Bizi-baratzea

AGENDA

Hau denon artean egindako agenda bat da, landareen eta lurraren kulturaren ekitaldien meta. Zure ekitaldiaren zain gaude denok. Eman eta hartu.
IRAILA

14

Beasain · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Beasain
Añana · | Gatzaren biltzarra 2018 | Añanako Gatz Harana
Antolatzaileak: Añanako Gatz Harana
Donostia · | Oraina eta geroa egurrezko eraikuntzan eta honen eraginkortasun energetikoa | Miramar Jauregia
Antolatzaileak: UIK, EHU
Askain · 09:00 | Larruneko ibilbidea | Plaza
Zarautz · 11:00 | Talai Berri txakolindegira bisita gidatua | Talai Berri txakolindegia

Talai Berri txakolindegia. 
+ info: www.talaiberri.com (aldez aurretik deitu)

Bilbo · 17:00 | Naturaren sekretuak | Euskalduna Jauregia
Gasteiz · 17:00 | Garaian garaiko sukaldaritza makrobiotiko eta energetikoaren tailerra | Bio Alai gizarte gunean
Antolatzaileak: Marta Francisco
Donostia · 17:00 | Zainduz Kontsumitu, zaintzak plazara | Cristina Enea
Antolatzaileak: Saretuz
Tutera · 17:00 | Barazkien babesa | Rua Gizarte etxean
Gorbeia · 17:15 | Gorbeia: Orroaldia ikusteko bisita gidatua | Zarate bidea
Antolatzaileak: Ondare lagunak

10km-ko ibilbidea egingo da (joan etorria) Zaratetik hasita behatoki natural bateraino. Bertan teleskopio eta prismatikoekin orroaldia ikusteko eta entzuteko aukera izango dugu.

Iraupena: 4 ordukoa gutxi gora behera.

Prezioa: 4€ (14 urtetik beherakoentzat 2€)

Gasteiz · 17:30 | BAT, BI, HIRU…PIZZA FAMILIAN!! | Mamia
Antolatzaileak: Mamia
Baiona · 19:00 | HUNT, Julie Chaforten erakusketaren irekiera | La Poudriere
Gasteiz · 20:30 | Familientzako jarduera: Natura zentzumen guztien bidez | Ataria: Paseo la Biosfera, 4

Uda da, eta aukera ezin hobea soinuaren bitartez mendiko paisaia xarmagarrietara, gure hezeguneetako ertzetara edo lurraren erraietara joateko.

Oraingoan, haize bikote bat ekarriko du IGIk Atarira, haren musikaz ingurumenari buruzko mezuz betetako gaua girotzeko.

 
  • Norentzat: 14 urtetik gorakoak
  • Leku-kopurua: 20
  • Izena ematea: udal webgunean
  • Prezioa: 25 €
  • Hizkuntza: gaztelaniaz
Gasteiz · 20:30 | Gazta dastaketa | Queseando denda
Antolatzaileak: Queseando

Ondorengo egunetan

15

Beasain · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Beasain

15

Bilar · | Mahats-bilketaren jai bezpera, bertsopoteoa Maialen Lujanbiorekin | Plaza

15

Arroiabe · | Auzolana Kiribilore Permakulturarekin | Kiribilore
Antolatzaileak: Kiribilore Permakultura

15

Zumaia · | Olagarro eguna | zumaia

15

iruñea · | Sektore ekologikoaren batzar orokorra | Geltoki

15

Urretxu · | Urretxuko nekazaritza ekologikoaren X. azoka | Urretxu

15

Gorbeia · | Mendi irteera: Ubidetik Oketa mendira basoko soinuez gozatuz | Parke Naturala
Antolatzaileak: Ondare Lagunak

15

Donibane Lohizune · 08:30 | Bertako Azoka | Halles
Antolatzaileak: Bizi Ona

15

Ezkaroz · 09:00 | Zaraitzu ibaia eta almadia Ezkarozen barrena | Ezkaroz

15

Arrasate · 09:00 | Hileko hirugarren larunbateko azoka | Seber Altube Plaza

15

Bermeo · 09:30 | Natur ibilbidea: Zetazeoak 10etan | Bermeoko kaitik irtengo dira bisitak

Zetazeoek, itsasoko ugaztun handi horiek, espezie ugari biltzen dituen animalia-multzoa osatzen dute. Historian zehar, eta munduko hainbat lekutan, ia desagertzeraino ustiatu izan ditu gizakiak.

Horiek kontserbatzeak duen garrantziaz jabearazteko asmoz, ontzi batean itsas zabalera ateratzeko aukera eskaintzen dizute Atariak eta Urdaibai Ekoetxeak. Abagune paregabea baleak, izurdeak edo Cuvier baleak begiztatu eta haien ondoan nabigatzeko, eta euskal kostaldeko itsas bizitzaz gozatzeko. Esperientzia ahaztezina izango da.

Bermeoko kaitik irtengo dira bisitak, eta 4 ordu eta erdi iraungo dute.

Norentzat: 7 urtetik gorakoak

Leku kopurua: 55

Hizkuntza: ele bietan

Izen-ematea: 946 870 402

Prezioa: 40 € helduak eta 28 € adingabeak (7-12 urte)

15

Lekaroz · 09:30 | Sagardiaren bisita | Larraldea Sagardotegia
Antolatzaileak: Hazitik Hozie

15

· 09:45 | Aralar, ezagutu beharreko altxorra: Aralarko trikuharriak | Aralarko Santutegia

15

Iruñea · 10:00 | Sektore Ekologikoko Batzar Orokorra eta CPAEN-a Sariak | Geltoki

15

Getxo · 10:00 | XII. Bio Getxo | Getxo

15

Errenteria · 10:00 | Ibilbide Gidatua: Añarbeko Baso-Erreserba | Idoiatik, Susperregi jatetxeko aparkalekutik hasiko da bisita.

Ibilbide gidatu hauen prezioa 2€-koa da pertsonako. 7 eta 16 urte artekoentzat, aldiz, 1€-koa eta 7 urtetik berakoentzat doan eskainiko dira.

Beharrezkoa da Errenteriako Turismo Bulegoan AURRETIK ERRESERBATZEA hauetako edozein ibilbide gidatu egiteko, bai 943 494 521 telefonoan edota turismoa@oarsoaldea.eus posta elektronikoan ere. Turismo bulegoaren ordutegia: Uztaila eta abuztuan astelehenetik igandera 9:00-14:00 / 16:00-19:00. Gainontzekoetan, asteartetik larunbatera 10:00-14:00 / 16:00-18:00 eta igandetan 10:00-14:00.

15

Lekaroz - Baztan · 10:00 | LARRALDEA SAGARDOTEGI EKOLOGIKORA BISITALDIA | Larraldea sagardotegia
Antolatzaileak: Hazitik Hozie

Baztango Agroekologia Eskola Herritarraren barnean antolatutako ekitaldia izanen da. Larraldeako sagardi ekologikoa bisitatutako da, zuhaitz barietateak, txertoak, inausketak... ezagutzeko.

15

Oñati · 10:00 | mendi irteera Aizkorri-Aratz naturgunean: Aratz-Imeleku | Aizkorri-Aratz parke naturala
Antolatzaileak: Lautada Bizirik Elkartea

15

iribas · 10:00 | Aralar, ezagutu beharreko altxorra: Iribaseko iturburuak | Aparkalekua

15

La Arboleda · 10:00 | La Arboledako inguruetatik ibilaldia | La Arboleda aparkalekua
Antolatzaileak: Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea

15

Donostia · 10:00 | Zainduz Kontsumitu, ekimen ezberdinak ezagutzen | Cristina Enea
Antolatzaileak: Saretuz

15

Mutriku · 10:00 | Marmitako lehiaketa. Galbaixo Txiki Eguna | Beheko Plaza
Antolatzaileak: Txoko Eder Elkartea

15

Gaubea · 10:00 | Ortu organiko biointentsibo tailerra | Valluerca
Antolatzaileak: Pachamama Amalurra eta Euskal Herriko Hazien Sarea

15

Hendaia · 10:30 | Hegoaldeko ozeanoen deskubrimentua hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia

15

Bertiz · 10:30 | Ibilbide gidatua: Iturburua | Bertizko Turismo Bulegoa
  • Informazioa eta erreserba: navarraalnatural@gmail.com/ 628 649 249

15

Donostia · 10:30 | Petritegiko edateko uren araztegira irteera | Donostiako autobus geltokia, Federico García Lorca, 1

Bisita honetan, kontsumorako prest izan aurretik Añarbeko urtegitik datorren urari egiten zaizkion potabilizaziorako tratamenduak eta berauek garatzeko azpiegiturak ezagutu ahal izango ditugu. Manipulazioan eta esperimentazioan oinarritutako tailer didaktiko bat egingo dugu baita ere, potabilizaziorako prozesu bakoitzak eskalan nola funtzionatzen duen eta uraren kalitatean duen eragina ezagutzeko. Añarbeko Urak-ekin lankidetzan.

  • BEHARREZKOA DA ALDEZ AURRETIK IZENA EMATEA hemen.
  • Doakoa
  • Informazioa: 943453526

15

Zeanuri · 10:30 | Landare Sendagarriak | Landare sendagarrien tailerra
Antolatzaileak: Gabriel Vazquez

Ibilaldia belar basatiak eta fruitu jangarriak ezagutzeko. Aromaterapia eta kosmetika naturalari buruz ere hitz egingo da.

 

http://tallerdeplantas.blogspot.com/

Comenzamos el día 8, 15, 22 de septiembre 2018
REGALO. Si eres suscriptor de Enlaza
Este talller tiene UN REGALO (Un libro "Manual de hierbas medicinales impresionantes") Y UN DESCUENTO en para ti si eres suscriptor (y sino.. te puedes hacer..) de Enlaza.

El día 8 sábado, haremos una salida para ver las Plantas Medicinales de esta época...
El sábado 15 septiembre, tendremos otra salida para estudiar las hierbas silvestres y frutos comestibles del otoño El 15 de septiembre también hablaremos de la aromaterapia en la cosmética natural con Terai Cosmética Y OS LLEVARÉIS ALGUNA CREMA.
El sábado 22 septiembre, hablaremos de la medicina tradicional y las micro dosis - Botiquín Natural.

HORARIO: Los sábados de 10,30h. a 14h.
PRECIO: 150€. | Estudiantes y ex alumnos 120€ | Parados 100€
PROFESOR: Gabriel Vázquez
LUGAR: Taller de Plantas Medicinales.
Ipiñaburu 48. ZEANURI | 605.77.19.33

15

Gasteiz · 11:00 | Natur ibilbidea: Europako baso epelak, Olarizuko Lorategi Botanikoan | Olarizuko Etxaldea

Gerturatu zaitez Europako zonalde epeletako landaredia ezagutzera. Olarizuko Lorategi Botanikotik atera gabe, Europako leku ugari bisitatuko ditugu, inguru atlantikotik Kaukasora, zentroeuropatik, Irlanda, Ingalaterra, Polonia, Italia edo Mazedoniatik igaroz. Nolako klima daukate? Zonalde hauetako espezie esanguratsuenak ikusiko ditugu, batzuk ezagunak, pago edo haritzak bezala, baina normalean beste zuhaitz eta zuhaixkak lagunduta agertzen direnak: lizarrak, xarmak, astigarrak, ezkiak…

Hosto lau eta erorkorrak dauzkate, baina zergatik? Espezie hauen fruituak edo egurraren ezaugarriak eta erabilerak komentatuko ditugu, eta beste kuriositate batzuk ere.

Izena ematea : izena emateko orria

15

Zarautz · 11:00 | Txotx esperientzia Arizia sagardotegian | Arizia Sagardotegia
Antolatzaileak: Arizia Sagardotegia eta Zarauzko Udaletxea

Sagardotegira bisita gidatua. Sagardoa egiteko prozesua azalduko da eta amaieran sagardoaren eta bertako produktuen dastaketa egongo da. 
Prezioa 10 €.

15

Espinal-Auzperri · 11:00 | Egur-mozketa txandaren ondoren bisita gidatua | .

15

Gasteiz · 11:00 | Tomate Dastaketa | Abetxuko baratzea
Antolatzaileak: CEA eta Euskal Herriko Hazien Sarea

15

Aia-Pagoeta · 13:00 | Erleen sekretuak | Iturraran Parketxea

Erleen mundu harrigarria ezagutzeko bisita gidatuak ( Uztaileko, Abuztuko eta Iraileko aste buruak) Iturrarango Erlategi Didaktikoan erlauntzen irekiera eta guzti.

  • Prezioak: Helduak: 6 €/ Umeak: 2 €

15

Ezkio · 16:30 | Mihiluze! | Igartubeiti Baserri Museoa
Antolatzaileak: Igartubeiti Baserri Museoa

"MIHILUZE!"

TAILER DIDAKTIKOA
6-12 urte bitarteko haurrak dituzten familiei zuzendua. 
Hitz jokoen bitartez, euskera lantzeko dinamika kooperatiboa burutuko da, sagardoa egiteko prozesuak jarraituz.
Prezioa: 3 euro, deskontuak Famili Txartelarekin. Izen-emateak.

15

Lekunberri · 17:00 | Lurraren bihotzetik... Izarretara | Udaletxea

15

Axpe · 17:00 | Euskal Herriko artzain txakurren txapelketa | Axpe Atxondo

Euskal Artzain txakurra edo bertako arrazakoa baduzu eta txakurra hezteko laguntza edo lehiaketetan parte hartu nahi baduzu, jar zaitez EHATErekin harremanetan:

  • 656755183 / zuzendaritzaehate@gmail.com/ www.ehate.eus

15

Gorbeia · 17:15 | Gorbeia: Orroaldia ikusteko bisita gidatua | Zarate bidea
Antolatzaileak: Ondare lagunak

10km-ko ibilbidea egingo da (joan etorria) Zaratetik hasita behatoki natural bateraino. Bertan teleskopio eta prismatikoekin orroaldia ikusteko eta entzuteko aukera izango dugu.

Iraupena: 4 ordukoa gutxi gora behera.

Prezioa: 4€ (14 urtetik beherakoentzat 2€)

15

Hernani · 19:00 | Ardo ekologikoen dastaketa | Otaegi Ardotegia

943128403
681394083
(erreserba egin telefonoz)

15

Goizueta · 21:00 | Euskal Herriko IV. Sagardo Txapeleketa Herrikoia- Finalaurrea | Umore ona elkartea

16

Bilar · | Arabako Errioxako mahats bilketaren 25. jaia | Bilar

16

Beasain · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Beasain

16

Hernani · | Sagar eta sagardo festa | Gudarien Plaza

16

Muskiz · | Nekazaritza eta Abeltzaintza Azoka | Muskiz

16

Irurtzun · | Irurtzun eta Arakilgo VI Bertako GanaduAzoka | Plaza
Antolatzaileak: Irurtzungo eta Arakilgo Udalak

16

Bermeo · | Bermeoko Azoka | Plaza

16

Irurtzun · | Irurtzun eta Arakilgo Azienda Autoktonoaren Feria | Irurtzun

Kokapen geografikoa dela-eta, Irurtzun bidegurutzea izen zen XX. mendearen erdialdera arte, eta, ondorioz, Arakil ibarraren (Sakana) zein ondoko herri txikien merkataritza-ardatza; izan ere, feriak eta azokak egiten ziren han, aldian behin, funtsezkoak zirenak familia gehienek bizibidea atera zezaten.

Azokak, beraz, herriak abeltzaintza eta merkataritzarekin zuen lotura estua berreskuratu nahi du. Plazan egiten da, eta zaldiek, behiek, ardiek, txerriek eta oiloek merkatuan ekoizleengandik zuzenean eros daitezkeen garaiko elikagaiekin eta bestelako elikagai tradizionalekin partekatzen dute tokia. Musika, tailerrak, artisautza, pertsonaia mitologikoak eta etxeko txikienentzako jarduerak hain giro berezia duen hitzordu horretan egin daitezkeen jardueretako batzuk dira.

16

Are · | Ubidetik Oketa mendira ibilaldia | Gorbeiako Parke Naturala
946 739 279 / gorbeia.parke.naturala@bizkaia.net

16

Bardoze · | Ondareari buruzko jardunaldi europarrak Bardozen | Gramont Gaztelua
Antolatzaileak: Bidaxuneko turismo bulegoa

Dohainik

+33 5 59 56 03 49

16

Ibarra · | Ibarra, azoka eta Piparra lehiaketa | Plaza

16

Artieda · | Lastoarekin egindako karga hormak | Arterra Bizimodu
Antolatzaileak: Taller Con Co

16

Oñati · 09:00 | Mendi irteera kontrabandisten bidetik | Kortakogain

16

Gasteiz · 09:00 | I. argazkilaritza rallya "Argazkilaritza eta biodibertsitatea" | Ataria
Antolatzaileak: Álava Visión

16

Amurrio · 10:00 | Artzai eguna | Juan Urrutia Plaza eta erdigunea
Artzainen munduarekin zerikusia duten jarduerak egiten dira egun honetan. Ardien lehiaketa, artzain txakurrena, etxean egindako produktuen erakusketa eta salmenta, artzaintzako tresnak, ardi haragi dastatzea eta gazta txapelketa.
 

16

Zerain · 10:00 | Zeraingo Nekazaritza Ekologiakoaren Azoka | Zerain
Antolatzaileak: Biolur

16

Ibarra · 10:00 | Ibarrako XIX. Azoka | Plaza

16

Oiartzun · 10:00 | Arditurri, bide berdeen 7. eguna | Errenteriako Gamon Zumardia

16

Gaubea · 10:00 | Ortu organiko biointentsibo tailerra | Valluerca
Antolatzaileak: Pachamama Amalurra eta Euskal Herriko Hazien Sarea

16

Bertiz · 10:30 | Bertizko Natur Parkeko ate irekien eguna | Bertiz

16

Oieregi · 10:30 | Landaredia toxikoa ezabatzeko auzolana | Bertizko parke naturala

16

16

Artaxoa · 10:30 | Artaxoako Dolmenak | Artaxoako Turismo Bulegoa
  •  Informazioa eta erreserba : info@reinodeartajona.com/ 644 027 515

16

Busturia · 11:00 | Ogi tailerra familian | Urdaibai ekoetxea

Animatu zaitez ogia egiten ikastera, irina ekologikoak, ama orea… Familian disfrutatzeko

16

Donostia · 11:30 | II. Landare Truke Azoka Txikia | Uliako Mintegiak
Antolatzaileak: Uliako Lore Baratzak

16

Donostia · 12:00 | Sagardo Eguna | Egia

16

Amurrio · 18:00 | Euskal Herriko artzain txakurren txapelketa | Amurrio

Artzain Eguna- J.Furundarena oroigarria

Euskal Artzain txakurra edo bertako arrazakoa baduzu eta txakurra hezteko laguntza edo lehiaketetan parte hartu nahi baduzu, jar zaitez EHATErekin harremanetan:

  • 656755183 / zuzendaritzaehate@gmail.com/ www.ehate.eus

17

Tosu · | Tosutik Uribe Kostara. Porlan azpiko lurra irauliz | .
Antolatzaileak: Tosu Betirako

Tosuko borroka gure eskualdean dagoen problematikaren aurpegi nabari bat izan da. Herrien diseinua, herrien etorkizuna, gutxi batzuen eskuetan dago eta herritarren iritzia kontuan hartu gabe planifikatzen dute. Gure lurrak espekulaziorako objektu bilakatu dira, azken berdeguneak mozkinen izenean porlanez estaltzen dira. Tosurena problematika horren kontra sortutako borroka zehatza izan da, baina arazoa globala izanik erantzuna globala izan behar da. 
Horregatik irailean “Tosutik Uribe Kostara” jardunaldiak antolatuko ditugu, Leioan, Gorlizen, Berangon, Urdulizen eta Getxon. Bukatzeko Erandiotik Gorlizera joango den martxa bat egingo dugu. Jardunaldietan herri bakoitzaren arazoak aztertzen saiatuko gara eskualdekoak islatuz. Gure helburua gai honi buruzko herri kontzientzia sortzea da eta landuko duen mugimendu bat eratzea. Hainbat erronka ditugu aurrean animatu eta parte hartu!

Borrokak darrai.

10- Berango.- "Egunon....Gabon"/ Berango: lotarako herria. - Neba Arrebak tabernan
11- Leioa.- " Mugikortasunak mugatuak/ Urbanismo y movilidad. - Errekalde nagusien etxean
12- Algorta.- Prozesu partehartzaileak: bidea ala tranpa? - Villamonte Kulturetxean
18- Urduliz.- Porlana edo jana/ Desarrolismoa nekazaritzarekin talkan
19- Gorliz.- "Bilbaínos go home"?/ Herri udatiarren problematika - Danontzat Gaztetxean
20- Itzubaltzeta.- La fiebre del cemento/Corrupción en Uribe Kosta? - Ibar nagusien etxean
Denak 19:00etan eta 21-22 bitartean martxa egingo dugu Erandiotik Gorlizera

17

Elorrio · | Landareak eta kosmetika naturala | Elorrio

Mar Sanchez eta Clara Gutierrezek irakatsiko digute irteeren bitartez landareak identifikatu eta erremedio bezala ezagutzen eta erremedioak eta kosmetika sortuko ditugu.

  • Urritik abendura Asteazkenetan
  •  Ordutegia: 18:45-20:45
  • Prezioa: 60 €
  •  informazio gehiago: iturri@elorrio.eus/ 946 032 032

17

Arrasate · | Ereinda Jan denda-topagune berriaren irekiera | Erein da Jan, Araba Etorbidea

17

Donostia · | Uliako argazki lehiaketa " | Ulia Interpretazio Zentroa

Uliako paisaiak dira jendea bertaratzeko arrazoi nagusietako bat. Baina oraingoan, begirada horizontean galdu ordez arreta detaile txikietan jartzera animatu nahi zaituztegu. Harri guztiak berdinak dirudite, zuhaitzen azalak antzekoak, itsasoa urdina eta mendia berdea... Baina benetan horrela al da? Ulia gertutik begiratuz, testura, kolore eta miniaturazko paisaia desberdinak aurkituko ditugu.

Horregatik, Fotoikatzekin batera antolaturiko argazki lehiaketa honen bitartez, Ulia lupaz aztertu eta bitxikeria txikiekin jolastera gonbidatu nahi zaituztegu. Anima zaitez kamera edo sakelako telefonoa hartu eta lehiaketan parte hartzera! Irabazleentzat sari bikainak ditugu eta aukeratutako argazkiekin denontzat ikusgai egongo den erakusketa osatuko dugu Ulia Interpretazio Zentroan.

OINARRIAK

  • Argazkiak Ulia mendian ateratakoak izan behar dira.
  • Argazkien gutxieneko tamaina 1MB.
  • Partehartzaile bakoitzak gehienez 3 argazki aurkez ditzake.
  • Argazkiak egilearen datuekin batera, 2018ko irailak 24a baino lehen bidali behar dira e-posta honetara: uliazentroa@donostia.eus

SARIAK
Bi sari nagusi eta bi aipamen berezi banatuko dira, bat helduen kategorian eta beste gaztetxoen kategorian (16 urtetik beherakoak). Sari bakoitza horrela osatuta:

  • Sari berezia: Oribayrekin Ulia eta bere ingurua uretatik ezagutzeko itsas Foto Ikatzen eskutik argazki-dekorazio artikulua.
  • Aipamen berezia: Foto Ikatzen eskutik argazki-dekorazio artikulua eta liburu sorta.

17

Barakaldo · | Paisaiaren aldaketa urtaroetan zehar | Barakaldoko Natur Gela

17

Bilbo · | Biribilak mendietan | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5

17

Donostia · | XX.mikologia eta gastronomia jardunaldiak | Loiola

17

Donostia · | "Hostoak baino gehiago" erakusketa | Ulia Interpretazio Zentroa

Zuhaitzetan pentsatzean enborra, adarrak eta hostoz osaturiko egitura datorkigu burura. Baina atal hauek zuhaitz guztietan errepikatzen badira ere hamaika forma eta salbuespen aurki ditzakegu bakoitzean. Begirada gerturatzen badugu, koloreak aldatuz doaz adaburuan barneratzen garen heinean, enborrak konkortu egiten dira eta inguruko elementuekin ere elkar eragiten dutela ikus dezakegu. Argazki erakusketa honen bitartez, gure inguruko zuhaitzak lupaz aztertu eta lehenengo begirada batean erreparatzen ez diegun bitxikeriak deskubrituko ditugu.

17

Donostia · | FOTCIENCIA15 erakusketa | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea

FOTCIENCIA15 urteko zientziaren irudirik ikusgarrienak biltzen dituen erakusketa ibiltaria da. Ikerketa Zientifikoen Goi Kontseiluak (CSIC) eta Zientzia eta Teknologiaren Espainako Fundazioak (FECYT) antolatutako ekimen honek Jesús Serra Fundazioaren lankidetza du eta Materialen Fisikako Zentroaren (CFM, CSIC-UPV / EHU zentro mistoa) eskutik bisitatuko du Donostia, Cristina Enea Fundazioaren laguntzarekin. FOTCIENCIA-n ikertzaileak eta ohiko herritarrak artistak bihurtzen dira, argazki-kamera zein mikroskopioa tresna dutela, ikerketa zientifikoaren mundua hobeto islatzen duten irudiak bilatzen, zientziaren lana zabala eta erakargarriagoa izatearen garrantziaz jabetuta.

17

Atarrabia · 10:00 | Ardi esnearen analisia eta kalitatea ikastaroa | INTIA

18

Karrantza · | Gertaera Oneko Andra Mariaren jaieguna | El Suceso

Gertaera Oneko Andra Mariaren jaieguna (Karrantza Haraneko Zaindaria) ere oso garrantzitsua da eta izen bera duen santutegian ospatzen da irailaren 18an.

Bertako jaietan egun osoan zehar daude guztiontzat gozagarriak diren ospakizun-ekintzak, esaterako, herri-bazkaria, gastronomia-lehiaketak, dantzak, erromeriak eta santuegiaren atzealdean dagoen zezen-plazan egin ohi den zezenketa.

18

Iruñea · | Bizikletak, piezak eta osagaiak trukatzeko merkatu txikia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa

Erabiltzen ez diren bizikletakm, ordezko piezak eta osagarriak utz daitezke, eta besteren batez trukatu. Egoera onean dagoen materiala besterik ez da onartuko.
Asteartetik ostiralera

 

18

Sartaguda · 09:30 | Kinoa-artatxikia eta arto beltza, entsaioetara bisita gidatua | INTIA Sartaguda

18

Murgia · 12:00 | UAGAren eskualdeko batzarra | Zuiako Udala

18

Urnieta · 18:00 | Furgobaratza + Neguko Baratzea Prestatzen Tailerra | Urnieta

18

Guardia · 18:00 | UAGAren eskualdeko batzarra | Kuadrilla

18

Burgu · 18:00 | Jardunaldi teknikoak | Burguko udaletxean

18

Aretxabaleta · 18:30 | Aretxabaletako tomatea, erakusketa, dastaketa eta ekoizleen arteko topaketa | Arkupe kultur etxea

18

Donostia- Antiguo · 18:30 | Kontsulmo elkartean parte hartzeko bilera | Antiguotarrak elkartean

19

Durango · | Mugikortasun astea | Durango

19

Baiona · 11:00 | HUNT erakusketara bisita gidatua | La Poudriere

19

Bilbo · 19:00 | Gure espeziea baino lehenago. Euskal Herriko lehen biztanleak, hitzaldia, Joseba Riosen eskutik | Arkeologi Museoa

19

Gasteiz · 19:00 | Ezkoizleen bisita | Goxaki Okindegia,Mendigorritxu 138, Pabellón 10, Poligono de Jundiz

19

Ordizia · 19:00 | emaidazu pozoina, kanpainaren aurkezpena, gaixotzen duen elikadura | Barrena kultur etxea

19

Donostia · 19:00 | AGORA K2050. Emakumeak eta kirola. Eta klima-aldaketa? | San Telmo Museoa

Gipuzkoan kirol desberdinetan erreferente diren hiru emakume kirolak ingurumenean izan ditzakeen inpaktu positibo nahiz negatiboei buruz ariko dira, bakoitza bere bizi- eta lanbide-esperientziatik abiatuta.

Kirol-diziplina desberdinetako zenbait txostenek jada aipatu izan dituzte hainbat kirol-jarduerak klima-aldaketan izan ditzaketen inpaktuak. Eta era berean, klimaren aldaketa hauek kirol jakin batzuk praktikatzeko aukeretan eragina izan dezakete.

  • Hizlariak: Naroa Agirre, Ainhoa Murua, Leire Olaberria
  • Antolatzaileak: Cristina Enea Fundazioa, Donostiako Udala eta San Telmo Museoa
  • Euskaraz: aldibereko itzulpena

19

Bilbo · 19:30 | Jakoba Errekondorekin, Landareak lantzen 2019ren aurkezpena eta Garaian garaikoa zer ekoiztu eta zer jan | Labore

20

Baigorri · | Bere lurra ezagutu landare adierazgarrieri esker | .
Antolatzaileak: Laborantza Ganbara
Lur eta landare adierazgarrien diagnostikaz Vivea formakuntza, landare adierazgarrietan aditua den Miguel Neau jaunaren parte hartzearekin.
 
– Goiza gelan landareen erran-nahia ezagutzeko : lur trinkoa, alha gehiegi, azidotasuna, fosforo blokatzea, gai organiko arazoak…
 
– Arratsaldea kanpoan : lur eta landare diagnostikak. Egintza proposamenak.
 
Parte hartzaileek 20eko edo 21eko egunean parte hartzea hautatu behar dute.
 
Milesker eguna zehaztea izena emaiterakoan : Manue Bonus, 05 59 37 18 82, 07 82 47 15 24
 
 
GEHIAGO JAKIN

20

Errenteria · | Atlantikaldia 2018:Itsas korronteak | Niessen Kulturgunea

Sorkuntza artistiko ezberdinak sustatuko ditu jaialdiak, Itsas Korronte ezberdinak hain zuzen ere, eta horretarako Itsas Elkarrizketak indartu eta Itsas Topalekuak zabalduko ditu aurtengo edizioak.

20

Burgelu · 10:00 | UAGAren eskualdeko batzarra | Udaletxea

20

Agurain · 17:00 | UAGAren eskualdeko batzarra | Udaletxea

20

Hernani · 18:00 | Furgobaratza + | Hernani

20

Iruñea · 18:00 | BIZITXOKO: konpondu zure bizikleta | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa

Bizikleten konponketari zein mantentzeari buruzko ezagutzak eta une atseginak partekatzeko gunea.
Juanjo Iriarte adituarekin. 

Sarrera librea

20

Erronkari · 18:30 | Egurreszko arkitekturak eta eszenografia aureoak, Erronkariko erretaulak, hitzaldia | Bailararen etxea

20

Arrasate · 18:30 | Batzar informatiboa: Energia berriztagarriak sortzera goaz | Arra

Goiener Taldeko Sorkwhtza proiektuaren aurkezpena. Energia berriztagarriak sortzera goaz
 Batzar informatibo gehiago: https://labur.eus/BI201809eu

20

Aretxabaleta · 18:30 | Tomate haziak lortzeko tailerra | Arkupe kultur etxea

20

Hiriberri · 19:00 | " Sabelak betetzea eta pertsonak elikatzearen arteko desberdintasuna"dokumentala | Kultur etxea

20

Donostia · 20:30 | "Hemendik (h)ona"tokiko produktuekin egindako afari berezia | Donostia

21

Xiberu aldean · | Bere lurra ezagutu landare adierazgarrieri esker | .
Antolatzaileak: Laborantza Ganbara
Lur eta landare adierazgarrien diagnostikaz Vivea formakuntza, landare adierazgarrietan aditua den Miguel Neau jaunaren parte hartzearekin.
 
– Goiza gelan landareen erran-nahia ezagutzeko : lur trinkoa, alha gehiegi, azidotasuna, fosforo blokatzea, gai organiko arazoak…
 
– Arratsaldea kanpoan : lur eta landare diagnostikak. Egintza proposamenak.
 
Parte hartzaileek 20eko edo 21eko egunean parte hartzea hautatu behar dute.
 
Milesker eguna zehaztea izena emaiterakoan : Manue Bonus, 05 59 37 18 82, 07 82 47 15 24
 
 
GEHIAGO JAKIN

21

Bilbo · | Bizkaiko zin-bideko ibilbide historikoa 2018. Gernikako arbolatik haratago | .
Antolatzaileak: BFA

http://web.bizkaia.eus/eu//-/bizkaiko-zin-bideko-ibilbide-historikoa-2018-gernikako-arbolatik-harago

  •  

Etapak

Etapa bakoitzeko aurreikusitako iraupena 6 ordukoa da (4 ordu ibiltzen eta 2 ordu zin-bidearekin lotutako eleiza edota monumentuak azaltzeko). 

Hizkuntza

Euskara/Gaztelania 

Bisita gidatua

Taldeko gehienezko kopurua: 30 pertsona 

Informazio gehiago

Etapa bakoitzean (lehenengoan izan ezik, BILBON) autobusa taldeko kideak etaparen hasiera puntura eramango ditu (Bilbo). Autobusak etaparen amaieran batuko du taldea eta Bilbora eramango du berriro.


Informazioa eta erreserbak

  • 688 856 689
  • ibilbideak@bizkaia.eus

21

Artieda · | Egituren betegarriak | Arterra Bizimodu
Antolatzaileak: Taller Con Co

21

Urruña · 09:00 | Urruñako berdeguneen kudeaketa pestiziden erabileraren amaierarantz, bisita gidatua | Urruña

21

Bilbo · 09:00 | Baserritik Mundura:Elikadura burujabetza eta agroekologia | UPV-EHU, Zubiria etxeko Gradu aretoa, Agirre Lehendakaria etorb. 81, Sarriko

21

Barakaldo · 12:30 | Munoako Finkako Lorategira | Ramon Rubial lorategi botanikoa

21

Barakaldo · 12:30 | Munoako Finkako Lorategira | Munoako Finkako Lorategia

21

Ezkio · 16:00 | Jateko sagar barietateak eta bere ezaugarriak, bisita gidatua | Haristizabal baserria

JAN-SAGAR BARIETATEAK

NON: Hariztizabal baserria (Ezkio) IRAKASLEA: Xabi Akizu NOIZ: Irailak 21 ostirala
ORDUTEGIA: 16.00-19.00 PREZIOA: Biolurreko bazkideak dohainik Ez bazkideak 10 €

IZENA EMATEKO EPEA: Irailak 20

Josune Romo 688 73 23 28 / 943 76 14 95

 

21

Gorbeia · 17:15 | Gorbeia: Orroaldia ikusteko bisita gidatua | Zarate bidea
Antolatzaileak: Ondare lagunak

10km-ko ibilbidea egingo da (joan etorria) Zaratetik hasita behatoki natural bateraino. Bertan teleskopio eta prismatikoekin orroaldia ikusteko eta entzuteko aukera izango dugu.

Iraupena: 4 ordukoa gutxi gora behera.

Prezioa: 4€ (14 urtetik beherakoentzat 2€)

21

Gasteiz · 18:00 | Ate irekiak | La Dehesa Etxea, Olarizu
Antolatzaileak: Euskal Herriko Hazien Sarea

21

Erandio · 18:00 | Tosutik Uribe Kostara martxa | Metro geltokian

21

Donostia · 19:00 | Alkizak bere ingurunearekin duen lotura | Aquariuma

21

Oñati · 20:00 | Euskal Herriko IV.Sagardo Txapelketa Herrikoia- Finalaurrea | Larringain elkartea

21

Gasteiz · 20:30 | Showcooking | Queseando denda
Antolatzaileak: Queseando

Hurrengoak

Irailak 1 | Añana · | XXVIII. Azoka | Añana
Irailak 1 | Gaubea · | NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA ETA ESKULANGINTZA. XXVIII. azoka | Angosto Santutegia
Irailak 1 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Irailak 1 | Elorrio · | NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Irailak 1 | Mungia · | Abeltzaintza azoka | Plaza
Irailak 1 | Plentzia · | San Antolineko Eskualdeko CXXVII. Nekazaritza eta Abeltzaintza Feria | Plaza
Irailak 1 | Legazpi · | Gipuzkoako Artzain EGuna | Plaza
Irailak 1 | . · | Etxeko sagardoa egiteko ikastaroa Jakoba Errekondorekin | .
Irailak 2 | Iruñea · | Five Bio | .
Irailak 4 | Donostia · | Klima aldaketaren erronkak | Miramar jauregia
Irailak 5 | Donostia · | Basque Beer Fest | Boulevard
Irailak 7 | Errenteria · | Azoka Ekologikoa | Errenteria
Irailak 7 | Errenteria · | Errenteriako Azoka Ekologikoa | Plaza
Irailak 7 | Gernika-Lumo · | BIZKAIKO UNTXIA ETA SAGARDOA AZOKA | Plaza
Irailak 7 | Sopela · | Nekazaritza azoka | Herria
Irailak 7 | Donostia · | Sagardo Eguna | Konstituzioa Plaza
Irailak 7 | Donostia · | Azoka ekologikoa | Boulevard
Irailak 7 | Barakaldo · | Itsasontziz itsasaderretik | Itsasadarra
Irailak 7 | Donostia · | Tomate lehiaketa | Plaza
Irailak 7 | Zumaia · | Ukenduen ikastaroa | Kabia parafarmazia
Irailak 7 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Irailak 8 | Mendata · | Euskal Oiloaren Azoka | Azoka
Irailak 8 | Portugalete · | Nekazaritza Azoka | la Canilla pasealekua
Irailak 9 | Iruñea · | Klima aldaketa Nafarroan. Hastapenak | Condestable
Irailak 9 | Zubiri · | Nola eraiki lastozko etxeak | Agotzenea
Irailak 9 | Iruñea · | Klima aldaketa Nafarroan | Condestable
Irailak 11 | Ordizia · | Euskal Jaietako Azoka | Ordiziako Azoka plazan
Irailak 11 | Hondarribia · | Baserritar Eguna | Plaza
Irailak 11 | Ordizia · | Euskal Jaiak | Plaza
Irailak 12 | Aldude · | Cafes transmission | herria | Antolatzaileak: Laborantza Ganbara
Irailak 14 | Gasteiz · | Nekazaritza Gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Irailak 14 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Irailak 14 | Gasteiz · | XX. NEKAZARITZAKO AZOKA GARDENA | Urrezko Zerraldoien plaza, Correos parean
Irailak 14 | Bergara · | Nekazaritza Azoka | Plaza
Irailak 14 | Errenteria · | Nekazaritza ekologikoaren azoka | Plaza
Irailak 14 | Villabona · | Nekazaritza azoka | Plaza
Irailak 14 | Zumaia · | Olagarroaren Eguna | Plaza
Irailak 14 | Uxue · | Nafarroako herrien hustuketa | Hitzaldi aretoa
Irailak 14 | Donostia · 10:00 | Natur Azoka | Katalunia plaza
Irailak 15 | Zerain · | Azoka Ekologikoa | Zerain
Irailak 15 | Mañueta · | NEKAZARITZA. ARABAKO ERRIOXAKO MAHATS-BILKETAREN JAIA | Plaza
Irailak 15 | Zerain · | Zeraingo Azoka Ekologikoa | Plaza
Irailak 15 | Mungia · | Abeltzaintza azoka | Plaza
Irailak 15 | Muskiz · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA.XXXVII. azoka | Plaza
Irailak 15 | Hernani · | XL. Pablo Lasa azoka | Plaza
Irailak 15 | Hernani · | SAGARRAREN ETA SAGARDOAREN FESTA | Plaza
Irailak 15 | Ibarra · | Nekazaritza, abeltzaintza eta piperraren XX. azoka | Plaza
Irailak 15 | Zarautz · | Txakolinaren Eguna | Plaza
Irailak 15 | Zarautz · | Mahats bilketaren jaia | Plaza
Irailak 15 | Zerain · | Azoka ekologikoa | Azoka
Irailak 15 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Irailak 16 | Bermeo · | Santa Eufemia eguna eta azoka | Plaza
Irailak 16 | Aretxabaleta · | Tomatearen Astea | Plaza
Irailak 16 | Zubiri · | Nola eraiki lastozko etxeak | Agotzenea
Irailak 20 | . · | Klimaren aldeko greba GLOBALA!! | . | Antolatzaileak: .
Irailak 21 | Artea · | MERKARTEA XXVI. azoka | Plaza
Irailak 21 | Barakaldo · | NEKAZARITZA ETA ESKULAN-GINTZA AZOKA | Arteagabeitia-Zuaza
Irailak 21 | Busturia · | XIX. Azoka Ekologi-koa | Axpe
Irailak 21 | Ispaster · | VIII. Baserri Azoka | Plaza
Irailak 21 | Elgeta · | baserritarren azoka | Plaza
Irailak 21 | Urretxu · | Nekazaritza ekologikoa eta abeltzaintza Santa Anastasia | Plaza
Irailak 21 | Villabona · | Txakolinaren Eguna | Amasa
Irailak 21 | Barakaldo · | Itsasontziz itsasaderretik | Itsasadarra
Irailak 21 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Irailak 21 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Zuhaitz Bereziak | Bengolarreko parkinetik
Irailak 21 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Irailak 22 | Eibar · | Azoka Ekologikoa | Eibar
Irailak 22 | Amurrio · | Artzain Eguna | plaza
Irailak 22 | Eibar · | Eibarko Azoka Ekologikoa | Plaza
Irailak 22 | Barakaldo · | NEKAZARITZA ETA ESKULAN-GINTZA AZOKA | Arteagabeitia-Zuaza
Irailak 22 | Lazkao · | BASHERRI Azoka | Plaza
Irailak 22 | Amurrio · | Ardi Eguna | Amurrio
Irailak 23 | Zubiri · | Nola eraiki lastozko etxeak | Agotzenea
Irailak 23 | Gabat · | Cafes transmission | Herria | Antolatzaileak: Laborantza Ganbara
Irailak 24 | Biasteri · | Arabako Errioxako ardoaren XXVI. jaialdia | Biasteri
Irailak 24 | Markina-Xemein · | GAZTABERRI ikastaroa Euskal Herriko gaztak dibertsifikatzeko: Latxa urdina gazta | Leartiker esneki eskola
Irailak 24 | Markina-Xemein · | Gaztaberri prestakuntzako ibilbidea | Leartikerren eraikina
Irailak 26 | La Bastide Clairence · | Cafes transmission | Herria | Antolatzaileak: Laborantza Ganbara
Irailak 27 | Sopuerta · | Ardien eta ahuntzen azoka | Bezi auzoa
Irailak 27 | Elizondo · | NPB eredu berriak landa eremu bizia lortzen laguntzen al du? 2021-27 NPB berriaren aukerak elikadura sistema osasuntsuak eta landa eremu biziak lortzeko | Arizkunenea Kultur Etxea
Irailak 27 | Donostia · 19:30 | Ostiral astronomikoa | Aranzadi, Elosegi aretoa | Antolatzaileak: Aranzadi
Irailak 28 | Aretxabaleta · | Azoka Ekologikoa | Aretxabaleta
Irailak 28 | Aretxabaleta · | Aretxabaletako Azoka Ekologikoa | Plaza
Irailak 28 | Artzentales · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Irailak 28 | Bilbo · | Nekazaritza Azoka | Zorrotza
Irailak 28 | Mungia · | Azoka ekologikoa | Plaza
Irailak 28 | Aretxabaleta · | Azoka ekologikoa | Plaza
Irailak 28 | irura · | Sagardo Eguna | San Miguel plaza
Irailak 28 | Orozko · 11:00 | Gorbeian ibilbide gidatuak | turismo bulegoa
Irailak 28 | Donostia · 19:30 | Larunbat astronomikoa | Santiagomendiko ermita | Antolatzaileak: Aranzadi
Irailak 29 | Laukiz · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Irailak 29 | Alegia · | Nekazaritza azoka | Plaza
Irailak 29 | Asteasu · | NEKAZARITZA, ESKULANGINTZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Irailak 29 | Astigarraga · | Sagar Uzta | Plaza
Irailak 29 | Bidania-Goiatz · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Irailak 29 | Donostia · | XXI. Jardunaldi Mikologikoak eta Gastronomikoak. | Loiola
Irailak 29 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Irailak 30 | Saint Jean Le Vieaux · | Cafes transmission | Herria | Antolatzaileak: Laborantza Ganbara
Urriak 5 | Gasteiz · | BIonekaraba | Foruen Plaza
Urriak 5 | Amurrio · | BIONEKARABA. EKOIZPEN EKOLOGIKOAREN AZOKA | plaza
Urriak 5 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Urriak 6 | Murgia · | Murgiako Azoka | Murgia
Urriak 6 | Murgia · | Abeltzaintza Azoka | Plaza
Urriak 6 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Urriak 8 | Agurain · | Aguraingo Azoka | Agurain
Urriak 8 | Agurain · | DCXXIV. abeltzaintza azoka | plaza
Urriak 12 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Urriak 12 | Donostia · 10:00 | Natur Azoka | Katalunia plaza
Urriak 13 | Leintz-Gatzaga · | Azoka Ekologikoa | Leintz-Gatzaga
Urriak 13 | Erriberagoiti · | Arabako babarrun pintoaren eta lekaleen azoka | Erriberagoiti
Urriak 13 | Pobes · | ARABAKO BABARRUN PINTOAREN ETA LEKALEEN XXV. AZOKA | plaza
Urriak 13 | Leintz-Gatzaga · | Leintz-Gatzagako Azoka Ekologikoa | Plaza
Urriak 13 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Urriak 19 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Urriak 19 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Galtzada | Bengolarreko parkinetik
Urriak 19 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Urriak 20 | Gaubea · | Gobiaraneko patata azoka | Gaubea
Urriak 20 | Espejo · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA. GOBIARANEKO PATATA AZOKA. XXVIII. azoka | plaza
Urriak 20 | Laudio · | SAGARRARI BURUZKO AZOKA | Plaza
Urriak 20 | Okondo · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | plaza
Urriak 25 | Gipuzkoa · | Gipuzkoako kroketaren astea | Gipuzkoako establezimenduak
Urriak 26 | Aramaio · | NEKAZARITZA, ESKULANGINTZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Urriak 27 | Urkabustaiz · | Urkabistaizko Azoka | Urkabustaiz
Urriak 27 | Araia · | VI. LAUTADA EGUNA | Plaza
Urriak 27 | Izarra · | Urkabustaizko X. Azoka | Plaza
Urriak 27 | Murgia · | Gorbeian ibilbide gidatuak | turismo bulegoa
Azaroak 3 | Amurrio · | MIKOTURISMOAREN EGUNA | Plaza
Azaroak 3 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Azaroak 3 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Azaroak 8 | Biarritz · | LURRAMA | La Halle d'Iraty
Azaroak 9 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Azaroak 9 | Biarritz · | LURRAMA | La Halle d'Iraty
Azaroak 9 | Donostia · 10:00 | Natur Azoka | Katalunia plaza
Azaroak 10 | Kanpezu · | San Martin Azoka | Kanpezu
Azaroak 10 | Santikurutze Kanpezu · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Azaroak 10 | Biarritz · | LURRAMA | La Halle d'Iraty
Azaroak 13 | Donostia · 18:00 | International Gull Meeting | Ondarreta pasealekua 24
Azaroak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Azaroak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Arrato | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 1 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Abenduak 14 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Abenduak 14 | Donostia · 10:00 | Natur Azoka | Katalunia plaza
Abenduak 19 | Gasteiz · | Eguberriko nekazaritza azoka | Gasteiz
Abenduak 19 | Gasteiz · | EGUBERRIKO NEKAZARITZA AZOKA | Espainia Plaza, Lehendakari Agirre kalea
Abenduak 20 | Amurrio · | Eguberriko azoka | Amurrio
Abenduak 21 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Errota Harriak 2 | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 24 | Ordizia · | Gabonetako Azoka Berezia | Ordizia
Urtarrilak 5 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Otsailak 8 | Durango · | Berdeago Nature | Landako Gunea
Martxoak 1 | Arkauti · | Copernicus programa eta bere erabilera nekazaritzan, jardunaldia | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Martxoak 1 | Arrieta · | Bertoko Basoa | Arrieta
Martxoak 1 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 1 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 1 | Oiartzun · 17:30 | Emakumeen jakinduria-elikadura jardunaldia | Labore Oarso
Martxoak 1 | Gasteiz · 18:00 | Udaberriko eta udako hazien banaketa | Olarizu kalea z/g
Martxoak 1 | Olarizu · 18:00 | Euskal Herriko hazien aldaera zaharren banaketa | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 1 | Olarizu · 18:00 | Euskal Herriko hazien aldaera zaharren banaketa "Hazi emakumeak" | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 1 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Egarri Tabernan
Martxoak 1 | Bergara · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Pol-Pol mendi elkartearen Aretoa, san Pedro kalea 10
Martxoak 1 | Etxalar · 19:30 | Landare basati jangarriak: olioak, ozpinak eta likoreak | Mokorreko Borda
Martxoak 2 | Gasteiz · | Neguko zaporeak | Uagalur,Logroño Kalea, 7,
Martxoak 2 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 2 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 2 | Arrieta · 10:00 | Batzar irekia:Bertoko basoari etekin atera ahal diogu? Nola? | Arrietako Plazan
Martxoak 2 | Azpeitia · 10:00 | Kimaketa ikastaroa | KIMU 1, Urrestila bidea z/g
Martxoak 2 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 2 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 2 | Segura · 10:00 | Osasunaren autogestiorako tailerra | Kultur Etxea
Martxoak 2 | Hendaia · 10:30 | Hartzak eta euskara | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 2 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 2 | Ezkio · 16:30 | Joaldunak, sorkuntza lantegia | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 2 | Donostia · 18:30 | Nekazaritza ekologikoa eta bere garapena, hitzaldi tertulia Felix Rodrigorekin | Lengo Baratza
Martxoak 2 | Hendaia · 19:00 | Euskal Erlaitzeko gaueko misterioak, ibilbide gidatua | Hendaia
Martxoak 3 | Gatika · | Basatostea | Udaletxeko plaza
Martxoak 3 | Mungia · | ABELTZAINTZA Azoka | Herriko Plaza
Martxoak 3 | Sopuerta · | XLVII. txorizo eta odoloste lehiaketa. Euskal Herriko Txerriki egilerik Onena Saritzeko XXIII. Txapelketa. | La Baluga Auzoa
Martxoak 3 | Zerain · | Gazta tour | Garoa gaztak
Martxoak 3 | Arrieta · 09:30 | Basoa haurrengana hurbiltzen | Arrieta
Martxoak 3 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater
Martxoak 3 | Irun · 10:00 | Uretako hegazti negutarrak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 3 | Kontrasta · 10:00 | Mendi irteera | Kontrasta
Martxoak 3 | Itsasondo · 10:00 | EHKOlektiboaren 12.topaketa | Itsasondoko Udaletxean
Martxoak 3 | Ortuella · 11:00 | Zuhaitz Eguna | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Martxoak 3 | Arrieta · 11:00 | Hileko lehenengo domekako Azoka | Arrieta
Martxoak 3 | Astigarraga · 11:00 | "Emakume ekintzaileak sagardogintzan" erakusketaren bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 3 | Baigorri · 11:00 | Arno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Etxalar · 16:30 | Udazkeneko eta neguko landare basati jangarriak | Mokorreko Borda
Martxoak 3 | Baigorri · 18:00 | Garagarno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia
Martxoak 4 | · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKOA | HAZI Araba
Martxoak 4 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 4 | Atarrabia · 09:00 | Sare sozialak: lagunak, arerioak ez | INTIA
Martxoak 4 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 4 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 5 | Iruña Oka · | Nekazari gazteen UAGA-ANEren jardunaldia | Kultur etxea
Martxoak 5 | Torres · | Zerealen gaixotasunak | .
Martxoak 5 | Zestoa · | HARAKINTZA ETA HARAGI-PRODUKTUEN ELABORAZIOA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 5 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 5 | Zumaia · 18:00 | Biziak erdigunera, hitzaldia | Oxford
Martxoak 5 | Donostia · 19:00 | Elkanoren garaioko Gipuzkoa berria, Susana Truchueloren hitzaldia | San Telmo Museoa
Martxoak 6 | · | REVENUE MANAGEMENT | HAZI Bizkaia
Martxoak 6 | Donostia · | Klima aldaketari buruzko Nazioarteko konferentzia | Kursaal elkargunea
Martxoak 6 | Bardeak · | IX Jardunaldi dibultzaileak, Bardeeetako biosfera | Bardeak
Martxoak 6 | Hendaia · 10:00 | Frutiuarbolak txertatzeko jardunaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 6 | Hendaia · 10:00 | Natura eta geologia ondareari turismo eragileen sensibilizazioa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 6 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 6 | Irun · 17:30 | Gaueko harrapariak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 6 | Zemaga · 18:30 | Erleentzako baratzeak eta lorategiak, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Kultur etxea
Martxoak 6 | Iruñea · 19:00 | Paisaiaren aztarnak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 6 | Iruñea · 19:00 | Paisaiaren arrastoak | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 6 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Suedia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | · | OSTEGUN EKINTZAILEAK: EMUKUME EKINTZAILEEN II TOPAKETA | Hazi Araba, Manurgako eskola etxea
Martxoak 7 | · | STORYTELLING. NIRE ELIKAGAIA SALTZEKO MARKETINEKO TECNIKA | HAZI Araba
Martxoak 7 | Donostia · | Txorien identifikazioa kantuaren bitartez | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11
Martxoak 7 | Lantaron · 10:00 | UAGA-EHNEren batzarra | Udaletxea
Martxoak 7 | Bilbo · 10:00 | Egurrari buruzko jardunaldia | Bizkaia Aretoa
Martxoak 7 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 7 | Astigarraga · 12:00 | Sagarrondo moreak Sagardoetxean | Sagardoetxea
Martxoak 7 | Zigoitia · 14:30 | Ostegun ekintzaileak: Emakume ekintzaileen II jardunaldia | Manurga eskola etxea
Martxoak 7 | Elizondo · 17:00 | Nolako Jangelak Nahi Ditugu Eskoletan? | Arizkuneneako kultur etxea
Martxoak 7 | Elizondo · 17:00 | Nolako jangelak nahi ditugu eskoletan, hitzaldia | Arizkunenea
Martxoak 7 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 7 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 7 | Guardia · 18:00 | UAGA-EHNEren batzarra | Kuadrilaren etxean
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Ordizia · 18:30 | Klima aldaketaren ondorioei buruzko mahai ingurua, Jakoba Errekondo, Cesare Maglioni, Maite Arroita eta Xabier Esteban | Barrena Jauregia
Martxoak 8 | Tutera · | Janari Azoka | Queiles pasealekuan
Martxoak 8 | Iruñea · | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Barañain etorbidea
Martxoak 8 | Astigarraga · | Sagarrondo moreak Sagardoetxean | Sagardoetxea
Martxoak 8 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 8 | Bilbo · 11:30 | Sail In festibala | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 9 | Amorebieta-Etxano · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA Azoka | Plaza
Martxoak 9 | Arrasate · | Emakumeek egindako nekazaritza eta eskulangintza produktuen erakusketa eta salmenta | Plaza
Martxoak 9 | Lizarra · | Plazara! Bertako produktuak | Plaza
Martxoak 9 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa:Gibelarentzat tratamenduak | Davita, Legazpi 4, 1
Martxoak 9 | Ibarruri · | Landaketa jardunaldia | Ibarruri
Martxoak 9 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 9 | Oñati · 09:00 | Zuhaitz ferixia | Herriko plazan
Martxoak 9 | Baigorri · 09:00 | Euskal Herria elkar josiz | Baigorri
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 10:00 | Ate irekiak | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Lizarra · 10:00 | Lizarran Plazara! | Lizarra
Martxoak 9 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Landare azoka | Plaza Cataluña | Antolatzaileak: Donostiako Udala, Behemendi, Dekolore
Martxoak 9 | Mendata · 10:00 | "Baso Bainuak" | Arratzuko San Tomas Apostoloaren Eliza
Martxoak 9 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 9 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 9 | Ezkio · 10:00 | Kirikoketa tailerra | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 9 | Hendaia · 10:30 | Emakumeen bizi baldintzak mendeetan zehar | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 9 | Oiartzun · 10:30 | Oiartzun ibaiaren garbiketam auzolanean | Labore
Martxoak 9 | Irun · 10:30 | Tokiko Hazien Tailerra | Irungo Baratze Parkea
Martxoak 9 | Busturia · 11:00 | Emakume sortzaile eta ekoizleen Azoka | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 9 | Busturia · 11:00 | EMAKUME EKOIZLE ETA EKINTZAILEAK. NEKAZARI ETA ARTISAU AZOKA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 9 | Gartzain · 11:00 | Haziaren Egunean, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Plaza
Martxoak 9 | Gasteiz · 11:00 | Sukaldaritza tailerrak: Risottoa, arroza kaldotxua eta thau arrozarissoto | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 9 | Busturia · 11:30 | MADARIAGA DORRETXEA ERLOJUA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Tutera · 12:00 | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Carrefour, Tutera-Tarazona errepidea
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 12:45 | Doako ibilbide berezia Gernikako monumentuetatik | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Gernika-Lumo · 13:00 | Bisita gidatua | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 9 | Ezkio · 16:00 | "Barrikote Festa"jardunaldi gastrokulturala | Igartubeiti Baserri Museoa
Martxoak 9 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 9 | Busturia · 17:30 | ARTANTXURIKETAN IKUSKIZUNA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 9 | Andoain · 18:00 | Gosari eta askari ososuntsuak | Bastero Kultur Gunean
Martxoak 10 | Ugao-MIraballes · | XIX. Ugao-Miraballesko Emakume Ekoizleen Nekazaritza Azoka | Herriko enparantzan
Martxoak 10 | Abadiño · | BASQUE LABEL HARATEGIETARAKO BARKAKAKO COACHING SAIOAK | HAZI Bizkaia
Martxoak 10 | Areatza · | Mendi ibilbidea: Saldopro | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 10 | Muxika · 08:30 | Bertoko baso landaketa Ibarruri | Basauri, Arizko tren geltokia
Martxoak 10 | Baiona · 09:00 | Eusko Eguna | Baiona
Martxoak 10 | Oñati · 09:30 | Non daude tximeletak? | Arriikrutzeko koben harrera-gunean
Martxoak 10 | Lezo · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Kantina Jaizkibelen, aparkalekuan
Martxoak 10 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolingunean
Martxoak 10 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 10 | Astigarraga · 10:00 | "Emakume ekintzaileak sagardogintzan" erakusketaren bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 10 | Bernedo · 10:00 | Mendi irteera, Bernedo, karobiak eta ikaztegia | Bernedo
Martxoak 10 | Kortezubi · 10:30 | OMA BASONDO. EDERTASUN HANDIKO HARANETATIK | Santimamineko aparkalekua
Martxoak 10 | Donostia · 11:30 | IV. Landare Truke Azoka Txikia | Uliako Mintegian, Uliako pasealekua 15
Martxoak 10 | Bakio · 11:30 | Umeentzako tailerra | Txakolingunean
Martxoak 10 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 10 | Gernika-Lumo · 11:30 | "Ihauteriak eta itsasoa" tailerra | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 10 | Balmasada · 12:00 | Antzeztutako bisita | La Enkartada Museoa
Martxoak 10 | Busturia · 12:00 | BIOTRACK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 10 | Busturia · 16:00 | Urdaibaiko itsasadarra itsasontziz | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 10 | Busturia · 16:00 | ITSASADARRA ITSASONTZIZ | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 10 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 10 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 11 | Zumaia · | Ate irekiak | Algorri Interpretazio Zentroa, Juan Belmante kalea 21
Martxoak 11 | · | MAKINARIA MANTENU BASIKOA | HAZI Araba
Martxoak 11 | Debagoiena · | Jardunaldi Gastronomikoak | Debagoiena
Martxoak 11 | Irun · | Poster lehiaketa:"Antzinateko Sirenak eta itsasoko beste izakibatzuk" | Oiasso Erromatar Museoa
Martxoak 11 | Tutera · | Energi berriztagarriak eta energia aurrezteko haur erakusketa | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 11 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 11 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 11 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Tolosako Baratze Parkean
Martxoak 11 | Leioa · 18:00 | Irrati bidezko faunaren jarraipen ikastaroa | Zientzia eta Teknologia fakultatea
Martxoak 11 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 11 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 12 | Astigarraga · | Kalima aldaketari buruzko erakusketaren aurkezpena | Kultur etxea
Martxoak 12 | Arbizu · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 12 | Donostia · 10:00 | Eusko Label produktuen masterclass | Donostia
Martxoak 12 | Arkauti · 11:00 | Patata eta erremolatxaren nekazal aseguruei buruzko jardunaldia | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Martxoak 12 | Gasteiz · 11:00 | Tailer agroekologikoa Arabako Kanpusean | Magisteritza Fakultatea
Martxoak 12 | Zuia · 12:00 | Aiara eskualdeko batzarra | Zuiako Udala
Martxoak 12 | Irun · 17:00 | Bidasoko klima eta arroko fenomeno meterologikoak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 12 | Ikaztegieta · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 12 | Iruñea · 18:00 | Errezeta tradizionalak | Geltoki
Martxoak 12 | Oiartzun · 18:30 | "Jan ondo bizitzeko, ez jateko aoilik baizik" | Labore Oarso
Martxoak 12 | Tutera · 18:30 | Ezti dastaketa | "El molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 12 | Elizondo · 19:30 | Transgenikoei buruzko mintzaldia, Jose Ramon Olarietaren eskutik | Arizkunenea
Martxoak 13 | · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA TXARTELA BERRITZEA. OINARRIZKO MAILA | HAZI Araba
Martxoak 13 | Hendaia · 09:00 | Euskal Itsasbazterreko natura ondarea | Merkatuan, Errepublika plazan
Martxoak 13 | Tolosa · 10:00 | Eusko Label produktuen masterclass | Tolosa
Martxoak 13 | Hendaia · 14:30 | Apikultura | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Martxoak 13 | Iruñea · 17:00 | Landare-ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Martxoak 13 | Iruñea · 17:00 | Landare ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak, izen-ematea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 13 | Astigarraga · 18:30 | Klima aldaketaren ondorioei buruzko mahai ingurua | Kultur etxea
Martxoak 13 | Etxarri-Aranatz · 19:00 | San Miguel Irin Errota | Kultur Etxea
Martxoak 13 | Mutriku · 19:00 | Berdel Eguneko bolondresekin bilera | Udaletxea
Martxoak 13 | Lizarra · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udal Aretoan (Golem zaharra)
Martxoak 14 | Atarrabia · | Nola hobetu salmenta zuzenaren estrategia komertziala? | .
Martxoak 14 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 14 | Trebiñu · 16:00 | Trebiñu lurraldeko batzarra | Trebiñu
Martxoak 14 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 14 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 14 | Segura · 18:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur Etxea
Martxoak 14 | Mutiloa · 19:00 | Txakurren portaera arazoak | Kultur Etxea
Martxoak 15 | Karrantza · | Armañongo Ilargia | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Martxoak 15 | Zuia · | Lau gau zoragarri Gorbeian | Lafuente etxea
Martxoak 15 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 15 | Baiona · 08:00 | Klima aldaketa salatzeko greba | Baiona
Martxoak 15 | Getxo · 10:30 | Getxoaquarium ezagutu | Getxoaquarium, Kirol Portuan
Martxoak 15 | Gern · 16:30 | Neguko paseoa Museoko lorategitik | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 15 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 15 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Martxoak 15 | Nagore · 18:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udaletxea
Martxoak 15 | Ezpeleta · 20:00 | Gure ontziak | Ezpeletako udalean
Martxoak 16 | Arizkun · | Gamioxarreko sagardo bukoi eta upelen irekiera | Gamioxarrea
Martxoak 16 | Arizkun · | TREC lehiaketa | Ordoki behortegia
Martxoak 16 | Murgia ( Zuia) · | Eztiaren Museoa | Murgia
Martxoak 16 | Bilbo · | Baserriko produktuen salmenta eta erakusketa | Zazpikaleak, Alde Zaharra
Martxoak 16 | Arrasate · | KARAPAIXO EGUNA | Plaza
Martxoak 16 | Heleta · | Primaderako ganadu feria | Plaza
Martxoak 16 | Areatza · | Ibilbide didaktikoa | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 16 | Bilbo · | Bizkaia eta itsasoa orain 500 urte | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 16 | Muskiz · | Muñatones gazteluaren ezohiiko irekiera | Muñatones Gaztelua
Martxoak 16 | Guardia · | Ardo dastaketa | Bodegas Campillo
Martxoak 16 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 16 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Martxoak 16 | Eibar · 09:00 | Lore, landare eta zuhaitz IX. Azoka | Plaza Urkizu | Antolatzaileak: Eibarko Udala, Debemen, Dekolore
Martxoak 16 | Hendaia · 09:30 | Udaberriko garbiketa handia Hendaiako itsasbazterrean | Hendaia
Martxoak 16 | Hendaia · 09:30 | Udaberriko garbiketa handia Hendaiako itsasbazterrean | Hendaia
Martxoak 16 | Gamiz-Fika · 09:30 | Bertako zuhaitzen landaketa | Gamizko eliza
Martxoak 16 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Martxoak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Gorostiza | Bengolarreko parkinetik
Martxoak 16 | Bermeo · 10:00 | Ate irekiak: Arrantzaleen Museoa | Arrantzaleen Museoa, Torronteroko esnparantza
Martxoak 16 | Gernika-Lumo · 10:00 | Ate irekiak | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 16 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Arguedas · 10:00 | Zuhaitz eguna | Bordon Pasealekua
Martxoak 16 | Orozko · 10:00 | Esploratzaile txikiak | Orozkoko Museoa
Martxoak 16 | Bera · 10:00 | Bertako produktuen Azoka | Rikardo Baroja Eskola
Martxoak 16 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Martxoak 16 | Donostia · 10:00 | "Aquariumaren barrunbeak" bisita gidatua | Aquariuma
Martxoak 16 | Arketas · 10:00 | Arketaseko 2019 V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 16 | Portugalete · 10:00 | Ate irekiak | Rialia-Industria Museoa
Martxoak 16 | Zugaztieta · 10:00 | La Arboledako putzuetatik ibilbidea | La Arboledako aparkalekuan
Martxoak 16 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Hendaia · 10:30 | Artea eta erleak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 16 | Busturia · 10:30 | Matxitxako lurmuturrean ibilbide historiko naturala | Urdaibai ekoetxea
Martxoak 16 | Busturia · 10:30 | MATXITXAKO LURMUTURREAN IBILBIDE HISTORIKO NATURALA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 16 | Hondarribia · 11:00 | Haurrentzako tailerra:Hondarribiko balea | Arma Plaza 9
Martxoak 16 | Busturia · 11:30 | AZTARNAK FAMILIA ARTEAN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Santurtzi · 12:00 | Arrain enkantea eta bisita antzeztua | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 16 | Oleta · 12:00 | Egun batez artzai | Oleta
Martxoak 16 | Viana · 12:00 | Showcooking-a Reyno Gourmet produktu ekologikoarekin | Carrefour (Las Cañas)
Martxoak 16 | Hendaia · 15:30 | Plonizazioa Erakusketa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 16 | Gernika-Lumo · 16:30 | Familia tailerra: Euskal Ihauteriak | Euskal Herriko Museoa
Martxoak 16 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 16 | Busturia · 17:00 | GURE INGURUKO HEGAZTIAK: HABI-KUTXAK TETRABRICKEKIN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 16 | Busturia · 17:30 | BATNIGHT | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 17 | Murua · | Espereologikoa Gorbeian | Murua
Martxoak 17 | Orduña · | Merkatua | Foru Plazan
Martxoak 17 | Moreda Araba · | NEKAZARITZA ETA GASTRONOMIKOA | Herriko Plaza
Martxoak 17 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | Plaza
Martxoak 17 | Zegama · | ERLEZAINAREN EGUNA. Gipuzkoako XXI. ezti lehiaketa | Plaza
Martxoak 17 | Heleta · | Primaderako ganadu feria | Plaza
Martxoak 17 | Oñati · 10:00 | Zuhaitz Eguna | Herriko plazan
Martxoak 17 | Berriz · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Udaletxean
Martxoak 17 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolingunean
Martxoak 17 | Urizaharra · 10:00 | Mendi irteera, Urizaharra hiribildua eta ingurune naturala | Urizahara
Martxoak 17 | Berango · 10:00 | Kostalde inguruko Burdin hasiaren aztarneei bisita gidatua | Burdin Museoaren oroimen museoa
Martxoak 17 | Busturia · 10:00 | URDAIBAIKO BIOSFERA ERRESERBAKO ALTXORRAK: PADURAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Bakio · 10:30 | Txakolindegira bisita | Bakioko txakondidegira
Martxoak 17 | Bakio · 10:30 | Txakolingunera bisita | Bakio
Martxoak 17 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 17 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Martxoak 17 | Mutiloa · 11:00 | Paseo gidatua:Hegaztiak identifikatzeko mugartea parkean | Lekuondo Plaza
Martxoak 17 | Busturia · 11:00 | JANARI BEGANOA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Oieregi · 11:30 | Nazioarteko Basoen Eguna | Bertiz
Martxoak 17 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 17 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 17 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 17 | Busturia · 17:00 | TXIKIPINTXO | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 18 | · | MOTOZERRA ETA ESKOKATZEKO MAKINA MANEIATZEA, ZAINTZEA ETA SEGURU ERABILTZEA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 18 | Zestoa · 11:00 | Danbolinzulo kobara bisita gidatua | Ekainberri
Martxoak 18 | Bakio · 17:30 | Talo tailerra | Bakio
Martxoak 18 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 19 | Gasteiz · | UAGA, Batzar Nagusia | Europa Jauregia
Martxoak 19 | Bakio · | Txakolinaren uzta berriari ongietorria | Bakio
Martxoak 19 | Gueñes · | Jose Deunaren Azoka | Gueñes
Martxoak 19 | Bakio · | San Jose Azoka | Plaza
Martxoak 19 | Güeñes · | San Jose Azoka | Udal frontoia
Martxoak 19 | Done Bikandi Harana · 10:00 | Mendi irteera,Done Bikandi Harana, Bitigarra | Done bikandi Harana
Martxoak 19 | Busturia · 10:00 | URDAIBAIKO BIOSFERA ERRESERBAKO ALTXORRAK: KOSTALDEA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Aia · 10:30 | Orientazio tailerra | Iturraran Parketxea
Martxoak 19 | Busturia · 12:30 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Busturia · 17:00 | ZUK ZEUK EGIN: ANIMALIEN OINATZAK ESKAIOLAREKIN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 19 | Gasteiz · 18:00 | Aintzinako barietateen hazien banaketa | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 20 | · | GOI MAILAKO ERLEZAINTZA IKASTAROA | HAZI Araba
Martxoak 20 | · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | HAZI Araba
Martxoak 20 | Arbizu · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 20 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Martxoak 20 | Plentzia · 11:00 | Erakusketaren inaugurazioa eta bisita gidatuak | PLasentia Butron Museoa, Goienkale 27
Martxoak 20 | Irun · 17:00 | Nola egiten dira behaketak eta iragarpen meterologikoak? | Txingudi ekoetxea
Martxoak 20 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 20 | Zumaia · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Martxoak 20 | Hondarribia · 18:00 | Ortu eta Kominiki tailerra | Hondarribiko liburutegian
Martxoak 20 | Bilbo · 18:30 | Pasta freskoa tailerra | Labore Bilbo
Martxoak 20 | Mutiloa · 18:45 | Kosmetika osasuntsua | Kultur Etxea
Martxoak 20 | Ordizia · 19:00 | Inguruko hegaztiak | Ordizia
Martxoak 21 | · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | Hazi Gipuzkoa Zentroa
Martxoak 21 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 21 | Hendaia · 10:00 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT, Itsas trikuen galdera zorrotza | Cpie
Martxoak 21 | Oibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna, ikastaroa | Gabriel Valentin ikastetxea
Martxoak 21 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Hanburgesa begetalak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 21 | Iruñea · 20:00 | Garagardo dastaketa | Geltoki
Martxoak 22 | Loiu · | I.Loiuko Erdi Aroko Azoka | Loiu
Martxoak 22 | Azpeitia · | EKOIZLE TXIKIENTZAKO HIGIENE ETA OSASUN BETEKIZUNEN MALGUTASUNA | HAZI Gipuzkoa
Martxoak 22 | Iruñea · | Iruña Loretan | Iruñea
Martxoak 22 | Hernani · 09:00 | Zientzia gure basoen kudeaketan | Orona Fundazioa
Martxoak 22 | Zarautz · 10:00 | Ate irekiak | Arte eta Historia Museoa
Martxoak 22 | Kanbo · 14:00 | Natura irteera: Harizkazuia, baserri pedagokikoa | Cpie
Martxoak 22 | Pasaia · 17:00 | Uraren Gynkana | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 22 | Gasteiz · 17:00 | Sukaldaritza makrobiotikoa eta energetikoa tailerra | BioAlai
Martxoak 22 | Anoeta · 18:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola dago baserria gipuzkoan? | Gaztetxean
Martxoak 22 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 22 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 22 | Mungia · 18:30 | Mungiako BTT topaketa, batzar orokorra | Olalde
Martxoak 22 | Doneztebe · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Zinema Aretoa
Martxoak 23 | Etxalar · | Temazacal, Udaberriko ateaharrera | Mokorreko Borda
Martxoak 23 | Errenteria · | XI. LORE AZOKA | Plaza
Martxoak 23 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 23 | Errenteria · 09:00 | Errenteriako XI. Lore eta Landareen Azoka | Alameda de Gamon | Antolatzaileak: Errenteriako Udala, Behemendi, Dekolore
Martxoak 23 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 23 | Gallarta · 09:30 | Auzolana:Ibaien garbiketa | Castañoseko atsedenlekua
Martxoak 23 | Hendaia · 10:00 | CPIE Euskal Itsasbazterraren Biltzar Nagusia | Cpie
Martxoak 23 | Donostia · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Ametzagaina, Viveros Ducasse
Martxoak 23 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 23 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 23 | Elgoibar · 10:00 | Radiestesia eta Geometria hastapen ikastaroa | Aubixa, San Pedro Auzoa,Idotorbe
Martxoak 23 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 23 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Martxoak 23 | Arroiabe · 10:00 | Lurra ezagutzen, lur analisiak eta kromatografia tailerra | Aroiabe
Martxoak 23 | Donostia · 10:30 | Zuhaitz Eguna | Donostia
Martxoak 23 | Busturia · 10:30 | BUSTURIAKO ERROTAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Busturia · 10:30 | URETAKO HEGAZTIAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: Zereal Integralak | Saldias
Martxoak 23 | Muskiz · 11:00 | Itsasoari, Egurra | el pobaleko Burdinola
Martxoak 23 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 23 | hondarribia · 11:00 | Landareen oinarrizko zainketak | Endanea Garden Hondarribia | Antolatzaileak: Endanea Garden
Martxoak 23 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 23 | Donostia · 11:00 | Uliako itsas labarren ondarea | Mater Museoan(San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 23 | Korres · 11:00 | Tailer astronomikoa eta erakusketa | Izkiko Parketxea
Martxoak 23 | Ondarroa · 11:30 | Konpost eguna | Ondarroa
Martxoak 23 | Oiartzun · 11:30 | LABORE Oarso Batzarrea | Liburutegia
Martxoak 23 | Donostia · 11:30 | "Iraganetik gerora, gaur egunetil igarota" jardunaldia | Eureka! Zientzia Museoko Planetarioan
Martxoak 23 | Bakio · 12:00 | Txakolin dastaketa azaldua | Txakolingunean
Martxoak 23 | Hendaia · 14:30 | Natura irteera: Euskal Itsasabazterreko insektu polinizatzaileak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 23 | Pasaia · 16:00 | Nabigatzeko pistak! | Pasaiako Albaola Itsas-faktoria
Martxoak 23 | Bermeo · 16:30 | Famili tailerra: Ertzila Dorrea | Arrantzaleen Museoa, Torronteroko enparantza
Martxoak 23 | Arketas · 16:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketaseko Kultur Etxea
Martxoak 23 | Gernika-Lumo · 17:00 | Trikitixa, Hitzaldi musikala | Euskal Herria Museoa, Allendesalazar 5
Martxoak 23 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 23 | Busturia · 17:00 | URA: UMEENTZAKO ESPERIMENTUAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 23 | Oiartzun · 17:30 | LABORE Oarso II urteurre ekitaldia | Labore
Martxoak 23 | Bilbo · 20:00 | Munduko poesia kaierak ( Loraldia) | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 24 | Okondo · | XXII. Baserri Azoka | Herriko Plaza
Martxoak 24 | Segura · | XIX. LOREAK ETA LANDAREAK | Plaza
Martxoak 24 | Urdazubi · | Lezeen eguna | Lezea
Martxoak 24 | Zugarramurdi · | Lezeen eguna | Lezea
Martxoak 24 | Elgoibar · 09:30 | Sagoaten hezegune txikia sortzeko auzolana | IMH-ko aparkalekuan
Martxoak 24 | Goierri · 09:30 | Aizkorri natur parkeko hegaztiak ezagutzera | Otsaurteko Bentatik
Martxoak 24 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 24 | Bilbo · 10:00 | Ate irekiak: Bizkaiko Arkeologi museoa | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 24 | Lagran · 10:00 | Mendi irteera, Lagran | Lagran
Martxoak 24 | Muskiz · 10:00 | Barbadun ibaitik ibilaldia | El Pobaleko Burdinola
Martxoak 24 | Barakaldo · 10:00 | Errekatxo urtegiak, Barakaldoko gune neturalak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Landeta Parkea
Martxoak 24 | Zegama · 10:00 | Mugisarri, zuhaitz lepatuen basotxora ibilaldi gidatua | Anduetza Parketxea
Martxoak 24 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 24 | Busturia · 10:30 | AMUNATEGIKO ITURBURUA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Gasteiz · 10:30 | Arabako XXIV. ezti lehiaketa | Abastos merkatua
Martxoak 24 | Dima · 11:00 | IGITIE Azoka | Plaza
Martxoak 24 | Hondarribia · 11:00 | Hazien sekretuak | Endanea Garden
Martxoak 24 | Urnieta · 11:00 | Gaztagintzaren sekretuak | Adarrazpi baserria,Goiburu auzoa
Martxoak 24 | Astiz · 11:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Mendukilo Kobazuloan
Martxoak 24 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 24 | Busturia · 11:30 | URAREN ZIKLOA TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Santurtzi · 12:00 | Enkante Txiki | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 24 | Oiartzun · 12:00 | Entsalada Lehiaketa | Labore Oarso
Martxoak 24 | Lekunberri · 12:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Plazaola
Martxoak 24 | Bilbo · 17:00 | Mini Concerts | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 24 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 24 | Busturia · 17:00 | URETAKO IPUINAK | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 25 | Igorre · | Lan eskaintza | Igorre
Martxoak 25 | Arkauti · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKO MAILAREN ETA MAILA KUALIFIKATUAREN ARTEKO ZUBI-IKASTAROA | HAZI Araba
Martxoak 25 | Arkauti · | MOTOZERRA ETA ESKOKATZEKO MAKINA MANEIATZEA, ZAINTZEA ETA SEGURU ERABILTZEA | HAZI Araba
Martxoak 25 | Derio · | PRODUKTU FITOSANITARIOEN APLIKATZAILEA. OINARRIZKOA | HAZI Bizkaia
Martxoak 25 | Derio · | ZUHAITZAK ZUTIK DAUDENEAN NEURTZEKO ETA KUBIKATZEKO SISTEMAK | HAZI Bizkaia
Martxoak 25 | Derio · | Famili nekazaritzaren Nazioarteko VI.jardunaldia | Hotel Seminario Bilbao
Martxoak 25 | Bilbo · | Zientzia eta Teknologia fakultatearen 50. urteurreneko ekitaldiak | EHU Bizkaia
Martxoak 25 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 25 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Arketas
Martxoak 25 | Iruñea · | Nafarroako Etnografiari so eginez | Nafarroako Liburutegia, erakusketa aretoa
Martxoak 25 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Martxoak 25 | Donostia · 18:30 | Meteorologia Mundu Egunaren oroitzapen jardunaldia | Aquarium
Martxoak 25 | Iruñea · 19:00 | Ekofeminismoa eta aldaketa klimatikoa | Civivox Condestable
Martxoak 26 | Iruñea · | Dirurik gabeko merkatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Martxoak 26 | Ibarre · | Hegaztiak identifikatzen ikasten hasteko ikastaroa | Ibarre
Martxoak 26 | Mutiloa · | Hegaztiak identifikatzen ikasten hasteko ikastaroa | Kultur Etxea
Martxoak 26 | Arkauti · | CANVA: DISEÑATZAILEAK EZ DIREN PERTSONENTZAT | HAZI Araba
Martxoak 26 | Arkauti · | GEOLOKALIZAZIOAN OINARRITURIKO MARKETINA | HAZI Araba
Martxoak 26 | Arkauti · | URAREN KONTSUMO JASANGARRIA NEKAZARITZAN | HAZI Araba
Martxoak 26 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 26 | Elizondo · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Martxoak 26 | Tutera · 15:30 | Yayo herrerorekin solasaldia: Ekofeminismo, bizitza erdigunean jarri | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Martxoak 26 | Soraluze · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Herri Antzokia
Martxoak 26 | Ataun, San Gregorio · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Murkondo
Martxoak 26 | Zarautz · 20:00 | Kantaurialdea, hartz arrearen domeinua dokumentala | Modelo Aretoa
Martxoak 27 | Zizurkil · | Sagardotegietan belaunaldi aldaketa. Azken jardunaldia | Fraisoro Eskola
Martxoak 27 | Plentzia · | Erakusketaren inaugurazioa eta bisita gidatuak | PLasentia Butron Museoa, Goienkale 27
Martxoak 27 | Zeanuri · | Olabarriako errotara bisita gidatua | Zeanuri
Martxoak 27 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 27 | Irun · 17:30 | Hodei eta ekaitzen lantegia | Txingudi ekoetxea
Martxoak 27 | Ataun · 19:00 | Eskola jangela osaungarriago, hurbilago bideragarriago eta hezitzaileago baten alde zer?" Eneko Viñuelaren hitzaldi | Udaletxeko aretoa
Martxoak 27 | Tutera · 19:00 | Autokontsumoa, aurrezkia eta energiaren eraginkortasuna | Rua Gizarte etxean
Martxoak 27 | Bilbo · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Bilborock
Martxoak 27 | Donostia · 19:30 | klimaren aldeko ikasle mugimenduko ordezkaritza | San Telmo Museoa
Martxoak 28 | Arkaute · | MERKATARITZA AZOKAK: ATERAIOZU ETEKIN HANDIENA PARTEHARTZE HONETATIK | HAZI Araba
Martxoak 28 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 28 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 28 | Areatza · | Kosmetika Natural lantzeko tailerra | Gorbeiako Parke Naturala
Martxoak 28 | Berriz · 13:00 | Durangaldeko turismo eta elikadura estrategia planaren aurkezpena | Kultur etxea
Martxoak 28 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Martxoak 28 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 28 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Ark
Martxoak 29 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 29 | Bilbo · | VI Familia nekazaritza jardunaldi internazionala | Seminario hotela
Martxoak 29 | Zarautz · | Zarautz parrillan - Euskal Herriko parrilla txapelketa | Herriko Plaza | Antolatzaileak: Zarauzko Udala
Martxoak 29 | Bilbo · 09:15 | Jasangarritasunerako hezkuntzako XXVII topaketa | Unamuno BHIko Areto Nagusian, Licenciado Poza 1
Martxoak 29 | Getxo · 16:00 | Bilboko itsasadarrean ibilaldia itsasontziz | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 29 | Urduliz · 17:00 | Garagardo dastaketa | Etxeandia garagardo Fabrikan
Martxoak 29 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 29 | Gasteiz · 17:00 | Etxeko ogi integrala ama-orearekin | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 29 | Olite · 17:30 | Nekazaritza ekologikoa: Lurra, ongarriketa eta biodibertitatea | Udaletxea
Martxoak 29 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Pasus Tabernan
Martxoak 29 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla" Kultur Gunean
Martxoak 29 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Martxoak 29 | Orereta · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Mikelazulo
Martxoak 29 | Oiartzun · 20:00 | Entsalada lehiaketa | Plaza
Martxoak 29 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia Antzokia
Martxoak 29 | Aldude · 20:30 | Sylvie Iñarrarekin solasean | Sanoki zinema gelan
Martxoak 30 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 30 | Lasarte-Oria · | Landare Azoka | Lasarte-Oria
Martxoak 30 | Durango · | Durango ardo saltsan | Durango
Martxoak 30 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 30 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 30 | Bilbo · 09:00 | Sanfran ortura txangoa | Sanfran ortua
Martxoak 30 | Santurtzi · 10:00 | Ate irekiak | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Oñati · 10:00 | Txorien hizkuntza ezagutuz | Arantzazuko Parketxea
Martxoak 30 | Lasarte-Oria · 10:00 | Lasarte-Oriako Lore eta Landareen VII. Azoka | Plaza Okendo | Antolatzaileak: Lasarte-Oriako Udala, Behemendi, Dekolore Elkartea
Martxoak 30 | Barakaldo · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Martxoak 30 | Santurtzi · 10:00 | Santurtziko itsas historia | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Busturia · 10:00 | EUTSI GOGOR, DANOK BATERA - FESTA SOLIDARIOA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 30 | Iruñea · 10:00 | Ingurumenari buruzko III. prestakuntza jardunaldia | Iruñeako Gaztedi Etxea
Martxoak 30 | Deba · 10:30 | Tokiko Hazien Tailerra | Deba
Martxoak 30 | Donostia · 10:30 | Lore tailerra | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 30 | Santurtzi · 11:00 | Ate irekiak | Agurtza Atunontzia
Martxoak 30 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 30 | Getaria · 11:30 | Balenciaga eta Elkano: Getariko hiribilduan jaiotako bi pertsona ospetsuren ondarea | Cristobal Balenciaga Museoa
Martxoak 30 | Santurtzi · 12:00 | Argazki irteera: "Santurtzi, marinel herria" | Santurtziko Itsas Museoa
Martxoak 30 | Pasaia · 12:00 | Itsas hondakinen tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 30 | Urduliz · 13:00 | Calçots Jaia | Etxeandia garagardo Fabrikan
Martxoak 30 | Kanbo · 14:00 | Erlea, onura ekartzen duen insektua | Cpei
Martxoak 30 | Orisoain · 16:30 | Xaboi Naturalak | Orisoaingo Ekomuseoa
Martxoak 30 | Donostia · 17:00 | Artista tailerra | San Telmo Museoa
Martxoak 30 | Altsasu · 18:00 | AHT Gelditu, tren soziala bai, manifestazioa | Suhiltzaileen Parkina
Martxoak 31 | Karrantza · | Mendi zeharkaldia | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Martxoak 31 | Navaridas · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Navaridaseko udaletxean
Martxoak 31 | Bakio · 10:00 | Ate irekiak: Txakolindegia | Txakolindegia
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Arropa truke-merkatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Lore eta Landareen Azoka | Boulevard Zumardia | Antolatzaileak: Donostiako Udala, Behemendi, Dekolore
Martxoak 31 | Ortuella · 10:00 | ibilbide geologikoa | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Martxoak 31 | Santikurutze · 10:00 | Mendi irteera, Santikurutzetik Genevillara | Santakurutze
Martxoak 31 | Hondarribia · 10:00 | Landare ekoizpenerako mintegira bisita gidatua | Endanea Garden
Martxoak 31 | Donostia · 10:00 | Taller irekiak: Joskintza, moda eta birziklapena eta | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 31 | Bakio · 10:30 | Gaztelugatxeko biotopora bisita gidatua | Txakolingunean
Martxoak 31 | Orio · 10:30 | Ate irekiak | Done Jakue bidearen interpretazio zentroa
Martxoak 31 | Fruiz · 11:00 | Panpa belarraren garbiketa auzolanean | Udaletxea
Martxoak 31 | Korres · 11:00 | Bonelli arranoaren eguna | Izkiko Parketxea
Martxoak 31 | Busturia · 11:00 | GOI ESTUARIOA BIZIKLETAN | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Getaria · 11:30 | Balenciaga eta Elkano: Getariko hiribilduan jaiotako bi pertsona ospetsuren ondarea | Cristobal Balenciaga Museoa
Martxoak 31 | Kortezubi · 11:30 | Ate irekiak: Santimamiñeko kobazuloak | Santimamiñen
Martxoak 31 | Lekeitio · 11:30 | Santa Katalina itsasargiaren bisita + korapiloan tailerra | Santa Kaltalina itsasargia
Martxoak 31 | Bilbo · 11:30 | Umeentzako tailerra: Kabotaje bideak | Bizkaiko Arkeologi Museoa
Martxoak 31 | Busturia · 11:30 | DENBORAREN ERLOJUA, KLIMA ALDAKETA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Pasai Antxo · 12:00 | Entsalada lehiaketa | Gure zumardia
Martxoak 31 | Santurtzi · 12:30 | Bisitaldi antzeztua | Agurtza Atunontzia
Martxoak 31 | Bilbo · 12:30 | 1362 Km Euri | Bilboko Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 31 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Martxoak 31 | Busturia · 17:00 | UDABERRIKO LOREAK ETA POLTSA AROMATIKOEN TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Apirilak 1 | Donostia · | Tuterako Barazkien feria Donostian | Bulebarra
Apirilak 1 | Bilbo · | Nekazaritza ikastaroa | Edificio Albia II San Vicente 8 - 9º izda
Apirilak 1 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 1 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 1 | Olite · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Udaletxea
Apirilak 1 | Olite · 17:30 | Nekazaritza ekologikoa: Lurra, ongarriketa eta biodibertitatea | Udaletxea
Apirilak 1 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Apirilak 2 | Abadiño · | Agroekologia ikastaroa: Lurra lantzeko, ikasteko eta bizitzeko era ezberdin bat | EHNE Bizkaiaren egoitza
Apirilak 2 | Elizondo · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Apirilak 2 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 2 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 2 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 3 | Gasteiz · | Hawaiiko sukaldaritza tailerra | Mamia
Apirilak 3 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Apirilak 3 | Lizarra · 10:30 | Biosegurtasuna txerri hazkuntzan ikastaroa | Montejurra mankomunitatea
Apirilak 3 | Dima · 15:00 | Artzain txakurren trebatze ikastaroa | Dima
Apirilak 3 | Arketas · 16:00 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 3 | Arketas · 16:00 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez eskola
Apirilak 3 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 3 | Tafalla · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Kulturgunean
Apirilak 3 | Azkoitia · 18:00 | INFUSIOEN TAILERRA | KULTUR ETXEA | Antolatzaileak: OREKABIOELKARTEA
Apirilak 3 | Usurbil · 18:30 | Aintzinako obra maisuen logika, bizitzarako geometria hitzaldia | Potxonea kultur etxea
Apirilak 3 | Azpeitia · 19:00 | Artxara Kooperatibako bazkideon batzarra | Azoka Plaza
Apirilak 3 | Iruñea · 19:30 | Elikatzen jakitearen artea | Civivox Condestable
Apirilak 4 | Gasteiz · | Bide Berdeei buruzko Europako VI.konferentzia | Europa Biltzar Jauregian
Apirilak 4 | Zerain · | Gazta tour | Garoa gaztak
Apirilak 4 | Zaldibia · 09:30 | Mahastizaintza Ekologikoa: Mildiu Kudeaketa II, Kobre erabilera nola optimizatu | Goizane eraikina
Apirilak 4 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 4 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 4 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 4 | Gernika-Lumo · 17:00 | Makinarwia txikiaren erabilera eta mantenimentua ikastaroa | Astra
Apirilak 4 | Gasteiz · 17:00 | Zure bagete ogia egiten ikasi, ikastaroa | Mamia
Apirilak 4 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Apirilak 4 | Agurain · 19:00 | Hestebeten dastaketa azaldua | Jai Alai taberna, nagusia 26
Apirilak 4 | Zarautz · 19:00 | Sendabelarren ikastaroa | Merkatu plaza (goikaldea) | Antolatzaileak: Arraio Irratia
Apirilak 4 | Bilbo · 19:30 | Ezagutzen al duzu asiar erlea? | Sanfran ortua
Apirilak 4 | Iruñea · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Peña Alegria
Apirilak 4 | Iruñea · 21:00 | Loreak lantzeko alorraren aurkezpena | Krispilak Hiri Baratzea
Apirilak 5 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 5 | Iruñea · | Lorategi berriak ezagutzera | Iruñea, Civivox Iturrama lorategietan
Apirilak 5 | Kanpezu · | Ate irekiak Ibernalon | Ibernalo
Apirilak 5 | Zizurkil · 11:00 | Baserritarrak eta politikariak auzolanean mahai ingurua | Fraisoro Eskola
Apirilak 5 | Donostia · 18:00 | Klima aldaketa marraztuz | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 5 | Iruñea · 18:00 | Ardoaren festa | Baluarte
Apirilak 5 | Ordizia · 18:00 | Lore eta kimu jangarriak ikastaroa | Herri baratzeak
Apirilak 5 | Ortuella · 19:00 | Elikadura Subiranotasuna mehatzaldean | Kultur Etxea
Apirilak 5 | Oiartzun · 19:00 | Sendabelarrak taldearen aurkezpena Labore Oarson | Labore
Apirilak 5 | Lezo · 19:00 | Entsalada lehiaketa | Saldise Plaza
Apirilak 5 | Errigoiti · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gaztelekuan
Apirilak 6 | Areatza · | Herritarren zientzian hasteko tresnak | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Apirilak 6 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Apirilak 6 | Mutriku · | Berdel Eguna | Mutriku
Apirilak 6 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritza Gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Apirilak 6 | Iruñea · | FIVEbio, Nafarroako ardo ekologikoaren Azoka | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritzako Azoka Gardena | Uaga, Simón Bolívar plaza, 14 bajo
Apirilak 6 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa:Krema hidratzailea | Davita, Legazpi 4, 1
Apirilak 6 | Baztan · 07:00 | I.Baztango heriotzik gabeko erbi errestu lehiaketa | Baztango ehiza kirol elkartean
Apirilak 6 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 6 | Baiona · 09:00 | Ipar Euskal Herriko klima plana | Baionako Arte Hirian
Apirilak 6 | Hondarribia · 09:30 | Soropilaren zaintza ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 6 | Zarautz · 10:00 | Udaberriko Lore eta Landareen IV. Azoka | Zigordia Kalea | Antolatzaileak: Zarautzko Udala, Dekolore Elkartea
Apirilak 6 | Urduliz · 10:00 | Uribe Gastrofest 2019 | Urduliz
Apirilak 6 | Araia · 10:00 | Hegazti harkaiztarren behaketa | Aizkorri-Aratz parketxea
Apirilak 6 | Atxondo · 10:00 | Hileroko Kultura eta Ekonomia Feminista | Biezko Baserria
Apirilak 6 | Galdames · 10:30 | III.Euskal Jaia, Artisautza eta Bizkaiko ekoizleen azoka | Galdames
Apirilak 6 | Gasteiz · 10:30 | Kroketak egiteko ikastaroa | Mamia
Apirilak 6 | Oianleku · 10:30 | JolasMENDI baso txangoak familiartean | Aiako Harria
Apirilak 6 | Anoeta · 11:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola dago Anoetakop basoa? | Gaztetxean
Apirilak 6 | Hondarribia · 11:00 | Lore koroak eta burugainekoak, ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 6 | Abellaneda · 11:30 | Txakolin lehiaketa | Enkarterrietako Museoa
Apirilak 6 | Galdames · 11:30 | Ortu bertikala eta belak eta xaboiak | Galdames
Apirilak 6 | Iruñea · 11:30 | Hartzituen tailerra | Geltoki
Apirilak 6 | Iruñea · 13:00 | Olio ekologikoen dastaketa | Geltoki
Apirilak 6 | Leza · 19:30 | Txandriotarren upategira bisita gidatua | Txandio Upategia
Apirilak 7 | Ararrabia · | Nafarroako rellenoaren XIII kapitulua | Plaza
Apirilak 7 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 7 | Eltziego · | Ardogintzari buruzko mintegia | Marques de Riscal Upategian
Apirilak 7 | Abadiño · | Badakizu zein bizidun dauden uraren inguruan? | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 7 | Hondarribia · 10:30 | Balkoi loretuak, ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 7 | Aduna · 12:00 | Sagardo eta pintxo dastaketa | Plaza
Apirilak 8 | Ezkio · | Igartubeitiko baratzea eta ingurunea apirilean | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 8 | Arrasate · | Produktu fitosanitarioen erabilea ikastaroa | Etxaluze
Apirilak 8 | Atarrabia · | Hastapenak apikulturan | Ilundain
Apirilak 8 | Tutera · | Nafarroako barazkien IV jardunaldia | Tutera
Apirilak 8 | Eltziego · | Ardogintzari buruzko mintegia | Marques de Riscal Upategian
Apirilak 8 | Aranguren · | Ingurumenaren astea | Arangurengo ibarrean
Apirilak 8 | Ezkio · | AREAGO. "ISTORIOAK BELARRIETARA" V. Kontakizun Laburren Lehiaketa | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 8 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 8 | Barasoain · 10:00 | Kontserbazioko nekazaritza ikastaroa | Baldorba kooperatiba
Apirilak 8 | Barasoain · 10:00 | Kontserbazio nekazaritza: oraina eta geroa | Valdorba kooperatiba
Apirilak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 8 | Tutera · 17:00 | Nafarroako barazkien batzarra | UNED
Apirilak 8 | Olite · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Udaletxea
Apirilak 9 | Doneztebe · | Txerri aziendaren biosegurtasuna | Juansenea Etxea, INTIA
Apirilak 9 | Sara · | Euskal Bixkotxaren Museoaren irekiera | Museoa
Apirilak 9 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 9 | Lekunberri · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Plazaola
Apirilak 9 | Sara · 10:30 | Euskal Bozkotxaren Museoaren aurkezpena | Euskal Bizkotxaren Museoa
Apirilak 9 | Gasteiz · 11:00 | Arabako Kanpuseko Tailer agroekologikoa | Hezkuntza eta Kirol Fakultatearen kanpoalldean
Apirilak 9 | Buñuel · 12:00 | Nafarroako lehen zainzuriaren IX: dastaketa | .
Apirilak 9 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 9 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 9 | Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Apirilak 9 | Tutera · 17:30 | "Saguxarrak"baratzaren eta errekaren aliatua | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Apirilak 9 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 10 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 10 | Laguardia · | "Viñadiversidad" Jardunaldia | Villa Lucia Zentruan
Apirilak 10 | Larraga · 09:30 | Olabidetan belar txarren kudeaketa | Olibadia
Apirilak 10 | Donostia · 16:45 | Lurraldeko emakume defendatzaileak | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 10 | Donostia · 16:45 | Chiapaseko emakumeak lurraldeko arazo ekologikoen aurrean, hitzaldia | Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 10 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 10 | Tafalla · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Kulturgunean
Apirilak 10 | Noain · 18:30 | Nola aurreztu energia | Lorenea
Apirilak 11 | Elizondo · | Biosegurtasuna txerri aziendetan | Kultur etxea
Apirilak 11 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 11 | Eskoriatza · | Ostegun ekintzaileak: urismo jasangarriaren inguruan zure eskeintzaren balorea aurkitu. | Gorosarri egoitzan
Apirilak 11 | Eibar · 09:00 | Ekonomia zirkularrari, jasangarritasunari eta ekintzailetza berdeari eskeinitako foroa | Portalea
Apirilak 11 | Cadreita · 10:00 | Tomatearen izurriteak | INTIA
Apirilak 11 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 11 | Iruñea · 17:45 | Aralar, Mundua leku den lurra filmaren emanaldia | Golem
Apirilak 11 | Gasteiz · 18:00 | Kalabazin eta limoi bizkotxoa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 11 | Ajangiz · 19:00 | Basoei buruzko hitzaldia | Ajangizko Kultur Etxean
Apirilak 11 | Gasteiz · 19:00 | Esnea eta esnekiak, neolitoko bioteknologiatik gaur egungora, hitzaldia | Ataria
Apirilak 11 | Gasteiz · 19:00 | Berdeguneak, leku isilak, jarduna | Ataria
Apirilak 11 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla"
Apirilak 12 | Abadiño · | Urkiolako zerua gauez | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 12 | Urkiola · | Urkiolako zerua gauez | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 12 | Bilbo · | IX. Udaberriko artisautza azoka. | Areatzako pasealekua
Apirilak 12 | Laudio · | Dolumin Ostiral Azoka | Laudio
Apirilak 12 | Laudio · | Dolumin ostirala. Abeltzaintza | Plaza
Apirilak 12 | Arkaute · | Geroa Gaur | Arkauteko zalditegian
Apirilak 12 | Iruñea · | Ardoaren festa | Irunea
Apirilak 12 | Tutera · | Barazkien goraipamen festa | Tutera
Apirilak 12 | Gasteiz · 17:00 | Ogi italiarrak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 12 | Tutera · 17:30 | Konpost Tailerra | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Apirilak 12 | Anoeta · 18:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola behar du izan baso ereduak? | Gaztetxean
Apirilak 12 | Gasteiz · 18:00 | Siukaldaritza lantegia, sasoiko barazkiekin | Ataria
Apirilak 12 | Gorbeia · 20:00 | Anfibioak ikusi eta entzuteko gaueko mendi irteera | Sarriako Parketxea
Apirilak 12 | Gasteiz · 20:00 | Malagako ardoen dastaketa | Vinosfera ardotegia, (Rafael Alberti, 24)
Apirilak 12 | Gasteiz · 21:00 | Zeruaren behaketa, Zer ikusi dezakegu udaberri-udako zeruan? Ibilaldi gidatua | Ataria
Apirilak 12 | Donostia · 21:30 | Zeruko gau behaketa, astronomia behatokitik | Eureka Zientzia Museoa
Apirilak 13 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Apirilak 13 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Apirilak 13 | Zieko · | Lore eta ortuaren azoka | Zieko
Apirilak 13 | Zieko · | Lore eta ortuaren azoka | Plaza
Apirilak 13 | Bergara · | Erramu Azoka | plaza
Apirilak 13 | Tolosa · | ARDO TXURI TXOKOA. III. edizioa | Plaza
Apirilak 13 | Lerin · | Alepo pinuaren muga naturera bisita gidatua | Lerin
Apirilak 13 | Lezo · | Trekking Jaizkibel | Jaizkibel
Apirilak 13 | Bergara · | Euskal Sagardoa dastaketa | Plaza
Apirilak 13 | Zubieta, Donostia · | Txakurren kirol obedientzia lehiaketa | Xuhakan elkartea, Bugati
Apirilak 13 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 13 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Apirilak 13 | Usurbil · 09:30 | Bartzezaintza ekologikoaren oinarriak | Usurbilgo Baratze Parkea | Antolatzaileak: Kutxa Ekogunea eta Usurbilgo Udala
Apirilak 13 | Hondarribia · 09:30 | IZURRITEAK, PREBENTZIOA AUKERARIK ONENA | Endanea Garden
Apirilak 13 | Usurbil · 09:30 | baratzezaintza ekologikoaren oinarria | Herri baratzeak
Apirilak 13 | Hernani · 10:00 | Honela kutsatzen dute erraustegi modernoenek, <abel Arkenbouten hitzaldia | Biteri Kultur Etxea
Apirilak 13 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Landare Azoka | Cataluña Plaza | Antolatzaileak: Donostiako Udala, Behemendi, Dekolore Elkartea
Apirilak 13 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Apirilak 13 | Cabanillas · 10:00 | Cabanillaseko alkatxofaren eta zainzuriaren 4.go Eguna | Plaza
Apirilak 13 | Ezkio · 10:00 | Kirikoketa tailerra | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta frskoa umeentzako | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 13 | Hondarribia · 10:30 | Hiri Baratzea | Endanea Garden
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta Freskoa familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 13 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: barazkiak | Saldias
Apirilak 13 | Naoian · 10:30 | Baker Ogia | Lorenea
Apirilak 13 | Jatabe · 11:00 | Jatabeko garia, hitzaldia | Nekazal kultur etxea
Apirilak 13 | Arrieta · 11:00 | Lurzorua ezagutzen | Arrieta
Apirilak 13 | Gasteiz · 11:00 | Eguneko tximeleten identifikazio ikastaroa | Ataria
Apirilak 13 | Gasteiz · 11:30 | Hezeguneko biztanle sekretuak, tailerra | Ataria
Apirilak 13 | Olaberria · 16:00 | Ukendu Ikastaroa | Olaberria
Apirilak 13 | Ezkio · 16:30 | Igartubeiti irudikatzen | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 13 | Gasteiz · 17:30 | Naturalisten lantegia | Ataria
Apirilak 14 | Aia · | Txakolinaren Eguna | Plaza
Apirilak 14 | Karrantza · | Anamnse kultur eta ingurumen proiektura bisita | Armañon parketxea,Ranero auzoa z/g
Apirilak 14 | Zubieta, Donostia · | Txakurren soziabilizazio lehiaketa | Xuhakan elkartea, Bugati
Apirilak 14 | Zaldibia · 10:00 | Zaldiekin coaching tailerrra | Alarpe zalditegia
Apirilak 14 | Donostia · 10:00 | Zuntz-tapiz-oihal artea | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 14 | GATIKA · 10:30 | TRUK, hazi, landare eta zuhaixken trukea | GATIKAKO PLAZA | Antolatzaileak: BARATZEA.KONTSUMO EKOLOGIKO TALDEA
Apirilak 14 | Hondarribia · 10:30 | Haurrentzat hazitegi tailerra | Endanea Garden
Apirilak 14 | Gatika · 12:00 | Erleak eta polinizazioa hitzaldia | Kultur etxea
Apirilak 14 | Gatika · 13:00 | Bertoko haziak ekoizten tailerra | Plaza
Apirilak 14 | Gasteiz · 17:30 | Ixiltasunaren melodiak jarduna | Ataria
Apirilak 15 | Iruñea · | Deialdia:Egonaldi Artistikoa | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Iruñea · | Eskola Baratzaren lehen jardunaldietarako izen-ematearen irekiera | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Barakaldo · | Gure inguruko intsektuak eta animaliak | Barakaldoko Natur Gela
Apirilak 15 | Iruñe · | Iruñea Argan erretratatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Iruñea · | Ecozine Film Festival | Iturramako Civicoxean
Apirilak 15 | Elantxobe · 11:00 | Udaberri leku | Ludoteka
Apirilak 15 | Lezo · 12:00 | Euskal arrantzontzi tradizionala | Mater Museoa
Apirilak 15 | Zumaia · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Apirilak 15 | Azkoitia · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri Baratzeak
Apirilak 16 | Lekunberri · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Plazaola
Apirilak 16 | Segura · 11:00 | Ur eta hazien bedeinkatzea erromeria giroan | Santa Engrazi ermita
Apirilak 16 | Gasteiz · 18:00 | Nekazaritza leheneratu | Slow Food Araba
Apirilak 16 | Urnieta · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Apirilak 16 | Noain · 18:30 | Bizikleta birbiziklatzeko tailerra | Loretxo
Apirilak 16 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 17 | Bilbo · | Basque Fest | Txoko Gourmet, Arenala
Apirilak 17 | Zarautz · | Zarauzko XIX. Garagardo Azoka | Munoan
Apirilak 18 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 18 | Areeta · | Elikadura eta dietetika diplomaren hastapena | Estudios Védicos, Ayurveda eskola
Apirilak 18 | Gorbeia · 10:00 | Mikologia Gorbeian | Gorbeiako Parke Naturala
Apirilak 18 | Pasaia · 11:00 | Mater ontzi ekoaktiboa | Mater Museoa
Apirilak 18 | Dima · 11:30 | Euskal Baserrira bisita | Antzasti Museoa
Apirilak 18 | Oleta · 12:00 | Egun batez artzai | Oleta
Apirilak 18 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater museoa
Apirilak 18 | Lanestosa · 20:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Lanestosako eskoletan
Apirilak 18 | Iruñea · 21:00 | Lore eta Landareei buruzko tailerra | Txantrea, Krispilak Hiri-baratzak
Apirilak 19 | Etxarri-Aranatz · | AMALURRA azoka | Plaza
Apirilak 19 | Andosilla · | Azoka hebreoa | Plaza
Apirilak 19 | Sakana · | Zuhaitzen bitartez sendatzeko ahalmena | Sakana
Apirilak 19 | Lezo · | Lonjara bisita gidatua | Lonja
Apirilak 19 | Untza · 09:30 | Mendi ibilaldia | Urkabustaiz
Apirilak 19 | Lanestosa · 10:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Piña iturrian
Apirilak 19 | Muskiz · 10:30 | Muñatones gaztelua | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 19 | Arama · 11:00 | Erlezaina egun batez | Uribarri auzoa
Apirilak 19 | Orozko · 11:00 | Antzeztutako bisita | Orozko
Apirilak 19 | Gopegi · 11:30 | Baserri Agroekolgikora bisita | Zigoitia, Padura Baratza
Apirilak 19 | Gasteiz · 19:00 | Natur ibilbidea: San Antonio igelaren korroka | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Tolosa · | Karakol Saltsa Azoka | Plaza
Apirilak 20 | Hondarribia · 09:30 | Tomateei buruzko ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 20 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Primizar | Bengolarreko parkinetik
Apirilak 20 | Gorbeia · 10:00 | Mikologia Gorbeian | Gorbeia
Apirilak 20 | Murua · 10:00 | Mairuelegorrietan espeologia | Zigoitia
Apirilak 20 | Lanestosa · 10:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Piña iturrian
Apirilak 20 | Iruñea · 11:00 | "Belle Epoque"La taconera | Iruñea
Apirilak 20 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Otxandio · 11:30 | Sendabelar ikastaroa | Otxandio
Apirilak 20 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater Museoa
Apirilak 20 | Gasteiz · 16:00 | Familientzako jarduera: Urtebetzea naturaren erdian Noiz | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 21 | Lizarra · | Artisautza azoka | Plaza
Apirilak 21 | Hondarribia · 10:30 | Haurrentzat hazitegi tailerra | Endanea Garden
Apirilak 21 | Muskiz · 10:30 | Muñatones gaztelua | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 21 | Zeberio · 11:00 | Zeberioko altxorrak | Zeberio
Apirilak 21 | Gopegi · 11:00 | Baserri Agroekolgikora bisita | Zigoitia
Apirilak 21 | Lezo · 12:00 | Kontserben tailerra | .
Apirilak 22 | Hondarribia · | Pazko astelehena Azoka | plaza
Apirilak 22 | Gernika-Lumo · | Alegria Jauregiko lorategia ezagutu | Allendesalazar 5
Apirilak 22 | Untza · 09:30 | Mendi ibilaldia | Urkabustaiz
Apirilak 22 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Apirilak 22 | Hondarribia · 10:30 | Pazko haur ginkana | Endanea Garden
Apirilak 22 | Zeanuri · 11:00 | Egun batez artzai | Zeanuri
Apirilak 22 | Ezkio · 11:00 | Igartubeiti dolare-baserrira bisita gidatua | Igartubeiti Baserri-Museoa
Apirilak 22 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater Museoa
Apirilak 23 | Iruñea · | Jostailuak trukatzeko gunea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 23 | Zubiri · | Kalamuaren erabilera eraikuntzan | Agotzenea
Apirilak 23 | Aritzala · | Ikastaro teoriko-praktikoa: Nekazaritza ekologikoaren hastapenak 2019 | Allotz
Apirilak 23 | Iruñea · | Aste Santuko Haur lantegiak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 23 | Donostia · 09:00 | Txoko Chef 9-11 urte | Kutxa Kulltur Kluba
Apirilak 23 | Izize · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 23 | Iruñea · 10:00 | Liburuaren eta Lorearen Eguna | Carlos III
Apirilak 23 | Gasteiz · 10:30 | Mamiako ogi eta goxo dastaketa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 23 | Bilbo · 11:00 | haurrentzako sukaldaritza ikastaroak | Erriberako merkatuan
Apirilak 23 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 24 | Ordizia · | Artzain Eguna | Plaza
Apirilak 24 | Gasteiz · 10:30 | Gailetak familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 24 | Bertiz · 10:30 | Iturburutik ibilaldia | Bertizko Jaurerriko Parke Naturala
Apirilak 24 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 24 | Muskiz · 12:00 | Ginkana esploratzailea | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 24 | Biarritz · 17:30 | Pintxo ekologikoen tailerra eta dastaketa | Open Gare
Apirilak 24 | Donibane Lohitzune · 18:00 | Antropozenoa mitoa ala errealitatea, Geologiaren hastapena, hitzaldia | Lorategi Botanikoa
Apirilak 25 | Muskiz · 10:00 | Familia arteko taloa | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 25 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 25 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 25 | · 18:00 | FURGOBARATZA | LEZOKO BARATZE PARKEA
Apirilak 25 | Lezo · 18:00 | Furgobaratza | Lezoko Baratze Parkea
Apirilak 25 | Etxarri-Aranatz · 19:00 | Amalurra Azoka, "Lurraldea eta Iraunkortasuna. Zein etorkizun nahi dugu? | Kultur Etxea
Apirilak 25 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla"
Apirilak 26 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 26 | Lizarra · 18:00 | Gazteentzako sukaldaritza ikstaroa | Gaztelekua
Apirilak 26 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Apirilak 26 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Apirilak 27 | Aia-Pagoeta · | Landare berezien Azoka | Iturraran Parketxea
Apirilak 27 | Aia · | XVII. Landare Azoka | Pagoetako parketxea
Apirilak 27 | Errenteria · | Euskal Herriko sagardoen XXXI. dastatzea | Plaza
Apirilak 27 | Urduña · | Nekazaritza elikagaien Azoka | Plaza
Apirilak 27 | Karrantza · | Irteera gidatua:Aguera ibaiaren ertzetik | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Apirilak 27 | Cambo les Bains · | De ferme en ferme 2019 | Cambo les Bains | Antolatzaileak: Ferme Harizkazuia
Apirilak 27 | Leitza · 08:00 | Larreratze eguna, Mendibilera ibilaldia | Plaza
Apirilak 27 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 27 | Arrasate · 09:00 | Panelak interpretatu eta GPS oinarrizko ezagutza | Ospitalea
Apirilak 27 | Hondarribia · 10:00 | Kong, Jolas bat gehiago | Endanea Garden
Apirilak 27 | Kortezubi · 10:00 | Monumentuen eta lekuen nazioarteko eguna | Santimamiñen
Apirilak 27 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Apirilak 27 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Apirilak 27 | Gasteiz · 10:00 | sagar eta kanela marmelada | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 27 | Lalastra · 10:00 | Hegaztien kontzertua | .
Apirilak 27 | Hendaia · 10:30 | Geologia eta arkitektura, ean Jacques Dele&#769;tre&#769;ren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Apirilak 27 | Noain · 10:30 | Ondutako konposta eta ongarria | Lorenea
Apirilak 27 | Iruñea · 11:00 | "Belle Epoque- Media Luna"parkera bisita | Iruñea
Apirilak 27 | Hondarribia · 11:00 | Kokedama tailerra | Endanea Garden
Apirilak 27 | Hondarribia · 11:00 | Kokedema tailerra | Endanea Garden
Apirilak 27 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Apirilak 27 | Errenteria · 16:00 | Udaberriko kosmentika naturala | Osina
Apirilak 27 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Apirilak 27 | Arbeiza · 20:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Usua Kultur Etxea
Apirilak 27 | Arbeiza · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Usua Kultur Etxea
Apirilak 28 | Baigorri · | Nafarroaren Eguna | Baigorri
Apirilak 28 | Bilbo · | SANTUTXUKO NEKAZARITZA AZOKA | Karmelo Plaza
Apirilak 28 | Gatika · | NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Apirilak 28 | Gorliz · | VIII. Lore eta landare azoka | Elizako Plaza
Apirilak 28 | Morga · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA. XX. Azoka. | Andra Mari Auzoa
Apirilak 28 | Aia · | XVII Landare berezien azoka | Pagoetako parketxea
Apirilak 28 | Arrasate · 09:00 | PR Gi-2016 Murugain, dragoiaren bidetik | Olandio
Apirilak 28 | Aretxabaleta · 09:30 | Gatz bidetik sendabidera ibilaldia | Iturrigorri pilotalekua
Apirilak 28 | Larra-Belagua · 10:00 | Larra-Belaguako denboraldiko amaiera eguna eta artzainei makila itzultzea | Eski zentroa
Apirilak 28 | Etxarri-Aranatz · 10:00 | Amalurra Azoka | Etxarri- Aranatz
Apirilak 28 | Arbizu · 10:30 | Udaberriko Azoka | Arbizu
Apirilak 28 | Eskoriatza · 10:30 | Gatz bidetik sendabidera ibilaldia | tren geltokia
Apirilak 28 | Donostia · 12:30 | Maiatzeko zerua eta ilargiaren faseak, ibilaldi gidatua | Eureka Zientzia Museoa
Apirilak 29 | Huarte · | Ardo erakusketa eta dastaketa | Don Carlos hotela
Apirilak 29 | Huarte · 11:00 | UAES batzarra | Don Carlo jatetxe hotela
Apirilak 29 | Iruñea · 12:00 | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Arteak eraikina
Apirilak 29 | Errenteria · 16:00 | Sukaldaritza aromatikoa II | Osika Ekodenda
Apirilak 29 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 29 | Donostia · 18:30 | Kultura eta giza eboluzioa | Kutxa Kulltur Kluba
Apirilak 29 | Tutera · 19:30 | Barazkien goraipamen festa | Tutera
Apirilak 30 | Tolosa · | Sukaldaritza eskola | Sukaltakako sukaldeak (Zerkausia kalea)
Apirilak 30 | Ribaforada · | Barazki ekoizleen explotazio kaiera osatzeko ikastaroa | Kultur etxea
Apirilak 30 | Izize · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 30 | Donostia · 10:15 | Ogiaren eta ore gazien tailerra | Tabakalera | Antolatzaileak: Kutxa Kultur Kutxa Fundazioa
Apirilak 30 | Mutiloa · 17:00 | Hondakinik ez sukaldean | Erretiratuen elkartea
Apirilak 30 | Mutiloa · 17:00 | Hondakinik ez sukaldean | Erretiratuen elkartea
Apirilak 30 | Elgoibar · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Postre osasuntsuak | Txillarre ekodendan
Apirilak 30 | Iruñea · 18:30 | Iruñeako Ingurumen partehartze foroa | Ingurumen Heziketarako Museoa
Apirilak 30 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Maiatzak 1 | Turtzioz · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Udal igerilekuak
Maiatzak 1 | Arrasate · 08:00 | Arrasate-Bedoña-Larrino-Urkulu-Atxorrotx-Eskoriatza | herriko plaza
Maiatzak 1 | Eskoriatza · 10:00 | Hegaztiak identifikatzen ikasteko ibilaldi gidatua | Eskoriatza | Antolatzaileak: ARANZADI ZIENTZIA ELKARTEA
Maiatzak 1 | Gasteiz · 13:00 | Natur ibilbidea: Salburuko lirioak | Ataria, Salburua
Maiatzak 2 | Legazpi · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA XII. edizioa | Plaza
Maiatzak 2 | Zarautz · | Beertatik Beertara, garagardoari buruzko topaketak | Putzuzulo gaztetxea
Maiatzak 2 | Donostia · | TMEaren Turismo Gastronomikoaren Munduko Foroaren V. edizioa | Kursaal elkargunea
Maiatzak 2 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 2 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 2 | Ezkaroz · 18:30 | Abelazkuntza estensiboaren defentsanArrotxapea kalea | Arrotxapea kalea
Maiatzak 2 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 3 | Nafarroa · | Kroketaren III. astea | Nafarroako establezimenduak
Maiatzak 3 | Getaria · | Antxoa Eguna | Plaza
Maiatzak 3 | Etxalar · | Biogasa sortzeko ikastaro iraunkorra | Mokorreko borda
Maiatzak 3 | Fitero · | Fiteroko Barazkien Jardunakldi-Azoka | Plaza
Maiatzak 3 | Iruñea · | Ardo gorri eta kroketa dastaketa | Reyno Gourmet Dastaketa gela
Maiatzak 3 | Donostia · | TMEaren Turismo Gastronomikoaren Munduko Foroaren V. edizioa | Kursaal elkargunea
Maiatzak 3 | Zarautz · | Beertatik beertara jardunaldiak | Putzuzulo
Maiatzak 3 | Etxalar · | Biogasari buruzko jardunaldia | Mokorreko Borda
Maiatzak 3 | Eskoriatza · 09:00 | Landareak ezagutzen PR-GI 170, Ibilaldi gidatua | Eskoriatza
Maiatzak 3 | Arrasate · 10:00 | Karraskain-Lizueta-Lezetxiki | Herriko plaza
Maiatzak 3 | Eskoriatza · 16:00 | Sendabelarrak ezagutzen. Ibilaldia eta tailerra. | Eskoriatza | Antolatzaileak: EKOUDALATX
Maiatzak 3 | Gasteiz · 17:45 | Pizza familian! | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 3 | Zarautz · 20:00 | BEERtatik BEERtara jardunaldiak | Putzuzulo gaztetxea | Antolatzaileak: Putzuzulo gaztetxea
Maiatzak 3 | Ilundain · 21:30 | Tximeleta Graellsia ikusteko gau irteerak | .
Maiatzak 4 | Burgi · | Almadiaren Eguna | Burgi
Maiatzak 4 | Aramaio · | Lorabarri astea | Herria
Maiatzak 4 | Berriatua · | Arrantza eta nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 4 | Ibarrangelu · | Nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 4 | Andoain · | Eskulangintza Azoka Santa Krutz Jaietan | Zumea Plaza
Maiatzak 4 | Idiazabal · | III. EUSKAL GAZTAREN AZOKA. | Plaza
Maiatzak 4 | Fitero · | Fiteroko Barazkien Jardunakldi-Azoka | Plaza
Maiatzak 4 | Ordizia · | IV. Euskal Herriko Artisau Garagardo Azoka | Plaza Nagusia
Maiatzak 4 | Ortzaize · | Ortzaizeko artisauen etxea ate idekiak | Artisauen etxea
Maiatzak 4 | Zarautz · | Beertatik beertara jardunaldiak | Putzuzulo
Maiatzak 4 | Tutera · | Kalderete eta mami ogi lehiaketa | Foru Plazan
Maiatzak 4 | Iruñea · | Iogurtak egiteko haurrentzako tailerra | Hiper-Eroski
Maiatzak 4 | Busturia · 09:00 | Hegazti eta itsas ugaztunen behaketa saioa | Ekoetxea Urdaibai
Maiatzak 4 | Astigarraga · 09:00 | Ornitologi ibilaldia: ezagutu Astigarragako hegaztiak | Ergobiako zubia
Maiatzak 4 | Irun · 09:30 | Baratzezaintza ekologikoaren oinarriak | Irungo Baratze Parkea (20305 | Antolatzaileak: Kutxa Ekogunea eta Irungo Udala
Maiatzak 4 | Irun · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Irungo Baratze Parkea
Maiatzak 4 | Irun · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Irungo Baratze Parkea
Maiatzak 4 | Mutiloa · 10:00 | Hastapen ikastaroa: Arangurengo haraneko tximeletak ezagutzea | Kultur Etxea
Maiatzak 4 | Mutiloa · 10:00 | Aranguren Ibarreko tximeletak identifikatzen ikasten | Mutiloa
Maiatzak 4 | Hendaia · 10:30 | Landareak eta sorginak Euskal Herrian, Aitor Portuondoren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Maiatzak 4 | Zeanuri · 10:30 | Sendabelarrak ikastaroa | .
Maiatzak 4 | Bertiz · 10:30 | Iturburutik ibilaldia | Bertizko Jaurerriko Parke Naturala
Maiatzak 4 | Arritxulo · 10:30 | JolasMENDI baso txangoak familiartean | Aiako Harria
Maiatzak 4 | Donostia · 10:30 | Loiolako hondakin uren araztegia | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 4 | Noain · 10:30 | Haziak | Lorenea
Maiatzak 4 | Iruñea · 11:00 | Izarretarako bidea: Yamaguchi lorategia eta Galaxiako Lorategiaa Galaxia. | Iruñea
Maiatzak 4 | Oñati · 11:00 | Bisita gidatua eta hegaztien behaketa | Arantzazuko Parketxea | Antolatzaileak: ARANTZAZUKO PARKETXEA
Maiatzak 4 | ESKORIATZA · 11:00 | EZAGUTU ATXALDE GAZTANDEGIA | Bolibar auzoa
Maiatzak 4 | Eskoriatza · 11:00 | Ortu bertikalak, tailerra | Ibarraundi Museoa
Maiatzak 4 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Maiatzak 4 | Karrantza · 12:00 | Arte y pastoreo | Kultur etxea
Maiatzak 4 | Arketas · 12:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Kultur Etxea
Maiatzak 4 | Tutera · 12:30 | VIII. Tranhumatzia eguna, ardo dastaketa | Kultur Etxea
Maiatzak 4 | Eskoriatza · 16:00 | Orientazio saioa | Eskoriatza
Maiatzak 4 | Eskoriatza · 16:00 | Sendabelarrak ezagutzen. Ibilaldia eta tailerra. | Eskoriatza | Antolatzaileak: EKOUDALATX
Maiatzak 4 | Beasain · 16:00 | Burdina artisau erera lantzeko tailerra | Igartzako monumentu multzoa
Maiatzak 4 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Maiatzak 4 | Lezo · 19:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Gezala Auditorium
Maiatzak 4 | Lezo · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gezala Auditorium
Maiatzak 5 | Donaixti-Ibarre · | Lurzaindia, Lurraren Eguna | Donaixti
Maiatzak 5 | Leitza · | BIde Berdeen Eguna | Plaza
Maiatzak 5 | Abadiño · | Iza zaitez zientzalari egun batez | Urkiola
Maiatzak 5 | Lekunberri · | Bide berdeen eguna | Plazaola
Maiatzak 5 | Areatza · | Abeltzaintza eta eskulangintza Azoka | Plaza
Maiatzak 5 | Berango · | XXVI. Nekazaritza eta Artisautza Azoka | Moreagako parkea
Maiatzak 5 | Mungia