Ez dago bi baratze berdinik. Baratze batean ez dago bi egun berdinik Hugh Johnson

Bizi-baratzea

Hostoen eguna (21:00ak arte)
Gaurko hitza
Lokatu
:  Txitak ateratzeko oiloa 21 egunetan kieto izaten da arraultzak... [+]
BIZI BARATZEA Buletina jaso nahi dut

AGENDA

Hau denon artean egindako agenda bat da, landareen eta lurraren kulturaren ekitaldien meta. Zure ekitaldiaren zain gaude denok. Eman eta hartu.
ABUZTUA

11

Donostia · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Donostia

Donostiako Aste Nagusia

Urdazubi · | Burdin eguna | Urdazubi
Elizondo · | Bertan eguna azoka | Plaza
Donostia · | Euskal Herriko nekazaritzako produktuen VII. Azoka berezia | Loiola kalea

Euskal Herriko nekazaritzako produktuen azoka berezia Loiola kalean, egun osoan zehar. Gure lurraldeko produktuak ezagutzera emateko eta saltzeko aukera bat. Azoka honen helburua, zehazki, hori da: salmenta puntu izatea eta baserriko produktua sustatzea. Dastatzeak egingo dira eta jarduera osagarrien programa bat egongo da.

Donostia · | Eskulangintza Azoka | Vinuesa plaza

Gipuzkoako eskulangintzari eta bertako eskulangileei eskainitako espazioa. Eskulangintza tradizionala eta gaur egungoa, baliagarria, dekoratiboa…

Gabiltza, Gipuzkoako Artisauen Biltzarra-ren eskutik

Karrantza · | Armañon Parke Naturalera hurbiltzea | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g

Parketxeko aldirietatik paisaia interpretatzeko ibilaldia eta Pozalaguako kobazulora bisita. Gazteleraz.

  • Informazio gehiago: 688 884 330 / armanon.parke.naturala@bizkaia.eu
Aralar · | Aralarko milaka urteko paisaiak | Aralar
  • Informazio gehiago: info@mirua.com/ 608560369
Agotzenea · 09:00 | Agotzeneako 5.auzolana | Agotzenea
Bilbo · 10:00 | Auzolana SanFran ortuan | SanFran ortua
Bera · 10:00 | Baztan-Bidasoa aldeko nekazarien azoka | Rikardo Baroja ikastetxean
Aribe · 10:00 | Ibilaldi Gidatua: Aribeko esekidura zubia | Aribeko Informazio Turistikoa Bulegoa
Urbasa-Andia · 10:00 | Ibilbide Gidatua:Iturrien ibilbidea | Interpretazio Zentrua. Severino Borda, 25-26 Km. NA-178. P.N.
Donostia · 10:00 | Lore eta Landare Azoka | Gros, Kataluina Plaza

Lore eta landare naturalak.
Kosmetikako eta medikuntza-naturaleko artisau produktuak.
Sendabelarrak, artisautza, haurrentzako tailerrak eta zur jolasak haur txikientzat.

Hendaia · 10:00 | Marea behera irteera gidatua | Abbadia
Etxarri · 10:30 | Piragua ikastaroa Argan | Etxarri
Gasteiz · 11:00 | Familientzako jarduera: Hezeguneko ezkutuko biztanleak | Ataria: Paseo la Biosfera, 4
  • Norentzat: 4 eta 5 urte bitarteko haurrak
  • Leku kopurua: 12
  • Izena ematea: udal webgunean
  • Hizkuntza: ele bietan
Berastegi · 12:00 | Sagardo Eguna | Berastegi
Santurtzi · 12:00 | Arrain subasta, portura eta kofradiara bisita gidatua | Portua
Gasteiz · 12:30 | Naturalistaren lantegia: Animalia urtarrak | Ataria: Paseo la Biosfera, 4
  • Norentzat: 6 eta 9 urte bitarteko haurrak
  • Leku kopurua: 12
  • Hizkuntza: ele bietan
  • Izen-ematea (ekainaren 26tik aurrera): izena emateko orria
Aldude · 13:00 | Etxe ekoizpen bazkaria | Aldunde
Aia-Pagoeta · 13:00 | Erleen sekretuak | Iturraran Parketxea

Erleen mundu harrigarria ezagutzeko bisita gidatuak ( Uztaileko, Abuztuko eta Iraileko aste buruak) Iturrarango Erlategi Didaktikoan erlauntzen irekiera eta guzti.

  • Prezioak: Helduak: 6 €/ Umeak: 2 €
Aia-Pagoeta · 13:00 | Talo tailerrak Iturraran baserrian | Iturraran Parketxea

Prezioa: Helduak 6€ -  Haurrak 5€

Gasteiz · 17:30 | Naturalistaren lantegia: Eguzkitan sugandila baten antzera | Ataria: Paseo la Biosfera, 4

Narrastiak ekosistemen osagai garrantzitsua dira, eta gure ingurumenaren osasunaz asko esan dezaketen adierazleak dira. Gizakion jarduerak, ordea, desagertzeko arrisku larrian jarri dituzte.

Hurbil zaitez Atarira, herpetologiari buruzko lantegi zirraragarri eta erakargarria egitera: gure narrastiak identifikatzen ikasiko dugu, eta haien bizi-zikloa, habitat baldintzak eta zentroan erabiltzen ditugun behaketa teknikak ezagutuko ditugu.

Sugegorriak eta sugeak bereizten ikasiko duzu, nolakoak diren haien arrautzak, eta zein aterpe erabiltzen duten harrapariengandik babesteko eta negua igarotzeko.

 

  • Norentzat: 6 eta 9 urte bitarteko haurrak
  • Leku kopurua: 12
  • Hizkuntza: ele bietan
  • Izen-ematea (ekainaren 26tik aurrera): izena emateko orria

 

Sodupe · 18:00 | Euskal Herriko artzain txakurren Kintopekoen txapelketa | Sodupe

 

Euskal Artzain txakurra edo bertako arrazakoa baduzu eta txakurra hezteko laguntza edo lehiaketetan parte hartu nahi baduzu, jar zaitez EHATErekin harremanetan:

656755183 / zuzendaritzaehate@gmail.com/ www.ehate.eus

Gasteiz · 18:30 | Artium lorategira bisita gidatua | Artium
Aia-Pagoeta · 21:30 | Lorentzo Deunaren izar-malkoak ikusgai | Iturraran Parketxea
  • Espazioan barna bisita gidatua Pagoeta Natura Parkean

    Astronomia zaleentzat ohiko hitzordua den Lorenzo Deunaren izar-malkoen efemeridea aitzakitzat hartuz, datorren abuztuaren 11n, larunbata, berezitasun honetaz naturan gozatzeko aukera paregabea izango dugu Iturraran Parketxean (Pagoeta Natura Parkea) 21:30etatik aurrera. Cristóbal Hueso adituak, ikusgai dauden konstelazioak aipatuz, espazioan barna bisita gidatua burutzeko aukera emango digu.

    * Bisita gaztelaniaz izango da

    * Tarifa: helduak 5€ eta haurrak 3€

    * Informazioa eta erreserbak: 943 83 53 89 - iturraran@gipuzkoamendizmendi.net

Korres · 21:30 | Pertseida izar-euria edo "San Lorentzo malkoak" ikusteko ibilbide gidatua | Arsedenguneko aparkalekua
Busturia, Urdaibai · 21:30 | Perseida izar euriaren gauaren ikustaldi gidatua | Ekoetxea, Madariaga Dorretxea
Erromantzatua · 22:30 | Perseidak ikusteko irteera gidatua | Isu

Donostiatik autobusez joateko aukera, Autobus geltokitik 20:00etan abiatuta.


Ondorengo egunetan

12

Opakua mendatea · 10:00 | Ibilaldi gidatua | Entzia:menhirrak eta Mendiluzeko Kromlecha

12

Errenteria · 10:00 | Ibllbide Gidatua:Aizpitarteko leize-zuloetako aztarna paleolitikoak | Listorreta-Barrengoloiako Parke Naturaleko Bulegoa.

Ibilbide gidatu hauen prezioa 2€-koa da pertsonako. 7 eta 16 urte artekoentzat, aldiz, 1€-koa eta 7 urtetik berakoentzat doan eskainiko dira.

Aurkikuntzaren ondorioz, haitzuloak itxita daude, beraz, bisita gidatu hau eginez bakarrik sartu daiteke haitzulo barrura.

Beharrezkoa da Errenteriako Turismo Bulegoan AURRETIK ERRESERBATZEA hauetako edozein ibilbide gidatu egiteko, bai 943 494 521 telefonoan edota turismoa@oarsoaldea.eus posta elektronikoan ere. Turismo bulegoaren ordutegia: Uztaila eta abuztuan astelehenetik igandera 9:00-14:00 / 16:00-19:00. Gainontzekoetan, asteartetik larunbatera 10:00-14:00 / 16:00-18:00 eta igandetan 10:00-14:00.

12

Gasteiz · 11:30 | Natur ibilbidea: Salburua eta bertako hegaztiak | Ataria: Paseo la Biosfera, 4

12

Ernialde · 12:30 | Sagardo Eguna | Ernialde

12

Aia-Pagoeta · 13:00 | Erleen sekretuak | Iturraran Parketxea

Erleen mundu harrigarria ezagutzeko bisita gidatuak ( Uztaileko, Abuztuko eta Iraileko aste buruak) Iturrarango Erlategi Didaktikoan erlauntzen irekiera eta guzti.

  • Prezioak: Helduak: 6 €/ Umeak: 2 €

13

Donostia · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Donostia

Donostiako Aste Nagusia

Euskal Herriko landa produktuen dastaketa eta salmenta. Lurlan Baserritar Elkartea, Txerrizaleok Elkartea eta Gipuzkoako Sagardogileen Elkartearen eskutik.

 

13

Ezkio · | Mendebalde erakusketa | Igartubeiti Baserri Museoa

Asier Gogortza, egilearen aukera estetiko eta pertsonaletik abiatuz, Euskal Herriko toki ezberdinetako baserrien 22 argazkiz osatutako multzoak ezaguna zaigun iruditegia berrirakurtzea proposatzen digu.
Erakusketa udan zehar izango da ikusgai. 

13

Ezkio · | #Handia13... argiak, kamara eta akzioa! erakusketa | Igartubeiti Baserri Museoa

13

Hendaia · 09:30 | Gure itsasbazterreko algak haurrentzako tailerra | Hendaia

13

Hendaia · 10:00 | Natura balada, Abbadian ibilbide gidatua | Abbadia

13

Sunbilla · 18:00 | Sagardo dastaketa | Plaza

14

Amurrio · | Amurrioko Azoka | Amurrio

Nekazaritza lehiaketa. Produktu hauen erakusketa eta salmenta: barazkiak, frutak, gazta, txakolina eta eztia.

14

Zubiri · | Bioeraikuntza doako ikastaroak: Karezko Errebokoak | Agotzenea

14

Iluberri · 09:30 | Biohondakinen bertako kudeaketak dituen aukera sozioekonomikoak | Iluberriko Hiritarren Gunea

14

Hendaia · 09:30 | Gure itsasbazterreko algak haurrentzako tailerra | Hendaia

14

Erratzu · 10:00 | Ibilaldi Gidatua: Xorroxin urjauzia | Ordoki Jatetxea

14

Etxarri-Aranatz · 10:00 | Ibilbide Gidatua: milaka urteko zuhaitz | Etxarri-Aranatzeko kanpina

14

Goiatz · 19:00 | Sagardo Eguna | Goiatz

14

Zerain · 20:00 | Sagardo Eguna | Zerain

15

Amaiur · | Artzai eguna | Amaiur

15

Araia · | Araiako Azoka | Araia

Artzain Eguna.Gaztaren, eskulangintzako produktuen eta produktu ekologikoen erakusketa eta salmenta. Idiazabal gaztaren XV. lehiaketa. Artzain txakurraren Arabako txapelketa.

15

Auritz-Burguete · | Artisau Azoka | Plaza

15

Astigarraga · | Sagardo dastaketa | Santiagomendi

15

Orendain · | Sagardo dastaketa | Plaza

15

Amaiur · | Baztan-Bidasoako ardi erakusketa eta lehiaketa | Plaza
AMAIUR.
Herriko bestak
10:00 XVI Baztan-Bidasoko ardi erakusketa eta lehiaketa, artisau azoka, bretoiko zaldi arrazaren eta pirinioko behi arrazaren erakustaldia
17:00 Txakurren desfilea trikitilariekin
17:30 XLII artzain-zakurren lehiaketa. Patxi Etxeberria XIV.Memoriala

15

15

Amaiur · 17:30 | Artzain zakurren lehiaketa | Plaza
AMAIUR.
Herriko bestak
10:00 XVI Baztan-Bidasoko ardi erakusketa eta lehiaketa, artisau azoka, bretoiko zaldi arrazaren eta pirinioko behi arrazaren erakustaldia
17:00 Txakurren desfilea trikitilariekin
17:30 XLII artzain-zakurren lehiaketa. Patxi Etxeberria XIV.Memoriala

15

Araia · 18:00 | Arabako artzain txakurren txapelketa | Araia

Euskal Artzain txakurra edo bertako arrazakoa baduzu eta txakurra hezteko laguntza edo lehiaketetan parte hartu nahi baduzu, jar zaitez EHATErekin harremanetan:

656755183 / zuzendaritzaehate@gmail.com/ www.ehate.eus

15

Donaixti-Ibarre · 18:30 | Eztigar sagardoaren aurkezpen festa | Larzabaleko Plazan

16

Zizurkil · | Sagardo dastaketa | Plaza

16

Bardoze · 10:00 | Bertako baserritarren azoka | Plaza

16

Urbasa · 10:00 | Ibilbide Gidatua:Iturrien ibilbidea | Interpretazio Zentrua. Severino Borda, 25-26 Km. NA-178. P.N.

16

Gasteiz · 10:00 | Familientzako jarduera: Lautadako bira handia | Ataria: Paseo la Biosfera, 4

Arabako lautadatik bizikleta elektrikoan egindako ibilbide gidatua. Bizikleta elektrikoek eskaintzen diguten autonomia eta erosotasunari esker, ibilbidea inongo esfortzurik gabe burutu ahal izango da. Bidean zehar, balio kulturalez eta naturalez beteriko paisai ezberdinak ezagutuko ditugu. Hori gutxi balitz, Araban barrena doan ibilbide honetan aurkituko dugun biodibertsitateaz ere gozatuko dugu.

Ibilbidea bi etapatan banatuta egongo da, bidean zehar gaua pasatuz. Ostatua zein bi egunetarako manutentzioa prezioaren barne sartuko dira.

 

  • Norentzat: 1,50 m-tik gorakoak
  • Leku kopurua: 8
  • Izena ematea: udal webgunean
  • Prezioa: 90 €
  • Hizkuntza: ele bietan

 

16

Iruñea · 10:00 | Taldeentzako doako lantegiak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Elkarteei, kolektiboei, ludotekei eta abarri zuzenduriko udako jarduerak, euskaraz ala gaztelaniaz, 6 urtetik gorakoentzat.
 
  • Datak: abuztuaren 9,10,16,17,23 y 30 
  • Gutxieneko taldea: 8 pertsona
  • Publikoa: 6 urtetik aurrera
  • Iraupena: ordu eta erdi
  • Ordutegia: 10.00-11.30 eta 11.30-13.00
  • Hizkuntzak: euskeraz eta gaztelaniaz
  • Informazioa eta izen ematea: uztailaren 20tik aurrera
  • 948 149 804 / 948 420 984 edo museoeducacionambiental@pamplona.es

16

Langraiz Oka · 10:30 | Udareen Bedeinkazioaren jaia | Plaza

16

Abarzuza · 11:00 | Ibilbide gidatua: Irantzuko errekako kañoia | Irantzuko Monastegiko informazio gunean

16

Iranzu · 11:00 | Iranzu ibaiaren arroilara bisita eta kata | Iranzuko Monastegia

Visita guiada al Sendero Cañón del río Iranzu que se inicia junto al bellísimo Monasterio de Irantzu y que transcurre en ligero ascenso, por una zona de pastos, robles e impresionantes hayedos, pozas y aguas cristalinas. 


Bisita bukatzean kata egingo da gatz ekologikoekin Arronizko oliotan bustita eta Idiazabalgo Gazta Zaharrarekin, hauek bertako ardo eta urarekin lagunduta.

Prezioa: 7€

Sarrerak: http://www.tierrasdeiranzu.com/

16

Zarautz · 11:00 | Txotx esperientzia Arizia sagardotegian | Arizia Sagardotegia

Sagardotegira bisita gidatua. Sagardoa egiteko prozesua azalduko da eta amaieran sagardoaren eta bertako produktuen dastaketa egongo da. 
Prezioa 10 €.

16

Goizueta · 12:00 | Sagardo Eguna | Goizueta

16

Etxano · 12:00 | III.Artzai txakur arraza libreko lehiaketa | Etxano

16

Beasain · 16:30 | Talo taillerra | Igartzako Monumentu Multzoa

Informazioa: igartza@beasain.eus / 943 08 77 98

16

Gabiria · 19:00 | Sagardo Eguna | Gabiria

17

Aralar · | Aralarko pagadia, karts eta behatokiak | Aralar
  • Informazio gehiago: info@mirua.com/ 608560369

17

Aralar · | Aralarko pagadia, karts eta behatokiak | Aralar

Doako bisita.

Maila: Ertaina, 8km

Naturazaleak diren guztioi zuzenduta. barne hartzen dituzte: UIMLAko mendi gida, laguntza, kontsultak egiteko gida liburuak, EZ eta istripuetarako aseguruak eta antolakuntza teknikoa.

Plaza mugatuak, aldez aurretik eman behar da izena: MIRUA actividades de naturaleza. info@mirua.com / 608 560 369

17

Donostia · | Sagardo dastaketa | Sagues

17

Zarautz · 10:00 | Nekazaritza Ekologikoaren XXII. azoka | Lege Zaharren enparantza eta Zigordia kalea, Zarautz

17

Hendaia · 10:00 | Ezagutu Abbadia itsasotik, kayak ibilaldi gidatua | Abbadia

17

Zarautz · 11:00 | Garate-Santa Barbara artelatz basoan ibilbide gidatua | Garate

17

Sara · 16:30 | Ekoizle eta eskulan egileen azoka | Plaza

17

17

18

Areatza · | Atxala Trikuarrira bisita gidatua | Gorbeiako Parke Naturala

Bizkaiko Arkeologi Museoaren lankidetzaz.

Juan Carlos Lopez Quintana adituarekin Errakatxuetako Atxala Trikuarria eta bere ingurua bisitatuko dugu.

18

Lemoa · | Lemoatxeko aztarnategira bidita gidatua | Lemoa

18

Zeanuri · | Errekatxuetako Atxa trikuharria eta Gorbeiako Parketxea | Bizkaiko Arkeologi Museoa

Ibilbide arkeologikoa, Juan Carlos Lopez Quintana arkeologoaren laguntzarekin.

gorbeia.parke.naturala@bizkaia.eus

946 739 279

 

18

Etxauri · 09:00 | Ibilaldia Argaren ertzetik | Etxauri

18

Etxarri-Aranatz · 10:00 | Ibilaldi Gidatua: Milaka urteko haritzak | Etxarri-Aranatzeko kanpina

18

Errenteria · 10:00 | Ibilbide Gidatua: Lau Haizeta Parkea eta Txoritokietako Estazio Megalitikoa | San Marko Gotorlekua

Ibilbide gidatu hauen prezioa 2€-koa da pertsonako. 7 eta 16 urte artekoentzat, aldiz, 1€-koa eta 7 urtetik berakoentzat doan eskainiko dira.

Beharrezkoa da Errenteriako Turismo Bulegoan AURRETIK ERRESERBATZEA ibilbide gidatua egiteko, bai 943 494 521 telefonoan edota turismoa@oarsoaldea.eus posta elektronikoan ere. Turismo bulegoaren ordutegia: Uztaila eta abuztuan astelehenetik igandera 9:00-14:00 / 16:00-19:00. Gainontzekoetan, asteartetik larunbatera 10:00-14:00 / 16:00-18:00 eta igandetan 10:00-14:00.

18

Gasteiz · 11:00 | Familientzako jarduera: Hezeguneko ezkutuko biztanleak | Ataria: Paseo la Biosfera, 4
  • Norentzat: 4 eta 5 urte bitarteko haurrak
  • Leku kopurua: 12
  • Izena ematea: udal webgunean
  • Hizkuntza: ele bietan

18

Abarzuza · 11:00 | Ibilbide gidatua: Irantzuko errekako kañoia | Irantzuko Monastegiko informazio gunean

18

Iranzu · 11:00 | Iranzu ibaiaren arroilara bisita eta kata | Iranzuko Monastegia

Visita guiada al Sendero Cañón del río Iranzu que se inicia junto al bellísimo Monasterio de Irantzu y que transcurre en ligero ascenso, por una zona de pastos, robles e impresionantes hayedos, pozas y aguas cristalinas. 


Bisita bukatzean kata egingo da gatz ekologikoekin Arronizko oliotan bustita eta Idiazabalgo Gazta Zaharrarekin, hauek bertako ardo eta urarekin lagunduta.

Prezioa: 7€

Sarrerak: http://www.tierrasdeiranzu.com/

18

Gasteiz · 12:30 | Naturalistaren lantegia: Animalia urtarrak | Ataria: Paseo la Biosfera, 4
  • Norentzat: 6 eta 9 urte bitarteko haurrak
  • Leku kopurua: 12
  • Hizkuntza: ele bietan
  • Izen-ematea (ekainaren 26tik aurrera): izena emateko orria

18

Amaiur · 12:30 | XVII Txapel Jaurtiketa txapelketa | Plaza

18

Aia-Pagoeta · 13:00 | Erleen sekretuak | Iturraran Parketxea

Erleen mundu harrigarria ezagutzeko bisita gidatuak ( Uztaileko, Abuztuko eta Iraileko aste buruak) Iturrarango Erlategi Didaktikoan erlauntzen irekiera eta guzti.

  • Prezioak: Helduak: 6 €/ Umeak: 2 €

18

Gasteiz · 16:30 | Familientzako jarduera: Urtebetetzea naturaren erdian, Atarian | Ataria: Paseo la Biosfera, 4

Atariak, Salburuko interpretazio zentroak, urtebetetzea bertan ospatzea proposatzen dizu, eta arratsalde dibertigarria igarotzea. Lagunekin askaria hartu eta ingurumen-jardueretan parte hartu ahalko duzu, jolastuz ikasteko.

Azkar, apuntatu ezazu gure agendan zure urtebetetzearen eguna, hilaren hirugarren larunbatean gurekin batera ospatzeko. Animatu zaitez, zain gaituzu!

 

  • Norentzat: 6 eta 12 urte bitartekoak
  • Izena ematea: ataria@vitoria-gasteiz.org
  • Prezioa: 6,00 €, haur bakoitzeko
  • Hizkuntza: ele bietan

18

Busturia · 17:00 | Sasoiko tomatearen dastaketa | Urdaibai ekoetxea

 Bertoko tomate ezberdinak ezagutu eta dastatuko ditugu. Adina: 16 urtetik aurrera. Tarifa: 5€.

18

Gasteiz · 17:30 | Naturalistaren lantegia: Eguzkitan sugandila baten antzera | Ataria: Paseo la Biosfera, 4
  • Norentzat: 6 eta 9 urte bitarteko haurrak
  • Leku kopurua: 12
  • Hizkuntza: ele bietan
  • Izen-ematea (ekainaren 26tik aurrera): izena emateko orria

18

Gasteiz · 18:30 | Artium lorategira bisita gidatua | Artium

18

Aia-Pagoeta · 21:30 | Iturrarandik udarako zerura begirada! | Iturraran Parketxea

Abuztuaren 11ko ekitaldirako jende asko plazarik gabe gelditu denez, abuztuaren 18an, larunbata, hitzordu berri bat jartzea adostu dugu. Udarako Hirukia osatzen duten sasoiko 3 izar distiratsuenak ikustea aitzakitzat hartuz, naturan gau magiko batez gozatzeko aukera paregabea izango dugu Iturraran Parketxean (Pagoeta Natura Parkea) 21:30etatik aurrera. Cristóbal Hueso adituak, ikusgai dauden konstelazioak aipatuz, espazioan barna bisita gidatua burutzeko aukera emango digu.

* Bisita gaztelaniaz izango da

* Tarifa: helduak 5€ eta haurrak 3€

* Informazioa eta erreserbak: 943 83 53 89 - iturraran@gipuzkoamendizmendi.net

Hurrengoak

Abuztuak 17 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Zizkiñoko Kobazuloak | Bengolarreko parkinetik
Irailak 11 | Ordizia · | Euskal Jaietako Azoka | Ordiziako Azoka plazan
Irailak 14 | Gasteiz · | Nekazaritza Gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Irailak 21 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Irailak 21 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Zuhaitz Bereziak | Bengolarreko parkinetik
Urriak 19 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Urriak 19 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Galtzada | Bengolarreko parkinetik
Azaroak 13 | Donostia · 18:00 | International Gull Meeting | Ondarreta pasealekua 24
Azaroak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Azaroak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Arrato | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 21 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Errota Harriak 2 | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 24 | Ordizia · | Gabonetako Azoka Berezia | Ordizia
Urtarrilak 1 | Deba · | Idi probak | Deba
Urtarrilak 1 | Hendaia · | Natura eta Kultura ekimenak | Euskal Itsasbazterra
Urtarrilak 1 | Leintz-Gatzaga · 17:00 | Azkorena Eztia | Azkorena Nekazal Etxea
Urtarrilak 4 | Goierri · | Goierriko Txotx irekiera | Goierri
Urtarrilak 5 | Astigarraga · | Musik & Txotx Petritegi | Petritegi sagardotegia
Urtarrilak 5 | Gasteiz · 10:00 | Errege Ogia egiten ikasi | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 5 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Urtarrilak 7 | Oñati · | Ardiak kumatzeko eta gaztagintza ikastaroa | Artzain Eskola
Urtarrilak 8 | Hernani · 10:00 | Enpresaren kudeaketa | Iturolan Elkarlan Sorgunea
Urtarrilak 9 | Astigarraga · | Euskal Sagardoa, oinarrizko dastatzea txotx garaian, ikastaroa | Astigarraga
Urtarrilak 9 | Eibar · 18:00 | Afari Begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Urtarrilak 9 | Gasteiz · 19:00 | Naziaorteko sukaldaritza | Mamia,Calle Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 10 | Derio · | Abelgorriari buruzko ikastaro trinkoa | Derioko Nekazaritza Eskola
Urtarrilak 10 | Derio · | Hegaztizaintza: haragitarako eta erruteko hegaztiak, ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Urtarrilak 10 | Eibar · 17:00 | Pisua kontrolatzeko taldea | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Urtarrilak 11 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur etxea
Urtarrilak 11 | Gasteiz · 18:00 | Detox kaldo, zopa eta kremak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 11 | Iruñea · 18:00 | Familian egiteko lantegia zuk zeuk zeure eskuekin: Egin itzazu zeure gabonetako apaingarriak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Urtarrilak 11 | Azpeitia · 20:00 | Txotx irekiera jaialdia | Añota
Urtarrilak 12 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Foruen Plaza
Urtarrilak 12 | Usurbil · | Sagardohop | Astiazaran sagardotegia
Urtarrilak 12 | Derio · | Kapoiak lortzeko txitak zikiratzea, ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Urtarrilak 12 | Zubieta · | SagardoHop Txotxaren Irekiera | Iruin Sagardotegia
Urtarrilak 12 | Donostia · 10:30 | Baso txangoa familiartean | Uliako Interpretazio zentroa
Urtarrilak 12 | Donostia · 10:30 | Bihotz Inguru baso txangoak familiartean | Ulia Basoa
Urtarrilak 12 | Gasteiz · 11:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 12 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Urtarrilak 12 | Donostia · 17:00 | "Natura Change" erakusketara bisita gidatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Urtarrilak 13 | Sestao · | Nekazaritza-azoka | Sestao
Urtarrilak 13 | Lazkao · 10:00 | Astotxo Eguna | Lazkao
Urtarrilak 13 | Donostia · 10:00 | Zuntza edertzea, aberastea eta birziklatzea ikastaroa | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Urtarrilak 13 | Donostia · 10:00 | Zuntza birziklatzea, edertzea eta aberastea | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Urtarrilak 14 | Arkauti · | Zuhaitzak zutik daudenean neurtzeko eta kubikatzeko sistemak, ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Urtarrilak 14 | Derio · | Baratze unitate txikiak: tunela muntatzea eta ureztatze sistema ezartzea ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Urtarrilak 14 | Donostia · | Txoriak 3.0 Jantoki belaunaldi berria | Ulia Interpretazio Zentroa
Urtarrilak 14 | Donostia · | Uliategia | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Urtarrilak 14 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Urtarrilak 14 | Eibar · 17:00 | Pisuaren kontrola | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Urtarrilak 15 | Lezo · 09:00 | Ekonomia zirkularra | Kultur Aretoa
Urtarrilak 15 | Eibar · 10:00 | Neguko errezeta begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Urtarrilak 15 | Eibar · 10:00 | Neguko errezeta begetalak | Egogain 16
Urtarrilak 15 | Hernani · 10:00 | Marketinga, webguneak eta sare sozialen kudeaketa | Iturolan Elkarlan Sorgunea
Urtarrilak 15 | Zeberio · 10:00 | Artisau ogiaren prestakuntza | Zeberio
Urtarrilak 15 | Bermeo · 19:00 | 1912.urteko galarrena | Demiku Jubilatuen elkarteko lokalean
Urtarrilak 16 | Astigarraga · 12:00 | Txotx berri festa | Plaza
Urtarrilak 16 | Astigarraga · 12:00 | XXVI. Sagardo Berriaren Eguna 2019 | Sagardoetxea
Urtarrilak 16 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Urtarrilak 16 | Iruñea · 17:00 | Saskigintza-lantegia, gaztainondoz eta zumez | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Urtarrilak 16 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak II | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Urtarrilak 16 | Zeanuri · 18:00 | Basogintzaren inguruko jardunaldia | Eguzkiola Kultur Elkartean
Urtarrilak 16 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak | Egogain 16
Urtarrilak 16 | Bilbo · 19:00 | Artzituak | Labore Bilbao, Haro Plaza 3
Urtarrilak 17 | Trebiñu · | Arabako Txotx irekiera | Trebiñu
Urtarrilak 17 | Bilbo · 10:30 | Auzolana Sanfran ortuan | Mariaren Bihotza Plaza
Urtarrilak 17 | Zalla · 16:30 | Ate irekiak: Landabaso | Zalla
Urtarrilak 17 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Urtarrilak 17 | Zumaia · 18:30 | Zerua ezagutzen familientzako tailerra | Oxford aretoa
Urtarrilak 17 | Zeanuri · 19:00 | Basogintzaren inguruko jardunaldia | Eguzkiola Kultur Elkartean
Urtarrilak 17 | Bermeo · 20:00 | Kaitxo, espezialitate kafeak | Talako Punta
Urtarrilak 18 | Mungia · | Olatxuko laboreak Mungiako Azokan | Mungia
Urtarrilak 18 | Mungia · | Nekazaritza-azoka, San Antontxu | Mungia
Urtarrilak 18 | Gernika-Lumo · | Bazkari Herrikoia | Gernika-Lumo
Urtarrilak 18 | Eibar · | Basogintzaren kudeaketa proposamena | Arrate Kultur Elkartea
Urtarrilak 18 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Urtarrilak 18 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Urtarrilak 18 | Gasteiz · 17:30 | Gaztaindegia etxean | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 18 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Plazida Otaño Kultur gunean
Urtarrilak 18 | Zeanuri · 19:00 | Basogintzaren inguruko jardunaldia | Eguzkiola Kultur Elkartean
Urtarrilak 19 | Arrasate · | Zuhaitz eguna | Arrasate
Urtarrilak 19 | Iruñea · | Urteko lehen Auzolana | Piparrikan Jarauta, 5,
Urtarrilak 19 | Bilbo · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Bilbo
Urtarrilak 19 | Bilbo · | Olatxuko laboreak Bilboko Azokan | Areatzako Tinglatuetan
Urtarrilak 19 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Urtarrilak 19 | Ainiza Monjolose · 09:00 | EUSKAL HERRIKO LABORANTZA GANBARAK 14 URTE ! | EHLG-ko egoitza
Urtarrilak 19 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Urtarrilak 19 | Hondarribia · 09:30 | Fruta-arbolen inausketa eta zainketa | Endanea Garden
Urtarrilak 19 | Iruñea · 10:00 | Auzolana Piparrika Herri Baratzean | Piparrika Herri Baratzea
Urtarrilak 19 | Segura · 10:00 | Osasunaren autogestiorako tailerra | Kultur etxea
Urtarrilak 19 | Hendaia · 10:30 | Euskal Herriko erle beltza | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Urtarrilak 19 | Olarizu · 10:30 | Estanpatu zure landarea, zigiluen sorkuntza | Olarizuko Etxealdea
Urtarrilak 19 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Urtarrilak 19 | Santurtzi · 11:00 | Herri baratzeak | Mamariaga kulturgunean
Urtarrilak 19 | Muskiz · 11:30 | Eskola-jantoki eredu berri baten aldeko aldarrikapena | Muskiz
Urtarrilak 19 | Aiara · 12:00 | Haritz malatuari omenaldia | Haritz Malatua
Urtarrilak 19 | Ezkio · 16:30 | Marbling: Uretan margotzen | Igartubeiti Baserri Museoa
Urtarrilak 19 | Apinaiz · 18:00 | Gaztaionondoaren izurri eta gaixotasunaren inguruko prestakuntza | Apinaizko Gizarte Etxean
Urtarrilak 20 | Dima · | Azoka ekintza | Igitie Azoka
Urtarrilak 20 | Trebiñu · 09:30 | Arrieta mendira ibilaldi gidatua | Gasteizko mendatea
Urtarrilak 20 | Bilbo · 10:00 | Antxandan orietazioa | Artzandako funikular ondoko irristaketa pistan
Urtarrilak 20 | Apinaiz · 10:00 | Apinaizko gaztainondo sailaren ikustaldi teknikoa | Apinaizko Gizarte Etxean
Urtarrilak 20 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Urtarrilak 20 | Barakaldo · 11:00 | Barakaldo erdi arotik gaur egunera arte | Herriko Plaza
Urtarrilak 20 | Dima · 11:30 | Ihes Gela | Igitie Azokan
Urtarrilak 21 | Antzuola · | "Debagoienako pastoriek" | Antzuola
Urtarrilak 21 | Hendaia · | Erleak, polinizatzaileak eta pestizidak | Euskal erlaitzeko Etxea
Urtarrilak 21 | Zizurkil · | Sagarrondoaren kondaira | Plazida Otaño Kultur gunean
Urtarrilak 21 | Errenteria · | Euskal Itsasbazterran urperaketak | Xenpelar Aretoa
Urtarrilak 21 | Donostia · 06:00 | Ilargi eklipsearen behaketa | Aranzadi Zientzia Elkartea,Zorroagagaina 11
Urtarrilak 21 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Urtarrilak 21 | Huarte · 18:00 | Nafarroako somelierran batzarra | Don Carlos hotela
Urtarrilak 21 | Iruñea · 19:00 | Ardo dastaketa | Don Carlos Hotela
Urtarrilak 22 | Barasoain · 10:00 | Baldorban nitratoekiko zaurgarriak diren guneei buruzko jardunaldia | Kooperatiba
Urtarrilak 22 | Zamudio · 17:00 | Gym Berdeak | Zamudiotarren lorategia
Urtarrilak 22 | Usurbil · 19:00 | Andatzan egindako ikerketa arkeologikoaren emaitzen aurkezpena | Potxoenea
Urtarrilak 22 | Tutera · 19:00 | Nola murriztu kontsumoa eta faktura elektrikoa | "El molinar" Ingurumen zentroa
Urtarrilak 23 | Abadiño · 10:00 | Nola egin neguko produktuekin hartzigarriak | EHNE bulegoan
Urtarrilak 23 | Hendaia · 10:00 | Pedagogia Azsteazkenak | Cpie
Urtarrilak 23 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Urtarrilak 23 | Hendaia · 10:30 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT,Itsas-lerroa neguan | Cpie
Urtarrilak 23 | Zornotza · 11:00 | Bizkaiko Txotx irekiera | Uxarte Sagardotegia
Urtarrilak 23 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Urtarrilak 23 | Tutera · 17:00 | Birziklatutako kartoiekin egindako maskarak | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Urtarrilak 23 | Gasteiz · 18:30 | Txoko – Esne – Nutella Cookie-ak: Hau zoramena!! | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 23 | Donostia- · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Egia Kultur Etxea
Urtarrilak 24 | Irun · | “banka, energia edota telekomunikazio zerbitzu alternatiboak eskaintzen dituzten hainbat proiektu ezagutzeko | Lakaxita
Urtarrilak 24 | Gasteiz · 17:00 | Etxeko ogi integrala ama-orearekin | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 24 | Donostia · 18:00 | Bizitzaren jasangarritasuna Donostian, hitzaldia | Okendo Kultur Etxea
Urtarrilak 24 | Donostia · 18:00 | Bizitzaren jasangarritasuna Donostian | Okendo Kultur Etxea
Urtarrilak 24 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Urtarrilak 24 | Eibar · 19:00 | Basogintzaren kudeaketa proposamena | Arrate Kultur Elkartea
Urtarrilak 24 | Donostia · 19:00 | Sapiens ispiluaren aurrean | Liburutegi Nagusia, San Jeronimo z/g
Urtarrilak 25 | Iruñea · | Araizko Belar Kablearen erakusketa | Geltoki
Urtarrilak 25 | AINHICE-MONGELOS · 09:30 | Arbolaren betebeharra etxaldean eta landatze proiektua sortzea | EHLG
Urtarrilak 25 | Zalla · 10:00 | Ate irekiak:Fruta-arbolen inausketa eta fitosanitarioak | Frutagintzako Estazioa
Urtarrilak 25 | Hendaia · 14:00 | Etxepetteko Uhaldeak | Cpie
Urtarrilak 25 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur etxea
Urtarrilak 25 | Aritzala · 17:00 | II Agroekologikoa jardunaldiak 2018-2019 | Deirriko udala
Urtarrilak 25 | Gasteiz · 18:00 | Garagardo Byra-mamiaren dastaketa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 25 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Urtarrilak 25 | Olarizu · 18:00 | Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia | Olarizuko Etxealdea
Urtarrilak 25 | Elgoibar · 19:00 | Dolmenen ibilbidea | Kultur Etxea
Urtarrilak 25 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Urtarrilak 25 | Iruñea · 19:30 | Araizko Belar Kablearen erakusketa | Geltoki
Urtarrilak 25 | Ezpeleta · 20:00 | Irulegiko ardoen dastaketa | Ezpeleta
Urtarrilak 26 | Barakaldo · | San Bizente Nekazaritza-azoka | Barakaldo
Urtarrilak 26 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa | Legazpi 4
Urtarrilak 26 | Donostia · | Baso Eskola, hastapen tailerra | Ulia Interpretazio Zentroa
Urtarrilak 26 | Muxika · 09:30 | Bizkaiko Harizti handienaren landaketa saioa | Ibarruri
Urtarrilak 26 | Donostia · 10:00 | Perfumea egiten ikas ezazu | Davita, Legazpi 4, 1
Urtarrilak 26 | Burgi · 10:00 | Burgiko III.Topaketa | Burgi
Urtarrilak 26 | Donostia · 10:00 | Kosmetika Natural eta ekologikoa | Izartxuri, Prim 22 solairuartea, 4. atea
Urtarrilak 26 | Tolosa · 10:00 | Asteko menuaren antolaketa | Guki ekogunea
Urtarrilak 26 | Errenteria · 11:00 | Zuhaitz Landaketa | Gaztañoko Sorgunean
Urtarrilak 26 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Urtarrilak 26 | Loiu · 12:30 | Loiuko VIII:Nazioarteko Putxera lehiaketa | Loiu
Urtarrilak 26 | Ezkio · 16:30 | ARTO MALUTA | Igartubeiti Baserri Museoa
Urtarrilak 26 | Altzaga · 20:30 | Txotx irekiera Olagin | Olagi
Urtarrilak 27 | Donostia · | Baso Eskola, hastapen tailerra | Ulia Interpretazio Zentroa
Urtarrilak 27 | Bilbo · 10:00 | Zelan kozinatu neguko barazkiak? | Zohardia Kultur Txokoan; Errekalden
Urtarrilak 27 | Donostia · 10:00 | Kosmetika Natural eta ekologikoa | Izartxuri, Prim 22 solairuartea, 4. atea
Urtarrilak 27 | Ortuella · 10:00 | Erleen mundu harrigarria, tailerra | Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea
Urtarrilak 27 | Aia · 10:30 | Arraza anitzeko ganaduen V.enkantea | Aiako testaje-zentroa
Urtarrilak 27 | Barakaldo · 11:00 | Barakaldo erdi arotik gaur egunera arte | Herriko Plaza
Urtarrilak 27 | Atauri · 11:00 | Atauriko meategiak ezagutu nahi dituzu? | Atauriko zubia
Urtarrilak 27 | Kortezubi · 11:30 | Azken Domeka | Santimamiñen
Urtarrilak 27 | Zarautz · 12:00 | Sagardo Eguna | Plaza
Urtarrilak 27 | Donostia · 12:30 | Otsaileko zerua eta satelite artifizialak, zuzeneko saioa | Eureka Zientzia Museoa
Urtarrilak 27 | Eibar · 18:00 | Basogintzaren kudeaketa proposamena, "Gutik Zura" dokumentala | Arrate Kultur Elkartea
Urtarrilak 28 | Basauri · | Barazki frutazaintza | Mercabilbao. Ibarreta auzoa 1
Urtarrilak 28 | Arantzazu · | USTIATEGIAREN KUDEAKETA TEKNIKO-EKONOMIKOA ETA SEKTOREKO LAGUNTZA PLANGINTZAK | Artzain eskola, Gomiztegi Baserria
Urtarrilak 28 | Guardia · | MAHASTIZAINTZA EKOLOGIKOA. HASTAPENA | Hazi Araba
Urtarrilak 28 | Iruñea · | Faunaren jarraipen metodoak | Zientzia fakultatea, liburutegia
Urtarrilak 28 | Bilbo · 18:00 | Itsasontzietan tradiziozko trazaduraren sekretua | Alondigako Molla gelan
Urtarrilak 28 | Ondarroa · 18:30 | Zer gertatuko ote da gure itsasoan datozen urteotan? Hitzaldia | Beikozini
Urtarrilak 28 | Donostia · 19:00 | Zer ari da gertatzen Donostian. Botereak eta hirigintza politika. Hitzaldia | Koldo Mitxelena
Urtarrilak 29 | Tutera · 19:00 | Kontsumo aukera osasuntsuak eta arduratsuak.Kontsumo talde agroekologikoak | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Urtarrilak 29 | Bergara · 19:00 | Amiantoaren ondorioak | Irizar Jauregian
Urtarrilak 29 | Bilbo · 19:30 | Pasta ikastaroa | "El Txoko Nordisk" Barrenkale 26
Urtarrilak 30 | Donostia · | Sagardotegietan belaunaldi aldaketa. 1. jardunaldia | Hazi Gipuzkoa Zentroa
Urtarrilak 30 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur etxea
Urtarrilak 30 | Donostia · 18:30 | Kaioak identifikatzeko hastapen ikastaroa | Zorroagagaina 11
Urtarrilak 30 | Gasteiz · 18:30 | Mamiako ogi eta goxo dastaketa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 30 | Baiona · 18:30 | Otsokop bilkura publikoa | Lattre de Tassigny etorbidea 1
Urtarrilak 30 | Donostia · 19:00 | XVII Arkeologia Jardunaldia | San Telmo Museoa
Urtarrilak 30 | Beasain · 19:00 | Neguko zerealak | Granel dendan
Urtarrilak 30 | Larrabetzu · 19:30 | Gym Berdeak | Anguleri Kultur Etxea
Urtarrilak 31 | Basauri · | BARATZE-KULTIBOEN MANEIUA | Mercabilbao
Urtarrilak 31 | Gasteiz · | Euskadiko Ekoturismo II Foroa | Europa Jauregia
Urtarrilak 31 | Zestoa · 08:00 | Harakintza eta Haragikien elaborazioa izeneko ikastaroa | Urkaiko Baserritarren kooperatiba
Urtarrilak 31 | Zalla · 10:30 | Sukaldaritza beganoa | Joyce akademia
Urtarrilak 31 | Itziar · 12:00 | Landaola Sari banaketa | Burugorri eraikinean
Urtarrilak 31 | Gasteiz · 16:00 | zelake eta espelta ogiak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Urtarrilak 31 | Donostia · 18:00 | Bizitzaren jasangarritasuna Donostian | Okendo Kultur Etxea
Urtarrilak 31 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Urtarrilak 31 | Donostia · 19:00 | Europan azkenetakoa ehizatutako kobazuloetako lehoiaren inguruko errito prehistorikoak, Marian Cuetoren hitzaldia | San Telmo Museoa
Urtarrilak 31 | Tolosa · 19:30 | Amalur 2019: Asier Hilario - Harriz harri | Topic, Euskal Herria plaza, 1
Otsailak 1 | Amurrio · | Mahastizaintza | .
Otsailak 1 | Amurrio · | MAHASTIAREN INAUSKETA | Hazi Araba Zentroa
Otsailak 1 | Zalla · 10:00 | Mahasgintza eta enologia | Iturramako Civicoxean
Otsailak 1 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Otsailak 2 | Alfaro · | Zikunaren Eguna | Espainia Plaza
Otsailak 2 | Zamudio · | Nekazamudio | Kultur etxeko patioan
Otsailak 2 | Laudio · | Txerriari buruzko monografikoa. Nekazaritza eta eskulangintza. San Blas | Herriko Plaza
Otsailak 2 | Orozko · | Nazioarteko Hezeguneen eguna. | Gorbeiako Parke Naturala
Otsailak 2 | Busturia · 09:00 | Itsas hegaztien behaketa Matxitxakoko behatokitik | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Hondarribia · 09:30 | Fruta-arbolen inausketa eta zainketa | Endanea Garden
Otsailak 2 | Busturia · 10:00 | ANFIBIOAK ETA HEZEGUNEAK | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Otsailak 2 | Gasteiz · 10:00 | Pasta Freskoa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 2 | Getxo · 10:00 | Hezeguneen eguna | Bolue Hezegunean
Otsailak 2 | Donostia · 10:00 | Bizitzaren jasangarritasuna Donostian | Cristina Eneako Ingurumen baliabideen etxea
Otsailak 2 | Arrieta · 10:00 | Bertoko basoari tetekina atera ahal diogu? Nola? | Arrietako Plazan
Otsailak 2 | Hendaia · 10:30 | Txingudi badiaren Geologia eta Geomorfologia | Cpie
Otsailak 2 | Busturia · 10:30 | URDAIBAIKO HEZEGUNEAK: ZABOR BILKETA. LIBERA. SEO/Birdlife | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Irun · 10:30 | Lurringintza artesanala | Ficoba
Otsailak 2 | Irun · 10:30 | LURRIGINTZA ORGANIKO IKASTARO PROFESIONALA | Ficoba
Otsailak 2 | Deba · 11:00 | Familientzako orientazio martxa | Debako Paduratik, Errotazar
Otsailak 2 | Donostia · 11:00 | Auzolana, Uliako putzuen zindariak | Ulia Interpretazio Zentroa
Otsailak 2 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 2 | Deba · 11:00 | Orientazio martxa libera Debako paduretatik | Errotazar
Otsailak 2 | Bera · 11:30 | Sagar basatik sortutako landareak eta bertako barietate zaharrak . Hitzaldia Zubialde patxadak-en eskutik | Beralandeta
Otsailak 2 | Azpeitia · 12:00 | Azoka Plazako asmo berrien aurkezpena | Azoka Plaza
Otsailak 2 | Hendaia · 14:00 | Natura irteera: Negua txingudin pasatzen duten hegaztiak | Cpie
Otsailak 2 | Busturia · 16:00 | "BERPIZTU GURE HEZEGUNEA" TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Hendaia · 19:00 | Gaueko natura irteera: Euskal erlaitzeko gaueko misterioak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Otsailak 3 | Abadño · | Abadiñoko San Blas Azoka | Abadiño
Otsailak 3 | Alegria Dulantzi · | San Blas Feria | Alegria Dulantzi
Otsailak 3 | Alegria-Dulantzi · | San Blas Azoka. Eskulangintza eta gastronomikoa | Herriko Plaza
Otsailak 3 | Abadiño · | San Blas Azoka. Eskulangintza eta abeltzaintza | Herriko Plaza
Otsailak 3 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | Herriko Plaza
Otsailak 3 | Abadiño · | Urkiolara ibilaldia | Urkiolako Parke Naturala
Otsailak 3 | Busturia · | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 3 | Baiona · 09:00 | Bortizkeriarik gabeko ekintzari formakuntza | Biziren egoitza
Otsailak 3 | Busturia · 10:00 | ARGAZKILARITZA ETA HEZEGUNEAK | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 3 | Gautegiz Arteaga · 11:00 | Ate irekiak: Hezeguneen eguna | Urdaibai Bird Center
Otsailak 3 | Gaubea · 11:00 | Ekoileen Azoka | Gaubea
Otsailak 3 | Arrieta · 11:00 | Arrietako Azoka, hileko lehen domeka. | Plaza
Otsailak 3 | Busturia · 11:00 | FAMILIENTZAKO ORIENTAZIO MARTXA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 3 | Abadiño · 12:00 | Kontzentrazioa: Animalien askapena | Abadiño
Otsailak 3 | Busturia · 17:00 | "ORGANIK". UMEENTZAKO ANTZERKIA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 4 | Barakaldo · | Lorategiko landare basatiak erakusketaren irekiera | Ramon Rubial LOrategi Botanikoa
Otsailak 4 | Barakaldo · | Lorategiko Lore basatiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 4 | Bilbo · 18:30 | Ehun urteetako ikerketa arkeologiak Bizkaian | Ondare Aretoa. María Díaz de Haro 11, 1.a.
Otsailak 4 | Etxauri · 19:00 | Gerezien eguna antolatzeko bilera | Zakarias Jauregia
Otsailak 4 | Deba · 19:00 | Sendabelar ikastaroa | Debako Kultur Elkartean
Otsailak 4 | Zizurkil · 19:00 | Sagararte | Plazida Otaño Kultur gunean
Otsailak 5 | Ainiza Monjolose · 09:30 | Ardi esnedun hazle berrien taldea ren ikastaroa 3. aldikotz biltzen | Euskal Herriko Laborantza Ganbaran
Otsailak 5 | Arespalditza · 12:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Aialako Udala
Otsailak 5 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 5 | Corella · 17:00 | Bardeak orain dela 20 miloi urte | Corella
Otsailak 5 | Eibar · 18:00 | Neguko errezeta begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 5 | Laguardia · 18:30 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Arabar Errioxako Kuadrilla
Otsailak 5 | Iruñea · 18:30 | "Artzaina: tradizioari lotutako bizitza"erakusketaren aurkezpena | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 5 | Soraluze · 19:00 | Gipuzkoarako baso politika berri bat | Soraluzeko antzokian
Otsailak 6 | Hendaia · 10:00 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT, Marearteko goikaldeko habitatak | Cpie
Otsailak 6 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Otsailak 6 | Donostia · 10:30 | Italiako sukaldaritza | Tabakalera
Otsailak 6 | Larrabetzu · 17:00 | Gym Berdeak | Presa ondoko lorategian
Otsailak 6 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 6 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 7 | Tolosa · | Natura turismoa eta iraunkortasunaren VII.jardunaldia | Tolosa
Otsailak 7 | Gasteiz · | BASOTEK, basoko berrikuntza iraunkorra.Balio katearen lehen lankidetzak. | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 7 | Donostia · | Klima aldaketa, hau komeria. Erakusketa bat, bi esposizio | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 7 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Plaza
Otsailak 7 | Irun · 09:00 | Udalerrietan kontsumoa: Merkataritza elektronikoa eta banketxe zerbitzuak | Ficoba
Otsailak 7 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 7 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 7 | Santurtzi · 18:00 | Gazteentzako sukaldaritza tailerra | Mamariaga kulturgunean
Otsailak 7 | Gasteiz · 18:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 7 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 7 | Santutxu · 19:00 | Elikadura burujaberantz: begirada feminista bat | Labore Bilbao, Haro Plaza 3
Otsailak 7 | Zarautz · 19:30 | Zer ari da gertatzen pinuekin? | Antoniano aretoan
Otsailak 7 | Bilbo · 19:30 | Bertako basoa berreskuratzeko proposamena | Zohardia Kultur Elkartea, Peña Lemona Kalea, 2
Otsailak 8 | Tolosa · | Tolosaldeko Txotx irekiera | Zerkausian
Otsailak 8 | Bilbo · 18:30 | Plaza Hutsa, izen ematea | Bilboko La Bolsa
Otsailak 8 | Tolosa · 20:30 | 3. Txotx solidarioa | Zerkausia
Otsailak 9 | Durango · | Berdeago Nature | Landako Gunea
Otsailak 9 | Markina-Xemein · | Landare Azoka | Markina-Xemein
Otsailak 9 | Karrantza · | Mendi ibilaldia Ranero Altzara | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Otsailak 9 | Kuartango · | Oilagorra ehizatzearen argazki lehiaketa | Kuartango
Otsailak 9 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 9 | Itziar · 08:30 | Santaeskea | Itziarko plazatik
Otsailak 9 | Donostia · 09:00 | Aromaterapia ikastaroa | Izartxuri, Prim 22 solairuartea, 4. atea
Otsailak 9 | Gasteiz · 09:30 | Hezeguneen eguna, Mendixurretik ibilbidea | Armentiako San Prudentzio Basilika
Otsailak 9 | Zudaire · 10:00 | Inausketa ikastaro praktikoa: Sagarrondoa bereziki | Zudaire
Otsailak 9 | Gasteiz · 10:00 | Bidezko merkataritzaren produktuekin sukaldaritza | Hegoalde Gizarte etxeetan
Otsailak 9 | Donostia · 10:00 | Ornitologiari eta hegaztien jarraipenari buruzko hastapen ikastaroa | Ulia Interpretazio Zentroa
Otsailak 9 | Hendaia · 10:30 | Erle arrunta, basa espeziea Europan | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Otsailak 9 | Oiartzun · 10:30 | Bihotz Inguru Baso txangoak, Arditurrira irteera | Arditurriko Parketxea, Oiartzun
Otsailak 9 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 9 | Deierriko Udala · 12:00 | Garagardo dastaketa | Kaseten poligonoan
Otsailak 9 | Hendaia · 15:00 | Polinizatzaileei aterpea eraiki | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Otsailak 9 | Errenteria · 16:00 | Aromaterapia hastapen tailerra | Osika Ekodenda
Otsailak 9 | Portugalete · 18:30 | Plaza Hutsa, izen ematea | Merkatuan
Otsailak 10 | Gasteiz · 09:00 | Hezeguneen eguna, Pedroko Urandololo | Ataria, Salburua
Otsailak 10 | Zamudio · 09:30 | Etxaldeko emakumeon neguko auzolana | Baratzenean proiektua, eskola berriaren ondoan
Otsailak 10 | Gasteiz · 10:00 | Bidezko merkataritzaren produktuekin sukaldaritza | Judimendi Gizarte etxeetan
Otsailak 10 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 11 | Gasteiz · | Faunaren jarraipen metodoak | Farmazia fakultatea
Otsailak 11 | Leioa · | Faunaren jarraipen metodoak | Zientzia eta Teknologia fakultatea
Otsailak 11 | Errenteria · 16:00 | Sukaldaritza aromatikoa I | Osika Ekodenda
Otsailak 11 | Oñati · 18:00 | Gaua gauekoentzat | Kultur Etxea
Otsailak 12 | Ainiza Monjolose · 09:00 | VIVEA formakuntza | Laborantza Ganbara
Otsailak 12 | Lantaron · 10:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Lantaron
Otsailak 12 | Trebiñu · 16:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Udaletxea
Otsailak 12 | urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 12 | Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Otsailak 12 | Iruñea · 18:00 | ERREZETA TRADIZIONALAK | Geltoki
Otsailak 12 | Donostia · 18:30 | hondakin kudeaketa aintzindariez solasaldia | Aieteko Jauregia
Otsailak 12 | Oñati · 19:00 | Gaua ikuspuntu astronomikotik | Kultur Etxea
Otsailak 12 | Eskoriatza · 19:00 | Elikadurari buruz egunero entzuten ditugun mitoak eta gezurrak, hitzaldia | Zaldibar Antzokia
Otsailak 12 | Aranguren Bailara · 19:00 | Auzoko konposta | Kultur Etxea, Mutiloa
Otsailak 12 | Azkoitia · 19:00 | Natur zale guztientzako deialdia | Kultur Etxea
Otsailak 13 | Donapaleu · 09:00 | Belardien erabilera eta mantenua hobetzeko ikastaroa | Nekazaritza Ganbara
Otsailak 13 | Irun · 17:00 | Ingenieritza Genetikoa, Juan Canalesen hitzaldia | Argoiak Elkartea
Otsailak 13 | Aranguren Bailara · 17:30 | Tokian tokiko produktuak erostearen garrantzia, tailerra eta dastaketa | Kultur Etxea, Mutiloa
Otsailak 13 | Eibar · 18:00 | Gosari osasuntsuak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 13 | Hernani · 18:00 | Hazitegia egin eta zaintzeko tailer praktikoa | Karabeleko
Otsailak 13 | Gasteiz · 18:00 | Barazki Hazitegien tailerra | CETIC, C/ Castro Urdiales 10
Otsailak 13 | Errenteria · 19:00 | Baso Politika berria | Xenpelar Aretoa
Otsailak 13 | Oñati · 19:00 | Gaua Gauekoentzat, Joxerra Aihartzaren hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 13 | Oñati · 19:00 | Gaua gauekoentzat | Kultur Etxea
Otsailak 14 | Ainiza Monjolose · 09:30 | Hazkuntzarako bastimenduak, ikastaroa | Euskal Herriko Laborantza Ganbara-n
Otsailak 14 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 14 | Iruñea · 18:00 | Bizikotxo | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 14 | Zaldibar · 18:30 | Basogintza: eta orain zer? | Liburutegi zaharra
Otsailak 14 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen II | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 14 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 14 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen II | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 14 | Bermeo · 19:00 | Elikadura burujabetza | Nestor Barrenetxea Aretoa
Otsailak 14 | Irun · 19:30 | The Big Band Theory, Jon Amantegiren hitzaldia | Kabigorri Ateneoa
Otsailak 14 | Donapauleu · 20:15 | Zer janen dute gure haurrek? | Saint Louis gelan
Otsailak 15 | Tutera · 17:00 | Hazitegia eta hazien trukaketa | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Otsailak 15 | Oiartzun · 18:00 | Labore esnekiak | Labore Oarso
Otsailak 15 | Basauri · 19:00 | Kolore guztietako basoak | Dorretxean
Otsailak 16 | Bergara · | Landare Azoka | Bergara
Otsailak 16 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa | Legazpi 4
Otsailak 16 | Lesaka · 08:00 | Arbolaren Eguna | Gardelkopagoeta inguruan
Otsailak 16 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 16 | Azpeitia · 08:50 | Arroa Errekara mendi irteera | Arroabetik
Otsailak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Otsailak 16 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Otsailak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Frankisten frontea | Bengolarreko parkinetik
Otsailak 16 | Lasarte-oria · 09:30 | Txaldatxurreko lubakietara ibilbide gidatua | Okendo Plaza
Otsailak 16 | Zudaire · 10:00 | Inausketa ikastaro praktikoa: Sagarrondoa bereziki | Zudaire
Otsailak 16 | Izen-ematean zehaztuko da · 10:00 | Natura irteera: Euskal Itsasbazterrko geologia altxorrak: Hiri-geologia Donostian | Cpei
Otsailak 16 | Leitza · 10:00 | Zuhaitz lepatuen ingurunea ezagutzeko bisita gidatua, Migel Mari Elosegi biologoaren eskutik | Plaza
Otsailak 16 | Getxo · 10:30 | Ibilbide Gidatua: Gure kostaldeko hegaztiak | Getxoko Ingurumen Aretoan, Larrañazubi Auzoa 128
Otsailak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 16 | Arrasate · 11:00 | UKENDUA AZALAREN GAITZENDAKOa | Seber Altube Plaza
Otsailak 16 | Gasteiz · 11:30 | Lurraren kontserbazioari buruzko herritar zientzia jardunaldia | Ataria
Otsailak 16 | Ezkio · 16:30 | "olio lanpara" sorkuntza lantegia | Igartubeiti Baserri Museoa
Otsailak 16 | Tolosa · 16:30 | Birziklatu Azoka | Berdura Plaza
Otsailak 16 | Donostia · 17:00 | "Natura Change" erakusketara bisita gidatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 17 | Ibarruri · | Harizti handiena sortu nahi dugu | Ibarruri
Otsailak 17 | Abadiño · | Barazki pate eta mermelada tailerra | Urkiolako Parke Naturala
Otsailak 17 | Lazkao · 11:00 | Ate irekiak:Nondik dator esnea? | Iztueta Baserria, lazkaomendi
Otsailak 17 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Otsailak 17 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 17 | Ordizia · 11:00 | Haurrentzako sukalde tailerra | Elikaleku
Otsailak 17 | Elizondo · 11:30 | San Balendin jaiak | Elizondo
Otsailak 18 | Arguedas · | Ingurugiro Hezitzaile titulazioa | Sendaviva
Otsailak 18 | Arrasate · | Interpretazioa eta gidaritza inguru naturaletan, ikastarosa | Arrasate
Otsailak 18 | Iruñea · | Fruta Arbola hazidunak: sagarrondoa eta udareondoa Inaustegko lantegia, izen-ematea | Nekazaritza eta Basogintzako Ikastetxe Integratuan (Atarrabiako etorbidea, 55)
Otsailak 18 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Otsailak 18 | Balmaseda · 18:30 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 18 | Iruñea · 19:00 | Sake dastaketa | Don Carlos Hotela
Otsailak 18 | Aranguren Bailara · 19:00 | Elikadura eta ingurumena tailerra | Mutiloako Kultur etxea
Otsailak 18 | Aretxabaleta · 19:00 | "Erraiak,arbasoen ohiartzuna | Arkupe
Otsailak 19 | Arguedas · | Arrozaren jardunaldi teknikoa | Arguedas
Otsailak 19 | Barasoain · | Ongarri nitrogenatuen erabilera ikastaroa | Baldorba kooperatiba
Otsailak 19 | Gasteiz · | Izen ematea: Hiriko Baratze Ekologikoa, hastapen ikastaroa | Arabako Kanpusa
Otsailak 19 | Ariñez-Matauko · 10:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Ariñez-Matauko
Otsailak 19 | Gabiria · 15:00 | Sagarrondoei buruzko ikastaroa | Erbie Elkartea
Otsailak 19 | Agurain · 17:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Udaletxea
Otsailak 19 | Donostia · 17:30 | Osasuna elikaduraren bidez programatu daiteke? Eli Gallegoren Hitzaldia | Tomasene Kultur Etxea
Otsailak 19 | Donostia · 17:30 | Osasuna elikaduraren bidez programatu daiteke? Eli Gallegoren Hitzaldia | Tomasene Kultur Etxea
Otsailak 19 | Oñati · 19:00 | Lurraren historian zeharreko aldaketa globala: Nora goaz? | Kultur Etxea
Otsailak 19 | Oñati · 19:00 | Lurraren historian zeharreko aldaketa globala. Nora goaz? Estibaliz Apellanizen hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 19 | Asparrena · 19:00 | Egokitu Asparrena, Zirauntza ibaiari begira | Udaletxea
Otsailak 19 | Aretxabaleta · 19:00 | "Erraiak,arbasoen ohiartzuna | Arkupe
Otsailak 19 | Arrasate · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia Antzokia
Otsailak 20 | Hondarribia · 09:30 | Sagardotegietan erreleboa hartuko duen belaunaldiarekin jardunaldia | Zubieta Baserria
Otsailak 20 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko Landare bitxiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 20 | Hendaia · 14:30 | Erlauntza eta erleen onurak, zine-krakada familian | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 20 | Hendaia · 14:30 | Erlauntza eta erleen onurak | Cpei
Otsailak 20 | Ororbia · 15:00 | Laboreen gaitzak, jardunaldia | Orbalaiz kooperatiba
Otsailak 20 | Gabiria · 15:00 | Sagarrondoei buruzko ikastaroa | Erbie Elkartea
Otsailak 20 | Villabona · 19:00 | XXI.mendeko Euskal Herriko basogintzaren erronkak | Subijana Etxea
Otsailak 20 | Oñati · 19:00 | Antropozenoa. Gizakia lehen mailako eragile geologikoa | Kultur Etxea
Otsailak 20 | Oñati · 19:00 | Gizakia, lehen mailako eragile geologikoa. Jon Betanzosen hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 20 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 21 | Iruñea · | II Turismo Gastronomikoaren jaldunaldia | Navartour Azoka, Baluarte
Otsailak 21 | Ukar · 10:00 | Laboreen gaitzak, jardunaldia | Orbalaiz kooperatiba
Otsailak 21 | Donostia · 17:00 | Basalandereekin egindako xaboi ekologikoen tailerra | Tabakalera
Otsailak 21 | Bilbo · 18:00 | Zure baratzeko gabeziei, izurriteei eta gaixotasunei nola aurre egin | Mariaren Bihotza plaza
Otsailak 21 | Bermeo · 18:30 | Emakumea eta osasuna | Erroxape elkarteko lokalean
Otsailak 21 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 22 | Uztaritze · | Albaolari buruzko hitzaldia | Urbegi elkartea
Otsailak 22 | Arkauti · | Nire produktuak saltzeko marketing teknika, ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Otsailak 22 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 22 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko Landare bitxiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 22 | Aritzala · 17:00 | Lur bankuak:Lurzaidia eta Red Terrae, bi kasu praktiko | Deierriko Udala
Otsailak 22 | Barakaldo · 17:30 | Jakintza eta Zientzia Jardunaldiak | Clara Campoamor gizarte zentruan
Otsailak 22 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Otsailak 22 | Oiartzun · 18:00 | Maira Ogia | Labore Oarso
Otsailak 22 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Otsailak 22 | Balmaseda · 18:30 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 22 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Atxulondo tabernan
Otsailak 22 | Errenteria, Gaztaño Auzoan · 19:30 | "Aiako, Intxixua" liburuaren aurkezpena eta egilearekin solasaldia | Gaztañoko Auzo elkarteko lokal berrian
Otsailak 23 | Tolosa · | Zuhaitz Eguna | Tolosa
Otsailak 23 | Zeanuri · | Ardi ustiapen batera bisita | Zeanuri
Otsailak 23 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 23 | Lesaka · 08:00 | Arbolaren Eguna | Gardelkopagoeta inguruan
Otsailak 23 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 23 | Arrieta · 09:00 | Ibil-bilera:Bertoko basoak | Libaoko Plaza
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Tokiko frutarbolen banaketa | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Antzinako fruta-arbolen hazien banaketaak | Olarizu kalea z/g
Otsailak 23 | Olarizu · 10:00 | Euskal Herriko frutarbolen aldaera zaharren banaketa | Olarizuko etxaldea
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Sortaldeko oreak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 23 | Barakaldo · 10:00 | Barakaldoko gune naturalak | Landeta parkea
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Sortaldeko oreak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 23 | Aia-Pagoeta · 10:00 | Xaboien tailerra | Iturraran Parketxea
Otsailak 23 | Hendai · 10:30 | Erlea eta deagerpenak hizkuntza arloan | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Otsailak 23 | Hendaia · 10:30 | Erlea eta desagerpenak hizkuntza arloan, hitzaldi-performantzia Pierre Grangé Praderasen eskutik | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 23 | Hernani · 11:00 | XIII. Sagarlasterra Herri Lasterketa | Hernaniko Arraun elkartea
Otsailak 23 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 23 | Pasaia · 11:00 | Uliako itsas labarren ondarea ezagutzeko itsas ibilaldi gidatua | Mater Museoa
Otsailak 23 | Balmaseda · 11:00 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 23 | Ibarre · 11:00 | Egin zeure ohialezko boltsa berrerabiilgarria | Idoia Plaza
Otsailak 23 | Hendaia · 15:30 | Erleak idazle handien begietan irakurketaldiak | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 23 | Hendaia · 17:30 | irakurketaldiak: Erleak idazle handien begietatik | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Otsailak 23 | Barakaldo · 18:30 | Jakintza eta Zientzia Jardunaldiak | Clara Campoamor gizarte zentruan
Otsailak 23 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea,Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Otsailak 24 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 24 | Karrantza · 09:15 | Ibilbide gidatua: Errotarri harrobiak | karrantzako tren geltokian
Otsailak 24 | Donostia · 10:00 | Taller irekiak: Joskintza, moda eta birziklapena eta | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 24 | Hernani · 11:00 | Tokiko hazien tailerra | Kutxa Ekoguneko baratze parkean
Otsailak 24 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 24 | Balmaseda · 11:00 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 24 | Donostia · 12:30 | Martxoko zerua eta magnetosfera, hitzaldia | Eureka Zientzia Museoa
Otsailak 24 | Laudio · 12:30 | Basaratustea | San Joan, Larrazabal
Otsailak 25 | Guardia · | Mahastigintza ekologikoa, hastapen ikastaroa | Guardia
Otsailak 25 | Atarrabia · 09:00 | Sare sozialak lagunak, ez arerioak. Ikastaroa | INTIA
Otsailak 25 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Otsailak 25 | Oñati · 19:00 | Kolore guztietako basoak: Proposamenaren aurkezpena | Santa Ana antzokia
Otsailak 26 | Hendaia · 09:30 | Erlearen modura | Cpie
Otsailak 26 | Zizurkil · 11:00 | Baserritarron lan segurtasunari tinko ekinez | Fraisoro Nekazal Eskola
Otsailak 26 | Ezpeleta · 14:30 | Sukaldaritza tailerra | Biletxean, elizaren ondoan
Otsailak 26 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak II | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 26 | Tutera · 19:00 | Elikagai ekologikoak: Osasuna eta lurraren zaintza | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Otsailak 26 | Oñati · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur Etxea
Otsailak 27 | Ezpeleta · 14:30 | Sukaldaritza tailerrak | Biletxean, elizaren ondoan
Otsailak 27 | Iruñea · 17:00 | Fruta Arbola hazidunak: sagarrondoa eta udareondoa Inaustegko lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 27 | Donostia · 17:00 | Haziak ugaltzeko tailerra | Haziera Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 27 | Iruñea · 17:00 | FRUTA-ARBOLA HAZIDUNAK: SAGARRONDOA ETA UDAREONDOA: INAUSTEKO LANTEGIA | Nekazaritza eta Basogintzako Ikastetxe Integratua (Atarrabiako etorbidea, 55)
Otsailak 27 | Donostia · 19:00 | Garapen Jasangarrirako Helburuak. Mundua eraldatzeko 17 helburu | San Telmo Museoa
Otsailak 27 | Gasteiz · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Oihaneder euskararen Etxea
Otsailak 27 | Hondarribia · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur etxea
Otsailak 27 | Oñati · 19:00 | "Naturaren sekretua" dokumentala | Kultur Etxea
Otsailak 28 | Zalla · 10:30 | Algen sukaldaritza ikastaroa | Joyce akademia
Otsailak 28 | Errenteria · 16:00 | Landareekin bitxiak egiten ikasteko tailerra | Torrekua
Otsailak 28 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 28 | Azpeitia · 18:00 | Kimaketa ikastaroa | KIMU 1, Urrestila bidea z/g
Otsailak 28 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 28 | Iruñea · 18:30 | Kakao dastaketa | Geltoki
Martxoak 1 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 1 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 1 | Gasteiz · 18:00 | Udaberriko eta udako hazien banaketa | Olarizu kalea z/g
Martxoak 1 | Olarizu · 18:00 | Euskal Herriko hazien aldaera zaharren banaketa | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 1 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Egarri Tabernan
Martxoak 1 | Bergara · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Pol-Pol mendi elkartearen Aretoa, san Pedro kalea 10
Martxoak 1 | Etxalar · 19:30 | Landare basati jangarriak: olioak, ozpinak eta likoreak | Mokorreko Borda
Martxoak 2 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 2 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 2 | Arrieta · 10:00 | Batzar irekia:Bertoko basoari etekin atera ahal diogu? Nola? | Arrietako Plazan
Martxoak 2 | Azpeitia · 10:00 | Kimaketa ikastaroa | KIMU 1, Urrestila bidea z/g
Martxoak 2 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 2 | Hendaia · 10:30 | Hartzak eta euskara | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 2 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Trufaren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 3 | Gatika · | Basatostea | Udaletxeko plaza
Martxoak 3 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater
Martxoak 3 | Irun · 10:00 | Uretako hegazti negutarrak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 3 | Itsasondo · 10:00 | EHKOlektiboaren 12.topaketa | Itsasondoko Udaletxean
Martxoak 3 | Ortuella · 11:00 | Zuhaitz Eguna | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Martxoak 3 | Arrieta · 11:00 | Hileko lehenengo domekako Azoka | Arrieta
Martxoak 3 | Baigorri · 11:00 | Arno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Etxalar · 16:30 | Udazkeneko eta neguko landare basati jangarriak | Mokorreko Borda
Martxoak 3 | Baigorri · 18:00 | Garagarno dastaketa | Baigorri
Martxoak 3 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia
Martxoak 4 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 4 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 5 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 6 | Donostia · | Klima aldaketari buruzko Nazioarteko konferentzia | Kursaal elkargunea
Martxoak 6 | Hendaia · 10:00 | Natura eta geologia ondareari turismo eragileen sensibilizazioa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 6 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 6 | Irun · 17:30 | Gaueko harrapariak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 6 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Suedia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Donostia · | Txorieen identifikazioa kantuaren bitartez | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11
Martxoak 7 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 7 | Gasteiz · 18:00 | Pate begetalak: Ortua ogian igurtzia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 8 | Astigarraga · | Sagarrondo moreak Sagardoetxean | Sagardoetxea
Martxoak 8 | Pasaia · 11:00 | Eskola tailerra | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 9 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 9 | Oñati · 09:00 | Zuhaitz ferixia | Herriko plazan
Martxoak 9 | Baigorri · 09:00 | Euskal Herria elkar josiz | Baigorri
Martxoak 9 | Mendata · 10:00 | "Baso Bainuak" | Arratzuko San Tomas Apostoloaren Eliza
Martxoak 9 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 9 | Hendaia · 10:30 | Emakumeen bizi baldintzak mendeetan zehar | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 9 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 9 | Gasteiz · 11:00 | Sukaldaritza tailerrak: Risottoa, arroza kaldotxua eta thau arrozarissoto | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 9 | Andoain · 18:00 | Gosari eta askari ososuntsuak | Bastero Kultur Gunean
Martxoak 10 | Oñati · 09:30 | Non daude tximeletak? | Arriikrutzeko koben harrera-gunean
Martxoak 10 | Lezo · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Kantina Jaizkibelen, aparkalekuan
Martxoak 10 | Pasaia · 10:00 | Itsaso irteera | Mater Museoan (San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 11 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Martxoak 11 | Leioa · 18:00 | Irrati bidezko faunaren jarraipen ikastaroa | Zientzia eta Teknologia fakultatea
Martxoak 12 | Arbizu · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 12 | Irun · 17:00 | Bidasoko klima eta arroko fenomeno meterologikoak | Txingudi ekoetxea
Martxoak 13 | · | Izen-ematea: Film laburren Tailerra "Una cierta agromirada" | Madril
Martxoak 13 | Hendaia · 09:00 | Euskal Itsasbazterreko natura ondarea | Merkatuan, Errepublika plazan
Martxoak 13 | Lizarra · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udal Aretoan (Golem zaharra)
Martxoak 14 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 14 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 14 | Segura · 18:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Kultur Etxea
Martxoak 15 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 15 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 15 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Martxoak 15 | Nagore · 18:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Udaletxea
Martxoak 16 | Zornotza · | Agroekologia sinposioa | Barnetegian
Martxoak 16 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Martxoak 16 | Izen-ematean zehaztuko da · 09:30 | Udaberriko garbiketa handia Hendaiako itsasbazterrean | Hendaia
Martxoak 16 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Martxoak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Gorostiza | Bengolarreko parkinetik
Martxoak 16 | Zugaztieta · 10:00 | La Arboledako putzuetatik ibilbidea | La Arboledako aparkalekuan
Martxoak 16 | Hendaia · 10:30 | Artea eta erleak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 16 | Hendaia · 15:30 | Plonizazioa Erakusketa | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 17 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 17 | Oñati · 10:00 | Zuhaitz Eguna | Herriko plazan
Martxoak 17 | Berriz · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Udaletxean
Martxoak 17 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Martxoak 19 | Gasteiz · | UAGA, Batzar Nagusia | Uaga, Simón Bolívar plaza, 14 bajo
Martxoak 19 | Gueñes · | Jose Deunaren Azoka | Gueñes
Martxoak 19 | Gasteiz · 18:00 | Aintzinako barietateen hazien banaketa | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 20 | Arbizu · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Utzugane zentroa
Martxoak 20 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Martxoak 20 | Irun · 17:00 | Nola egiten dira behaketak eta iragarpen meterologikoak? | Txingudi ekoetxea
Martxoak 21 | Hendaia · 10:00 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT, Itsas trikuen galdera zorrotza | Cpie
Martxoak 21 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Hanburgesa begetalak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 22 | Kanbo · 14:00 | Natura irteera: Harizkazuia, baserri pedagokikoa | Cpie
Martxoak 22 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Martxoak 22 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Martxoak 23 | Etxalar · | Temazacal, Udaberriko ateaharrera | Mokorreko Borda
Martxoak 23 | Errenteria · | Landare Azoka | Errenteria
Martxoak 23 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 23 | Usurbil · 09:00 | “Sagarrondotik sagardora” ikastaro praktikoa | Potxoenea kultur Etxea, Irazu Kalea, 4
Martxoak 23 | Hendaia · 10:00 | CPIE Euskal Itsasbazterraren Biltzar Nagusia | Cpie
Martxoak 23 | Donostia · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Ametzagaina, Viveros Ducasse
Martxoak 23 | Elgoibar · 10:00 | Radiestesia eta Geometria hastapen ikastaroa | Aubixa, San Pedro Auzoa,Idotorbe
Martxoak 23 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 23 | Donostia · 11:00 | Uliako itsas labarren ondarea | Mater Museoan(San Pedroko ontzioraleku ondoan
Martxoak 23 | Hendaia · 14:30 | Natura irteera: Euskal Itsasabazterreko insektu polinizatzaileak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Martxoak 24 | Elgoibar · 09:30 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | IMH-ko aparkalekuan
Martxoak 25 | Derio · | Famili nekazaritzaren Nazioarteko VI.jardunaldia | Hotel Seminario Bilbao
Martxoak 26 | Ibarre · | Hegaztiak identifikatzen ikasten hasteko ikastaroa | Ibarre
Martxoak 26 | Elizondo · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Martxoak 27 | Irun · 17:30 | Hodei eta ekaitzen lantegia | Txingudi ekoetxea
Martxoak 28 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 29 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 29 | Zarautz · | Zarautz parrillan - Euskal Herriko parrilla txapelketa | Herriko Plaza
Martxoak 29 | Bilbo · 09:15 | Jasangarritasunerako hezkuntzako XXVII topaketa | Unamuno BHIko Areto Nagusian, Licenciado Poza 1
Martxoak 29 | Aritzala · 17:00 | Zer behar eta behar ditugu Deierrin? Nondik hasi? | Deierriko Udala
Martxoak 29 | Gasteiz · 17:00 | Etxeko ogi integrala ama-orearekin | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Martxoak 29 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Pasus Tabernan
Martxoak 29 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Martxoak 29 | Irun · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia Antzokia
Martxoak 30 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Martxoak 30 | Lasarte-Oria · | Landare Azoka | Lasarte-Oria
Martxoak 30 | Azpeitia · | Zuzenbide Pirinearraren II. Jardunaldia | Basabal Jauregian
Martxoak 30 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Martxoak 30 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Martxoak 30 | Kanbo · 14:00 | Erlea, onura ekartzen duen insektua | Cpei
Martxoak 31 | Navaridas · 10:00 | Auzolana: Mikrofaunaren kontserbazioa | Navaridaseko udaletxean
Martxoak 31 | Ortuella · 10:00 | ibilbide geologikoa | Ekoetxea-Meatzaldea, Peñas Negras
Apirilak 1 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 2 | Elizondo · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Apirilak 2 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 3 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Apirilak 3 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 4 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 5 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 5 | Errigoiti · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gaztelekuan
Apirilak 6 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Apirilak 6 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritza Gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Apirilak 6 | Iruñea · | FIVEbio, Nafarroako ardo ekologikoaren Azoka | Geltoki
Apirilak 6 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 7 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 9 | Lekunberri · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Plazaola
Apirilak 9 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 9 | Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Apirilak 10 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 11 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 12 | Tutera · | Barazkien goraipamen festa | Tutera
Apirilak 13 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Apirilak 13 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 13 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta Freskoa familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 15 | Iruñea · | Ecozine Film Festival | Iturramako Civicoxean
Apirilak 16 | Lekunberri · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Plazaola
Apirilak 18 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 19 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 20 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Primizar | Bengolarreko parkinetik
Apirilak 20 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 23 | Izize · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 24 | Ordizia · | Artzain Eguna | Ordizia
Apirilak 26 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Apirilak 26 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Apirilak 27 | Aia-Pagoeta · | Landare berezien Azoka | Iturraran Parketxea
Apirilak 27 | Aia-Pagoeta · | Landare berezien Azoka | Iturraran Parketxea
Apirilak 27 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 27 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Apirilak 27 | Errenteria · 16:00 | Udaberriko kosmentika naturala | Osina
Apirilak 27 | Arbeiza · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Usua Kultur Etxea
Apirilak 29 | Errenteria · 16:00 | Sukaldaritza aromatikoa II | Osika Ekodenda
Apirilak 30 | Izize · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 30 | Donostia · 10:15 | Ogiaren eta ore gazien tailerra | Tabakalera
Maiatzak 4 | Burgi · | Almadiaren Eguna | Burgi
Maiatzak 4 | Lezo · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gezala Auditorium
Maiatzak 6 | Urduliz · 17:00 | Iraultza sukaldean hasten da. Presta dezagun menua! | Gaztelekuan
Maiatzak 7 | Lesaka · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Maiatzak 8 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Maiatzak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola bihurtu erraz zail itxura duena, umeek gustura eta osasungarri jateko errezetak | Gaztelekuan
Maiatzak 10 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Maiatzak 11 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Maiatzak 11 | Ordizia · | Erdi Aro eguna | Ordizia
Maiatzak 12 | Ollaran · | Geologia 19 | Ollaran
Maiatzak 13 | Urduliz · 17:00 | Gastrobioaniztasuna: Nekazaritzako eta gastronomiako ondarea | gaz
Maiatzak 14 | Lesaka · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Cederna-Garalur
Maiatzak 14 | Urduliz · 17:00 | Pasta tailerra umeentzat | Gaztelekuan
Maiatzak 15 | Urduliz · 17:00 | Gastrobioaniztasuna: Nekazaritzako eta gastronomiako ondarea | Gaztelekuan
Maiatzak 18 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Maiatzak 18 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Maiatzak 18 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Murua | Bengolarreko parkinetik
Maiatzak 21 | Agoitz · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Udala
Maiatzak 28 | Agoitz · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Udala
Ekainak 5 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Ekainak 14 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Ekainak 15 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Ekainak 15 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Ekainak 15 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Errepublikanoen Frontea | Bengolarreko parkinetik
Ekainak 15 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Uztailak 20 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Uztailak 20 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Magdalena | Bengolarreko parkinetik