Ardia zintzarri jole barrenean, atarian elurra biharamunean

Bizi-baratzea

AGENDA

Hau denon artean egindako agenda bat da, landareen eta lurraren kulturaren ekitaldien meta. Zure ekitaldiaren zain gaude denok. Eman eta hartu.
MARTXOA

28

Bilbo · | Bilboko Azoka | Areatza

ESKUTARTIE. VIII. Udaberriko erakusketa eta salmenta.

Zarautz · | Garagardo azoka | Zarautz
Donostia · | Urgulleko zuhaitz ARTEan, tailerra | Urgulleko Natur Txokoa

 

Donostia · 18:30 | Ekozinemaldia | Udal liburutegi zaharreko sotoa
Maule-Lextarre · 20:30 | "Zéro Phyto, %100 Bio" filma | Maule Baitha zinema

Ondorengo egunetan

29

Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona

29

Bilbo · | Bilboko Azoka | Areatzako Portua

BASQUE FEST GOURMET. Euskadiko eskualde turistikoaren erakustokia, helburuen informazioarekin eta erakargarri enogastronomikoekin doako dastaketa expressak, tailerak eta jarduerak eta abar.

29

Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza

29

Hondarribia · 11:00 | Lore sorten oinarri<ko tailerra | Endanea Garden

29

Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria

29

Otxandio · 11:00 | Basoko Dunba, bisita gidatua | Udaletxea

29

Metaute · 11:00 | Boilurraren Museoan bisita gidatua | Boilurraren Museoa

Boilur Museoak Aste Santurako ekintza bereziak proposatzen ditu 8,00 eurogatik. Ostegun, ostiral, larunbat eta igandean 11:00etatik aurrera Metauteneko zentroan:
- Museoan bisita eta ikusentzuna.
- Txakurren bilaketa lanaren erakustaldia.
- Boilur zaporeko produktu dastaketa.
Informazio gehiago eta ERRESERBAK: 695 93 11 89

29

Aramaio, Oleta · 12:00 | Artzain egun batez | Atxeta gaztandegia

29

Gasteiz · 12:00 | Errituak eta ohiturak landako euskal gizartean | Arabako arte ederren museoan

29

Pasaia · 13:00 | Mater Itsasontziu-Museoan itsasora irteera | Pasaia

30

Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona

30

Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria

30

Zeanuri · 11:00 | Saldropoko Hezegunea eta Otzarretako pagadia bisita gidatua | Saldropo

30

Metaute · 11:00 | Boilurraren Museoan bisita gidatua | Boilurraren Museoa

Boilur Museoak Aste Santurako ekintza bereziak proposatzen ditu 8,00 eurogatik. Ostegun, ostiral, larunbat eta igandean 11:00etatik aurrera Metauteneko zentroan:
- Museoan bisita eta ikusentzuna.
- Txakurren bilaketa lanaren erakustaldia.
- Boilur zaporeko produktu dastaketa.
Informazio gehiago eta ERRESERBAK: 695 93 11 89

30

Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa

30

Muskiz · 12:00 | Burdinolaren erakustaldia | El Pobaleko burdinola
Martxoaren 30ean ostirala, bisitariek erakustaldi osoa (gabiaren abiaraztea eta sutegian forja tradizionalaren erakustaldia)
ikusteko aukera izango dute. Bisita gidatuak zein erakustaldia dohainik izango dira .

30

Santurtzi · 12:00 | Arrain enkantea | Santurtzi Itsasoa Museoa
Arrantza portura eta arrantzaleen kofradiara bisita gidatua antzinako arrain enkante alai batean parte hartzeko. Lekuko pertsonaiak ere gurekin etorriko dira.

30

Pasaia · 13:00 | Mater Itsasontziu-Museoan itsasora irteera | Pasaia

30

Baigorri · 14:00 | Baratze ekologikoa eta iraunkorra, ikastaroa | Eliza

Bio baratzean, nola egin konposta organiko on bat eta nola sortu taula iraunkor bat ? Bi baitezpadako sorkuntza baratze biologiko eta iraunkor batean. Tailer praktiko hunek lagunduko zaitu osagai onak hautatzen konposta on bat egiteko, lurra ongi elikatzeko. Baina, konposta meta bat egiteko manera desberdinak ikusiko ditugu ere bai... eta bat eraikiko dugu! Ondotik, ikusiko dugu nola egin lan artatze guttiago galdeginen duen, baina barazki edo lore biologiko uzta ederra eskeiniko duen taula iraunkor bat !
Baratzean ibiltzeko zapata edo bota pare bat beharko da. Ura edo edari bero thermos bat. Baratzegintzako eskularruak eta ahal bada aixturrak (sécateurs).
Hitz ordua 2etan Baigorriko elizan (gibeleko aparkalekuan). 5etan leku berdinera itzuliko gira.
Izen emaiteak beharrezkoak dira.
Prezio normala : 5 €/p -Prezio murriztua : 3 €/p.
-- CPIE PAYS BASQUE 64430 ST ETIENNE DE BAIGORRY TEL : 05 59 37 47 20 PORT : 06 14 88 70 21

31

Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona

31

Tolosa · | Tolosako Azoka | Tolosa

Karakol Saltsa. Barraskilo datatzea.

31

Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza

31

Donostia · | Hazi bonbak, haurrentzako tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea

31

Donostia · 08:30 | Perretxikoak ezagutzeko irteera mikologiko gidatua | Aranzadi Zientzia Elkartea

31

Oñati · 10:00 | Artzantzaren sekretuak, Arantzazuko Gomiztegiko Artzain Eskolan bisita gidatuak | Gomiztegi artzain eskola

31

Gaubea · 10:00 | Fruitu arbolen txertaketa eta inausketa tailerra | Valderejo Natura Parkeko Lalastrako Parketxea

31

Busturia, Urdaibai · 10:30 | PR: BI-174 Illuntzar. Urdaibaiko begiratoki bat | Ekoetxea, Urdaibai

31

Zegama · 10:30 | Orientazioa pausuz pausu, orientatzen ikasteko ibilaldia | Anduetza Parketxea

31

Hondarribia · 11:00 | Orkideen zainketa ikastaroa | Endanea Garden

31

Metaute · 11:00 | Boilurraren Museoan bisita gidatua | Boilurraren Museoa

Boilur Museoak Aste Santurako ekintza bereziak proposatzen ditu 8,00 eurogatik. Ostegun, ostiral, larunbat eta igandean 11:00etatik aurrera Metauteneko zentroan:
- Museoan bisita eta ikusentzuna.
- Txakurren bilaketa lanaren erakustaldia.
- Boilur zaporeko produktu dastaketa.
Informazio gehiago eta ERRESERBAK: 695 93 11 89

31

Busturia, Urdaibai · 11:00 | Kontserba ekologikoak egiteko tailerra | Ekoetxea, Urdaibai

Kontserba ekologikoen tailerra

Kontserba ekologikoen tailer honetan barazki kontserba desberdinak egiten ikasiko dugu. Teknika eta elaborazio ezberdinak prestatuko ditugu.

31

Santurtzi · 12:00 | Arrain enkantea | Santurtzi Itsasoa Museoa

Arrantza portura eta arrantzaleen kofradiara bisita gidatua antzinako arrain enkante alai batean parte hartzeko. Lekuko pertsonaiak ere gurekin etorriko dira.

31

Urkabuskaiz · 12:00 | Gorbeiako Garagardoa ezagutzeko bisita gidatua | Oiardo

31

Gasteiz · 12:00 | Kondairako Natura, bisita gidatua | Aranako Natur Zientzien Museoa

31

Pasaia · 13:00 | Mater Itsasontziu-Museoan itsasora irteera | Pasaia

31

Mungia · 16:30 | Emakumeak eta baserria tailerra | Izenaduba Basoa

31

Busturia, Urdaibai · 17:00 | Haurrentzako gaileta tailerra | Ekoetxea, Urdaibai

Txikientzako Gaileta tailerra

Etxeko txikienek gaileta gozo-gozoak egiten ikasiko dute, etxera eraman eta dastatzeko aukera izango dute bertan.

31

Araia · 19:00 | "Lepaketak, zuhaitzekin hitz egiten" Samuel Alvarezen hitzaldia | Andra Mari Aretoa

1

Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona

1

Etxebarri, Ibaizabal · | Bertako produktuen azoka, hileko lehen igandea | Herriko Plaza

1

Arrieta · | Hileko lehen domekako azoka | Plaza

1

Donostia · | Hazi bonbak, haurrentzako tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea

1

Bernedo · 10:00 | Bernedo: karobiak eta ikaztegiak, ibilbide gidatua. | Bernedo

1

Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria

1

Zeanuri · 11:00 | Artzain egun batez | Ipiñaburu gaztandegia

1

Metaute · 11:00 | Boilurraren Museoan bisita gidatua | Boilurraren Museoa

Boilur Museoak Aste Santurako ekintza bereziak proposatzen ditu 8,00 eurogatik. Ostegun, ostiral, larunbat eta igandean 11:00etatik aurrera Metauteneko zentroan:
- Museoan bisita eta ikusentzuna.
- Txakurren bilaketa lanaren erakustaldia.
- Boilur zaporeko produktu dastaketa.
Informazio gehiago eta ERRESERBAK: 695 93 11 89

1

Donostia · 12:00 | MerkaDabadillo, 2. eskuko azoka | Daba Daba

2

Zarautz · | Garagardo azoka | Zarautz

2

Aramaio, Ulibarri · 11:00 | Erlezain egun batez | Aldeko eztia

2

Zeanuri · 11:00 | Basoko Dunba, bisita gidatua | Zeanuri

2

Pasaia · 11:00 | Arrain lonja, bisita gidatua | Mater Museoa

3

Etxalar · | Sendabelar ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda

3

Donostia · | Euskal Herriko bizimodu tradizionala. Zientzia tailerrak haurrentzat | Aranzadi Zientzia Elkartea

3

Ainiza-Monjolose · 09:30 | Arditegi edo behitegi bat eraiki edo hobetu, ardi esnedun eta haragitako behi hazkuntzan ikastaroa | EHLG
Bastimendu eraikitze edo hobetze proiektua duten ardi esnedun eta haragitako behi hazleeri idekia da Vivea formakuntza hau.
Parte teorikoa goizean eta etxalde bisita arratsaldean (arditegi eta behitegi bat ikusteko).
 
Izen emaitea : Clémentine Rolland, 05 59 37 18 82

3

Donostia · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza eta zerbitzuak | Kutxa Ekogunea Parkea

3

Eibar · 18:30 | Sukaldaritza tailera + dastaketa, osasun holistikoan eta elikadura energetikoan aditua den Garbiñe Etxanizen eskutik | Agifes

4

Bergara · | Eguazteneko azoka, baserritarren produktuak, bertakoak eta sasoikoak | Oxirondoko azoka

4

Donostia · | Hegaztien bitxikeriak ezagutu nahi? Zientzia tailerrak haurrentzat | Aranzadi Zientzia Elkartea

4

Aniz - Baztan · 11:00 | Esne-behian hazkuntza eta esnekiak, bisita gidatua | Jauregia Esnekiak

4

Beasain · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkean

Hurrengoak

Apirilak 1 | Donostia · | Tuterako Barazkien feria Donostian | Bulebarra
Apirilak 1 | Bilbo · | Nekazaritza ikastaroa | Edificio Albia II San Vicente 8 - 9º izda
Apirilak 1 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 1 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 1 | Olite · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Udaletxea
Apirilak 1 | Olite · 17:30 | Nekazaritza ekologikoa: Lurra, ongarriketa eta biodibertitatea | Udaletxea
Apirilak 1 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Apirilak 2 | Abadiño · | Agroekologia ikastaroa: Lurra lantzeko, ikasteko eta bizitzeko era ezberdin bat | EHNE Bizkaiaren egoitza
Apirilak 2 | Elizondo · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Arizkunenea Kultur Etxean
Apirilak 2 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 2 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 2 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 3 | Gasteiz · | Hawaiiko sukaldaritza tailerra | Mamia
Apirilak 3 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Apirilak 3 | Lizarra · 10:30 | Biosegurtasuna txerri hazkuntzan ikastaroa | Montejurra mankomunitatea
Apirilak 3 | Dima · 15:00 | Artzain txakurren trebatze ikastaroa | Dima
Apirilak 3 | Arketas · 16:00 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 3 | Arketas · 16:00 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez eskola
Apirilak 3 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 3 | Tafalla · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Kulturgunean
Apirilak 3 | Azkoitia · 18:00 | INFUSIOEN TAILERRA | KULTUR ETXEA
Apirilak 3 | Usurbil · 18:30 | Aintzinako obra maisuen logika, bizitzarako geometria hitzaldia | Potxonea kultur etxea
Apirilak 3 | Azpeitia · 19:00 | Artxara Kooperatibako bazkideon batzarra | Azoka Plaza
Apirilak 3 | Iruñea · 19:30 | Elikatzen jakitearen artea | Civivox Condestable
Apirilak 4 | Gasteiz · | Bide Berdeei buruzko Europako VI.konferentzia | Europa Biltzar Jauregian
Apirilak 4 | Zerain · | Gazta tour | Garoa gaztak
Apirilak 4 | Zaldibia · 09:30 | Mahastizaintza Ekologikoa: Mildiu Kudeaketa II, Kobre erabilera nola optimizatu | Goizane eraikina
Apirilak 4 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 4 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 4 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Apirilak 4 | Gernika-Lumo · 17:00 | Makinarwia txikiaren erabilera eta mantenimentua ikastaroa | Astra
Apirilak 4 | Gasteiz · 17:00 | Zure bagete ogia egiten ikasi, ikastaroa | Mamia
Apirilak 4 | Aibar · 18:00 | Lurzoruaren erabilera,ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna | Gabriel Valentin eskola publikoa
Apirilak 4 | Agurain · 19:00 | Hestebeten dastaketa azaldua | Jai Alai taberna, nagusia 26
Apirilak 4 | Zarautz · 19:00 | Sendabelarren ikastaroa | Merkatu plaza (goikaldea)
Apirilak 4 | Bilbo · 19:30 | Ezagutzen al duzu asiar erlea? | Sanfran ortua
Apirilak 4 | Iruñea · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Peña Alegria
Apirilak 4 | Iruñea · 21:00 | Loreak lantzeko alorraren aurkezpena | Krispilak Hiri Baratzea
Apirilak 5 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 5 | Iruñea · | Lorategi berriak ezagutzera | Iruñea, Civivox Iturrama lorategietan
Apirilak 5 | Kanpezu · | Ate irekiak Ibernalon | Ibernalo
Apirilak 5 | Zizurkil · 11:00 | Baserritarrak eta politikariak auzolanean mahai ingurua | Fraisoro Eskola
Apirilak 5 | Donostia · 18:00 | Klima aldaketa marraztuz | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 5 | Iruñea · 18:00 | Ardoaren festa | Baluarte
Apirilak 5 | Ordizia · 18:00 | Lore eta kimu jangarriak ikastaroa | Herri baratzeak
Apirilak 5 | Ortuella · 19:00 | Elikadura Subiranotasuna mehatzaldean | Kultur Etxea
Apirilak 5 | Oiartzun · 19:00 | Sendabelarrak taldearen aurkezpena Labore Oarson | Labore
Apirilak 5 | Lezo · 19:00 | Entsalada lehiaketa | Saldise Plaza
Apirilak 5 | Errigoiti · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gaztelekuan
Apirilak 6 | Areatza · | Herritarren zientzian hasteko tresnak | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Apirilak 6 | Basauri · | Ate irekiak: La Gilda del Norte | La Gilda Del Norte,Erreka Bazterrak, pab. 5 Pol. Ind. Artunduaga.
Apirilak 6 | Mutriku · | Berdel Eguna | Mutriku
Apirilak 6 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritza Gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Apirilak 6 | Iruñea · | FIVEbio, Nafarroako ardo ekologikoaren Azoka | Geltoki
Apirilak 6 | Gasteiz · | Nekazaritzako Azoka Gardena | Uaga, Simón Bolívar plaza, 14 bajo
Apirilak 6 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa:Krema hidratzailea | Davita, Legazpi 4, 1
Apirilak 6 | Baztan · 07:00 | I.Baztango heriotzik gabeko erbi errestu lehiaketa | Baztango ehiza kirol elkartean
Apirilak 6 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 6 | Baiona · 09:00 | Ipar Euskal Herriko klima plana | Baionako Arte Hirian
Apirilak 6 | Hondarribia · 09:30 | Soropilaren zaintza ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 6 | Zarautz · 10:00 | Udaberriko Lore eta Landareen IV. Azoka | Zigordia Kalea
Apirilak 6 | Urduliz · 10:00 | Uribe Gastrofest 2019 | Urduliz
Apirilak 6 | Araia · 10:00 | Hegazti harkaiztarren behaketa | Aizkorri-Aratz parketxea
Apirilak 6 | Atxondo · 10:00 | Hileroko Kultura eta Ekonomia Feminista | Biezko Baserria
Apirilak 6 | Galdames · 10:30 | III.Euskal Jaia, Artisautza eta Bizkaiko ekoizleen azoka | Galdames
Apirilak 6 | Gasteiz · 10:30 | Kroketak egiteko ikastaroa | Mamia
Apirilak 6 | Oianleku · 10:30 | JolasMENDI baso txangoak familiartean | Aiako Harria
Apirilak 6 | Anoeta · 11:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola dago Anoetakop basoa? | Gaztetxean
Apirilak 6 | Hondarribia · 11:00 | Lore koroak eta burugainekoak, ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 6 | Abellaneda · 11:30 | Txakolin lehiaketa | Enkarterrietako Museoa
Apirilak 6 | Galdames · 11:30 | Ortu bertikala eta belak eta xaboiak | Galdames
Apirilak 6 | Iruñea · 11:30 | Hartzituen tailerra | Geltoki
Apirilak 6 | Iruñea · 13:00 | Olio ekologikoen dastaketa | Geltoki
Apirilak 6 | Leza · 19:30 | Txandriotarren upategira bisita gidatua | Txandio Upategia
Apirilak 7 | Ararrabia · | Nafarroako rellenoaren XIII kapitulua | Plaza
Apirilak 7 | Iruñea · | Nafarroako IV Azoka Ekologikoa | Geltoki
Apirilak 7 | Eltziego · | Ardogintzari buruzko mintegia | Marques de Riscal Upategian
Apirilak 7 | Abadiño · | Badakizu zein bizidun dauden uraren inguruan? | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 7 | Hondarribia · 10:30 | Balkoi loretuak, ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 7 | Aduna · 12:00 | Sagardo eta pintxo dastaketa | Plaza
Apirilak 8 | Ezkio · | Igartubeitiko baratzea eta ingurunea apirilean | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 8 | Arrasate · | Produktu fitosanitarioen erabilea ikastaroa | Etxaluze
Apirilak 8 | Atarrabia · | Hastapenak apikulturan | Ilundain
Apirilak 8 | Tutera · | Nafarroako barazkien IV jardunaldia | Tutera
Apirilak 8 | Eltziego · | Ardogintzari buruzko mintegia | Marques de Riscal Upategian
Apirilak 8 | Aranguren · | Ingurumenaren astea | Arangurengo ibarrean
Apirilak 8 | Ezkio · | AREAGO. "ISTORIOAK BELARRIETARA" V. Kontakizun Laburren Lehiaketa | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 8 | Arketas · | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Sancho Ramirez
Apirilak 8 | Barasoain · 10:00 | Kontserbazioko nekazaritza ikastaroa | Baldorba kooperatiba
Apirilak 8 | Barasoain · 10:00 | Kontserbazio nekazaritza: oraina eta geroa | Valdorba kooperatiba
Apirilak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 8 | Tutera · 17:00 | Nafarroako barazkien batzarra | UNED
Apirilak 8 | Olite · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Udaletxea
Apirilak 9 | Doneztebe · | Txerri aziendaren biosegurtasuna | Juansenea Etxea, INTIA
Apirilak 9 | Sara · | Euskal Bixkotxaren Museoaren irekiera | Museoa
Apirilak 9 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 9 | Lekunberri · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Plazaola
Apirilak 9 | Sara · 10:30 | Euskal Bozkotxaren Museoaren aurkezpena | Euskal Bizkotxaren Museoa
Apirilak 9 | Gasteiz · 11:00 | Arabako Kanpuseko Tailer agroekologikoa | Hezkuntza eta Kirol Fakultatearen kanpoalldean
Apirilak 9 | Buñuel · 12:00 | Nafarroako lehen zainzuriaren IX: dastaketa | .
Apirilak 9 | Zizurkil · 15:30 | Paisaiatik mahaira:sukaldaritza basalandareekin | Fraisoro Nekazal Eskola
Apirilak 9 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 9 | Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Apirilak 9 | Tutera · 17:30 | "Saguxarrak"baratzaren eta errekaren aliatua | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Apirilak 9 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 10 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 10 | Laguardia · | "Viñadiversidad" Jardunaldia | Villa Lucia Zentruan
Apirilak 10 | Larraga · 09:30 | Olabidetan belar txarren kudeaketa | Olibadia
Apirilak 10 | Donostia · 16:45 | Lurraldeko emakume defendatzaileak | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 10 | Donostia · 16:45 | Chiapaseko emakumeak lurraldeko arazo ekologikoen aurrean, hitzaldia | Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 10 | Urduliz · 17:00 | Nola egin barazki kontserbak: Bete zure jakitokia kalitatezko produktuak erabiliz | Gaztelekuan
Apirilak 10 | Tafalla · 17:30 | Nekazal Ekologiaz ikastaroa | Kulturgunean
Apirilak 10 | Noain · 18:30 | Nola aurreztu energia | Lorenea
Apirilak 11 | Elizondo · | Biosegurtasuna txerri aziendetan | Kultur etxea
Apirilak 11 | Bilbo · | Bizitzak eta lurraldeak | Bizkaia Aretoa UPV/EHU Avenida Abandoibara, 3
Apirilak 11 | Eskoriatza · | Ostegun ekintzaileak: urismo jasangarriaren inguruan zure eskeintzaren balorea aurkitu. | Gorosarri egoitzan
Apirilak 11 | Eibar · 09:00 | Ekonomia zirkularrari, jasangarritasunari eta ekintzailetza berdeari eskeinitako foroa | Portalea
Apirilak 11 | Cadreita · 10:00 | Tomatearen izurriteak | INTIA
Apirilak 11 | Urduliz · 17:00 | Zerealen dastaketa | Gaztelekuan
Apirilak 11 | Iruñea · 17:45 | Aralar, Mundua leku den lurra filmaren emanaldia | Golem
Apirilak 11 | Gasteiz · 18:00 | Kalabazin eta limoi bizkotxoa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 11 | Ajangiz · 19:00 | Basoei buruzko hitzaldia | Ajangizko Kultur Etxean
Apirilak 11 | Gasteiz · 19:00 | Esnea eta esnekiak, neolitoko bioteknologiatik gaur egungora, hitzaldia | Ataria
Apirilak 11 | Gasteiz · 19:00 | Berdeguneak, leku isilak, jarduna | Ataria
Apirilak 11 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla"
Apirilak 12 | Abadiño · | Urkiolako zerua gauez | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 12 | Urkiola · | Urkiolako zerua gauez | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 12 | Bilbo · | IX. Udaberriko artisautza azoka. | Areatzako pasealekua
Apirilak 12 | Laudio · | Dolumin Ostiral Azoka | Laudio
Apirilak 12 | Laudio · | Dolumin ostirala. Abeltzaintza | Plaza
Apirilak 12 | Arkaute · | Geroa Gaur | Arkauteko zalditegian
Apirilak 12 | Iruñea · | Ardoaren festa | Irunea
Apirilak 12 | Tutera · | Barazkien goraipamen festa | Tutera
Apirilak 12 | Gasteiz · 17:00 | Ogi italiarrak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 12 | Tutera · 17:30 | Konpost Tailerra | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Apirilak 12 | Anoeta · 18:00 | Anoeta baserritik elikatzen:Nola behar du izan baso ereduak? | Gaztetxean
Apirilak 12 | Gasteiz · 18:00 | Siukaldaritza lantegia, sasoiko barazkiekin | Ataria
Apirilak 12 | Gorbeia · 20:00 | Anfibioak ikusi eta entzuteko gaueko mendi irteera | Sarriako Parketxea
Apirilak 12 | Gasteiz · 20:00 | Malagako ardoen dastaketa | Vinosfera ardotegia, (Rafael Alberti, 24)
Apirilak 12 | Gasteiz · 21:00 | Zeruaren behaketa, Zer ikusi dezakegu udaberri-udako zeruan? Ibilaldi gidatua | Ataria
Apirilak 12 | Donostia · 21:30 | Zeruko gau behaketa, astronomia behatokitik | Eureka Zientzia Museoa
Apirilak 13 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Apirilak 13 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Apirilak 13 | Zieko · | Lore eta ortuaren azoka | Zieko
Apirilak 13 | Zieko · | Lore eta ortuaren azoka | Plaza
Apirilak 13 | Bergara · | Erramu Azoka | plaza
Apirilak 13 | Tolosa · | ARDO TXURI TXOKOA. III. edizioa | Plaza
Apirilak 13 | Lerin · | Alepo pinuaren muga naturera bisita gidatua | Lerin
Apirilak 13 | Lezo · | Trekking Jaizkibel | Jaizkibel
Apirilak 13 | Bergara · | Euskal Sagardoa dastaketa | Plaza
Apirilak 13 | Zubieta, Donostia · | Txakurren kirol obedientzia lehiaketa | Xuhakan elkartea, Bugati
Apirilak 13 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 13 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Apirilak 13 | Usurbil · 09:30 | Bartzezaintza ekologikoaren oinarriak | Usurbilgo Baratze Parkea
Apirilak 13 | Hondarribia · 09:30 | IZURRITEAK, PREBENTZIOA AUKERARIK ONENA | Endanea Garden
Apirilak 13 | Usurbil · 09:30 | baratzezaintza ekologikoaren oinarria | Herri baratzeak
Apirilak 13 | Hernani · 10:00 | Honela kutsatzen dute erraustegi modernoenek, <abel Arkenbouten hitzaldia | Biteri Kultur Etxea
Apirilak 13 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Landare Azoka | Cataluña Plaza
Apirilak 13 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Apirilak 13 | Cabanillas · 10:00 | Cabanillaseko alkatxofaren eta zainzuriaren 4.go Eguna | Plaza
Apirilak 13 | Ezkio · 10:00 | Kirikoketa tailerra | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta frskoa umeentzako | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 13 | Hondarribia · 10:30 | Hiri Baratzea | Endanea Garden
Apirilak 13 | Gasteiz · 10:30 | Pasta Freskoa familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 13 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: barazkiak | Saldias
Apirilak 13 | Naoian · 10:30 | Baker Ogia | Lorenea
Apirilak 13 | Jatabe · 11:00 | Jatabeko garia, hitzaldia | Nekazal kultur etxea
Apirilak 13 | Arrieta · 11:00 | Lurzorua ezagutzen | Arrieta
Apirilak 13 | Gasteiz · 11:00 | Eguneko tximeleten identifikazio ikastaroa | Ataria
Apirilak 13 | Gasteiz · 11:30 | Hezeguneko biztanle sekretuak, tailerra | Ataria
Apirilak 13 | Olaberria · 16:00 | Ukendu Ikastaroa | Olaberria
Apirilak 13 | Ezkio · 16:30 | Igartubeiti irudikatzen | Igartubeiti Baserri Museoa
Apirilak 13 | Gasteiz · 17:30 | Naturalisten lantegia | Ataria
Apirilak 14 | Aia · | Txakolinaren Eguna | Plaza
Apirilak 14 | Karrantza · | Anamnse kultur eta ingurumen proiektura bisita | Armañon parketxea,Ranero auzoa z/g
Apirilak 14 | Zubieta, Donostia · | Txakurren soziabilizazio lehiaketa | Xuhakan elkartea, Bugati
Apirilak 14 | Zaldibia · 10:00 | Zaldiekin coaching tailerrra | Alarpe zalditegia
Apirilak 14 | Donostia · 10:00 | Zuntz-tapiz-oihal artea | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 14 | GATIKA · 10:30 | TRUK, hazi, landare eta zuhaixken trukea | GATIKAKO PLAZA
Apirilak 14 | Hondarribia · 10:30 | Haurrentzat hazitegi tailerra | Endanea Garden
Apirilak 14 | Gatika · 12:00 | Erleak eta polinizazioa hitzaldia | Kultur etxea
Apirilak 14 | Gatika · 13:00 | Bertoko haziak ekoizten tailerra | Plaza
Apirilak 14 | Gasteiz · 17:30 | Ixiltasunaren melodiak jarduna | Ataria
Apirilak 15 | Iruñea · | Deialdia:Egonaldi Artistikoa | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Iruñea · | Eskola Baratzaren lehen jardunaldietarako izen-ematearen irekiera | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Barakaldo · | Gure inguruko intsektuak eta animaliak | Barakaldoko Natur Gela
Apirilak 15 | Iruñe · | Iruñea Argan erretratatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 15 | Iruñea · | Ecozine Film Festival | Iturramako Civicoxean
Apirilak 15 | Elantxobe · 11:00 | Udaberri leku | Ludoteka
Apirilak 15 | Lezo · 12:00 | Euskal arrantzontzi tradizionala | Mater Museoa
Apirilak 15 | Azkoitia · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri Baratzeak
Apirilak 15 | Zumaia · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Apirilak 16 | Lekunberri · 10:00 | "nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Plazaola
Apirilak 16 | Segura · 11:00 | Ur eta hazien bedeinkatzea erromeria giroan | Santa Engrazi ermita
Apirilak 16 | Gasteiz · 18:00 | Nekazaritza leheneratu | Slow Food Araba
Apirilak 16 | Urnieta · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Apirilak 16 | Noain · 18:30 | Bizikleta birbiziklatzeko tailerra | Loretxo
Apirilak 16 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Apirilak 17 | Bilbo · | Basque Fest | Txoko Gourmet, Arenala
Apirilak 17 | Zarautz · | Zarauzko XIX. Garagardo Azoka | Munoan
Apirilak 18 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 18 | Areeta · | Elikadura eta dietetika diplomaren hastapena | Estudios Védicos, Ayurveda eskola
Apirilak 18 | Gorbeia · 10:00 | Mikologia Gorbeian | Gorbeiako Parke Naturala
Apirilak 18 | Pasaia · 11:00 | Mater ontzi ekoaktiboa | Mater Museoa
Apirilak 18 | Dima · 11:30 | Euskal Baserrira bisita | Antzasti Museoa
Apirilak 18 | Oleta · 12:00 | Egun batez artzai | Oleta
Apirilak 18 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater museoa
Apirilak 18 | Lanestosa · 20:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Lanestosako eskoletan
Apirilak 18 | Iruñea · 21:00 | Lore eta Landareei buruzko tailerra | Txantrea, Krispilak Hiri-baratzak
Apirilak 19 | Etxarri-Aranatz · | AMALURRA azoka | Plaza
Apirilak 19 | Andosilla · | Azoka hebreoa | Plaza
Apirilak 19 | Sakana · | Zuhaitzen bitartez sendatzeko ahalmena | Sakana
Apirilak 19 | Lezo · | Lonjara bisita gidatua | Lonja
Apirilak 19 | Untza · 09:30 | Mendi ibilaldia | Urkabustaiz
Apirilak 19 | Lanestosa · 10:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Piña iturrian
Apirilak 19 | Muskiz · 10:30 | Muñatones gaztelua | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 19 | Arama · 11:00 | Erlezaina egun batez | Uribarri auzoa
Apirilak 19 | Orozko · 11:00 | Antzeztutako bisita | Orozko
Apirilak 19 | Gopegi · 11:30 | Baserri Agroekolgikora bisita | Zigoitia, Padura Baratza
Apirilak 19 | Gasteiz · 19:00 | Natur ibilbidea: San Antonio igelaren korroka | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Tolosa · | Karakol Saltsa Azoka | Plaza
Apirilak 20 | Hondarribia · 09:30 | Tomateei buruzko ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 20 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Primizar | Bengolarreko parkinetik
Apirilak 20 | Gorbeia · 10:00 | Mikologia Gorbeian | Gorbeia
Apirilak 20 | Murua · 10:00 | Mairuelegorrietan espeologia | Zigoitia
Apirilak 20 | Lanestosa · 10:00 | Kobazuloen eta mendien VII.Jardunaldia | Piña iturrian
Apirilak 20 | Iruñea · 11:00 | "Belle Epoque"La taconera | Iruñea
Apirilak 20 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Otxandio · 11:30 | Sendabelar ikastaroa | Otxandio
Apirilak 20 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater Museoa
Apirilak 20 | Gasteiz · 16:00 | Familientzako jarduera: Urtebetzea naturaren erdian Noiz | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Apirilak 20 | Baiona · 18:00 | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 21 | Lizarra · | Artisautza azoka | Plaza
Apirilak 21 | Hondarribia · 10:30 | Haurrentzat hazitegi tailerra | Endanea Garden
Apirilak 21 | Muskiz · 10:30 | Muñatones gaztelua | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 21 | Zeberio · 11:00 | Zeberioko altxorrak | Zeberio
Apirilak 21 | Gopegi · 11:00 | Baserri Agroekolgikora bisita | Zigoitia
Apirilak 21 | Lezo · 12:00 | Kontserben tailerra | .
Apirilak 22 | Hondarribia · | Pazko astelehena Azoka | plaza
Apirilak 22 | Gernika-Lumo · | Alegria Jauregiko lorategia ezagutu | Allendesalazar 5
Apirilak 22 | Untza · 09:30 | Mendi ibilaldia | Urkabustaiz
Apirilak 22 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Apirilak 22 | Hondarribia · 10:30 | Pazko haur ginkana | Endanea Garden
Apirilak 22 | Zeanuri · 11:00 | Egun batez artzai | Zeanuri
Apirilak 22 | Ezkio · 11:00 | Igartubeiti dolare-baserrira bisita gidatua | Igartubeiti Baserri-Museoa
Apirilak 22 | Pasaia · 12:00 | Itsaslabarrak, itsasora irteera txalupan | Mater Museoa
Apirilak 23 | Iruñea · | Jostailuak trukatzeko gunea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 23 | Zubiri · | Kalamuaren erabilera eraikuntzan | Agotzenea
Apirilak 23 | Aritzala · | Ikastaro teoriko-praktikoa: Nekazaritza ekologikoaren hastapenak 2019 | Allotz
Apirilak 23 | Iruñea · | Aste Santuko Haur lantegiak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Apirilak 23 | Donostia · 09:00 | Txoko Chef 9-11 urte | Kutxa Kulltur Kluba
Apirilak 23 | Izize · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 23 | Iruñea · 10:00 | Liburuaren eta Lorearen Eguna | Carlos III
Apirilak 23 | Gasteiz · 10:30 | Mamiako ogi eta goxo dastaketa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 23 | Bilbo · 11:00 | haurrentzako sukaldaritza ikastaroak | Erriberako merkatuan
Apirilak 23 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 24 | Ordizia · | Artzain Eguna | Plaza
Apirilak 24 | Gasteiz · 10:30 | Gailetak familian | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 24 | Bertiz · 10:30 | Iturburutik ibilaldia | Bertizko Jaurerriko Parke Naturala
Apirilak 24 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 24 | Muskiz · 12:00 | Ginkana esploratzailea | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 24 | Biarritz · 17:30 | Pintxo ekologikoen tailerra eta dastaketa | Open Gare
Apirilak 24 | Donibane Lohitzune · 18:00 | Antropozenoa mitoa ala errealitatea, Geologiaren hastapena, hitzaldia | Lorategi Botanikoa
Apirilak 25 | Muskiz · 10:00 | Familia arteko taloa | El Pobaleko Burdinola
Apirilak 25 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 25 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 25 | · 18:00 | FURGOBARATZA | LEZOKO BARATZE PARKEA
Apirilak 25 | Lezo · 18:00 | Furgobaratza | Lezoko Baratze Parkea
Apirilak 25 | Etxarri-Aranatz · 19:00 | Amalurra Azoka, "Lurraldea eta Iraunkortasuna. Zein etorkizun nahi dugu? | Kultur Etxea
Apirilak 25 | Arketas · 19:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | "La capilla"
Apirilak 26 | Donostia · 11:00 | Ezagutu artzainaren bizibidea | San Telmo Museoa
Apirilak 26 | Lizarra · 18:00 | Gazteentzako sukaldaritza ikstaroa | Gaztelekua
Apirilak 26 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Apirilak 26 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Apirilak 27 | Aia-Pagoeta · | Landare berezien Azoka | Iturraran Parketxea
Apirilak 27 | Aia · | XVII. Landare Azoka | Pagoetako parketxea
Apirilak 27 | Errenteria · | Euskal Herriko sagardoen XXXI. dastatzea | Plaza
Apirilak 27 | Urduña · | Nekazaritza elikagaien Azoka | Plaza
Apirilak 27 | Karrantza · | Irteera gidatua:Aguera ibaiaren ertzetik | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Apirilak 27 | Cambo les Bains · | De ferme en ferme 2019 | Cambo les Bains
Apirilak 27 | Leitza · 08:00 | Larreratze eguna, Mendibilera ibilaldia | Plaza
Apirilak 27 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Apirilak 27 | Arrasate · 09:00 | Panelak interpretatu eta GPS oinarrizko ezagutza | Ospitalea
Apirilak 27 | Hondarribia · 10:00 | Kong, Jolas bat gehiago | Endanea Garden
Apirilak 27 | Kortezubi · 10:00 | Monumentuen eta lekuen nazioarteko eguna | Santimamiñen
Apirilak 27 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Apirilak 27 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Apirilak 27 | Gasteiz · 10:00 | sagar eta kanela marmelada | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Apirilak 27 | Lalastra · 10:00 | Hegaztien kontzertua | .
Apirilak 27 | Hendaia · 10:30 | Geologia eta arkitektura, ean Jacques Dele&#769;tre&#769;ren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Apirilak 27 | Noain · 10:30 | Ondutako konposta eta ongarria | Lorenea
Apirilak 27 | Iruñea · 11:00 | "Belle Epoque- Media Luna"parkera bisita | Iruñea
Apirilak 27 | Hondarribia · 11:00 | Kokedama tailerra | Endanea Garden
Apirilak 27 | Hondarribia · 11:00 | Kokedema tailerra | Endanea Garden
Apirilak 27 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Apirilak 27 | Errenteria · 16:00 | Udaberriko kosmentika naturala | Osina
Apirilak 27 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Apirilak 27 | Arbeiza · 20:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Usua Kultur Etxea
Apirilak 27 | Arbeiza · 20:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Usua Kultur Etxea
Apirilak 28 | Baigorri · | Nafarroaren Eguna | Baigorri
Apirilak 28 | Bilbo · | SANTUTXUKO NEKAZARITZA AZOKA | Karmelo Plaza
Apirilak 28 | Gatika · | NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Apirilak 28 | Gorliz · | VIII. Lore eta landare azoka | Elizako Plaza
Apirilak 28 | Morga · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA. XX. Azoka. | Andra Mari Auzoa
Apirilak 28 | Aia · | XVII Landare berezien azoka | Pagoetako parketxea
Apirilak 28 | Arrasate · 09:00 | PR Gi-2016 Murugain, dragoiaren bidetik | Olandio
Apirilak 28 | Aretxabaleta · 09:30 | Gatz bidetik sendabidera ibilaldia | Iturrigorri pilotalekua
Apirilak 28 | Larra-Belagua · 10:00 | Larra-Belaguako denboraldiko amaiera eguna eta artzainei makila itzultzea | Eski zentroa
Apirilak 28 | Etxarri-Aranatz · 10:00 | Amalurra Azoka | Etxarri- Aranatz
Apirilak 28 | Arbizu · 10:30 | Udaberriko Azoka | Arbizu
Apirilak 28 | Eskoriatza · 10:30 | Gatz bidetik sendabidera ibilaldia | tren geltokia
Apirilak 28 | Donostia · 12:30 | Maiatzeko zerua eta ilargiaren faseak, ibilaldi gidatua | Eureka Zientzia Museoa
Apirilak 29 | Huarte · | Ardo erakusketa eta dastaketa | Don Carlos hotela
Apirilak 29 | Huarte · 11:00 | UAES batzarra | Don Carlo jatetxe hotela
Apirilak 29 | Iruñea · 12:00 | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Arteak eraikina
Apirilak 29 | Errenteria · 16:00 | Sukaldaritza aromatikoa II | Osika Ekodenda
Apirilak 29 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 29 | Donostia · 18:30 | Kultura eta giza eboluzioa | Kutxa Kulltur Kluba
Apirilak 29 | Tutera · 19:30 | Barazkien goraipamen festa | Tutera
Apirilak 30 | Tolosa · | Sukaldaritza eskola | Sukaltakako sukaldeak (Zerkausia kalea)
Apirilak 30 | Ribaforada · | Barazki ekoizleen explotazio kaiera osatzeko ikastaroa | Kultur etxea
Apirilak 30 | Izize · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Cederna-Garalur
Apirilak 30 | Donostia · 10:15 | Ogiaren eta ore gazien tailerra | Tabakalera
Apirilak 30 | Mutiloa · 17:00 | Hondakinik ez sukaldean | Erretiratuen elkartea
Apirilak 30 | Mutiloa · 17:00 | Hondakinik ez sukaldean | Erretiratuen elkartea
Apirilak 30 | Elgoibar · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Postre osasuntsuak | Txillarre ekodendan
Apirilak 30 | Iruñea · 18:30 | Iruñeako Ingurumen partehartze foroa | Ingurumen Heziketarako Museoa
Apirilak 30 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Maiatzak 1 | Turtzioz · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Udal igerilekuak
Maiatzak 1 | Arrasate · 08:00 | Arrasate-Bedoña-Larrino-Urkulu-Atxorrotx-Eskoriatza | herriko plaza
Maiatzak 1 | Eskoriatza · 10:00 | Hegaztiak identifikatzen ikasteko ibilaldi gidatua | Eskoriatza
Maiatzak 1 | Gasteiz · 13:00 | Natur ibilbidea: Salburuko lirioak | Ataria, Salburua
Maiatzak 2 | Legazpi · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA XII. edizioa | Plaza
Maiatzak 2 | Zarautz · | Beertatik Beertara, garagardoari buruzko topaketak | Putzuzulo gaztetxea
Maiatzak 2 | Donostia · | TMEaren Turismo Gastronomikoaren Munduko Foroaren V. edizioa | Kursaal elkargunea
Maiatzak 2 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 2 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 2 | Ezkaroz · 18:30 | Abelazkuntza estensiboaren defentsanArrotxapea kalea | Arrotxapea kalea
Maiatzak 2 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 3 | Nafarroa · | Kroketaren III. astea | Nafarroako establezimenduak
Maiatzak 3 | Getaria · | Antxoa Eguna | Plaza
Maiatzak 3 | Etxalar · | Biogasa sortzeko ikastaro iraunkorra | Mokorreko borda
Maiatzak 3 | Fitero · | Fiteroko Barazkien Jardunakldi-Azoka | Plaza
Maiatzak 3 | Iruñea · | Ardo gorri eta kroketa dastaketa | Reyno Gourmet Dastaketa gela
Maiatzak 3 | Donostia · | TMEaren Turismo Gastronomikoaren Munduko Foroaren V. edizioa | Kursaal elkargunea
Maiatzak 3 | Zarautz · | Beertatik beertara jardunaldiak | Putzuzulo
Maiatzak 3 | Etxalar · | Biogasari buruzko jardunaldia | Mokorreko Borda
Maiatzak 3 | Eskoriatza · 09:00 | Landareak ezagutzen PR-GI 170, Ibilaldi gidatua | Eskoriatza
Maiatzak 3 | Arrasate · 10:00 | Karraskain-Lizueta-Lezetxiki | Herriko plaza
Maiatzak 3 | Eskoriatza · 16:00 | Sendabelarrak ezagutzen. Ibilaldia eta tailerra. | Eskoriatza
Maiatzak 3 | Gasteiz · 17:45 | Pizza familian! | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 3 | Zarautz · 20:00 | BEERtatik BEERtara jardunaldiak | Putzuzulo gaztetxea
Maiatzak 3 | Ilundain · 21:30 | Tximeleta Graellsia ikusteko gau irteerak | .
Maiatzak 4 | Burgi · | Almadiaren Eguna | Burgi
Maiatzak 4 | Aramaio · | Lorabarri astea | Herria
Maiatzak 4 | Berriatua · | Arrantza eta nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 4 | Ibarrangelu · | Nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 4 | Andoain · | Eskulangintza Azoka Santa Krutz Jaietan | Zumea Plaza
Maiatzak 4 | Idiazabal · | III. EUSKAL GAZTAREN AZOKA. | Plaza
Maiatzak 4 | Fitero · | Fiteroko Barazkien Jardunakldi-Azoka | Plaza
Maiatzak 4 | Ordizia · | IV. Euskal Herriko Artisau Garagardo Azoka | Plaza Nagusia
Maiatzak 4 | Ortzaize · | Ortzaizeko artisauen etxea ate idekiak | Artisauen etxea
Maiatzak 4 | Zarautz · | Beertatik beertara jardunaldiak | Putzuzulo
Maiatzak 4 | Tutera · | Kalderete eta mami ogi lehiaketa | Foru Plazan
Maiatzak 4 | Iruñea · | Iogurtak egiteko haurrentzako tailerra | Hiper-Eroski
Maiatzak 4 | Busturia · 09:00 | Hegazti eta itsas ugaztunen behaketa saioa | Ekoetxea Urdaibai
Maiatzak 4 | Astigarraga · 09:00 | Ornitologi ibilaldia: ezagutu Astigarragako hegaztiak | Ergobiako zubia
Maiatzak 4 | Irun · 09:30 | Baratzezaintza ekologikoaren oinarriak | Irungo Baratze Parkea (20305
Maiatzak 4 | Irun · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Irungo Baratze Parkea
Maiatzak 4 | Irun · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Irungo Baratze Parkea
Maiatzak 4 | Mutiloa · 10:00 | Hastapen ikastaroa: Arangurengo haraneko tximeletak ezagutzea | Kultur Etxea
Maiatzak 4 | Mutiloa · 10:00 | Aranguren Ibarreko tximeletak identifikatzen ikasten | Mutiloa
Maiatzak 4 | Hendaia · 10:30 | Landareak eta sorginak Euskal Herrian, Aitor Portuondoren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Maiatzak 4 | Zeanuri · 10:30 | Sendabelarrak ikastaroa | .
Maiatzak 4 | Bertiz · 10:30 | Iturburutik ibilaldia | Bertizko Jaurerriko Parke Naturala
Maiatzak 4 | Arritxulo · 10:30 | JolasMENDI baso txangoak familiartean | Aiako Harria
Maiatzak 4 | Donostia · 10:30 | Loiolako hondakin uren araztegia | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 4 | Noain · 10:30 | Haziak | Lorenea
Maiatzak 4 | Iruñea · 11:00 | Izarretarako bidea: Yamaguchi lorategia eta Galaxiako Lorategiaa Galaxia. | Iruñea
Maiatzak 4 | Oñati · 11:00 | Bisita gidatua eta hegaztien behaketa | Arantzazuko Parketxea
Maiatzak 4 | ESKORIATZA · 11:00 | EZAGUTU ATXALDE GAZTANDEGIA | Bolibar auzoa
Maiatzak 4 | Eskoriatza · 11:00 | Ortu bertikalak, tailerra | Ibarraundi Museoa
Maiatzak 4 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Maiatzak 4 | Karrantza · 12:00 | Arte y pastoreo | Kultur etxea
Maiatzak 4 | Arketas · 12:30 | Arketaseko V jardunaldi jasangarriak | Kultur Etxea
Maiatzak 4 | Tutera · 12:30 | VIII. Tranhumatzia eguna, ardo dastaketa | Kultur Etxea
Maiatzak 4 | Eskoriatza · 16:00 | Orientazio saioa | Eskoriatza
Maiatzak 4 | Eskoriatza · 16:00 | Sendabelarrak ezagutzen. Ibilaldia eta tailerra. | Eskoriatza
Maiatzak 4 | Beasain · 16:00 | Burdina artisau erera lantzeko tailerra | Igartzako monumentu multzoa
Maiatzak 4 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Maiatzak 4 | Lezo · 19:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Gezala Auditorium
Maiatzak 4 | Lezo · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Gezala Auditorium
Maiatzak 5 | Donaixti-Ibarre · | Lurzaindia, Lurraren Eguna | Donaixti
Maiatzak 5 | Leitza · | BIde Berdeen Eguna | Plaza
Maiatzak 5 | Abadiño · | Iza zaitez zientzalari egun batez | Urkiola
Maiatzak 5 | Lekunberri · | Bide berdeen eguna | Plazaola
Maiatzak 5 | Areatza · | Abeltzaintza eta eskulangintza Azoka | Plaza
Maiatzak 5 | Berango · | XXVI. Nekazaritza eta Artisautza Azoka | Moreagako parkea
Maiatzak 5 | Mungia · | Abeltzaintza AZoka | plaza
Maiatzak 5 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Maiatzak 5 | Galdames · | Galdames Truebaren ikuspegitik | .
Maiatzak 5 | Auritz · | Auritzeko ganadu eta artisautza azoka | Plaza
Maiatzak 5 | Hainbat herritan · | Permakulturari buruzko aldibereko Topaketa | Hainbat herritan
Maiatzak 5 | Arrieta · | Txori jagola erakusketa. Egin eta ekarri edo berton egin | Plaza
Maiatzak 5 | Nabaridas · 08:00 | Ardoaren VII. Azoka Historikoa | Nabaridas
Maiatzak 5 | Arrasate · 08:00 | Arrasate-Altxorrotx Vasco-Navarro bide berdetik | Herriko plaza
Maiatzak 5 | Zugaztieta · 10:00 | Ingurumen parte hartze jardunaldia | Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea
Maiatzak 5 | Donostia · 10:30 | Loiolako hondakin uren araztegia | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 5 | Muskiz · 11:00 | El Pobal Burdinolaren inguruko ibaiaren ekosistema, ibilaldia eta tailerra | El Pobal burdinola
Maiatzak 5 | Aramaio · 11:00 | Betaurreko berdeak lorabarri astean | Udaletxe aurrean
Maiatzak 5 | Gasteiz · 17:30 | Kontzientzia-espazioak, bizitzaren bilbea aurkitzea | Ataria, Salburua
Maiatzak 5 | Orexa · 18:00 | Sagardo dastaketa | Plaza
Maiatzak 5 | Zeanuri · 19:00 | Zeanuriko erroten XIV. ibilaldia | Plaza
Maiatzak 6 | Zaldibia · | Arrautza ekologikoak eta labeldunak ekoizteko ikastaroa | Goizane
Maiatzak 6 | Iruñea · | Baratze Irekiak | Iruñeako hiri baratzetan
Maiatzak 6 | Iruñea · | Lorategien erakusketa | Iruñean zehar
Maiatzak 6 | Urduliz · 17:00 | Iraultza sukaldean hasten da. Presta dezagun menua! | Gaztelekuan
Maiatzak 6 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 6 | Gasteiz · 17:30 | Aldaketa klimatikoari buruzko nazioarteko jardunaldiak | Olarizuko lorategi botanikoa
Maiatzak 6 | Bilbo · 18:00 | Hitzaldia: Kepa Ruiz Mirazo | Bizkaia aretoa: Oteiza
Maiatzak 6 | Lemoa · 19:00 | Erraiak dokumentala | Udaletxeko pleno aretoa
Maiatzak 7 | Arkauti · | Ekoizpen ekologikorako eraldaketa ikastaroa | HAZI egoitza
Maiatzak 7 | Lesaka · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Cederna-Garalur
Maiatzak 7 | Iruñea · 15:00 | Harakinei zuzendutako jardunaldiak | Iruñeko harakinen gremioaa
Maiatzak 7 | Bilbo · 18:00 | Hitzaldia: Arkaitz Carracedo | Bizkaia aretoa: Mitxelena
Maiatzak 7 | Iruñea · 18:00 | Herritarren zientzia lantegia: Iruñeko orkideak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 7 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Maiatzak 8 | Gasteiz · | Semillas ecológicas: nuevas normas, nuevos retos | Udaletxea
Maiatzak 8 | Astigarraga · 09:00 | Ornitologi ibilaldia: ezagutu Astigarragako hegaztiak | Santiagomendiko ermitaren aparkalekua
Maiatzak 8 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Maiatzak 8 | Aia · 15:00 | Zerga sistema nekazari eremuan, Jesus Mari Leteren hitzaldia | Kultur etxea
Maiatzak 8 | Zizurkil · 16:00 | Natura lanbide ate irekiak | Eibarrena auzoa 12
Maiatzak 8 | Zizurkil · 16:00 | Basalandare-xaboi ekologikoa egiteko tailerra | Fraisoro eskola
Maiatzak 8 | Urduliz · 17:00 | Nola bihurtu erraz zail itxura duena, umeek gustura eta osasungarri jateko errezetak | Gaztelekuan
Maiatzak 8 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 8 | Anoeta · 18:00 | Furgobaratza eta lore jangarriak tailerra | Herri baratzeak
Maiatzak 8 | Noain · 18:30 | Toxikoak gure etxean | Lorenea
Maiatzak 8 | Lemoa · 19:30 | Burdin hesiaren inguruko hitzaldia | Jubilatuen etxeko aretoa
Maiatzak 9 | Azkoitia · | Herri inguruko baatzak: izandakue, gaur egune eta etorkizune. Josep Pamiesen hitzaldia | Azkoitiko Elkargunea
Maiatzak 9 | Tolosa · | Haragi Azoka | plaza
Maiatzak 9 | Errenteria · | Makrobiotika zikloa | Osina ekogunea
Maiatzak 9 | Bilbo · | Autokontsumoko araudi berria | Euskalduna
Maiatzak 9 | Arkauti · | Animalien garraioa eta osasuna ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Maiatzak 9 | Tolosa · | Haragia, haragiaren eta txingarraren nazioarteko topagunea | Tolosa
Maiatzak 9 | Artea · 18:00 | Ezti kata eta ortugintza | Plaza
Maiatzak 9 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 9 | Iruñea · 18:00 | Herritarren zientzia lantegia: Iruñeko orkideak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 9 | Donostia · 18:30 | Emakumeak zientzian, ikuspegi historiko bat, Petra Rudolfen hitzaldia | Tabakalera
Maiatzak 9 | Gasteiz · 19:00 | Basakatua Gasteizko udalerrian | Ataria, Salburua
Maiatzak 9 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 9 | Bermeo · 20:00 | Garagardoen defektu dastaketa | Talako kantina
Maiatzak 10 | Tolosa · | Haragia, haragiaren eta txingarraren nazioarteko topagunea | Tolosa
Maiatzak 10 | Donostia · 10:00 | Oihal gaineko EcoPrint teknika | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 10 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Maiatzak 10 | Aramaio · 17:30 | Erlezaintza ikastaroa Lorabarri Astean | Aldeko eztitegia
Maiatzak 10 | Otsagabia · 17:30 | Zaraitzuko Ibaxa. Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna. Azkeneko egunean hegaztizaintza ekologikoa | Otsagabiko eskola publikoa
Maiatzak 10 | Oiartzun · 17:30 | Elikadura Burujabetza, kalitatea egunero eskura, Jakoba Errekondoren hitzaldia | Labore
Maiatzak 10 | Bilbo · 18:00 | Euskal Herriko ibaien kontserbazioa | Bizkaia Aretoa. Arriaga
Maiatzak 10 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 10 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza lantegia, sasoiko barazkiekin | Ataria, Salburua
Maiatzak 10 | Tutera · 19:00 | Joaquín Araujoren hitzaldia Intervegasen ordezkaritzan | Castel Ruiz eraikina
Maiatzak 10 | Abadiño · 19:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Zelaietako Kultur Etxean
Maiatzak 10 | Abadiño · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Zelaietako Txanporta plazako Kultur Etxean
Maiatzak 10 | Iruñea · 20:00 | Ardo dastaketa | Pamplona Catedral Hotela
Maiatzak 11 | Urnieta · | Gipuzkoako II. Oilagor ekitaldia | Xoxoka
Maiatzak 11 | Zarautz · | Dekolore Natur Azoka | Zarautz
Maiatzak 11 | Ordizia · | Erdi Aro eguna | Ordizia
Maiatzak 11 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Maiatzak 11 | Aramaio · | VII. Lorabarri Azoka | plaza
Maiatzak 11 | La Puebla de Labarca · | Nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 11 | Markina-Xemein · | BASERRI ETA OKELA EGUNA | Plaza
Maiatzak 11 | Zeanuri · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Maiatzak 11 | Irun · | Sagardo Eguna | plaza
Maiatzak 11 | Balmaseda · | Erdi Aroko Azoka | Plaza
Maiatzak 11 | Basauri · | Sor ezazu zure baratze ekologikoa balkoian | Basozelaiko egoitza
Maiatzak 11 | Galdames · | Emakumea, baserriaren ardatza | .
Maiatzak 11 | Villabuena · | Villabuena ardoaren bisita gidatu eguna | Hotel Viura
Maiatzak 11 | Karrantza · | Balgerri pagadia | Armañon parke naturala
Maiatzak 11 | Tolosa · | Haragia, haragiaren eta txingarraren nazioarteko topagunea | Tolosa
Maiatzak 11 | Markina-Xemein · | Helduen II.Trikitixa txapelketa | Markina
Maiatzak 11 | Gasteiz · 08:30 | Geologi Eguna | Arabako Kanpusa, Liburutegia
Maiatzak 11 | Astigarraga · 09:00 | Ornitologi ibilaldia: ezagutu Astigarragako hegaztiak | Ergobiako zubia
Maiatzak 11 | Donostia · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Ekogunea
Maiatzak 11 | Ormaiztegi · 09:30 | Bide Berdetik mahaira - Ibilaldi gidatua + tailer gastronomikoa | Zumalakarregi Museoa
Maiatzak 11 | Lizarra · 10:00 | Lizarran Plazara! | Lizarra
Maiatzak 11 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Maiatzak 11 | Donostia · 10:00 | Añarbeko urtegira bisita | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 11 | Iruñea · 10:00 | Herritarren zientzia lantegia: Iruñeko orkideak | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 11 | Gautegiz Arteaga · 10:30 | Bisita gidatua Urdaibai Bird Centerrean | .
Maiatzak 11 | Mutriku · 10:30 | Geologi Eguna | Mutrkuko Plaza
Maiatzak 11 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa: lekaleak eta proteina begetalakbarazkiak | Saldias
Maiatzak 11 | Zizurkil · 11:00 | Natura lanbide ate irekiak | Eibarrena auzoa 12
Maiatzak 11 | Gasteiz · 11:00 | Familientzako jarduera: Tximeleten oasia | Ataria, Salburua
Maiatzak 11 | Bilbo · 11:00 | jane Jacobs ibilaldia Errekaldetik Peñascalera | Lidl atzekaldea
Maiatzak 11 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Maiatzak 11 | Aranguren · 17:00 | Orkideak ezagutuz | .
Maiatzak 11 | Donostia · 17:00 | Sutondoan, gure saltsan | San Telmo Museoa
Maiatzak 11 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Maiatzak 11 | Lasarte-oria · 18:00 | "Hondakinen bilketa eraginkorra bai, errausketarik ez" manifestazioa | Okendo Plaza
Maiatzak 11 | Bilbo · 18:00 | Bolintxu bizirik, giza katea | Buiako Kultur Etxea
Maiatzak 11 | Iruñea · 20:00 | Nafarroako jatorrizko izendapena duten ardoen dastaketa | Iruñea
Maiatzak 12 | Ollaran · | Geologia 19 | Ollaran
Maiatzak 12 | Kuartango · | Perretxiko eta terreña arrazako azienden XVII.azoka | Kuartango
Maiatzak 12 | Barakaldo · | Nekazaritza Azoka | Lutxana
Maiatzak 12 | Dima · | NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Maiatzak 12 | Usurbil · | Nekazaritza Azoka | Plaza
Maiatzak 12 | Balmaseda · | Erdi Aroko Azoka | Plaza
Maiatzak 12 | Tolosa · | Haragia, haragiaren eta txingarraren nazioarteko topagunea | Tolosa
Maiatzak 12 | Arteta · 10:00 | Geologi Eguna | Artetako iturburuko aparkalekuan
Maiatzak 12 | Zugaztieta · 10:00 | Ibilbide botanikoa | Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea
Maiatzak 12 | Lemoa · 10:00 | Lemoatxa 1937 PR ibilbidea | Gudarien parkea
Maiatzak 12 | Santurtzi · 10:00 | Hegaztiak | .
Maiatzak 12 | Santikurutze Kanpezu · 10:00 | Santikurutze kanpezutik Hormako Kastrora Ibilaldi gidatua | Plaza
Maiatzak 12 | Donostia · 10:00 | Añarbeko urtegira bisita | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 12 | Zolina · 10:00 | Hegaztien eraztuntze zientifikoaren jardunaldia | .
Maiatzak 12 | Ondarroa · 10:30 | Geologi Eguna | Saturraran hondartza
Maiatzak 12 | Gallarta (Abanto Zierbana) · 10:30 | Ibilaldiak bide berdetik | Meatzari Museoa
Maiatzak 12 | Iruñea · 11:00 | Iruñeako Zitadela | Zitadela
Maiatzak 12 | Gasteiz · 12:00 | Odonatoekin bateratzea | Ataria, Salburua
Maiatzak 13 | Oñati · | Esnekiak egitea (dibertsifikazioa) | Artzain eskola
Maiatzak 13 | Iruñea · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Maiatzak 13 | Baiona · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Golem
Maiatzak 13 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 13 | Urduliz · 17:00 | Gastrobioaniztasuna: Nekazaritzako eta gastronomiako ondarea | gaz
Maiatzak 13 | Zizurkil · 17:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 13 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 13 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 13 | Bilbo · 18:00 | Gozogintza tailerra: madalenak | Indautxuko kale partikularra 3
Maiatzak 13 | Aranguren · 18:30 | Pizza ekologikoa egiteko tailerra | Taxoare
Maiatzak 13 | Aranguren Ibarre · 18:30 | Pizza egiteko tailerra | Belaran elkartea, Taxoare
Maiatzak 13 | Iruñea · 19:30 | Hiri berdea: mendebaldeako herri baratzearen aurkezpena, iruñeako Lorazaintza arduradun Mikel Baztanen eskutik | Nafarroako Liburutegia
Maiatzak 14 | Arkauti · | mikroalgen hazkuntzaren bidez biodiesela lortzeko prozesuen emaitzak | Zalditegien eraikina
Maiatzak 14 | Baiona · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Golem
Maiatzak 14 | Lesaka · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Cederna-Garalur
Maiatzak 14 | Gasteiz · 11:00 | Arabako Kanpuseko Tailer agroekologikoa | Hezkuntza eta Kirol Fakultatearen kanpoalldean
Maiatzak 14 | Gasteiz · 11:00 | Natura ilustratua | Ataria, Salburua
Maiatzak 14 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 14 | Iruñea · 15:00 | Harakinei zuzendutako jardunaldiak | Iruñeko harakinen gremioaa
Maiatzak 14 | Derio · 16:00 | Aleovitro erakundera bisita | Aleovitro
Maiatzak 14 | Artea · 16:30 | Baratze agroekologikoaren hastapenak | Herriko Benta
Maiatzak 14 | Urduliz · 17:00 | Pasta tailerra umeentzat | Gaztelekuan
Maiatzak 14 | Irun · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 14 | Elgoibar · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Etxetik kanpo jateko errezeta osasuntsuak | Txillarre ekodendan
Maiatzak 14 | Iruñea · 18:00 | Zainzuria, baratzetik platerara elikadura tailerra | Ingurumen Heziketarako Museoa
Maiatzak 14 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Maiatzak 14 | Iruñea · 19:00 | Agroekologiaz Marc Badalekin | Nafarroako Liburutegia
Maiatzak 15 | Berastegi · | San Ixidro Eguna | Plaza
Maiatzak 15 | Agoitz · | San Ixidro eguna | Plaza
Maiatzak 15 | Arespalditza · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Larrabetzu · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Astigarraga · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Ataun · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Hondarribia · | San Isidro Azoka | Guadalupe
Maiatzak 15 | Antzuola · | San Isidro Azoka | Plaza
Maiatzak 15 | Atarrabia · | Animalien ongizatea garraiona, ikastaroa | INTIA
Maiatzak 15 | Gasteiz · | Natur argazkien 5. lehiaketa: Photoformas | Ataria, Salburua
Maiatzak 15 | Noain · | Barazki ekologikoen zaintzarako hastapena | Lorenea
Maiatzak 15 | Baiona · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Golem
Maiatzak 15 | Ordizia · 11:30 | Tomate barietateen mintegi banaketa | Plaza
Maiatzak 15 | Iruñea · 12:00 | Nafarroako Nekazaritza Ingeniari teknikoen urteko jardunaldia | Karmeliten konbentoa
Maiatzak 15 | Urduliz · 17:00 | Gastrobioaniztasuna: Nekazaritzako eta gastronomiako ondarea | Gaztelekuan
Maiatzak 15 | Mutiloa · 17:00 | Landare sendagarriak ezagutzeko bisita gidatua | Erretiratuen etxea
Maiatzak 15 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 15 | Antzuola · 17:15 | AMA-TXO proiektua ezagutzeko bisita gidatua | Lamariano Azpikoa baserria
Maiatzak 15 | Hernani · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 15 | Iruñea · 18:00 | Argindar fakturan eurreratzea | Ingurumen Heziketarako Museoa
Maiatzak 15 | Bilbo · 19:00 | Mehatxatutako Bizkaiko flora | .
Maiatzak 15 | Beasain · 19:00 | Nolako Abeltzaintza nahi dugu Euskal Herrian? Mahai ingurua | Igartza Jauregia
Maiatzak 15 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Grecia | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 15 | Gasteiz · 19:00 | Amarí Gilda | Sarean elkartea
Maiatzak 16 | Iruñea · | Jostailuak trukatzeko gunea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 16 | Arabako lautada · | Nekazal oinarridun iringintzara hurbilketa | Arabako Lautadako kuadrilla
Maiatzak 16 | Atarrabia · | Animalien ongizatea garraiona, ikastaroa | INTIA
Maiatzak 16 | Iruñea · | Eskola Baratzaren lehen jardunaldia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 16 | Zizurkil · | Liztor Beltzaren inguruko jardunaldiak | Fraisoro eskola
Maiatzak 16 | Iruñea · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Ingurumen Hezkuntza Museoa
Maiatzak 16 | Baiona · | ECOZINE: Zinema eta ingurumeneko nazioarteko jaialdia | Golem
Maiatzak 16 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 16 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 16 | Tolosa · 17:00 | Blasenea mintegi ekologikora bisita gidatua | Iurramendiko aparkalekua
Maiatzak 16 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 16 | Legorreta · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 16 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako tailerra | Ingurumen Heziketarako Museoa
Maiatzak 16 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako tailerra | Ingurumen Heziketarako Museoa
Maiatzak 16 | Antzuola · 18:30 | Artzantzaren inguruko dokumentalen emanaldia | Olaran etxea
Maiatzak 16 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 16 | Sestao · 19:00 | Zientzia naturalen Sestaoko herbariora bisita | Herbarioa
Maiatzak 16 | Gasteiz · 19:30 | Argitxo fantastikoak, ezina egitea | Ataria, Salburua
Maiatzak 16 | Iruñea · 20:00 | Garagardo dastaketa | Sanduzelai Peña
Maiatzak 17 | Azkoitia · | Herri inguruko baatzak: izandakue, gaur egune eta etorkizune. Gorka Torreren hitzaldia | Azkoitiko Elkargunea
Maiatzak 17 | Bermeo · | ARRANTZA. XXV. azoka | Plaza
Maiatzak 17 | Bermeo · | Arrain Azoka | Herritik
Maiatzak 17 | Hernani · | Antiespeziston Topaketak | Hernani
Maiatzak 17 | Hernani · | Antiespeziston topaketak | plaza
Maiatzak 17 | Bilbo · 09:00 | Irteera: PANDOKO KALTZITA MEATEGIA | Bizkaia aretoa
Maiatzak 17 | Otsagabia · 17:30 | Zaraitzuko Ibaxa. Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna. Azkeneko egunean hegaztizaintza ekologikoa | Otsagabiko eskola publikoa
Maiatzak 17 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza lantegia, sasoiko barazkiekin | Ataria, Salburua
Maiatzak 17 | Tutera · 19:00 | Hiriko zuhaiztiaren garrantzia | El Molinar egoitza
Maiatzak 17 | Aranguren Ibarre · 19:00 | Tailer teoriko praktikoa: landareak, landareen sendagarri | Kultur Etxea
Maiatzak 18 | Ezkio · | Ate irekien jardunaldia Igartubeiti Baserri Museoan | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 18 | Barakaldo · | Nekazaritza Azoka | Gurutzeta
Maiatzak 18 | Ondarroa · | Antxoa Eguna | Plaza
Maiatzak 18 | Lezo · | XXI: sagarraren Azoka. Pantecostés festa. | Plaza
Maiatzak 18 | Tolosa · | Lore eta landare Azoka | Plaza
Maiatzak 18 | Antzuola · | Debagoieneko Artzainen Egunaren VII. edizioa | Plaza
Maiatzak 18 | Iruñea · | Nafarroako jaki artisauen elkartearen 25 urtebetetzea | Geltoki
Maiatzak 18 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa: Xaboi solidoa | Davita, Legazpi 4, 1
Maiatzak 18 | Basauri · | Sor ezazu zure baratze ekologikoa balkoian | Basozelaiko egoitza
Maiatzak 18 | Abadino · | Mari zaharrenaren bila | Urkiolako parke naturala
Maiatzak 18 | Alkiza · | Intsektuen mundu harrigarria | Fagus Alkiza interpretazio zentroa
Maiatzak 18 | Balmaseda · | Museoen eguna, Putxerada dastaketa eta bisita gidatua | La Enkartada Museoa
Maiatzak 18 | Hernani · | Antiespeziston Topaketak | Hernani
Maiatzak 18 | Lizarra · | 2019ko ugalketa jardunaldia | Lizarrako autobus geltokia
Maiatzak 18 | Ozaeta · | Artoaren hostoekin egindako alfonbrak eta beste objektuak | Garaion
Maiatzak 18 | Iruñea · 08:30 | Itsasora iristen diren hondakinak -Iruñea-Hondarribia txangoa | Iruñea
Maiatzak 18 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Maiatzak 18 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Maiatzak 18 | Errenteria · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Errenteriako Baratze Parkea
Maiatzak 18 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Murua | Bengolarreko parkinetik
Maiatzak 18 | Muxika · 09:30 | Lurgaia Fundazioaren zaharberritutako lursailetatik bisita | .
Maiatzak 18 | Noain · 10:00 | Azoka eta artisautza | Lorenea
Maiatzak 18 | Atauri/Maeztu · 10:00 | Atauri San Ildefonso meategiak | .
Maiatzak 18 | Donostia · 10:00 | Uliako Hegazti arruntak, inilaldi gidatua | Uliako Interpretazio zentroa
Maiatzak 18 | Pasaia · 10:00 | Euskal Kostaldearen zeharkaldia MATER Museo ontzian | Mater Museoa
Maiatzak 18 | Ezkio · 10:00 | Kirikoketa | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 18 | Urrotz · 10:30 | Anfibioak eta narrastiak ezagutzeko txangoa | Leurtzako urtegia
Maiatzak 18 | Donostia · 10:30 | Petritegiko edateko uren araztegia | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 18 | Arroiabe · 10:30 | Eguzki-asmakizunak | Kiribilore
Maiatzak 18 | Muskiz · 11:00 | Ingudea eta dultzaina. Burdinola hotsak! | El Pobaleko burdinola
Maiatzak 18 | Plentzia · 11:00 | Agroekologia Azoka | Plaza
Maiatzak 18 | Plentzia · 11:00 | Azoka agroekologikoa | Plaza
Maiatzak 18 | Berriozar · 11:00 | Erropa truke eta konponketa azoka | Emaus
Maiatzak 18 | Astigarraga · 11:00 | Astarbe Sagardotegiara bisita gidatua | Astarbe Sagardotegia
Maiatzak 18 | Noain · 11:00 | Josenean infusio dastaketa | Lorenea
Maiatzak 18 | Hernani · 11:00 | Euskal Sagardsoaren dastaketa gidatua | Atsegindegi
Maiatzak 18 | Hondarribia · 11:00 | ªLore errramuak egiteko tailerra | Endanea Garden
Maiatzak 18 | Iruñea · 11:00 | Bonsai tailerrak | Mendillorriko ur depositoak
Maiatzak 18 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Maiatzak 18 | Barakaldo · 11:30 | Lorategi botanikoa ezagutzen | Lorategi botanikoa
Maiatzak 18 | Ezkio · 11:30 | TRADIZIOA BERRINTERPRETATZEN | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 18 | Ezkio · 11:30 | Tradizioa berrinterpretatzen mural kolektiboa | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 18 | Gasteiz · 11:30 | Nire pieza gustukoena lehiaketa | Arabako Natura zientzien Museoa
Maiatzak 18 | Gasteiz · 11:30 | Sukaldaritza tailerra | Abastos Fundazioko sukaldeak
Maiatzak 18 | Noain · 11:30 | Zutikako lorategia, tailerra | Lorenea
Maiatzak 18 | Atarrabia · 11:30 | San Andres errotara bisita eta ogi tailerra | San Andres Errota
Maiatzak 18 | Noain · 12:30 | Ardo ekologikoen dastaketa | Lorenea
Maiatzak 18 | Astigarraga · 17:00 | Udaberri Giroan ekitaldia | Sagardo etxea
Maiatzak 18 | Gasteiz · 17:00 | Ezagutu gaueko tximeletak | Ataria, Salburua
Maiatzak 18 | Atarrabia · 17:00 | Pilategira bisita eta ibaian barrena ibilaldia. txalupaz | Pilategia
Maiatzak 18 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Maiatzak 18 | Hernani · 18:00 | Sagardoaren Uztaberri Eguna | Atsegindegi
Maiatzak 19 | Usurbil · | Usurbilgo XXXVIII. Sagardo Eguna | Plaza
Maiatzak 19 | Ezkio · | Ate irekien jardunaldia Igartubeiti Baserri Museoan | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 19 | Antoñana · | UDABERRIKO XXV. AZOKA | Plaza
Maiatzak 19 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | plaza
Maiatzak 19 | Derio · | XXIV. Elikadura azoka. | Plaza
Maiatzak 19 | Mañaria · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Maiatzak 19 | Plentzia · | Azoka Ekologikoa | Plaza
Maiatzak 19 | Zalla · | XXIX. ARDO EGUNA | Euskadi Plaza
Maiatzak 19 | Aia · | Asentzio Feria | Plaza
Maiatzak 19 | Usurbil · | SAGARDO EGUNA. XXXVIII edizioa. | plaza
Maiatzak 19 | Bermeo · | Arrain Azoka | Bermeo
Maiatzak 19 | Allo · | Alloko azoka | Plaza
Maiatzak 19 | Lakuntza · | lanuntzako produktuen azoka | Plaza
Maiatzak 19 | Ondategi · | Gorbaian Xapla Xapla | Parkea
Maiatzak 19 | Derio · | XXIV. Elikagai eta eskulan azoka | Plaza
Maiatzak 19 | Artea · | Mendi ibilaldi gidatua | Gorbeiako parke naturala
Maiatzak 19 | Ataun · | Mendiko larren bioaniztasuna ezagutzeko ibilaldi gidatuak, Aitor Salabarria adituaren eskutik | Lizarrusti parketxea
Maiatzak 19 | Orozko · | Itzina, Euskal Toponimia ibilbide gidatua | Gorbeiako Parke Naturala
Maiatzak 19 | Balmaseda · | Museoen eguna, Putxerada dastaketa eta bisita gidatua | La Enkartada Museoa
Maiatzak 19 | Hernani · | Antiespeziston Topaketak | Hernani
Maiatzak 19 | Arrasate · 09:00 | Igoera Udalatxera | Udala goikoa
Maiatzak 19 | Baiona · 09:30 | Euskal Herriko Inter-Amapen Batzar orokorra | Gaztetxea
Maiatzak 19 | Baiona · 10:00 | AMAP-en batzar orokorra | Gaztetxean
Maiatzak 19 | Irun · 10:00 | Itsasoko zabor bilketa | Plaiaundiko Parke Ekologikoa
Maiatzak 19 | Irun · 10:00 | Itsas-zabor bilketa Plaiaundin | Plaiaundi
Maiatzak 19 | Santurtzi · 10:00 | Oinarrizko teknologiak | .
Maiatzak 19 | Atarrabia · 10:00 | Pilategira bisita eta ibaian barrena ibilaldia. txalupaz | Pilategia
Maiatzak 19 | Donostia · 10:30 | Petritegiko edateko uren araztegia | Donostiako autobus geltokia, Federico Garcia Lorca 1
Maiatzak 19 | Donostia · 11:00 | Sagardo Eguna | Morlans
Maiatzak 19 | Iruñea · 11:00 | Iruñeako Bonsai Klubaren aurkezpena | Mendillorriko ur depositoak
Maiatzak 19 | Usurbil · 11:00 | EUskal Herriko EGURREZKO SAGARDOAren 3. Lehiaketa | Goiko Plaza
Maiatzak 19 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Maiatzak 19 | Astigarraga · 11:30 | Tomate barietateen mintegi banaketa | Plaza
Maiatzak 19 | Usurbil · 11:30 | Euskal Herriko 1. SAGAR MUZTIO Txapelketa | Goiko Plaza
Maiatzak 19 | Getaria · 12:30 | Sagardo Eguna | Meagas
Maiatzak 19 | Bilbo · 17:00 | Euskal Kostaldearen zeharkaldia MATER Museo ontzian | Bilbo
Maiatzak 20 | Iruñea · | BISITA GIDATUAK SALESTARREN KOMENTURA | San Francisco kalea, 5
Maiatzak 20 | Donostia · | Urumeara begira | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 20 | Tutera · | GM AKASHen argazki erakusketa: larruaren sektorea Bangladeshen. Ekoizpenaren kostu erreala | El Molinar egoitza
Maiatzak 20 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 20 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 20 | Azkoitia · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 20 | Bilbo · 18:00 | Hiri ortu eta lorategi bertikalak | Labore Bilbo
Maiatzak 20 | Iruñea · 19:00 | Ava Loorten Landartari buruzko solasaldia | Nafarroako Liburutegia
Maiatzak 21 | Agoitz · 10:00 | "Nola antolatu zure agiriak zerga-betebeharrak betetzeko"tutoriala | Udala
Maiatzak 21 | Alkiza · 11:00 | Zer sortzen da naturak eta arteak bat egitean? Mikel garaizabal eta Mattin | Urruzola Txakolindegia
Maiatzak 21 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 21 | Iruñea · 15:00 | Harakinei zuzendutako jardunaldiak | Iruñeko harakinen gremioaa
Maiatzak 21 | Urnieta · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 21 | Zizurkil · 18:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 21 | Iruñea · 18:30 | Sukaldaritza osasungarria | Euskal Eskola Makrobiotikoa,Bernardinop Tirapu 5-7
Maiatzak 22 | Arabako lautadako Kuadrilla · | Nekazal oinarridun iringintzara hurbilketa | Arabako Lautadako kuadrilla
Maiatzak 22 | Iruñea · | Hatzidurari buruzko I.go Jardunaldia | Iruñea
Maiatzak 22 | Noain · | Barazki ekologikoen zaintzarako hastapena | Lorenea
Maiatzak 22 | Hendaia · 15:00 | Begirada gurutzatuak Euskal ondare naturalaren inguruan, tailerra | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Maiatzak 22 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 22 | Lezo · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 23 | Iruñea · | Egurrezko erainkuntzen Nazioarteko Foroa | Baluarte Jauregia
Maiatzak 23 | Abadiño · 10:30 | Fruitugintza ekologikoa | EHNE Bizkaiaren egoitza
Maiatzak 23 | Zizurkil · 15:00 | Produktu fitosanitarioen erabilera | Fraisoro eskola
Maiatzak 23 | Bilbo · 17:00 | Txakolina, Arabar Errioxako ardoa eta gazta | Indautxuko AEK
Maiatzak 23 | Biarritz · 18:00 | Arrisku nagturalei buruzko debatea | Open Gare
Maiatzak 23 | Errenteria · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 23 | Erandio · 18:00 | Izurriteen aurka erabiltzen diren neurrien ezagutza eta identifikazioa eta | Erandio
Maiatzak 23 | Gasteiz · 18:00 | Gazta beganoen tailerra | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 23 | Iruñea · 18:00 | Arte eta naturako lantegia | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Maiatzak 23 | Gasteiz · 19:00 | Gasteizko udalerriko biodibertsitatea kontserbatzeko estrategiaren egoera | Ataria
Maiatzak 23 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 24 | Orio · | Garagardo azoka | Plaza
Maiatzak 24 | Iruñea · | Egurrezko erainkuntzen Nazioarteko Foroa | Baluarte Jauregia
Maiatzak 24 | Alkiza · 11:00 | Zer sortzen da naturak eta arteak bat egitea? | Inzio Urruzola txakolindegia
Maiatzak 24 | Bilbo · 17:00 | Ezagutu masustegi oinez | Aita Donostia plaza, Basurto
Maiatzak 24 | Otsagabia · 17:30 | Zaraitzuko Ibaxa. Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna. Azkeneko egunean hegaztizaintza ekologikoa | Otsagabiko eskola publikoa
Maiatzak 24 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza lantegia, sasoiko barazkiekin | Ataria, Salburua
Maiatzak 25 | Karrantza · | Natura 2000 sarea egunaren ospakizuna | Armañon parke naturala
Maiatzak 25 | Getaria · | Euskal Jaia Getarian | Plaza
Maiatzak 25 | Bedaio-Tolosa · | Belar txarrik ez do! Asteburu bat bedaion. Sendabelarrak, ezkurraren kultura... | Elkartea
Maiatzak 25 | Oiartzun · | Sagardo Eguna Oiartzun | Plaza
Maiatzak 25 | Aretxabaleta · | Txakolin Eguna | Plaza
Maiatzak 25 | Getaria · | Euskal Jaia | Plaza
Maiatzak 25 | Orio · | Garagardo azoka | Plaza
Maiatzak 25 | Orio · | Garagardo azoka | Plaza
Maiatzak 25 | Basauri · | Sor ezazu zure baratze ekologikoa balkoian | Basozelaiko egoitza
Maiatzak 25 | Donostia · | ANTIGUAKO DESAGERTUTAKO ERREKAK ETA BERE INDUSTRIA ONDAREA ETA UR HAUEKIN LOTURIKO AZPIEGITURAK EZAGUTZEKO IRTEERA | Antiguako oinezkoen tunela
Maiatzak 25 | Gasteiz · | haurren marrazketa lehiaketa: Bobelliren arranoaren abenturak Araban | .
Maiatzak 25 | Urruña · 09:00 | Larruneren bitxikeria geologikoak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Urruña
Maiatzak 25 | Astigarraga · 09:00 | Ornitologi ibilaldia: ezagutu Astigarragako hegaztiak | Santiagomendiko ermitaren aparkalekua
Maiatzak 25 | Karrantza · 09:15 | La Boheriza pagaditik ibilbidea | Tren geltokia
Maiatzak 25 | Barakaldo, Cruces · 10:00 | Sukaldaritza energetikoa eta beganoa | Produktu ekologikoen merkatua
Maiatzak 25 | Faido · 10:00 | Ihuda ibaiaren goiko arroko kobazulo artifizialak | .
Maiatzak 25 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Maiatzak 25 | Aretxabaleta · 11:30 | Tomate barietateen mintegi banaketa | Plaza
Maiatzak 25 | Gasteiz · 12:00 | Errekaleorreko jaietako azoka | Errekaleor
Maiatzak 25 | Hendaia · 13:00 | Ondare naturala idazleen lanetan, irakurraldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Maiatzak 25 | Ezkio · 16:30 | "MUNDUA MINIATURAN" | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 25 | Donostia · 17:00 | Sutondoan, gure saltsan | San Telmo
Maiatzak 25 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Maiatzak 25 | Gasteiz · 18:00 | Familiarteko lantegi poetikoan 'Uraren eta loreen altxorrak' | Ataria, Salburua
Maiatzak 26 | Bedaio-Tolosa · | Belar txarrik ez do! Asteburu bat bedaion. Sendabelarrak, ezkurraren kultura... | Elkartea
Maiatzak 26 | Donostia · | Udaberriko Jaia | Uliako lore baratzeak
Maiatzak 26 | Oiartzun · | Sagardo Eguna | Plaza
Maiatzak 26 | Orio · | Garagardo azoka | Plaza
Maiatzak 26 | Oñati · | Mendiko larren bioaniztasuna ezagutzeko ibilaldi gidatuak, Aitor Salabarria adituaren eskutik | Arantzazu parketxea
Maiatzak 26 | Donostia · 10:00 | Arropa truke-merkatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 26 | Zugaztieta · 10:00 | BIdeska iraunkorrak | Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea
Maiatzak 26 | Santurtzi · 10:00 | Tximeletak | .
Maiatzak 26 | Donostia · 10:00 | Taller irekiak: Joskintza, moda eta birziklapena eta | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 26 | Donostia · 10:00 | JantziAgur – Outlet festa | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 26 | Donostia · 11:00 | Urumea ibaitik jaitsiera piraguan | Pilar pasabidea, Martutene
Maiatzak 26 | Gasteiz · 12:00 | Familientzako jarduera: Erne eta bare, igel baten pare | Ataria
Maiatzak 26 | Donostia · 12:30 | Ekaineko zerua eta gure galaxiako objektuak, zuzeneko saioa planetarioan | Eureka Zientzia Museoa
Maiatzak 26 | Hendaia · 14:30 | Abbadiako sailak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Larretxea
Maiatzak 27 | Donostia · | IKATZAREKIN ERREBELATZE HASTAPEN TAILERRA | Cristina Enea
Maiatzak 27 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 27 | Usurbil · 18:00 | Furgobaratza eta tailerra: landare estraktuak eta landareen osasuna | Baratze parkea
Maiatzak 27 | Bilbo · 18:00 | Gozogintza tailerra: Plum Cakea | Lord Cupcake
Maiatzak 28 | Gasteiz · | GENVCE, VII jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Maiatzak 28 | Agoitz · 10:00 | "Nola egin ogasunarekin egin beharreko tramiteak online ziurtagiri digitalaren bidez"tutoriala | Udala
Maiatzak 28 | Iruñea · 15:00 | Harakinei zuzendutako jardunaldiak | Iruñeko harakinen gremioaa
Maiatzak 28 | Zumaia · 18:00 | Furgobaratza | Baratze parkea
Maiatzak 29 | Gauna · | GENVCE, VII jardunaldia | Illarra Eraikina
Maiatzak 29 | Noain · | Barazki ekologikoen zaintzarako hastapena | Lorenea
Maiatzak 29 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 29 | Gasteiz · 18:00 | Zuku, irabiatu eta Smothie-en tailerra | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 29 | Leitza · 19:00 | Pasivhaus, Adelina Uriarteren hitzaldia | Zinema
Maiatzak 29 | Bilbo · 20:00 | "Sours" erako garagardo dastaketa | Singular taberna
Maiatzak 30 | Angiozar · 17:30 | Sukaldaritza osasuntsua eta elikapen energetikoa | Pagomendi Elkartea
Maiatzak 30 | Villabona · 18:00 | Furgobaratza: lore jangarriak eta kimuak | Baratze parkea
Maiatzak 30 | Gasteiz · 18:00 | Enpanada ikastaroa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Maiatzak 30 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Maiatzak 30 | Leitza · 19:30 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Zinema
Maiatzak 30 | Iruñea · 20:00 | Nafarroako ardo eta gazta dastaketa | Gurgur
Maiatzak 30 | Bilbo · 20:00 | Sukaldaritza ijito tailerra | Sarean elkartea
Maiatzak 31 | Azkoitia · | Herri inguruko baatzak: izandakue, gaur egune eta etorkizune. Jakoba Errekondoren hitzaldia | Azkoi
Maiatzak 31 | Tolosa · | Bixigu & Sagardo Fest Tolosa | Plaza
Maiatzak 31 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko lore ederrenak | Ramon Rubial Lorategi Botanikoa
Maiatzak 31 | Bilbo · 17:00 | Ezagutu masustegi oinez | Aita Donostia plaza, Basurto
Maiatzak 31 | Otsagabia · 17:30 | Zaraitzuko Ibaxa. Lurzoruaren erabilera, ongarritzea eta nekazaritza ekologikoaren bioaniztasuna. Azkeneko egunean hegaztizaintza ekologikoa | Otsagabiko eskola publikoa
Maiatzak 31 | Tutera · 17:30 | KAMISHIBAI “LU SHZUren ametsa” eta trapuzko panpinen familiako tailerra | El Molinar egoitza
Maiatzak 31 | Azkoitia · 19:00 | Herri Baratzeei buruzko ibilaldi-hitzaldi-kotsultategia jakoba Errekondorekin | Elkargunean
Ekainak 1 | Turtzioz · | Ingurumen egunaren ospakizuna | Plaza
Ekainak 1 | Barakaldo · | Gereziaren Azoka | Errekatxo
Ekainak 1 | Gernika-Lumo · | URDAIBAIKO TXAKOLINAREN EGUNA | Plaza
Ekainak 1 | Aizarnazabal · | Jan sano bizi pozik Azoka | Plaza
Ekainak 1 | Eskoriatza · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA XXIII. AZOKA | Plaza
Ekainak 1 | Pasai Antxo · | SAGARDO EGUNA. XXVI. edizioa | Plaza
Ekainak 1 | Tolosa · | Bisiguaren Festa | Plaza
Ekainak 1 | Donostia · | Sagardo Eguna Intxaurrondo | Intxaurrondo
Ekainak 1 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa: San Juan ukendua | Davita
Ekainak 1 | Errenteria · 09:30 | Baratzezaintzako oinarrizko ikastaroa | Errenteriako Baratze Parkea
Ekainak 1 | Urdazubi · 10:00 | Pottoka urdina ibilbidea | Urdazubi
Ekainak 1 | Ereñozu · 10:30 | JolasMENDI baso txangoak familiartean | Ereñozuko basoa
Ekainak 1 | Saldias · 10:30 | Sukaldaritza makrobiotikoa:plater orekatuak | Saldias
Ekainak 1 | Donostia · 11:00 | Urumea ibaitik jaitsiera piraguan | Pilar pasabidea, Martutene
Ekainak 1 | Gasteiz · 11:00 | Familientzako jarduera: 'Natura ilustratua' erakusketari bisita gidatua | Ataria, Salburua
Ekainak 1 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Ekainak 1 | Gasteiz · 13:00 | Maria Sibylla Merian, zientzia arte bihurtu zuen andrea | Ataria, Salburua
Ekainak 1 | Donostia · 17:00 | Sutondoan, gure saltsan | San Telmo
Ekainak 1 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Ekainak 2 | Amurrio · | Txakolin Eguna | Amurrio
Ekainak 2 | Alonsotegi · | Andra Mari Feria | Plaza
Ekainak 2 | Lezama · | TXAKOLINAREN XVIII. EGUNA | Plaza
Ekainak 2 | Mallabia · | Nekazaritza eta eskulangintza Azoka | Plaza
Ekainak 2 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | Plaza
Ekainak 2 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Ekainak 2 | Durango · | Urkiolako txoko ezezagun eta liluragarrietara irteera | Urkiolako Parke Naturala
Ekainak 2 | · | Errialtabaso mendia. Urkiolako txoko ezezagun eta liluragarria | .
Ekainak 2 | Gasteiz · 11:00 | Ingurumenaren Jaia | Ataria, Salburua
Ekainak 3 | Bilbo · 19:00 | Sendaberrak Euskal Herrian | teraicosmetica, Gordoniz 27, behea
Ekainak 4 | Beasain · | Abeltzaintza eta nekazaritza Azoka | plaza
Ekainak 4 | Elgoibar · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Entsalada ezberdinak | Txillarre ekodendan
Ekainak 4 | Elgoibar · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroak: entsalada ezberdinak | Txillarre ekodenda
Ekainak 4 | Astigarraga · 18:30 | Astigarragako herri baratzeetan Jakoba Errekondoren aholkularitza | Herri baratzeak
Ekainak 5 | Zugaztieta · | Ingurumenaren Eguna | Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea
Ekainak 5 | Donostia · | Baratze ekologikoa | Lugaritz Kultur Etxea
Ekainak 5 | Donostia · | Urumeara begira | Loiolako kultur etxea
Ekainak 5 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Ekainak 5 | Durango · 19:00 | Aralar: Mundua leku den lurra | Plateruena
Ekainak 5 | Durango · 19:00 | | Plateruenea
Ekainak 5 | Durango · 19:00 | Aralar mundua leku den lurra, dokumentala | Plateruenea
Ekainak 6 | Eibar · 08:45 | Elikadura politikak toki administrazioan | Portalea Kultur Etxea
Ekainak 6 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Ekainak 7 | Irun · | Bioterra | Ficoba
Ekainak 7 | Iruñea · 20:00 | Nafarroako ardo eta gazta dastaketa | Gurgur
Ekainak 8 | Alkiza · | Natura, gizakia eta artea II. topaketak | Herria
Ekainak 8 | Busturia · | Zero Plastiko Urdaibai | Ekoetxea Urdaibai
Ekainak 8 | Etxebarria · | Abeltzaintza Azoka | Plaza
Ekainak 8 | Zalla · | Enkarterri Fest VI. azoka | Plaza
Ekainak 8 | Irun · | Bioterra | Ficoba
Ekainak 8 | Ibarra · | Sagardo Eguna Ibarra | Plaza
Ekainak 8 | Donostia · | Sagardo Eguna Trintxerpe | Trintxerpe
Ekainak 8 | Leitza · | Sagardo Eguna Leitza | Plaza
Ekainak 8 | Lizarra · 10:00 | Lizarran Plazara! | Lizarra
Ekainak 8 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Ekainak 8 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Ekainak 8 | Leitza · 19:00 | Sagardo Eguna | Plaza
Ekainak 9 | Bastida · | Upeltegiak kalean | Bastida
Ekainak 9 | Bastida · | UPELTEGIAK KALEAN | Plaza
Ekainak 9 | Gamiz-Fika · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA. XVIII. azoka | Plaza
Ekainak 9 | Azkoitia · | Nekazaritza Azoka | plaza
Ekainak 9 | Irun · | Bioterra | Ficoba
Ekainak 9 | Donostia · | Sagardo Eguna Donostia | Larratxo
Ekainak 9 | Azkoitia · | Sagardo Eguna Azkoitia | Plaza
Ekainak 9 | Hernani · | Sagardo Eguna Hernani | Plaza
Ekainak 9 | Orozko · | Gorbeiako gurutzera ibilaldia | Gorbeia parke naturala
Ekainak 9 | Donostia · | URUMEA IBAIKO INDUSTRIA ONDAREAN ZEHAR IBILIZ | Renfeko tren geltokiaren parea
Ekainak 9 | Donostia · 10:00 | Artile birjina tindatzeko tinte naturalak | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Ekainak 9 | Donostia · 12:00 | Zuriñeren abenturak | Cristina Eneako haur parkean
Ekainak 13 | Abadiño · | San Antonio Azoka | Urkiola
Ekainak 13 | Iruñea · | Jostailuak trukatzeko gunea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Ekainak 13 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Ekainak 13 | Iruñea · 10:00 | Jostailuen trukea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Ekainak 13 | Azkoitia · 18:00 | Zukaldaritzan Tailerra | Elkargunea
Ekainak 13 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Ekainak 14 | Baiona · | Asteburu alaia eta urririk | Patxa plaza (karpapean)
Ekainak 14 | Aritzkuren · | Sendabelar ikastaroa | Aritzkuren
Ekainak 14 | Tolosa · 17:30 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Ekainak 15 | Bilbo · | NEKAZARITZA. XVI. azoka | plaza
Ekainak 15 | Barakaldo · | Eskulangintza Azoka | Llano
Ekainak 15 | Elgoibar · | NEKAZARITZA, ESKULANGINTZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | plaza
Ekainak 15 | Hernani · | Sagardo Eguna Ereñozu | Ereñozu
Ekainak 15 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Ekainak 15 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Ekainak 15 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Errepublikanoen Frontea | Bengolarreko parkinetik
Ekainak 15 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Ekainak 15 | Bertiz · 10:30 | Iturburutik ibilaldia | Bertizko Jaurerriko Parke Naturala
Ekainak 15 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Ekainak 15 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Ekainak 16 | Karrantza · | Hegaztien behaketaz | Armañon parke naturala
Ekainak 16 | Baranbio · | XXII. Ahuntz Eguna (Garrastatxu) | Plaza
Ekainak 16 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | Plaza
Ekainak 16 | Bedaio · | Elikagaiak eta eskulangintza Azoka | Plaza,Lehendakari Agirre Enparant
Ekainak 16 | Arrasate · 09:00 | PR Gi-96 Udala Besaide | Udala goikoa
Ekainak 16 | Urizaharra · 10:00 | Urizaharra, hiribildua eta ingurune naturala | .
Ekainak 16 | Zugaztieta · 10:00 | Ibilbide naturalistikoa | Meatzaldea-Peñas Negras Ekoetxea
Ekainak 18 | Donostia · | laneko arriskuen prebentzioa basogintza-egur sektorean | Miramar jauregia
Ekainak 18 | Bidarrai · 18:00 | Etorkizuneko Landak, Nekazaritza eta Paisaia debate irekia | Artetxea Aretoa
Ekainak 19 | Iruñea · 18:00 | Nafarroako Nekazaritza Ingeniari teknikoen urteko jardunaldia | Kolejioan
Ekainak 20 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Ekainak 22 | Orozko · | Gorbeiako gurutzetik egunsentiaz gozatu | Gorbeiako Parke Naturala
Ekainak 22 | Arrasate · 09:00 | Besaide, eskalada familian | Udala goikoa
Ekainak 22 | Gasteiz · 11:00 | Eguneko tximeleten identifikazio ikastaroa | Ataria
Ekainak 22 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Ekainak 22 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Ekainak 23 | Barrika · | San Juan XIX.Azoka | Udaletxeko plaza
Ekainak 23 | Lekeitio · | Iparraldeko Haizeak Azoka | Plaza
Ekainak 23 | Urduña · | San Juan Feria | Foru Plaza
Ekainak 23 | Lagran · 10:00 | Lagran, GR38, Toro mendatea eta Egaren iturburua | .
Ekainak 23 | Arrasate · 10:00 | Tirolina eta abentura | Santa Barbara
Ekainak 24 | Andoain · | San Joan Festak | Goikoplaza
Ekainak 24 | Donostia · | Klimaren komunikazioa | Miramar jauregia
Ekainak 25 | Donostia · | Klima aldaketa eta ekonomia zirkularra | Miramar jauregia
Ekainak 27 | Gasteiz · | 2030 agenda eta garapen jasangarrirako helburuak. Gure politika publikoak eraginkorragoak egitea | Ekonomia eta enpresa fakultatea
Ekainak 27 | Gasteiz · 19:00 | Familientzako jarduera: Berdeguneak, leku isilak | Ataria, Salburua
Ekainak 28 | Durango · | Urkiolako basoetako anfibioak ezagutuz | Urkiolako Parke Naturala
Ekainak 29 | Donostia · | Txakolinaren Eguna | Boulevard
Ekainak 29 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Hezeguneko biztanle sekretuak | Ataria, Salburua
Ekainak 29 | Gasteiz · 17:30 | Lantegia: Naturalistaren lantegia | Ataria, Salburua
Ekainak 30 | Zigoiti · | Zaldiaren azoka. Ondategi | Zigoitia
Ekainak 30 | Ondategi · | Gorbeia inguruko zaldien XXIV. erakustaldia | Sarragoako Landa
Ekainak 30 | Mungia · | San Pedro Azoka | Plaza
Ekainak 30 | Beizama · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA AZOKA | Plaza
Ekainak 30 | Elgeta · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Ekainak 30 | Zumaia · | Eskulangintza Azoka | Plaza
Ekainak 30 | Oiartzun · | Mendiko larren bioaniztasuna ezagutzeko ibilaldi gidatuak, Aitor Salabarria adituaren eskutik | Arditurri parketxea
Ekainak 30 | Donostia · | URUMEA URERTZETATIK BIZIKLETAN | Kursaal
Ekainak 30 | Opakua · 10:00 | Entzia, Mendiluzeko menhirrak eta harrespilak | .
Ekainak 30 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Ekainak 30 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Uztailak 3 | Gasteiz · | Hastapena paisaiaren proiektura | Ekonomia eta enpresa fakultatea
Uztailak 4 | Donostia · | XXI. mendeko Europan jasangarritasuna | Miramar jauregia
Uztailak 6 | Gesaltza Añana · | Gatzaren Azoka, San Kristobal | Plaza
Uztailak 6 | Okondo · | Txakolinaren XI. jaia | Plaza
Uztailak 6 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Uztailak 7 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Uztailak 7 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa: sendabelar bilketa | Davita, Legazpi 4, 1
Uztailak 13 | Lizarra · 10:00 | Lizarran Plazara! | Lizarra
Uztailak 14 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Uztailak 20 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Uztailak 20 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Magdalena | Bengolarreko parkinetik
Uztailak 20 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Uztailak 21 | Arrasate · 10:00 | Bedoña: Arrasateko txakolina (Otxia-Artazubiaga Baserria) | Etxaluze
Uztailak 22 | Donostia · | Egurrezko eraikuntza eraginkorra | Miramar jauregia
Uztailak 25 | Gasteiz · | Santioagoko Azoka | Gasteiz
Uztailak 25 | Gasteiz · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | EHU kanpusa, Renné Cassin kalea
Uztailak 25 | Gasteiz · | Baratxuri azoka Blusa eta Neskaren Egunean | San Frantzisko aldapa
Uztailak 28 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Abuztuak 4 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Abuztuak 5 | Gasteiz · | ARTISAUTZA ETA NEKAZARITZAKO ELIKAGAIAK. Andre Mari Zuriko azoka | Loma Jeneralaren Plaza
Abuztuak 10 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Abuztuak 14 | Amurrio · | Nekazaritza Azoka | Plaza
Abuztuak 14 | Amurrio · 08:00 | Nekazaritza lehiaketa | Amurrio
Abuztuak 15 | Araia · | Artzain Eguna | Araia
Abuztuak 16 | Amurrio · | ABELTZAINTZA. Ganaduaren erakusketa | Plaza
Abuztuak 17 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Zizkiñoko Kobazuloak | Bengolarreko parkinetik
Abuztuak 23 | Bergara · | Gipuzkoako Azoka ekologikoak, Izen-ematea | Biolur
Abuztuak 23 | Laudio · | Baserritarraren Eguna | Plaza
Abuztuak 23 | Zarautz · | Azoka Ekologikoa | Zarautz
Abuztuak 23 | Zarautz · | Zarauzko Azoka Ekologikoa | Plaza
Abuztuak 31 | Pipaon · | Eskulangintza Azoka | Plaza
Abuztuak 31 | Donostia · | Gipuzkoako Azoka ekologikoak | Donostia
Abuztuak 31 | Donostia · | Donostiako Azoka Ekologikoa | .
Irailak 1 | Añana · | XXVIII. Azoka | Añana
Irailak 1 | Gaubea · | NEKAZARITZA, ABELTZAINTZA ETA ESKULANGINTZA. XXVIII. azoka | Angosto Santutegia
Irailak 1 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Irailak 4 | Donostia · | Klima aldaketaren erronkak | Miramar jauregia
Irailak 7 | Errenteria · | Azoka Ekologikoa | Errenteria
Irailak 7 | Errenteria · | Errenteriako Azoka Ekologikoa | Plaza
Irailak 7 | Zumaia · | Ukenduen ikastaroa | Kabia parafarmazia
Irailak 7 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Irailak 11 | Ordizia · | Euskal Jaietako Azoka | Ordiziako Azoka plazan
Irailak 14 | Gasteiz · | Nekazaritza Gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Irailak 14 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Irailak 14 | Gasteiz · | XX. NEKAZARITZAKO AZOKA GARDENA | Urrezko Zerraldoien plaza, Correos parean
Irailak 15 | Zerain · | Azoka Ekologikoa | Zerain
Irailak 15 | Mañueta · | NEKAZARITZA. ARABAKO ERRIOXAKO MAHATS-BILKETAREN JAIA | Plaza
Irailak 15 | Zerain · | Zeraingo Azoka Ekologikoa | Plaza
Irailak 15 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Irailak 21 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Irailak 21 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Zuhaitz Bereziak | Bengolarreko parkinetik
Irailak 21 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Irailak 22 | Eibar · | Azoka Ekologikoa | Eibar
Irailak 22 | Amurrio · | Artzain Eguna | plaza
Irailak 22 | Eibar · | Eibarko Azoka Ekologikoa | Plaza
Irailak 22 | Amurrio · | Ardi Eguna | Amurrio
Irailak 24 | Biasteri · | Arabako Errioxako ardoaren XXVI. jaialdia | Biasteri
Irailak 27 | Elizondo · | NPB eredu berriak landa eremu bizia lortzen laguntzen al du? 2021-27 NPB berriaren aukerak elikadura sistema osasuntsuak eta landa eremu biziak lortzeko | Arizkunenea Kultur Etxea
Irailak 28 | Aretxabaleta · | Azoka Ekologikoa | Aretxabaleta
Irailak 28 | Aretxabaleta · | Aretxabaletako Azoka Ekologikoa | Plaza
Irailak 29 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Urriak 5 | Gasteiz · | BIonekaraba | Foruen Plaza
Urriak 5 | Amurrio · | BIONEKARABA. EKOIZPEN EKOLOGIKOAREN AZOKA | plaza
Urriak 5 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Urriak 6 | Murgia · | Murgiako Azoka | Murgia
Urriak 6 | Murgia · | Abeltzaintza Azoka | Plaza
Urriak 6 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Urriak 8 | Agurain · | Aguraingo Azoka | Agurain
Urriak 8 | Agurain · | DCXXIV. abeltzaintza azoka | plaza
Urriak 12 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Urriak 13 | Leintz-Gatzaga · | Azoka Ekologikoa | Leintz-Gatzaga
Urriak 13 | Erriberagoiti · | Arabako babarrun pintoaren eta lekaleen azoka | Erriberagoiti
Urriak 13 | Pobes · | ARABAKO BABARRUN PINTOAREN ETA LEKALEEN XXV. AZOKA | plaza
Urriak 13 | Leintz-Gatzaga · | Leintz-Gatzagako Azoka Ekologikoa | Plaza
Urriak 13 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Urriak 19 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Urriak 19 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Galtzada | Bengolarreko parkinetik
Urriak 19 | Gasteiz · 11:30 | Familientzako jarduera: Erleen munduan sartzeko lantegia | Urarteko baratzeak, Abetxukun
Urriak 20 | Gaubea · | Gobiaraneko patata azoka | Gaubea
Urriak 20 | Espejo · | NEKAZARITZA ETA ESKULANGINTZA. GOBIARANEKO PATATA AZOKA. XXVIII. azoka | plaza
Urriak 20 | Laudio · | SAGARRARI BURUZKO AZOKA | Plaza
Urriak 20 | Okondo · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | plaza
Urriak 25 | Gipuzkoa · | Gipuzkoako kroketaren astea | Gipuzkoako establezimenduak
Urriak 26 | Aramaio · | NEKAZARITZA, ESKULANGINTZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Urriak 27 | Urkabustaiz · | Urkabistaizko Azoka | Urkabustaiz
Urriak 27 | Araia · | VI. LAUTADA EGUNA | Plaza
Urriak 27 | Izarra · | Urkabustaizko X. Azoka | Plaza
Azaroak 3 | Amurrio · | MIKOTURISMOAREN EGUNA | Plaza
Azaroak 3 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Azaroak 3 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Azaroak 9 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Azaroak 10 | Kanpezu · | San Martin Azoka | Kanpezu
Azaroak 10 | Santikurutze Kanpezu · | NEKAZARITZA ETA ABELTZAINTZA AZOKA | Plaza
Azaroak 13 | Donostia · 18:00 | International Gull Meeting | Ondarreta pasealekua 24
Azaroak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Azaroak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Arrato | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 1 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Abenduak 14 | Lizarra · | Lizarran Plazara! | Lizarra
Abenduak 19 | Gasteiz · | Eguberriko nekazaritza azoka | Gasteiz
Abenduak 19 | Gasteiz · | EGUBERRIKO NEKAZARITZA AZOKA | Espainia Plaza, Lehendakari Agirre kalea
Abenduak 20 | Amurrio · | Eguberriko azoka | Amurrio
Abenduak 21 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Errota Harriak 2 | Bengolarreko parkinetik
Abenduak 24 | Ordizia · | Gabonetako Azoka Berezia | Ordizia
Urtarrilak 5 | Arrieta · | Arrieta Azoka | Frontoia
Otsailak 1 | Amurrio · | Mahastizaintza | .
Otsailak 1 | Amurrio · | MAHASTIAREN INAUSKETA | Hazi Araba Zentroa
Otsailak 1 | Donostia · | Euskadiko klima aldaketaren astea | Kursaal elkargunea
Otsailak 1 | Zalla · 10:00 | Mahasgintza eta enologia | Iturramako Civicoxean
Otsailak 1 | Urduliz · 17:00 | Birziklatu, berreskuratu, berrerabili | Kultur Etxea
Otsailak 1 | Ezpeleta · 20:00 | Ezpeletako Biperraren Gaualdia | Biperraren sindikatoa
Otsailak 2 | Alfaro · | Zikunaren Eguna | Espainia Plaza
Otsailak 2 | Zamudio · | Nekazamudio | Kultur etxeko patioan
Otsailak 2 | Laudio · | Txerriari buruzko monografikoa. Nekazaritza eta eskulangintza. San Blas | Herriko Plaza
Otsailak 2 | Zamudio · | NekaZamudio azoka | Plaza
Otsailak 2 | Orozko · | Nazioarteko Hezeguneen eguna. | Gorbeiako Parke Naturala
Otsailak 2 | Busturia · 09:00 | Itsas hegaztien behaketa Matxitxakoko behatokitik | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Hondarribia · 09:30 | Fruta-arbolen inausketa eta zainketa | Endanea Garden
Otsailak 2 | Busturia · 10:00 | ANFIBIOAK ETA HEZEGUNEAK | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Tolosa · 10:00 | Sendabelar ikastaroa | Guki ekogunea
Otsailak 2 | Gasteiz · 10:00 | Pasta Freskoa | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 2 | Getxo · 10:00 | Hezeguneen eguna | Bolue Hezegunean
Otsailak 2 | Donostia · 10:00 | Bizitzaren jasangarritasuna Donostian | Cristina Eneako Ingurumen baliabideen etxea
Otsailak 2 | Arrieta · 10:00 | Bertoko basoari tetekina atera ahal diogu? Nola? | Arrietako Plazan
Otsailak 2 | Hendaia · 10:30 | Txingudi badiaren Geologia eta Geomorfologia | Cpie
Otsailak 2 | Busturia · 10:30 | URDAIBAIKO HEZEGUNEAK: ZABOR BILKETA. LIBERA. SEO/Birdlife | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Irun · 10:30 | Lurringintza artesanala | Ficoba
Otsailak 2 | Irun · 10:30 | LURRIGINTZA ORGANIKO IKASTARO PROFESIONALA | Ficoba
Otsailak 2 | Deba · 11:00 | Familientzako orientazio martxa | Debako Paduratik, Errotazar
Otsailak 2 | Donostia · 11:00 | Auzolana, Uliako putzuen zindariak | Ulia Interpretazio Zentroa
Otsailak 2 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 2 | Deba · 11:00 | Orientazio martxa libera Debako paduretatik | Errotazar
Otsailak 2 | Bera · 11:30 | Sagar basatik sortutako landareak eta bertako barietate zaharrak . Hitzaldia Zubialde patxadak-en eskutik | Beralandeta
Otsailak 2 | Azpeitia · 12:00 | Azoka Plazako asmo berrien aurkezpena | Azoka Plaza
Otsailak 2 | Hendaia · 14:00 | Natura irteera: Negua txingudin pasatzen duten hegaztiak | Cpie
Otsailak 2 | Busturia · 16:00 | "BERPIZTU GURE HEZEGUNEA" TAILERRA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Busturia · 17:00 | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 2 | Hendaia · 19:00 | Gaueko natura irteera: Euskal erlaitzeko gaueko misterioak | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Otsailak 3 | Abadño · | Abadiñoko San Blas Azoka | Abadiño
Otsailak 3 | Alegria Dulantzi · | San Blas Feria | Alegria Dulantzi
Otsailak 3 | Alegria-Dulantzi · | San Blas Azoka. Eskulangintza eta gastronomikoa | Herriko Plaza
Otsailak 3 | Abadiño · | San Blas Azoka. Eskulangintza eta abeltzaintza | Herriko Plaza
Otsailak 3 | Mungia · | Abeltzaintza Azoka | Herriko Plaza
Otsailak 3 | Abadiño · | Urkiolara ibilaldia | Urkiolako Parke Naturala
Otsailak 3 | Busturia · | EKOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 3 | Baiona · 09:00 | Bortizkeriarik gabeko ekintzari formakuntza | Biziren egoitza
Otsailak 3 | Busturia · 10:00 | ARGAZKILARITZA ETA HEZEGUNEAK | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 3 | Gautegiz Arteaga · 11:00 | Ate irekiak: Hezeguneen eguna | Urdaibai Bird Center
Otsailak 3 | Gaubea · 11:00 | Ekoileen Azoka | Gaubea
Otsailak 3 | Arrieta · 11:00 | Arrietako Azoka, hileko lehen domeka. | Plaza
Otsailak 3 | Busturia · 11:00 | FAMILIENTZAKO ORIENTAZIO MARTXA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 3 | Abadiño · 12:00 | Kontzentrazioa: Animalien askapena | Abadiño
Otsailak 3 | Busturia · 17:00 | "ORGANIK". UMEENTZAKO ANTZERKIA | Ekoetxea Urdaibai
Otsailak 4 | Barakaldo · | Lorategiko landare basatiak erakusketaren irekiera | Ramon Rubial LOrategi Botanikoa
Otsailak 4 | Barakaldo · | Lorategiko Lore basatiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 4 | Bilbo · 18:30 | Ehun urteetako ikerketa arkeologiak Bizkaian | Ondare Aretoa. María Díaz de Haro 11, 1.a.
Otsailak 4 | Etxauri · 19:00 | Gerezien eguna antolatzeko bilera | Zakarias Jauregia
Otsailak 4 | Deba · 19:00 | Sendabelar ikastaroa | Debako Kultur Elkartean
Otsailak 4 | Zizurkil · 19:00 | Sagararte | Plazida Otaño Kultur gunean
Otsailak 5 | Ainiza Monjolose · 09:30 | Ardi esnedun hazle berrien taldea ren ikastaroa 3. aldikotz biltzen | Euskal Herriko Laborantza Ganbaran
Otsailak 5 | Arespalditza · 12:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Aialako Udala
Otsailak 5 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 5 | Corella · 17:00 | Bardeak orain dela 20 miloi urte | Corella
Otsailak 5 | Eibar · 18:00 | Neguko errezeta begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 5 | Laguardia · 18:30 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Arabar Errioxako Kuadrilla
Otsailak 5 | Iruñea · 18:30 | "Artzaina: tradizioari lotutako bizitza"erakusketaren aurkezpena | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 5 | Soraluze · 19:00 | Gipuzkoarako baso politika berri bat | Soraluzeko antzokian
Otsailak 6 | Hendaia · 10:00 | Zientzia irterra tailerra: BIOLIT, Marearteko goikaldeko habitatak | Cpie
Otsailak 6 | Gasteiz · 10:30 | Elikadura kontzientea: sukaldaritza ikastaroa | Tierra Viva Vitoria, San Francisco 22
Otsailak 6 | Donostia · 10:30 | Italiako sukaldaritza | Tabakalera
Otsailak 6 | Larrabetzu · 17:00 | Gym Berdeak | Presa ondoko lorategian
Otsailak 6 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 6 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 7 | Tolosa · | Natura turismoa eta iraunkortasunaren VII.jardunaldia | Tolosa
Otsailak 7 | Gasteiz · | BASOTEK, basoko berrikuntza iraunkorra.Balio katearen lehen lankidetzak. | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 7 | Donostia · | Klima aldaketa, hau komeria. Erakusketa bat, bi esposizio | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 7 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Plaza
Otsailak 7 | Irun · 09:00 | Udalerrietan kontsumoa: Merkataritza elektronikoa eta banketxe zerbitzuak | Ficoba
Otsailak 7 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 7 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 7 | Santurtzi · 18:00 | Gazteentzako sukaldaritza tailerra | Mamariaga kulturgunean
Otsailak 7 | Gasteiz · 18:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 7 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 7 | Santutxu · 19:00 | Elikadura burujaberantz: begirada feminista bat | Labore Bilbao, Haro Plaza 3
Otsailak 7 | Zarautz · 19:30 | Zer ari da gertatzen pinuekin? | Antoniano aretoan
Otsailak 7 | Bilbo · 19:30 | Bertako basoa berreskuratzeko proposamena | Zohardia Kultur Elkartea, Peña Lemona Kalea, 2
Otsailak 8 | Tolosa · | Tolosaldeko Txotx irekiera | Zerkausian
Otsailak 8 | Bilbo · 18:30 | Plaza Hutsa, izen ematea | Bilboko La Bolsa
Otsailak 8 | Tolosa · 20:30 | 3. Txotx solidarioa | Zerkausia
Otsailak 9 | Durango · | Berdeago Nature | Landako Gunea
Otsailak 9 | Markina-Xemein · | Landare Azoka | Markina-Xemein
Otsailak 9 | Karrantza · | Mendi ibilaldia Ranero Altzara | Armañon parketxea, Ranero auzoa z/g
Otsailak 9 | Kuartango · | Oilagorra ehizatzearen argazki lehiaketa | Kuartango
Otsailak 9 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 9 | Itziar · 08:30 | Santaeskea | Itziarko plazatik
Otsailak 9 | Donostia · 09:00 | Aromaterapia ikastaroa | Izartxuri, Prim 22 solairuartea, 4. atea
Otsailak 9 | Gasteiz · 09:30 | Hezeguneen eguna, Mendixurretik ibilbidea | Armentiako San Prudentzio Basilika
Otsailak 9 | Zudaire · 10:00 | Inausketa ikastaro praktikoa: Sagarrondoa bereziki | Zudaire
Otsailak 9 | Gasteiz · 10:00 | Bidezko merkataritzaren produktuekin sukaldaritza | Hegoalde Gizarte etxeetan
Otsailak 9 | Donostia · 10:00 | Ornitologiari eta hegaztien jarraipenari buruzko hastapen ikastaroa | Ulia Interpretazio Zentroa
Otsailak 9 | Hendaia · 10:30 | Erle arrunta, basa espeziea Europan | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Otsailak 9 | Oiartzun · 10:30 | Bihotz Inguru Baso txangoak, Arditurrira irteera | Arditurriko Parketxea, Oiartzun
Otsailak 9 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 9 | Deierriko Udala · 12:00 | Garagardo dastaketa | Kaseten poligonoan
Otsailak 9 | Hendaia · 15:00 | Polinizatzaileei aterpea eraiki | Asporotsttipin, Euskal Erlaitzeko Etxean (CD912 -Erlaitzeko errepidea
Otsailak 9 | Errenteria · 16:00 | Aromaterapia hastapen tailerra | Osika Ekodenda
Otsailak 9 | Portugalete · 18:30 | Plaza Hutsa, izen ematea | Merkatuan
Otsailak 10 | Gasteiz · 09:00 | Hezeguneen eguna, Pedroko Urandololo | Ataria, Salburua
Otsailak 10 | Zamudio · 09:30 | Etxaldeko emakumeon neguko auzolana | Baratzenean proiektua, eskola berriaren ondoan
Otsailak 10 | Gasteiz · 10:00 | Bidezko merkataritzaren produktuekin sukaldaritza | Judimendi Gizarte etxeetan
Otsailak 10 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 11 | Gasteiz · | Faunaren jarraipen metodoak | Farmazia fakultatea
Otsailak 11 | Leioa · | Faunaren jarraipen metodoak | Zientzia eta Teknologia fakultatea
Otsailak 11 | Errenteria · 16:00 | Sukaldaritza aromatikoa I | Osika Ekodenda
Otsailak 11 | Oñati · 18:00 | Gaua gauekoentzat | Kultur Etxea
Otsailak 12 | Ainiza Monjolose · 09:00 | VIVEA formakuntza | Laborantza Ganbara
Otsailak 12 | Lantaron · 10:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Lantaron
Otsailak 12 | Trebiñu · 16:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Udaletxea
Otsailak 12 | urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 12 | Olaberria · 17:15 | Osasunean hezten, elikadura tailerrak | Liburutegian
Otsailak 12 | Iruñea · 18:00 | ERREZETA TRADIZIONALAK | Geltoki
Otsailak 12 | Donostia · 18:30 | hondakin kudeaketa aintzindariez solasaldia | Aieteko Jauregia
Otsailak 12 | Oñati · 19:00 | Gaua ikuspuntu astronomikotik | Kultur Etxea
Otsailak 12 | Eskoriatza · 19:00 | Elikadurari buruz egunero entzuten ditugun mitoak eta gezurrak, hitzaldia | Zaldibar Antzokia
Otsailak 12 | Aranguren Bailara · 19:00 | Auzoko konposta | Kultur Etxea, Mutiloa
Otsailak 12 | Azkoitia · 19:00 | Natur zale guztientzako deialdia | Kultur Etxea
Otsailak 13 | Donapaleu · 09:00 | Belardien erabilera eta mantenua hobetzeko ikastaroa | Nekazaritza Ganbara
Otsailak 13 | Irun · 17:00 | Ingenieritza Genetikoa, Juan Canalesen hitzaldia | Argoiak Elkartea
Otsailak 13 | Aranguren Bailara · 17:30 | Tokian tokiko produktuak erostearen garrantzia, tailerra eta dastaketa | Kultur Etxea, Mutiloa
Otsailak 13 | Eibar · 18:00 | Gosari osasuntsuak | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,
Otsailak 13 | Hernani · 18:00 | Hazitegia egin eta zaintzeko tailer praktikoa | Karabeleko
Otsailak 13 | Gasteiz · 18:00 | Barazki Hazitegien tailerra | CETIC, C/ Castro Urdiales 10
Otsailak 13 | Errenteria · 19:00 | Baso Politika berria | Xenpelar Aretoa
Otsailak 13 | Oñati · 19:00 | Gaua Gauekoentzat, Joxerra Aihartzaren hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 13 | Oñati · 19:00 | Gaua gauekoentzat | Kultur Etxea
Otsailak 14 | Ainiza Monjolose · 09:30 | Hazkuntzarako bastimenduak, ikastaroa | Euskal Herriko Laborantza Ganbara-n
Otsailak 14 | Urduliz · 17:00 | Sukaldaritza jasangarria, tokian tokiko ortuariak eta urte sasoikoak | Gaztelekuan
Otsailak 14 | Iruñea · 18:00 | Bizikotxo | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 14 | Zaldibar · 18:30 | Basogintza: eta orain zer? | Liburutegi zaharra
Otsailak 14 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen II | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 14 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 14 | Gasteiz · 18:30 | Sukaldaritza ikastaroa: Kroketeatzen II | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 14 | Bermeo · 19:00 | Elikadura burujabetza | Nestor Barrenetxea Aretoa
Otsailak 14 | Irun · 19:30 | The Big Band Theory, Jon Amantegiren hitzaldia | Kabigorri Ateneoa
Otsailak 14 | Donapauleu · 20:15 | Zer janen dute gure haurrek? | Saint Louis gelan
Otsailak 15 | Tutera · 17:00 | Hazitegia eta hazien trukaketa | "El Molinar" Ingurumen zentroa
Otsailak 15 | Oiartzun · 18:00 | Labore esnekiak | Labore Oarso
Otsailak 15 | Basauri · 19:00 | Kolore guztietako basoak | Dorretxean
Otsailak 16 | Bergara · | Landare Azoka | Bergara
Otsailak 16 | Donostia · | Sendabelar ikastaroa | Legazpi 4
Otsailak 16 | Lesaka · 08:00 | Arbolaren Eguna | Gardelkopagoeta inguruan
Otsailak 16 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 16 | Azpeitia · 08:50 | Arroa Errekara mendi irteera | Arroabetik
Otsailak 16 | Arrasate · 09:00 | Arrasateko baserriko produktuen azoka | Seber Altube Plaza
Otsailak 16 | Oñati · 09:30 | Artzain zakurrak trebatzea | Arantzazuko Artzain Eskola
Otsailak 16 | Zigoitia · 09:30 | Zigoitiako Txokoak: Frankisten frontea | Bengolarreko parkinetik
Otsailak 16 | Lasarte-oria · 09:30 | Txaldatxurreko lubakietara ibilbide gidatua | Okendo Plaza
Otsailak 16 | Zudaire · 10:00 | Inausketa ikastaro praktikoa: Sagarrondoa bereziki | Zudaire
Otsailak 16 | Izen-ematean zehaztuko da · 10:00 | Natura irteera: Euskal Itsasbazterrko geologia altxorrak: Hiri-geologia Donostian | Cpei
Otsailak 16 | Leitza · 10:00 | Zuhaitz lepatuen ingurunea ezagutzeko bisita gidatua, Migel Mari Elosegi biologoaren eskutik | Plaza
Otsailak 16 | Getxo · 10:30 | Ibilbide Gidatua: Gure kostaldeko hegaztiak | Getxoko Ingurumen Aretoan, Larrañazubi Auzoa 128
Otsailak 16 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 16 | Arrasate · 11:00 | UKENDUA AZALAREN GAITZENDAKOa | Seber Altube Plaza
Otsailak 16 | Gasteiz · 11:30 | Lurraren kontserbazioari buruzko herritar zientzia jardunaldia | Ataria
Otsailak 16 | Ezkio · 16:30 | "olio lanpara" sorkuntza lantegia | Igartubeiti Baserri Museoa
Otsailak 16 | Tolosa · 16:30 | Birziklatu Azoka | Berdura Plaza
Otsailak 16 | Donostia · 17:00 | "Natura Change" erakusketara bisita gidatua | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 17 | Ibarruri · | Harizti handiena sortu nahi dugu | Ibarruri
Otsailak 17 | Abadiño · | Barazki pate eta mermelada tailerra | Urkiolako Parke Naturala
Otsailak 17 | Lazkao · 11:00 | Ate irekiak:Nondik dator esnea? | Iztueta Baserria, lazkaomendi
Otsailak 17 | Tutera · 11:00 | Tuterako Harresiak | Tutera
Otsailak 17 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 17 | Ordizia · 11:00 | Haurrentzako sukalde tailerra | Elikaleku
Otsailak 17 | Elizondo · 11:30 | San Balendin jaiak | Elizondo
Otsailak 18 | Arguedas · | Ingurugiro Hezitzaile titulazioa | Sendaviva
Otsailak 18 | Arrasate · | Interpretazioa eta gidaritza inguru naturaletan, ikastarosa | Arrasate
Otsailak 18 | Iruñea · | Fruta Arbola hazidunak: sagarrondoa eta udareondoa Inaustegko lantegia, izen-ematea | Nekazaritza eta Basogintzako Ikastetxe Integratuan (Atarrabiako etorbidea, 55)
Otsailak 18 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Otsailak 18 | Balmaseda · 18:30 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 18 | Iruñea · 19:00 | Sake dastaketa | Don Carlos Hotela
Otsailak 18 | Aranguren Bailara · 19:00 | Elikadura eta ingurumena tailerra | Mutiloako Kultur etxea
Otsailak 18 | Aretxabaleta · 19:00 | "Erraiak,arbasoen ohiartzuna | Arkupe
Otsailak 19 | Iruñea · | Dirurik gabeko merkatua | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 19 | Arguedas · | Arrozaren jardunaldi teknikoa | Arguedas
Otsailak 19 | Barasoain · | Ongarri nitrogenatuen erabilera ikastaroa | Baldorba kooperatiba
Otsailak 19 | Gasteiz · | Izen ematea: Hiriko Baratze Ekologikoa, hastapen ikastaroa | Arabako Kanpusa
Otsailak 19 | Ariñez-Matauko · 10:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Ariñez-Matauko
Otsailak 19 | Gabiria · 15:00 | Sagarrondoei buruzko ikastaroa | Erbie Elkartea
Otsailak 19 | Agurain · 17:00 | Batzar nagusi aurreko lurraldekako bilerak | Udaletxea
Otsailak 19 | Donostia · 17:30 | Osasuna elikaduraren bidez programatu daiteke? Eli Gallegoren Hitzaldia | Tomasene Kultur Etxea
Otsailak 19 | Donostia · 17:30 | Osasuna elikaduraren bidez programatu daiteke? Eli Gallegoren Hitzaldia | Tomasene Kultur Etxea
Otsailak 19 | Oñati · 19:00 | Lurraren historian zeharreko aldaketa globala: Nora goaz? | Kultur Etxea
Otsailak 19 | Oñati · 19:00 | Lurraren historian zeharreko aldaketa globala. Nora goaz? Estibaliz Apellanizen hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 19 | Asparrena · 19:00 | Egokitu Asparrena, Zirauntza ibaiari begira | Udaletxea
Otsailak 19 | Aretxabaleta · 19:00 | "Erraiak,arbasoen ohiartzuna | Arkupe
Otsailak 19 | Arrasate · 19:30 | Aralar: Mundua leku den lurra | Amaia Antzokia
Otsailak 20 | Hondarribia · 09:30 | Sagardotegietan erreleboa hartuko duen belaunaldiarekin jardunaldia | Zubieta Baserria
Otsailak 20 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko Landare bitxiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 20 | Hendaia · 14:30 | Erlauntza eta erleen onurak, zine-krakada familian | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 20 | Hendaia · 14:30 | Erlauntza eta erleen onurak | Cpei
Otsailak 20 | Ororbia · 15:00 | Laboreen gaitzak, jardunaldia | Orbalaiz kooperatiba
Otsailak 20 | Gabiria · 15:00 | Sagarrondoei buruzko ikastaroa | Erbie Elkartea
Otsailak 20 | Villabona · 19:00 | XXI.mendeko Euskal Herriko basogintzaren erronkak | Subijana Etxea
Otsailak 20 | Oñati · 19:00 | Antropozenoa. Gizakia lehen mailako eragile geologikoa | Kultur Etxea
Otsailak 20 | Oñati · 19:00 | Gizakia, lehen mailako eragile geologikoa. Jon Betanzosen hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 20 | Gasteiz · 19:00 | Nazioarteko sukaldaritza: Vietnam | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 21 | Iruñea · | II Turismo Gastronomikoaren jaldunaldia | Navartour Azoka, Baluarte
Otsailak 21 | Ukar · 10:00 | Laboreen gaitzak, jardunaldia | Orbalaiz kooperatiba
Otsailak 21 | Donostia · 17:00 | Basalandereekin egindako xaboi ekologikoen tailerra | Tabakalera
Otsailak 21 | Bilbo · 18:00 | Zure baratzeko gabeziei, izurriteei eta gaixotasunei nola aurre egin | Mariaren Bihotza plaza
Otsailak 21 | Bermeo · 18:30 | Emakumea eta osasuna | Erroxape elkarteko lokalean
Otsailak 21 | Bilbo · 18:30 | Frutagintza eta baratzegintza ekologikoa | Behargintzako formakuntza gelan, Gran Via 10
Otsailak 22 | Uztaritze · | Albaolari buruzko hitzaldia | Urbegi elkartea
Otsailak 22 | Arkauti · | Nire produktuak saltzeko marketing teknika, ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Otsailak 22 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 22 | Barakaldo · 11:30 | Lorategiko Landare bitxiak | Barakaldoko Natur Gela
Otsailak 22 | Aritzala · 17:00 | Lur bankuak:Lurzaidia eta Red Terrae, bi kasu praktiko | Deierriko Udala
Otsailak 22 | Barakaldo · 17:30 | Jakintza eta Zientzia Jardunaldiak | Clara Campoamor gizarte zentruan
Otsailak 22 | Gasteiz · 18:00 | Hazi ekologikoen sorkuntza | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Otsailak 22 | Oiartzun · 18:00 | Maira Ogia | Labore Oarso
Otsailak 22 | Olarizu · 18:00 | Dokumentala: "Haziak ereitea eta horiei buruzko lantegia" | Olarizuko Etxealdea
Otsailak 22 | Balmaseda · 18:30 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 22 | Zizurkil · 19:00 | Sagarrondoaren kondaira, artea dastatuz kata maridatuak | Atxulondo tabernan
Otsailak 22 | Errenteria, Gaztaño Auzoan · 19:30 | "Aiako, Intxixua" liburuaren aurkezpena eta egilearekin solasaldia | Gaztañoko Auzo elkarteko lokal berrian
Otsailak 23 | Tolosa · | Zuhaitz Eguna | Tolosa
Otsailak 23 | Zeanuri · | Ardi ustiapen batera bisita | Zeanuri
Otsailak 23 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 23 | Lesaka · 08:00 | Arbolaren Eguna | Gardelkopagoeta inguruan
Otsailak 23 | Oñati · 08:00 | Herriko ekoizleen Azoka | Berdura Plazia
Otsailak 23 | Arrieta · 09:00 | Ibil-bilera:Bertoko basoak | Libaoko Plaza
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Tokiko frutarbolen banaketa | Dehesa etxea-Olarizu z/g
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Antzinako fruta-arbolen hazien banaketaak | Olarizu kalea z/g
Otsailak 23 | Olarizu · 10:00 | Euskal Herriko frutarbolen aldaera zaharren banaketa | Olarizuko etxaldea
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Sortaldeko oreak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 23 | Barakaldo · 10:00 | Barakaldoko gune naturalak | Landeta parkea
Otsailak 23 | Gasteiz · 10:00 | Sortaldeko oreak | Mamia, Pintor Diaz de Olano margolaria Kalea, 11-13,
Otsailak 23 | Aia-Pagoeta · 10:00 | Xaboien tailerra | Iturraran Parketxea
Otsailak 23 | Hendaia · 10:30 | Erlea eta desagerpenak hizkuntza arloan, hitzaldi-performantzia Pierre Grangé Praderasen eskutik | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 23 | Hernani · 11:00 | XIII. Sagarlasterra Herri Lasterketa | Hernaniko Arraun elkartea
Otsailak 23 | Lizarra · 11:00 | Trufa esperientzia | Biolurraren Museoa, Ganuza 1, Metauten
Otsailak 23 | Pasaia · 11:00 | Uliako itsas labarren ondarea ezagutzeko itsas ibilaldi gidatua | Mater Museoa
Otsailak 23 | Balmaseda · 11:00 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 23 | Ibarre · 11:00 | Egin zeure ohialezko boltsa berrerabiilgarria | Idoia Plaza
Otsailak 23 | Hendaia · 15:30 | Erleak idazle handien begietan irakurketaldiak | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 23 | Hendaia · 17:30 | irakurketaldiak: Erleak idazle handien begietatik | Euska Erlaitzeko Etxea, Asporotsttipin
Otsailak 23 | Barakaldo · 18:30 | Jakintza eta Zientzia Jardunaldiak | Clara Campoamor gizarte zentruan
Otsailak 23 | Donostia · 19:30 | Ostiral Astronomikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea,Zorroagagaina 11, Elosegi Aretoa
Otsailak 24 | Gasteiz · | Euskadiko II Ornitologia Jardunaldia | Europa Biltzar Jauregian
Otsailak 24 | Karrantza · 09:15 | Ibilbide gidatua: Errotarri harrobiak | karrantzako tren geltokian
Otsailak 24 | Donostia · 10:00 | Taller irekiak: Joskintza, moda eta birziklapena eta | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Otsailak 24 | Hernani · 11:00 | Tokiko hazien tailerra | Kutxa Ekoguneko baratze parkean
Otsailak 24 | Barakaldo · 11:00 | Munoako Multzo Monumentala | Munoako Finkako Lorategia
Otsailak 24 | Balmaseda · 11:00 | Jakinduriaren burujabetzari buruzko III.Jardunaldiak | Kultur Etxea
Otsailak 24 | Donostia · 12:30 | Martxoko zerua eta magnetosfera, hitzaldia | Eureka Zientzia Museoa
Otsailak 24 | Laudio · 12:30 | Basaratustea | San Joan, Larrazabal
Otsailak 25 | Guardia · | Mahastigintza ekologikoa, hastapen ikastaroa | Guardia
Otsailak 25 | Iruñea · | Artzaina; Tradizioari lotutako bizitza | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 25 | Atarrabi · | Ura, hondakinak, garraioa... Bizia | Atarrabiako pilategia
Otsailak 25 | Atarrabia · 09:00 | Sare sozialak lagunak, ez arerioak. Ikastaroa | INTIA
Otsailak 25 | Gasteiz · 17:00 | Gutxiago gehiago da: desazkunde ekofeminista | Etxanobe Jauregia, Santa Maria 11
Otsailak 25 | Iruñea · 17:00 | Landare ugalketari buruzko lantegia: txertoak, aldaxkak eta hazitegiak, izen-ematea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 25 | Iruñea · 17:00 | Gazta egiteko familia-lantegia, izen-ematea | Iruñeko Ingurumen Hezkuntzako Museoa
Otsailak 25 | Oñati · 19:00 | Kolore guztietako basoak: Proposamenaren aurkezpena | Santa Ana antzokia
Otsailak 26 | Hendaia · 09:30 | Erlearen modura | Cpie
Otsailak 26 | Zizurkil · 11:00 | Baserritarron lan segurtasunari tinko ekinez | Fraisoro Nekazal Eskola
Otsailak 26 | Ezpeleta · 14:30 | Sukaldaritza tailerra | Biletxean, elizaren ondoan
Otsailak 26 | Eibar · 18:00 | Afari begetalak II | Farmacook, Ego-Gain Kalea, 16,