Segurtamenak alde batera uzteko kemena eskatzen du sorkuntzak Erich Fromm

Bizi-baratzea

Hostoen eguna (09:00ak arte)
Gaurko hitza
Belaundu
:  Landare baten adarra okertu, makurtu eta, zati batean, lurpean sartu,... [+]
BIZI BARATZEA Buletina jaso nahi dut

AGENDA

OTSAILA

15

Amorebieta-Etxano · | Fruitu arbolen landaketa eta inausketa ikastaroa | Uxarte Sagardotegia
Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Donostia · 10:30 | Gipuzkoako ontziolak, liburuaren aurkezpena | Untzi Museoa

“Gipuzkoako ontziolak. Azken itsas arotzen historia, teknika eta bizimodua”. Antxon Aguirre Sorondo etnografo gipuzkoarraren (1946-2014) hil osteko obra

Tutera · 18:30 | Olio ekologikoen dataketa, Artajo olioakeko andera Urzaizen eskutik | Rua Gizarte Etxea
Basauri · 19:00 | KOLORE GUZTIETAKO BASOAK hitzaldia | Harizko dorretxea
Donostia · 19:00 | Astronomia ikastaroa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Eibar · 19:00 | Landarezk Lantzen 2018 gida-liburuaren aurkezpena eta kontsultategia | eta Kitto! euskara Elkartea, Urkizu 11
Mundaka · 19:00 | Ogi artisaua, ama orea eta irin mota desberdinak, ogi tailerra | Goiko kale 38

Ondorengo egunetan

16

Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa

16

Gasteiz · 17:00 | Gazta desberdinekin sukaldaritza ikastaroa | Queseando

16

Bilbo · 19:00 | Otsoari buruzko hitzaldia | Ekoetxea

16

Hondarribia · 19:00 | Jaizkibel jendarte prehistorikoak, hitzaldia | Kultur etxea

16

Bilbo · 19:00 | Otsoa eta abelazkuntza estentsiboa, nola aldatu ipuina? | Ekoetxea

16

Aritzala · 19:00 | Fruitu txikien laborantza ekologikoa, ikastaroa | Deierriko Udaletxea

16

Agoitz · 19:00 | Noiz jarriko da martxan Iratiko bide berdea? aurkezpena | Kultur etxea

16

Arguedas · 19:30 | Jendartearen ahalduntzea iraunkortasuneruntz, hitzaldia | La Capilla

17

Arrasate · | Hileko hirugarren larunbateko azoka | Seber Altube Plaza

17

Bilbo · | Bertako produktuen azoka | Areatza

17

Lizoainibar-Arrasgoiti · | Baratzegintza ekologikoa eta laboreen txandakatzea ikastaroa | Lizoaingo Gizarte Etxea

17

Amorebieta-Etxano · | Fruitu arbolen landaketa eta inausketa ikastaroa | Uxarte Sagardotegia

17

Areatza · | Baratze ekologikoa ezagutzeko bisita gidatua | Nanoa baserria, Uparan auzoa

17

Karrantza · | Matxako okindegia eta Bizkaia esnea, bisita gidatua | Karrantza

17

Bera · 09:00 | Zuhaitz eguna | Altzateko plaza

17

Bilbo · 09:45 | Basa landareak ezagutu eta biltzeko ibilaldi gidatua Bilbo inguruko mendietan | San Fran hiri ortua

17

Zeberio · 10:00 | Fritu arbolak inausteko ikastaroa, Unai Onaindiaren eskutik | Plaza

17

Hendaia · 10:30 | Etxearekiko debozioak ezkutatzen duena, Claude Labarten hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia

17

Busturia, Urdaibai · 11:00 | Garagardo dastaketa eta tailerra | Ekoetxea, Urdaibai

17

Gasteiz · 11:00 | Aniztasuna sukaldean: ekuadorreko sukaldea tailerra | Landabeko Gizarte etxean

17

Fontellas · 12:00 | Boilurraren eguna, Artajo olioak baserrian | Finca los Llanos

17

Urdiñarbe · 14:30 | Nola enpeltza sagartzeak eta gerezitzek? ikastaroa | urdiñarbe

17

Uztaritze · 15:00 | EHKOlektiboaren 11. TOPAKETA | Uztaritze

Agur EHKO hurbiletik ala urrundik ezagutzen duzuenoi!

Laborantxa biologikoa ala ekologikoa baino urrunago joaiten den egitasmo bat bultzatzen ari gira Euskal-Herri mailan.

Anima zaitezte otsailaren 17an EHKOren eztabaidekin bat egiteko Uztaritzen. Ongi etorria guziei !

Ez duda¦..Agroekologia bultza!

17

Busturia, Urdaibai · 16:30 | Gazta tailerra | Ekoetxea, Urdaibai

18

Aia · | Orientazio ibilaldia | Iturraran Parketxea

18

Urkiola Parke Naturala · | Zerealak gure larreetan eta gure plateretan, pasta tailerra | Parketxea

18

Urduliz · 09:00 | Bertako zuhaitzen landaketa | Urduliz

18

Ibarra-Tolosa · 09:00 | izan zu naturan, ibilaldia basoan | Izaskungo Ermita

18

Arrasate · 09:00 | Besaide eta Tellamendira mendi ibilaldi gidatua | Udala auzoa

Udala auzoan hasi eta Besaide eta Tellamendi mendietara igoko gara. Bertako paisaiaz gozatzeaz gain egurraren industriak bertan izan duen eraginaz eta sai arrearen bizilekuari buruz hitz egingo dugu. Hala ere, bidean hamaika hizketagai atera daitezke. Animatu parte hartzera gozatu ederra hartuko dugu eta!

18

Ultzama · 10:00 | Elurrezko zizaren ezagutzera eta bila, ibilaldi gidatua | Larraintzarko Kultur Etxea

ELURREZKO ZIZAREN EZAGUTZEA ETA BILA

 Ultzamako parke mikologikoak jaurnaldi mikologikoak ospatzen ditu hoietako zizak bilatzeko asmoz ,esate baterako izkutatutako elurrezko ziza. (Hygrophorus marzuolus).

  • Noiz: Otsailaren 18an (Igandea) eta Martxoaren 3an (larunbata)
  • Abiatzeko tokia: Larraintzarko Kultur Etxea.
  • Ordua: 10:00 -13:00 h.
  • Prezioak:  Bisita gidatua: 15€  (10€ abonatuak)  
Apuntatzea ezinbestekoa da:
671 814 005 info@parquemicologico.com ( 9etatik 14etara astelehenetik ostiralera). 
Apuntatzeko-plazak mugatuak.  Apuntatzeko epea; irtera eguna baino bi egun lehenago. 
 
Hemen aurkitu duzue errezeta batzuk. 

18

Dima · 10:00 | Jakoba Errekondo, liburuekin eta kontsultategia | Azokan

18

Aia · 10:30 | Txorien habiak eta janlekuak egiteko tailerra | Iturraran Parketxea

18

Donostia · 11:00 | Uliako Mintegien Parkean Auzolana | Uliako Lore Baratzea

18

Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa

Nafarroako Metauten, Boilurraren Museoan igandero boilur bilaketarako aukera. Deitu 695931189.

18

Orbaibar · 11:00 | Soltxagako oliba dolare zaharrera bisita gidatua | Unzueko eskola zaharrak

18

Lazkao · 11:00 | Izrtueta baserria, esne eta esneki ekoizlea, bisita gidatua | Lazkaomendi

18

Murgia · 11:00 | Suaklde txiki tailerra, 12 urteko haurrentzat | Bea-Murgia etxea

18

DIMA · 11:30 | IGITIE AZOKA | DIMAKO FRONTOI TXIKIEN

18

Zeanuri · 12:30 | Piedadeko artearen neurketa, San Balendin jaia | Elizondo

19

Aiara · 12:00 | UAGAko eskualdeko batzarra | Udaletxea

19

Zizurkil · 15:30 | Nekazaritza ekologikorako haziak sortzeko ikastaroa | Fraisoro Eskola

19

Sarriguren · 17:00 | Mikrobaratzea, Satur Larralderen hitzaldia | Joakin Lizarraga ikastetxean

19

Gasteiz · 18:00 | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | Farmazia Fakultatea

19

Oñati · 19:00 | Oñatiko Natur Eskolatik abiatuta bisita gidatua | Natur eskola

20

Barañain · | Baratzea gune txikietan egiteko ikastaroa | Barañaingo Kultur etxea

20

Iruñea · | Sendabelarrak neguan, ikastaroa | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa

20

Igorre · | Bertako haziak, ikastaroa | Kultur etxea

20

Zizurkil · 15:30 | Nekazaritza ekologikorako haziak sortzeko ikastaroa | Fraisoro Eskola

20

Guardia · 18:00 | UAGAko eskualdeko batzarra | Arabar Errioxako kuadrilla

20

Tutera · 18:30 | Mugikortasun elektriko, Espainiako panorama, hitzaldia | Rua Gizarte Etxea

20

Doneztebe · 18:30 | Landaketen ekoizpena hazi eta hobetzeko aukerak, hitzaldia | Herrigunea

20

Oñati · 19:00 | "La Cantabrica: argiitzalak" hitzaldia Mario Saenz de Buruagaren eskutik | Kultur etxea

21

Barakaldo · 11:30 | Neguan landareek nola egiten diote aurre hotzari, bisita gidatua | Ramon Rubial Lorategi botanikoa, Natur gelan elkartuta

21

Hendaia · 14:30 | Etxe inguruko bizitza basatia, tailerra | Asporotsttipi etxea, Abbadia

21

Zizurkil · 15:30 | Nekazaritza ekologikorako haziak sortzeko ikastaroa | Fraisoro Eskola

21

Bergara · 18:00 | Eguazteneko azoka | Oxirondoko azoka

21

Gasteiz · 18:00 | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | Farmazia Fakultatea

21

Donostia · 19:00 | Baserria eta euskal Nekazaritza arkeologiaren ikuspegitik, Josu Narbarteren eskutik hitzaldia | San Telmo Museoa

21

Oñati · 19:00 | Kantabriar mendikatea pedalkadaka udazkenean, hitzaldia Euxebio Novoaren eskutik | Kultur etxea

21

Gasteiz · 19:00 | Baloreen faktoriaren aurkezpena | Goiuri Jauregia

21

Bilbo · 19:30 | Gure basoak, gure etorkizuna kanainari buruzko hitzaldia | Lurgaia Fundazioa, Lurraza kalea

22

Iruñea · | Sendabelarrak neguan, ikastaroa | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa

22

Oñati · | Kantauri aldea, dokumentala | Kultur etxea

22

Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza

22

Zizurkil · 15:30 | Nekazaritza ekologikorako haziak sortzeko ikastaroa | Fraisoro Eskola

22

Gasteiz · 19:00 | Hegaztien argazkigintza Euskadin, arazoak eta iretenbideak;seminarioa | Ataria

22

Tutera · 19:00 | Izotz Barazkiei buruzko mahai ingurua | UNED

22

Donostia · 19:00 | Hildakoek hitz egiten digute: dieta eta jendartea Erdi Aroko Santiago bidean, hitzaldia | San Telmo Museoa

22

Donostia · 19:00 | Astronomia ikastaroa | Aranzadi Zientzia Elkartea

22

Mundaka · 19:00 | Ogi berezien tailerra | Goiko kale 38

22

Iruñea · 20:30 | Azul y Garanzarekin ardo dastatzea | Katakrak

22

Atarratze · 21:00 | Biharko bortuaz eztabaidatzeko eta laborantzaz mintzatzeko | Prefosta ostatua

Kafe instalazioa Atharratzen
ELBko Gazte taldeko laborariek hirugarren Kafe Instalazioa antolatzen düe barantailaren 22an, ostegün gaüeko 9tan, Atharratzeko Prefosta ostatüan. Bortüaz eta bere geroaz mintzatüko dira artzain eta artzaintsekin giro goxoan..
Jin saldoan!

Hurrengoak

Otsailak 23 | Gasteiz · | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | Farmazia Fakultatea
Otsailak 23 | Zestoa · | Zaldi heziketa naturala ikastaroa | Zaldiko
Otsailak 23 | Bilbo · | Bizitza jasangarriaren aldeko herri auzitegia | Bidebarrieta 4
Otsailak 23 | Iruñea · | Gastronomia turismoari buruzko kongresu internazionala | Baluarte
Otsailak 23 | Balmaseda · | Jakinduriaren Subiranotasunari buruzko jardunaldiak | Balmaseda
Otsailak 23 | Arkauti · 09:30 | Lehen sektorearen aukerak etorkizuneko erronken aurrean, jardunaldia | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Otsailak 23 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Otsailak 23 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Otsailak 23 | Zizurkil · 15:30 | Nekazaritza ekologikorako haziak sortzeko ikastaroa | Fraisoro Eskola
Otsailak 23 | Abadiño · 16:30 | Baserria Km0 - Dastaketa | Abadiñoko Eroski
Otsailak 23 | Azkoitia · 16:30 | Baserria Km0 - Dastaketa | Urola Eroski
Otsailak 23 | Donostia · 16:30 | Etxe osasuntsu batean bizi al naiz, tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Otsailak 23 | Gasteiz · 17:00 | Gazta gogorren dastaketa | Queseando
Otsailak 23 | Donostia · 19:30 | Ostiral astronimikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11
Otsailak 24 | Irun · | Biobeauty 2018 Bioterra | Ficoba
Otsailak 24 | Tolosa · | Tolosako Azoka | Tolosa
Otsailak 24 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Otsailak 24 | Lizoainibar-Arrasgoiti · | Baratzegintza ekologikoa eta laboreen txandakatzea ikastaroa | Lizoaingo Gizarte Etxea
Otsailak 24 | Turtzioz · | Jorriosko ingurune karstikoa ezagutzeko ibilaldi gidatua | Armañongo Parke Naturaleko informazio puntua (Turtzioz)
Otsailak 24 | Karrantza · | Amalur gaztandegia eta Maloga Bakery, bisita gidatua | Karrantza
Otsailak 24 | Bilbo · | Bizitza jasangarriaren aldeko herri auzitegia | Bidebarrieta 4
Otsailak 24 | Balmaseda · | Jakinduriaren Subiranotasunari buruzko jardunaldiak | Balmaseda
Otsailak 24 | Astigarraga · | Astronomia behaketa | Santiagomendiko Ermita
Otsailak 24 | Donostia · 08:30 | Perretxikoak ezagutzeko irteera mikologiko gidatua | Aranzadi Zientzia Elkartea
Otsailak 24 | Urduliz · 09:00 | Txakurrak trebatzea eta Clicker ikastaroa | Cuatro Patas txakurtegia
Otsailak 24 | Donostia · 10:00 | Auzolanean hegaztientzako habi-kutxak egin eta ezartzeko | Ametzagainako Parkea
Otsailak 24 | Oronoz-Mugaire (Baztan) · 10:00 | Baratzeko haziak prestatzeko ikastaroa | Herriko batzartokia
Otsailak 24 | Laudio · 10:30 | Aiaraldeko I. Azoka Soziala, Kontsumitzen duguna gara, Bizitzeko alternatibak | Aiaraldea ekintzen faktoria
Otsailak 24 | Itsasondo · 10:30 | Udako sukaldaritza ikastaroa | Bizi-nahi elkartea
Otsailak 24 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Busturia txakolinaren gerizpean ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 24 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Goi estuarioa, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 24 | Tolosa · 10:30 | Baserria Km0 - Dastaketa | Eroski
Otsailak 24 | Gasteiz · 10:30 | Baserria Km0 - Dastaketa | Boulevard Eroski
Otsailak 24 | Tutera · 11:00 | Izotz barazkien azoka eta barazkiak garbitzeko tailerra | Azoka
Otsailak 24 | Arrasate · 11:00 | Arrasate-Elorregi "Vasco-Navarro trenaren bidetik" bisita gidatua | Arrasate
Otsailak 24 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Fermentuen tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 24 | Gasteiz · 11:00 | Aniztasuna sukaldean: nigeriak sukaldea tailerra | Landatxo Gizarte etxea
Otsailak 24 | Sestao · 11:00 | Burger beganoen tailerra | Txirbilinea Gaztetxea
Otsailak 25 | Arroitz · | Txigorkiaren eguna | Arroitz
Otsailak 25 | Azuelo · | Txerri hiltzearen eguna | Azuelo
Otsailak 25 | Leioa · | Bertako produktuen azoka | Leioa
Otsailak 25 | Balmaseda · | Jakinduriaren Subiranotasunari buruzko jardunaldiak | Balmaseda
Otsailak 25 | Urduliz · 09:00 | Txakurrak trebatzea eta Clicker ikastaroa | Cuatro Patas txakurtegia
Otsailak 25 | Oñati · 09:00 | Kobetako tximeletak eta beste bizidun batzuk. Non daude tximeletak neguan? Bisita gidatua. | Arrikutz koba
Otsailak 25 | Laudio · 10:30 | Aiaraldeko I. Azoka Soziala, Kontsumitzen duguna gara, Bizitzeko alternatibak | Aiaraldea ekintzen faktoria
Otsailak 25 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Matxitxako lurmuturra eta behatokiam ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 25 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Otsailak 25 | Aia · 11:00 | Taloak egiten ikasteko tailerra | Iturraran Parketxea
Otsailak 25 | Tutera · 12:00 | Mejanako Baratzeetra bisita gidatua | Mejanako baratzeak
Otsailak 26 | Derio · | Bio-ongarriketa proiektu agroekologikoetan | Derioko Nekazaritza Eskola
Otsailak 26 | Guardia · | Upategien marketina eta komunikazioa ikastaroa | Guardia
Otsailak 26 | Derio · | "Nola sal dezaket hobeto nire produktua" nekazarientzako ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Otsailak 26 | Leioa · 18:00 | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | Zientzia Fakultatea
Otsailak 26 | Elgoibar · 18:00 | Tofua, seitana eta tempeha egiten ikasteko tailerra | Txillarre Ekodenda
Otsailak 26 | Gasteiz · 19:00 | Beganismoa abiapuntu, animalien askapena helburu, hitzaldia | Aldabe Gizarte etxea
Otsailak 26 | Uharte · 19:00 | Ardo onduen dastaketa gidatua | Don Carlos Hotela
Otsailak 26 | Gasteiz · 19:00 | Artisau garagardoaegitea eta Arabako garagardo dastaketa | Ariznabarra gizarte etxean
Otsailak 26 | Ollauri · 20:00 | "Inausketa berrikasten, I mendetik XXI.era" Julian Palaciosen hitzaldia | Udaletxeko aretoa
Otsailak 27 | Barañain · | Baratzea gune txikietan egiteko ikastaroa | Barañaingo Kultur etxea
Otsailak 27 | Olite · | Ureztatzaile komunitateetako zaintzaileen lan arriskuai buruzko ikastaroa | EVENA
Otsailak 27 | Arkauti · | Erramolatxari buruzko araudi agroanbientalei buruzko ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Otsailak 27 | Bilbo · 09:30 | Euskal Herriko industriaren transizio ekosoziala bideratzeko oinarriak lantzeko jardunaldia | Bizkaia aretoa
Otsailak 27 | Iruñea · 17:30 | Fauna laguntzailearentzako babesguneak eraikitzeko tailerra | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Otsailak 27 | Oñati · 19:00 | “ECOGYP egitasmoa. Sai arrearen egoera eta markatze lanak Oñatin”. Txema Fernández eta Carmelo Fernández Leónen eskutik | Kultur etxea
Otsailak 27 | Bilbo · 19:00 | Ecoembes biluzik, hitzaldia | Ekoetxea, Pelota kalea
Otsailak 27 | Ollauri · 20:00 | "Eta orain zer...? edo arroz pastelaren teoria. Hitzaldia Carmen Bengoetxearen eskutik | Udaletxeko aretoa
Otsailak 28 | Barakaldo · 11:30 | Neguan landareek nola egiten diote aurre hotzari, bisita gidatua | Ramon Rubial Lorategi botanikoa, Natur gelan elkartuta
Otsailak 28 | Arrasate · 15:30 | Baso jardunaldiak | Kuturate
Otsailak 28 | Bergara · 18:00 | Eguazteneko azoka | Oxirondoko azoka
Otsailak 28 | Leioa · 18:00 | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | Zientzia Fakultatea
Otsailak 28 | Donostia · 18:00 | Kontsumo kooperatiba berria Donostian sortzeko bilera | Okendo Kultur Etxea
Otsailak 28 | Donostia · 19:00 | Anfibioengan pestizidek dituzten eragin ikusgarriak eta ikusezinak | Aranzadi Zientzia Elkartea
Otsailak 28 | Donostia · 19:00 | Klimaren erronkak eta elikadura, hitzaldia | San Telmo Museoa
Otsailak 28 | Oñati · 19:00 | Sarraskijaleen egoera gipuzkoan, Mikel Olanoren eskutik hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 28 | Gasteiz · 19:00 | Udaberriko gure zizak, Jose David Fernandezen eskutik hitzaldia | Zabalganako gizarte etxea
Otsailak 28 | Mundaka · 19:00 | Masa italiarrak tailerra: pizza, calzone eta focaccia. | Goiko kale 38
Martxoak 1 | · | Okintza eta opilgintza | Fraisoro
Martxoak 1 | Fraisoro · | Lorategiak eta berdeguneak jartzea eta zaintzea | Fraisoro
Martxoak 1 | Ezpeleta · | Ezpeletako Biperraren interpretazio gunearen irekiera | Ezpeletako Biperraren etxea
Martxoak 1 | Sara · | Zuhaitz Mugarroei buruzko Europako 2. jardunaldiak | Sara
Martxoak 1 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Martxoak 1 | Ezkio · 11:00 | Pinudiak larre edo zelai bihurtzeko ikastaroa | Mandubizahar baserria
Martxoak 1 | Iruñea · 17:30 | Fauna laguntzailearentzako babesguneak eraikitzeko tailerra | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 1 | Tutera · 18:00 | Ekofeminismoa, begirada berri baterako betaurreko berriak, hitzaldia | Rua Gizarte Etxea
Martxoak 1 | Bilbo · 19:00 | Gaztelugatxeko bioaniztasuna arriskuan, 10 urte Pitusaseko sugandilaren aurka borrokan, hitzaldia Aranzadiko Ion Garinen eskutik | Ekoetxea, Pelota kalea
Martxoak 1 | Oñati · 19:00 | Oñatiko Natur Eskolatik abiatuta bisita gidatua | Natur eskola
Martxoak 1 | Ollauri · 20:00 | Gazteak eta ardoa. Ardoa ezagutzeko beste bide batzuk. Hitzaldia | Udaletxeko aretoa
Martxoak 1 | Bermeo · 20:00 | Ardoaren eta arrainaren ibilbidea GR-38 eta | Talako kantina
Martxoak 2 | Barakaldo · | Gustoko azoka, nekazaritza-munduan oinarrituriko elikadura- eta gastronomia-produktuen azoka | BEC
Martxoak 2 | Irun · | Artisau garagardoen azoka, Bask'N Brew | Ficoba
Martxoak 2 | Leioa · | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | Zientzia Fakultatea
Martxoak 2 | Sara · | Zuhaitz Mugarroei buruzko Europako 2. jardunaldiak | Sara
Martxoak 2 | Barakaldo · 09:00 | NIREA topaketa | BEC
Martxoak 2 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Martxoak 2 | Arrasate · 16:00 | "Gutik Zura" dokumentala, Baso jardunaldiak | Kulturate
Martxoak 2 | Tutera · 17:30 | Tomate hazitegia egiteko tailerra eta hazi trukea | Rua Gizarte Etxea
Martxoak 2 | Oñati · 19:00 | Gizakiak eta sarraskijaleak, aspaldiko harreman bat, hitzaldia Antoni Margalidaren eskutik | Kultur etxea
Martxoak 2 | Oiartzun · 19:00 | Terapia naturalak, senda-belarrak eta elikadura, Josep pamiesen hitzaldia | Udaletzeko aretoa
Martxoak 2 | Ollauri · 20:00 | Ogi osasuntsuen dastaketa, Eduardo Villarren eskutik | Udaletxeko aretoa
Martxoak 3 | Amorebieta-Etxano · | Emakume nekazarien eta artisauen Azoka | Amorebieta-Etxano
Martxoak 3 | Oñati · | Oñatiko Zuahitz Azoka | Oñati
Martxoak 3 | Zamudio · | Nekazamudio, hileko lehen zapatuko azoka | Zamudio
Martxoak 3 | Barakaldo · | Gustoko azoka, nekazaritza-munduan oinarrituriko elikadura- eta gastronomia-produktuen azoka | BEC
Martxoak 3 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Martxoak 3 | Irun · | Artisau garagardoen azoka, Bask'N Brew | Ficoba
Martxoak 3 | Aranguren Bailara · | Nekazaritza ekologikoko ikastaroa eta tailerrak | Ibaialdeko lokala
Martxoak 3 | Otxandio · | Otxandioko Kerizara baserriko gaztendegira bisita gidatua | Kerizara baserria
Martxoak 3 | Sara · | Zuhaitz Mugarroei buruzko Europako 2. jardunaldiak | Sara
Martxoak 3 | Usurbil · 09:00 | Sagastien neguko kimaketa, gaixotasunak eta tratamentuak, ikastaroa Aitor Etxeandiaren eskutik | Potxoenea Kultur Etxea
Martxoak 3 | Baiona · 09:00 | Sendabelarren tailer praktikoak | Baiona
Martxoak 3 | Ultzama · 10:00 | Elurrezko zizaren ezagutzera eta bila, ibilaldi gidatua | Larraintzarko Kultur Etxea
Martxoak 3 | Arrasate · 10:00 | Mendi irteera, baso jardunaldiak | Kulturate
Martxoak 3 | Donostia · 10:00 | Urlehortarrentzako edo anfibioentzako putzua eraikitzeko auzolana | Ametzagainako Parkea
Martxoak 3 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Paduran ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 3 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Gaztelugatxeko biotopoa, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 3 | Iruñea · 11:00 | Borraia komandoaren ekintza berria | Azaragoza-Sadar bidegurutzea
Martxoak 3 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 3 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 3 | Oñati · 11:30 | Sendabelarrei buruz Josep Pamiésekin hizketan | Santa Ana Antzokia
Martxoak 3 | Ollauri · 11:30 | Ardo eta olio dastaketa | Udaletxeko aretoa
Martxoak 3 | Gernika-Lumo · 16:30 | Neguko paseoa Euskal Herria Museoko lorategitik | Euskal Herria Museoa
Martxoak 4 | Aia · | Orientazio ibilaldia | Iturraran Parketxea
Martxoak 4 | Mungia · | Mungiako Azoka | Mungia
Martxoak 4 | Sopuerta · | Sopuertako Azoka | sopuerta
Martxoak 4 | Ugao-Miraballes · | Ugao-Miraballeseko Azoka | Ugao-Miraballes
Martxoak 4 | Barakaldo · | Gustoko azoka, nekazaritza-munduan oinarrituriko elikadura- eta gastronomia-produktuen azoka | BEC
Martxoak 4 | Etxebarri, Ibaizabal · | Bertako produktuen azoka, hileko lehen igandea | Herriko Plaza
Martxoak 4 | Uribarri Gaubea · | Nekazarien azoka, hileko lehen igandean | Pilotalekua
Martxoak 4 | Oiartzun · 09:30 | Natura-argazkigintza ikastaroa Aiako Harrian | Arditurri Parletxea
Martxoak 4 | Baiona · 10:00 | Eusko Eguna | Elkarteen etxea, 11 Allée de Glain
Martxoak 4 | Oñati · 10:00 | Zuhaitz eguna | Herriko Plaza
Martxoak 4 | Hondarribia · 10:00 | Itsas hegaztien behaketa gidatua | Higerreko Itsasargia
Martxoak 4 | Donostia · 10:00 | Auzolanean hegaztientzako habi-kutxak egin eta ezartzeko | Ametzagainako Parkea
Martxoak 4 | Urdaibai · 10:30 | Oma Basondoa, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 4 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Animalia basatien aztarnen bila trekking gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 4 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Oma Basondo, ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 4 | Bakio · 10:45 | Gaztelugatxeko biotopoa, bisita gidatua | Txakolingunea
Martxoak 4 | Muskiz · 11:00 | Zuhaitz eguna | Ekoetxea Meatzaldea-Peñas Negras
Martxoak 4 | Arrieta · 11:00 | Arrietako Azoka, hileko lehenengo igandeetakoa | Herriko Plaza
Martxoak 4 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Martxoak 4 | Astigarraga · 11:00 | Marinelak sagardoetxean bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 4 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 4 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 4 | Lekeitio · 11:30 | Santa Klara itsasargian bisita gidatua | Santa Klara Itsasargia
Martxoak 4 | Donostia · 12:00 | MerkaDabadillo, 2. eskuko azoka | Daba Daba
Martxoak 4 | Busturia, Urdaibai · 17:00 | Hazitegi ekologikoa prestatzeko tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 5 | Ollo · | Permakultura ikastaroa | Gure Sustraiak aterpetxea-Baserri eskola
Martxoak 5 | Irun · | Kolorezko natura, erakusketa irekiera | Txingudi Ekoetxea
Martxoak 5 | Arguedas · | Erlauntz bidaiaria erakusketaren aurkezpena | P. Sancho Ramirez ikastetxea
Martxoak 6 | Iruñea · | Baratze kritikoa, erakusketaren aurkezpena | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 6 | Mutiloa, Aranguren · 17:00 | Pate gozo eta gaziak, zizkamizketarako eta askarietarako | San Pedro ikastetxe publikoa
Martxoak 6 | Tolosa · 18:30 | Gipuzkoako Basoginen Elkarteko > 35 ha dutenen batzarra | Baso Elkartea
Martxoak 6 | Oñati · 19:00 | Oñatiko Natur Eskolatik abiatuta bisita gidatua | Natur eskola
Martxoak 7 | Iruñea · | CONECTe, zientzia eta tradizioa, hitzaldia | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 7 | Tolosa · 08:30 | Natura turismo iraunkorraren inguruko VI. Jardunaldia | Topic
Martxoak 7 | Mendikota · 13:45 | Alha aldizkatze dinamikoa ardi esne hazkuntzan, ikastaroa | Hélène Rolland-en etxaldea
Martxoak 7 | Azpeitia · 17:00 | UdaFruitu arbolen txertaketa ikastaroa Josu Osaren eskutik | Kimu bat Garden
Martxoak 7 | Errenteria · 17:00 | Fotosintesia, Ainara Lasaren erakusketa | Xenpelar etxea
Martxoak 7 | errenteria · 19:00 | MAHAI-INGURUA: Munduko Baratza: nekazaritza eta feminismoa, Euskal Herria eta Ekuador uztartuz. | Xenpelar etxea
Martxoak 7 | Bilbo · 19:00 | Euskal Herriko ugaztunen gidaren aurkezpen hitzaldia | Ekoetxea, Pelota kalea
Martxoak 8 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Martxoak 8 | Ainiza-Monjolose · 09:30 | Kooperatiba kide, zein dira ene dretxo eta betebeharrak? ikastaroa | EHLG
Martxoak 8 | Gernika-Lumo · 18:00 | Goru erakustaldia | Euskal Herria Museoa
Martxoak 8 | Bergara · 18:30 | Gipuzkoako Basoginen Elkarteko Deba Garaia eskualdeko batzarra | Kultur etxea
Martxoak 9 | Hendaia · 09:00 | Abbadia Domeinuan barrena ibilaldi gidatua | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 9 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Martxoak 9 | Sartaguda · 16:30 | Nekazaritza ekologikorako hastapen ikastaroa | Eskola
Martxoak 9 | Arguedas · 17:00 | ogi ekologikoa egiteko ikastaroa | Pastry Kafetegia
Martxoak 9 | Igorre · 18:30 | Nekazal Feminismoak, mahai ingurua | Kultur etxea
Martxoak 9 | Baiona · 19:30 | "Nul homme est une ille" filmaren aurkezpena EHLG eta AMAPen eskutik | Atalante zinema
Martxoak 10 | Durango · | Durango ardo saltsan 2018 | Landako gunea
Martxoak 10 | Arrasate · | Arrasateko Nekazaritza eta Eskulangintza Azoka | Arrasate
Martxoak 10 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Martxoak 10 | Aranguren Bailara · | Nekazaritza ekologikoko ikastaroa eta tailerrak | Ibaialdeko lokala
Martxoak 10 | Gorbeia parke Naturala · | Urjauzien ibilbidea, gidatua | Parketxea
Martxoak 10 | Gautegiz Arteaga · | Bertako hegaztien argazki, bideo eta behaketa jardunaldiak | Urdaibai Bird Center
Martxoak 10 | Barakaldo · 09:00 | Ibilbide mitologikoa Baltzolan, Diman. | Landeta kalea
Martxoak 10 | Hondarribia · 09:30 | Fruitu arbolen zaintza eta inausketa ikastaroa, Josu Osaren eskutik | Endanea Garden
Martxoak 10 | Baiona · 10:00 | Euskararen Sagartzearen inagurazioa eta Bernat Etxepare lizeo berriaren aurkezpen jaia | bernat Etxepare Lizeoa
Martxoak 10 | Bera · 10:00 | Baztan-Bidasoa aldeko nekazarien azoka | Rikardo Baroja ikastetxean
Martxoak 10 | Arrasate · 10:00 | Emakume Artisau eta Baserritarren Azoka | Sebero Altube Plaza
Martxoak 10 | Urduliz · 10:00 | Etxean artisau garagardoa egiteko ikastaroa | Etxeandia garagardoak
Martxoak 10 | Berango · 10:00 | Kostalde inguruko Burdin Hesiaren aztarneei bisita gidatua. | Burdin Hesiaren Oroimenaren Museoa
Martxoak 10 | Barakaldo · 10:00 | Errekatxoko urtegietara ibilbide gidatua | Landeta parkean
Martxoak 10 | Ziga -Baztan · 10:00 | Landareak Lantzen 2018 gida-liburuaren aurkezpena eta kontsultategia | Ziga
Martxoak 10 | Hendaia · 10:30 | Etxea eta bere izena, Emmanuel Iñarraren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 10 | Getxo · 10:30 | Marmelada eta barazki pate ekologiko tailerra | Ingurumen Zentroa
Martxoak 10 | Zegama · 11:00 | Zuhaitz motzak lepatzen Aizkorrin, ibilbide gidatua | Tren apeaderoa
Martxoak 10 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 10 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 10 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 10 | Ziga -Baztan · 11:30 | Haziaren eguna | Herriko Plaza
Martxoak 10 | Ziga (Baztan) · 11:30 | Baztango Haziaren eguna | Eskola
Martxoak 10 | Pasaia · 16:00 | Korapiloen tailerra | Albaola Itsas Kultur Faktoria
Martxoak 10 | Sartaguda · 16:30 | Nekazaritza ekologikorako hastapen ikastaroa | Eskola
Martxoak 10 | Donostia · 18:00 | Hondar 2050, gure hondakina, gure arazoa, dokumentalaren aurkezpena | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 10 | Beintza-Labaien · 19:30 | Lan gaua "kontrabandisten ibilaldi gidatua" | Aterpetxea
Martxoak 11 | Urkiola Parke Naturala · | Mendiola errekaren inguruan ibilbide gidatu zirkularra | Parketxea
Martxoak 11 | Gautegiz Arteaga · | Bertako hegaztien argazki, bideo eta behaketa jardunaldiak | Urdaibai Bird Center
Martxoak 11 | ATAUN · 09:00 | Aralargo basoak ezagutzejko ibilaldi gidatua Iñaki Aizpururen eskutik | LIZARRUSTI
Martxoak 11 | Hazparne · 09:30 | Inter-AMAP Pays Basqueren urteko batzarra | CFAA
Martxoak 11 | Oñati · 10:00 | Zuhaitz eguna | Unaimendia
Martxoak 11 | Hendaia · 10:00 | Txingudiko itsasadarrean barrena bilaldi gidatua | Hendaia
Martxoak 11 | Donostia · 10:00 | Saguzarrentzako babeslekuak eraiki eta kokatzeko tailerra | Ametzagainako Parkea
Martxoak 11 | Zerain · 10:30 | Larraondo Zerrategira ibilbide gidatua, bere berreskurapenaren 25. urteurrenean | Herriko Plaza
Martxoak 11 | Mendaro · 11:00 | Bigarren eskuko azoka | Pilotalekua
Martxoak 11 | Donostia · 11:00 | Uliako Putzu sarea: anfibio, sorgin-orratz eta burduntzien bizilekua. Ibilaldi gidatua | Uliako interpretazio zentrua
Martxoak 11 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Martxoak 11 | Astigarraga · 11:00 | Marinelak sagardoetxean bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 11 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Ibilaldi gidatu magikoa Urdaibain | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 11 | Santurtzi · 11:00 | maritxu sardinera haurrentzako tailerra | Agurtza atunontzia
Martxoak 11 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 11 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 11 | Lekeitio · 11:30 | Santa Klara itsasargian bisita gidatua | Santa Klara Itsasargia
Martxoak 11 | Arbizu · 12:00 | Zuhaitz eguna | Plaza
Martxoak 12 | Olite · | Mahatsodoarene gutteko gaitei aurre egiteko tratamenduetan erabiltzeko makinariaren erakusketa praktikoa | Olite
Martxoak 12 | Angelu · 10:00 | Irulegiko ardoen azoka profesionala | La Roche Moderne
Martxoak 12 | Gasteiz · 11:00 | Fruitu arbola bat babesean hartu, ekimena | Olarizu mendiko Korresko fruitu baratzea
Martxoak 12 | Donostia · 18:00 | Haziak ugaltzeko tailerra | Cristina Enea Fundazioa
Martxoak 12 | Bilbo · 18:00 | Gozogintza tailerra | Lord Cupcake
Martxoak 12 | Berriz · 19:00 | Arabako Errioxako Ardoa, Eusko Label Olioa eta Idiazabal Gazta dastaketa | Kultur etxea
Martxoak 13 | Bilbo · | Baso jardunaldiak | La Bolsa
Martxoak 13 | Barakaldo · 10:30 | Haziekin eta hostoekin bitxiak egiteko tailerra | Ramon Rubial Lorategi Botanikoa
Martxoak 13 | Zegama · 18:30 | Landare polinizatzaileak eta baratzea, Jakoba Errekondoren hitzaldia eta kontsultategia | Kultur etxea
Martxoak 13 | Donostia · 19:00 | Donostian habia egiten duten hegaztien atlasari buruzko bilera informatiboa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Martxoak 13 | Donostia · 19:00 | 100 dias de soledad filmaren emanaldia eta egilearekin solasaldia | Prinzipe Zinemak
Martxoak 13 | Ainiza-Monjolose · 21:00 | Boudéma KANAKATOM Togoko sindikalistarekin gaualdia | EHLG
Martxoak 14 | Olite · | Zainzuria, interes bereziko barazkien ekoizpen ekologikoari buruzko jardunaldi teknikoa | Olite
Martxoak 14 | Hendaia · 09:00 | Euskal Kostaldeko bioaniztasunaren aurkezpena | Asteroko azokan, Errepublika plazan
Martxoak 14 | Hendaia · 10:00 | Fruitu arbolen txertaketa ikastaroa | Hendaia
Martxoak 14 | Arguedas · 16:00 | Eskola baratzean udaberrirako plangintza osatzeko tailerra | P. Sancho Ramirez ikastetxea
Martxoak 14 | Zalla · 18:30 | Sendabelarrak ikastaroa | Zalla
Martxoak 14 | Iruñea · 19:00 | Emakume nekazariak eta elikadura burujabetza Nafarroan, generotik begira, hitzaldia | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 14 | Aretxabaleta · 19:00 | "Haxe zan Urkulu" dokumentalaren aurkezpena | Arkupen
Martxoak 15 | Paris · | Paris euskal moduan, azoka | 13. udaletxea, Italia plaza
Martxoak 15 | Bilbo · | Baso jardunaldiak | La Bolsa
Martxoak 15 | Iziz · | Gizarte-ekonomiaren inguruko ekintzailetzari buruzko tailerra | Iziz
Martxoak 15 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Martxoak 15 | Ainiza-Monjolose · 09:00 | Haragitarako ardiak gizentzeari buruzko jardunaldia | EHLG
Martxoak 15 | Bilbo · 11:00 | Bisita gidatua itsasontzik itsasadarrera eta Bizkaia Zubira | Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 15 | Iruñea · 18:30 | Ekofeminismoa, begirada berri baterako betaurreko berriak, hitzaldia | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 15 | Gasteiz · 19:00 | "Altzairuzko kablea, aurrerapena eta berrikuntza Nafarroako mendialdean XX mendean" hitzaldia | Nafarroako Etxea, Barrenkale 17
Martxoak 16 | Paris · | Paris euskal moduan, azoka | 13. udaletxea, Italia plaza
Martxoak 16 | Etxalar · | Landare basati jangarrien ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Martxoak 16 | Zestoa · | Zaldi heziketa naturala ikastaroa | Zaldiko
Martxoak 16 | Elgoibar · | Landareen alkimia eta kosmetika naturala ikastaroa | Urbixixa, Upagoiti baserria
Martxoak 16 | Andoain · 11:00 | Elikadura eta horren ekoizpena, Euskal Herriaren orainaren eta etorkizunaren giltza jardunaldia | Martin Ugaalde Parkea
Martxoak 16 | Barakaldo · 11:30 | Ostiraletan bisitatu Lorategoi Botanikoa euskaraz | Natur Gela - Barakaldoko Lorategi Botanikoa
Martxoak 16 | Izura-Azme · 14:00 | "Eta zuk nola egiten duzu zure mozkinak saltzeko" batzar informatiboa | Haize Berri Aretoa
Martxoak 16 | Sartaguda · 16:30 | Nekazaritza ekologikorako hastapen ikastaroa | Eskola
Martxoak 16 | gast · 17:00 | Gaztak eta artisau garagardoak, dastaketa | Queseando
Martxoak 16 | Gasteiz · 17:30 | Hiriko Talde baratzeak, 2. Jardunaldiak | Lakuako Baratzeak
Martxoak 17 | Moreda Araba · | Arabako Oliba Olioaren jaia | Moreda Araba
Martxoak 17 | Vitoria-Gasteiz · | Gasteizko XVII. nekazaritza azoka gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Martxoak 17 | Arrasate · | Hileko hirugarren larunbateko azoka | Seber Altube Plaza
Martxoak 17 | Bilbo · | Bilboko Azoka | Zazpikaleak
Martxoak 17 | Mungia · | Mungiako Azoka | Mungia
Martxoak 17 | Paris · | Paris euskal moduan, azoka | 13. udaletxea, Italia plaza
Martxoak 17 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Martxoak 17 | Etxalar · | Landare basati jangarrien ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Martxoak 17 | Bakio · | Ezagutu txakolina gertutik, bisita gidatua eta dastaketa | Txakolingunea
Martxoak 17 | Armañon · | Armañongo Parke Naturalaren paisaiaren intrepretaziorako ibilaldi gidatua | Parketxea
Martxoak 17 | Arizkun · | Gamioxarreako barriken eta bukoien irekiera | Gamioxarreako dolaretxea
Martxoak 17 | Arrasate · | Karapaixo Eguna | Arrasate
Martxoak 17 | Usurbil · 09:00 | Fruitu arbolen udaberriko edo zotzeko txertaketa ikastaroa Josu Osaren eskutik | Potxoenea Kultur Etxea
Martxoak 17 | Ibarra-Tolosa · 09:00 | izan zu naturan, ibilaldia basoan | Izaskungo Ermita
Martxoak 17 | Irun · 09:00 | Getariko (Lapurdi) erromatar salazoi-faktoriako deposituen kokalekura txangoa autobusez | Oiasso Museoa
Martxoak 17 | Hendaia · 09:30 | Hendaia aldeko itsas bazterreko udaberriko garbitze handiaren auzolana | Hendaia
Martxoak 17 | Arguedas · 10:00 | Zuhaitz eguna | Prao de la Txantrea
Martxoak 17 | Irun · 10:00 | Natura argazkigintzan prozesatzen hasteko ikastaroa | Txingudi Ekoetxea
Martxoak 17 | Muskiz · 10:00 | La Arboledako Putzuetan barrena ibilaldi gidatua | Ekoetxea Meatzaldea-Peñas Negras
Martxoak 17 | Santurtzi · 10:00 | Itsasadarrean zeharreko bidaia itsasontziz eta Consonnira bisita | Santurtzi
Martxoak 17 | Donostia · 10:00 | Kakalardoentzako babesguneak eraikitzeko auzolana | Ametzagainako Parkea
Martxoak 17 | Donostia · 10:00 | Kakalardo saproxiloentzako babeslekuak eraiki eta kokatzeko tailerra | Ametzagainako Parkea
Martxoak 17 | Bilbo · 10:30 | Elikadura osasuntsuaren inguruko mitoak eta egiak, Anna Esteveren hitzaldia | Ongizate
Martxoak 17 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Katilotxu ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 17 | Areatza · 10:30 | Mendi altuek izen euskalduna dute" ibilaldi gidatua | Pagomakurre
Martxoak 17 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | PR: BI-176 - Katillotxu. Megalitoko iraganera begirada | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 17 | Urnieta · 10:30 | Adarrazpi gaztandegira bisita gidatua | Adarrazpi baserria, Goiburu auzoa
Martxoak 17 | Getaria, Lapurdi · 10:30 | Lapurdiko Getarian barrena ibilbide gidatua | Getariako Museoa
Martxoak 17 | Gasteiz · 10:30 | Hiriko Talde baratzeak, 2. Jardunaldiak | Ibaiondo Gizarte etxea
Martxoak 17 | Asparrena · 10:30 | Energia berriztagarrien tailerra | Aiarako Parketxea
Martxoak 17 | irun · 10:30 | Haurrentzako sukaldaritza tailerra | Martindozenea Gaztelekua
Martxoak 17 | Hondarribia · 11:00 | Arrantzaleen Hermandadera bisita gidatua | Hermandadea
Martxoak 17 | Oiartzun · 11:00 | Bioanitasunaren eta kulturaren arteko elkarrizketa, JAKITURIAK jardunaldia | Udaletxeko aretoa
Martxoak 17 | Oiartzun · 11:00 | Euskal Herriko Bioaniztasuna, jaten dugun lurra" hitzaldia Jakoba Errekondoren eskutik | Udaletxeko aretoa
Martxoak 17 | Gasteiz · 11:00 | Aniztasuna sukaldean: sukaldaritza bejetarianoa tailerra | Landabeko Gizarte etxea
Martxoak 17 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 17 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 17 | Oiartzun · 12:00 | "Baserritarrak" mahai ingurua Eneko del Emo, Ainara Lasa eta Marc Badal | Udaletxeko aretoa
Martxoak 17 | Donostia · 12:00 | Ogiaren arrastoari jarraituz kontsumo arduratsuaren ibilaldia | Easo Plaza
Martxoak 17 | Ezkio · 12:00 | Artiletik harira, haurrentzako tailerra | Igartubeiti Baserri-Museoa
Martxoak 17 | Ezkio · 12:30 | Emakumea et baserria, bisita gidatua | Igartubeiti Baserri-Museoa
Martxoak 17 | Oiartzun · 13:00 | Makutso baserriko baratzea ezagutzeko bisita gidatua | Makutso baserria
Martxoak 17 | Busturia, Urdaibai · 16:30 | Kostaldea eta Gaztelugatxe itsasontziz ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 17 | Mungia · 16:30 | Emakumeak eta baserria tailerra | Izenaduba Basoa
Martxoak 17 | Hondarribia · 17:00 | Terrariumen diseinua ikastaroa | Endanea Garden
Martxoak 17 | Ezkio · 18:00 | Bertako sagardoarekin barrikote dastaketa | Igartubeiti Baserri-Museoa
Martxoak 17 | Araia · 19:00 | Marutegiko gazteluari buru<ko hitzaldia, Iñaki sagredoren eskutik | Andra Mari Aretoa
Martxoak 18 | Moreda Araba · | Arabako Oliba Olioaren jaia eta Azoka | Moreda Araba
Martxoak 18 | Güeñes · | Güeñeseko Azoka | Enkarterri kalea
Martxoak 18 | Zegama · | Zegamako Azoka | Zegama
Martxoak 18 | Paris · | Paris euskal moduan, azoka | 13. udaletxea, Italia plaza
Martxoak 18 | Etxalar · | Landare basati jangarrien ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Martxoak 18 | Gorbeiako Parke Naturala · | Neguan animaliek utzitako aztarnei buruzko hitzaldia eta ibilaldi gidatua | Parketxea
Martxoak 18 | Zegama · | Erlezain egunean Bizi Baratzea liburuak eta Jakoba Errekondoren kontsultategia | Zegama
Martxoak 18 | Mutriku · 10:00 | Nautilus eta Flysch Beltza geoibilbide gidatua | Nautilus
Martxoak 18 | Faidu · 10:00 | Ihuda ibaiaren goiko arroko haitzulo artifizialak, ibilbide gidatua | Faidu
Martxoak 18 | Sopuerta · 10:00 | Meatzaritzarren arrasto ahaztua, ibilaldi gidatua | Sopuerta
Martxoak 18 | Segura · 10:00 | Sukalki prestaketa txapelketa, Iparra-Hegoa | Segura
Martxoak 18 | Donostia · 10:00 | Hegaztien eraztuntze zientifiko saioa | Ametzagainako Parkea
Martxoak 18 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Ogoño itsasora bidea, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 18 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | PR: BI-165 -Ogoño- Itsaso alderako bidea | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 18 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Martxoak 18 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Urdaibaiko itsasadarra itsasontziz, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 18 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Martxoak 18 | Astigarraga · 11:00 | Marinelak sagardoetxean bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 18 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Urdaibaiko altxorrak: itsasadarra itsasontziz | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 18 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 18 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 18 | Lekeitio · 11:30 | Santa Klara itsasargian bisita gidatua | Santa Klara Itsasargia
Martxoak 18 | Mungia · 12:00 | Emakumeak eta baserria tailerra | Izenaduba Basoa
Martxoak 18 | Busturia, Urdaibai · 18:00 | Fauna Basatiaren Behaketa landa ingurunean kokatutakoe etxola batetik | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 19 | Gasteiz · | Nekazaritzako sektorean teknologia berriak sartzen, UAGAren batzar orokorra | Europa Jauregia
Martxoak 19 | Pasaia · | Euskal Herriko Unesco sarearen jardunaldia | Albaola Itsas Kultur Faktoria
Martxoak 19 | Abaltzisketa · | Produktu fitosanitarioen aplikatzaile ikastaroa | Goibegi etxea
Martxoak 19 | Bakio · | Ezagutu txakolina gertutik, bisita gidatua eta dastaketa | Txakolingunea
Martxoak 19 | Ainiza-Monjolose · 09:00 | Haragitarako ardiak gizentzeari buruzko jardunaldia | EHLG
Martxoak 19 | Hendaia · 10:30 | BIOLIT, zientzia partehartzailea eta tailerra | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 19 | Bilbo · 18:00 | Gozogintza tailerra | Lord Cupcake
Martxoak 19 | Tutera · 19:30 | "bardeetako paisaia, sei mila urteko pertsonen jardueraren ondoren" Hitzaldia | Almirantearen Etxea
Martxoak 19 | Errenteria · 19:30 | Ekozinemaldia "Desierto Liquido" | Mikelazulo
Martxoak 20 | Derio · | Gure mendietako basoetako gaitzak ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Martxoak 20 | Bilbo · | Baso jardunaldiak | La Bolsa
Martxoak 20 | Arnegi · | Euskal Mendiguneetako Bazka Baloratzea, VIVEA formakuntza hazleentzat | Antton Urrizzagaren etxaldea
Martxoak 20 | Donostia · 09:30 | Langileok ere erraustegia gelditu, egun osoko ekitaldi sorta | Unibertsitatea
Martxoak 20 | Azkoitia · 18:00 | Aukera osasungarrik gure haurrentzako, Intza Suduperen hitzaldia | Xabier Munibe Haurreskola
Martxoak 20 | Gasteiz · 18:00 | Emakumea baso zientzian, jardunaldia | Olarizu - Dehesa etxea
Martxoak 20 | Tutera · 18:00 | Baratze ekologikoa udaberrirako prestatzeko tailerra | Rua Gizarte Etxea
Martxoak 20 | Segura · 19:00 | Basabizitza erakusketaren irekiera eta hitzaldia, egilea Aitor Montes | Ardixarra Etxea
Martxoak 20 | Bilbo · 19:00 | Ontzi bilketaren debatea, zer da Retorna? | Hika Ateneoa
Martxoak 20 | Ataun · 19:00 | Ekozinemaldia | San Gregorio elkargunea
Martxoak 20 | Basauri · 19:00 | Ekozinemaldia | Ibaigane Kultur etxea
Martxoak 20 | bilbo · 19:00 | Ekozinemaldia | Ekoetxea
Martxoak 20 | Gasteiz · 19:00 | Ekozinemaldia | Zapateneo
Martxoak 20 | Tolosa · 19:00 | Ekozinemaldia | Leidor
Martxoak 21 | Iruñea · | Elikadura sisteman alternatibak eraikitzen, bideo-foruma | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 21 | Derio · | Gure mendietako basoetako gaitzak ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Martxoak 21 | Ainiza-Monjolose · | Euskal Mendigunetako Bazka Baloratzeaz, Ikastegien eguna | EHLG
Martxoak 21 | Barakaldo · 10:00 | Euskal Herriko basoak ezagutzeko bisita gidatua | Natur Gela - Barakaldoko Lorategi Botanikoa
Martxoak 21 | Donostia · 12:30 | Ekozinemaldia | Eskola Politeknikoa
Martxoak 21 | Senpere · 14:00 | Natura zaldiz, ibilaldi gidatua | Sanit Christophe Lizeoa
Martxoak 21 | Jauntsaratsa · 17:30 | Ekologiko, bertako, fresko eta sasoikoa jatea: eskola jantoki eredu berri baten norabidea. Hitzaldia | Oihanzabal eskola
Martxoak 21 | Zalla · 18:30 | sendabelarrak, ikastaroa | Zalla
Martxoak 21 | Iruñea · 18:30 | "Los Pastores del Bosque" dokumentala | Planetarioa
Martxoak 21 | Donostia · 19:00 | Libelulak ikuskatzeko teknika ez odoltsuak | Aranzadi Zientzia Elkartea
Martxoak 21 | Gasteiz · 19:00 | Erosketa saskiko etiketak irakurtzen ikasteko tailerra | Lakua Gizarte etxea
Martxoak 21 | Iruñea · 19:00 | Elikadura sisteman alternatibak eraikitzen, bideo-foruma | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 21 | Segura · 19:00 | Bertako basoaren onurak, hitzaldia, Iñaki Aizpururen eskutik | Kultur etxea
Martxoak 21 | Bilbo · 19:00 | Ekozinemaldia | Ekoetxea
Martxoak 21 | Gasteiz · 19:00 | Ekozinemaldia | Zapateneo
Martxoak 21 | Oiartzun · 19:00 | Ekozinemaldia | Liburutegia
Martxoak 21 | Tolosa · 19:00 | Ekozinemaldia | Leidor
Martxoak 21 | Bilbo · 19:30 | Zer kontserbatu behar dugu? hitzaldia | Lurgaia Fundazioa, Lurraza kalea
Martxoak 21 | Ordizia · 20:30 | Ekozinemaldia | Herri Antzokia
Martxoak 21 | Ordizia · 20:30 | Ekozinemaldia | Herriko antzokia
Martxoak 22 | Karrantza · | Emakume baserritarren ospakizun eguna | Karrantza
Martxoak 22 | Atarrabia · | Esne-behiak, ekoizpen ekologikorako transizioaren bideragarritasun tekniko-ekonomikoari buruzko jardunaldi teknikoa | INTIA
Martxoak 22 | Hernani · | Ostegun ekintzaileak: etorkizuneko janaria, elikagaien joerak | Karabeleko
Martxoak 22 | Atarrabia · | Abeltzantza ekologikoa: esne-behiak. Ikastaroa | INTIA
Martxoak 22 | Bilbo · | Baso jardunaldiak | La Bolsa
Martxoak 22 | Izura · | Euskal Mendigunetako Bazka Baloratzeaz, hazle kudeatzaile eta teknikarien trake eguna | Izura
Martxoak 22 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Martxoak 22 | Guardia · 10:00 | Ardogintza biodinamikoa, Mahatsoandoa berraurkitu izaki bizidun gisa, Nicolas Jolyrekin ikastaroa | Villa Lucia hotela
Martxoak 22 | Bilbo · 12:00 | Ekozinemaldia | Ingenieritza eskola
Martxoak 22 | Arbona · 14:00 | Bioaniztasunaren Nekazaritzako Behatokiari buruzko tailer teknikoa | Agerrea baserria
Martxoak 22 | Tutera · 18:00 | Josenea, ingurumenaren eta jendearen alde lanean, hitzaldia eta dastaketa | Rua Gizarte Etxea
Martxoak 22 | Artea · 18:00 | Ekozinemaldia | Kultur etxea
Martxoak 22 | Iruñea · 18:30 | Ekofeminismoa, begirada berri baterako betaurreko berriak, hitzaldia | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 22 | Bilbo · 18:30 | Txakolinak on egin! Historia eta dastaketa | Rekalde Aretoa
Martxoak 22 | Leioa · 18:30 | Ekozinemaldia | Herrigune
Martxoak 22 | Elizondo · 19:00 | Glifosatoaren erabilerari buruzko hitzaldia EHNEko Paul Bengoaren eskutik | Arizkunenea Kultur Etxea
Martxoak 22 | Donostia · 19:00 | Ura materia gisa, liburuaren aurkezpena | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 22 | Zaldibia · 19:00 | Ekozinemaldia | Karreane Kultur Etxea
Martxoak 22 | Bilbo · 19:00 | Ekozinemaldia | Ekoetxea
Martxoak 22 | Gasteiz · 19:00 | Ekozinemaldia | Zapateneo
Martxoak 22 | Zaldibia · 19:00 | Ekozinemaldia | Karraene Kultur etxea
Martxoak 22 | Elizondo · 19:30 | Solasaldia: glifosatoa-Roundup, inguruaren pozoiketa eta jendearen minbizia | Arizkunenea Kultur Etxea
Martxoak 22 | Orereta · 19:30 | Ekozinemaldia | Mikelazulo
Martxoak 22 | Basauri · 20:00 | Ekozinemaldia | Social antzokia
Martxoak 22 | Basauri · 20:00 | Ekozinemaldia | Social antzokia
Martxoak 23 | Elizondo · | Herrietako etxeen etorkizunari buruzko mahai ingurua | Udaletxeko aretoa
Martxoak 23 | Hernani · | Naturaren kudeaketarako teoria eta praktika, jardunaldia | Orona-Ideo
Martxoak 23 | Laudio · | Laudioko Azoka | Laudio
Martxoak 23 | Atarrabia · | Abeltzantza ekologikoa: esne-behiak. Ikastaroa | INTIA
Martxoak 23 | Izura · 11:00 | Biharko Lurraren Elkartearen Urteko Batzar Nagusia | BLE-Arrapitzeko egoitza
Martxoak 23 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Martxoak 23 | Arguedas · 16:00 | "Lorategia ere baratze ekologiko bihurtzen denean" tailerra | Kultur etxea
Martxoak 23 | Sartaguda · 16:30 | Nekazaritza ekologikorako hastapen ikastaroa | Eskola
Martxoak 23 | Gasteiz · 17:00 | Gazta eta artisau sagardoak, dastaketa | Queseando
Martxoak 23 | Mendigorria · 18:00 | Laboranta transgenikoari buruzko ikuspegi kritiko bat, jardunaldia | Liburutegia
Martxoak 23 | Artea · 18:00 | Ekozinemaldia | Kultur etxea
Martxoak 23 | Basauri · 18:30 | Ekozinemaldia | Marienea Emakumeen etxea
Martxoak 23 | Ordizia · 18:30 | Ekozinemaldia | Herriko antzokia
Martxoak 23 | Ordizia · 19:00 | Ekozinemaldia | Herrikoa
Martxoak 23 | Iruñea · 19:30 | Hasier Larretxearen "El lenguaje de los árboles. Un diálogo con el paisaje. Con el tacto y el olor de la madera" liburuaren aurkezpena | Walden Liburudenda
Martxoak 23 | Donostia · 19:30 | Ostiral astronimikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Martxoak 23 | Hazparne · 21:00 | Pantxika maitiaren "Ta qué canté era montanha" filmaren aurkezpena | Zinema
Martxoak 24 | Mutriku · | Berdel eguna | Mutriku
Martxoak 24 | Bergara · | Bergarako Erramu Zapatuko Azoka | Bergara
Martxoak 24 | Mutriku · | Mutrikuko Azoka | Mutriku
Martxoak 24 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Martxoak 24 | Getaria, Gipuzkoa · | Euskal Paisaien argazkilaritzako ikastaroa | Askizuko aterpetxea
Martxoak 24 | Karrantza · | Vista Alegre baserri-gaztandegira bisita gidatua | Vista Alegre baserria
Martxoak 24 | Bilbo · | Baso jardunaldiak | La Bolsa
Martxoak 24 | Astigarraga · | Astronomia behaketa | Santiagomendiko Ermita
Martxoak 24 | Errenteria · 09:00 | Errenteriako X. Lore eta Landareen Azoka | Alameda de Gamon
Martxoak 24 | Berroeta-Baztan · 09:00 | Bertako zuhaitz espezie eta barietateak ezagutzeko ibilaldi gidatua, Xabier Zabaletarekin | Berroeta
Martxoak 24 | Baiona · 09:00 | Sendabelarren tailer praktikoak | Baiona
Martxoak 24 | Hendaia · 10:30 | "Toumaïtik Cro-magnonera" Pierre Henry Fontaineren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 24 | Ordizia · 10:30 | Sukaldaritza beganoa ikastaroa | Elikaleku
Martxoak 24 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Urdaibaiko itsasadarra itsasontziz, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 24 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Itsasadarra itsasontziz, uraren munduko eguna | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 24 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Zetazeoen mundura hurbiltzea | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 24 | Hondarribia · 11:00 | Hazien sekretuak ikastaroa | Endanea Garden
Martxoak 24 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Martxoak 24 | Lazkao · 11:00 | Iztueta, esne-behi baserria bisita gidatu berezia, Ataungo Jentilbaratzakoekin batera. | Iztueta baserria
Martxoak 24 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 24 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 24 | Bergara · 11:30 | XXIV Txorimalo erakusketa | Ibargarai kalea
Martxoak 24 | Bakio · 12:00 | Bakioko txakolinaren dastaketa azaldua | Txakolingunea
Martxoak 24 | Iruñea · 12:00 | Liburu aurkezpena: "Transgenicos, ¿de verdad son seguros y necesarios? | Civivox Condestable
Martxoak 24 | Donostia · 12:30 | Txorien jantokiak, haurren tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Martxoak 24 | Hendaia · 15:00 | CPIEren batzar orokorra | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 24 | Pasaia · 16:00 | Korapiloen tailerra | Albaola Itsas Kultur Faktoria
Martxoak 24 | Mungia · 16:30 | Emakumeak eta baserria tailerra | Izenaduba Basoa
Martxoak 24 | Kanbo · 20:30 | "Zéro Phyto, %100 Bio" filma | Aiglon zinema
Martxoak 24 | Donapaleu · 21:00 | Pantxika maitiaren "Ta qué canté era montanha" filmaren aurkezpena | Zinema
Martxoak 25 | Okondo · | Okondoko Azoka | Okondo
Martxoak 25 | Larrabetzu · | Larrabetzuko Azoka | Larrabetzu
Martxoak 25 | Segura · | Udaberriko Lore eta Landareen XVIII Azoka | Segura
Martxoak 25 | Viana · | Nekazaritza eta artisautza azoka | Viana
Martxoak 25 | Getaria, Gipuzkoa · | Euskal Paisaien argazkilaritzako ikastaroa | Askizuko aterpetxea
Martxoak 25 | Bertizko Parke Naturala · | Hasier Larretxearen "El lenguaje de los árboles. Un diálogo con el paisaje. Con el tacto y el olor de la madera" liburuaren aurkezpena | Bertizko Parke Naturala
Martxoak 25 | Deba · | Landareekin Komunikazioa, basa landareak eta penduloa eta hagaxkaren erabilera ikastaroa | Txindurri-iturri jatetxea
Martxoak 25 | Aribe_Garaioa-Garralda-Oroz Betelu · 09:00 | "Irati Haritza" Hariztietan barnako ibilbidean, herrien arteko loturak ibilbidearen aurkezpena | Aribe_Garaioa-Garralda-Oroz Betelu
Martxoak 25 | Antoñana · 10:00 | Antoñana, vasco-navarrotik Aguaqueraino, ibilbide gidatua | Antoñana
Martxoak 25 | Gueñes · 10:00 | Luxar eta Eretza mendietan ibilaldi gidatua | Enkarterrietako Museoa
Martxoak 25 | Urdaibai · 10:30 | Ollozoko errotara bisita gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 25 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Ozollo errotara ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 25 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Martxoak 25 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Martxoak 25 | Astigarraga · 11:00 | Marinelak sagardoetxean bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 25 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 25 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 25 | Amorebieta-Etxano · 11:30 | SUTEAROA Federazioko Batzar Orokorra | Zornotza Aretoa
Martxoak 25 | Lekeitio · 11:30 | Santa Klara itsasargian bisita gidatua | Santa Klara Itsasargia
Martxoak 25 | Busturia, Urdaibai · 12:00 | KOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA. BISITA GIDATU | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 25 | Mungia · 12:00 | Emakumeak eta baserria tailerra | Izenaduba Basoa
Martxoak 25 | Donostia · 12:30 | Txorien jantokiak, haurren tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Martxoak 25 | Donibane Lohitzun · 17:00 | "Zéro Phyto, %100 Bio" filma | Le Select zinema
Martxoak 25 | Busturia, Urdaibai · 17:00 | Elmaa eta Ura, haurrentzako ikuskizuna | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 26 | Momas, Biarno · 09:30 | "Garagardoa egiteko garagarra" ikastaroa | Momas, Biarno
Martxoak 26 | Biarritz · 15:00 | Euskal Herriko elikadura zirkuitu laburreko azoka | Ostalaritza eskola
Martxoak 26 | Donostia · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Kutxa Ekogunea Baratze Parkea
Martxoak 26 | Donostia · 19:00 | Ekozinemaldia | Udal liburutegi zaharreko sotoa
Martxoak 27 | Ameskoa · | Ameskoa bailaran nekazaritza ekinbide berriak garatzeko aukerari buruzko jardunaldia | Zudaire
Martxoak 27 | Guardia · | nekazaritza biomasa, energia iturri gisa Arabar Errioxan jardunaldia | Guardia
Martxoak 27 | Ainiza-Monjolose · 09:00 | Behien oinak atatzen jakin, kabalen osagai onarentzat, ikastaroa | EHLG
Martxoak 27 | Irun · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Martxoak 27 | Donostia · 19:00 | Ekozinemaldia | Udal liburutegi zaharreko sotoa
Martxoak 27 | Donibane Garazi · 20:30 | "Zéro Phyto, %100 Bio" filma | Le Vauban zinema
Martxoak 28 | Bilbo · | Bilboko Azoka | Areatza
Martxoak 28 | Zarautz · | Garagardo azoka | Zarautz
Martxoak 28 | Donostia · | Urgulleko zuhaitz ARTEan, tailerra | Urgulleko Natur Txokoa
Martxoak 28 | Donostia · 18:30 | Ekozinemaldia | Udal liburutegi zaharreko sotoa
Martxoak 28 | Maule-Lextarre · 20:30 | "Zéro Phyto, %100 Bio" filma | Maule Baitha zinema
Martxoak 29 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Martxoak 29 | Bilbo · | Bilboko Azoka | Areatzako Portua
Martxoak 29 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Martxoak 29 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Paduran ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 29 | Hondarribia · 11:00 | Lore sorten oinarri<ko tailerra | Endanea Garden
Martxoak 29 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Martxoak 29 | Otxandio · 11:00 | Basoko Dunba, bisita gidatua | Udaletxea
Martxoak 29 | Metaute · 11:00 | Boilurraren Museoan bisita gidatua | Boilurraren Museoa
Martxoak 29 | Aramaio, Oleta · 12:00 | Artzain egun batez | Atxeta gaztandegia
Martxoak 29 | Gasteiz · 12:00 | Errituak eta ohiturak landako euskal gizartean | Arabako arte ederren museoan
Martxoak 29 | Pasaia · 13:00 | Mater Itsasontziu-Museoan itsasora irteera | Pasaia
Martxoak 30 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Martxoak 30 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Gaztelugatxeko biotopoa, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 30 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Martxoak 30 | Zeanuri · 11:00 | Saldropoko Hezegunea eta Otzarretako pagadia bisita gidatua | Saldropo
Martxoak 30 | Metaute · 11:00 | Boilurraren Museoan bisita gidatua | Boilurraren Museoa
Martxoak 30 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Martxoak 30 | Muskiz · 12:00 | Burdinolaren erakustaldia | El Pobaleko burdinola
Martxoak 30 | Santurtzi · 12:00 | Arrain enkantea | Santurtzi Itsasoa Museoa
Martxoak 30 | Gasteiz · 12:45 | Natura asfsaltoan bisita gidatua | Turismo bulegoa
Martxoak 30 | Pasaia · 13:00 | Mater Itsasontziu-Museoan itsasora irteera | Pasaia
Martxoak 30 | Baigorri · 14:00 | Baratze ekologikoa eta iraunkorra, ikastaroa | Eliza
Martxoak 31 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Martxoak 31 | Tolosa · | Tolosako Azoka | Tolosa
Martxoak 31 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Martxoak 31 | Donostia · | Hazi bonbak, haurrentzako tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Martxoak 31 | Donostia · 08:30 | Perretxikoak ezagutzeko irteera mikologiko gidatua | Aranzadi Zientzia Elkartea
Martxoak 31 | Oñati · 10:00 | Artzantzaren sekretuak, Arantzazuko Gomiztegiko Artzain Eskolan bisita gidatuak | Gomiztegi artzain eskola
Martxoak 31 | Gaubea · 10:00 | Fruitu arbolen txertaketa eta inausketa tailerra | Valderejo Natura Parkeko Lalastrako Parketxea
Martxoak 31 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Iluntzar, Urdaibaiko behatokira ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 31 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | PR: BI-174 Illuntzar. Urdaibaiko begiratoki bat | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 31 | Zegama · 10:30 | Orientazioa pausuz pausu, orientatzen ikasteko ibilaldia | Anduetza Parketxea
Martxoak 31 | Hondarribia · 11:00 | Orkideen zainketa ikastaroa | Endanea Garden
Martxoak 31 | Metaute · 11:00 | Boilurraren Museoan bisita gidatua | Boilurraren Museoa
Martxoak 31 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Kontserba ekologikoak egiteko tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 31 | Santurtzi · 12:00 | Arrain enkantea | Santurtzi Itsasoa Museoa
Martxoak 31 | Urkabuskaiz · 12:00 | Gorbeiako Garagardoa ezagutzeko bisita gidatua | Oiardo
Martxoak 31 | Gasteiz · 12:00 | Kondairako Natura, bisita gidatua | Aranako Natur Zientzien Museoa
Martxoak 31 | Pasaia · 13:00 | Mater Itsasontziu-Museoan itsasora irteera | Pasaia
Martxoak 31 | Mungia · 16:30 | Emakumeak eta baserria tailerra | Izenaduba Basoa
Martxoak 31 | Busturia, Urdaibai · 17:00 | Haurrentzako gaileta tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 31 | Araia · 19:00 | "Lepaketak, zuhaitzekin hitz egiten" Samuel Alvarezen hitzaldia | Andra Mari Aretoa
Apirilak 1 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 1 | Etxebarri, Ibaizabal · | Bertako produktuen azoka, hileko lehen igandea | Herriko Plaza
Apirilak 1 | Arrieta · | Hileko lehen domekako azoka | Plaza
Apirilak 1 | Arkaute · | Landare ekologikoekin kontserbak egitea | Arkaute
Apirilak 1 | Donostia · | Uliako Parkea ezagutzeko ibilaldi gidatua | Uliako Parkeko Aparkalekua
Apirilak 1 | Donostia · | Hazi bonbak, haurrentzako tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 1 | Bernedo · 10:00 | Bernedo: karobiak eta ikaztegiak, ibilbide gidatua. | Bernedo
Apirilak 1 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Matxitxako lurmuturra eta behatokiam ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Apirilak 1 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Apirilak 1 | Zeanuri · 11:00 | Artzain egun batez | Ipiñaburu gaztandegia
Apirilak 1 | Metaute · 11:00 | Boilurraren Museoan bisita gidatua | Boilurraren Museoa
Apirilak 1 | Donostia · 12:00 | MerkaDabadillo, 2. eskuko azoka | Daba Daba
Apirilak 1 | Busturia, Urdaibai · 16:30 | Kostaldea eta Ogoño itsasontziz | Ekoetxea, Urdaibai
Apirilak 2 | Zarautz · | Garagardo azoka | Zarautz
Apirilak 2 | Donostia · | Uliako Txoriak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Uliako interpretazio zentrua
Apirilak 2 | Mutriku · | Marearteko zabalgunea, Flyscheko bizitza eta koloreak ezagutzen, ibilbide gidatua | Mutriku
Apirilak 2 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Goi estuarioa, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Apirilak 2 | Aramaio, Ulibarri · 11:00 | Erlezain egun batez | Aldeko eztia
Apirilak 2 | Zeanuri · 11:00 | Basoko Dunba, bisita gidatua | Zeanuri
Apirilak 2 | Pasaia · 11:00 | Arrain lonja, bisita gidatua | Mater Museoa
Apirilak 3 | Etxalar · | Sendabelar ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Apirilak 3 | Donostia · | Euskal Herriko bizimodu tradizionala. Zientzia tailerrak haurrentzat | Aranzadi Zientzia Elkartea
Apirilak 3 | Ainiza-Monjolose · 09:30 | Arditegi edo behitegi bat eraiki edo hobetu, ardi esnedun eta haragitako behi hazkuntzan ikastaroa | EHLG
Apirilak 3 | Donostia · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza eta zerbitzuak | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 3 | Eibar · 18:30 | Sukaldaritza tailera + dastaketa, osasun holistikoan eta elikadura energetikoan aditua den Garbiñe Etxanizen eskutik | Agifes
Apirilak 4 | Ordizia · | Artzain eguna | Ordizia
Apirilak 4 | Bergara · | Eguazteneko azoka, baserritarren produktuak, bertakoak eta sasoikoak | Oxirondoko azoka
Apirilak 4 | Donostia · | Hegaztien bitxikeriak ezagutu nahi? Zientzia tailerrak haurrentzat | Aranzadi Zientzia Elkartea
Apirilak 4 | Aniz - Baztan · 11:00 | Esne-behian hazkuntza eta esnekiak, bisita gidatua | Jauregia Esnekiak
Apirilak 4 | Donostia · 15:00 | Munduko animaliekin jolasean, ahurrentzako tailerra | Urgulleko Natur Txokoa
Apirilak 4 | Beasain · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkean
Apirilak 5 | Donostia · | Donostiako animalia ezkutuak ezagutu nahi? Zientzia tailerrak haurrentzat | Aranzadi Zientzia Elkartea
Apirilak 5 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Apirilak 5 | Ainiza-Monjolose · 09:30 | Lur emankorrak, ikastaroa | EHLG
Apirilak 5 | Azpeitia · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Otzaka eta Izarraizpe
Apirilak 5 | Donostia · 19:00 | Hegaztiak kantuz bereizteko ikastaroa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Apirilak 5 | Kanbo · 20:30 | Euskal Herri barnealdeko ekonomiaren aldeko lankidetza batzarra | Zerbitzu pubikoen etxea
Apirilak 6 | Elizondo · | Udaberriko feriak | Elizondo
Apirilak 6 | Donostia · | Eguzki sistema, gure auzoa. Zientzia tailerrak haurrentzat | Aranzadi Zientzia Elkartea
Apirilak 6 | Bilbo · 11:00 | Esnearekin topa egitea | Domine hotela
Apirilak 6 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Apirilak 6 | Donostia · 16:00 | Baratzea nire balkoian, tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 6 | Gorbeiako Parke Naturala · 20:30 | Zuhaitz igel arrunta ikuskatzeko ibilbide gidatua | Sarriako Parketxea
Apirilak 7 | Zamudio · | Nekazamudio, hileko lehen zapatuko azoka | Zamudio
Apirilak 7 | Bilbo · | Bertako Produktuen azoka | Maiatzak 2
Apirilak 7 | Aretxabaleta · | Sukaldea berreskuratuz, ortziaren burujabetza lortu, Roy Littlesunekin ikastaroa | Azatza gunea
Apirilak 7 | Usurbil · 09:00 | Garbitasuna sagardoaren kalitatearen lagun. Sagardoa egurrezko ontzietan eta sagarrondoaren bizimodua ikastaroa Egoitz Zapiain eta Jakoba Errekondoren eskutik | Potxoenea Kultur Etxea
Apirilak 7 | Donostia · 09:30 | Baratzezaintza ekologikoaren oinarriak | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 7 | Billabona · 10:00 | Beertoki, garagardo azoka | Billabona
Apirilak 7 | Zarautz · 10:00 | Udaberriko Lore eta Landareen III. Azoka | Zigordia Kalea
Apirilak 7 | Oñati · 10:00 | Artzantzaren sekretuak, Arantzazuko Gomiztegiko Artzain Eskolan bisita gidatuak | Gomiztegi artzain eskola
Apirilak 7 | Aia, Pagoeta · 10:00 | Txori kantuak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Iturraran Parketxea
Apirilak 7 | Zegama · 10:00 | Jaten den egurrik ba al dago? tailerra | Anduetza Parketxea
Apirilak 7 | Beasain · 10:30 | Bertako produktuen azoka, hileko lehen larunbata | Plaza
Apirilak 7 | Izki Parke Naturala · 10:30 | Eguzki behaketa ibilaldi gidatua | Korresko Parketxea
Apirilak 7 | Hondarribia · 11:00 | Txakurrak trebatzeko ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 7 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Apirilak 7 | Aniz - Baztan · 11:00 | Esne-behian hazkuntza eta esnekiak, bisita gidatua | Jauregia Esnekiak
Apirilak 7 | Hondarribia · 11:00 | Gailetak egiteko haurrentzako tailerra | Endanea Garden
Apirilak 7 | Artziniega · 11:00 | Herri Oratzea, garai batean bezala ogia egiten ikastea | Museoa
Apirilak 7 | Fontellas · 12:00 | Zainzuria eta Iberikoaren 2. Jardunaldia | Finca los Llanos
Apirilak 7 | Gasteiz · 12:45 | Natura asfaltoan ibilbide gidatua | Turismo bulegoa
Apirilak 7 | Hendaia · 14:00 | Geologia denontzako, "Harri metamorfikoak" | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Apirilak 7 | Bidaxune · 16:00 | Bidaxuneko Agramontarren gaztelura bisita gidatua | Agramont gaztelua
Apirilak 7 | Karrantza · 17:00 | Karrantzako ardiaren lehena, egungoa eta etorkizuna; Artea eta artzantza; Ondo bizi jardunaldiak | Kultur etxea
Apirilak 7 | Izaba · 18:30 | Elikadura burujabetza Pirinioan, gure lurraldean sano ekoitzi eta kontsumitzeko eskubidearen alde | Memoriaren Etxea
Apirilak 8 | Urepele · | Amuarrainen eguna | Urepele
Apirilak 8 | Gatika · | Gatikako Azoka | Plaza
Apirilak 8 | Bilbo · | Udaberriaren jaia, Espezieen azokan | Harrobia Plaza
Apirilak 8 | Bilbo · | Nekazaritza eta artisautza azoka Santutxun | Santutxu
Apirilak 8 | Gueñes · | Lore eta Landare azoka | Arenatzarte Parkea
Apirilak 8 | Aretxabaleta · | Sukaldea berreskuratuz, ortziaren burujabetza lortu, Roy Littlesunekin ikastaroa | Azatza gunea
Apirilak 8 | Donostia · 09:00 | Hegaztiak kantuz bereizteko ikastaroa | Ametzagaina Parkeko sarrera
Apirilak 8 | Irun · 09:30 | Zaldunbordako proiektu ezagutzeko ibilaldi gidatua | Bentasko apeaderoa
Apirilak 8 | Gorliz · 10:00 | VII Landare eta Lore Azoka | Eliz Plaza
Apirilak 8 | Gatika · 10:00 | Hazien trukea | Plaza
Apirilak 8 | Opakua mendatea · 10:00 | Entzia: menhirak eta Mendiluzeko mairu-baratzea, ibilbide gidatua | Opakua Mendatea
Apirilak 8 | Zegama · 10:00 | Jaten den egurrik ba al dago? tailerra | Anduetza Parketxea
Apirilak 8 | Baldorba · 10:30 | Baldorban zehar ibilaldi gidatua | Iratxeta
Apirilak 8 | Zigoitia · 11:00 | Bertako produktuen eta artsautza azoka | Ondategi
Apirilak 8 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Apirilak 8 | Aia · 11:30 | Txakolinaren eguna | Plaza
Apirilak 8 | Gorliz · 12:00 | Landareak Lantzen 2018 gida-liburuaren aurkezpena eta Jakoba Errekondoren kontsultategiakontsultategia | Udaletxeko aretoa
Apirilak 8 | Gatika · 12:30 | "Belarrekin egindako etxeko botikina" hitzaldia | Plaza
Apirilak 9 | Atarrabia · | Erlezaintzaren oinarriak, ikastaroa | INTIA
Apirilak 9 | Atarrabia · | Nekazarientzako mozkinak merkaturatzeko zirkuitu motzei buruzko jardunaldia | INTIA
Apirilak 9 | Tutera · 10:00 | Nafarroako Barazkien III Kongresua | UNEDeko aretoa
Apirilak 9 | Donostia · 17:00 | Baratzea eta nutrizioa ikastaroa | Intxaurrondo Kultur Etxea
Apirilak 9 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 9 | Gasteiz · 19:00 | "Slow food" elikadura arduratsu berria, hitzaldi | Zabalganako gizarte etxea
Apirilak 9 | Gasteiz · 19:30 | Landare erabilgarriak eta osasuna | Zabalganeko gizarte etxea
Apirilak 10 | Karrantza · | Nola kalkulatu kostuak esnetarako behien ustiategietan, ikastaroa | Karrantza
Apirilak 10 | Agurain · | Tokiko produktuen ezagutzea eta baloratzea, ikastaroa | Agurain
Apirilak 10 | Tutera · | Eultza bidaiaria, erakusketa | Rua Gizarte Etxea
Apirilak 10 | Olite · 10:30 | Nekazaritzako elikagaien sektoreko eutonomoen I Foroa | EVENA
Apirilak 10 | Sara · 14:30 | Euskal Bixkotxaren tailerra | Euskal Bixkotxaren Erakustokia
Apirilak 10 | Tolosa · 17:30 | Sendabelarrekin sorginkeriatan, haurrentzako tailerra | Osabi naturala, laborategia
Apirilak 10 | Tutera · 17:30 | Intsektuentzako hotelak eraikitzen, haurrentzako tailerra | Rua Gizarte Etxea
Apirilak 10 | Zarautz · 18:00 | Sukaldaritza beganoa II. Hastapen ikastaroa. Oinarriak + haragiaren ordezkoak | Lakari, Araba Kalea 33
Apirilak 10 | Irun · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 10 | Antsoain · 18:00 | Ekofeminismo Tailerra | Txokogorri
Apirilak 10 | Hernani · 19:00 | Gurean, Askekintzaren dokumentalaren aurkezpena | Biteri Kultur etxea
Apirilak 10 | Gasteiz · 19:00 | Landareen bizimoduaz Jakoba Errekondoren hitzaldia eta kontsultategia | Olarizuko Etxaldea
Apirilak 10 | Mutiloa, Aranguren · 19:00 | Irabiatu berde ekologikoen tailerra | Kultur etxea
Apirilak 10 | Baiona · 20:30 | Piriniotako hartzaren arrastoan, Jean-Jacques Camarraren hitzaldia | Elkarteen etxea, 11 Allée de Glain
Apirilak 11 | Guardia · | Mahastizaintza integraturako pausoa emateko zer egin behar dut? ikastaroa | Guardia
Apirilak 11 | Zizurkil · | Abeltzantza ekologikoan norberaren baliabideak aprobetxatzea, ikastaroa | Fraisoro Eskola
Apirilak 11 | Dima · 15:30 | Artzain txakurren prestakuntza ikastaroa | Dima
Apirilak 11 | Bidaxune · 16:00 | Bidaxuneko Agramontarren gaztelura bisita gidatua | Agramont gaztelua
Apirilak 11 | Tolosa · 17:30 | Sendabelarrak ezagutzen, ikastaroa | Osabi naturala, laborategia
Apirilak 11 | Urdiain · 17:30 | Sukaldaritza tailerra: gosari osasungarria tailerra | Elkartea
Apirilak 11 | Errenteria · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 12 | Derio · | Belarra mozteko robota, ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Apirilak 12 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Apirilak 12 | Tutera · 18:00 | Landareen bizimoduaz Jakoba Errekondoren hitzaldia eta kontsultategia | Tutera
Apirilak 12 | Villabona · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 12 | Donostia · 18:30 | Ekologia sozial eta politikoa, jardunaldia | Loiolako Kultur Gunea
Apirilak 12 | Donostia · 19:00 | Hegaztiak kantuz bereizteko ikastaroa | Casares Kultur Etxea
Apirilak 12 | Leitza · 19:30 | Transgenikoen ondorioak nekazaritzan | Atekabeltz
Apirilak 13 | Ordizia · | Enirio-Aralar batasunaren historia, Alvaro Aragonen hitzaldia | Barrena Kultur Etxea
Apirilak 13 | Etxalar · | Nekazaritza organikoa permakulturaruntz, ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Apirilak 13 | Berriozar · | Baratze ekologikoa tailerra emakumeentzat | Naturgela
Apirilak 13 | Urruña · 09:00 | Xoldokogaineko aintzira, ibilaldi gidatua | Urruña
Apirilak 13 | Agurain · 11:00 | Nekazari eta ganadualeen arteko topaketa | Udaletxea
Apirilak 13 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Apirilak 13 | Sara · 14:30 | Bertako merkatua | Keinu Taberna zena
Apirilak 13 | Donostia · 16:00 | Baratzea nire balkoian, tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 13 | Tolosa · 18:00 | Hartzigarriei buruzko ikastaroa Humberto Contirekin | Guki ekogunea
Apirilak 13 | Donostia · 18:30 | Ekologia sozial eta politikoa, jardunaldia | Loiolako Kultur Gunea
Apirilak 13 | Tolosa · 19:30 | Menu eta elikadura osasuntsuari buruzko hitzaldia | Berazubiko Auzo Elkartea
Apirilak 13 | Donostia · 19:30 | Gurean, Askekintzaren dokumentalaren aurkezpena | Guardetxea
Apirilak 13 | Elgoibar · 20:00 | Anfibioak ezagutzeko gaueko irteera gidatua | IMHko aparkalekua
Apirilak 14 | Bilbo · | Bertako produktuen azoka | Areatza
Apirilak 14 | Etxalar · | Nekazaritza organikoa permakulturaruntz, ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Apirilak 14 | Donostia · | Hazi bonbak, haurrentzako tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 14 | Iruñea · 09:00 | Geltokin auzolana | Geltoki, autobus geltoki zaharra
Apirilak 14 | Donostia · 09:00 | Hegaztiak kantuz bereizteko ikastaroa | Casares Kultur Etxea
Apirilak 14 | Hendaia · 09:30 | Geologia denontzat, Harrixketatik haitzetara | Hendaia
Apirilak 14 | Iruñea · 09:30 | Elikadura burujabetza parlamentua, iruñeako Merindadea | MercaIruña
Apirilak 14 | Bera · 10:00 | Baztan-Bidasoa aldeko nekazarien azoka | Rikardo Baroja ikastetxean
Apirilak 14 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Natur Azoka | Plaza Cataluña (Gros)
Apirilak 14 | Irun · 10:00 | Natura argazkigintzan prozesatzen hasteko ikastaroa | Txingudi Ekoetxea
Apirilak 14 | Irun · 10:00 | Natura argazkigintzan prozezatzen hasteko ikastaroa | Txingudi Ekoetxea
Apirilak 14 | Urduliz · 10:00 | Garagardogintza ikastaroa | Etxeandia gararduak
Apirilak 14 | Eslaba · 10:00 | Santa Crizeko hiri erromatarrera bisita gidatua | Eslaba
Apirilak 14 | Gaubea · 10:00 | Ibilbide arkeologikoa Valderejoko Parke Naturalean barrena. | Lalastrako Parketxean
Apirilak 14 | Gaubea · 10:00 | Ibilbide arkeologikoa Valderejon | Lalastrako Parketxean
Apirilak 14 | Zegama, Aizkorri-Aratz · 10:00 | Txori kantuak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Anduetza Parketxea
Apirilak 14 | Mungia · 10:00 | Euskal Pastela egiteko tailerra | Leku ona gozotegia
Apirilak 14 | Mungia · 10:00 | Ama orez egindako ogi tailerra | Berteiz-mendiondo ogitegia
Apirilak 14 | Oiartzun · 10:30 | Baso txango gidatua Oihalekun | Oihaleku
Apirilak 14 | Donostia · 10:30 | Ekologia sozial eta politikoa, jardunaldia | Loiolako Kultur Gunea
Apirilak 14 | Aranguren Bailara · 10:30 | Ogi ekologikoa egiteko tailerra | Labianoko Elkartea
Apirilak 14 | Hondarribia · 11:00 | Lore sorten erdi mailako tailerra | Endanea Garden
Apirilak 14 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Apirilak 14 | Gasteiz · 11:00 | Aniztasuna sukaldean: errumaniar sukaldaritza tailerra | Landatxo Gizarte etxea
Apirilak 14 | Donostia · 11:30 | Kutxa Ekogunea ezagutzeko bisita gidatua | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 14 | Mungia · 12:00 | BOGA garagardo artisau ekoizlera bisita gidatua | Boga
Apirilak 14 | Orozko · 12:30 | III.Artzantza eta Azuri eguna | Plaza
Apirilak 14 | Mungia · 16:00 | Ama orez egindako ogi tailerra | Gure ogia ogitegia
Apirilak 14 | Ezkio · 16:30 | Erleen hiria, haurrentzako tailerra | Igartubeiti Baserri-Museoa
Apirilak 14 | Mutriku · 17:00 | Saturrarango duna garbitzeko auzolana | Saturraran
Apirilak 14 | Mungia · 17:30 | Izozkien kata itsua tailerra | Gelati Gelati
Apirilak 14 | Lesaka · 18:00 | Erleen desagertzearen arrazoiak eta zergatik kezkatu behar dugu, hitzaldia | Harriondoa Kultur Elkartea
Apirilak 14 | Baiona · 18:00 | Gurean, Askekintzaren dokumentalaren aurkezpena | Epaiska Berria
Apirilak 15 | Ortuella · | Nekazaritza azoka | Ortuella
Apirilak 15 | Mungia · | Bertako produktuen azoka | Mungia
Apirilak 15 | Urretxu · | Lore eta Landare Azoka | gernikako Arbola Plaza
Apirilak 15 | Etxalar · | Nekazaritza organikoa permakulturaruntz, ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Apirilak 15 | Oñati, Aizkorri-Aratz · | Bizkorniako unibertso karstikora ibilaldi gidatua | Arantzazuko Parketxea
Apirilak 15 | Donostia · | Hazi bonbak, haurrentzako tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 15 | Garai · 10:00 | VI Landare eta Lorazaintza Azoka | Garai
Apirilak 15 | Muskiz · 10:00 | Animalien aztarnak hitzaldia eta ibilaldi gidatua | Ekoetxea Meatzaldea-Peñas Negras
Apirilak 15 | Urizaharra · 10:00 | Urizaharra: hiribildua eta ingurunea, ibilbide gidatua | Urizaharra
Apirilak 15 | Kortezubi · 10:00 | Basondo eta Urdaibai, egunpasa eta bisita gidatua | Basondo babeslekua
Apirilak 15 | Donibane Lohitzun · 10:00 | HERRIKO haragiaren aurkezpen eguna, dastaketak, tailerrak... | Les Halles azoka
Apirilak 15 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Apirilak 15 | Aretxabaleta · 11:00 | Larrino et Aozaratza bisita gidatua | Larrino
Apirilak 15 | Hondarribia · 11:00 | Landareen bizimoduaz Jakoba Errekondoren hitzaldia eta kontsultategia | Endanea Garden
Apirilak 15 | Mungia · 11:00 | Haurrentzako talo eta pizza tailerrak | Plaza
Apirilak 15 | Aranguren Bailara · 11:30 | Istileko hegaztiei buruzko hitzaldia eta bisita gidatua | Zolinako Kontzeju etxea
Apirilak 15 | Mungia · 11:30 | Uribeko txakolin dastaketa | Plaza
Apirilak 15 | Mungia · 12:00 | Garaiko sukaldaritza tailerra | Plaza
Apirilak 15 | Tolosa · 15:00 | Hartzigarriei buruzko ikastaroa Humberto Contirekin | Guki ekogunea
Apirilak 16 | Leitza · | Gizarte-ekonomiaren inguruko ekintzailetzari buruzko tailerra | Leitza
Apirilak 16 | Azpeitia · | Nekazaritza ustiategietara bisita gidatuak prestatzeko ikastaroa | Azpeitia
Apirilak 16 | Derio · | Keyline diseinua permakultura ikuspegitik, ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Apirilak 16 | Guardia · | AKPKA upategietan ezartzea, ikastaroa | Guardia
Apirilak 16 | Zizurkil · | Landa eremuan berdintasunaren aldetik gehitu | Fraisoro Eskola
Apirilak 16 | Arkauti · | Landare ekologikoen kontserbak egitea | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Apirilak 16 | Donostia · | Baratzegintza ekologikoa ikastaroa | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 16 | Zizurkil · | Sarean elkarlanean aritzeko tresnak, ikastaroa | Fraisoro Eskola
Apirilak 16 | Hondarribia · 08:00 | Bertako produktuen azoka | Damarri plaza
Apirilak 16 | Zizurkil · 09:00 | Basoen osasuna Gipuzkoan, jardunaldia | Fraisoro Eskola
Apirilak 16 | Baiona · 10:00 | Baionako Les Halles azokara bisita | Les Halles azoka
Apirilak 16 | Hondarribia · 10:00 | Arrantzaleen kofradiara bisita gidatua | Kofradia
Apirilak 16 | Astigarraga · 12:00 | Santiagomendi-Landarbaso ekosistemak, ikerketa seminarioa | Udaletxea
Apirilak 16 | Donostia · 17:00 | Baratzea eta nutrizioa ikastaroa | Intxaurrondo Kultur Etxea
Apirilak 16 | Aranguren Bailara · 17:00 | Barazki hanburgesa ekologikoen talilerra | San Pedro ikastetxe publikoa
Apirilak 16 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa tailerra | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 16 | Ondarru · 18:00 | Elikadura burujabetza Euskal Herrian, mahai ingurua | Guzur etxea, Artabide kalea
Apirilak 16 | Donostia · 18:00 | Ekologia sozial eta politikoa, jardunaldia | Okendo Kultur Etxea
Apirilak 16 | Azkoitia · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 16 | Antsoain · 19:00 | Baratze kritikoa erakusketaren aurkezpena | Txokogorri
Apirilak 17 | Azpeitia · | Nekazaritza ustiategietara bisita gidatuak prestatzeko ikastaroa | Azpeitia
Apirilak 17 | Derio · | Nekazaritza-turismoko etxeetarako "revenue menagement" ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Apirilak 17 | Gernika-Lumo · | Lurgiziren hitzaldia eta dastaketa | Astra
Apirilak 17 | Urnieta · | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 17 | Zizurkil · 09:00 | Basoen osasunari buruzko ikastaroa | Fraisoro Eskola
Apirilak 17 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Urdaibai Biosfera erreserban garbiketa egiteko ikastaroa | Ekoetxea, Urdaibai
Apirilak 17 | Bergara · 15:00 | Elikagaien manipulaziorako karneta ateratzeko ikastaroa | Bergara
Apirilak 17 | Zarautz · 18:00 | Sukaldaritza beganoa II. Hastapen ikastaroa. Mokadutxo beganoak 1 | Lakari, Araba Kalea 33
Apirilak 17 | Aranguren Bailara · 18:30 | Xaboiak egiteko ikastaroa | Mutiloa
Apirilak 17 | Iruñea · 18:30 | Elikart: elikaduraren inguruko gizarte-ehuna Nafarroan | Ingurumen hezkuntzako Museoa
Apirilak 17 | Gasteiz · 19:00 | Santa Isabel hilerria: arte museoa, artxibo historikoa eta mezua duen lorategia, hitzaldia | Ibaiondo Gizarte etxea
Apirilak 17 | Bilbo · 19:00 | Gurean, Askekintzaren dokumentalaren aurkezpena | Bilborock
Apirilak 17 | Iruñea · 19:00 | Hiriko loreak eta landareak ezagutzeko hiritar tailerra | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Apirilak 17 | Iruñea · 19:30 | Nola irentsiarazi nahi digute AHT-a, hitzaldia | Errotxapeako gaztetxea
Apirilak 18 | Bilbo · | Paisaia Naturalaren argazkigintza, argazkilari handien eskutik, Koldo Badilloren hitzaldia | Juventus SD, Plaza berria 5-3
Apirilak 18 | Azpeitia · | Nekazaritza ustiategietara bisita gidatuak prestatzeko ikastaroa | Azpillaga Urarte Upategia
Apirilak 18 | Hendaia · 10:30 | Mareartekoaren behaketa tailerra | Hendaia
Apirilak 18 | Urdiain · 17:30 | Sukaldaritza tailerra: hamaiketako eta merienda osasungarria tailerra | Elkartea
Apirilak 18 | Gasteiz · 18:00 | haurren elikadurari buruzko hitzaldia | Bio-alai
Apirilak 18 | Zalla · 18:30 | Ogi artisaua, ama orea eta irin mota desberdinak, ogi tailerra | Gazte zentroa Abian
Apirilak 18 | Tutera · 19:00 | Transgenikoei EZ esateko arrazoiak, Jose Ramon Olarieta Alberdiren hitzaldia | Rua Gizarte Etxea
Apirilak 18 | Antsoain · 19:30 | Elikagai ekologikoen kontsumo talde bat zer da eta nola eta ertarako antolatu, hitzaldia | Txokogorri
Apirilak 19 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Apirilak 19 | Irun · 10:30 | Arrano arrantzalea bereskuratzeko tailerra | Txingudi Ekoetxea
Apirilak 19 | Aranguren Bailara · 13:30 | MUTILOAKO ELIKAGAI EKOLOGIKOEN KONTSUMO TALDEAREN ATE IREKIEN JARDUNALDIA | Mutiloa, Aranetxea
Apirilak 19 | Abadiño · 16:30 | Agroekologiako oinarrizko ikastaroa | EHNE Bizkaiaren bulegoa
Apirilak 19 | Barañain · 18:00 | Nola irentsiarazi nahi digute AHT-a, hitzaldia | Gaztetxea
Apirilak 19 | Hernani · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 19 | Donostia · 18:30 | Hazi ekologikoaren artisau-ekoizpeneko esperientziei buruzko hitzaldia | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 19 | Etxarri-Aranatz · 18:30 | Transgenikoen inguruko hitzaldia, Jose Ramon Olarietaren eskutik | Kultur etxea
Apirilak 19 | Donostia · 18:30 | Hazi ekologiko artisau-ekoizpeneko esperientziak | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 19 | Donostia · 18:30 | Ekologia sozial eta politikoa, jardunaldia | Loiolako Kultur Gunea
Apirilak 19 | Donostia · 19:00 | Hegaztiak kantuz bereizteko ikastaroa | Okendo Kultur Etxea
Apirilak 19 | Tutera · 19:00 | Etxeko urrats ekologikoa nola urritu, familia tailerra | Rua Gizarte Etxea
Apirilak 19 | Iruñea · 19:00 | Hiriko loreak eta landareak ezagutzeko hiritar tailerra | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Apirilak 19 | Bilbo · 19:30 | Oinez edo txirrindaz goazela kutsaduraren bapateko neurketa, hitzaldia | Ekoetxea, Pelota kalea
Apirilak 19 | Hazparne · 19:30 | Euskal Herri barnealdeko ekonomiaren aldeko lankidetza batzarra | Elgar zerbitzu publikoen etxea
Apirilak 20 | Zestoa · | Zaldi heziketa naturala ikastaroa | Zaldiko
Apirilak 20 | Tolosa · | Tolosaldeko Nekazaritza Heziketa eskaintza ezagutzeko azoka | Triangeluan
Apirilak 20 | Gernika-Lumo · | Lurraren aktibazioa tailerra | Astra
Apirilak 20 | Senpere · 09:00 | PAC 2018 laguntzak eskatzeko EHLGren permanentzia bulegoa | Udaletxea
Apirilak 20 | Senpere · 09:00 | Alha aldizkatze dinamikoaz ikastaroa | Herriko Etxean
Apirilak 20 | Hondarribia · 09:00 | Botika agroaldeara bisita gidatua | Botika Agroaldea
Apirilak 20 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Apirilak 20 | Sara · 14:30 | Bertako merkatua | Keinu Taberna zena
Apirilak 20 | Ezkarotze · 18:00 | Elikadura Burujabetzaren Parlamentura Piriniotik eta Zangotzatik eramango dugun ahotsa prestatzeko bilera | Zaraitzuko Bailararen etxean
Apirilak 20 | Gernika-Lumo · 18:00 | Lur sailen aktibaziorako batzarra | Astra
Apirilak 20 | Donostia · 18:30 | Klima aldaketari buruzko gure pentsamenduan zer aldatu behar dugu, baita gure pentsamenduan ere. Hitzaldia | Kaxilda Liburudenda
Apirilak 20 | Donostia · 18:30 | Ekologia sozial eta politikoa, jardunaldia | Loiolako Kultur Gunea
Apirilak 20 | Ezkarotze · 19:00 | Elikadura burujabetza Pirinioan, gure lurraldean sano ekoitzi eta kontsumitzeko eskubidearen alde | Zaraitzuko Bailararen etxean
Apirilak 21 | Urkiola · | Mendi ibilbidea | Urkiolako Parke Naturala
Apirilak 21 | Arrasate · | Hileko hirugarren larunbateko azoka | Seber Altube Plaza
Apirilak 21 | Iruñea · | Nafarroako Jatorrizko Izendapeneko ardoen "Vinofest" azoka | Iruñea
Apirilak 21 | Bilbo · | Alde Zaharreko nekazaritza azoka | Alde Zaharra
Apirilak 21 | Urkiola Parke Naturala · | Saibi mendia eta dantzalekuko pago mugarrotu izugarriak ezagutzeko ibilbide gidatua | Parketxea
Apirilak 21 | Tolosa · | Tolosaldeko Nekazaritza Heziketa eskaintza ezagutzeko azoka | Triangeluan
Apirilak 21 | Hondarribia · 08:00 | Bertako baserritarren azoka | San Pedro kalea
Apirilak 21 | Iruñea · 09:00 | Geltokin auzolana | Geltoki, autobus geltoki zaharra
Apirilak 21 | Alegia · 09:00 | Stihlen lorategi eguna | Berri lantegia
Apirilak 21 | Usurbil · 09:00 | Ilargia eta egutegi biodinamikoa ikastaroa Xabier Akizuren eskutik | Potxoenea Kultur Etxea
Apirilak 21 | Donostia · 09:00 | Hegaztiak kantuz bereizteko ikastaroa | Uliako Parkeko Aparkalekua
Apirilak 21 | Lasarte-Oria · 10:00 | Lasarte-Oriako Lore eta Landareen VI. Azoka | Plaza Okendo
Apirilak 21 | ARRASATE · 10:00 | LORE AZOKA | SEBER ALTUBE PLAZA
Apirilak 21 | Trapagaran · 10:00 | Orientazio ikastaroa, oinarrizko arauak | Zugastieta
Apirilak 21 | Bilbo · 10:00 | Ornitologia hastapenak eta hegaztien zentsorako metodologia ikastaroa | Bolunta aretoa
Apirilak 21 | Aranguren Bailara · 10:00 | Tximeleten identifikaziorako oinarrizko ikastaroa | Kultur etxea
Apirilak 21 | Araia · 10:00 | La Leeko itzulia: Olano mendia eta Artzanegi, ibilaldi gidatua | Araiako parketxea
Apirilak 21 | Oñati, Aizkorri-Aratz · 10:00 | Txori kantuak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Arantzazuko parketxea
Apirilak 21 | Iruñea · 10:00 | Hiriko loreak eta landareak ezagutzeko hiritar tailerra | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Apirilak 21 | Donostia · 10:30 | Ekologia sozial eta politikoa, jardunaldia | Loiolako Kultur Gunea
Apirilak 21 | Hondarribia · 11:00 | Ardo dastaketa | San Pedro kalea
Apirilak 21 | Hondarribia · 11:00 | Baserritarren azokan, Bizi Baratzea liburuak eta Jakoba Errekondoren kontsultategia | San Pedro kalea
Apirilak 21 | Fontellas · 11:30 | Barazkien VIII Jardunaldia | Artajo, Los Llanos etxaldea
Apirilak 21 | Eskoriatza · 13:00 | Udaberri txotx, sagar muztio eta sagardo dastaketa | Plaza
Apirilak 21 | Gasteiz · 14:00 | Ardoaren VI Azoka Historikoa | Abasto Plaza
Apirilak 21 | Beasain · 16:30 | Txorientzako askak egiteko tailerra | Igartza Jauregia
Apirilak 21 | Busturia, Urdaibai · 17:00 | Ogi eta garagardo artisauen dastaketa | Ekoetxea, Urdaibai
Apirilak 21 | Luzaide · 19:00 | Pirinioan lan eta bizi, Mugak apurtuz solasaldia | Udaletxea
Apirilak 21 | Gasteiz · 19:30 | Dastaketa herritarra, Ardoaren VI Azoka Historikoa | Abasto Plaza
Apirilak 21 | Irun · 20:00 | Zerua behatzen jardunaldia | Txingudi Ekoetxea
Apirilak 22 | Itsasu · | Lurraren jaia, LURTZAINDIAREN pesta | Atharri gunean
Apirilak 22 | Armañongo parke naturala · | Armañongo Parke naturalera hurbiltzea | Karrantza
Apirilak 22 | Iruñea · | Nafarroako Jatorrizko Izendapeneko ardoen "Vinofest" azoka | Iruñea
Apirilak 22 | Gatika · | Bertako produktuen azoka. | Gatika
Apirilak 22 | Navaridas · | Azoka Enologikoa | Navaridas
Apirilak 22 | Arbizu · | IX Lore eta Landare Azoka | Plaza
Apirilak 22 | Etxarri-Aranatz · | Amalurra Azoka | Plaza
Apirilak 22 | Armañon · | Armañongo Parke Naturalaren paisaiaren intrepretaziorako ibilaldi gidatua | Parketxea
Apirilak 22 | Urdaibai · | Arratzuko Arrola Oppidum-era bisita gidatua | Arratzu
Apirilak 22 | Bilbo · 09:00 | Ornitologia hastapenak eta hegaztien zentsorako metodologia ikastaroa | Bolunta aretoa
Apirilak 22 | Muskiz · 10:00 | Geologia oinarri, ibilaldi gidatua | Ekoetxea Meatzaldea-Peñas Negras
Apirilak 22 | Lagran · 10:00 | Lagran: GR·( Toro mendatea eta Ega ibaiaren iturburua, ibilbide gidatua | Lagran
Apirilak 22 | Luzaide · 10:30 | Pirinioan Lan eta Bizi, bertako ekoizleen azoka eta eragileen topaketa | Plaza
Apirilak 22 | Muskiz · 10:30 | Muñatoizko San Martin gaztelura bisita gidatua | Muñatoizko San Martin Gaztelua
Apirilak 22 | Arkauti · 11:00 | Abelgorri, ardi eta behor subasta ofiziala | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Apirilak 22 | Aranguren Bailara · 11:00 | Ingurumenaren eguna | Mutiloako plaza
Apirilak 22 | Sarria · 11:00 | Bisoi europarrari buruzko erakustetara bisita eta ibilaldi gidatua | Gorbeiako Parketxea
Apirilak 22 | Nabaridas · 12:00 | Ardoaren VI Azoka Historikoa | Plaza
Apirilak 23 | Iruñea · | Nafarroako Jatorrizko Izendapeneko ardoen "Vinofest" azoka | Iruñea
Apirilak 23 | Donostia · | baratze ekologikoa ikastaroa | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 23 | Oiartzun · 15:15 | "Zer jaten dute gure seme-alabek" gurasoentzako kafe-solasaldia | Abaraxka Ludoteka
Apirilak 23 | Laudio · 15:30 | Baratzegintza eta nekazaritza iraunkorra | Kultur etxea
Apirilak 23 | Donostia · 17:00 | Baratzea eta nutrizioa ikastaroa | Intxaurrondo Kultur Etxea
Apirilak 23 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa tailerra | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 23 | Usurbil · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 24 | Azpeitia · | Larreen hobekuntza jardunaldiak: zure ustialekuko autosufizientzia eta bazka ekoizpena hobetu nahi? Jesus Mangsoren eskutik ikastaroa | Lurgintza
Apirilak 24 | Bergara · 18:00 | Aurrekontu irekiak, lehen sektorea berbagai | Eskualdeko nekazaritza bulegoa
Apirilak 24 | Zarautz · 18:00 | Sukaldaritza beganoa II. Hastapen ikastaroa. Mokadutxo beganoak 2 | Lakari, Araba Kalea 33
Apirilak 24 | Bilbo · 19:00 | Zer egin politika publikoen alorrean elikadura burujabetza bultzatzeko, hitzaldia | Labore
Apirilak 24 | Iruñea · 19:00 | AHT Nafarroan | Kondestablearen Jauregia
Apirilak 24 | Bilbo · 19:00 | SEO Birdlife hitzaldia | Ekoetxea, Pelota kalea
Apirilak 24 | Huarte · 19:00 | Ardo italiarren dastaketa | Don Carlos Hotela
Apirilak 24 | Etxauribar · 19:00 | Etxauribarren gereziaren azoka antolatzeko bilera | Bidaurretako elkartean
Apirilak 24 | Iruñea · 19:00 | Hiriko loreak eta landareak ezagutzeko hiritar tailerra | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Apirilak 25 | Zizurkil · | Motozerrari karneta ateratzeko ikastaroa | Fraisoro Eskola
Apirilak 25 | Cabanillas · 12:00 | Nafarroako lehen zainzuria, 8.dastaketa eta Hilaio Arbelaitzi omenaldia | Samuel rodriguez Magallonen baratzea
Apirilak 25 | Laudio · 15:30 | Baratzegintza eta nekazaritza iraunkorra | Kultur etxea
Apirilak 25 | Gasteiz · 17:00 | Lur komunaletan zure baratzea egiteko aukera Gasteizen | Errekaleorreko Gaztetxea
Apirilak 25 | Urdiain · 17:30 | Sukaldaritza tailerra: bazkari eta afari osasungarria tailerra | Elkartea
Apirilak 25 | Iruñea · 18:00 | Agora KliNa aurkezpena | Nafarroako parlamentua
Apirilak 25 | Lezo · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 25 | Zalla · 18:30 | Ogi berezien tailerra | Gazte zentroa Abian
Apirilak 25 | Mungia · 19:00 | Kolore guztietako basoak, uribe-Butroen ere bai? mahai ingurua | Mugire txokoa
Apirilak 25 | Donostia · 19:00 | Solasaldi klimatikoa | San Telmo Museoa
Apirilak 25 | Elorrio · 19:00 | Arabar Errioxan erabakitzea, Gabriel Frias del Valen hitzaldia | Iturri Elkartea
Apirilak 25 | Donostia · 19:00 | Uretako zozoa Gipuzkoan | Elosegi Aretoa
Apirilak 25 | Gasteiz · 19:00 | "Dame Veneno" kanpainaren aurkezpena | Bioalai, Txalaparta kalea 23
Apirilak 25 | Iruñea · 19:00 | Landareak Lantzen liburuaren aurkezpena eta landareen kontsultategia zuzenean | Ingurumen hezkuntzako Museoa
Apirilak 25 | Antsoain · 19:30 | Olio ekologikoen dastaketa | Txokogorri
Apirilak 25 | Bilbo · 19:30 | "Dia de la muerte del agua" filmaren aurkezpena | Zirika, Ronda kalea 12
Apirilak 26 | Abadiño · | Ekoizle txikientzako higiene eta osasun araudi malgutu berriari buruzko ikastaroa | Txanporta Elkartea
Apirilak 26 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Apirilak 26 | Urruña · 09:00 | PAC 2018 laguntzak eskatzeko EHLGren permanentzia bulegoa | Udaletxea
Apirilak 26 | Urruña · 09:00 | Alha aldizkatze dinamikoa ardi esne hazkuntzan, ikastaroa | Herriko Etxean
Apirilak 26 | Amoroto · 09:00 | Landa inguruneko negozioen kakoak, ikastaroa | Ibai-gane, Oleta
Apirilak 26 | Donostia · 09:00 | Marketing digitalaren oinarrizko gakoak nekazaritzako elikagaien zure negoziorako | Villa Yeyette
Apirilak 26 | Donostia · 09:45 | Landareen bizimoduaz Jakoba Errekondoren hitzaldia eta kontsultategia | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 26 | Dulantzi · 10:00 | Agroekologia: egiteke dagoen trantsizioa | Kultur etxea
Apirilak 26 | Laudio · 15:30 | Baratzegintza eta nekazaritza iraunkorra | Kultur etxea
Apirilak 26 | Donostia · 18:00 | “A rtzain ona”. Kudeaketa politiko ga raikideko artzaintza eta et xekotasunari buruzko elkarrizketak Hizlariak: Fermín Leizaola, Pablo Romero, Jorge Álvarez | San Telmo Museoa
Apirilak 26 | Zarautz · 18:00 | Sukaldaritza beganoa II. Hastapen ikastaroa. Arrautzarik eta esnekirik gabeko gozogintza | Lakari, Araba Kalea 33
Apirilak 26 | Ikaztegieta · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 26 | Etxarri-Aranatz · 18:30 | Elikadura burujabetza, mahai ingurua | Kultur etxea
Apirilak 26 | Itsasu · 18:30 | Txokolatea dastatzearen artea | Cabinet paramedical
Apirilak 26 | Atarrabia · 19:00 | Nola irentsiarazi nahi digute AHT-a, hitzaldia | Etxebeltza
Apirilak 26 | Donostia · 19:00 | Anfibioak ezagutzeko ikastaroa eta gaueko irteera gidatua | Aiete K.E.
Apirilak 26 | Iruñea · 19:00 | Landa Eremuko Emakumeen Eskubide Ekonomiko, Sozial eta Kulturalen Ikerketaren aurkezpena | Ingurumen hezkuntzako Museoa
Apirilak 26 | Donapaleu · 19:30 | Euskal Herri barnealdeko ekonomiaren aldeko lankidetza batzarra | Foirail Aterpetxea
Apirilak 27 | Ollo · | Txandakako artzantza ikastaroa | Gure Sustraiak aterpetxea-Baserri eskola
Apirilak 27 | Arkauti · | Ekoizle txikientzako higiene eta osasun araudi malgutu berriari buruzko ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Apirilak 27 | Tolosa · | HARAGI nazioarteko topaketa | Tolosa
Apirilak 27 | Maule-Lextarre · 09:00 | PAC 2018 laguntzak eskatzeko EHLGren permanentzia bulegoa | Erabilera anitzeko gela
Apirilak 27 | Maule-Lextarre · 09:00 | Alha aldizkatze dinamikoa ardi esne hazkuntzan, ikastaroa | Zerbitzuen zentroa
Apirilak 27 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Apirilak 27 | Sara · 14:30 | Bertako merkatua | Keinu Taberna zena
Apirilak 27 | Burgi · 16:00 | Almadiaren eguna | Burgi
Apirilak 27 | Antsoain · 17:00 | Patioak txukuntzeko auzolana | Txokogorri
Apirilak 27 | Orereta · 19:00 | Gurean, Askekintzaren dokumentalaren aurkezpena | Merkatu Zaharra
Apirilak 28 | Burgi · | Almadiaren eguna | Burgi
Apirilak 28 | Armañon · | Ornitologiaren Oinarriak | Armañóneko Parke Naturala
Apirilak 28 | Baiona · | Erle beltzaren egunak | Lafitte Mintegia
Apirilak 28 | Aia · | Bildumako landare berezien azoka | Iturraran Parketxea
Apirilak 28 | Orduña · | Nekazaritza azoka, "otxomaio" | Orduña
Apirilak 28 | Bera · | III.Azienda erakusketa eta bertako produktuen azoka | Toki Ona Kiroldegia
Apirilak 28 | Hendaia · | Aisialdi Azoka | Kirol Kaia
Apirilak 28 | Urduña-Orduña · | Urduña-Orduñako Azoka | Foru Plaza
Apirilak 28 | Lizarra · | Dinamizazioa eta ingurumen hezkuntza ikastaroa | Lizarra
Apirilak 28 | Armañongo Parke Naturala · | Ornitologiaren oinarriak. | Parketxea
Apirilak 28 | Tolosa · | HARAGI nazioarteko topaketa | Tolosa
Apirilak 28 | Ziburu · 09:00 | Ur-hertsiren uhaldeen ezagupena, hitzaldia | Ziburu
Apirilak 28 | Iruñea · 09:00 | Geltokin auzolana | Geltoki, autobus geltoki zaharra
Apirilak 28 | Hendaia · 09:30 | Geologia denontzat: "Denboraren zeharreko bidaia: estratigrafia, biziaren garapena eta garai geologikoen eskala" | Hendaia
Apirilak 28 | Baiona · 10:00 | Erle beltza, bertako erlea, Mizel Setoainen hitzaldia | Lafitte Mintegia
Apirilak 28 | Eslaba · 10:00 | Santa Crizeko hiri erromatarrera bisita gidatua | Eslaba
Apirilak 28 | Oiartzun, Aiako harriak · 10:00 | Txori kantuak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Arditurri Parletxea
Apirilak 28 | Donostia · 10:00 | Donostiatik Goizuetara Betizuak ezagutzera, irteera gidatua | Autobus Geltokia
Apirilak 28 | Donostia · 10:30 | Etxeko animaliekin elkarbizitza ikastaroa | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 28 | Muskiz · 10:30 | Barbadun ibaiertzeko burdinolen eta erroten ibilbide gidatiua | El Pobaleko burdinola
Apirilak 28 | Baiona · 11:00 | Liztor asiarra, Philippe iturriaren hitzaldia | Lafitte Mintegia
Apirilak 28 | Arguedas · 11:00 | BARAZKIEN JAIAK ETA GORAZARRE EGUNAK | Arguedas
Apirilak 28 | Orereta · 11:00 | Sagardo Eguna | Plaza
Apirilak 28 | Akamarre · 11:00 | Te botanikoen dastaketa, Xarnegu Egunaren egitarauan | Udaletxea
Apirilak 28 | Bilbo · 11:00 | Sendabelarren tailerra | Koena
Apirilak 28 | Fontellas · 11:30 | Barazkien VIII Jardunaldia | Artajo, Los Llanos etxaldea
Apirilak 28 | Baiona · 14:00 | Barroa, erlearen gaitza, Arrate Cabreroren hitzaldia | Lafitte Mintegia
Apirilak 28 | Baiona · 15:00 | Senpereko Nekazaritza Eskolako erlezaintza heziketa atalaren aurkezpena | Lafitte Mintegia
Apirilak 28 | Baiona · 16:00 | Eultzeko mozkin edo produktu desberdinak, Mikele Untsainen hitzaldia | Lafitte Mintegia
Apirilak 28 | Ezkio · 16:30 | Hazien tailerra haurrentzat | Igartubeiti Baserri-Museoa
Apirilak 28 | Garralda · 18:00 | Elikadura burujabetza Pirinioan, gure lurraldean sano ekoitzi eta kontsumitzeko eskubidearen alde | Etxabarrengoa
Apirilak 29 | Sesma · | "Artesparto" ezpartzuaren artearen eguna | Sesma
Apirilak 29 | Gorbeiako Parke Naturala · | Ibilbide geologikoa | Gorbeiako Parke Naturala
Apirilak 29 | Baiona · | Erle beltzaren egunak | Lafitte Mintegia
Apirilak 29 | Aia · | Bildumako landare berezien azoka | Iturraran Parketxea
Apirilak 29 | Morga · | Morgako nekazaritza azoka | Morga
Apirilak 29 | Baigorri · | Nafarroako Eguna, merkatia | Plaza
Apirilak 29 | Hendaia · | Aisialdi Azoka | Kirol Kaia
Apirilak 29 | Morga · | Morgako Azoka | Andra Mari auzoa
Apirilak 29 | Lizarra · | Dinamizazioa eta ingurumen hezkuntza ikastaroa | Lizarra
Apirilak 29 | Gorbeiako Parke Naturala · | Gorbeiako Parke Naturaleko geologia ezagutzeko ibilaldi gidatua | Parketxea
Apirilak 29 | Areatza · | Irteera Gorbeiara | Pagomakurreko aparkalekua
Apirilak 29 | Tolosa · | HARAGI nazioarteko topaketa | Tolosa
Apirilak 29 | Andosilla · 09:00 | Andosilla gastronomikoa | Andosilla
Apirilak 29 | Samatze · 09:45 | Ibilbide gidatua Xarnegu eskualdean | Samatze
Apirilak 29 | Aia · 10:00 | Nekazarien, landarezaleen eta artisauen azoka | Plaza
Apirilak 29 | Santikurutze Kanpezu · 10:00 | Egagaraiaren ugaztun erdi urtarrak, ibillaldi gidatua | Santikurutze Kanpezu
Apirilak 29 | Trebiñu · 10:00 | San Formerioko baseliza eta artadiak, ibilaldi gidatua | Muergasko aparkalekua
Apirilak 29 | Tutera · 10:30 | "Tutrako Itsusia" aldaerako tomate landare banaketa | Abasto Plaza
Apirilak 29 | Orbaibar · 10:30 | Orbaibarren, Garinoaingo ametza ikusteko ibilaldi gidatua | Garinoaingo tren geltokia
Apirilak 29 | Tutera · 11:30 | Letxu ekologikoak landatzen tailerra | Abasto Plaza
Apirilak 29 | Santurtzi · 12:00 | Arrain subasta, portura eta kofradiara bisita gidatua | Portua
Apirilak 30 | Hendaia · | Aisialdi Azoka | Kirol Kaia
Apirilak 30 | Lizarra · | Dinamizazioa eta ingurumen hezkuntza ikastaroa | Lizarra
Apirilak 30 | Donostia · | Baratze ekologikoa ikastaroa | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 30 | Bilbo · 08:30 | Iparraldeko eta Pirinio Atlantikoko industria ondarea ezagutzeko | Bilbo
Maiatzak 1 | Abaltzisketa · | Aralargo larretokien irekiera eguna | Larraitz
Maiatzak 1 | Hendaia · | Aisialdi Azoka | Kirol Kaia
Maiatzak 1 | Estibalitz · | Estibalizko 1. Irain kitatze azoka | Estibalitz
Maiatzak 1 | Turtzioz · | Turtzioko Azoka | Udal igerilekua
Maiatzak 1 | Arkaute · | Artisau-ogiaren ezaugarri eta onurak | Arkaute
Maiatzak 1 | Ainhoa · 08:30 | Natura eta Lurra eguna | Plaza
Maiatzak 1 | Abadiño · 11:00 | Txahal dastaketa | Traña-Matiena
Maiatzak 1 | Tutera · 11:30 | BARAZKIEN JAIAK ETA GORAZARRE EGUNAK | Tutera
Maiatzak 2 | Legazpia · | VI Legazpiko Sagardo Eguna | Plaza
Maiatzak 2 | Pasaia ( Antxo) · | Pasaiako Azoka | Pasaia
Maiatzak 2 | Donamartiri · 14:00 | Ardien ile moztea, eta aurkumeen aurkezpena | Agerria baserria
Maiatzak 2 | Laudio · 15:30 | Baratzegintza eta nekazaritza iraunkorra | Kultur etxea
Maiatzak 2 | Zalla · 18:30 | Masa italiarrak tailerra: pizza, calzone eta focaccia. | Gazte zentroa Abian
Maiatzak 2 | Maule-Lextarre · 19:30 | Euskal Herri barnealdeko ekonomiaren aldeko lankidetza batzarra | Euskalduna jatetxea
Maiatzak 3 | Etxalar · | Okintza naturala ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Maiatzak 3 | Arkauti + Azazeta · | Praktika agroekologiko atlantikoak eta klima aldaketara egokitzeko lehorreko labore freskoak | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Maiatzak 3 | Arkauti · | Mahastien datu geoespazialak, ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Maiatzak 3 | Laudio · 15:30 | Baratzegintza eta nekazaritza iraunkorra | Kultur etxea
Maiatzak 3 | Donostia · 18:30 | "El Guipuzcoano" ontziaren hostoriari buruzko mahai ingurua | Untzi Museoa
Maiatzak 3 | Eibar · 18:30 | Kontsumo talde berriaren aurkezpena | Agifes
Maiatzak 4 | Doneztabe · | Udaberriko feriak | Doneztebe
Maiatzak 4 | Iruñea · | Alkartasunezko ekonomiaren azoka | Geltoki, autobus geltoki zaharra
Maiatzak 4 | Etxalar · | Okintza naturala ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Maiatzak 4 | Arkauti + Azazeta · | Praktika agroekologiko atlantikoak eta klima aldaketara egokitzeko lehorreko labore freskoak | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Maiatzak 4 | Derio · | Udaberriko oinarrizko erlezaintza, ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Maiatzak 4 | Maule-Lextarre · 09:00 | PAC 2018 laguntzak eskatzeko EHLGren permanentzia bulegoa | Erabilera anitzeko gela
Maiatzak 4 | Maule-Lextarre · 09:00 | Alha aldizkatze dinamikoa ardi esne hazkuntzan, ikastaroa | Zerbitzuen zentroa
Maiatzak 4 | Oñati · 09:00 | Euskal udalerrien iraunkortasuna, XXI mendeko bidea marrazten jardunaldia | Oñati
Maiatzak 4 | Donostia · 18:00 | ·Permakultura Aralar"-en 10 urte, lehena oraina eta geroa | Tabakalera
Maiatzak 4 | Donostia · 18:00 | Kolonbiako sukaldaritza tailerra | Izurun elkartea
Maiatzak 4 | Lizarra · 19:00 | Ekologistak Martxan, nondik gatoz, Non gaude? Nora goaz? | Kultur etxea
Maiatzak 4 | Ermua · 19:00 | Gurean, Askekintzaren dokumentalaren aurkezpena | Lobiano Kultur Gunea
Maiatzak 5 | Armañongo Parke Naturala · | Ornitologiaren oinarriak | Armañóneko Parke Naturala
Maiatzak 5 | Aramaio · | Lorabarri Astea maiatzak 3-12 | Aramaio
Maiatzak 5 | Iruñea · | Alkartasunezko ekonomiaren azoka | Geltoki, autobus geltoki zaharra
Maiatzak 5 | Idiazabal · | Euskal Gaztaren Azoka | Idiazabal
Maiatzak 5 | Berriatua · | Berriatuako Azoka | Berriatua
Maiatzak 5 | Idiazabal · | Idiazabalgo Azoka | Idiazabal
Maiatzak 5 | Etxalar · | Okintza naturala ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Maiatzak 5 | Metaute · | Boilurgintzarako artearen inausketa ikastaroa | Boilurraren Museoa
Maiatzak 5 | Metaute · | Boilur basoen inausketa | Boilurraren Museoa
Maiatzak 5 | Urduña · | Santa Klara baserria bisita gidatua eta Rafa Ruedaren kontzertua | Santa Klara baserria
Maiatzak 5 | Senpere · 09:00 | Erleek arrakasta dutenean hitzaldia | Senpere
Maiatzak 5 | Hendaia · 09:30 | Geologia denontzat: geologuia egitura | Hendaia
Maiatzak 5 | Donostia · 10:00 | Donostiako Lore eta Landareen XV. Azoka | Loyola Kalea
Maiatzak 5 | Irun · 10:00 | Natura argazkigintzan prozesatzen hasteko ikastaroa | Txingudi Ekoetxea
Maiatzak 5 | Aranguren Bailara · 10:00 | Arangurengo anfibio, narrasti, sorgin-orratz eta itsas zaldiak ezagutzeko ikastaroa | Mutiloa, Aranetxea
Maiatzak 5 | Zalduondo · 10:00 | Aizkorri Aratz Parke Naturaleko kultur ondarea | Zumarraundi / petroleras
Maiatzak 5 | Donostia · 10:30 | "Etxe osasuntsu batean bizi al naiz" ikastaroa | Kutxa Ekogunea Parkea
Maiatzak 5 | Zeanuri · 10:30 | Sendabelarrak ikastaroa | Zeanuri
Maiatzak 5 | Ormaiztegi · 10:30 | Landare basati jangarriak, tailerra | Zumalakarregi Museoa
Maiatzak 5 | Lizarra · 12:00 | 1978-2018, Non zinen orduan? 40 urte Ekologismoarekin Estellerrian. Mahai ingurua | Kultur etxea
Maiatzak 5 | Ordizia · 12:00 | Euskal Herriko artisau garagardo azoka | Plaza nagusia
Maiatzak 5 | Astigarraga · 17:00 | Udaberri Giroan | Plaza
Maiatzak 6 | Deikaztelu · | Zainzuriaren Azoka | Deikaztelu
Maiatzak 6 | Elgeta · | Debagoienako Artzainen VI eguna | Elgeta
Maiatzak 6 | Urkiola · | Baratze tailerra | Urkiolako Parke Naturala
Maiatzak 6 | Etxebarri, Ibaizabal · | Bertako produktuen azoka, hileko lehen igandea | Herriko Plaza
Maiatzak 6 | Iruñea · | Alkartasunezko ekonomiaren azoka | Geltoki, autobus geltoki zaharra
Maiatzak 6 | Idiazabal · | Euskal Gaztaren Azoka | Idiazabal
Maiatzak 6 | Berango · | Berangoko Udala | Moreagako parkea
Maiatzak 6 | Mungia · | Mungiako Azoka | Mungia
Maiatzak 6 | Metaute · | Boilurgintzarako artearen inausketa ikastaroa | Boilurraren Museoa
Maiatzak 6 | Gasteiz · | Landareekin komunikazioa, ikastaroa | Kukuma Etxea, Galarreta
Maiatzak 6 | Urkiola Parke Naturala · | Hiri baratze bat jar ezazu zure etxean, ikastaroa | Urkioalo parketxea
Maiatzak 6 | ELGETA · 10:00 | DEBAGOIENAKO VI. ARTZAIN EGUNA | MENDIZALEEN PLAZA
Maiatzak 6 | Arrieta · 10:00 | Arrietako Azoka, hileko lehenengo igandeetakoa | Plaza
Maiatzak 6 | ELGETA · 10:00 | DEBAGOINAKO VI. ARTZAIN EGUNA | MENDIZALEEN PLAZA
Maiatzak 6 | Donostia · 10:30 | Loiolako hondakin uren araztegira irteera | Donostiako autobus geltokia, Federico García Lorca, 1
Maiatzak 6 | Mundaka · 11:00 | Itsasoaren historia, kadeluxak Mundakan, ibilbide geologiko gidatua | Mundaka
Maiatzak 6 | Donostia · 12:00 | MerkaDabadillo, 2. eskuko azoka | Daba Daba
Maiatzak 6 | Iruñea · 12:00 | Iruñeako zuhaitz zaharrak gertuagotik ezagutzeko ibilaldi gidatua | Zaldi Zuriaren Txokoa
Maiatzak 6 | Bilbo · 13:00 | Sendabelarren mikrodosiak, ikastaroa | ZAWP
Maiatzak 7 | Donostia · | Baratze ekologikoa ikastaroa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 7 | Lezama · | Behien hazi jartzea, ikastaroa | Lorra
Maiatzak 7 | Gatika · | Permakulturan Keyline diseinua erabiltzea, hastapen ikastaroa | Gatika
Maiatzak 7 | Elizondo · 08:30 | Motozerraren erabilera eta prebentzio ikastaroa | Arizkunenea Kultur Etxea
Maiatzak 7 | Aranguren Bailara · 17:00 | Liztor asiarra eta beste espezie inbaditzaile batzuk, Jokin Larunbe biologoaren hitzaldia | Mutiloako plaza, Jubilatuen etxea
Maiatzak 7 | Donostia · 17:00 | Baratzea eta nutrizioa ikastaroa | Intxaurrondo Kultur Etxea
Maiatzak 7 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa tailerra | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 7 | Noain · 18:00 | baratze ekologikoa ikastaroa | Lorenea
Maiatzak 8 | Gasteiz · | Klimari bruzko NESI Foroaren jardunaldia | Europa Jauregia
Maiatzak 8 | Donostia · 19:00 | Kultur Paisaia ari garenezn zertaz ari gara? Hitzaldia | Koldo Mitxelena Kulturunea
Maiatzak 9 | Gasteiz · | Klimari bruzko NESI Foroaren jardunaldia | Europa Jauregia
Maiatzak 9 | Gasteiz · 18:30 | Eraztunketa ikastaroa | Farmazia Fakultatea
Maiatzak 10 | Aretxabaleta · | "Aretxabaletako tomatea" liburuaren aurkezpena | Arkupe kultur etxea
Maiatzak 10 | Zumarraga · | Gipuzkoako Bide Berdeak Suspertzea | Zelai Arizti Aretoa
Maiatzak 10 | Eibar · 16:00 | Agroekologia, tokiko garapen integrala, UEU ikastaroa | Markeskoa Jauregia
Maiatzak 10 | Pasaia · 18:00 | Bidezko merkataritza sukaldaritzan, tailerra | ADSIS San Pedro, Bidebieta
Maiatzak 10 | Iruñea · 18:30 | Nola irentsiarazi nahi digute AHT-a, hitzaldia | Maravillas gaztetxea
Maiatzak 10 | Aretxabaleta · 18:30 | "Aretxabaletako tomatea: bioaniztasuna, lurraldea eta jakintza partekatua" liburuaren aurkezpena | Arkupe kultur etxea
Maiatzak 10 | Hondarribia · 19:00 | Hondarribiko landareen eta animalien izenak ezagutzen al dituzu? | Alde zaharreko Kultur Etxea
Maiatzak 10 | Donostia · 19:00 | Erakusketa: Itsasbeherak agerian uzten duen zaborra | Kristina Enea: Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 10 | Gasteiz · 19:00 | Zer ezkutatzen da jaten dugunaren atzen? Mahai ingurua | Goiuri Jauregia
Maiatzak 10 | Faltzes · 20:00 | Trangenikoak beharrezkoak al dira? hitzaldia | Kultur etxea
Maiatzak 11 | Gernika-Lumo · | Gernika-Lumoko Erdi Aroko Azoka | Gernika-Lumo
Maiatzak 11 | Peralta · | Jairo Restreporekin nekazaritza organikoaren oinarriak ikastaroa | Peraltako Nekazaritza Eskola
Maiatzak 11 | Zumarraga · | Gipuzkoako Bide Berdeak Suspertzea | Zelai Arizti Aretoa
Maiatzak 11 | Biriatu · 09:00 | Mugazainen xendra, ibilbide gidatua | Biriatu
Maiatzak 11 | Biriatu · 09:00 | Mugazaine xendra, ibilaldi gidatua | Biriatu
Maiatzak 11 | Sara · 14:30 | Euskal Bixkotxaren tailerra | Euskal Bixkotxaren Erakustokia
Maiatzak 11 | Donostia · 19:00 | San Telmo pil-pilean | San Telmo Museoa
Maiatzak 11 | Tutera · 19:30 | Xaguzarrak, biologia eta kontserbazioa. Hitzaldia eta bisita gidatua | Rua Gizarte Etxea
Maiatzak 12 | Elizondo-Baztan · | Gasnagintza ikastaroa, Ramon Agirrerekin | Autxitxia gasnategia
Maiatzak 12 | · | Lapuebla de Labarcako azoka | Lapuebla de Labarcako plazan
Maiatzak 12 | Zigoitia · | Zigoitiako Abeltzaintzaren V.azoka | Zigoitia
Maiatzak 12 | Balmaseda · | Balmasedako Erdi Aroko Azoka | Balmaseda
Maiatzak 12 | Peralta · | Jairo Restreporekin nekazaritza organikoaren oinarriak ikastaroa | Peraltako Nekazaritza Eskola
Maiatzak 12 | Hendaia · 09:30 | Geologia denontzat: geologia aplikatua, meatzeak eta energiak, ikastaroa | Hendaia
Maiatzak 12 | Kuartango · 09:30 | Arkamoko Karsta, Kretazikoan barrena ibilaldi bat | Arriano
Maiatzak 12 | Itziar-Deba · 09:30 | Karst, kristalezko mendiak eta bailara ezkutuak, ibilaldi gidatua | Itziargo plaza
Maiatzak 12 | Hendaia · 09:30 | Lurra nola dabil? Geologia aplikatua, meatzeak eta energiak, hitzaldia | Hendaia
Maiatzak 12 | Bera · 10:00 | Baztan-Bidasoa aldeko nekazarien azoka | Rikardo Baroja ikastetxean
Maiatzak 12 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Natur Azoka | Plaza Cataluña
Maiatzak 12 | Aranguren Bailara · 10:00 | Arangurengo anfibio, narrasti, sorgin-orratz eta itsas zaldiak ezagutzeko ikastaroa | Mutiloa, Aranetxea
Maiatzak 12 | Donostia · 10:00 | Añarbeko urtegira bisita gidatua | Autobus Geltokia
Maiatzak 12 | Gaztelu · 10:00 | Txori kantuak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Eskola
Maiatzak 12 | Zarautz · 10:00 | Xaboigintza tailerra | Iratze belardenda
Maiatzak 12 | Elizondo-Baztan · 10:30 | Gasnagintza ikastaroa | Autxitxia gasnategia
Maiatzak 12 | Aiako Harria · 10:30 | Baso txango gidatua | Arritxulo
Maiatzak 12 | Berriozar · 11:00 | Baratze-mintegia II.banaketa | Natureskolan
Maiatzak 12 | Irun · 11:00 | Sagardo Eguna | Urdanibia Plaza
Maiatzak 12 | Zizurkil · 11:00 | Fraisoro Eskolako ate irekiak | Fraisoro Eskola
Maiatzak 12 | Etxauribar · 12:00 | Etxauribar lanean, 5. urteurrena | Bidaurreta
Maiatzak 12 | Ezkio · 16:30 | Zumezko ontzia tailer didaktikoa | Igartubeiti Baserri-Museoa
Maiatzak 12 | Igeldo · 18:00 | Igeldoko kooperatibako proiektuaren antzeko ereduak aztertuz | Kultur Etxea
Maiatzak 12 | Donostia · 18:00 | Hondar 2050, gure hondakina, gure arazoa, dokumentalaren aurkezpena | Aquarium
Maiatzak 12 | Donostia · 19:00 | San Telmo pil-pilean | San Telmo Museoa
Maiatzak 12 | Donostia · 21:00 | Donostiako anfibioak ezagutzeko gaueko irteera gidatua | Bulebarra
Maiatzak 13 | Gorbeiako Parke Naturala · | Gorbeiara mendi irteera | Gorbeiako Parke Naturala
Maiatzak 13 | Mendabia · | Nafarroako Zainzuria Kofradiaren Eguna | Mendabia
Maiatzak 13 | Allo · | Nekazaritza eta artisautza azoka | Allo
Maiatzak 13 | Kuartango · | Kuartangonekazaritza eta abeltzaintza azoka | Kuartango
Maiatzak 13 | Dima · | Dimako Azoka | Dima
Maiatzak 13 | Derio · | Derioko Azoka | Derio
Maiatzak 13 | Hernialde · | Hernialdeko Azoka | Hernialde
Maiatzak 13 | Peralta · | Jairo Restreporekin nekazaritza organikoaren oinarriak ikastaroa | Peraltako Nekazaritza Eskola
Maiatzak 13 | · | Irteera Urkiolara | Santutegiko aparkalekuan
Maiatzak 13 | Getxo · | JaKIetan Baserritik azokan, Bizi Baratzea liburuak eta Jakoba Errekondoren kontsultategia | Getxo
Maiatzak 13 | Oñati · 09:00 | Aizkorri-Aratz Parke Nautrala ezagutzeko ibilaldi gidatua | Arantzazuko Parketxea
Maiatzak 13 | Urkiola Parke Naturala · 09:30 | Larrano: itsaso tropikal bat sumendiek astindua. Ibilaldi gidatua | Urkiolako parkina
Maiatzak 13 | Donostia · 10:00 | Boulevard Lore eta Landareen Azoka | Plaza Ugartemendia
Maiatzak 13 | OlaTzagutia · 10:00 | Artisautza ta landare azoka | Kiroldegian
Maiatzak 13 | Zegama-Anduetza Parketxea · 10:00 | Narrasti eta Anfibioak ezagutzeko ibilaldiak | Aizkorri-Aratz
Maiatzak 13 | Igeldo · 10:30 | Lore, landare, zuhaitz, zuhaixka eta barazki Azoka | Igeldoko plazan
Maiatzak 14 | Donostia · | baratze ekologikoa ikastaroa | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 14 | Lezama · | Behien hazi jartzea, ikastaroa | Lorra
Maiatzak 14 | Tolosa · | Erlezaintzan erreginaren-hazkuntza teknifikazio ikastaroa | Tolosa
Maiatzak 14 | Zestoa · | Hilketa eta honi lotutako aktibitateen ziurtagiria | Zestoa
Maiatzak 14 | Barasoain · | Kontserbazioko nekazaritzan, esperientziak eta berrikuntzak, ikastaroa | Barasoain
Maiatzak 14 | Usurbil · | Euskal Herriko EGURREZKO SAGARDOA TXAPELKETA, 2.edizioa | Goiko Plaza
Maiatzak 14 | Iruñea · 11:00 | Landa garapena, jakintzak eta dastak ikastetxeetako plateretan, jardunaldia | Kondestablearen Jauregia
Maiatzak 14 | Barakaldo · 16:00 | Gure baratzak sendatzen dituzten landareak | Herriko Plaza
Maiatzak 14 | Donostia · 17:00 | Baratzea eta nutrizioa ikastaroa | Intxaurrondo Kultur Etxea
Maiatzak 14 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa tailerra | Lugaritz Kultur Etxea
Maiatzak 14 | Noain · 18:00 | Nekazaritza ekologikoa ikastaroa | Lorenea
Maiatzak 14 | Zarautz · 18:30 | Jakoba Errekondoren kontsultategia | Antonianoak, San Franzisko kalea
Maiatzak 14 | Huarte · 19:00 | Ardo eta gazta dastaketa, Aitor Otazurekin | Don Carlos Hotela
Maiatzak 15 | Ataun · | Baserritarraren eguna Ataunen | Plaza
Maiatzak 15 | Arespalditza · | Arespalditzako Azoka | Arespalditza
Maiatzak 15 | Zeanuri · | Zeanuriko Azoka | Zeanuri
Maiatzak 15 | Larrabetzu · | Larrabetzuko Azoka | Larrabetzu
Maiatzak 15 | Zeanuri · | Zeanuriko Azoka | Zeanuri
Maiatzak 15 | Astigarraga · | Astigarragako Azoka | Astigarraga
Maiatzak 15 | Ataun · | Ataungo baserritarren eguna | Ataun
Maiatzak 15 | Hondarribia · | Hondarribiko Azoka San Isidro | Hondarribia ( Guadalupe)
Maiatzak 15 | Beasain · | Beasaingo Azoka | Beasain
Maiatzak 15 | Zeanuri · 10:00 | Jakoba Errekondoren kontsultategia Azokan | Plaza
Maiatzak 15 | Azkoitia · 12:00 | Madarixako elkargune berriaren aurkezpena | Madarixa auzoa
Maiatzak 15 | Getaria, Gipuzkoa · 12:30 | Txakolin dastaketa | Meaga
Maiatzak 15 | Sara · 14:30 | Euskal Bixkotxaren tailerra | Euskal Bixkotxaren Erakustokia
Maiatzak 15 | Iruñea · 17:00 | Elikadura-subiranotasunari buruzko Parlamentuaren II. bilkurara | Nafarroako Parlamentuan
Maiatzak 15 | Gasteiz · 18:00 | Sukaldaritza eko-justua, duintasuna dastatuz, tailerra | Bioalai, Txalaparta kalea 23
Maiatzak 16 | Lea-Artibai · | Zenbat kostatzen zait nire produktua? Baratzezaintzako, abeltzaintzako eta txakolinaren eta sagardoaren sektoreko profesionalei | lea-Artibai
Maiatzak 16 | Zizurkil · | Garraioa eta abereen ongizatea, ikastaroa | Fraisoro Eskola
Maiatzak 16 | · | Pentze eta alhabidetako praktika agro-ekologikoen lehiaketa | IPAR EUSKAL HERRIA
Maiatzak 16 | Ordizia · 09:30 | Tokiko tomateen landare banaketa | Merkatuan
Maiatzak 16 | Hendaia · 10:00 | Marearte arrokatsuaren behakera, ibilaldia eta azterketa gidatua | Hendaia
Maiatzak 16 | Baztan · 10:00 | Baztango Pittika Gaztandegia eta Jauregia Esnetegiara bisita gidatua | Erratzu-Aniz
Maiatzak 16 | Donostia · 16:00 | Eraztunketa ikastaroa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Maiatzak 16 | Zizurkil · 16:00 | Fraisoro Eskolako ate irekiak | Fraisoro Eskola
Maiatzak 16 | Elorrio · 19:00 | Elikadura eta osasun burujabetasuna: elikagai osasuntsuak, sendabelarrak eta kostu gutxiko terapia naturalak, Josep pamiésen eskutik hitzaldia | Arriola Kultur Aretoan
Maiatzak 16 | Pasaia · 19:30 | "Sitio dsitinto" filmaren aurkezpena | Trintxerpeko alkateordetza
Maiatzak 16 | iruñea · 20:00 | Ekozine Zinema eta Ingurumeneko Nazioarteko Jaialdira | Golem Baiona zinemetan
Maiatzak 17 | Pasaia · | Itsas Jaialdia | Pasaia
Maiatzak 17 | Pasaia · | ITSASOA MENDERATZEKO EGURRAK | KULTURGUNEA, Pasai Donibane
Maiatzak 17 | Pasaia · | Itsasoak menperatzeko egurra, kongresua | Donibane Kulturgunea
Maiatzak 17 | Arabar Errioxa · | Ardoaren daskatena eraginkor baterako komunikazio tresnak, ikastaroa | Arabar Errioxa
Maiatzak 17 | Cadreita · | Olibagintza ekologikoa, ikastaroa | Cadreita
Maiatzak 17 | Pasaia · | Itsas ofizioen erakustaldia | Albaola Itsas Kultur Faktoria
Maiatzak 17 | Donostia · | Donostiako Bioeraikuntzaren III astea | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 17 | Oiartzun · 09:00 | Lurraren kudeaketa: ongarriketa organikoa eta abonu berdeak baratza ekologikoan | Oiartzungo Udala
Maiatzak 17 | Pasaia · 16:00 | Txerriboda & Sagardofest | San Pedro
Maiatzak 17 | Pasaia · 17:00 | Pasaia Donibane, bisita gidatua | Donibane Kulturgunea
Maiatzak 17 | Pasaia · 17:00 | Pasaia San pedro bisita gidatua | San Pedro
Maiatzak 17 | Bilbo · 18:30 | Alternatiben herriaren aurkezpena | Bolunta aretoa
Maiatzak 17 | Antsoain · 19:00 | Nola irentsiarazi nahi digute AHT-a, hitzaldia | Xokogorri
Maiatzak 17 | Mendexa · 19:00 | Energia burujabetzan beste haize bat dabil, hitzaldia | Udaletxea
Maiatzak 17 | Urretxu · 19:00 | Tokiko tomateen landare banaketa | Aizpurunea Kultur Etxean
Maiatzak 17 | Aranguren Bailara · 19:00 | Landareak sendatzen dituzten landareak, tailer teoriko praktikoa | Mutiloa, Aranetxea
Maiatzak 18 | Pasaia · | ITSASOA MENDERATZEKO EGURRAK | KULTURGUNEA, Pasai Donibane
Maiatzak 18 | Pasaia · | Itsasoa menperatzeko egurra, kongresua | Donibane Kulturgunea
Maiatzak 18 | Arguedas · | Trashumantziaren eguna, Behien jeitsiera | Arguedas
Maiatzak 18 | Iruñea · | Nafarroako III. Azoka Ekologikoa | Autobus Geltoki zaharra
Maiatzak 18 | Bermeo · | Bermeoko Azoka | Bermeo
Maiatzak 18 | Ollo · | Keyline diseinu hidrologikoa ikastaroa | Gure Sustraiak aterpetxea-Baserri eskola
Maiatzak 18 | Donostia · | Donostiako Bioeraikuntzaren III astea | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 18 | Pasaia · 11:00 | Zaporeak erakusketa | San Pedro
Maiatzak 18 | pasaia · 11:00 | Bertako produktuen azoka | Donibane
Maiatzak 18 | Pasaia · 13:00 | Sagardo dastaketa | San Pedro, kaian
Maiatzak 18 | Pasaia · 16:00 | Baskegur eguna | Pasaiako Albaola Itsas-faktoria
Maiatzak 18 | Pasaia · 17:00 | Pasaia Donibane, bisita gidatua | Donibane Kulturgunea
Maiatzak 18 | Pasaia · 17:00 | Pasaia San Pedro bisita gidatua | San Pedro
Maiatzak 18 | Pasaia · 17:00 | Errementaritza erakusketa | Albaola Itsas Kultur Faktoria
Maiatzak 18 | Bilbo · 17:30 | Bisita gidatu enpresak | Bizkaiko Arkeologia Museoa
Maiatzak 18 | Pasaia · 18:00 | Gizonak eta emakumeak arratzaren urrezko aroan, hitzaldia | San Pedro, kofradia
Maiatzak 18 | Ondarroa · 18:30 | Sorkuntza eta Zientzia, Sukalderako Bidelagunak | Bekoizini Aretoan
Maiatzak 18 | Alkiza · 18:30 | Jakoba Errekondorekin solasaldia, FAGUSen 5. urteurrenean | Fagus Alkiza Zentroa, Udaletxean
Maiatzak 18 | Iruñea · 18:30 | Mendia eta Erribera, sukaldaritza tailerra | Geltoki, autobus geltoki zaharra
Maiatzak 18 | Aranguren Bailara · 19:00 | Sendabelar ekologikoen dastaketa eta tailerra | Mutiloa, Aranetxea
Maiatzak 19 | Iruñea · | Nafarroako ardo gorriaren eguna | Txapitela kalea
Maiatzak 19 | Otxandio · | Mendi ibilbidea Otxandio inguruan | Urkiolako Parke Naturala
Maiatzak 19 | Arrasate · | Hileko hirugarren larunbateko azoka | Seber Altube Plaza
Maiatzak 19 | Iruñea · | Nafarroako III. Azoka Ekologikoa | Autobus Geltoki zaharra
Maiatzak 19 | Ondarroa · | Ondarroako Azoka | Ondarroa
Maiatzak 19 | Lekeitio · | Lekeitioko Azoka | Lekeitio
Maiatzak 19 | Antzuola · | Antzuolako Azoka | Antzuola
Maiatzak 19 | Lezo · | Lezoko Azoka | Lezo
Maiatzak 19 | Tolosa · | Tolosako Azoka | Tolosa
Maiatzak 19 | Hendaia · | Naturan Makro eta Proxy argazkigintza, euskal kostaldean | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Maiatzak 19 | Derio · | Eguneko tximeleten azterketa eta jarraipena | Derioko Nekazaritza Eskola
Maiatzak 19 | Hendaia · | Geologia denontzat, Zumaiako Flischeko erlaitzak, ibilbide gidatua | Hendaia
Maiatzak 19 | Elgoibar · | Narrastiak ezagutzeko irteera gidatua | Elgoibar
Maiatzak 19 | Donostia · | Donostiako Bioeraikuntzaren III astea | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 19 | Ziordia · | Burujabetzaz Aldaketa | Ziordia
Maiatzak 19 | Bilbo · | Arkeologi Museoaren 1.go margolan lehiaketa | Bizkaiko Arkeologia Museoa
Maiatzak 19 | AREATZA · | Eguneko tximeleten jarraipena eta azterketa | GORBEIAKO PARKETXEA
Maiatzak 19 | Hendaia · 07:00 | naturaren Makro eta Proxy argazkiak ikastaroa | Hendaia
Maiatzak 19 | Antzuola · 09:00 | Aiherra eguna azoka | Plaza
Maiatzak 19 | Hernani · 09:00 | Lore eta Landare Azoka | Urbieta kalea
Maiatzak 19 | Igorre · 09:00 | Mihimenezko saskigintza tailerra | Kiñu Gaztetxea
Maiatzak 19 | Donostia · 10:00 | Armiarmak, hitaldia | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Maiatzak 19 | Ezkio · 10:00 | Ate irekien Jardunaldia | Igartubeiti Baserri Museoa
Maiatzak 19 | Hernani · 10:00 | Hernaniko Lore eta Landare V. Azoka | Urbieta Kalea
Maiatzak 19 | Hernani · 10:00 | Baratzea sukaldatzen | Kutxa ekogunea
Maiatzak 19 | Eslaba · 10:00 | Santa Crizeko hiri erromatarrera bisita gidatua | Eslaba
Maiatzak 19 | Karrantza · 10:00 | Lehen sektorearen funtzio soziala ezagutzeko solasaldi ibiltaria | Anbasaguaseko plaza
Maiatzak 19 | Donostia · 10:00 | "Ekosistema baten osasunaren adierazle onak dira armiarmak" | Cristina Enea
Maiatzak 19 | Urduña · 10:30 | Baserriko Uzta | Santaclara Baserrian
Maiatzak 19 | Antzin · 10:30 | Txondor Egunaren VI. edizioa | Kalean
Maiatzak 19 | Pasaia · 11:00 | Bertako protuktuen azoka | Pasaia Donibane, Bizkaia Plaza
Maiatzak 19 | Donostia · 11:00 | Uliako altxorrak, Ntura 2000 sarea, ibilaldi gidatua | Uliako interpretazio zentrua
Maiatzak 19 | Irun · 11:00 | Landaredia ezagutzeko bisita gidatua | Txingudi Ekoetxea
Maiatzak 19 | Pasaia · 11:00 | Pasaia Donibane, bisita gidatua | Donibane Kulturgunea
Maiatzak 19 | Pasaia · 11:00 | Pasaia San pedro bisita gidatua | San Pedro
Maiatzak 19 | Astigarraga · 11:00 | Ilarraren astearen barruan, baratzeetara bisita gidatua | Udaletxeko kontzejupea
Maiatzak 19 | Pasaia · 11:00 | Zaporeak, erakusketa | San Pedro, kaian
Maiatzak 19 | Hondarribia · 11:00 | Baratze Txikia Haur Tailerrara | Endanea Garden
Maiatzak 19 | Hondarribia · 11:00 | Sukalderako belarrak eta landare usaindunak, tailerra | Endanea Garden
Maiatzak 19 | Erandio · 11:30 | EMAS ponpak egiteko ikastaroa | Lutxanako San Jose
Maiatzak 19 | Iruñea · 11:30 | Jakoba Errekondoren kontsultategia Azokan | Autobus Geltoki zaharra
Maiatzak 19 | Pasaia · 12:00 | Pasaia eta baleazaleak, XVI mendean, hitzaldia | San Pedro, kofradia
Maiatzak 19 | Astigarraga · 12:00 | Tokiko tomateen landare banaketa | Herriko Plaza
Maiatzak 19 | Bakio · 12:00 | Dastaketa azaldua | Txakolingunea
Maiatzak 19 | Pasaia · 12:00 | Errementaritza erakusketa | Albaola Itsas Kultur Faktoria
Maiatzak 19 | Iruñea · 12:30 | Plater nagusia eta gazta eta ardo dastaketa | Geltoki, autobus geltoki zaharra
Maiatzak 19 | Iruñea · 13:00 | Tokiko haziak, nekazaritza ekologikoaren ondarea,hitzaldia | Geltoki, autobus geltoki zaharra
Maiatzak 19 | Pasaia · 13:00 | Sagardo dastaketa | San Pedro, kaian
Maiatzak 19 | Lazkao · 15:00 | Lazkaotik Lazkaomendira ibilaldia | Plaza
Maiatzak 19 | Bilbo · 16:00 | Erakustaldia: Izotz garain biziraun | Bizkaiko Arkeologia Museoa
Maiatzak 19 | Iruñea · 17:00 | "La Fertilidd de la Tierra" nekazaritza ekologikoa bultzatzeko argitaletxea, Rosa Barasoainen hitzaldia | Geltoki, autobus geltoki zaharra
Maiatzak 19 | Iruñea · 18:00 | Produktu ekologikoen etiketatuaren interpretazioa, Barbara Pastorren hitzaldia