27 | Plentzia · | Erakusketaren inaugurazioa eta bisita gidatuak | PLasentia Butron Museoa, Goienkale 27
Martxoak 27 | Zeanuri · | Olabarriako errotara bisita gidatua | Zeanuri
Martxoak 27 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 27 | Irun · 17:30 | Hodei eta ekaitzen lantegia | Txingudi ekoetxea
Martxoak 27 | Ataun · 19:00 | Eskola jangela osaungarriago, hurbilago bideragarriago eta hezitzaileago baten alde zer?" Eneko Viñuelaren hitzaldi | Udaletxeko aretoa
Martxoak 27 | Tutera · 19:00 | Autokontsumoa, aurrezkia eta energiaren eraginkortasuna | Rua Gizarte etxean
Martxoak 27 | Bilbo · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Bilborock
Martxoak 27 | Donostia · 19:30 | klimaren aldeko ikasle mugimenduko ordezkaritza | San Telmo Museoa
Martxoak 28 | Arkaute · | MERKATARITZA AZOKAK: ATERAIOZU ETEKIN HANDIENA PARTEHARTZE HONETATIK | HAZI Araba
Martxoak 28 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 28 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 28 | Areatza · | Kosmetika Natural lantzeko tailerra | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 28 | Berriz · 13:00 | Durangaldeko turismo eta elikadura estrategia planaren aurkezpena | Kultur etxea
Martxoak 28 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Martxoak 28 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 28 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Ark
Martxoak 29 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 29 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 29 | Zarautz · | Zarautz parrillan - Euskal Herriko parrilla txapelketa | Herriko Plaza
Martxoak 29 | Bilbo · 09:15 | Jasangarritasunerako hezkuntzako XXVII topaketa | Unamuno BHIko Areto Nagusian, Licenciado Poza 1
Martxoak 29 | Getxo · 16:00 | Bilboko itsasadarrean ibilaldia itsasontziz | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 29 | Urduliz · 17:00 | Garagardo dastaketa | Etxeandia garagardo Fabrikan
Martxoak 29 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 29 | Gasteiz · 17:00 | Etxeko ogi integrala ama-orearekin | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 29 | Olite · 17:30 | Nekazaritza ekologikoa: Lurra, ongarriketa eta biodibertitatea | Udaletxea
Martxoak 29 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Pasus Tabernan
Martxoak 29 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla" Kultur Gunean
Martxoak 29 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Martxoak 29 | Orereta · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Mikelazulo
Martxoak 29 | Oiartzun · 20:00 | Entsalada lehiaketa | Plaza
Martxoak 29 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia Antzokia
Martxoak 29 | Aldude · 20:30 | Sylvie Iñarrarekin solasean | Sanoki zinema gelan
Martxoak 30 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 30 | Lasarte-Oria · | Landare Azoka | Lasarte-Oria
Martxoak 30 | Durango · | Durango ardo saltsan | Durango
Martxoak 30 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 30 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 30 | Bilbo · 09:00 | Sanfran ortura txangoa | Sanfran ortua
Martxoak 30 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Oñati · 10:00 | Txorien hizkuntza ezagutuz | Arantzazuko Parketxea
Martxoak 30 | Lasarte-Oria · 10:00 | Lasarte-Oriako Lore eta Landareen VII. Azoka | Plaza Okendo
Martxoak 30 | Barakaldo · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Martxoak 30 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Busturia · 10:00 | EUTSI GOGOR, DANOK BATERA - FESTA SOLIDARIOA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 30 | Iruñea · 10:00 | Ingurumenari buruzko III. prestakuntza jardunaldia | Iruñeako Gaztedi Etxea
Martxoak 30 | Deba · 10:30 | Tokiko Hazien Tailerra | Deba
Martxoak 30 | Donostia · 10:30 | Lore tailerra | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 30 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 30 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 30 | Getaria · 11:30 | Balenciaga eta Elkano: Getariko hiribilduan jaiotako bi pertsona ospetsuren ondarea | Cristobal Balenciaga Museoa
Martxoak 30 | Santurtzi · 12:00 | Argazki irteera: "Santurtzi, marinel herria" | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Pasaia · 12:00 | Itsas hondakinen tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 30 | Urduliz · 13:00 | Calçots Jaia | Etxeandia garagardo Fabrikan
Martxoak 30 | Kanbo · 14:00 | Erlea, onura ekartzen duen insektua | Cpei
Martxoak 30 | Orisoain · 16:30 | Xaboi Naturalak | Orisoaingo Ekomuseoa
Martxoak 30 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 30 | Altsasu · 18:00 | AHT Gelditu, tren soziala bai, manifestazioa | Suhiltzaileen Parkina
Martxoak 31 | Karrantza · | Mendi zeharkaldia | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Martxoak 31 | Navaridas · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Navaridaseko udaletxean
Martxoak 31 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Arropa truke-merkatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Lore eta Landareen Azoka | Boulevard Zumardia
Martxoak 31 | Ortuella · 10:00 | ibilbide geologikoa | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Martxoak 31 | Santikurutze · 10:00 | Mendi irteera, Santikurutzetik Genevillara | Santakurutze
Martxoak 31 | Hondarribia · 10:00 | Landare ekoizpenerako mintegira bisita gidatua | Endanea Garden
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Taller irekiak: Joskintza, moda eta birziklapena eta | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 31 | Bakio · 10:30 | Gaztelugatxeko biotopora bisita gidatua | Txakolingunean
Martxoak 31 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 31 | Fruiz · 11:00 | Panpa belarraren garbiketa auzolanean | Udaletxea
Martxoak 31 | Korres · 11:00 | Bonelli arranoaren eguna | Izkiko Parketxea
Martxoak 31 | Busturia · 11:00 | GOI ESTUARIOA BIZIKLETAN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Getaria · 11:30 | Balenciaga eta Elkano: Getariko hiribilduan jaiotako bi pertsona ospetsuren ondarea | Cristobal Balenciaga Museoa
Martxoak 31 | Kortezubi · 11:30 | Ate irekiak: Santimamiñeko kobazuloak | Santimamiñen
Martxoak 31 | Lekeitio · 11:30 | Santa Katalina itsasargiaren bisita + korapiloan tailerra | Santa Kaltalina itsasargia
Martxoak 31 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 31 | Busturia · 11:30 | DENBORAREN ERLOJUA, KLIMA ALDAKETA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Pasai Antxo · 12:00 | Entsalada lehiaketa | Gure zumardia
Martxoak 31 | Santurtzi · 12:30 | Bisitaldi antzeztua | Agurtza Atunontzia
Martxoak 31 | Bilbo · 12:30 | 1362 Km Euri | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 31 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Busturia · 17:00 | UDABERRIKO LOREAK ETA POLTSA AROMATIKOEN TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Apirilak 1 | Donostia · | Tuterako Barazkien feria Donostian | Bulebarra
Apirilak 1 | Bilbo · | Nekazaritza ikastaroa | Edificio Albia II San Vicente 8 - 9º izda
Apirilak 1 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 1 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 1 | Olite · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Udaletxea
Apirilak 1 | Olite · 17:30 | Nekazaritza ekologikoa: Lurra, ongarriketa eta biodibertitatea | Udaletxea
Apirilak 1 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Apirilak 2 | Abadiño · | Agroekologia ikastaroa: Lurra lantzeko, ikasteko eta bizitzeko era ezberdin bat | EHNE Bizkaiaren egoitza
Apirilak 2 | Elizondo · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Apirilak 2 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 2 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 2 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 3 | Gasteiz · | Hawaiiko sukaldaritza tailerra | Mamia
Apirilak 3 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Apirilak 3 | Lizarra · 10:30 | Biosegurtasuna txerri hazkuntzan ikastaroa | Montejurra mankomunitatea
Apirilak 3 | Dima · 15:00 | Artzain txakurren trebatze ikastaroa | Dima
Apirilak 3 | Arketas · 16:00 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 3 | Arketas · 16:00 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez eskola
Apirilak 3 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 3 | Tafalla · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Kulturgunean
Apirilak 3 | Azkoitia · 18:00 | INFUSIOEN TAILERRA | KULTUR ETXEA
Apirilak 3 | Usurbil · 18:30 | Aintzinako obra maisuen logika, bizitzarako geometria hitzaldia | Potxonea kultur etxea
Apirilak 3 | Azpeitia · 19:00 | Artxara Kooperatibako bazkideon batzarra | Azoka Plaza
Apirilak 3 | Iruñea · 19:30 | Elikatzen jakitearen artea | Civivox Condestable
Apirilak 4 | Gasteiz · | Bide Berdeei buruzko Europako VI.konferentzia | Europa Biltzar Jauregian
Apirilak 4 | Zerain · | Gazta tour | Garoa gaztak
Apirilak 4 | Zaldibia · 09:30 | Mahastizaintza Ekologikoa: Mildiu Kudeaketa II, Kobre erabilera nola optimizatu | Goizane eraikina
Apirilak 4 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 4 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 4 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 4 | Gernika-Lumo · 17:00 | Makinarwia txikiaren erabilera eta mantenimentua ikastaroa | Astra
Apirilak 4 | Gasteiz · 17:00 | Zure bagete ogia egiten ikasi, ikastaroa | Mamia
Apirilak 4 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Apirilak 4 | Agurain · 19:00 | Hestebeten dastaketa azaldua | Jai Alai taberna, nagusia 26
Apirilak 4 | Zarautz · 19:00 | Sendabelarren ikastaroa | Merkatu plaza (goikaldea)
Apirilak 4 | Bilbo · 19:30 | Ezagutzen al duzu asiar erlea? | Sanfran ortua
Apirilak 4 | Iruñea · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Peña Alegria
Apirilak 4 | Iruñea · 21:00 | Loreak lantzeko alorraren aurkezpena | Krispilak Hiri Baratzea
Apirilak 5 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 5 | Iruñea · | Lorategi berriak ezagutzera | Iruñea, Civivox Iturrama lorategietan
Apirilak 5 | Kanpezu · | Ate irekiak Ibernalon | Ibernalo
Apirilak 5 | Zizurkil · 11:00 | Baserritarrak eta politikariak auzolanean mahai ingurua | Fraisoro Eskola
Apirilak 5 | Donostia · 18:00 | Klima aldaketa marraztuz | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 5 | Iruñea · 18:00 | Ardoaren festa | Baluarte
Apirilak 5 | Ordizia · 18:00 | Lore eta kimu jangarriak ikastaroa | Herri baratzeak
Apirilak 5 | Ortuella · 19:00 | Elikadura Subiranotasuna mehatzaldean | Kultur Etxea
Apirilak 5 | Oiartzun · 19:00 | Sendabelarrak taldearen aurkezpena Labore Oarson | Labore
Apirilak 5 | Lezo · 19:00 | Entsalada lehiaketa | Saldise Plaza
Apirilak 5 | Errigoiti · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gaztelekuan
Apirilak 6 | Areatza · | Herritarren zientzian hasteko tresnak | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Apirilak 6 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Apirilak 6 | Mutriku · | Berdel Eguna | Mutriku
Apirilak 6 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritza Gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Apirilak 6 | Iruñea · | FIVEbio, Nafarroako ardo ekologikoaren Azoka | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritzako Azoka Gardena | Uaga, Simón Bolívar plaza, 14 bajo
Apirilak 6 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa:Krema hidratzailea | Davita, Legazpi 4, 1
Apirilak 6 | Baztan · 07:00 | I.Baztango heriotzik gabeko erbi errestu lehiaketa | Baztango ehiza kirol elkartean
Apirilak 6 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 6 | Baiona · 09:00 | Ipar Euskal Herriko klima plana | Baionako Arte Hirian
Apirilak 6 | Hondarribia · 09:30 | Soropilaren zaintza ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 6 | Zarautz · 10:00 | Udaberriko Lore eta Landareen IV. Azoka | Zigordia Kalea
Apirilak 6 | Urduliz · 10:00 | Uribe Gastrofest 2019 | Urduliz
Apirilak 6 | Araia · 10:00 | Hegazti harkaiztarren behaketa | Aizkorri-Aratz parketxea
Apirilak 6 | Atxondo · 10:00 | Hileroko Kultura eta Ekonomia Feminista | Biezko Baserria
Apirilak 6 | Galdames · 10:30 | III.Euskal Jaia, Artisautza eta Bizkaiko ekoizleen azoka | Galdames
Apirilak 6 | Gasteiz · 10:30 | Kroketak egiteko ikastaroa | Mamia
Apirilak 6 | Oianleku · 10:30 | JolasMENDI baso txangoak familiartean | Aiako Harria
Apirilak 6 | Anoeta · 11:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola dago Anoetakop basoa? | Gaztetxean
Apirilak 6 | Hondarribia · 11:00 | Lore koroak eta burugainekoak, ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 6 | Abellaneda · 11:30 | Txakolin lehiaketa | Enkarterrietako Museoa
Apirilak 6 | Galdames · 11:30 | Ortu bertikala eta belak eta xaboiak | Galdames
Apirilak 6 | Iruñea · 11:30 | Hartzituen tailerra | Geltoki
Apirilak 6 | Iruñea · 13:00 | Olio ekologikoen dastaketa | Geltoki
Apirilak 6 | Leza · 19:30 | Txandriotarren upategira bisita gidatua | Txandio Upategia
Apirilak 7 | Ararrabia · | Nafarroako rellenoaren XIII kapitulua | Plaza
Apirilak 7 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 7 | Eltziego · | Ardogintzari buruzko mintegia | Marques de Riscal Upategian
Apirilak 7 | Abadiño · | Badakizu zein bizidun dauden uraren inguruan? | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 7 | Hondarribia · 10:30 | Balkoi loretuak, ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 7 | Aduna · 12:00 | Sagardo eta pintxo dastaketa | Plaza
Apirilak 8 | Ezkio · | Igartubeitiko baratzea eta ingurunea apirilean | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 8 | Arrasate · | Produktu fitosanitarioen erabilea ikastaroa | Etxaluze
Apirilak 8 | Atarrabia · | Hastapenak apikulturan | Ilundain
Apirilak 8 | Tutera · | Nafarroako barazkien IV jardunaldia | Tutera
Apirilak 8 | Eltziego · | Ardogintzari buruzko mintegia | Marques de Riscal Upategian
Apirilak 8 | Aranguren · | Ingurumenaren astea | Arangurengo ibarrean
Apirilak 8 | Ezkio · | AREAGO. "ISTORIOAK BELARRIETARA" V. Kontakizun Laburren Lehiaketa | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 8 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 8 | Barasoain · 10:00 | Kontserbazioko nekazaritza ikastaroa | Baldorba kooperatiba
Apirilak 8 | Barasoain · 10:00 | Kontserbazio nekazaritza: oraina eta geroa | Valdorba kooperatiba
Apirilak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 8 | Tutera · 17:00 | Nafarroako barazkien batzarra | UNED
Apirilak 8 | Olite · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Udaletxea
Apirilak 9 | Doneztebe · | Txerri aziendaren biosegurtasuna | Juansenea Etxea, INTIA
Apirilak 9 | Sara · | Euskal Bixkotxaren Museoaren irekiera | Museoa
Apirilak 9 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 9 | Lekunberri · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Plazaola
Apirilak 9 | Sara · 10:30 | Euskal Bozkotxaren Museoaren aurkezpena | Euskal Bizkotxaren Museoa
Apirilak 9 | Gasteiz · 11:00 | Arabako Kanpuseko Tailer agroekologikoa | Hezkuntza eta Kirol Fakultatearen kanpoalldean
Apirilak 9 | Buñuel · 12:00 | Nafarroako lehen zainzuriaren IX: dastaketa | .
Apirilak 9 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 9 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 9 | Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Apirilak 9 | Tutera · 17:30 | "Saguxarrak"baratzaren eta errekaren aliatua | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Apirilak 9 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 10 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 10 | Laguardia · | "Viñadiversidad" Jardunaldia | Villa Lucia Zentruan
Apirilak 10 | Larraga · 09:30 | Olabidetan belar txarren kudeaketa | Olibadia
Apirilak 10 | Donostia · 16:45 | Lurraldeko emakume defendatzaileak | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 10 | Donostia · 16:45 | Chiapaseko emakumeak lurraldeko arazo ekologikoen aurrean, hitzaldia | Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 10 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 10 | Tafalla · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Kulturgunean
Apirilak 10 | Noain · 18:30 | Nola aurreztu energia | Lorenea
Apirilak 11 | Elizondo · | Biosegurtasuna txerri aziendetan | Kultur etxea
Apirilak 11 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 11 | Eskoriatza · | Ostegun ekintzaileak: urismo jasangarriaren inguruan zure eskeintzaren balorea aurkitu. | Gorosarri egoitzan
Apirilak 11 | Eibar · 09:00 | Ekonomia zirkularrari, jasangarritasunari eta ekintzailetza berdeari eskeinitako foroa | Portalea
Apirilak 11 | Cadreita · 10:00 | Tomatearen izurriteak | INTIA
Apirilak 11 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 11 | Iruñea · 17:45 | Aralar, Mundua leku den lurra filmaren emanaldia | Golem
Apirilak 11 | Gasteiz · 18:00 | Kalabazin eta limoi bizkotxoa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 11 | Ajangiz · 19:00 | Basoei buruzko hitzaldia | Ajangizko Kultur Etxean
Apirilak 11 | Gasteiz · 19:00 | Esnea eta esnekiak, neolitoko bioteknologiatik gaur egungora, hitzaldia | Ataria
Apirilak 11 | Gasteiz · 19:00 | Berdeguneak, leku isilak, jarduna | Ataria
Apirilak 11 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla"
Apirilak 12 | Abadiño · | Urkiolako zerua gauez | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 12 | Urkiola · | Urkiolako zerua gauez | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 12 | Bilbo · | IX. Udaberriko artisautza azoka. | Areatzako pasealekua
Apirilak 12 | Laudio · | Dolumin Ostiral Azoka | Laudio
Apirilak 12 | Laudio · | Dolumin ostirala. Abeltzaintza | Plaza
Apirilak 12 | Arkaute · | Geroa Gaur | Arkauteko zalditegian
Apirilak 12 | Iruñea · | Ardoaren festa | Irunea
Apirilak 12 | Tutera · | Barazkien goraipamen festa | Tutera
Apirilak 12 | Gasteiz · 17:00 | Ogi italiarrak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 12 | Tutera · 17:30 | Konpost Tailerra | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Apirilak 12 | Anoeta · 18:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola behar du izan baso ereduak? | Gaztetxean
Apirilak 12 | Gasteiz · 18:00 | Siukaldaritza lantegia, sasoiko barazkiekin | Ataria
Apirilak 12 | Gorbeia · 20:00 | Anfibioak ikusi eta entzuteko gaueko mendi irteera | Sarriako Parketxea
Apirilak 12 | Gasteiz · 20:00 | Malagako ardoen dastaketa | Vinosfera ardotegia, (Rafael Alberti, 24)
Apirilak 12 | Gasteiz · 21:00 | Zeruaren behaketa, Zer ikusi dezakegu udaberri-udako zeruan? Ibilaldi gidatua | Ataria
Apirilak 12 | Donostia · 21:30 | Zeruko gau behaketa, astronomia behatokitik | Eureka Zientzia Museoa
Apirilak 13 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Apirilak 13 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Apirilak 13 | Zieko · | Lore eta ortuaren azoka | Zieko
Apirilak 13 | Zieko · | Lore eta ortuaren azoka | Plaza
Apirilak 13 | Bergara · | Erramu Azoka | plaza
Apirilak 13 | Tolosa · | ARDO TXURI TXOKOA. III. edizioa | Plaza
Apirilak 13 | Lerin · | Alepo pinuaren muga naturera bisita gidatua | Lerin
Apirilak 13 | Lezo · | Trekking Jaizkibel | Jaizkibel
Apirilak 13 | Bergara · | Euskal Sagardoa dastaketa | Plaza
Apirilak 13 | Zubieta, Donostia · | Txakurren kirol obedientzia lehiaketa | Xuhakan elkartea, Bugati
Apirilak 13 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 13 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Apirilak 13 | Usurbil · 09:30 | Bartzezaintza ekologikoaren oinarriak | Usurbilgo Baratze Parkea
Apirilak 13 | Hondarribia · 09:30 | IZURRITEAK, PREBENTZIOA AUKERARIK ONENA | Endanea Garden
Apirilak 13 | Usurbil · 09:30 | baratzezaintza ekologikoaren oinarria | Herri baratzeak
Apirilak 13 | Hernani · 10:00 | Honela kutsatzen dute erraustegi modernoenek, <abel Arkenbouten hitzaldia | Biteri Kultur Etxea
Apirilak 13 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Landare Azoka | Cataluña Plaza
Apirilak 13 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Apirilak 13 | Cabanillas · 10:00 | Cabanillaseko alkatxofaren eta zainzuriaren 4.go Eguna | Plaza
Apirilak 13 | Ezkio · 10:00 | Kirikoketa tailerra | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta frskoa umeentzako | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 13 | Hondarribia · 10:30 | Hiri Baratzea | Endanea Garden
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta Freskoa familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 13 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: barazkiak | Saldias
Apirilak 13 | Naoian · 10:30 | Baker Ogia | Lorenea
Apirilak 13 | Jatabe · 11:00 | Jatabeko garia, hitzaldia | Nekazal kultur etxea
Apirilak 13 | Arrieta · 11:00 | Lurzorua ezagutzen | Arrieta
Apirilak 13 | Gasteiz · 11:00 | Eguneko tximeleten identifikazio ikastaroa | Ataria
Apirilak 13 | Gasteiz · 11:30 | Hezeguneko biztanle sekretuak, tailerra | Ataria
Apirilak 13 | Olaberria · 16:00 | Ukendu Ikastaroa | Olaberria
Apirilak 13 | Ezkio · 16:30 | Igartubeiti irudikatzen | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 13 | Gasteiz · 17:30 | Naturalisten lantegia | Ataria
Apirilak 14 | Aia · | Txakolinaren Eguna | Plaza
Apirilak 14 | Karrantza · | Anamnse kultur eta ingurumen proiektura bisita | Armañon parketxea,Ranero auzoa z/g
Apirilak 14 | Zubieta, Donostia · | Txakurren soziabilizazio lehiaketa | Xuhakan elkartea, Bugati
Apirilak 14 | Zaldibia · 10:00 | Zaldiekin coaching tailerrra | Alarpe zalditegia
Apirilak 14 | Donostia · 10:00 | Zuntz-tapiz-oihal artea | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 14 | GATIKA · 10:30 | TRUK, hazi, landare eta zuhaixken trukea | GATIKAKO PLAZA
Apirilak 14 | Hondarribia · 10:30 | Haurrentzat hazitegi tailerra | Endanea Garden
Apirilak 14 | Gatika · 12:00 | Erleak eta polinizazioa hitzaldia | Kultur etxea
Apirilak 14 | Gatika · 13:00 | Bertoko haziak ekoizten tailerra | Plaza
Apirilak 14 | Gasteiz · 17:30 | Ixiltasunaren melodiak jarduna | Ataria
Apirilak 15 | Iruñea · | Deialdia:Egonaldi Artistikoa | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Iruñea · | Eskola Baratzaren lehen jardunaldietarako izen-ematearen irekiera | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Barakaldo · | Gure inguruko intsektuak eta animaliak | Barakaldoko Natur Gela
Apirilak 15 | Iruñe · | Iruñea Argan erretratatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Iruñea · | Ecozine Film Festival | Iturramako Civicoxean
Apirilak 15 | Elantxobe · 11:00 | Udaberri leku | Ludoteka
Apirilak 15 | Lezo · 12:00 | Euskal arrantzontzi tradizionala | Mater Museoa
Apirilak 15 | Azkoitia · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri Baratzeak
Apirilak 15 | Zumaia · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Apirilak 16 | Lekunberri · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Plazaola
Apirilak 16 | Segura · 11:00 | Ur eta hazien bedeinkatzea erromeria giroan | Santa Engrazi ermita
Apirilak 16 | Gasteiz · 18:00 | Nekazaritza leheneratu | Slow Food Araba
Apirilak 16 | Urnieta · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Apirilak 16 | Noain · 18:30 | Bizikleta birbiziklatzeko tailerra | Loretxo
Apirilak 16 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 17 | Bilbo · | Basque Fest | Txoko Gourmet, Arenala
Apirilak 17 | Zarautz · | Zarauzko XIX. Garagardo Azoka | Munoan
Apirilak 18 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 18 | Areeta · | Elikadura eta dietetika diplomaren hastapena | Estudios Védicos, Ayurveda eskola
Apirilak 18 | Gorbeia · 10:00 | Mikologia Gorbeian | Gorbeiako Parke Naturala
Apirilak 18 | Pasaia · 11:00 | Mater ontzi ekoaktiboa | Mater Museoa
Apirilak 18 | Dima · 11:30 | Euskal Baserrira bisita | Antzasti Museoa
Apirilak 18 | Oleta · 12:00 | Egun batez artzai | Oleta
Apirilak 18 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater museoa
Apirilak 18 | Lanestosa · 20:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Lanestosako eskoletan
Apirilak 18 | Iruñea · 21:00 | Lore eta Landareei buruzko tailerra | Txantrea, Krispilak Hiri-baratzak
Apirilak 19 | Etxarri-Aranatz · | AMALURRA azoka | Plaza
Apirilak 19 | Andosilla · | Azoka hebreoa | Plaza
Apirilak 19 | Sakana · | Zuhaitzen bitartez sendatzeko ahalmena | Sakana
Apirilak 19 | Lezo · | Lonjara bisita gidatua | Lonja
Apirilak 19 | Untza · 09:30 | Mendi ibilaldia | Urkabustaiz
Apirilak 19 | Lanestosa · 10:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Piña iturrian
Apirilak 19 | Muskiz · 10:30 | Muñatones gaztelua | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 19 | Arama · 11:00 | Erlezaina egun batez | Uribarri auzoa
Apirilak 19 | Orozko · 11:00 | Antzeztutako bisita | Orozko
Apirilak 19 | Gopegi · 11:30 | Baserri Agroekolgikora bisita | Zigoitia, Padura Baratza
Apirilak 19 | Gasteiz · 19:00 | Natur ibilbidea: San Antonio igelaren korroka | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Tolosa · | Karakol Saltsa Azoka | Plaza
Apirilak 20 | Hondarribia · 09:30 | Tomateei buruzko ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 20 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Primizar | Bengolarreko parkinetik
Apirilak 20 | Gorbeia · 10:00 | Mikologia Gorbeian | Gorbeia
Apirilak 20 | Murua · 10:00 | Mairuelegorrietan espeologia | Zigoitia
Apirilak 20 | Lanestosa · 10:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Piña iturrian
Apirilak 20 | Iruñea · 11:00 | "Belle Epoque"La taconera | Iruñea
Apirilak 20 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Otxandio · 11:30 | Sendabelar ikastaroa | Otxandio
Apirilak 20 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater Museoa
Apirilak 20 | Gasteiz · 16:00 | Familientzako jarduera: Urtebetzea naturaren erdian Noiz | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 21 | Lizarra · | Artisautza azoka | Plaza
Apirilak 21 | Hondarribia · 10:30 | Haurrentzat hazitegi tailerra | Endanea Garden
Apirilak 21 | Muskiz · 10:30 | Muñatones gaztelua | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 21 | Zeberio · 11:00 | Zeberioko altxorrak | Zeberio
Apirilak 21 | Gopegi · 11:00 | Baserri Agroekolgikora bisita | Zigoitia
Apirilak 21 | Lezo · 12:00 | Kontserben tailerra | .
Apirilak 22 | Hondarribia · | Pazko astelehena Azoka | plaza
Apirilak 22 | Gernika-Lumo · | Alegria Jauregiko lorategia ezagutu | Allendesalazar 5
Apirilak 22 | Untza · 09:30 | Mendi ibilaldia | Urkabustaiz
Apirilak 22 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Apirilak 22 | Hondarribia · 10:30 | Pazko haur ginkana | Endanea Garden
Apirilak 22 | Zeanuri · 11:00 | Egun batez artzai | Zeanuri
Apirilak 22 | Ezkio · 11:00 | Igartubeiti dolare-baserrira bisita gidatua | Igartubeiti Baserri-Museoa
Apirilak 22 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater Museoa
Apirilak 23 | Iruñea · | Jostailuak trukatzeko gunea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 23 | Zubiri · | Kalamuaren erabilera eraikuntzan | Agotzenea
Apirilak 23 | Aritzala · | Ikastaro teoriko-praktikoa: Nekazaritza ekologikoaren hastapenak 2019 | Allotz
Apirilak 23 | Iruñea · | Aste Santuko Haur lantegiak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 23 | Donostia · 09:00 | Txoko Chef 9-11 urte | Kutxa Kulltur Kluba
Apirilak 23 | Izize · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 23 | Iruñea · 10:00 | Liburuaren eta Lorearen Eguna | Carlos III
Apirilak 23 | Gasteiz · 10:30 | Mamiako ogi eta goxo dastaketa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 23 | Bilbo · 11:00 | haurrentzako sukaldaritza ikastaroak | Erriberako merkatuan
Apirilak 23 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 24 | Ordizia · | Artzain Eguna | Plaza
Apirilak 24 | Gasteiz · 10:30 | Gailetak familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 24 | Bertiz · 10:30 | Iturburutik ibilaldia | Bertizko Jaurerriko Parke Naturala
Apirilak 24 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 24 | Muskiz · 12:00 | Ginkana esploratzailea | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 24 | Biarritz · 17:30 | Pintxo ekologikoen tailerra eta dastaketa | Open Gare
Apirilak 24 | Donibane Lohitzune · 18:00 | Antropozenoa mitoa ala errealitatea, Geologiaren hastapena, hitzaldia | Lorategi Botanikoa
Apirilak 25 | Muskiz · 10:00 | Familia arteko taloa | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 25 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 25 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 25 | · 18:00 | FURGOBARATZA | LEZOKO BARATZE PARKEA
Apirilak 25 | Lezo · 18:00 | Furgobaratza | Lezoko Baratze Parkea
Apirilak 25 | Etxarri-Aranatz · 19:00 | Amalurra Azoka, "Lurraldea eta Iraunkortasuna. Zein etorkizun nahi dugu? | Kultur Etxea
Apirilak 25 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla"
Apirilak 26 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 26 | Lizarra · 18:00 | Gazteentzako sukaldaritza ikstaroa | Gaztelekua
Apirilak 26 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Apirilak 26 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Apirilak 27 | Aia-Pagoeta · | Landare berezien Azoka | Iturraran Parketxea
Apirilak 27 | Aia · | XVII. Landare Azoka | Pagoetako parketxea
Apirilak 27 | Errenteria · | Euskal Herriko sagardoen XXXI. dastatzea | Plaza
Apirilak 27 | Urduña · | Nekazaritza elikagaien Azoka | Plaza
Apirilak 27 | Karrantza · | Irteera gidatua:Aguera ibaiaren ertzetik | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Apirilak 27 | Cambo les Bains · | De ferme en ferme 2019 | Cambo les Bains
Apirilak 27 | Leitza · 08:00 | Larreratze eguna, Mendibilera ibilaldia | Plaza
Apirilak 27 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 27 | Arrasate · 09:00 | Panelak interpretatu eta GPS oinarrizko ezagutza | Ospitalea
Apirilak 27 | Hondarribia · 10:00 | Kong, Jolas bat gehiago | Endanea Garden
Apirilak 27 | Kortezubi · 10:00 | Monumentuen eta lekuen nazioarteko eguna | Santimamiñen
Apirilak 27 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Apirilak 27 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Apirilak 27 | Gasteiz · 10:00 | sagar eta kanela marmelada | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 27 | Lalastra · 10:00 | Hegaztien kontzertua | .
Apirilak 27 | Hendaia · 10:30 | Geologia eta arkitektura, ean Jacques Dele&#769;tre&#769;ren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Apirilak 27 | Noain · 10:30 | Ondutako konposta eta ongarria | Lorenea
Apirilak 27 | Iruñea · 11:00 | "Belle Epoque- Media Luna"parkera bisita | Iruñea
Apirilak 27 | Hondarribia · 11:00 | Kokedama tailerra | Endanea Garden
Apirilak 27 | Hondarribia · 11:00 | Kokedema tailerra | Endanea Garden
Apirilak 27 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Apirilak 27 | Errenteria · 16:00 | Udaberriko kosmentika naturala | Osina
Apirilak 27 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Apirilak 27 | Arbeiza · 20:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Usua Kultur Etxea
Apirilak 27 | Arbeiza · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Usua Kultur Etxea
Apirilak 28 | Baigorri · | Nafarroaren Eguna | Baigorri
Apirilak 28 | Bilbo · | SANTUTXUKO NEKAZARITZA AZOKA | Karmelo Plaza
Apirilak 28 | Gatika · | NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Apirilak 28 | Gorliz · | VIII. Lore eta landare azoka | Elizako Plaza
Apirilak 28 | Morga · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA. XX. Azoka. | Andra Mari Auzoa
Apirilak 28 | Aia · | XVII Landare berezien azoka | Pagoetako parketxea
Apirilak 28 | Arrasate · 09:00 | PR Gi-2016 Murugain, dragoiaren bidetik | Olandio
Apirilak 28 | Aretxabaleta · 09:30 | Gatz bidetik sendabidera ibilaldia | Iturrigorri pilotalekua
Apirilak 28 | Larra-Belagua · 10:00 | Larra-Belaguako denboraldiko amaiera eguna eta artzainei makila itzultzea | Eski zentroa
Apirilak 28 | Etxarri-Aranatz · 10:00 | Amalurra Azoka | Etxarri- Aranatz
Apirilak 28 | Arbizu · 10:30 | Udaberriko Azoka | Arbizu
Apirilak 28 | Eskoriatza · 10:30 | Gatz bidetik sendabidera ibilaldia | tren geltokia
Apirilak 28 | Donostia · 12:30 | Maiatzeko zerua eta ilargiaren faseak, ibilaldi gidatua | Eureka Zientzia Museoa
Apirilak 29 | Huarte · | Ardo erakusketa eta dastaketa | Don Carlos hotela
Apirilak 29 | Huarte · 11:00 | UAES batzarra | Don Carlo jatetxe hotela
Apirilak 29 | Iruñea · 12:00 | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Arteak eraikina
Apirilak 29 | Errenteria · 16:00 | Sukaldaritza aromatikoa II | Osika Ekodenda
Apirilak 29 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 29 | Donostia · 18:30 | Kultura eta giza eboluzioa | Kutxa Kulltur Kluba
Apirilak 29 | Tutera · 19:30 | Barazkien goraipamen festa | Tutera
Apirilak 30 | Tolosa · | Sukaldaritza eskola | Sukaltakako sukaldeak (Zerkausia kalea)
Apirilak 30 | Ribaforada · | Barazki ekoizleen explotazio kaiera osatzeko ikastaroa | Kultur etxea
Apirilak 30 | Izize · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 30 | Donostia · 10:15 | Ogiaren eta ore gazien tailerra | Tabakalera
Apirilak 30 | Mutiloa · 17:00 | Hondakinik ez sukaldean | Erretiratuen elkartea
Apirilak 30 | Mutiloa · 17:00 | Hondakinik ez sukaldean | Erretiratuen elkartea
Apirilak 30 | Elgoibar · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Postre osasuntsuak | Txillarre ekodendan
Apirilak 30 | Iruñea · 18:30 | Iruñeako Ingurumen partehartze foroa | Ingurumen Heziketarako Museoa
Apirilak 30 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Maiatzak 1 | Turtzioz · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Udal igerilekuak
Maiatzak 1 | Arrasate · 08:00 | Arrasate-Bedoña-Larrino-Urkulu-Atxorrotx-Eskoriatza | herriko plaza
Maiatzak 1 | Eskoriatza · 10:00 | Hegaztiak identifikatzen ikasteko ibilaldi gidatua | Eskoriatza
Maiatzak 1 | Gasteiz · 13:00 | Natur ibilbidea: Salburuko lirioak | Ataria, Salburua
Maiatzak 2 | Legazpi · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA XII. edizioa | Plaza
Maiatzak 2 | Zarautz · | Beertatik Beertara, garagardoari buruzko topaketak | Putzuzulo gaztetxea
Maiatzak 2 | Donostia · | TMEaren Turismo Gastronomikoaren Munduko Foroaren V. edizioa | Kursaal elkargunea
Maiatzak 2 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 2 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 2 | Ezkaroz · 18:30 | Abelazkuntza estensiboaren defentsanArrotxapea kalea | Arrotxapea kalea
Maiatzak 2 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 3 | Nafarroa · | Kroketaren III. astea | Nafarroako establezimenduak
Maiatzak 3 | Getaria · | Antxoa Eguna | Plaza
Maiatzak 3 | Etxalar · | Biogasa sortzeko ikastaro iraunkorra | Mokorreko borda
Maiatzak 3 | Fitero · | Fiteroko Barazkien Jardunakldi-Azoka | Plaza
Maiatzak 3 | Iruñea · | Ardo gorri eta kroketa dastaketa | Reyno Gourmet Dastaketa gela
Maiatzak 3 | Donostia · | TMEaren Turismo Gastronomikoaren Munduko Foroaren V. edizioa | Kursaal elkargunea
Maiatzak 3 | Zarautz · | Beertatik beertara jardunaldiak | Putzuzulo
Maiatzak 3 | Etxalar · | Biogasari buruzko jardunaldia | Mokorreko Borda
Maiatzak 3 | Eskoriatza · 09:00 | Landareak ezagutzen PR-GI 170, Ibilaldi gidatua | Eskoriatza
Maiatzak 3 | Arrasate · 10:00 | Karraskain-Lizueta-Lezetxiki | Herriko plaza
Maiatzak 3 | Eskoriatza · 16:00 | Sendabelarrak ezagutzen. Ibilaldia eta tailerra. | Eskoriatza
Maiatzak 3 | Gasteiz · 17:45 | Pizza familian! | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 3 | Zarautz · 20:00 | BEERtatik BEERtara jardunaldiak | Putzuzulo gaztetxea
Maiatzak 3 | Ilundain · 21:30 | Tximeleta Graellsia ikusteko gau irteerak | .
Maiatzak 4 | Burgi · | Almadiaren Eguna | Burgi
Maiatzak 4 | Aramaio · | Lorabarri astea | Herria
Maiatzak 4 | Berriatua · | Arrantza eta nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 4 | Ibarrangelu · | Nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 4 | Andoain · | Eskulangintza Azoka Santa Krutz Jaietan | Zumea Plaza
Maiatzak 4 | Idiazabal · | III. EUSKAL GAZTAREN AZOKA. | Plaza
Maiatzak 4 | Fitero · | Fiteroko Barazkien Jardunakldi-Azoka | Plaza
Maiatzak 4 | Ordizia · | IV. Euskal Herriko Artisau Garagardo Azoka | Plaza Nagusia
Maiatzak 4 | Ortzaize · | Ortzaizeko artisauen etxea ate idekiak | Artisauen etxea
Maiatzak 4 | Zarautz · | Beertatik beertara jardunaldiak | Putzuzulo
Maiatzak 4 | Tutera · | Kalderete eta mami ogi lehiaketa | Foru Plazan
Maiatzak 4 | Iruñea · | Iogurtak egiteko haurrentzako tailerra | Hiper-Eroski
Maiatzak 4 | Busturia · 09:00 | Hegazti eta itsas ugaztunen behaketa saioa | Ekoetxea Urdaibai
Maiatzak 4 | Astigarraga · 09:00 | Ornitologi ibilaldia: ezagutu Astigarragako hegaztiak | Ergobiako zubia
Maiatzak 4 | Irun · 09:30 | Baratzezaintza ekologikoaren oinarriak | Irungo Baratze Parkea (20305
Maiatzak 4 | Irun · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Irungo Baratze Parkea
Maiatzak 4 | Irun · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Irungo Baratze Parkea
Maiatzak 4 | Mutiloa · 10:00 | Hastapen ikastaroa: Arangurengo haraneko tximeletak ezagutzea | Kultur Etxea
Maiatzak 4 | Mutiloa · 10:00 | Aranguren Ibarreko tximeletak identifikatzen ikasten | Mutiloa
Maiatzak 4 | Hendaia · 10:30 | Landareak eta sorginak Euskal Herrian, Aitor Portuondoren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Maiatzak 4 | Zeanuri · 10:30 | Sendabelarrak ikastaroa | .
Maiatzak 4 | Bertiz · 10:30 | Iturburutik ibilaldia | Bertizko Jaurerriko Parke Naturala
Maiatzak 4 | Arritxulo · 10:30 | JolasMENDI baso txangoak familiartean | Aiako Harria
Maiatzak 4 | Donostia · 10:30 | Loiolako hondakin uren araztegia | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 4 | Noain · 10:30 | Haziak | Lorenea
Maiatzak 4 | Iruñea · 11:00 | Izarretarako bidea: Yamaguchi lorategia eta Galaxiako Lorategiaa Galaxia. | Iruñea
Maiatzak 4 | Oñati · 11:00 | Bisita gidatua eta hegaztien behaketa | Arantzazuko Parketxea
Maiatzak 4 | ESKORIATZA · 11:00 | EZAGUTU ATXALDE GAZTANDEGIA | Bolibar auzoa
Maiatzak 4 | Eskoriatza · 11:00 | Ortu bertikalak, tailerra | Ibarraundi Museoa
Maiatzak 4 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Maiatzak 4 | Karrantza · 12:00 | Arte y pastoreo | Kultur etxea
Maiatzak 4 | Arketas · 12:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Kultur Etxea
Maiatzak 4 | Tutera · 12:30 | VIII. Tranhumatzia eguna, ardo dastaketa | Kultur Etxea
Maiatzak 4 | Eskoriatza · 16:00 | Orientazio saioa | Eskoriatza
Maiatzak 4 | Eskoriatza · 16:00 | Sendabelarrak ezagutzen. Ibilaldia eta tailerra. | Eskoriatza
Maiatzak 4 | Beasain · 16:00 | Burdina artisau erera lantzeko tailerra | Igartzako monumentu multzoa
Maiatzak 4 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Maiatzak 4 | Lezo · 19:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Gezala Auditorium
Maiatzak 4 | Lezo · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gezala Auditorium
Maiatzak 5 | Donaixti-Ibarre · | Lurzaindia, Lurraren Eguna | Donaixti
Maiatzak 5 | Leitza · | BIde Berdeen Eguna | Plaza
Maiatzak 5 | Abadiño · | Iza zaitez zientzalari egun batez | Urkiola
Maiatzak 5 | Lekunberri · | Bide berdeen eguna | Plazaola
Maiatzak 5 | Areatza · | Abeltzaintza eta eskulangintza Azoka | Plaza
Maiatzak 5 | Berango · | XXVI. Nekazaritza eta Artisautza Azoka | Moreagako parkea
Maiatzak 5 | Mungia · | Abeltzaintza AZoka | plaza
Maiatzak 5 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Maiatzak 5 | Galdames · | Galdames Truebaren ikuspegitik | .
Maiatzak 5 | Auritz · | Auritzeko ganadu eta artisautza azoka | Plaza
Maiatzak 5 | Hainbat herritan · | Permakulturari buruzko aldibereko Topaketa | Hainbat herritan
Maiatzak 5 | Arrieta · | Txori jagola erakusketa. Egin eta ekarri edo berton egin | Plaza
Maiatzak 5 | Nabaridas · 08:00 | Ardoaren VII. Azoka Historikoa | Nabaridas
Maiatzak 5 | Arrasate · 08:00 | Arrasate-Altxorrotx Vasco-Navarro bide berdetik | Herriko plaza
Maiatzak 5 | Zugaztieta · 10:00 | Ingurumen parte hartze jardunaldia | Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea
Maiatzak 5 | Donostia · 10:30 | Loiolako hondakin uren araztegia | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 5 | Muskiz · 11:00 | El Pobal Burdinolaren inguruko ibaiaren ekosistema, ibilaldia eta tailerra | El Pobal burdinola
Maiatzak 5 | Aramaio · 11:00 | Betaurreko berdeak lorabarri astean | Udaletxe aurrean
Maiatzak 5 | Gasteiz · 17:30 | Kontzientzia-espazioak, bizitzaren bilbea aurkitzea | Ataria, Salburua
Maiatzak 5 | Orexa · 18:00 | Sagardo dastaketa | Plaza
Maiatzak 5 | Zeanuri · 19:00 | Zeanuriko erroten XIV. ibilaldia | Plaza
Maiatzak 6 | Zaldibia · | Arrautza ekologikoak eta labeldunak ekoizteko ikastaroa | Goizane
Maiatzak 6 | Iruñea · | Baratze Irekiak | Iruñeako hiri baratzetan
Maiatzak 6 | Iruñea · | Lorategien erakusketa | Iruñean zehar
Maiatzak 6 | Urduliz · 17:00 | Iraultza sukaldean hasten da. Presta dezagun menua! | Gaztelekuan
Maiatzak 6 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 6 | Gasteiz · 17:30 | Aldaketa klimatikoari buruzko nazioarteko jardunaldiak | Olarizuko lorategi botanikoa
Maiatzak 6 | Bilbo · 18:00 | Hitzaldia: Kepa Ruiz Mirazo | Bizkaia aretoa: Oteiza
Maiatzak 6 | Lemoa · 19:00 | Erraiak dokumentala | Udaletxeko pleno aretoa
Maiatzak 7 | Arkauti · | Ekoizpen ekologikorako eraldaketa ikastaroa | HAZI egoitza
Maiatzak 7 | Lesaka · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Maiatzak 7 | Iruñea · 15:00 | Harakinei zuzendutako jardunaldiak | Iruñeko harakinen gremioaa
Maiatzak 7 | Bilbo · 18:00 | Hitzaldia: Arkaitz Carracedo | Bizkaia aretoa: Mitxelena
Maiatzak 7 | Iruñea · 18:00 | Herritarren zientzia lantegia: Iruñeko orkideak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 7 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Maiatzak 8 | Gasteiz · | Semillas ecológicas: nuevas normas, nuevos retos | Udaletxea
Maiatzak 8 | Astigarraga · 09:00 | Ornitologi ibilaldia: ezagutu Astigarragako hegaztiak | Santiagomendiko ermitaren aparkalekua
Maiatzak 8 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Maiatzak 8 | Aia · 15:00 | Zerga sistema nekazari eremuan, Jesus Mari Leteren hitzaldia | Kultur etxea
Maiatzak 8 | Zizurkil · 16:00 | Natura lanbide ate irekiak | Eibarrena auzoa 12
Maiatzak 8 | Zizurkil · 16:00 | Basalandare-xaboi ekologikoa egiteko tailerra | Fraisoro eskola
Maiatzak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola bihurtu erraz zail itxura duena, umeek gustura eta osasungarri jateko errezetak | Gaztelekuan
Maiatzak 8 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 8 | Anoeta · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Maiatzak 8 | Noain · 18:30 | Toxikoak gure etxean | Lorenea
Maiatzak 8 | Lemoa · 19:30 | Burdin hesiaren inguruko hitzaldia | Jubilatuen etxeko aretoa
Maiatzak 9 | Azkoitia · | Herri inguruko baatzak: izandakue, gaur egune eta etorkizune. Josep Pamiesen hitzaldia | Azkoitiko Elkargunea
Maiatzak 9 | Tolosa · | Haragi Azoka | plaza
Maiatzak 9 | Arkauti · | Animalien garraioa eta osasuna ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Maiatzak 9 | Errenteria · | Makrobiotika zikloa | Osina ekogunea
Maiatzak 9 | Bilbo · | Autokontsumoko araudi berria | Euskalduna
Maiatzak 9 | Tolosa · | Haragia, haragiaren eta txingarraren nazioarteko topagunea | Tolosa
Maiatzak 9 | Artea · 18:00 | Ezti kata eta ortugintza | Plaza
Maiatzak 9 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 9 | Iruñea · 18:00 | Herritarren zientzia lantegia: Iruñeko orkideak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 9 | Donostia · 18:30 | Emakumeak zientzian, ikuspegi historiko bat, Petra Rudolfen hitzaldia | Tabakalera
Maiatzak 9 | Gasteiz · 19:00 | Basakatua Gasteizko udalerrian | Ataria, Salburua
Maiatzak 9 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 9 | Bermeo · 20:00 | Garagardoen defektu dastaketa | Talako kantina
Maiatzak 10 | Tolosa · | Haragia, haragiaren eta txingarraren nazioarteko topagunea | Tolosa
Maiatzak 10 | Donostia · 10:00 | Oihal gaineko EcoPrint teknika | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 10 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Maiatzak 10 | Aramaio · 17:30 | Erlezaintza ikastaroa Lorabarri Astean | Aldeko eztitegia
Maiatzak 10 | Otsagabia · 17:30 | Zaraitzuko Ibaxa. Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna. Azkeneko egunean hegaztizaintza ekologikoa | Otsagabiko eskola publikoa
Maiatzak 10 | Oiartzun · 17:30 | Elikadura Burujabetza, kalitatea egunero eskura, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Labore
Maiatzak 10 | Bilbo · 18:00 | Euskal Herriko ibaien kontserbazioa | Bizkaia Aretoa. Arriaga
Maiatzak 10 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 10 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza lantegia, sasoiko barazkiekin | Ataria, Salburua
Maiatzak 10 | Tutera · 19:00 | Joaquín Araujoren hitzaldia Intervegasen ordezkaritzan | Castel Ruiz eraikina
Maiatzak 10 | Abadiño · 19:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Zelaietako Kultur Etxean
Maiatzak 10 | Abadiño · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Zelaietako Txanporta plazako Kultur Etxean
Maiatzak 10 | Iruñea · 20:00 | Ardo dastaketa | Pamplona Catedral Hotela
Maiatzak 11 | Urnieta · | Gipuzkoako II. Oilagor ekitaldia | Xoxoka
Maiatzak 11 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Maiatzak 11 | Ordizia · | Erdi Aro eguna | Ordizia
Maiatzak 11 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Maiatzak 11 | Aramaio · | VII. Lorabarri Azoka | plaza
Maiatzak 11 | La Puebla de Labarca · | Nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 11 | Markina-Xemein · | BASERRI ETA OKELA EGUNA | Plaza
Maiatzak 11 | Zeanuri · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Maiatzak 11 | Irun · | Sagardo Eguna | plaza
Maiatzak 11 | Balmaseda · | Erdi Aroko Azoka | Plaza
Maiatzak 11 | Basauri · | Sor ezazu zure baratze ekologikoa balkoian | Basozelaiko egoitza
Maiatzak 11 | Galdames · | Emakumea, baserriaren ardatza | .
Maiatzak 11 | Villabuena · | Villabuena ardoaren bisita gidatu eguna | Hotel Viura
Maiatzak 11 | Karrantza · | Balgerri pagadia | Armañon parke naturala
Maiatzak 11 | Tolosa · | Haragia, haragiaren eta txingarraren nazioarteko topagunea | Tolosa
Maiatzak 11 | Markina-Xemein · | Helduen II.Trikitixa txapelketa | Markina
Maiatzak 11 | Gasteiz · 08:30 | Geologi Eguna | Arabako Kanpusa, Liburutegia
Maiatzak 11 | Astigarraga · 09:00 | Ornitologi ibilaldia: ezagutu Astigarragako hegaztiak | Ergobiako zubia
Maiatzak 11 | Donostia · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Ekogunea
Maiatzak 11 | Ormaiztegi · 09:30 | Bide Berdetik mahaira - Ibilaldi gidatua + tailer gastronomikoa | Zumalakarregi Museoa
Maiatzak 11 | Lizarra · 10:00 | Lizarran Plazara! | Lizarra
Maiatzak 11 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Maiatzak 11 | Donostia · 10:00 | Añarbeko urtegira bisita | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 11 | Iruñea · 10:00 | Herritarren zientzia lantegia: Iruñeko orkideak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 11 | Gautegiz Arteaga · 10:30 | Bisita gidatua Urdaibai Bird Centerrean | .
Maiatzak 11 | Mutriku · 10:30 | Geologi Eguna | Mutrkuko Plaza
Maiatzak 11 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: lekaleak eta proteina begetalakbarazkiak | Saldias
Maiatzak 11 | Zizurkil · 11:00 | Natura lanbide ate irekiak | Eibarrena auzoa 12
Maiatzak 11 | Gasteiz · 11:00 | Familientzako jarduera: Tximeleten oasia | Ataria, Salburua
Maiatzak 11 | Bilbo · 11:00 | jane Jacobs ibilaldia Errekaldetik Peñascalera | Lidl atzekaldea
Maiatzak 11 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Maiatzak 11 | Aranguren · 17:00 | Orkideak ezagutuz | .
Maiatzak 11 | Donostia · 17:00 | Sutondoan, gure saltsan | San Telmo Museoa
Maiatzak 11 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Maiatzak 11 | Lasarte-oria · 18:00 | "Hondakinen bilketa eraginkorra bai, errausketarik ez" manifestazioa | Okendo Plaza
Maiatzak 11 | Bilbo · 18:00 | Bolintxu bizirik, giza katea | Buiako Kultur Etxea
Maiatzak 11 | Iruñea · 20:00 | Nafarroako jatorrizko izendapena duten ardoen dastaketa | Iruñea
Maiatzak 12 | Ollaran · | Geologia 19 | Ollaran
Maiatzak 12 | Kuartango · | Perretxiko eta terreña arrazako azienden XVII.azoka | Kuartango
Maiatzak 12 | Barakaldo · | Nekazaritza Azoka | Lutxana
Maiatzak 12 | Dima · | NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Maiatzak 12 | Usurbil · | Nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 12 | Balmaseda · | Erdi Aroko Azoka | Plaza
Maiatzak 12 | Tolosa · | Haragia, haragiaren eta txingarraren nazioarteko topagunea | Tolosa
Maiatzak 12 | Arteta · 10:00 | Geologi Eguna | Artetako iturburuko aparkalekuan
Maiatzak 12 | Zugaztieta · 10:00 | Ibilbide botanikoa | Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea
Maiatzak 12 | Lemoa · 10:00 | Lemoatxa 1937 PR ibilbidea | Gudarien parkea
Maiatzak 12 | Santurtzi · 10:00 | Hegaztiak | .
Maiatzak 12 | Donostia · 10:00 | Añarbeko urtegira bisita | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 12 | Santikurutze Kanpezu · 10:00 | Santikurutze kanpezutik Hormako Kastrora Ibilaldi gidatua | Plaza
Maiatzak 12 | Zolina · 10:00 | Hegaztien eraztuntze zientifikoaren jardunaldia | .
Maiatzak 12 | Ondarroa · 10:30 | Geologi Eguna | Saturraran hondartza
Maiatzak 12 | Gallarta (Abanto Zierbana) · 10:30 | Ibilaldiak bide berdetik | Meatzari Museoa
Maiatzak 12 | Iruñea · 11:00 | Iruñeako Zitadela | Zitadela
Maiatzak 12 | Gasteiz · 12:00 | Odonatoekin bateratzea | Ataria, Salburua
Maiatzak 13 | Oñati · | Esnekiak egitea (dibertsifikazioa) | Artzain eskola
Maiatzak 13 | Iruñea · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Maiatzak 13 | Baiona · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Golem
Maiatzak 13 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 13 | Urduliz · 17:00 | Gastrobioaniztasuna: Nekazaritzako eta gastronomiako ondarea | gaz
Maiatzak 13 | Zizurkil · 17:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 13 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 13 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 13 | Bilbo · 18:00 | Gozogintza tailerra: madalenak | Indautxuko kale partikularra 3
Maiatzak 13 | Aranguren · 18:30 | Pizza ekologikoa egiteko tailerra | Taxoare
Maiatzak 13 | Aranguren Ibarre · 18:30 | Pizza egiteko tailerra | Belaran elkartea, Taxoare
Maiatzak 13 | Iruñea · 19:30 | Hiri berdea: mendebaldeako herri baratzearen aurkezpena, iruñeako Lorazaintza arduradun Mikel Baztanen eskutik | Nafarroako Liburutegia
Maiatzak 14 | Arkauti · | mikroalgen hazkuntzaren bidez biodiesela lortzeko prozesuen emaitzak | Zalditegien eraikina
Maiatzak 14 | Baiona · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Golem
Maiatzak 14 | Lesaka · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Cederna-Garalur
Maiatzak 14 | Gasteiz · 11:00 | Arabako Kanpuseko Tailer agroekologikoa | Hezkuntza eta Kirol Fakultatearen kanpoalldean
Maiatzak 14 | Gasteiz · 11:00 | Natura ilustratua | Ataria, Salburua
Maiatzak 14 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 14 | Iruñea · 15:00 | Harakinei zuzendutako jardunaldiak | Iruñeko harakinen gremioaa
Maiatzak 14 | Derio · 16:00 | Aleovitro erakundera bisita | Aleovitro
Maiatzak 14 | Artea · 16:30 | Baratze agroekologikoaren hastapenak | Herriko Benta
Maiatzak 14 | Urduliz · 17:00 | Pasta tailerra umeentzat | Gaztelekuan
Maiatzak 14 | Irun · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 14 | Elgoibar · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Etxetik kanpo jateko errezeta osasuntsuak | Txillarre ekodendan
Maiatzak 14 | Iruñea · 18:00 | Zainzuria, baratzetik platerara elikadura tailerra | Ingurumen Heziketarako Museoa
Maiatzak 14 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Maiatzak 14 | Iruñea · 19:00 | Agroekologiaz Marc Badalekin | Nafarroako Liburutegia
Maiatzak 15 | Berastegi · | San Ixidro Eguna | Plaza
Maiatzak 15 | Agoitz · | San Ixidro eguna | Plaza
Maiatzak 15 | Arespalditza · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Larrabetzu · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Astigarraga · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Ataun · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Hondarribia · | San Isidro Azoka | Guadalupe
Maiatzak 15 | Antzuola · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Atarrabia · | Animalien ongizatea garraiona, ikastaroa | INTIA
Maiatzak 15 | Gasteiz · | Natur argazkien 5. lehiaketa: Photoformas | Ataria, Salburua
Maiatzak 15 | Noain · | Barazki ekologikoen zaintzarako hastapena | Lorenea
Maiatzak 15 | Baiona · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Golem
Maiatzak 15 | Ordizia · 11:30 | Tomate barietateen mintegi banaketa | Plaza
Maiatzak 15 | Iruñea · 12:00 | Nafarroako Nekazaritza Ingeniari teknikoen urteko jardunaldia | Karmeliten konbentoa
Maiatzak 15 | Urduliz · 17:00 | Gastrobioaniztasuna: Nekazaritzako eta gastronomiako ondarea | Gaztelekuan
Maiatzak 15 | Mutiloa · 17:00 | Landare sendagarriak ezagutzeko bisita gidatua | Erretiratuen etxea
Maiatzak 15 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 15 | Antzuola · 17:15 | AMA-TXO proiektua ezagutzeko bisita gidatua | Lamariano Azpikoa baserria
Maiatzak 15 | Hernani · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 15 | Iruñea · 18:00 | Argindar fakturan eurreratzea | Ingurumen Heziketarako Museoa
Maiatzak 15 | Bilbo · 19:00 | Mehatxatutako Bizkaiko flora | .
Maiatzak 15 | Beasain · 19:00 | Nolako Abeltzaintza nahi dugu Euskal Herrian? Mahai ingurua | Igartza Jauregia
Maiatzak 15 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Grecia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 15 | Gasteiz · 19:00 | Amarí Gilda | Sarean elkartea
Maiatzak 16 | Iruñea · | Jostailuak trukatzeko gunea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 16 | Arabako lautada · | Nekazal oinarridun iringintzara hurbilketa | Arabako Lautadako kuadrilla
Maiatzak 16 | Atarrabia · | Animalien ongizatea garraiona, ikastaroa | INTIA
Maiatzak 16 | Iruñea · | Eskola Baratzaren lehen jardunaldia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 16 | Zizurkil · | Liztor Beltzaren inguruko jardunaldiak | Fraisoro eskola
Maiatzak 16 | Iruñea · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioar