Eguna joan eta eguna etorri, baratzean lan egiten nuenean hainbeste idea on inoiz ez dut izan John Erskine

Bizi-baratzea

Sustraien eguna (00:00ak arte)
Gaurko hitza
Zuhaitz
:  Aziendarentzako bazka.
BIZI BARATZEA Buletina jaso nahi dut

AGENDA

Hau denon artean egindako agenda bat da, landareen eta lurraren kulturaren ekitaldien meta. Zure ekitaldiaren zain gaude denok. Eman eta hartu.
ABENDUA

7

Mendigorria · | Azeriaren Eguna | Mendigorria

Urtero, abenduaren 7an, tradizio berezia ospatzen du Mendigorriak, izen bitxia duena. Festa horretan, jateko eta edateko elkartzen dira herritarrak, ohitura zaharrari ohore egiteko, nahiz eta, beharbada, jende gutxik gogoratzen duen. Aitzina, upategietako ardo berrien kalitatea dastatzen ibiltzen ziren gizonak herrian barna. Emazteak etxean utzi nahi izaten zituztenez, Mendigorrian azeri eme bat aske zebilela esaten zieten, nahiz eta azeri bakarra izan ardoa edanda hartzen duten mozkorra. Horrez gainera, herritarrek txistorra eta gaztaina erreak gozatzen dituzte gaur egun, herriko txarangak giroa alaitzen duen bitartean.

Mendigorria · | "Dia de la Zorra", mozkorraren eguna | Mendigorria
Donostia · | IV Sagardo Apurua | Bulebarra
Gasteiz · | ArdoAraba jardunaldia | Gasteiz
Durango · | Jakoba Errekondorekin landareen kontsultategia zuzenean egun osoz ARGIAren salgunean | Durangoko Azoka
Bardoze · 08:00 | Herriko Azoka | Platanoen plaza
Busturia, Urdaibai · 10:30 | Urdsaibaiko erreserbako altxorrak: matxitxako lurmuturra eta behatolkia ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Gasteiz · 12:30 | Pizza masa egiten ikasteko tailerra | Foruen Enparantza
Gasteiz · 18:00 | Ardo dastaketa | Foruen Enparantza
Doneztebe · 19:00 | Baztan-Bidasoa liburuaren aurkezpena | Herriko Ostatua
Gasteiz · 20:30 | Artzai Gaztako gazta sagardoa, txakolina eta arabako ardoarekin dastaketa | Foruen Enparantza

Ondorengo egunetan

8

Ekorrio · | Buzkantz jaia | Elorrio

8

Kanbo · | Bertako produktuen azoka | Kanbo

8

Tolosa · | Babarrun festa | Tolosa

8

Durango · | Jakoba Errekondorekin landareen kontsultategia zuzenean egun osoz ARGIAren salgunean | Durangoko Azoka

8

Urruña · 09:00 | Getariko (Lapurdi) bianiztasunaren arrastoan, ibilaldi gidatua | Urruña

"SUR LES TRACES DE LA BIODIVERSITÉ DE GUÉTHARY"
Journée Nature de l'Agglo Pays basque (9:00 / ±12:30) – En cheminant sur le sentier littoral, partez à la découverte des différents milieux naturels qui composent la biodiversité de cette commune littorale. De la colline de Cénitz au petit fleuve côtier du Baldaretta, apprenez à reconnaître les principales espèces végétales caractéristiques, découvrez leurs adaptations aux contraintes du milieu et les espèces exotiques qui les menacent. Depuis les belvédères, admirez parmi les plus beaux paysages de la côte rocheuse du littoral basque.

Tout public - Tarif : participation libre mais inscription préalable obligatoire

Lieu de RDV à Urrugne indiqué à l'inscription (05.59.74.16.18 ou cpielittoralbasque.etudes@hendaye.com)

8

Getaria, Lapurdi · 09:30 | GETARIAKO ANIZTASUN BIOLOGIKOAREN BIDEAN Natura ibilaldia | Getaria, Lapurdi

Abenduak 8, ostirala

GETARIAKO ANIZTASUN BIOLOGIKOAREN BIDEAN

Natura ibilaldia (9:00 - ±12:30), Getarian (Lapurdi) Hego Lapurdiko Hirigunearekiko partaidetzaren baitan.

* | Denentzat | Prezioa: nahi dena baina derri- gorrezko izen ematea aurretik | Abiatzea 9:00etan, leku zehatza izena ematerakoan zehaztua (cpielittoralbasque.etudes@hendaye.com edo 05.59.74.16.18)

8

Lizarra · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta dastaketa | Boilurraren Museoa

8

Aniz - Baztan · 11:00 | JAUREGIA ESNEKIAK, Baztanen, bisita gidatua | Jauregia Esnekiak

8

Oñati · 11:30 | Igeldoko Arrano Etxean sendatutako zapelatzen askatzea | Arantzazuko Parketxea

8

Aia · 11:30 | Taloak egiten ikasteko tailerra | Agorregi-Iturraran

Agorregiko errotan alea ehotu, taloa egiten ikasi eta dastatzeko tailerra antolatu du Iturraran parketxeak. Abenduaren 6an eta 8an emango dituzte, eta 11:30ean elkartuko dira; Agorregiko burdinola eta errotak bisitatzeko. Ondoren, 13:00etan, Iturrarango ganbera zaharrera joango dira taloak egitera.

Tailerrean parte hartzeko, izena aldez aurretik eman behar dela jakinarazi dute antolatzaileek; 943 83 53 89 telefono zenbakian edo iturraran@gipuzkoamendizmendi.net helbidera idatzita. Prezioa 6 eurokoa izango da helduentzat, eta 5 eurokoa haurrentzat.

8

Donostia · 12:00 | Haurrentzako tailerrak, Sagardo Apuruan | Bulebarra

8

Durango · 16:30 | 2018ko Ilargiaren Egutegia Pello Zabalak eta Jakoba Errekondok aurkeztua | Durangoko Azoka

Aurten ere ILARGIAREN EGUTEGI sonatua argitaratzera doa.

Nekazaritza ekologikoa eta ahalik eta naturalena sustatzeko tresna paregabea.

  • Pello Zabalak aukeratutako esaera bat hilero
  • Jakoba Errekondoren eskutik hileroko lanak: baratzean, fruitu arboletan, jardinean eta basoan
  • Ilgora eta ilbehera faseak
  • Ilargi betea eta berria
  • Egutegi biodinamikoa, eguneroko fasea.
  • Nekazaritza ekologikoaren inguruko osagaiak

8

Auritz-Burgete · 19:00 | Nekazaritzako eta abelzaintza, Pirinioen eragile, mahai ingurua | Kultur etxea

8

Gasteiz · 20:30 | Artzai Gaztako gazta sagardoa, txakolina eta arabako ardoarekin dastaketa | Foruen Enparantza

9

Elorrio · | Buzkantz jaia | Elorrio

9

Ustaritz · | Bertako produktuen eta gabonetako azoka | Ustaritz

9

Auritz-Burgete · | Pirinioan Lan eta Bizi, bertako ekoizleen azoka eta eragileen topaketa | Auritz

9

Durango · | Jakoba Errekondorekin landareen kontsultategia zuzenean egun osoz ARGIAren salgunean | Durangoko Azoka

9

Iurreta · 11:00 | Garagardo azoka | Iurreta

9

Busturia, Urdaibai · 11:00 | Ibikbide geologikoa: Urdaibaiko kareharrien artean | Ekoetxea, Urdaibai

9

Aniz - Baztan · 11:00 | JAUREGIA ESNEKIAK, Baztanen, bisita gidatua | Jauregia Esnekiak

9

Igantzi · 11:00 | Baztan-Bidasoa liburuaren aurkezpena | Irisarri Land

9

Donostia · 11:00 | Euskal Herriko sagardoen topaketa eta 2017ko uztaren aurkezpena | Bulebarra

9

Pasaia · 11:00 | Arto hostoekin edo zurikinekin alfonbrak egiteko tailerra | Ziriza etxea, Trintxerpe

9

Tutera · 11:30 | Birziklatutako materialekin ontzi-baratzea egiteko haurrentzako tailerra | Azoka

11.30h a 13.00h. Taller para niños “Macetohuerto con materiales reciclados”. Colectivo Helianto. Lugar Mercado de Abasto. Gratuito

9

Tutera · 12:00 | Neguko barazkien dastaketa | Azoka

12.00h. Degustación de Verdura de Invierno. Cardo con almendras y jamón y vino. Precio:1.-€. Lugar: Mercado de Abastos. Venta de ticket en el mercado el mismo día. Patrocina CAJAMAR. Organiza: Orden del Volatín.

9

Irun · 14:00 | Ardo dastaketa jakiekin adostua | Lakaxita Gaztetxea

9

Busturia, Urdaibai · 17:00 | Lorez lore, lorazaintzako familia tailerra | Ekoetxea, Urdaibai

9

Gasteiz · 18:00 | Sagar muztiotik sagardora, dastaketa | Foruen Enparantza

9

Durango · 18:00 | "Landareak Lantzen" Jakoba Errekondoren eta Antton Olariagaren liburu berriaren aurkezpena | Durangoko Azoka

jakoba Errekondok eta Antton Olariagak Landareak Lantzen liburu berria aurkeztuko digute:

Baratzean, fruitu arboletan, lorategietan, basoan noiz zein lan egin? Erein, landatu, inausi, tratatu, uztak jaso, txertatu... Zein urte garaitan egin behar da lan bakoitza?. Izan ere, zenbat lan! Hemen duzu urte osoan egin beharreko lanen egutegia, sasoi bakoitzari, hilabete bakoitzari eta ilargialdiari lotuta. Era berean eta gure lanak ikasteko bide izan ditzagun, lan bakoitza noiz eta nola egiten dugun jasotzeko aukera  ematen du agenda honek. Zenbat aldiz gertatu zaigu: hazia nondik ekarri genuen ahaztu edo noiz erein genuen edo zein ongarri eman genion ez gogoratzea... Ikasteko bide  onena egindako lan guzti-guztiak ahal den eta zorroten jasotzea da. Jaso eta ikasi.

9

Tutera · 19:30 | Neguko barazkiekin egindako pintxo dastaketa | Soziedadeetan

19.30h a 21.30h. Degustación popular de pinchos de verdura de invierno en las Sociedades Gastronómicas (en las 4 habrá un pincho de alcachofa blanca de Tudela y un segundo pincho con verdura de invierno). Athletic de Tudela, Peña La Jota, Caldereros, Revolvedera.

 

9

Gasteiz · 20:30 | Artzai Gaztako gazta sagardoa, txakolina eta arabako ardoarekin dastaketa | Foruen Enparantza

10

Elorrio · | Buzkantz jaia | Elorrio

10

Leioa · | Leioako Azoka | Leioa

XXX. Nekazaritza eta Abeltzaintza Azoka. Azienda erakustaldia. XIX. Edizioa. Idiazabal gaztaren Bizkaiko ekoizleen lehiaketa. Baserriko produktuen erakusketa eta salmenta. Nekazaritza eta abeltzaintzari loturiko tailerrak.

10

Durango · | Jakoba Errekondorekin landareen kontsultategia zuzenean egun osoz ARGIAren salgunean | Durangoko Azoka

10

Larresoro · 10:00 | Gabonetako IDOKI Azoka | Larresoro

http://www.producteurs-fermiers-pays-basque.fr/eu/actualite/nouveau-marche-de-noel-idoki-a-larressore/

10

Busturia, Urdaibai · 10:00 | Urdaibaiko biodibertsitate eta geodibertsitatea ezagutzeko Ereñozar gailurrera ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai

10

Busturia, Urdaibai · 10:30 | Oka ibaiaren goi esturiotik barrena ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai

10

Lizarra · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta dastaketa | Boilurraren Museoa

10

Busturia, Urdaibai · 17:00 | Eskalada Bizkaian; inpaktuak eta murrizketak. Hitzaldia | Ekoetxea, Urdaibai

- 17:00-18:30 ESKALADA BIZKAIAN: INPAKTUAK ETA MURRIZKETAK. Eskalada eta kirol hau ingurune babestuetan praktikatzeak dituen murrizketen inguruan hitzaldia. Bizkaiko mendizaleen Federazioak zuzendua. Adina: 6 urtetik aurrera. Doan.

10

Busturia, Urdaibai · 17:30 | Bizitza ereinduz, landareak ernamuintzeko tailerra | Ekoetxea, Urdaibai

11

Oñati · | Nekazaritza produktuen merkaturatzea, ikastaroa | Artzain eskola

11

Arkauti · | Nekazaritzarako eta basogintzarako ikerketa estatistikorako ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua

11

Eibar · 19:00 | Kantaurialdea, lurralde basati bat uste baino hurbilago, filma | Coliseo zinema

11

Donostia · 19:30 | Ardoa garai bateko siria-Palestinan: ekoizpena, administrazioa eta kontsumoa. Hitzaldia Jose Angel Zamora Lopezen eskutik | Koldo Mitxelena

12

Segura · 19:00 | Landareak Lantzen 2018 gida-liburuaren aurkezpena eta kontsultategia | Kultur etxea

12

Donostia · 19:30 | Lehengo grekoak eta ardoa, hitzaldia maris Jose Garcia Solerren eskutik | Koldo Mitxelena

13

Zumarraga · | Zumarragako Azoka | Zumarraga

Sariak: zaldiak(haragitarako zaldiak, pottokak, Euskal mendietako zaldia), hegaztiak (oilaskoak eta kapoiak), frutak, barazkiak, errege-sagarrak. Bertako produktuen erakusketa, makineria, burdindegiko produktuak, artisautza...

13

Urretxu · | Urretxuko Azoka | Urretxu

Hegaztien (oilasko eta kapoiak), fruten eta barazkien lehiaketa. Arabako Errioxako ardoaren eta Gipuzkoako eztiaren lehiaketa. Artisautza azoka.

13

Ezpeleta · | Bertako produktuen azoka | Ezpeleta

13

Arkauti · | Landa turismoko etxeak sustatzeko aplikazioei buruzko ikastaroa | Arkautiko eskola

13

Iruñea · 19:00 | Bidaia kaierak, hazien historien inguriko istorioak, Marc Badalen eskutik hitzaldia | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa

13

Donostia · 19:00 | Ikastaroa: Hegaztien migrazioa | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11

Aranzadi Zientzia Elkarteko Ornitologia sailak hegazti migrazioen inguruko ikastaro bat antolatu du Aranzadiko egoitzean, Donostian. Ikastaroa abenduak 13 eta 14ean izango da 19:00-20:30tara.

Hegaztien migrazioa interesatzen bazaizu eta gehiago ikasi nahi baduzu gai honen inguruan hau da zure ikastaroa. Ez da beharrezkoa aurretiko ezagutza edukitzea.
Izen-ematea: mlaso@aranzadi.eus

13

Donostia · 19:00 | Kantaurialdea, lurralde basati bat uste baino hurbilago, filma | Aquarium

13

Donostia · 19:30 | Jainkozko jariakinak eta beste edariak faraoien Egiptoko mitologian, hitzaldia Jose Miguel Serrano Delgadoren eskutik | Koldo Mitxelena

14

Bardoze · 08:00 | Herriko Azoka | Platanoen plaza

14

Urduña · 18:00 | Fruitugintza ekologikoa ikastaroa | Behargintzan

14

Tutera · 18:00 | Berotze eraginkorra eta iraunkorra etxean, denon artean. | Rua Gizarte Etxea

14

Gernika-Lumo · 18:30 | Gure nekazaritza ekologikoaren gutiziak: Landareak Lantzen eta Ekoharagia, aurkezpen-dastaketa | Astra
Gernika-Lumon sortutako irabazi asmorik gabeko elkartea da eta ekoizle eta kontsumitzaile ekologikoz osatuta dago. Urteetan zehar eta estatutuen arabera jarduera desberdinak antolatzen ari gara, besteak beste, liburuen aurkezpena, produktu ekologikoen kontsumoa bultzatzea edo bizitza osasuntsuago eta jasangarriagoa sustatzea.
 
Gure nekazaritza ekologikoaren gutiziak: Landareak lantzen gida-liburua eta Ekoharagia.
+ Data: 2017ko abenduaren 14 (osteguna).
+ Tokia: Astra, en Gernika-Lumo.
+ Ordua: 18:30etan hasi eta 21:00etan amaitu.
+ Hizlaria:
  * Jakoba Errekondo: Landareak lantzen gida-liburua.
* Ekoharagia (Bergara, Gipuzkoa). Inguruko eta Ekoharagia proiektuaren produktu ekologikoekin dastamena egitea Ortutik Ahora Elkartearen eskutik.

14

Gernika-Lumo · 18:30 | Landareak Lantzen 2018 gida-liburuaren aurkezpena eta kontsultategia | Astra
Gernika-Lumon sortutako irabazi asmorik gabeko elkartea da eta ekoizle eta kontsumitzaile ekologikoz osatuta dago. Urteetan zehar eta estatutuen arabera jarduera desberdinak antolatzen ari gara, besteak beste, liburuen aurkezpena, produktu ekologikoen kontsumoa bultzatzea edo bizitza osasuntsuago eta jasangarriagoa sustatzea.
 
Gure nekazaritza ekologikoaren gutiziak: Landareak Lantzen gida-liburua eta Ekoharagia.
+ Data: 2017ko abenduaren 14  (osteguna)
+ Tokia: Astra, en Gernika-Lumo.
+ Ordua: 18:30etan hasi eta 21:00etan amaitu.
+ Hizlaria:
  * Jakoba Errekondo: Landareak lantzen gida-liburua.
* Ekoharagia (Bergara, Gipuzkoa). Inguruko eta Ekoharagia proiektuaren produktu ekologikoekin dastamena egitea Ortutik Ahora Elkartearen eskutik.

14

Donostia · 19:00 | Ikastaroa: Hegaztien Migrazioa | Aranzadi Zientzia Elkartea

Aranzadi Zientzia Elkarteko Ornitologia sailak hegazti migrazioen inguruko ikastaro bat antolatu du Aranzadiko egoitzean, Donostian. Ikastaroa abenduak 13 eta 14ean izango da 19:00-20:30tara.

Hegaztien migrazioa interesatzen bazaizu eta gehiago ikasi nahi baduzu gai honen inguruan hau da zure ikastaroa. Ez da beharrezkoa aurretiko ezagutza edukitzea.
Izen-ematea: mlaso@aranzadi.eus

Hurrengoak

Abenduak 2 | Etxebarri, Ibaizabal · | Bertako produktuen azoka, hileko lehen igandea | Herriko Plaza
Abenduak 5 | Gasteiz · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Gasteiz
Abenduak 6 | Tolosa · | Txerriboda eta Sagardo Festa | Tolosa
Abenduak 6 | Donostia · | Donostiako V. Sagardo apurua | Donostia
Abenduak 6 | Donostia · | Sagardo Apurua, jardunaldia | Bulebarra
Abenduak 7 | Donostia · | Donostiako V. Sagardo apurua | Donostia
Abenduak 7 | Donostia · | Sagardo Apurua, jardunaldia | Bulebarra
Abenduak 8 | Donostia · | Donostiako V. Sagardo apurua | Donostia
Abenduak 8 | Donostia · | Sagardo Apurua, jardunaldia | Bulebarra
Abenduak 8 | Bera · 10:00 | Baztan-Bidasoa aldeko nekazarien azoka | Rikardo Baroja ikastetxean
Abenduak 8 | Santurtzi · 12:00 | Arrain subasta, portura eta kofradiara bisita gidatua | Portua
Abenduak 9 | Donostia · | Donostiako V. Sagardo apurua | Donostia
Abenduak 9 | Donostia · | Sagardo Apurua, jardunaldia | Bulebarra
Abenduak 14 | Ordizia · | Ordiziako hiribildua eta azoka, bostehun urte elkarrekin, hitzaldia | Ordizia
Abenduak 16 | Laguardia-Oion · 09:00 | Arabako Errioxako mendi-ibilbideak | Ysios Upategia
Urtarrilak 1 | · | Landare-kontserbak egitea | Derio
Urtarrilak 1 | Arkaute · | Mahastizaintzako eta ardogintzako jarduera osagarriak | Arkaute
Urtarrilak 1 | Arkatue · | Mintegietako eta lorezaintza-zentroetako oinarri lanak | Arkaute
Urtarrilak 1 | Arkatue · | Nekazaritza ekologikoko profesionaltasun-zirutagiria | Arkaute
Urtarrilak 1 | Derio · | Baratzezaintza eta frutagintza ekologikoa | Derio
Urtarrilak 1 | Fraisoro · | Baratzezaintzari buruzko jardunaldiak | Fraisoro
Urtarrilak 1 | Fraisoro · 10:00 | Gaztainondoak lantzea eta zaintzea | Fraisoro
Urtarrilak 1 | Fraisoro · 20:00 | Sagarrondoak inaustea, landaketa-sistema berrietarako | Fraisoro
Urtarrilak 2 | Donostia · 17:30 | Xaboigintza tailerra haurrentzat | Eureka Museoa
Urtarrilak 3 | Donostia · 17:30 | Xaboigintza tailerra haurrentzat | Eureka Museoa
Urtarrilak 4 | Donostia · 17:00 | Xaboigintza tailerra haurrentzat | Eureka Museoa
Urtarrilak 4 | Orozko · 17:30 | Zentzumenen Museoa: zaporeak, koloreak, texturak, usainak eta soinuak, bisita gidatua | Orozkoko Museoa
Urtarrilak 5 | Donostia · 17:30 | Xaboigintza tailerra haurrentzat | Eureka Museoa
Urtarrilak 6 | Zamudio · | Nekazamudio, Zamudioko Azoka | Zamudio
Urtarrilak 6 | Deba · 09:00 | Urte berriko Azoka | Deba
Urtarrilak 6 | Donostia · 17:30 | Xaboigintza tailerra haurrentzat | Eureka Museoa
Urtarrilak 7 | Arrieta · | Arrietako Azoka, hileko lehenengo igandeetakoa | Arrieta
Urtarrilak 7 | Donostia · 17:30 | Xaboigintza tailerra haurrentzat | Eureka Museoa
Urtarrilak 8 | Metauten · 00:00 | Boilurgintzan teknikari izateko ikastaroa | Boilurraren Museoa
Urtarrilak 9 | Usurbil · 16:00 | Landareak Lantzen agendaren aurkezpena eta kontsultateagia | Esperientzia Eskola
Urtarrilak 9 | Bilbo · 18:00 | Berdetxe, finantza etikoei buruzko hitzaldia | Bilbao Berrikuntza Faktoria
Urtarrilak 10 | Iruñea · | Lur biziaren garrantzia nekazaritzan, hitzaldia | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Urtarrilak 10 | Amurrio · 17:30 | Arrastariako Nekazaritza Parkearen aurkezpena | Delikako Gisarte etxean
Urtarrilak 11 | Tutera · 18:00 | Udalerriak Iraunkortasuneruntz; Noain eta Arguedaseko adibideak, hitzaldia | Eder Kontsorzioa
Urtarrilak 12 | Hernani · | "2020tik aurrerako NPBren erreformaren klabeak" jardunaldia | Orona-Ideo
Urtarrilak 12 | Arbona · 09:00 | Perukain, Ziburriako errotan barrena ibilaldi gidatua | Arbona
Urtarrilak 12 | Tutera · 20:15 | Ingurumena zinemaldian "Cantabriko" dokumentala | Moncayo zinema
Urtarrilak 13 | Murgia · | Artzain txakurren heziketarako ikastaroa | Murgia
Urtarrilak 13 | Hondarribia · 09:30 | Fruitu arbolen zaintza eta inausketa ikastaroa Josu Osarekin | Endanea Garden
Urtarrilak 13 | Beasain · 10:00 | Bertako produktuen azoka | Loinazko San Martin plaza azpia
Urtarrilak 13 | Hendaia · 10:00 | Hitz-enea, etxeen izenen barrena bidaia, erakusketa | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Urtarrilak 13 | Busturia · 11:00 | Nekazaritza familian, tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Urtarrilak 13 | Busturia, Urdaibai · 11:30 | Taloak egiteko tailerra eta dastaketa | Ekoetxea, Urdaibai
Urtarrilak 13 | Busturia, Urdaibai · 12:30 | Saskiko barazkiekin zer egin, tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Urtarrilak 13 | Guardia · 17:30 | El Fabulista upategira bisita gidatua | El Fabulista upategia
Urtarrilak 14 | Turtzioz · | Armañongo Parke Naturaleko animaliak ezagutzeko hitzaldia eta bisita gidatua | Armañongo Parke Naturaleko informazio puntua (Turtzioz)
Urtarrilak 14 | Itziar-Deba · 08:30 | Agiro Mendiko altxorrak ibilaldi gidatua | Otzarreta Gaina
Urtarrilak 14 | Hendaia · 09:30 | "Comptage Wetland" ibilaldi ornitologikoa | Hendaia
Urtarrilak 14 | Segura · 11:00 | Gaztagintzaren sekretuak, bisita gidatua | Ondarre baserria
Urtarrilak 14 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta dastaketa | Boilurraren Museoa
Urtarrilak 14 | Aia · 11:00 | Taloak egiteko tailerra eta dastaketa | Iturraran Parketxea
Urtarrilak 14 | Busturia, Urdaibai · 16:30 | Gatzatua egiteko tailerra familientzat | Ekoetxea, Urdaibai
Urtarrilak 15 | Astigarraga · | Sagardo Berriaren Eguna, Alberto Iñurrategiren eskutik | Gurutzeta sagardotegia
Urtarrilak 15 | Zizurkil · 15:30 | Baratzezaintza jardunaldiak | Fraisoro Eskola
Urtarrilak 15 | Uharte · 19:00 | Ribeiro ardoen dastaketa | Don Carlos Hotela
Urtarrilak 16 | Iruñea · | Hegaztiak eta zientzia tailerra eta irteerak | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Urtarrilak 16 | Zizurkil · 15:30 | Baratzezaintza jardunaldiak | Fraisoro Eskola
Urtarrilak 17 | Barakaldo · 10:00 | Naturaren artista txikiak erakusketaren irekiera | Ramon Rubial Lorategi Botanikoa
Urtarrilak 17 | Zizurkil · 15:30 | Baratzezaintza jardunaldiak | Fraisoro Eskola
Urtarrilak 18 | Mungia · | Nekazaritza, Abeltzaintza eta Eskulangintza azoka | Mungia
Urtarrilak 18 | Iruñea · | Hegaztiak eta zientzia tailerra eta irteerak | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Urtarrilak 18 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Ramon Rubial Lorategi Botanikoa
Urtarrilak 18 | Zizurkil · 15:30 | Baratzezaintza jardunaldiak | Fraisoro Eskola
Urtarrilak 19 | Gorbeiako Parke Naturala · | Haurrentzako talo tailerra | Gorbeia parke Naturaleko harreragunea
Urtarrilak 19 | Tutera · 18:30 | La Piparrika herri baratzeari buruz, elkarbanatutako kulturaz hitzaldia | Rua Gizarte Etxea
Urtarrilak 19 | Ondarrua · 18:30 | Arrantza ekonomi­a globalizatuaren aurrean, mahai ingurua | Kofradria zaharra
Urtarrilak 19 | Ondarroa · 18:30 | Arrantza ekonomia globalizatuaren aurrean | Kofradia zaharra
Urtarrilak 19 | Aritzala · 19:00 | Boilurgintza Lizarrerian, hitzaldia | Deierriko Udaletxea
Urtarrilak 19 | Deierri · 19:00 | Boilurgintza Lizarrerrian, Txentxo Zugasti boilurlariaren eskutik | Deierriko Udaletxea, Aritzala
Urtarrilak 19 | Bilbo · 19:00 | III. Patateraren eguna | Extremadurako etxea
Urtarrilak 19 | Tutera · 20:15 | Ingurumena zinemaldian "Hijos de la Tierra" eta "En defensa del ferrocarril publico y sostenible" dokumentalak | Moncayo zinema
Urtarrilak 20 | Arrasate · | Hileko hirugarren larunbateko azoka | Seber Altube Plaza
Urtarrilak 20 | Arrasate · | Arrasateko Azoka | Arrasate
Urtarrilak 20 | Urkiola Parke Naturala · | Gozogintza ekologikoa tailerra | Parketxea
Urtarrilak 20 | Iruñea · | Hegaztiak eta zientzia tailerra eta irteerak | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Urtarrilak 20 | Abadiño · | Gozogintza ekologikoko tailerra | Urkiola Parke Naturala
Urtarrilak 20 | Arrasate · 08:00 | Zuhaitz azoka | Seber Altube Plaza
Urtarrilak 20 | Ainiza Monjolose · 09:45 | EUSKAL HEERIKO LABORANTZA GANBARAK 13 URTE ! | Ainiza Mojolose
Urtarrilak 20 | Arrasate · 10:00 | ZUHAITZAREN EGUNA | Hidalgobaso, Musakola
Urtarrilak 20 | Faltzes · 10:00 | Batido berdeen tailerra | Aranda ekodenda
Urtarrilak 20 | Itsasondo · 10:30 | Udaberriko sukaldea ikastaroa | Bizi-nahi elkartea
Urtarrilak 20 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Atxarre, artadiaren erdi.-erdian, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Urtarrilak 20 | Hendaia · 10:30 | Hitz-enea, euskal kostaldeko etxeen izenetan barrena ibilaldia, Pantxoa Etxegoienek eta bertsolari batek gidatua | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Urtarrilak 20 | Hendaia · 14:30 | Toponimia eta domonimia Abbadia domeinuan, ibilaldi gidatua | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Urtarrilak 20 | Busturia, Urdaibai · 18:00 | Fauna Basatiaren Behaketa landa ingurunean kokatutakoe etxola batetik | Ekoetxea, Urdaibai
Urtarrilak 21 | Rivabellosa · | Boilurraren Azoka | Rivabellosa
Urtarrilak 21 | Berriz · | Berrizeko Azoka | Probalekuan
Urtarrilak 21 | Sestao · | Sestaoko Azoka | San Pedro Plaza
Urtarrilak 21 | Urkiola Parke Naturala · | Bisoi europarrari buruzko erakusketara bisita gidatua | Parketxea
Urtarrilak 21 | Abadiño · | Bisoi europarrari buruzko erakusketara bisita gidatua | Urkiola Parke Naturala
Urtarrilak 21 | Amurrio · 08:00 | Nekazaritza Azoka | Amurrio
Urtarrilak 21 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Goi estuarioa, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Urtarrilak 21 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Matxitxako lurmuturra eta behatokiam ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Urtarrilak 21 | Segura · 11:00 | Gaztagintzaren sekretuak, bisita gidatua | Ondarre baserria
Urtarrilak 21 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Urtarrilak 22 | Iruñea · | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | UNAV, Zientzia liburutegia
Urtarrilak 22 | Oñati · | Idiazabal erako gazta eta esnekien elaborazioa ikastaroa | Gomiztegi artzain eskola
Urtarrilak 22 | Derio · | Haragitarako behiak, ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Urtarrilak 22 | Derio · | Haragitarako eta erruteko hegaztiak, ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Urtarrilak 22 | Zizurkil · | Elikagaien higienea eta kalitatea, elikagaien manipulatzailetarako ikastaroa | Fraisoro Eskola
Urtarrilak 22 | Amorebieta-Etxano · 11:30 | 2018ko Bizkaiko sagardoaren denboraldiaren aurkezpena | Uxarte Sagardotegia
Urtarrilak 23 | Iruñea · | Hegaztiak eta zientzia tailerra eta irteerak | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Urtarrilak 23 | Gernika-Lumo · 11:30 | Baserrien lehiakortasuna hobetzeko tresnak: kalitatezko ziurtagiriak eta ekoizpen ekologikoa | Elai Alai txiki
Urtarrilak 23 | Bilbo · 18:30 | Artea, zientzia eta gizartea etorkizun klimatikoen aurrean, jardunaldiak | BilbaoArte, Urazurritua 32
Urtarrilak 24 | Iruñea · | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | UNAV, Zientzia liburutegia
Urtarrilak 24 | Sartaguda · 10:00 | Berotegiko neguko langintzei buruzko jardunaldia | INTIA Sartaguda
Urtarrilak 24 | Bilbo · 12:00 | Artea, zientzia eta gizartea etorkizun klimatikoen aurrean, jardunaldiak | BilbaoArte, Urazurritua 32
Urtarrilak 24 | Gasteiz · 19:00 | Ilaergiaren Egutegia eta Landareak Lantzen 2018 gida-liburuaren aurkezpena eta kontsultategia | Errekaleorreko Gaztetxea
Urtarrilak 24 | Hernani · 19:30 | Garagardo dastaketa | Otaegi edarietxea
Urtarrilak 25 | Donostia · 10:00 | Bioaniztasunerako eskola sarearen jardunaldia: hezkuntza nola naturalizatu eta egunerkoko klasean ornitologia nola erabili jakin nahi? | Kutxa Ekogunea Parkea
Urtarrilak 25 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Ramon Rubial Lorategi Botanikoa
Urtarrilak 25 | Tutera · 18:30 | Nafarroako ardo ekologikoen dastaketa | Rua Gizarte Etxea
Urtarrilak 25 | Aretxabaleta · 18:30 | "Gutik Zura" dokumentala Jon Maia zuzendariarekin | Udaletxe zaharra
Urtarrilak 25 | Gasteiz · 19:00 | Nekazal borrokak eta erresistentziak Araban, mahai ingurua | Gaztetxea
Urtarrilak 25 | Bermeo · 20:00 | Oraska, baserriko ogi dastaketa | Talako kantina
Urtarrilak 26 | Iruñea · | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | UNAV, Zientzia liburutegia
Urtarrilak 26 | Astigarraga · 10:00 | "Paisaia eta Lurraldea" jardunaldia | Murgia Jauregia
Urtarrilak 26 | Gasteiz · 18:00 | Espezismoa herri mugimenduetan hitzaldia | Gaztetxea
Urtarrilak 26 | Gasteiz · 19:00 | Baso-igel jauzkariaren atzetik | Ataria
Urtarrilak 26 | Durango · 19:00 | LURRA gaiaren inguruan Jakoba Errekondoren hitzaldia, Hitzez eta Ahotsez 2018 egitasmoaren barruan | Euskal Museoa
Urtarrilak 26 | Bakio · 19:30 | Zuhaitz landaketa auzolanean Bakioko kaleetan | Kultur Etxea
Urtarrilak 26 | Donostia · 19:30 | Ostiral astronimikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Urtarrilak 26 | Gasteiz · 20:15 | Gazta dastaketa | Queseando
Urtarrilak 27 | Durango · | BERDEAGO NATURE Ekologia eta Kontsumo Arduratsuaren Euskal Azoka | Landako Gunea
Urtarrilak 27 | Ezpeleta · | Pottokaren Azoka | Ezpeleta
Urtarrilak 27 | Turtzioz · | Armañongo Parke Naturaleko paisaia ezagutu eta Pozalaguako kobazulora bisita gidatua | Armañongo Parke Naturaleko informazio puntua (Turtzioz)
Urtarrilak 27 | Muxika, Urdaibai · | Undabaso zaintzeko auzolan jardunaldia | Undabaso
Urtarrilak 27 | Durango · | Landareak Lantzen 2018 gida-liburuaren aurkezpena eta kontsultategia | Berdeago, Euskal Ingurugiro Iraunkortasun Azoka
Urtarrilak 27 | Astigarraga · | Astronomia behaketa | Santiagomendiko Ermita
Urtarrilak 27 | Donostia · 08:30 | Perretxikoak ezagutzeko irteera mikologiko gidatua | Aranzadi Zientzia Elkartea
Urtarrilak 27 | Antzuola · 09:00 | Etxaldeko Emakumeon Neguko Auzolana | Pikunieta Baserria
Urtarrilak 27 | Antzuola · 09:00 | Etxaldeko emakumeen neguko auzolana | Pikunieta baserria
Urtarrilak 27 | Urdaibai · 10:30 | Oma Basondoa, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Urtarrilak 27 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Paduran ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Urtarrilak 27 | Durango · 11:00 | Nekazaritza jasangarria, proiektuen eta ekimenen aurkezpena | Landako, Berdeago Azoka
Urtarrilak 27 | Durango · 11:00 | Umeentzako telazko pixoihalen tailerra | Landako, Berdeago Azoka
Urtarrilak 27 | Durango · 11:30 | BERDEAGO azokan, Jakoba Errekondoren hitzaldia eta kontsultategia | Azoka
Urtarrilak 27 | Zarautz · 12:00 | Sagardo Eguna | Musika Plaza
Urtarrilak 27 | Durango · 13:00 | Ardo dastaketa, Eskuernagako Candido Besa Upategiaren eskutik | Landako, Berdeago Azoka
Urtarrilak 27 | Azpeitia · 16:00 | Elikadura osasuntsuari buruzko tailerragaztetxoentzat: Egun ona hasteko! Go! saldu! | Ekoetxea
Urtarrilak 27 | Durango · 16:30 | Te dastaketa | Landako, Berdeago Azoka
Urtarrilak 27 | Durango · 16:30 | Te daskaketa | Berdeago azoka, Landako
Urtarrilak 27 | Ezkio · 16:30 | Saguzaharraren bila, tailerra | Igartubeiti Baserri-Museoa
Urtarrilak 27 | Durango · 17:00 | Ingurugiroa, ekimenen aurkezpena | Landako, Berdeago Azoka
Urtarrilak 27 | Durango · 20:00 | Garagardo dastaketa | Landako, Berdeago Azoka
Urtarrilak 28 | Barakaldo · | Barakaldoko Azoka | San Vicente
Urtarrilak 28 | Ezpeleta · | Pottokaren Azoka | Ezpeleta
Urtarrilak 28 | Arratia · | Arratia bailarako ondarea ezagutzeko ibilbide gidatua | Arratia
Urtarrilak 28 | Segura · | Gaztagintzaren sekretuak, bisita gidatua | Ondarre baserria
Urtarrilak 28 | Itziar-Deba · 09:00 | Agiro mendiko altxorrak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Zelai txiki (Arbiskoa)
Urtarrilak 28 | Muxika, Urdaibai · 09:30 | Undabaso zaintzeko auzolan jardunaldia | Undabaso
Urtarrilak 28 | Busturia, Urdaibai · 10:00 | Ereñozar ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Urtarrilak 28 | Aizarna · 10:30 | Landare basati jangarriak, andareekin komunikazio tailerra, penduloa eta radiestesia | Ondargorri Baserria
Urtarrilak 28 | Aia · 10:30 | Orientazio ibilaldia | Iturraran Parketxea
Urtarrilak 28 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Urtarrilak 28 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Ama ore ogi tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Urtarrilak 28 | Durango · 16:30 | Etiketatzea nekazaritza ekologikoan, tailerra ENEEKen eskutik | Landako, Berdeago Azoka
Urtarrilak 29 | Oñati · | Ustiategiaren Kudeaketa Tekniko- Ekonomikoa eta Sektoreko Laguntza Plangintzak ikastaroa | Gomiztegi artzain eskola
Urtarrilak 29 | Arkaute · | Ikerketa estatistikaren aplikazioa nekazaritzan eta basogintzan, ikastaroa | Arkauteko Nekazaritza Institutua
Urtarrilak 29 | Arkauti · | Produktu fitosanitarioen aplikatzaile txartela, oinarrizko maila | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Urtarrilak 29 | Arkauti · | Nekazaritza enpresaren kudeaketa ekonomikoa, ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Urtarrilak 29 | Derio · | Fruitu txikiak: uzta biltzea, kontserbatzea eta eraldatzea, ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Urtarrilak 30 | Metauten · | Boilurrak bildu eta merkaturatzeko ikastaroa | Boilurraren Museoa
Urtarrilak 30 | Zizurkil · 10:00 | Gaztak egitea, ikastaroa | Fraisoro Eskola
Urtarrilak 30 | Gabiria · 15:00 | Sagarrondoaren inausketa eta txertaketari buruzko ikastaro teoriko praktikoa, Gabino Muruaren eskutik | Erbie elkartea
Urtarrilak 30 | Biarritz · 18:30 | Klima Aldaketa, euskal kostaldean izango duen eragina hitzaldia | Surfrider Foundation Europa
Urtarrilak 31 | Iruñea · | Ingurumen arloan zr egiten ari da Iruñea? hiltzaldia | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Urtarrilak 31 | Hendaia · | BIOLIT, Txingudiko badiaren babeserako egitasmo tailerra auzolanean | Hendaia
Urtarrilak 31 | Barakaldo · 11:00 | Aire gozagarriak egiteko tailerra | Ramon Rubial Lorategi Botanikoa
Urtarrilak 31 | Gabiria · 15:00 | Sagarrondoaren inausketa eta txertaketari buruzko ikastaro teoriko praktikoa, Gabino Muruaren eskutik | Erbie elkartea
Urtarrilak 31 | Donostia · 19:00 | Mintegia: zein hegazti eratuntzen dira eta zergaitik | Aranzadi Zientzia Elkartea
Urtarrilak 31 | Gasteiz · 19:00 | Nekazarien eskubideen eta elikadura gure eskubideen aldeko tresna praktikoak, hitzaldi-tasilerra | Bioalai, Hegoaldea gizarte etxea
Otsailak 1 | · | Gaztagintza | Fraisoro
Otsailak 1 | Gasteiz · | Euskadiko Ekoturismo 1. Foroa | Europa Jauregia
Otsailak 1 | Abarzuza · | Eskolako jantokia eraldatzen, tailerra | Ikastetxea
Otsailak 1 | Zaldibia · 12:00 | I Landaola Sarien banaketa | Goizane Eraikina
Otsailak 1 | Fraisoro · 12:00 | Nekazaritza ekologikorako haziak sortzea | Fraisoro
Otsailak 1 | Derio · 15:00 | Bertako haziak | Derio
Otsailak 1 | Arkatue · 17:00 | Nekazaritzako eta ingurumeneko neurriaren inguruko prestakuntza saioa. Erremolatxa. | Arkaute
Otsailak 1 | Fraisoro · 18:00 | Zuhaitzak begiz ebaluatzea | Fraisoro
Otsailak 1 | Donostia · 19:00 | Astronomia ikastaroa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Otsailak 1 | Leioa · 19:00 | Lurraren bidean dokumentalaren aurkezpena | Kultur-Leioa aretoa
Otsailak 1 | Barakaldo · 19:30 | Lindanoaren eraginak, hitzaldia | Galiziako etxea
Otsailak 1 | Derio · 20:00 | Bio-ongarriketa nekazaritza ekologikoko proiektuetan | Derio
Otsailak 1 | Derio · 20:00 | Fruitu txikiak | Derio
Otsailak 2 | Gasteiz · | Euskadiko Ekoturismo 1. Foroa | Europa Jauregia
Otsailak 2 | Oñati · | Artzain txakurren heziketarako ikastaroa | Gomiztegi artzain eskola
Otsailak 2 | Zaldibia · | Libre dauden hegazti parkeen errentagarritasun osagarria, ikastaroa | Zaldibia
Otsailak 2 | Erronkari · | Agroekologia ikastaroa | Bailarako Etxean
Otsailak 2 | Gorbeiako Parke Naturala · | Haurrentzako tailerra, Nazioarteko hezegunen egunean | Gorbeia parke Naturaleko harreragunea
Otsailak 2 | Zizurkil · 11:00 | Lan arriskuen prebentzioa gure baserrietan, ikastaroa | Fraisoro Eskola
Otsailak 2 | Gasteiz · 17:00 | Europako gazten dastaketa | Queseando
Otsailak 2 | Azpeitia · 17:30 | Fruitu arbolen kimaketa ikastaroa | Kimu bat Garden
Otsailak 2 | Bilbo · 18:00 | Generoa eta energia, lehenengo topaketa | La Bolsa
Otsailak 2 | Iruñea · 19:30 | Ikuspegi agropolitanoa eta aro industrialaren ondorengo nekazaritzak, Jaime Izquierdoren hitzaldia | Zabaldi Gizarte Etxea
Otsailak 2 | Guardia · 20:30 | Patata tortila lehiaketa | Paganos
Otsailak 3 | Azkaine · | Lapurdiko Txotx denboraldiaren irekiera | Txopinondo Sagardotegia
Otsailak 3 | Korres · | Bionekazaritza elkartearen batzarra | Korres
Otsailak 3 | Laudio · | Laudioko txerriaren azoka | Laudio
Otsailak 3 | Zamudio · | Nekazamudio, hileko lehen zapatuko azoka | Zamudio
Otsailak 3 | Abadiño · | Abadiñoko Azoka | Abadiño
Otsailak 3 | Miarritze · | Ardo eta gastronomia Azoka | Irati Aretoa
Otsailak 3 | Iruñea · | San Blas azoka | San Nikolas
Otsailak 3 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Otsailak 3 | Larraun · | Arbegain baserria bisita gidatua eta Beltxaren Bikotearen kontzertua | Arbegain baserria
Otsailak 3 | Iruñea · | Takonerako urmaelera ibilbide gidatua | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Otsailak 3 | Karrantza · | Tocornal haragi lantegira bisita gidatua | Tocornal
Otsailak 3 | Etxalar · 09:00 | Fruitu arbolen imausketa eta txertaketa ikastaroa | Larraburua elkartea
Otsailak 3 | Hendaia · 09:00 | Geologiaren hezkuntza denetzat: lurra nola dabil. Ikastaroa | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 3 | Bilbo · 09:00 | Generoa eta energia, lehenengo topaketa | Hika Ateneoa
Otsailak 3 | Itziar-Deba · 10:00 | Egunpasa lasturren, zaldi jolasak eta espeleologia | Lastur
Otsailak 3 | Beasain · 10:00 | Bertako produktuen azoka, hileko lehen larunbata | Loinazko San Martin plaza azpia
Otsailak 3 | Azpeitia · 10:00 | Fruitu arbolen kimaketa ikastaroa | Kimu bat Garden
Otsailak 3 | Peralta · 10:00 | Janari hartzituen ikastaro praktikoa | Naturalium
Otsailak 3 | Tafalla · 10:00 | Elikadura burujabetza 2. jardunaldia | Kultur etxea
Otsailak 3 | bakio · 10:00 | Ogi osasuntsua egiten ikasteko tailerra | Txakolingunea
Otsailak 3 | Etxarri Larraun · 10:30 | Baserriko Uzta. Beltxaren Bikotea | Arbegain Baserria
Otsailak 3 | Irun · 11:00 | Zertarako balio du ekoartzaintzak, bisita gidatua | Txingudi Ekoetxea
Otsailak 3 | Busturia, Urdaibai · 11:30 | hezeguneen mundu mailako eguan dela eta horma irudi bat egiteko tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 3 | Tafalla · 12:00 | Hiria eta landalurra eskuz-esku: nekazaritza hiritarra bueltan, Jaime Izquierdoren hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 3 | Azpeitia · 12:00 | Elikagunearen aurkezpena | Azoka
Otsailak 3 | Hendaia · 14:00 | Negua Txingudin pasatzen duten txiroak ikusteko ibilaldi gidatua | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 3 | Korres · 18:00 | Zer aukera dauzkagu gaur egun mendialdeko elikadura eredua aldatzeko? | Korresko Parketxea
Otsailak 3 | Axpe, Busturia · 18:00 | Tostaden lehiaketa | Aingerubide
Otsailak 3 | Gasteiz · 19:00 | Asterako sukaldaritza tailerra | Aldapia, Aldapa kalea
Otsailak 3 | Bilbo · 20:00 | Txootx irekiera ospakizuna | Mullerenea
Otsailak 4 | Arrieta · | Arrietako Azoka, hileko lehenengo igandeetakoa | Arrieta
Otsailak 4 | Alegria-Dulantzi · | Alegria Dulantziko azoka | Alegria-Dulantzi
Otsailak 4 | Arrieta · | Hileko lehen domekako azoka | Arrieta
Otsailak 4 | Mungia · | Mungiako Azoka | Mungia
Otsailak 4 | Miarritze · | Ardo eta gastronomia Azoka | Irati Aretoa
Otsailak 4 | Bilbo · 09:00 | Generoa eta energia, lehenengo topaketa | Hika Ateneoa
Otsailak 4 | Azpeitia · 10:00 | Zuhaitz eguna | Izarraizko Atea parkea
Otsailak 4 | Segura · 11:00 | Gaztagintzaren sekretuak, bisita gidatua | Ondarre baserria
Otsailak 4 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Otsailak 4 | Muskiz · 11:00 | Erleen mundu liluragarria taolerra | La Arboledako ludoteka
Otsailak 4 | Laudio · 11:30 | Basaratustea, basoari gorazarre ospakizuna | Larrazabalgo San Juan Astobitzako baseliza
Otsailak 4 | Busturia, Urdaibai · 11:30 | Hezeguneen mundu mailako eguan dela eta horma irudi bat egiteko tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 4 | Donostia · 12:00 | MerkaDabadillo, 2. eskuko azoka | Daba Daba
Otsailak 5 | Miarritze · | Ardo eta gastronomia Azoka | Irati Aretoa
Otsailak 5 | Zizurkil · | Lehen laguntza sagardotegietan, ikastaroa | Fraisoro Eskola
Otsailak 5 | Huarte · 11:00 | Nafarroako ardo zurien aurkezpena | Don Carlos Hotela
Otsailak 5 | Getxo · 17:30 | Egur taila autoikaskuntza tailerra | Aldai Patronatua
Otsailak 5 | Zumaia · 18:30 | "Mikrobioen mundu liluragarria 1" Josu Alberoren hitzaldia | Alondegia kultur etxea
Otsailak 5 | Larrabetzu · 19:30 | Gym Berdea, Lorekologiaz ikasiz. Aurkezpena | Anguleri
Otsailak 6 | Barañain · | Baratzea gune txikietan egiteko ikastaroa | Barañaingo Kultur etxea
Otsailak 6 | Lantaron · 10:00 | UAGAko eskualdeko batzarra | Udaletxea
Otsailak 6 | Iruñea · 14:50 | Eskolako jantokia eraldatzen, tailerra | Iturrama, Amaiur ikastola
Otsailak 6 | Trebiñu · 16:00 | UAGAko eskualdeko batzarra | Udaletxea
Otsailak 6 | Beasain · 18:00 | Talogintza tailerra | Arriaran, Intxaurpe elkartea
Otsailak 6 | Baiona · 19:00 | Udaberri hasierako landareak ezagutu eta biltzea, Valérie Fernandezen hitzaldia | Pannecau kalea 39
Otsailak 6 | Gasteiz · 19:00 | Ardo dastaketaren oinarriak | Salburua gizarte etxea
Otsailak 7 | Iruñea · | Neguko lanak baratzean, ikastaroa | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Otsailak 7 | Barakaldo · 11:30 | Neguan landareek nola egiten diote aurre hotzari, bisita gidatua | Ramon Rubial Lorategi botanikoa, Natur gelan elkartuta
Otsailak 7 | Bilbo · 19:00 | Euskal Herriko ugaztunen gidaren aurkezpen hitzaldia | Ekoetxea, Pelota kalea
Otsailak 7 | Baiona · 19:00 | Jatorrizko izendapen desberdinetako ardoen dastaketa | Ibaïa
Otsailak 7 | mutriku · 19:00 | Berdel egunaren antolakizunaz aritzeko auzolanaren aurkezpena | Udaletxea
Otsailak 8 | Amikuze · | Etxekoen janari guztia ekoizteko laborantza, hitzaldia | Zabalik elkartea
Otsailak 8 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Otsailak 8 | Hendaia · 16:30 | Mugaz gaindiko gizarte ekonomiaren jaia | Les Varietes zinema
Otsailak 8 | Oñati · 18:00 | "Inauteria, gizakia naturaren kontra" Edu Zabalaren hitzaldia | Udal Euskaltegia
Otsailak 8 | Tutera · 18:30 | Nafarroako estepak, hitzaldia | Rua Gizarte Etxea
Otsailak 8 | Gernika-Lumo · 18:30 | Baserri biziari eusteko lanak, nekazaritza sindikalgintzaren historia bat, liburuaren aurkezpena | Astra
Otsailak 8 | Donostia · 19:00 | Astronomia ikastaroa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Otsailak 9 | Tafalla · | Otsaileko Feriak | Tafalla
Otsailak 9 | Olite · 09:00 | Mentuoin desberdinen agokiera kare lurretara eta begetazio indizeen erabilera ikastaroa | EVENA
Otsailak 9 | Getaria, Lapurdi · 09:00 | Itsasaldeko ibilbidean ibilaldi gidatua | Getaria, Lapurdi
Otsailak 9 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Otsailak 9 | Gasteiz · 17:00 | Gazta urdinen dastaketa | Queseando
Otsailak 9 | Arguedas · 17:00 | Ogi ekologikoa egiteko tailerra | Pastry Kafetegia
Otsailak 10 | Lapuebla de Labarca · | Lapuebla de Labarcako azoka | Lapuebla Delabarca
Otsailak 10 | Markina-Xemein · | Markina-Xemeingo Azoka | Markina-Xemein
Otsailak 10 | Tafalla · | Otsaileko Feriak | Tafalla
Otsailak 10 | Bilbo · | Bertako produktuen azoka | Areatza
Otsailak 10 | Karrantza · | Lombera txerrikiak eta Vista Elegre gaztandegi ekologikora bisita gidatua | Karranta
Otsailak 10 | Urkiola Parke Naturala · | Urkiolako Parke Naturaleko animaliak ezagutzeko hitzaldia eta bisita gidatua | Parketxea
Otsailak 10 | Usurbil · 09:00 | Sagastien neguko kimaketa eta ongarriketa ikastaroa, Aitor Etxeandiaren eskutik | Potxoenea Kultur Etxea
Otsailak 10 | Bera · 10:00 | Baztan-Bidasoa aldeko nekazarien azoka | Rikardo Baroja ikastetxean
Otsailak 10 | Busturia, Urdaibai · 10:00 | Kostako ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 10 | Iruñea · 11:00 | Izotz Barazkien Azoka | Santo Domingo Azoka
Otsailak 10 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Kareharrien artea, ibilbide geologiko gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 10 | Iruñea · 11:00 | Barazkiak garbitzeko eta hazi tailerrak | Santo Domingo Azoka
Otsailak 10 | Lakar · 14:00 | Inauterietako txerriboda | Lezaun Upategia
Otsailak 10 | Hendaia · 14:00 | Itsasaldeko baserrien historia eta garapena, ibilaldi gidatua | Hendaia
Otsailak 10 | Busturia, Urdaibai · 18:00 | Fauna Basatiaren Behaketa landa ingurunean kokatutakoe etxola batetik | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 11 | Tafalla · | Otsaileko Feriak | Tafalla
Otsailak 11 | Iruñea · | Aranzadiko baratzeetara bisita gidatua | Aranzadiko baratzeak
Otsailak 11 | Donostia · 10:00 | Saguzaharrentzako babesguneak eraikitzeko auzolana | Ametzagainako Parkea
Otsailak 11 | Aizarna · 10:30 | Landareekin Komunikazioa, basa landareak eta penduloa eta hagaxkaren erabilera ikastaroa | Ondargorri Baserria
Otsailak 11 | Urdaibai · 10:30 | Arratzu Mendata-Golako ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 11 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Otsailak 11 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Otsailak 12 | Deierri · | Nekazaritza ekologikorako hastapen ikastaroa | Arizalako Gizarte etxea
Otsailak 12 | Deierri · | Agroekologia ikastaroa | Arizalako Gizarte etxea
Otsailak 12 | Baiona · 13:30 | Hartza, hostoria luze bat, erakusketa | ANSOTEKO ORDOKIKO ERREPIRAKO ETXEA
Otsailak 12 | Domintxine · 14:00 | Iparraldeko behi pirenaikaren elkarteko batzarra | Idiarte etxea
Otsailak 12 | Bilbo · 19:00 | Darwinen Eguna, hitzaldiak eta mahai ingurua | Bidebarrieta Kulturgunea
Otsailak 13 | Barañain · | Baratzea gune txikietan egiteko ikastaroa | Barañaingo Kultur etxea
Otsailak 13 | Zizurkil · | Sagarrondoen inausketa, landaketa sistema berrietarako, Aitor Etxeandiaren eskutik ikastaroa | Fraisoro Eskola
Otsailak 13 | Hernani · | Baratzearen eta lurra lantzearen onurak hitzaldia baratzeterapia jardunaldian | Karabeleko
Otsailak 13 | Hernani · 09:00 | Baratzeterapia jardunaldia. Baratzea pertsonen garapenerako lanabes. | Karabeleko
Otsailak 13 | Burgu · 10:00 | UAGAko eskualdeko batzarra | Udaletxea
Otsailak 13 | Ezkio · 16:30 | "Zabor altxorra" sorkuntza berrerabilpen tailerra | Igartubeiti Baserri-Museoa
Otsailak 13 | Agurain · 17:00 | UAGAko eskualdeko batzarra | Udaletxea
Otsailak 13 | Iruñea · 19:30 | Mamia egiteko tailerra eta dastaketa | Diario de navarraren Zapateria kaleko 49ko egoitza
Otsailak 14 | Arkauti · 11:00 | Abeletxetan terapiarako zein profilaxiarako lurrin terapiaren erabilera, ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Otsailak 14 | Barakaldo · 11:30 | Neguan landareek nola egiten diote aurre hotzari, bisita gidatua | Ramon Rubial Lorategi Botanikoa
Otsailak 14 | Arguedas · 16:00 | Eskola baratze ekologikoen arduradunentzako ikastaroa | P. Sancho Ramirez ikastetxea
Otsailak 14 | Donostia · 17:00 | Haziak bildu eta jasotzen ikasteko tailerra | Uliako Mintegiko Parkea
Otsailak 14 | Gasteiz · 17:30 | Eskola jantokiak EAE-n ikerketaren aurkezpena | Zabalganako gizarte etxea
Otsailak 14 | Bergara · 18:00 | Eguazteneko azoka | Oxirondoko azoka
Otsailak 15 | Amorebieta-Etxano · | Fruitu arbolen landaketa eta inausketa ikastaroa | Uxarte Sagardotegia
Otsailak 15 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Otsailak 15 | Donostia · 10:30 | Gipuzkoako ontziolak, liburuaren aurkezpena | Untzi Museoa
Otsailak 15 | Tutera · 18:30 | Olio ekologikoen dataketa, Artajo olioakeko andera Urzaizen eskutik | Rua Gizarte Etxea
Otsailak 15 | Basauri · 19:00 | KOLORE GUZTIETAKO BASOAK hitzaldia | Harizko dorretxea
Otsailak 15 | Donostia · 19:00 | Astronomia ikastaroa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Otsailak 15 | Eibar · 19:00 | Landarezk Lantzen 2018 gida-liburuaren aurkezpena eta kontsultategia | eta Kitto! euskara Elkartea, Urkizu 11
Otsailak 15 | Mundaka · 19:00 | Ogi artisaua, ama orea eta irin mota desberdinak, ogi tailerra | Goiko kale 38
Otsailak 16 | Oñati · | Artzain txakurren heziketarako ikastaroa | Gomiztegi artzain eskola
Otsailak 16 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Otsailak 16 | Gasteiz · 17:00 | Gazta desberdinekin sukaldaritza ikastaroa | Queseando
Otsailak 16 | Donostia · 17:00 | Gorputz eta etxerako xaboi naturalak, tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Otsailak 16 | Bilbo · 19:00 | Otsoari buruzko hitzaldia | Ekoetxea
Otsailak 16 | Hondarribia · 19:00 | Jaizkibel jendarte prehistorikoak, hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 16 | Bilbo · 19:00 | Otsoa eta abelazkuntza estentsiboa, nola aldatu ipuina? | Ekoetxea
Otsailak 16 | Aritzala · 19:00 | Fruitu txikien laborantza ekologikoa, ikastaroa | Deierriko Udaletxea
Otsailak 16 | Agoitz · 19:00 | Noiz jarriko da martxan Iratiko bide berdea? aurkezpena | Kultur etxea
Otsailak 16 | Arguedas · 19:30 | Jendartearen ahalduntzea iraunkortasuneruntz, hitzaldia | La Capilla
Otsailak 17 | Arrasate · | Hileko hirugarren larunbateko azoka | Seber Altube Plaza
Otsailak 17 | Bilbo · | Bertako produktuen azoka | Areatza
Otsailak 17 | Lizoainibar-Arrasgoiti · | Baratzegintza ekologikoa eta laboreen txandakatzea ikastaroa | Lizoaingo Gizarte Etxea
Otsailak 17 | Amorebieta-Etxano · | Fruitu arbolen landaketa eta inausketa ikastaroa | Uxarte Sagardotegia
Otsailak 17 | Areatza · | Baratze ekologikoa ezagutzeko bisita gidatua | Nanoa baserria, Uparan auzoa
Otsailak 17 | Karrantza · | Matxako okindegia eta Bizkaia esnea, bisita gidatua | Karrantza
Otsailak 17 | Bera · 09:00 | Zuhaitz eguna | Altzateko plaza
Otsailak 17 | Hondarribia · 09:30 | Fruitu arbolen zaintza eta inausketa ikastaroa Josu Osarekin | Endanea Garden
Otsailak 17 | Bilbo · 09:45 | Basa landareak ezagutu eta biltzeko ibilaldi gidatua Bilbo inguruko mendietan | San Fran hiri ortua
Otsailak 17 | Zeberio · 10:00 | Fritu arbolak inausteko ikastaroa, Unai Onaindiaren eskutik | Plaza
Otsailak 17 | Hendaia · 10:30 | Etxearekiko debozioak ezkutatzen duena, Claude Labarten hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 17 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Urdaibaiko goi estuarioa bizikletaz, ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 17 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Garagardo dastaketa eta tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 17 | Gasteiz · 11:00 | Aniztasuna sukaldean: ekuadorreko sukaldea tailerra | Landabeko Gizarte etxean
Otsailak 17 | Fontellas · 12:00 | Boilurraren eguna, Artajo olioak baserrian | Finca los Llanos
Otsailak 17 | Urdiñarbe · 14:30 | Nola enpeltza sagartzeak eta gerezitzek? ikastaroa | urdiñarbe
Otsailak 17 | Uztaritze · 15:00 | EHKOlektiboaren 11. TOPAKETA | Uztaritze
Otsailak 17 | Busturia, Urdaibai · 16:30 | Gazta tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 18 | Aia · | Orientazio ibilaldia | Iturraran Parketxea
Otsailak 18 | Urkiola Parke Naturala · | Zerealak gure larreetan eta gure plateretan, pasta tailerra | Parketxea
Otsailak 18 | Urduliz · 09:00 | Bertako zuhaitzen landaketa | Urduliz
Otsailak 18 | Ibarra-Tolosa · 09:00 | izan zu naturan, ibilaldia basoan | Izaskungo Ermita
Otsailak 18 | Arrasate · 09:00 | Besaide eta Tellamendira mendi ibilaldi gidatua | Udala auzoa
Otsailak 18 | Ultzama · 10:00 | Elurrezko zizaren ezagutzera eta bila, ibilaldi gidatua | Larraintzarko Kultur Etxea
Otsailak 18 | Dima · 10:00 | Jakoba Errekondo, liburuekin eta kontsultategia | Azokan
Otsailak 18 | Aia · 10:30 | Txorien habiak eta janlekuak egiteko tailerra | Iturraran Parketxea
Otsailak 18 | Donostia · 11:00 | Uliako Mintegien Parkean Auzolana | Uliako Lore Baratzea
Otsailak 18 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Otsailak 18 | Orbaibar · 11:00 | Soltxagako oliba dolare zaharrera bisita gidatua | Unzueko eskola zaharrak
Otsailak 18 | Lazkao · 11:00 | Izrtueta baserria, esne eta esneki ekoizlea, bisita gidatua | Lazkaomendi
Otsailak 18 | Muskiz · 11:00 | Narrastien inguruko tailerra | La Arboledako ludoteka
Otsailak 18 | Murgia · 11:00 | Suaklde txiki tailerra, 12 urteko haurrentzat | Bea-Murgia etxea
Otsailak 18 | DIMA · 11:30 | IGITIE AZOKA | DIMAKO FRONTOI TXIKIEN
Otsailak 18 | Zeanuri · 12:30 | Piedadeko artearen neurketa, San Balendin jaia | Elizondo
Otsailak 19 | Zizurkil-Alkiza · | Naturaren interpretazioa eta gidaritza ikastaroa | Fraisoro -Alkiza
Otsailak 19 | Aiara · 12:00 | UAGAko eskualdeko batzarra | Udaletxea
Otsailak 19 | Zizurkil · 15:30 | Nekazaritza ekologikorako haziak sortzeko ikastaroa | Fraisoro Eskola
Otsailak 19 | Sarriguren · 17:00 | Mikrobaratzea, Satur Larralderen hitzaldia | Joakin Lizarraga ikastetxean
Otsailak 19 | Gasteiz · 18:00 | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | Farmazia Fakultatea
Otsailak 19 | Zumaia · 18:30 | "Mikrobioen mundu liluragarria 2" Josu Alberoren hitzaldia | Alondegia kultur etxea
Otsailak 19 | Oñati · 19:00 | Oñatiko Natur Eskolatik abiatuta bisita gidatua | Natur eskola
Otsailak 20 | Barañain · | Baratzea gune txikietan egiteko ikastaroa | Barañaingo Kultur etxea
Otsailak 20 | Iruñea · | Sendabelarrak neguan, ikastaroa | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Otsailak 20 | Igorre · | Bertako haziak, ikastaroa | Kultur etxea
Otsailak 20 | Zizurkil · 15:30 | Nekazaritza ekologikorako haziak sortzeko ikastaroa | Fraisoro Eskola
Otsailak 20 | Guardia · 18:00 | UAGAko eskualdeko batzarra | Arabar Errioxako kuadrilla
Otsailak 20 | Tutera · 18:30 | Mugikortasun elektriko, Espainiako panorama, hitzaldia | Rua Gizarte Etxea
Otsailak 20 | Doneztebe · 18:30 | Landaketen ekoizpena hazi eta hobetzeko aukerak, hitzaldia | Herrigunea
Otsailak 20 | Oñati · 19:00 | "La Cantabrica: argiitzalak" hitzaldia Mario Saenz de Buruagaren eskutik | Kultur etxea
Otsailak 21 | Donostia · 10:30 | Bihotz Inguru baso eskolaren aurkezpena | Uliako interpretazio zentrua
Otsailak 21 | Barakaldo · 11:30 | Neguan landareek nola egiten diote aurre hotzari, bisita gidatua | Ramon Rubial Lorategi botanikoa, Natur gelan elkartuta
Otsailak 21 | Hendaia · 14:30 | Etxe inguruko bizitza basatia, tailerra | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Otsailak 21 | Zizurkil · 15:30 | Nekazaritza ekologikorako haziak sortzeko ikastaroa | Fraisoro Eskola
Otsailak 21 | Bergara · 18:00 | Eguazteneko azoka | Oxirondoko azoka
Otsailak 21 | Gasteiz · 18:00 | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | Farmazia Fakultatea
Otsailak 21 | Donostia · 19:00 | Baserria eta euskal Nekazaritza arkeologiaren ikuspegitik, Josu Narbarteren eskutik hitzaldia | San Telmo Museoa
Otsailak 21 | Oñati · 19:00 | Kantabriar mendikatea pedalkadaka udazkenean, hitzaldia Euxebio Novoaren eskutik | Kultur etxea
Otsailak 21 | Gasteiz · 19:00 | Baloreen faktoriaren aurkezpena | Goiuri Jauregia
Otsailak 21 | Bilbo · 19:30 | Gure basoak, gure etorkizuna kanainari buruzko hitzaldia | Lurgaia Fundazioa, Lurraza kalea
Otsailak 22 | Iruñea · | Sendabelarrak neguan, ikastaroa | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Otsailak 22 | Oñati · | Kantauri aldea, dokumentala | Kultur etxea
Otsailak 22 | Iruñea · | Gastronomia turismoari buruzko kongresu internazionala | Baluarte
Otsailak 22 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Otsailak 22 | Irun · 10:00 | "Hezegunean mundu mailako aldaketaren aurrean" Jardunaldi teknikoa | Txingudi Ekoetxea
Otsailak 22 | Zizurkil · 15:30 | Nekazaritza ekologikorako haziak sortzeko ikastaroa | Fraisoro Eskola
Otsailak 22 | Gasteiz · 19:00 | Hegaztien argazkigintza Euskadin, arazoak eta iretenbideak;seminarioa | Ataria
Otsailak 22 | Tutera · 19:00 | Izotz Barazkiei buruzko mahai ingurua | UNED
Otsailak 22 | Donostia · 19:00 | Hildakoek hitz egiten digute: dieta eta jendartea Erdi Aroko Santiago bidean, hitzaldia | San Telmo Museoa
Otsailak 22 | Donostia · 19:00 | Astronomia ikastaroa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Otsailak 22 | Mundaka · 19:00 | Ogi berezien tailerra | Goiko kale 38
Otsailak 22 | Iruñea · 20:30 | Azul y Garanzarekin ardo dastatzea | Katakrak
Otsailak 22 | Atarratze · 21:00 | Biharko bortuaz eztabaidatzeko eta laborantzaz mintzatzeko | Prefosta ostatua
Otsailak 23 | Gasteiz · | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | Farmazia Fakultatea
Otsailak 23 | Zestoa · | Zaldi heziketa naturala ikastaroa | Zaldiko
Otsailak 23 | Bilbo · | Bizitza jasangarriaren aldeko herri auzitegia | Bidebarrieta 4
Otsailak 23 | Iruñea · | Gastronomia turismoari buruzko kongresu internazionala | Baluarte
Otsailak 23 | Balmaseda · | Jakinduriaren Subiranotasunari buruzko jardunaldiak | Balmaseda
Otsailak 23 | Arkauti · 09:30 | Lehen sektorearen aukerak etorkizuneko erronken aurrean, jardunaldia | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Otsailak 23 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Otsailak 23 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Otsailak 23 | Zizurkil · 15:30 | Nekazaritza ekologikorako haziak sortzeko ikastaroa | Fraisoro Eskola
Otsailak 23 | Abadiño · 16:30 | Baserria Km0 - Dastaketa | Abadiñoko Eroski
Otsailak 23 | Azkoitia · 16:30 | Baserria Km0 - Dastaketa | Urola Eroski
Otsailak 23 | Donostia · 16:30 | Etxe osasuntsu batean bizi al naiz, tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Otsailak 23 | Gasteiz · 17:00 | Gazta gogorren dastaketa | Queseando
Otsailak 23 | Donostia · 19:30 | Ostiral astronimikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea, Zorroagagaina 11
Otsailak 24 | Irun · | Biobeauty 2018 Bioterra | Ficoba
Otsailak 24 | Tolosa · | Tolosako Azoka | Tolosa
Otsailak 24 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Otsailak 24 | Lizoainibar-Arrasgoiti · | Baratzegintza ekologikoa eta laboreen txandakatzea ikastaroa | Lizoaingo Gizarte Etxea
Otsailak 24 | Turtzioz · | Jorriosko ingurune karstikoa ezagutzeko ibilaldi gidatua | Armañongo Parke Naturaleko informazio puntua (Turtzioz)
Otsailak 24 | Karrantza · | Amalur gaztandegia eta Maloga Bakery, bisita gidatua | Karrantza
Otsailak 24 | Bilbo · | Bizitza jasangarriaren aldeko herri auzitegia | Bidebarrieta 4
Otsailak 24 | Balmaseda · | Jakinduriaren Subiranotasunari buruzko jardunaldiak | Balmaseda
Otsailak 24 | Astigarraga · | Astronomia behaketa | Santiagomendiko Ermita
Otsailak 24 | Donostia · 08:30 | Perretxikoak ezagutzeko irteera mikologiko gidatua | Aranzadi Zientzia Elkartea
Otsailak 24 | Urduliz · 09:00 | Txakurrak trebatzea eta Clicker ikastaroa | Cuatro Patas txakurtegia
Otsailak 24 | Donostia · 10:00 | Auzolanean hegaztientzako habi-kutxak egin eta ezartzeko | Ametzagainako Parkea
Otsailak 24 | Oronoz-Mugaire (Baztan) · 10:00 | Baratzeko haziak prestatzeko ikastaroa | Herriko batzartokia
Otsailak 24 | Laudio · 10:30 | Aiaraldeko I. Azoka Soziala, Kontsumitzen duguna gara, Bizitzeko alternatibak | Aiaraldea ekintzen faktoria
Otsailak 24 | Itsasondo · 10:30 | Udako sukaldaritza ikastaroa | Bizi-nahi elkartea
Otsailak 24 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Busturia txakolinaren gerizpean ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 24 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Goi estuarioa, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 24 | Tolosa · 10:30 | Baserria Km0 - Dastaketa | Eroski
Otsailak 24 | Gasteiz · 10:30 | Baserria Km0 - Dastaketa | Boulevard Eroski
Otsailak 24 | Tutera · 11:00 | Izotz barazkien azoka eta barazkiak garbitzeko tailerra | Azoka
Otsailak 24 | Arrasate · 11:00 | Arrasate-Elorregi "Vasco-Navarro trenaren bidetik" bisita gidatua | Arrasate
Otsailak 24 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Fermentuen tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 24 | Gasteiz · 11:00 | Aniztasuna sukaldean: nigeriak sukaldea tailerra | Landatxo Gizarte etxea
Otsailak 24 | Sestao · 11:00 | Burger beganoen tailerra | Txirbilinea Gaztetxea
Otsailak 25 | Arroitz · | Txigorkiaren eguna | Arroitz
Otsailak 25 | Azuelo · | Txerri hiltzearen eguna | Azuelo
Otsailak 25 | Leioa · | Bertako produktuen azoka | Leioa
Otsailak 25 | Balmaseda · | Jakinduriaren Subiranotasunari buruzko jardunaldiak | Balmaseda
Otsailak 25 | Urduliz · 09:00 | Txakurrak trebatzea eta Clicker ikastaroa | Cuatro Patas txakurtegia
Otsailak 25 | Oñati · 09:00 | Kobetako tximeletak eta beste bizidun batzuk. Non daude tximeletak neguan? Bisita gidatua. | Arrikutz koba
Otsailak 25 | Laudio · 10:30 | Aiaraldeko I. Azoka Soziala, Kontsumitzen duguna gara, Bizitzeko alternatibak | Aiaraldea ekintzen faktoria
Otsailak 25 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Matxitxako lurmuturra eta behatokiam ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Otsailak 25 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Otsailak 25 | Aia · 11:00 | Taloak egiten ikasteko tailerra | Iturraran Parketxea
Otsailak 25 | Tutera · 12:00 | Mejanako Baratzeetra bisita gidatua | Mejanako baratzeak
Otsailak 26 | Derio · | Bio-ongarriketa proiektu agroekologikoetan | Derioko Nekazaritza Eskola
Otsailak 26 | Guardia · | Upategien marketina eta komunikazioa ikastaroa | Guardia
Otsailak 26 | Derio · | "Nola sal dezaket hobeto nire produktua" nekazarientzako ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Otsailak 26 | Leioa · 18:00 | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | Zientzia Fakultatea
Otsailak 26 | Elgoibar · 18:00 | Tofua, seitana eta tempeha egiten ikasteko tailerra | Txillarre Ekodenda
Otsailak 26 | Gasteiz · 19:00 | Beganismoa abiapuntu, animalien askapena helburu, hitzaldia | Aldabe Gizarte etxea
Otsailak 26 | Uharte · 19:00 | Ardo onduen dastaketa gidatua | Don Carlos Hotela
Otsailak 26 | Gasteiz · 19:00 | Artisau garagardoaegitea eta Arabako garagardo dastaketa | Ariznabarra gizarte etxean
Otsailak 26 | Ollauri · 20:00 | "Inausketa berrikasten, I mendetik XXI.era" Julian Palaciosen hitzaldia | Udaletxeko aretoa
Otsailak 27 | Barañain · | Baratzea gune txikietan egiteko ikastaroa | Barañaingo Kultur etxea
Otsailak 27 | Olite · | Ureztatzaile komunitateetako zaintzaileen lan arriskuai buruzko ikastaroa | EVENA
Otsailak 27 | Arkauti · | Erramolatxari buruzko araudi agroanbientalei buruzko ikastaroa | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Otsailak 27 | Bilbo · 09:30 | Euskal Herriko industriaren transizio ekosoziala bideratzeko oinarriak lantzeko jardunaldia | Bizkaia aretoa
Otsailak 27 | Iruñea · 17:30 | Fauna laguntzailearentzako babesguneak eraikitzeko tailerra | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Otsailak 27 | Oñati · 19:00 | “ECOGYP egitasmoa. Sai arrearen egoera eta markatze lanak Oñatin”. Txema Fernández eta Carmelo Fernández Leónen eskutik | Kultur etxea
Otsailak 27 | Bilbo · 19:00 | Ecoembes biluzik, hitzaldia | Ekoetxea, Pelota kalea
Otsailak 27 | Ollauri · 20:00 | "Eta orain zer...? edo arroz pastelaren teoria. Hitzaldia Carmen Bengoetxearen eskutik | Udaletxeko aretoa
Otsailak 28 | Barakaldo · 11:30 | Neguan landareek nola egiten diote aurre hotzari, bisita gidatua | Ramon Rubial Lorategi botanikoa, Natur gelan elkartuta
Otsailak 28 | Arrasate · 15:30 | Baso jardunaldiak | Kuturate
Otsailak 28 | Bergara · 18:00 | Eguazteneko azoka | Oxirondoko azoka
Otsailak 28 | Leioa · 18:00 | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | Zientzia Fakultatea
Otsailak 28 | Donostia · 18:00 | Kontsumo kooperatiba berria Donostian sortzeko bilera | Okendo Kultur Etxea
Otsailak 28 | Donostia · 19:00 | Anfibioengan pestizidek dituzten eragin ikusgarriak eta ikusezinak | Aranzadi Zientzia Elkartea
Otsailak 28 | Donostia · 19:00 | Klimaren erronkak eta elikadura, hitzaldia | San Telmo Museoa
Otsailak 28 | Oñati · 19:00 | Sarraskijaleen egoera gipuzkoan, Mikel Olanoren eskutik hitzaldia | Kultur etxea
Otsailak 28 | Gasteiz · 19:00 | Udaberriko gure zizak, Jose David Fernandezen eskutik hitzaldia | Zabalganako gizarte etxea
Otsailak 28 | Mundaka · 19:00 | Masa italiarrak tailerra: pizza, calzone eta focaccia. | Goiko kale 38
Martxoak 1 | · | Okintza eta opilgintza | Fraisoro
Martxoak 1 | Fraisoro · | Lorategiak eta berdeguneak jartzea eta zaintzea | Fraisoro
Martxoak 1 | Ezpeleta · | Ezpeletako Biperraren interpretazio gunearen irekiera | Ezpeletako Biperraren etxea
Martxoak 1 | Sara · | Zuhaitz Mugarroei buruzko Europako 2. jardunaldiak | Sara
Martxoak 1 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Martxoak 1 | Ezkio · 11:00 | Pinudiak larre edo zelai bihurtzeko ikastaroa | Mandubizahar baserria
Martxoak 1 | Iruñea · 17:30 | Fauna laguntzailearentzako babesguneak eraikitzeko tailerra | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 1 | Tutera · 18:00 | Ekofeminismoa, begirada berri baterako betaurreko berriak, hitzaldia | Rua Gizarte Etxea
Martxoak 1 | Bilbo · 19:00 | Gaztelugatxeko bioaniztasuna arriskuan, 10 urte Pitusaseko sugandilaren aurka borrokan, hitzaldia Aranzadiko Ion Garinen eskutik | Ekoetxea, Pelota kalea
Martxoak 1 | Oñati · 19:00 | Oñatiko Natur Eskolatik abiatuta bisita gidatua | Natur eskola
Martxoak 1 | Ollauri · 20:00 | Gazteak eta ardoa. Ardoa ezagutzeko beste bide batzuk. Hitzaldia | Udaletxeko aretoa
Martxoak 1 | Bermeo · 20:00 | Ardoaren eta arrainaren ibilbidea GR-38 eta | Talako kantina
Martxoak 2 | Barakaldo · | Gustoko azoka, nekazaritza-munduan oinarrituriko elikadura- eta gastronomia-produktuen azoka | BEC
Martxoak 2 | Irun · | Artisau garagardoen azoka, Bask'N Brew | Ficoba
Martxoak 2 | Leioa · | Faunaren jarraipenerako metodoak, erradiojarraipena. Ikastaroa | Zientzia Fakultatea
Martxoak 2 | Sara · | Zuhaitz Mugarroei buruzko Europako 2. jardunaldiak | Sara
Martxoak 2 | Barakaldo · 09:00 | NIREA topaketa | BEC
Martxoak 2 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Martxoak 2 | Arrasate · 16:00 | "Gutik Zura" dokumentala, Baso jardunaldiak | Kulturate
Martxoak 2 | Tutera · 17:30 | Tomate hazitegia egiteko tailerra eta hazi trukea | Rua Gizarte Etxea
Martxoak 2 | Oñati · 19:00 | Gizakiak eta sarraskijaleak, aspaldiko harreman bat, hitzaldia Antoni Margalidaren eskutik | Kultur etxea
Martxoak 2 | Oiartzun · 19:00 | Terapia naturalak, senda-belarrak eta elikadura, Josep pamiesen hitzaldia | Udaletzeko aretoa
Martxoak 2 | Ollauri · 20:00 | Ogi osasuntsuen dastaketa, Eduardo Villarren eskutik | Udaletxeko aretoa
Martxoak 3 | Amorebieta-Etxano · | Emakume nekazarien eta artisauen Azoka | Amorebieta-Etxano
Martxoak 3 | Oñati · | Oñatiko Zuahitz Azoka | Oñati
Martxoak 3 | Zamudio · | Nekazamudio, hileko lehen zapatuko azoka | Zamudio
Martxoak 3 | Barakaldo · | Gustoko azoka, nekazaritza-munduan oinarrituriko elikadura- eta gastronomia-produktuen azoka | BEC
Martxoak 3 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Martxoak 3 | Irun · | Artisau garagardoen azoka, Bask'N Brew | Ficoba
Martxoak 3 | Aranguren Bailara · | Nekazaritza ekologikoko ikastaroa eta tailerrak | Ibaialdeko lokala
Martxoak 3 | Otxandio · | Otxandioko Kerizara baserriko gaztendegira bisita gidatua | Kerizara baserria
Martxoak 3 | Sara · | Zuhaitz Mugarroei buruzko Europako 2. jardunaldiak | Sara
Martxoak 3 | Usurbil · 09:00 | Sagastien neguko kimaketa, gaixotasunak eta tratamentuak, ikastaroa Aitor Etxeandiaren eskutik | Potxoenea Kultur Etxea
Martxoak 3 | Baiona · 09:00 | Sendabelarren tailer praktikoak | Baiona
Martxoak 3 | Ultzama · 10:00 | Elurrezko zizaren ezagutzera eta bila, ibilaldi gidatua | Larraintzarko Kultur Etxea
Martxoak 3 | Arrasate · 10:00 | Mendi irteera, baso jardunaldiak | Kulturate
Martxoak 3 | Donostia · 10:00 | Urlehortarrentzako edo anfibioentzako putzua eraikitzeko auzolana | Ametzagainako Parkea
Martxoak 3 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Paduran ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 3 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Gaztelugatxeko biotopoa, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 3 | Iruñea · 11:00 | Borraia komandoaren ekintza berria | Azaragoza-Sadar bidegurutzea
Martxoak 3 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 3 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 3 | Oñati · 11:30 | Sendabelarrei buruz Josep Pamiésekin hizketan | Santa Ana Antzokia
Martxoak 3 | Ollauri · 11:30 | Ardo eta olio dastaketa | Udaletxeko aretoa
Martxoak 3 | Gernika-Lumo · 16:30 | Neguko paseoa Euskal Herria Museoko lorategitik | Euskal Herria Museoa
Martxoak 4 | Aia · | Orientazio ibilaldia | Iturraran Parketxea
Martxoak 4 | Mungia · | Mungiako Azoka | Mungia
Martxoak 4 | Sopuerta · | Sopuertako Azoka | sopuerta
Martxoak 4 | Ugao-Miraballes · | Ugao-Miraballeseko Azoka | Ugao-Miraballes
Martxoak 4 | Barakaldo · | Gustoko azoka, nekazaritza-munduan oinarrituriko elikadura- eta gastronomia-produktuen azoka | BEC
Martxoak 4 | Etxebarri, Ibaizabal · | Bertako produktuen azoka, hileko lehen igandea | Herriko Plaza
Martxoak 4 | Uribarri Gaubea · | Nekazarien azoka, hileko lehen igandean | Pilotalekua
Martxoak 4 | Oiartzun · 09:30 | Natura-argazkigintza ikastaroa Aiako Harrian | Arditurri Parletxea
Martxoak 4 | Baiona · 10:00 | Eusko Eguna | Elkarteen etxea, 11 Allée de Glain
Martxoak 4 | Oñati · 10:00 | Zuhaitz eguna | Herriko Plaza
Martxoak 4 | Hondarribia · 10:00 | Itsas hegaztien behaketa gidatua | Higerreko Itsasargia
Martxoak 4 | Donostia · 10:00 | Auzolanean hegaztientzako habi-kutxak egin eta ezartzeko | Ametzagainako Parkea
Martxoak 4 | Urdaibai · 10:30 | Oma Basondoa, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 4 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Animalia basatien aztarnen bila trekking gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 4 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Oma Basondo, ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 4 | Bakio · 10:45 | Gaztelugatxeko biotopoa, bisita gidatua | Txakolingunea
Martxoak 4 | Muskiz · 11:00 | Zuhaitz eguna | Ekoetxea Meatzaldea-Peñas Negras
Martxoak 4 | Arrieta · 11:00 | Arrietako Azoka, hileko lehenengo igandeetakoa | Herriko Plaza
Martxoak 4 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Martxoak 4 | Astigarraga · 11:00 | Marinelak sagardoetxean bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 4 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 4 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 4 | Lekeitio · 11:30 | Santa Klara itsasargian bisita gidatua | Santa Klara Itsasargia
Martxoak 4 | Donostia · 12:00 | MerkaDabadillo, 2. eskuko azoka | Daba Daba
Martxoak 4 | Busturia, Urdaibai · 17:00 | Hazitegi ekologikoa prestatzeko tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 5 | Ollo · | Permakultura ikastaroa | Gure Sustraiak aterpetxea-Baserri eskola
Martxoak 5 | Irun · | Kolorezko natura, erakusketa irekiera | Txingudi Ekoetxea
Martxoak 5 | Arguedas · | Erlauntz bidaiaria erakusketaren aurkezpena | P. Sancho Ramirez ikastetxea
Martxoak 6 | Iruñea · | Baratze kritikoa, erakusketaren aurkezpena | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 6 | Mutiloa, Aranguren · 17:00 | Pate gozo eta gaziak, zizkamizketarako eta askarietarako | San Pedro ikastetxe publikoa
Martxoak 6 | Tolosa · 18:30 | Gipuzkoako Basoginen Elkarteko > 35 ha dutenen batzarra | Baso Elkartea
Martxoak 6 | Oñati · 19:00 | Oñatiko Natur Eskolatik abiatuta bisita gidatua | Natur eskola
Martxoak 7 | Iruñea · | CONECTe, zientzia eta tradizioa, hitzaldia | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 7 | Tolosa · 08:30 | Natura turismo iraunkorraren inguruko VI. Jardunaldia | Topic
Martxoak 7 | Mendikota · 13:45 | Alha aldizkatze dinamikoa ardi esne hazkuntzan, ikastaroa | Hélène Rolland-en etxaldea
Martxoak 7 | Azpeitia · 17:00 | UdaFruitu arbolen txertaketa ikastaroa Josu Osaren eskutik | Kimu bat Garden
Martxoak 7 | Errenteria · 17:00 | Fotosintesia, Ainara Lasaren erakusketa | Xenpelar etxea
Martxoak 7 | errenteria · 19:00 | MAHAI-INGURUA: Munduko Baratza: nekazaritza eta feminismoa, Euskal Herria eta Ekuador uztartuz. | Xenpelar etxea
Martxoak 7 | Bilbo · 19:00 | Euskal Herriko ugaztunen gidaren aurkezpen hitzaldia | Ekoetxea, Pelota kalea
Martxoak 8 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Martxoak 8 | Ainiza-Monjolose · 09:30 | Kooperatiba kide, zein dira ene dretxo eta betebeharrak? ikastaroa | EHLG
Martxoak 8 | Gernika-Lumo · 18:00 | Goru erakustaldia | Euskal Herria Museoa
Martxoak 8 | Bergara · 18:30 | Gipuzkoako Basoginen Elkarteko Deba Garaia eskualdeko batzarra | Kultur etxea
Martxoak 9 | Hendaia · 09:00 | Abbadia Domeinuan barrena ibilaldi gidatua | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 9 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Martxoak 9 | Sartaguda · 16:30 | Nekazaritza ekologikorako hastapen ikastaroa | Eskola
Martxoak 9 | Arguedas · 17:00 | ogi ekologikoa egiteko ikastaroa | Pastry Kafetegia
Martxoak 9 | Igorre · 18:30 | Nekazal Feminismoak, mahai ingurua | Kultur etxea
Martxoak 9 | Baiona · 19:30 | "Nul homme est une ille" filmaren aurkezpena EHLG eta AMAPen eskutik | Atalante zinema
Martxoak 10 | Durango · | Durango ardo saltsan 2018 | Landako gunea
Martxoak 10 | Arrasate · | Arrasateko Nekazaritza eta Eskulangintza Azoka | Arrasate
Martxoak 10 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Martxoak 10 | Aranguren Bailara · | Nekazaritza ekologikoko ikastaroa eta tailerrak | Ibaialdeko lokala
Martxoak 10 | Gorbeia parke Naturala · | Urjauzien ibilbidea, gidatua | Parketxea
Martxoak 10 | Gautegiz Arteaga · | Bertako hegaztien argazki, bideo eta behaketa jardunaldiak | Urdaibai Bird Center
Martxoak 10 | Barakaldo · 09:00 | Ibilbide mitologikoa Baltzolan, Diman. | Landeta kalea
Martxoak 10 | Hondarribia · 09:30 | Fruitu arbolen zaintza eta inausketa ikastaroa, Josu Osaren eskutik | Endanea Garden
Martxoak 10 | Baiona · 10:00 | Euskararen Sagartzearen inagurazioa eta Bernat Etxepare lizeo berriaren aurkezpen jaia | bernat Etxepare Lizeoa
Martxoak 10 | Bera · 10:00 | Baztan-Bidasoa aldeko nekazarien azoka | Rikardo Baroja ikastetxean
Martxoak 10 | Arrasate · 10:00 | Emakume Artisau eta Baserritarren Azoka | Sebero Altube Plaza
Martxoak 10 | Urduliz · 10:00 | Etxean artisau garagardoa egiteko ikastaroa | Etxeandia garagardoak
Martxoak 10 | Berango · 10:00 | Kostalde inguruko Burdin Hesiaren aztarneei bisita gidatua. | Burdin Hesiaren Oroimenaren Museoa
Martxoak 10 | Barakaldo · 10:00 | Errekatxoko urtegietara ibilbide gidatua | Landeta parkean
Martxoak 10 | Ziga -Baztan · 10:00 | Landareak Lantzen 2018 gida-liburuaren aurkezpena eta kontsultategia | Ziga
Martxoak 10 | Hendaia · 10:30 | Etxea eta bere izena, Emmanuel Iñarraren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 10 | Getxo · 10:30 | Marmelada eta barazki pate ekologiko tailerra | Ingurumen Zentroa
Martxoak 10 | Zegama · 11:00 | Zuhaitz motzak lepatzen Aizkorrin, ibilbide gidatua | Tren apeaderoa
Martxoak 10 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 10 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 10 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 10 | Ziga -Baztan · 11:30 | Haziaren eguna | Herriko Plaza
Martxoak 10 | Ziga (Baztan) · 11:30 | Baztango Haziaren eguna | Eskola
Martxoak 10 | Pasaia · 16:00 | Korapiloen tailerra | Albaola Itsas Kultur Faktoria
Martxoak 10 | Sartaguda · 16:30 | Nekazaritza ekologikorako hastapen ikastaroa | Eskola
Martxoak 10 | Donostia · 18:00 | Hondar 2050, gure hondakina, gure arazoa, dokumentalaren aurkezpena | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 10 | Beintza-Labaien · 19:30 | Lan gaua "kontrabandisten ibilaldi gidatua" | Aterpetxea
Martxoak 11 | Urkiola Parke Naturala · | Mendiola errekaren inguruan ibilbide gidatu zirkularra | Parketxea
Martxoak 11 | Gautegiz Arteaga · | Bertako hegaztien argazki, bideo eta behaketa jardunaldiak | Urdaibai Bird Center
Martxoak 11 | ATAUN · 09:00 | Aralargo basoak ezagutzejko ibilaldi gidatua Iñaki Aizpururen eskutik | LIZARRUSTI
Martxoak 11 | Hazparne · 09:30 | Inter-AMAP Pays Basqueren urteko batzarra | CFAA
Martxoak 11 | Oñati · 10:00 | Zuhaitz eguna | Unaimendia
Martxoak 11 | Hendaia · 10:00 | Txingudiko itsasadarrean barrena bilaldi gidatua | Hendaia
Martxoak 11 | Donostia · 10:00 | Saguzarrentzako babeslekuak eraiki eta kokatzeko tailerra | Ametzagainako Parkea
Martxoak 11 | Zerain · 10:30 | Larraondo Zerrategira ibilbide gidatua, bere berreskurapenaren 25. urteurrenean | Herriko Plaza
Martxoak 11 | Mendaro · 11:00 | Bigarren eskuko azoka | Pilotalekua
Martxoak 11 | Donostia · 11:00 | Uliako Putzu sarea: anfibio, sorgin-orratz eta burduntzien bizilekua. Ibilaldi gidatua | Uliako interpretazio zentrua
Martxoak 11 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Martxoak 11 | Astigarraga · 11:00 | Marinelak sagardoetxean bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 11 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Ibilaldi gidatu magikoa Urdaibain | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 11 | Santurtzi · 11:00 | maritxu sardinera haurrentzako tailerra | Agurtza atunontzia
Martxoak 11 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 11 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 11 | Lekeitio · 11:30 | Santa Klara itsasargian bisita gidatua | Santa Klara Itsasargia
Martxoak 11 | Arbizu · 12:00 | Zuhaitz eguna | Plaza
Martxoak 12 | Olite · | Mahatsodoarene gutteko gaitei aurre egiteko tratamenduetan erabiltzeko makinariaren erakusketa praktikoa | Olite
Martxoak 12 | Angelu · 10:00 | Irulegiko ardoen azoka profesionala | La Roche Moderne
Martxoak 12 | Gasteiz · 11:00 | Fruitu arbola bat babesean hartu, ekimena | Olarizu mendiko Korresko fruitu baratzea
Martxoak 12 | Donostia · 18:00 | Haziak ugaltzeko tailerra | Cristina Enea Fundazioa
Martxoak 12 | Bilbo · 18:00 | Gozogintza tailerra | Lord Cupcake
Martxoak 12 | Berriz · 19:00 | Arabako Errioxako Ardoa, Eusko Label Olioa eta Idiazabal Gazta dastaketa | Kultur etxea
Martxoak 13 | Bilbo · | Baso jardunaldiak | La Bolsa
Martxoak 13 | Barakaldo · 10:30 | Haziekin eta hostoekin bitxiak egiteko tailerra | Ramon Rubial Lorategi Botanikoa
Martxoak 13 | Zegama · 18:30 | Landare polinizatzaileak eta baratzea, Jakoba Errekondoren hitzaldia eta kontsultategia | Kultur etxea
Martxoak 13 | Donostia · 19:00 | Donostian habia egiten duten hegaztien atlasari buruzko bilera informatiboa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Martxoak 13 | Donostia · 19:00 | 100 dias de soledad filmaren emanaldia eta egilearekin solasaldia | Prinzipe Zinemak
Martxoak 13 | Ainiza-Monjolose · 21:00 | Boudéma KANAKATOM Togoko sindikalistarekin gaualdia | EHLG
Martxoak 14 | Olite · | Zainzuria, interes bereziko barazkien ekoizpen ekologikoari buruzko jardunaldi teknikoa | Olite
Martxoak 14 | Hendaia · 09:00 | Euskal Kostaldeko bioaniztasunaren aurkezpena | Asteroko azokan, Errepublika plazan
Martxoak 14 | Hendaia · 10:00 | Fruitu arbolen txertaketa ikastaroa | Hendaia
Martxoak 14 | Arguedas · 16:00 | Eskola baratzean udaberrirako plangintza osatzeko tailerra | P. Sancho Ramirez ikastetxea
Martxoak 14 | Zalla · 18:30 | Sendabelarrak ikastaroa | Zalla
Martxoak 14 | Iruñea · 19:00 | Emakume nekazariak eta elikadura burujabetza Nafarroan, generotik begira, hitzaldia | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 14 | Aretxabaleta · 19:00 | "Haxe zan Urkulu" dokumentalaren aurkezpena | Arkupen
Martxoak 15 | Paris · | Paris euskal moduan, azoka | 13. udaletxea, Italia plaza
Martxoak 15 | Bilbo · | Baso jardunaldiak | La Bolsa
Martxoak 15 | Iziz · | Gizarte-ekonomiaren inguruko ekintzailetzari buruzko tailerra | Iziz
Martxoak 15 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Martxoak 15 | Ainiza-Monjolose · 09:00 | Haragitarako ardiak gizentzeari buruzko jardunaldia | EHLG
Martxoak 15 | Bilbo · 11:00 | Bisita gidatua itsasontzik itsasadarrera eta Bizkaia Zubira | Itsasadarra Itsas Museoa
Martxoak 15 | Iruñea · 18:30 | Ekofeminismoa, begirada berri baterako betaurreko berriak, hitzaldia | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 15 | Gasteiz · 19:00 | "Altzairuzko kablea, aurrerapena eta berrikuntza Nafarroako mendialdean XX mendean" hitzaldia | Nafarroako Etxea, Barrenkale 17
Martxoak 16 | Paris · | Paris euskal moduan, azoka | 13. udaletxea, Italia plaza
Martxoak 16 | Etxalar · | Landare basati jangarrien ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Martxoak 16 | Zestoa · | Zaldi heziketa naturala ikastaroa | Zaldiko
Martxoak 16 | Elgoibar · | Landareen alkimia eta kosmetika naturala ikastaroa | Urbixixa, Upagoiti baserria
Martxoak 16 | Andoain · 11:00 | Elikadura eta horren ekoizpena, Euskal Herriaren orainaren eta etorkizunaren giltza jardunaldia | Martin Ugaalde Parkea
Martxoak 16 | Barakaldo · 11:30 | Ostiraletan bisitatu Lorategoi Botanikoa euskaraz | Natur Gela - Barakaldoko Lorategi Botanikoa
Martxoak 16 | Izura-Azme · 14:00 | "Eta zuk nola egiten duzu zure mozkinak saltzeko" batzar informatiboa | Haize Berri Aretoa
Martxoak 16 | Sartaguda · 16:30 | Nekazaritza ekologikorako hastapen ikastaroa | Eskola
Martxoak 16 | gast · 17:00 | Gaztak eta artisau garagardoak, dastaketa | Queseando
Martxoak 16 | Gasteiz · 17:30 | Hiriko Talde baratzeak, 2. Jardunaldiak | Lakuako Baratzeak
Martxoak 17 | Moreda Araba · | Arabako Oliba Olioaren jaia | Moreda Araba
Martxoak 17 | Vitoria-Gasteiz · | Gasteizko XVII. nekazaritza azoka gardena | Urrezko Zeledoien plaza
Martxoak 17 | Arrasate · | Hileko hirugarren larunbateko azoka | Seber Altube Plaza
Martxoak 17 | Bilbo · | Bilboko Azoka | Zazpikaleak
Martxoak 17 | Mungia · | Mungiako Azoka | Mungia
Martxoak 17 | Paris · | Paris euskal moduan, azoka | 13. udaletxea, Italia plaza
Martxoak 17 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Martxoak 17 | Etxalar · | Landare basati jangarrien ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Martxoak 17 | Bakio · | Ezagutu txakolina gertutik, bisita gidatua eta dastaketa | Txakolingunea
Martxoak 17 | Armañon · | Armañongo Parke Naturalaren paisaiaren intrepretaziorako ibilaldi gidatua | Parketxea
Martxoak 17 | Arizkun · | Gamioxarreako barriken eta bukoien irekiera | Gamioxarreako dolaretxea
Martxoak 17 | Arrasate · | Karapaixo Eguna | Arrasate
Martxoak 17 | Usurbil · 09:00 | Fruitu arbolen udaberriko edo zotzeko txertaketa ikastaroa Josu Osaren eskutik | Potxoenea Kultur Etxea
Martxoak 17 | Ibarra-Tolosa · 09:00 | izan zu naturan, ibilaldia basoan | Izaskungo Ermita
Martxoak 17 | Irun · 09:00 | Getariko (Lapurdi) erromatar salazoi-faktoriako deposituen kokalekura txangoa autobusez | Oiasso Museoa
Martxoak 17 | Hendaia · 09:30 | Hendaia aldeko itsas bazterreko udaberriko garbitze handiaren auzolana | Hendaia
Martxoak 17 | Arguedas · 10:00 | Zuhaitz eguna | Prao de la Txantrea
Martxoak 17 | Irun · 10:00 | Natura argazkigintzan prozesatzen hasteko ikastaroa | Txingudi Ekoetxea
Martxoak 17 | Muskiz · 10:00 | La Arboledako Putzuetan barrena ibilaldi gidatua | Ekoetxea Meatzaldea-Peñas Negras
Martxoak 17 | Santurtzi · 10:00 | Itsasadarrean zeharreko bidaia itsasontziz eta Consonnira bisita | Santurtzi
Martxoak 17 | Donostia · 10:00 | Kakalardoentzako babesguneak eraikitzeko auzolana | Ametzagainako Parkea
Martxoak 17 | Donostia · 10:00 | Kakalardo saproxiloentzako babeslekuak eraiki eta kokatzeko tailerra | Ametzagainako Parkea
Martxoak 17 | Bilbo · 10:30 | Elikadura osasuntsuaren inguruko mitoak eta egiak, Anna Esteveren hitzaldia | Ongizate
Martxoak 17 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Katilotxu ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 17 | Areatza · 10:30 | Mendi altuek izen euskalduna dute" ibilaldi gidatua | Pagomakurre
Martxoak 17 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | PR: BI-176 - Katillotxu. Megalitoko iraganera begirada | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 17 | Urnieta · 10:30 | Adarrazpi gaztandegira bisita gidatua | Adarrazpi baserria, Goiburu auzoa
Martxoak 17 | Getaria, Lapurdi · 10:30 | Lapurdiko Getarian barrena ibilbide gidatua | Getariako Museoa
Martxoak 17 | Gasteiz · 10:30 | Hiriko Talde baratzeak, 2. Jardunaldiak | Ibaiondo Gizarte etxea
Martxoak 17 | Asparrena · 10:30 | Energia berriztagarrien tailerra | Aiarako Parketxea
Martxoak 17 | irun · 10:30 | Haurrentzako sukaldaritza tailerra | Martindozenea Gaztelekua
Martxoak 17 | Hondarribia · 11:00 | Arrantzaleen Hermandadera bisita gidatua | Hermandadea
Martxoak 17 | Oiartzun · 11:00 | Bioanitasunaren eta kulturaren arteko elkarrizketa, JAKITURIAK jardunaldia | Udaletxeko aretoa
Martxoak 17 | Oiartzun · 11:00 | Euskal Herriko Bioaniztasuna, jaten dugun lurra" hitzaldia Jakoba Errekondoren eskutik | Udaletxeko aretoa
Martxoak 17 | Gasteiz · 11:00 | Aniztasuna sukaldean: sukaldaritza bejetarianoa tailerra | Landabeko Gizarte etxea
Martxoak 17 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 17 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 17 | Oiartzun · 12:00 | "Baserritarrak" mahai ingurua Eneko del Emo, Ainara Lasa eta Marc Badal | Udaletxeko aretoa
Martxoak 17 | Donostia · 12:00 | Ogiaren arrastoari jarraituz kontsumo arduratsuaren ibilaldia | Easo Plaza
Martxoak 17 | Ezkio · 12:00 | Artiletik harira, haurrentzako tailerra | Igartubeiti Baserri-Museoa
Martxoak 17 | Ezkio · 12:30 | Emakumea et baserria, bisita gidatua | Igartubeiti Baserri-Museoa
Martxoak 17 | Oiartzun · 13:00 | Makutso baserriko baratzea ezagutzeko bisita gidatua | Makutso baserria
Martxoak 17 | Busturia, Urdaibai · 16:30 | Kostaldea eta Gaztelugatxe itsasontziz ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 17 | Mungia · 16:30 | Emakumeak eta baserria tailerra | Izenaduba Basoa
Martxoak 17 | Hondarribia · 17:00 | Terrariumen diseinua ikastaroa | Endanea Garden
Martxoak 17 | Ezkio · 18:00 | Bertako sagardoarekin barrikote dastaketa | Igartubeiti Baserri-Museoa
Martxoak 17 | Araia · 19:00 | Marutegiko gazteluari buru<ko hitzaldia, Iñaki sagredoren eskutik | Andra Mari Aretoa
Martxoak 18 | Güeñes · | Güeñeseko Azoka | Enkarterri kalea
Martxoak 18 | Zegama · | Zegamako Azoka | Zegama
Martxoak 18 | Paris · | Paris euskal moduan, azoka | 13. udaletxea, Italia plaza
Martxoak 18 | Moreda Araba · | Arabako Oliba Olioaren jaia eta Azoka | Moreda Araba
Martxoak 18 | Etxalar · | Landare basati jangarrien ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Martxoak 18 | Gorbeiako Parke Naturala · | Neguan animaliek utzitako aztarnei buruzko hitzaldia eta ibilaldi gidatua | Parketxea
Martxoak 18 | Zegama · | Erlezain egunean Bizi Baratzea liburuak eta Jakoba Errekondoren kontsultategia | Zegama
Martxoak 18 | Mutriku · 10:00 | Nautilus eta Flysch Beltza geoibilbide gidatua | Nautilus
Martxoak 18 | Faidu · 10:00 | Ihuda ibaiaren goiko arroko haitzulo artifizialak, ibilbide gidatua | Faidu
Martxoak 18 | Sopuerta · 10:00 | Meatzaritzarren arrasto ahaztua, ibilaldi gidatua | Sopuerta
Martxoak 18 | Segura · 10:00 | Sukalki prestaketa txapelketa, Iparra-Hegoa | Segura
Martxoak 18 | Donostia · 10:00 | Hegaztien eraztuntze zientifiko saioa | Ametzagainako Parkea
Martxoak 18 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Ogoño itsasora bidea, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 18 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | PR: BI-165 -Ogoño- Itsaso alderako bidea | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 18 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Martxoak 18 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Urdaibaiko itsasadarra itsasontziz, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 18 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Martxoak 18 | Astigarraga · 11:00 | Marinelak sagardoetxean bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 18 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Urdaibaiko altxorrak: itsasadarra itsasontziz | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 18 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 18 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 18 | Lekeitio · 11:30 | Santa Klara itsasargian bisita gidatua | Santa Klara Itsasargia
Martxoak 18 | Mungia · 12:00 | Emakumeak eta baserria tailerra | Izenaduba Basoa
Martxoak 18 | Busturia, Urdaibai · 18:00 | Fauna Basatiaren Behaketa landa ingurunean kokatutakoe etxola batetik | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 19 | Gasteiz · | Nekazaritzako sektorean teknologia berriak sartzen, UAGAren batzar orokorra | Europa Jauregia
Martxoak 19 | Pasaia · | Euskal Herriko Unesco sarearen jardunaldia | Albaola Itsas Kultur Faktoria
Martxoak 19 | Abaltzisketa · | Produktu fitosanitarioen aplikatzaile ikastaroa | Goibegi etxea
Martxoak 19 | Bakio · | Ezagutu txakolina gertutik, bisita gidatua eta dastaketa | Txakolingunea
Martxoak 19 | Ainiza-Monjolose · 09:00 | Haragitarako ardiak gizentzeari buruzko jardunaldia | EHLG
Martxoak 19 | Hendaia · 10:30 | BIOLIT, zientzia partehartzailea eta tailerra | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 19 | Bilbo · 18:00 | Gozogintza tailerra | Lord Cupcake
Martxoak 19 | Tutera · 19:30 | "bardeetako paisaia, sei mila urteko pertsonen jardueraren ondoren" Hitzaldia | Almirantearen Etxea
Martxoak 19 | Errenteria · 19:30 | Ekozinemaldia "Desierto Liquido" | Mikelazulo
Martxoak 20 | Derio · | Gure mendietako basoetako gaitzak ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Martxoak 20 | Bilbo · | Baso jardunaldiak | La Bolsa
Martxoak 20 | Arnegi · | Euskal Mendiguneetako Bazka Baloratzea, VIVEA formakuntza hazleentzat | Antton Urrizzagaren etxaldea
Martxoak 20 | Donostia · 09:30 | Langileok ere erraustegia gelditu, egun osoko ekitaldi sorta | Unibertsitatea
Martxoak 20 | Azkoitia · 18:00 | Aukera osasungarrik gure haurrentzako, Intza Suduperen hitzaldia | Xabier Munibe Haurreskola
Martxoak 20 | Gasteiz · 18:00 | Emakumea baso zientzian, jardunaldia | Olarizu - Dehesa etxea
Martxoak 20 | Tutera · 18:00 | Baratze ekologikoa udaberrirako prestatzeko tailerra | Rua Gizarte Etxea
Martxoak 20 | Segura · 19:00 | Basabizitza erakusketaren irekiera eta hitzaldia, egilea Aitor Montes | Ardixarra Etxea
Martxoak 20 | Bilbo · 19:00 | Ontzi bilketaren debatea, zer da Retorna? | Hika Ateneoa
Martxoak 20 | Ataun · 19:00 | Ekozinemaldia | San Gregorio elkargunea
Martxoak 20 | Basauri · 19:00 | Ekozinemaldia | Ibaigane Kultur etxea
Martxoak 20 | bilbo · 19:00 | Ekozinemaldia | Ekoetxea
Martxoak 20 | Gasteiz · 19:00 | Ekozinemaldia | Zapateneo
Martxoak 20 | Tolosa · 19:00 | Ekozinemaldia | Leidor
Martxoak 21 | Iruñea · | Elikadura sisteman alternatibak eraikitzen, bideo-foruma | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 21 | Derio · | Gure mendietako basoetako gaitzak ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Martxoak 21 | Ainiza-Monjolose · | Euskal Mendigunetako Bazka Baloratzeaz, Ikastegien eguna | EHLG
Martxoak 21 | Barakaldo · 10:00 | Euskal Herriko basoak ezagutzeko bisita gidatua | Natur Gela - Barakaldoko Lorategi Botanikoa
Martxoak 21 | Donostia · 12:30 | Ekozinemaldia | Eskola Politeknikoa
Martxoak 21 | Senpere · 14:00 | Natura zaldiz, ibilaldi gidatua | Sanit Christophe Lizeoa
Martxoak 21 | Jauntsaratsa · 17:30 | Ekologiko, bertako, fresko eta sasoikoa jatea: eskola jantoki eredu berri baten norabidea. Hitzaldia | Oihanzabal eskola
Martxoak 21 | Zalla · 18:30 | sendabelarrak, ikastaroa | Zalla
Martxoak 21 | Iruñea · 18:30 | "Los Pastores del Bosque" dokumentala | Planetarioa
Martxoak 21 | Donostia · 19:00 | Libelulak ikuskatzeko teknika ez odoltsuak | Aranzadi Zientzia Elkartea
Martxoak 21 | Gasteiz · 19:00 | Erosketa saskiko etiketak irakurtzen ikasteko tailerra | Lakua Gizarte etxea
Martxoak 21 | Iruñea · 19:00 | Elikadura sisteman alternatibak eraikitzen, bideo-foruma | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 21 | Segura · 19:00 | Bertako basoaren onurak, hitzaldia, Iñaki Aizpururen eskutik | Kultur etxea
Martxoak 21 | Bilbo · 19:00 | Ekozinemaldia | Ekoetxea
Martxoak 21 | Gasteiz · 19:00 | Ekozinemaldia | Zapateneo
Martxoak 21 | Oiartzun · 19:00 | Ekozinemaldia | Liburutegia
Martxoak 21 | Tolosa · 19:00 | Ekozinemaldia | Leidor
Martxoak 21 | Bilbo · 19:30 | Zer kontserbatu behar dugu? hitzaldia | Lurgaia Fundazioa, Lurraza kalea
Martxoak 21 | Ordizia · 20:30 | Ekozinemaldia | Herri Antzokia
Martxoak 21 | Ordizia · 20:30 | Ekozinemaldia | Herriko antzokia
Martxoak 22 | Karrantza · | Emakume baserritarren ospakizun eguna | Karrantza
Martxoak 22 | Atarrabia · | Esne-behiak, ekoizpen ekologikorako transizioaren bideragarritasun tekniko-ekonomikoari buruzko jardunaldi teknikoa | INTIA
Martxoak 22 | Hernani · | Ostegun ekintzaileak: etorkizuneko janaria, elikagaien joerak | Karabeleko
Martxoak 22 | Atarrabia · | Abeltzantza ekologikoa: esne-behiak. Ikastaroa | INTIA
Martxoak 22 | Bilbo · | Baso jardunaldiak | La Bolsa
Martxoak 22 | Izura · | Euskal Mendigunetako Bazka Baloratzeaz, hazle kudeatzaile eta teknikarien trake eguna | Izura
Martxoak 22 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Martxoak 22 | Guardia · 10:00 | Ardogintza biodinamikoa, Mahatsoandoa berraurkitu izaki bizidun gisa, Nicolas Jolyrekin ikastaroa | Villa Lucia hotela
Martxoak 22 | Bilbo · 12:00 | Ekozinemaldia | Ingenieritza eskola
Martxoak 22 | Arbona · 14:00 | Bioaniztasunaren Nekazaritzako Behatokiari buruzko tailer teknikoa | Agerrea baserria
Martxoak 22 | Tutera · 18:00 | Josenea, ingurumenaren eta jendearen alde lanean, hitzaldia eta dastaketa | Rua Gizarte Etxea
Martxoak 22 | Artea · 18:00 | Ekozinemaldia | Kultur etxea
Martxoak 22 | Iruñea · 18:30 | Ekofeminismoa, begirada berri baterako betaurreko berriak, hitzaldia | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Martxoak 22 | Bilbo · 18:30 | Txakolinak on egin! Historia eta dastaketa | Rekalde Aretoa
Martxoak 22 | Leioa · 18:30 | Ekozinemaldia | Herrigune
Martxoak 22 | Elizondo · 19:00 | Glifosatoaren erabilerari buruzko hitzaldia EHNEko Paul Bengoaren eskutik | Arizkunenea Kultur Etxea
Martxoak 22 | Donostia · 19:00 | Ura materia gisa, liburuaren aurkezpena | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Martxoak 22 | Zaldibia · 19:00 | Ekozinemaldia | Karreane Kultur Etxea
Martxoak 22 | Bilbo · 19:00 | Ekozinemaldia | Ekoetxea
Martxoak 22 | Gasteiz · 19:00 | Ekozinemaldia | Zapateneo
Martxoak 22 | Zaldibia · 19:00 | Ekozinemaldia | Karraene Kultur etxea
Martxoak 22 | Elizondo · 19:30 | Solasaldia: glifosatoa-Roundup, inguruaren pozoiketa eta jendearen minbizia | Arizkunenea Kultur Etxea
Martxoak 22 | Orereta · 19:30 | Ekozinemaldia | Mikelazulo
Martxoak 22 | Basauri · 20:00 | Ekozinemaldia | Social antzokia
Martxoak 22 | Basauri · 20:00 | Ekozinemaldia | Social antzokia
Martxoak 23 | Elizondo · | Herrietako etxeen etorkizunari buruzko mahai ingurua | Udaletxeko aretoa
Martxoak 23 | Hernani · | Naturaren kudeaketarako teoria eta praktika, jardunaldia | Orona-Ideo
Martxoak 23 | Laudio · | Laudioko Azoka | Laudio
Martxoak 23 | Atarrabia · | Abeltzantza ekologikoa: esne-behiak. Ikastaroa | INTIA
Martxoak 23 | Izura · 11:00 | Biharko Lurraren Elkartearen Urteko Batzar Nagusia | BLE-Arrapitzeko egoitza
Martxoak 23 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Martxoak 23 | Arguedas · 16:00 | "Lorategia ere baratze ekologiko bihurtzen denean" tailerra | Kultur etxea
Martxoak 23 | Sartaguda · 16:30 | Nekazaritza ekologikorako hastapen ikastaroa | Eskola
Martxoak 23 | Gasteiz · 17:00 | Gazta eta artisau sagardoak, dastaketa | Queseando
Martxoak 23 | Mendigorria · 18:00 | Laboranta transgenikoari buruzko ikuspegi kritiko bat, jardunaldia | Liburutegia
Martxoak 23 | Artea · 18:00 | Ekozinemaldia | Kultur etxea
Martxoak 23 | Basauri · 18:30 | Ekozinemaldia | Marienea Emakumeen etxea
Martxoak 23 | Ordizia · 18:30 | Ekozinemaldia | Herriko antzokia
Martxoak 23 | Ordizia · 19:00 | Ekozinemaldia | Herrikoa
Martxoak 23 | Iruñea · 19:30 | Hasier Larretxearen "El lenguaje de los árboles. Un diálogo con el paisaje. Con el tacto y el olor de la madera" liburuaren aurkezpena | Walden Liburudenda
Martxoak 23 | Donostia · 19:30 | Ostiral astronimikoa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Martxoak 23 | Hazparne · 21:00 | Pantxika maitiaren "Ta qué canté era montanha" filmaren aurkezpena | Zinema
Martxoak 24 | Mutriku · | Berdel eguna | Mutriku
Martxoak 24 | Bergara · | Bergarako Erramu Zapatuko Azoka | Bergara
Martxoak 24 | Mutriku · | Mutrikuko Azoka | Mutriku
Martxoak 24 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Martxoak 24 | Getaria, Gipuzkoa · | Euskal Paisaien argazkilaritzako ikastaroa | Askizuko aterpetxea
Martxoak 24 | Karrantza · | Vista Alegre baserri-gaztandegira bisita gidatua | Vista Alegre baserria
Martxoak 24 | Bilbo · | Baso jardunaldiak | La Bolsa
Martxoak 24 | Astigarraga · | Astronomia behaketa | Santiagomendiko Ermita
Martxoak 24 | Errenteria · 09:00 | Errenteriako X. Lore eta Landareen Azoka | Alameda de Gamon
Martxoak 24 | Berroeta-Baztan · 09:00 | Bertako zuhaitz espezie eta barietateak ezagutzeko ibilaldi gidatua, Xabier Zabaletarekin | Berroeta
Martxoak 24 | Baiona · 09:00 | Sendabelarren tailer praktikoak | Baiona
Martxoak 24 | Hendaia · 10:30 | "Toumaïtik Cro-magnonera" Pierre Henry Fontaineren hitzaldia | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 24 | Ordizia · 10:30 | Sukaldaritza beganoa ikastaroa | Elikaleku
Martxoak 24 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Urdaibaiko itsasadarra itsasontziz, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 24 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Itsasadarra itsasontziz, uraren munduko eguna | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 24 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Zetazeoen mundura hurbiltzea | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 24 | Hondarribia · 11:00 | Hazien sekretuak ikastaroa | Endanea Garden
Martxoak 24 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Martxoak 24 | Lazkao · 11:00 | Iztueta, esne-behi baserria bisita gidatu berezia, Ataungo Jentilbaratzakoekin batera. | Iztueta baserria
Martxoak 24 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 24 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 24 | Bergara · 11:30 | XXIV Txorimalo erakusketa | Ibargarai kalea
Martxoak 24 | Bakio · 12:00 | Bakioko txakolinaren dastaketa azaldua | Txakolingunea
Martxoak 24 | Iruñea · 12:00 | Liburu aurkezpena: "Transgenicos, ¿de verdad son seguros y necesarios? | Civivox Condestable
Martxoak 24 | Donostia · 12:30 | Txorien jantokiak, haurren tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Martxoak 24 | Hendaia · 15:00 | CPIEren batzar orokorra | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Martxoak 24 | Pasaia · 16:00 | Korapiloen tailerra | Albaola Itsas Kultur Faktoria
Martxoak 24 | Mungia · 16:30 | Emakumeak eta baserria tailerra | Izenaduba Basoa
Martxoak 24 | Kanbo · 20:30 | "Zéro Phyto, %100 Bio" filma | Aiglon zinema
Martxoak 24 | Donapaleu · 21:00 | Pantxika maitiaren "Ta qué canté era montanha" filmaren aurkezpena | Zinema
Martxoak 25 | Okondo · | Okondoko Azoka | Okondo
Martxoak 25 | Larrabetzu · | Larrabetzuko Azoka | Larrabetzu
Martxoak 25 | Segura · | Udaberriko Lore eta Landareen XVIII Azoka | Segura
Martxoak 25 | Viana · | Nekazaritza eta artisautza azoka | Viana
Martxoak 25 | Getaria, Gipuzkoa · | Euskal Paisaien argazkilaritzako ikastaroa | Askizuko aterpetxea
Martxoak 25 | Bertizko Parke Naturala · | Hasier Larretxearen "El lenguaje de los árboles. Un diálogo con el paisaje. Con el tacto y el olor de la madera" liburuaren aurkezpena | Bertizko Parke Naturala
Martxoak 25 | Deba · | Landareekin Komunikazioa, basa landareak eta penduloa eta hagaxkaren erabilera ikastaroa | Txindurri-iturri jatetxea
Martxoak 25 | Aribe_Garaioa-Garralda-Oroz Betelu · 09:00 | "Irati Haritza" Hariztietan barnako ibilbidean, herrien arteko loturak ibilbidearen aurkezpena | Aribe_Garaioa-Garralda-Oroz Betelu
Martxoak 25 | Antoñana · 10:00 | Antoñana, vasco-navarrotik Aguaqueraino, ibilbide gidatua | Antoñana
Martxoak 25 | Gueñes · 10:00 | Luxar eta Eretza mendietan ibilaldi gidatua | Enkarterrietako Museoa
Martxoak 25 | Urdaibai · 10:30 | Ollozoko errotara bisita gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 25 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Ozollo errotara ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 25 | Metaute · 11:00 | Boilurraren ehiza ibilaldi gidatua eta hamaiketakoa | Boilurraren Museoa
Martxoak 25 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Martxoak 25 | Astigarraga · 11:00 | Marinelak sagardoetxean bisita gidatua | Sagardoetxea
Martxoak 25 | Zestoa · 11:00 | Itsas baliabideak Paleolitoan, familia tailerra | Ekainberri
Martxoak 25 | Zestoa · 11:00 | Arrantza ibaian, itsas baliabideak Paleolitoan | Ekainberri
Martxoak 25 | Amorebieta-Etxano · 11:30 | SUTEAROA Federazioko Batzar Orokorra | Zornotza Aretoa
Martxoak 25 | Lekeitio · 11:30 | Santa Klara itsasargian bisita gidatua | Santa Klara Itsasargia
Martxoak 25 | Busturia, Urdaibai · 12:00 | KOETXEA URDAIBAI, BIOSFERA ERRESERBA. BISITA GIDATU | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 25 | Mungia · 12:00 | Emakumeak eta baserria tailerra | Izenaduba Basoa
Martxoak 25 | Donostia · 12:30 | Txorien jantokiak, haurren tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Martxoak 25 | Donibane Lohitzun · 17:00 | "Zéro Phyto, %100 Bio" filma | Le Select zinema
Martxoak 25 | Busturia, Urdaibai · 17:00 | Elmaa eta Ura, haurrentzako ikuskizuna | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 26 | Momas, Biarno · 09:30 | "Garagardoa egiteko garagarra" ikastaroa | Momas, Biarno
Martxoak 26 | Biarritz · 15:00 | Euskal Herriko elikadura zirkuitu laburreko azoka | Ostalaritza eskola
Martxoak 26 | Donostia · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Kutxa Ekogunea Baratze Parkea
Martxoak 26 | Donostia · 19:00 | Ekozinemaldia | Udal liburutegi zaharreko sotoa
Martxoak 27 | Ameskoa · | Ameskoa bailaran nekazaritza ekinbide berriak garatzeko aukerari buruzko jardunaldia | Zudaire
Martxoak 27 | Guardia · | nekazaritza biomasa, energia iturri gisa Arabar Errioxan jardunaldia | Guardia
Martxoak 27 | Ainiza-Monjolose · 09:00 | Behien oinak atatzen jakin, kabalen osagai onarentzat, ikastaroa | EHLG
Martxoak 27 | Irun · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Martxoak 27 | Donostia · 19:00 | Ekozinemaldia | Udal liburutegi zaharreko sotoa
Martxoak 27 | Donibane Garazi · 20:30 | "Zéro Phyto, %100 Bio" filma | Le Vauban zinema
Martxoak 28 | Bilbo · | Bilboko Azoka | Areatza
Martxoak 28 | Zarautz · | Garagardo azoka | Zarautz
Martxoak 28 | Donostia · | Urgulleko zuhaitz ARTEan, tailerra | Urgulleko Natur Txokoa
Martxoak 28 | Donostia · 18:30 | Ekozinemaldia | Udal liburutegi zaharreko sotoa
Martxoak 28 | Maule-Lextarre · 20:30 | "Zéro Phyto, %100 Bio" filma | Maule Baitha zinema
Martxoak 29 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Martxoak 29 | Bilbo · | Bilboko Azoka | Areatzako Portua
Martxoak 29 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Martxoak 29 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Paduran ibilbide gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 29 | Hondarribia · 11:00 | Lore sorten oinarri<ko tailerra | Endanea Garden
Martxoak 29 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Martxoak 29 | Otxandio · 11:00 | Basoko Dunba, bisita gidatua | Udaletxea
Martxoak 29 | Metaute · 11:00 | Boilurraren Museoan bisita gidatua | Boilurraren Museoa
Martxoak 29 | Aramaio, Oleta · 12:00 | Artzain egun batez | Atxeta gaztandegia
Martxoak 29 | Gasteiz · 12:00 | Errituak eta ohiturak landako euskal gizartean | Arabako arte ederren museoan
Martxoak 29 | Pasaia · 13:00 | Mater Itsasontziu-Museoan itsasora irteera | Pasaia
Martxoak 30 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Martxoak 30 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Gaztelugatxeko biotopoa, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 30 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Martxoak 30 | Zeanuri · 11:00 | Saldropoko Hezegunea eta Otzarretako pagadia bisita gidatua | Saldropo
Martxoak 30 | Metaute · 11:00 | Boilurraren Museoan bisita gidatua | Boilurraren Museoa
Martxoak 30 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Martxoak 30 | Muskiz · 12:00 | Burdinolaren erakustaldia | El Pobaleko burdinola
Martxoak 30 | Santurtzi · 12:00 | Arrain enkantea | Santurtzi Itsasoa Museoa
Martxoak 30 | Gasteiz · 12:45 | Natura asfsaltoan bisita gidatua | Turismo bulegoa
Martxoak 30 | Pasaia · 13:00 | Mater Itsasontziu-Museoan itsasora irteera | Pasaia
Martxoak 30 | Baigorri · 14:00 | Baratze ekologikoa eta iraunkorra, ikastaroa | Eliza
Martxoak 31 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Martxoak 31 | Tolosa · | Tolosako Azoka | Tolosa
Martxoak 31 | Bilbo · | Gure Lurreko Merkatua | Areatza
Martxoak 31 | Donostia · | Hazi bonbak, haurrentzako tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Martxoak 31 | Donostia · 08:30 | Perretxikoak ezagutzeko irteera mikologiko gidatua | Aranzadi Zientzia Elkartea
Martxoak 31 | Oñati · 10:00 | Artzantzaren sekretuak, Arantzazuko Gomiztegiko Artzain Eskolan bisita gidatuak | Gomiztegi artzain eskola
Martxoak 31 | Gaubea · 10:00 | Fruitu arbolen txertaketa eta inausketa tailerra | Valderejo Natura Parkeko Lalastrako Parketxea
Martxoak 31 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Iluntzar, Urdaibaiko behatokira ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 31 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | PR: BI-174 Illuntzar. Urdaibaiko begiratoki bat | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 31 | Zegama · 10:30 | Orientazioa pausuz pausu, orientatzen ikasteko ibilaldia | Anduetza Parketxea
Martxoak 31 | Hondarribia · 11:00 | Orkideen zainketa ikastaroa | Endanea Garden
Martxoak 31 | Metaute · 11:00 | Boilurraren Museoan bisita gidatua | Boilurraren Museoa
Martxoak 31 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Kontserba ekologikoak egiteko tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 31 | Santurtzi · 12:00 | Arrain enkantea | Santurtzi Itsasoa Museoa
Martxoak 31 | Urkabuskaiz · 12:00 | Gorbeiako Garagardoa ezagutzeko bisita gidatua | Oiardo
Martxoak 31 | Gasteiz · 12:00 | Kondairako Natura, bisita gidatua | Aranako Natur Zientzien Museoa
Martxoak 31 | Pasaia · 13:00 | Mater Itsasontziu-Museoan itsasora irteera | Pasaia
Martxoak 31 | Mungia · 16:30 | Emakumeak eta baserria tailerra | Izenaduba Basoa
Martxoak 31 | Busturia, Urdaibai · 17:00 | Haurrentzako gaileta tailerra | Ekoetxea, Urdaibai
Martxoak 31 | Araia · 19:00 | "Lepaketak, zuhaitzekin hitz egiten" Samuel Alvarezen hitzaldia | Andra Mari Aretoa
Apirilak 1 | Baiona · | Urdaiazpikoaren azoka | Baiona
Apirilak 1 | Etxebarri, Ibaizabal · | Bertako produktuen azoka, hileko lehen igandea | Herriko Plaza
Apirilak 1 | Arrieta · | Hileko lehen domekako azoka | Plaza
Apirilak 1 | Arkaute · | Landare ekologikoekin kontserbak egitea | Arkaute
Apirilak 1 | Donostia · | Uliako Parkea ezagutzeko ibilaldi gidatua | Uliako Parkeko Aparkalekua
Apirilak 1 | Donostia · | Hazi bonbak, haurrentzako tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 1 | Bernedo · 10:00 | Bernedo: karobiak eta ikaztegiak, ibilbide gidatua. | Bernedo
Apirilak 1 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Matxitxako lurmuturra eta behatokiam ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Apirilak 1 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Apirilak 1 | Zeanuri · 11:00 | Artzain egun batez | Ipiñaburu gaztandegia
Apirilak 1 | Metaute · 11:00 | Boilurraren Museoan bisita gidatua | Boilurraren Museoa
Apirilak 1 | Donostia · 12:00 | MerkaDabadillo, 2. eskuko azoka | Daba Daba
Apirilak 1 | Busturia, Urdaibai · 16:30 | Kostaldea eta Ogoño itsasontziz | Ekoetxea, Urdaibai
Apirilak 2 | Zarautz · | Garagardo azoka | Zarautz
Apirilak 2 | Donostia · | Uliako Txoriak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Uliako interpretazio zentrua
Apirilak 2 | Mutriku · | Marearteko zabalgunea, Flyscheko bizitza eta koloreak ezagutzen, ibilbide gidatua | Mutriku
Apirilak 2 | Busturia, Urdaibai · 10:30 | Goi estuarioa, ibilaldi gidatua | Ekoetxea, Urdaibai
Apirilak 2 | Aramaio, Ulibarri · 11:00 | Erlezain egun batez | Aldeko eztia
Apirilak 2 | Zeanuri · 11:00 | Basoko Dunba, bisita gidatua | Zeanuri
Apirilak 2 | Pasaia · 11:00 | Arrain lonja, bisita gidatua | Mater Museoa
Apirilak 3 | Etxalar · | Sendabelar ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Apirilak 3 | Donostia · | Euskal Herriko bizimodu tradizionala. Zientzia tailerrak haurrentzat | Aranzadi Zientzia Elkartea
Apirilak 3 | Ainiza-Monjolose · 09:30 | Arditegi edo behitegi bat eraiki edo hobetu, ardi esnedun eta haragitako behi hazkuntzan ikastaroa | EHLG
Apirilak 3 | Donostia · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza eta zerbitzuak | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 3 | Eibar · 18:30 | Sukaldaritza tailera + dastaketa, osasun holistikoan eta elikadura energetikoan aditua den Garbiñe Etxanizen eskutik | Agifes
Apirilak 4 | Ordizia · | Artzain eguna | Ordizia
Apirilak 4 | Bergara · | Eguazteneko azoka, baserritarren produktuak, bertakoak eta sasoikoak | Oxirondoko azoka
Apirilak 4 | Donostia · | Hegaztien bitxikeriak ezagutu nahi? Zientzia tailerrak haurrentzat | Aranzadi Zientzia Elkartea
Apirilak 4 | Aniz - Baztan · 11:00 | Esne-behian hazkuntza eta esnekiak, bisita gidatua | Jauregia Esnekiak
Apirilak 4 | Donostia · 15:00 | Munduko animaliekin jolasean, ahurrentzako tailerra | Urgulleko Natur Txokoa
Apirilak 4 | Beasain · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkean
Apirilak 5 | Donostia · | Donostiako animalia ezkutuak ezagutu nahi? Zientzia tailerrak haurrentzat | Aranzadi Zientzia Elkartea
Apirilak 5 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Apirilak 5 | Ainiza-Monjolose · 09:30 | Lur emankorrak, ikastaroa | EHLG
Apirilak 5 | Azpeitia · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Otzaka eta Izarraizpe
Apirilak 5 | Donostia · 19:00 | Hegaztiak kantuz bereizteko ikastaroa | Aranzadi Zientzia Elkartea
Apirilak 5 | Kanbo · 20:30 | Euskal Herri barnealdeko ekonomiaren aldeko lankidetza batzarra | Zerbitzu pubikoen etxea
Apirilak 6 | Elizondo · | Udaberriko feriak | Elizondo
Apirilak 6 | Donostia · | Eguzki sistema, gure auzoa. Zientzia tailerrak haurrentzat | Aranzadi Zientzia Elkartea
Apirilak 6 | Bilbo · 11:00 | Esnearekin topa egitea | Domine hotela
Apirilak 6 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Apirilak 6 | Donostia · 16:00 | Baratzea nire balkoian, tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 6 | Gorbeiako Parke Naturala · 20:30 | Zuhaitz igel arrunta ikuskatzeko ibilbide gidatua | Sarriako Parketxea
Apirilak 7 | Zamudio · | Nekazamudio, hileko lehen zapatuko azoka | Zamudio
Apirilak 7 | Bilbo · | Bertako Produktuen azoka | Maiatzak 2
Apirilak 7 | Aretxabaleta · | Sukaldea berreskuratuz, ortziaren burujabetza lortu, Roy Littlesunekin ikastaroa | Azatza gunea
Apirilak 7 | Usurbil · 09:00 | Garbitasuna sagardoaren kalitatearen lagun. Sagardoa egurrezko ontzietan eta sagarrondoaren bizimodua ikastaroa Egoitz Zapiain eta Jakoba Errekondoren eskutik | Potxoenea Kultur Etxea
Apirilak 7 | Donostia · 09:30 | Baratzezaintza ekologikoaren oinarriak | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 7 | Billabona · 10:00 | Beertoki, garagardo azoka | Billabona
Apirilak 7 | Zarautz · 10:00 | Udaberriko Lore eta Landareen III. Azoka | Zigordia Kalea
Apirilak 7 | Oñati · 10:00 | Artzantzaren sekretuak, Arantzazuko Gomiztegiko Artzain Eskolan bisita gidatuak | Gomiztegi artzain eskola
Apirilak 7 | Aia, Pagoeta · 10:00 | Txori kantuak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Iturraran Parketxea
Apirilak 7 | Zegama · 10:00 | Jaten den egurrik ba al dago? tailerra | Anduetza Parketxea
Apirilak 7 | Beasain · 10:30 | Bertako produktuen azoka, hileko lehen larunbata | Plaza
Apirilak 7 | Izki Parke Naturala · 10:30 | Eguzki behaketa ibilaldi gidatua | Korresko Parketxea
Apirilak 7 | Hondarribia · 11:00 | Txakurrak trebatzeko ikastaroa | Endanea Garden
Apirilak 7 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Apirilak 7 | Aniz - Baztan · 11:00 | Esne-behian hazkuntza eta esnekiak, bisita gidatua | Jauregia Esnekiak
Apirilak 7 | Hondarribia · 11:00 | Gailetak egiteko haurrentzako tailerra | Endanea Garden
Apirilak 7 | Artziniega · 11:00 | Herri Oratzea, garai batean bezala ogia egiten ikastea | Museoa
Apirilak 7 | Fontellas · 12:00 | Zainzuria eta Iberikoaren 2. Jardunaldia | Finca los Llanos
Apirilak 7 | Gasteiz · 12:45 | Natura asfaltoan ibilbide gidatua | Turismo bulegoa
Apirilak 7 | Hendaia · 14:00 | Geologia denontzako, "Harri metamorfikoak" | Asporotsttipi etxea, Abbadia
Apirilak 7 | Bidaxune · 16:00 | Bidaxuneko Agramontarren gaztelura bisita gidatua | Agramont gaztelua
Apirilak 7 | Karrantza · 17:00 | Karrantzako ardiaren lehena, egungoa eta etorkizuna; Artea eta artzantza; Ondo bizi jardunaldiak | Kultur etxea
Apirilak 7 | Izaba · 18:30 | Elikadura burujabetza Pirinioan, gure lurraldean sano ekoitzi eta kontsumitzeko eskubidearen alde | Memoriaren Etxea
Apirilak 8 | Urepele · | Amuarrainen eguna | Urepele
Apirilak 8 | Gatika · | Gatikako Azoka | Plaza
Apirilak 8 | Bilbo · | Udaberriaren jaia, Espezieen azokan | Harrobia Plaza
Apirilak 8 | Bilbo · | Nekazaritza eta artisautza azoka Santutxun | Santutxu
Apirilak 8 | Gueñes · | Lore eta Landare azoka | Arenatzarte Parkea
Apirilak 8 | Aretxabaleta · | Sukaldea berreskuratuz, ortziaren burujabetza lortu, Roy Littlesunekin ikastaroa | Azatza gunea
Apirilak 8 | Donostia · 09:00 | Hegaztiak kantuz bereizteko ikastaroa | Ametzagaina Parkeko sarrera
Apirilak 8 | Irun · 09:30 | Zaldunbordako proiektu ezagutzeko ibilaldi gidatua | Bentasko apeaderoa
Apirilak 8 | Gorliz · 10:00 | VII Landare eta Lore Azoka | Eliz Plaza
Apirilak 8 | Gatika · 10:00 | Hazien trukea | Plaza
Apirilak 8 | Opakua mendatea · 10:00 | Entzia: menhirak eta Mendiluzeko mairu-baratzea, ibilbide gidatua | Opakua Mendatea
Apirilak 8 | Zegama · 10:00 | Jaten den egurrik ba al dago? tailerra | Anduetza Parketxea
Apirilak 8 | Baldorba · 10:30 | Baldorban zehar ibilaldi gidatua | Iratxeta
Apirilak 8 | Zigoitia · 11:00 | Bertako produktuen eta artsautza azoka | Ondategi
Apirilak 8 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Apirilak 8 | Aia · 11:30 | Txakolinaren eguna | Plaza
Apirilak 8 | Gorliz · 12:00 | Landareak Lantzen 2018 gida-liburuaren aurkezpena eta Jakoba Errekondoren kontsultategiakontsultategia | Udaletxeko aretoa
Apirilak 8 | Gatika · 12:30 | "Belarrekin egindako etxeko botikina" hitzaldia | Plaza
Apirilak 9 | Atarrabia · | Erlezaintzaren oinarriak, ikastaroa | INTIA
Apirilak 9 | Atarrabia · | Nekazarientzako mozkinak merkaturatzeko zirkuitu motzei buruzko jardunaldia | INTIA
Apirilak 9 | Tutera · 10:00 | Nafarroako Barazkien III Kongresua | UNEDeko aretoa
Apirilak 9 | Donostia · 17:00 | Baratzea eta nutrizioa ikastaroa | Intxaurrondo Kultur Etxea
Apirilak 9 | Tolosa · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 9 | Gasteiz · 19:00 | "Slow food" elikadura arduratsu berria, hitzaldi | Zabalganako gizarte etxea
Apirilak 9 | Gasteiz · 19:30 | Landare erabilgarriak eta osasuna | Zabalganeko gizarte etxea
Apirilak 10 | Karrantza · | Nola kalkulatu kostuak esnetarako behien ustiategietan, ikastaroa | Karrantza
Apirilak 10 | Agurain · | Tokiko produktuen ezagutzea eta baloratzea, ikastaroa | Agurain
Apirilak 10 | Tutera · | Eultza bidaiaria, erakusketa | Rua Gizarte Etxea
Apirilak 10 | Olite · 10:30 | Nekazaritzako elikagaien sektoreko eutonomoen I Foroa | EVENA
Apirilak 10 | Sara · 14:30 | Euskal Bixkotxaren tailerra | Euskal Bixkotxaren Erakustokia
Apirilak 10 | Tolosa · 17:30 | Sendabelarrekin sorginkeriatan, haurrentzako tailerra | Osabi naturala, laborategia
Apirilak 10 | Tutera · 17:30 | Intsektuentzako hotelak eraikitzen, haurrentzako tailerra | Rua Gizarte Etxea
Apirilak 10 | Zarautz · 18:00 | Sukaldaritza beganoa II. Hastapen ikastaroa. Oinarriak + haragiaren ordezkoak | Lakari, Araba Kalea 33
Apirilak 10 | Irun · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 10 | Antsoain · 18:00 | Ekofeminismo Tailerra | Txokogorri
Apirilak 10 | Hernani · 19:00 | Gurean, Askekintzaren dokumentalaren aurkezpena | Biteri Kultur etxea
Apirilak 10 | Gasteiz · 19:00 | Landareen bizimoduaz Jakoba Errekondoren hitzaldia eta kontsultategia | Olarizuko Etxaldea
Apirilak 10 | Mutiloa, Aranguren · 19:00 | Irabiatu berde ekologikoen tailerra | Kultur etxea
Apirilak 10 | Baiona · 20:30 | Piriniotako hartzaren arrastoan, Jean-Jacques Camarraren hitzaldia | Elkarteen etxea, 11 Allée de Glain
Apirilak 11 | Guardia · | Mahastizaintza integraturako pausoa emateko zer egin behar dut? ikastaroa | Guardia
Apirilak 11 | Zizurkil · | Abeltzantza ekologikoan norberaren baliabideak aprobetxatzea, ikastaroa | Fraisoro Eskola
Apirilak 11 | Dima · 15:30 | Artzain txakurren prestakuntza ikastaroa | Dima
Apirilak 11 | Bidaxune · 16:00 | Bidaxuneko Agramontarren gaztelura bisita gidatua | Agramont gaztelua
Apirilak 11 | Tolosa · 17:30 | Sendabelarrak ezagutzen, ikastaroa | Osabi naturala, laborategia
Apirilak 11 | Urdiain · 17:30 | Sukaldaritza tailerra: gosari osasungarria tailerra | Elkartea
Apirilak 11 | Errenteria · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 12 | Derio · | Belarra mozteko robota, ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Apirilak 12 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Apirilak 12 | Tutera · 18:00 | Landareen bizimoduaz Jakoba Errekondoren hitzaldia eta kontsultategia | Tutera
Apirilak 12 | Villabona · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 12 | Donostia · 18:30 | Ekologia sozial eta politikoa, jardunaldia | Loiolako Kultur Gunea
Apirilak 12 | Donostia · 19:00 | Hegaztiak kantuz bereizteko ikastaroa | Casares Kultur Etxea
Apirilak 12 | Leitza · 19:30 | Transgenikoen ondorioak nekazaritzan | Atekabeltz
Apirilak 13 | Ordizia · | Enirio-Aralar batasunaren historia, Alvaro Aragonen hitzaldia | Barrena Kultur Etxea
Apirilak 13 | Etxalar · | Nekazaritza organikoa permakulturaruntz, ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Apirilak 13 | Berriozar · | Baratze ekologikoa tailerra emakumeentzat | Naturgela
Apirilak 13 | Urruña · 09:00 | Xoldokogaineko aintzira, ibilaldi gidatua | Urruña
Apirilak 13 | Agurain · 11:00 | Nekazari eta ganadualeen arteko topaketa | Udaletxea
Apirilak 13 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Apirilak 13 | Sara · 14:30 | Bertako merkatua | Keinu Taberna zena
Apirilak 13 | Donostia · 16:00 | Baratzea nire balkoian, tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 13 | Tolosa · 18:00 | Hartzigarriei buruzko ikastaroa Humberto Contirekin | Guki ekogunea
Apirilak 13 | Donostia · 18:30 | Ekologia sozial eta politikoa, jardunaldia | Loiolako Kultur Gunea
Apirilak 13 | Tolosa · 19:30 | Menu eta elikadura osasuntsuari buruzko hitzaldia | Berazubiko Auzo Elkartea
Apirilak 13 | Donostia · 19:30 | Gurean, Askekintzaren dokumentalaren aurkezpena | Guardetxea
Apirilak 13 | Elgoibar · 20:00 | Anfibioak ezagutzeko gaueko irteera gidatua | IMHko aparkalekua
Apirilak 14 | Bilbo · | Bertako produktuen azoka | Areatza
Apirilak 14 | Etxalar · | Nekazaritza organikoa permakulturaruntz, ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Apirilak 14 | Donostia · | Hazi bonbak, haurrentzako tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 14 | Iruñea · 09:00 | Geltokin auzolana | Geltoki, autobus geltoki zaharra
Apirilak 14 | Donostia · 09:00 | Hegaztiak kantuz bereizteko ikastaroa | Casares Kultur Etxea
Apirilak 14 | Hendaia · 09:30 | Geologia denontzat, Harrixketatik haitzetara | Hendaia
Apirilak 14 | Iruñea · 09:30 | Elikadura burujabetza parlamentua, iruñeako Merindadea | MercaIruña
Apirilak 14 | Bera · 10:00 | Baztan-Bidasoa aldeko nekazarien azoka | Rikardo Baroja ikastetxean
Apirilak 14 | Donostia · 10:00 | DEKOLORE Natur Azoka | Plaza Cataluña (Gros)
Apirilak 14 | Irun · 10:00 | Natura argazkigintzan prozesatzen hasteko ikastaroa | Txingudi Ekoetxea
Apirilak 14 | Irun · 10:00 | Natura argazkigintzan prozezatzen hasteko ikastaroa | Txingudi Ekoetxea
Apirilak 14 | Urduliz · 10:00 | Garagardogintza ikastaroa | Etxeandia gararduak
Apirilak 14 | Eslaba · 10:00 | Santa Crizeko hiri erromatarrera bisita gidatua | Eslaba
Apirilak 14 | Gaubea · 10:00 | Ibilbide arkeologikoa Valderejoko Parke Naturalean barrena. | Lalastrako Parketxean
Apirilak 14 | Gaubea · 10:00 | Ibilbide arkeologikoa Valderejon | Lalastrako Parketxean
Apirilak 14 | Zegama, Aizkorri-Aratz · 10:00 | Txori kantuak ezagutzeko ibilaldi gidatua | Anduetza Parketxea
Apirilak 14 | Mungia · 10:00 | Euskal Pastela egiteko tailerra | Leku ona gozotegia
Apirilak 14 | Mungia · 10:00 | Ama orez egindako ogi tailerra | Berteiz-mendiondo ogitegia
Apirilak 14 | Oiartzun · 10:30 | Baso txango gidatua Oihalekun | Oihaleku
Apirilak 14 | Donostia · 10:30 | Ekologia sozial eta politikoa, jardunaldia | Loiolako Kultur Gunea
Apirilak 14 | Aranguren Bailara · 10:30 | Ogi ekologikoa egiteko tailerra | Labianoko Elkartea
Apirilak 14 | Hondarribia · 11:00 | Lore sorten erdi mailako tailerra | Endanea Garden
Apirilak 14 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Apirilak 14 | Gasteiz · 11:00 | Aniztasuna sukaldean: errumaniar sukaldaritza tailerra | Landatxo Gizarte etxea
Apirilak 14 | Donostia · 11:30 | Kutxa Ekogunea ezagutzeko bisita gidatua | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 14 | Mungia · 12:00 | BOGA garagardo artisau ekoizlera bisita gidatua | Boga
Apirilak 14 | Orozko · 12:30 | III.Artzantza eta Azuri eguna | Plaza
Apirilak 14 | Mungia · 16:00 | Ama orez egindako ogi tailerra | Gure ogia ogitegia
Apirilak 14 | Ezkio · 16:30 | Erleen hiria, haurrentzako tailerra | Igartubeiti Baserri-Museoa
Apirilak 14 | Mutriku · 17:00 | Saturrarango duna garbitzeko auzolana | Saturraran
Apirilak 14 | Mungia · 17:30 | Izozkien kata itsua tailerra | Gelati Gelati
Apirilak 14 | Lesaka · 18:00 | Erleen desagertzearen arrazoiak eta zergatik kezkatu behar dugu, hitzaldia | Harriondoa Kultur Elkartea
Apirilak 14 | Baiona · 18:00 | Gurean, Askekintzaren dokumentalaren aurkezpena | Epaiska Berria
Apirilak 15 | Ortuella · | Nekazaritza azoka | Ortuella
Apirilak 15 | Mungia · | Bertako produktuen azoka | Mungia
Apirilak 15 | Urretxu · | Lore eta Landare Azoka | gernikako Arbola Plaza
Apirilak 15 | Etxalar · | Nekazaritza organikoa permakulturaruntz, ikastaroa | Suakin, Mokorreko borda
Apirilak 15 | Oñati, Aizkorri-Aratz · | Bizkorniako unibertso karstikora ibilaldi gidatua | Arantzazuko Parketxea
Apirilak 15 | Donostia · | Hazi bonbak, haurrentzako tailerra | Kutxa Ekogunea Parkea
Apirilak 15 | Garai · 10:00 | VI Landare eta Lorazaintza Azoka | Garai
Apirilak 15 | Muskiz · 10:00 | Animalien aztarnak hitzaldia eta ibilaldi gidatua | Ekoetxea Meatzaldea-Peñas Negras
Apirilak 15 | Urizaharra · 10:00 | Urizaharra: hiribildua eta ingurunea, ibilbide gidatua | Urizaharra
Apirilak 15 | Kortezubi · 10:00 | Basondo eta Urdaibai, egunpasa eta bisita gidatua | Basondo babeslekua
Apirilak 15 | Donibane Lohitzun · 10:00 | HERRIKO haragiaren aurkezpen eguna, dastaketak, tailerrak... | Les Halles azoka
Apirilak 15 | Legazpi · 11:00 | Artzaitxo eguna, bisita gidatua | Errezabal Baserria
Apirilak 15 | Aretxabaleta · 11:00 | Larrino et Aozaratza bisita gidatua | Larrino
Apirilak 15 | Hondarribia · 11:00 | Landareen bizimoduaz Jakoba Errekondoren hitzaldia eta kontsultategia | Endanea Garden
Apirilak 15 | Mungia · 11:00 | Haurrentzako talo eta pizza tailerrak | Plaza
Apirilak 15 | Aranguren Bailara · 11:30 | Istileko hegaztiei buruzko hitzaldia eta bisita gidatua | Zolinako Kontzeju etxea
Apirilak 15 | Mungia · 11:30 | Uribeko txakolin dastaketa | Plaza
Apirilak 15 | Mungia · 12:00 | Garaiko sukaldaritza tailerra | Plaza
Apirilak 15 | Tolosa · 15:00 | Hartzigarriei buruzko ikastaroa Humberto Contirekin | Guki ekogunea
Apirilak 16 | Leitza · | Gizarte-ekonomiaren inguruko ekintzailetzari buruzko tailerra | Leitza
Apirilak 16 | Azpeitia · | Nekazaritza ustiategietara bisita gidatuak prestatzeko ikastaroa | Azpeitia
Apirilak 16 | Derio · | Keyline diseinua permakultura ikuspegitik, ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Apirilak 16 | Donostia · | Baratzegintza ekologikoa ikastaroa | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 16 | Guardia · | AKPKA upategietan ezartzea, ikastaroa | Guardia
Apirilak 16 | Zizurkil · | Landa eremuan berdintasunaren aldetik gehitu | Fraisoro Eskola
Apirilak 16 | Arkauti · | Landare ekologikoen kontserbak egitea | Arkautiko Nekazaritza Institutua
Apirilak 16 | Zizurkil · | Sarean elkarlanean aritzeko tresnak, ikastaroa | Fraisoro Eskola
Apirilak 16 | Hondarribia · 08:00 | Bertako produktuen azoka | Damarri plaza
Apirilak 16 | Zizurkil · 09:00 | Basoen osasuna Gipuzkoan, jardunaldia | Fraisoro Eskola
Apirilak 16 | Baiona · 10:00 | Baionako Les Halles azokara bisita | Les Halles azoka
Apirilak 16 | Hondarribia · 10:00 | Arrantzaleen kofradiara bisita gidatua | Kofradia
Apirilak 16 | Astigarraga · 12:00 | Santiagomendi-Landarbaso ekosistemak, ikerketa seminarioa | Udaletxea
Apirilak 16 | Donostia · 17:00 | Baratzea eta nutrizioa ikastaroa | Intxaurrondo Kultur Etxea
Apirilak 16 | Aranguren Bailara · 17:00 | Barazki hanburgesa ekologikoen talilerra | San Pedro ikastetxe publikoa
Apirilak 16 | Donostia · 17:00 | Baratze ekologikoa tailerra | Lugaritz Kultur Etxea
Apirilak 16 | Ondarru · 18:00 | Elikadura burujabetza Euskal Herrian, mahai ingurua | Guzur etxea, Artabide kalea
Apirilak 16 | Donostia · 18:00 | Ekologia sozial eta politikoa, jardunaldia | Okendo Kultur Etxea
Apirilak 16 | Azkoitia · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 16 | Antsoain · 19:00 | Baratze kritikoa erakusketaren aurkezpena | Txokogorri
Apirilak 17 | Azpeitia · | Nekazaritza ustiategietara bisita gidatuak prestatzeko ikastaroa | Azpeitia
Apirilak 17 | Derio · | Nekazaritza-turismoko etxeetarako "revenue menagement" ikastaroa | Derioko Nekazaritza Eskola
Apirilak 17 | Gernika-Lumo · | Lurgiziren hitzaldia eta dastaketa | Astra
Apirilak 17 | Urnieta · | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 17 | Zizurkil · 09:00 | Basoen osasunari buruzko ikastaroa | Fraisoro Eskola
Apirilak 17 | Busturia, Urdaibai · 11:00 | Urdaibai Biosfera erreserban garbiketa egiteko ikastaroa | Ekoetxea, Urdaibai
Apirilak 17 | Bergara · 15:00 | Elikagaien manipulaziorako karneta ateratzeko ikastaroa | Bergara
Apirilak 17 | Zarautz · 18:00 | Sukaldaritza beganoa II. Hastapen ikastaroa. Mokadutxo beganoak 1 | Lakari, Araba Kalea 33
Apirilak 17 | Aranguren Bailara · 18:30 | Xaboiak egiteko ikastaroa | Mutiloa
Apirilak 17 | Iruñea · 18:30 | Elikart: elikaduraren inguruko gizarte-ehuna Nafarroan | Ingurumen hezkuntzako Museoa
Apirilak 17 | Gasteiz · 19:00 | Santa Isabel hilerria: arte museoa, artxibo historikoa eta mezua duen lorategia, hitzaldia | Ibaiondo Gizarte etxea
Apirilak 17 | Bilbo · 19:00 | Gurean, Askekintzaren dokumentalaren aurkezpena | Bilborock
Apirilak 17 | Iruñea · 19:00 | Hiriko loreak eta landareak ezagutzeko hiritar tailerra | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Apirilak 17 | Iruñea · 19:30 | Nola irentsiarazi nahi digute AHT-a, hitzaldia | Errotxapeako gaztetxea
Apirilak 18 | Bilbo · | Paisaia Naturalaren argazkigintza, argazkilari handien eskutik, Koldo Badilloren hitzaldia | Juventus SD, Plaza berria 5-3
Apirilak 18 | Azpeitia · | Nekazaritza ustiategietara bisita gidatuak prestatzeko ikastaroa | Azpillaga Urarte Upategia
Apirilak 18 | Hendaia · 10:30 | Mareartekoaren behaketa tailerra | Hendaia
Apirilak 18 | Urdiain · 17:30 | Sukaldaritza tailerra: hamaiketako eta merienda osasungarria tailerra | Elkartea
Apirilak 18 | Gasteiz · 18:00 | haurren elikadurari buruzko hitzaldia | Bio-alai
Apirilak 18 | Zalla · 18:30 | Ogi artisaua, ama orea eta irin mota desberdinak, ogi tailerra | Gazte zentroa Abian
Apirilak 18 | Tutera · 19:00 | Transgenikoei EZ esateko arrazoiak, Jose Ramon Olarieta Alberdiren hitzaldia | Rua Gizarte Etxea
Apirilak 18 | Antsoain · 19:30 | Elikagai ekologikoen kontsumo talde bat zer da eta nola eta ertarako antolatu, hitzaldia | Txokogorri
Apirilak 19 | Bardoze · 08:00 | Asteroko azoka | Platanoen plaza
Apirilak 19 | Irun · 10:30 | Arrano arrantzalea bereskuratzeko tailerra | Txingudi Ekoetxea
Apirilak 19 | Aranguren Bailara · 13:30 | MUTILOAKO ELIKAGAI EKOLOGIKOEN KONTSUMO TALDEAREN ATE IREKIEN JARDUNALDIA | Mutiloa, Aranetxea
Apirilak 19 | Abadiño · 16:30 | Agroekologiako oinarrizko ikastaroa | EHNE Bizkaiaren bulegoa
Apirilak 19 | Barañain · 18:00 | Nola irentsiarazi nahi digute AHT-a, hitzaldia | Gaztetxea
Apirilak 19 | Hernani · 18:00 | Furgobaratzaren aholkularitza bisita | Baratze Parkea
Apirilak 19 | Etxarri-Aranatz · 18:30 | Transgenikoen inguruko hitzaldia, Jose Ramon Olarietaren eskutik | Kultur etxea
Apirilak 19 | Donostia · 18:30 | Hazi ekologikoaren artisau-ekoizpeneko esperientziei buruzko hitzaldia | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 19 | Donostia · 18:30 | Hazi ekologiko artisau-ekoizpeneko esperientziak | Cristina Eneako Ingurumen Baliabideen Etxea
Apirilak 19 | Donostia · 18:30 | Ekologia sozial eta politikoa, jardunaldia | Loiolako Kultur Gunea
Apirilak 19 | Donostia · 19:00 | Hegaztiak kantuz bereizteko ikastaroa | Okendo Kultur Etxea
Apirilak 19 | Tutera · 19:00 | Etxeko urrats ekologikoa nola urritu, familia tailerra | Rua Gizarte Etxea
Apirilak 19 | Iruñea · 19:00 | Hiriko loreak eta landareak ezagutzeko hiritar tailerra | Errotxapea, Ingurumen Heziketarako Museoa
Apirilak 19 | Bilbo · 19:30 | Oinez edo txirrindaz goazela kutsaduraren bapateko neurketa, hitzaldia | Ekoetxea, Pelota kalea
Apirilak 19 | Hazparne · 19:30 | Euskal Herri barnealdeko ekonomiaren aldeko lankidetza batzarra | Elgar zerbitzu publikoen etxea
Apirilak 20 | Zestoa · | Zaldi heziketa naturala ikastaroa | Zaldiko
Apirilak 20 | Tolosa · | Tolosaldeko Nekazaritza Heziketa eskaintza ezagutzeko azoka | Triangeluan
Apirilak 20 | Gernika-Lumo · | Lurraren aktibazioa tailerra | Astra
Apirilak 20 | Senpere · 09:00 | PAC 2018 laguntzak eskatzeko EHLGren permanentzia bulegoa | Udaletxea
Apirilak 20 | Senpere · 09:00 | Alha aldizkatze dinamikoaz ikastaroa | Herriko Etxean
Apirilak 20 | Hondarribia · 09:00 | Botika agroaldeara bisita gidatua | Botika Agroaldea
Apirilak 20 | Barakaldo · 11:30 | Ramon Rubial Lorategi botanikoa ezagutzeko bisita gidatua | Lorategi Botanikoa
Apirilak 20 | Sara · 14:30 | Bertako merkatua | Keinu Taberna zena
Apirilak 20 | Ezkarotze · 18:00 | Elikadura Burujabetzaren Parlamentura Piriniotik eta Zangotzatik eramango dugun ahotsa prestatzeko bilera | Zaraitzuko Bailararen etxean
Apirilak 20 | Gernika-Lumo · 18:00 | Lur sailen aktibaziorako batzarra | Astra
Apirilak 20 | Donostia · 18:30